Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:16



Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Vaku 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

Bocs ha butaságokat kérdezek, de a gépbe építetteken kívül nem láttam még vakut, és hiába keresek, nem találok egy "összefoglaló" doksit arról, hogy milyen vakucsatlakozók stb. vannak :-(

A lényeg: Minolta 7i-re szeretnék vakut venni... Arra már rájöttem, hogy Minolta papucsos vakum nem lesz: nem láttam egyet sem az általam elérhető néhány ezer forintos kategóriában ;-))) Úgyhogy vettem egy FS-1100 (remélem jól írom, még nincs a kezemben ;-) vaku adaptert, amivel elvileg (megfelelő talpfeszültségű) középérintkezős vakukat lehet rádugni a Minolta gépre.

És most jön a kérdés: milyen vakut? ;-))) Azt látom, hogy van az átalakítóban a középérintkező mellett két kisebb csatlakozó is: azok mire valók? Milyen rendszerű vakut tudok rádugni, ami valamennyire automata vakuként tud működni?

Azt is látom, hogy a 7i tud vezeték nélküli vakut is vezérelni: milyet? Hogyan? ;-)))

Aztán arra is gondoltam, hogy a másik gépem miatt (Fuji S6500fd) jó lenne, ha a vásárolandó vaku slave-ként is tudna működni....

Amire kellene a vaku:
- lakásban, a nappalihoz már kevés a gépek beépített vakuja, ha sok gyerek van vendégségben ;-)
- különböző rendezvényeken, pl. oviban ;-) szintén kevés a beépített vaku...

Szerintetek milyen vaku kell nekem? ;-))

Üdv: Vasti


szomb. máj. 30, 2009 19:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
FeF írta:
Én lassan fél éve nyúzok egyet, nekem is kifogástalanul működik eddig (kop-kop). Csak kezdem kinőni...
Írtátok, hogy kicsit drágábban sokkal komolyabb vakut is lehet kapni (igaz használtan), engem a Nikon SB-25 fogott meg. Egy technikai jellegű kérdés: ha nem Nikon/TTL gépre teszem fel, attól ugye még működik, de néhány funkció legfeljebb nem elérhető?


Én minolta d7d-n használom az sb25-öt, természetesen nem rendszervakuként müködik vele hanem automata módban, vagy fullmanuálban lehet használni. Ott van a nagy elönye az egyszerü solival szemben, hogy annál van a 4 blendemód, aztán ha az ember nem iso100at használ vagy nem azokat a blendéket akarja ami az a vaku tud, akkor lehet próbálgatni vagy számolni, hogy mi is a jó beállitás, az sb-nél meg beállitom, hogy iso800 f5,6 vagy iso 50 f16 ahogy épp a szitu megkívánja. Ha meg valami kényes a helyzet akkor ott a manuális beálltás, vagy össze lehet vele egy ügyes kis házi mütermet dobni.


szomb. okt. 11, 2008 22:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Én lassan fél éve nyúzok egyet, nekem is kifogástalanul működik eddig (kop-kop). Csak kezdem kinőni...
Írtátok, hogy kicsit drágábban sokkal komolyabb vakut is lehet kapni (igaz használtan), engem a Nikon SB-25 fogott meg. Egy technikai jellegű kérdés: ha nem Nikon/TTL gépre teszem fel, attól ugye még működik, de néhány funkció legfeljebb nem elérhető?


szomb. okt. 11, 2008 21:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Nekem spec kifogástalanul működik.


szomb. okt. 11, 2008 15:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"a soli fele akkora teljesitményü, nem forgatható csak dönthető"

14 ezerért mit akarsz? 34-es kulcsszámú. Kihagytad az 5 slave módot. Mellesleg nem értem hogy a vakut miért kell oldalirányba fordítani. Mert hogy a plafonra irányítom az oké.


Az aproneten most kapásból találam egy sb 28at és sb 25-öt 25e körüli árakon. Persze ezek nem 15 ezres vakuk de nem is kinai gyerekjáték szinvonalu vakuk. A soligor sajnos az. Nekem az elsö pár hónap után belassult, dslr-el 1/60ra csökkent a szinkronideje. gariba adtak ujat, az még néha müködik de néha azért már **** és a slave funkciója csak az elsö elvillanásra müködik bármelyik modba is kapcsolom, ha elövillanásos kompaktom lenne, vihetném ujra gariztatni ha használni szeretném. 2 vadiujbol 2 rossz, nem valami jo arány.

Nem érted, hogy egy vakut miért kellhet oldalra forditani? Most komolyan, te még nem hallottál arrol, hogy a fényképezögépeket néha portré állásban is használják, és ilyen állásban nem hátrány, ha el lehet a vakufejet forditani a plafonra villantáshoz? Sött a sony most forradalmasitotta a kisvakukat, kihozta a forgatható testü uj vakuját amelyiknek az egész testét lehet forgatni, hogy portré módban is ideális állásban legyen a vaku feje?

És hogy miért inkább egy használt sb mint egy uj soligor:

- épitési minöség: trabant vs merci az arány.
- teljesitmény: 34 vs 56
szolgáltatások:
soli:
- dönthetö fej
- manuális zoom-fej
- 4 blendeautomatka (táblázatból számolgatós értékekkel)
- M mód csak max elvillanás
- slave mód jo esetben müködö elövillanás számlálással
hátrány: kikapcsolhatatlan automata kikapcsolás, ha 2 percig nem használjuk lehet nyomkodni hogy ujra menjen

nikon sb 25:
- dönthetö, forgatható fej, akár a hátsó falra is lehet villantani a tökéletes deritéshez
- elektromos zoomolás, a vaku mérete nem változik
- beépitett derítölap
- beépitett diffuzorlap
- lcd-n kijelzett beállitások
- automata módban iso 2-18000 ig állitható
- automata módban f1-f40 (kb, a pontos értékre nem emlékszem de teljesen a végletek között állitható)
- M módban 1/1-1/64 között szabályozgató teljesitmény
- Stroboszkóp mód
- van autokikapcsolásmentes állapota és van autokikapcs is.
hátrány a solihoz képest, hogy nincs slave érzékelője


szomb. okt. 11, 2008 14:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"a soli fele akkora teljesitményü, nem forgatható csak dönthető"

14 ezerért mit akarsz? 34-es kulcsszámú. Kihagytad az 5 slave módot. Mellesleg nem értem hogy a vakut miért kell oldalirányba fordítani. Mert hogy a plafonra irányítom az oké.


pén. okt. 10, 2008 11:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
whitesound írta:
hy! kösz! esetleg tudnál mondani egy picit komolyabbat is??

üdv. :?:


Nézz körül a használt piacon, a nikon régebbi SB szériája( SB 24...28) megfizethető és igazán minőségi vakuk, az itt emlitett soligor egy olcsó gyerekjáték mellette (gyakorlati tapasztalatból mondom, van ilyen soli-m meg SB25-öm is) szoval egy jo állapotu SB-vel igazi vakut kapsz rendkivül széles beállitási lehetőségekkel szemben a soli 5 db beállitása (1 max elvillanás meg 4 automata blende) arrol ne beszéljünk, hogy a soli fele akkora teljesitményü, nem forgatható csak dönthető, de igazábol felesleges részletezni, két külön világ.


csüt. okt. 09, 2008 23:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 24, 2008 7:51
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Babajaga írta:
whitesound írta:
Babajaga írta:
http://www.edigital.hu/Egyeb_vaku/Soligor_Auto_DG-340AZ_vaku-p18432.html?page=1

Ennek van kábele is. 6V a talpfeszültsége, 5 módot tud 34-es a kulcsszáma. Nekem másfél éve van. Azt írják néhányan hogy ilyen meg olyan rosz én nem tapasztaltam.


hy! kösz! esetleg tudnál mondani egy picit komolyabbat is??

üdv. :?:


Ennél komolyabbak már rendszervakuk fogalmam nincs melyik a Fuji rendszervakuja. Ezt már egy adott üzletben kell megkérdezni. Ha meg csak középérintkezős akkor mi lenne a "komolyabb" vaku? 60-as kulcsszámú? Az üzletekben kell mindenesetre kérdezni.


Hali! OK! Kösz! Első ránézésre nem gondoltam volna hogy komolyabb vakuról van szó :o


csüt. szept. 25, 2008 15:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
whitesound írta:
Babajaga írta:
http://www.edigital.hu/Egyeb_vaku/Soligor_Auto_DG-340AZ_vaku-p18432.html?page=1

Ennek van kábele is. 6V a talpfeszültsége, 5 módot tud 34-es a kulcsszáma. Nekem másfél éve van. Azt írják néhányan hogy ilyen meg olyan rosz én nem tapasztaltam.


hy! kösz! esetleg tudnál mondani egy picit komolyabbat is??

üdv. :?:


Ennél komolyabbak már rendszervakuk fogalmam nincs melyik a Fuji rendszervakuja. Ezt már egy adott üzletben kell megkérdezni. Ha meg csak középérintkezős akkor mi lenne a "komolyabb" vaku? 60-as kulcsszámú? Az üzletekben kell mindenesetre kérdezni.


szer. szept. 24, 2008 20:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 24, 2008 7:51
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Babajaga írta:
http://www.edigital.hu/Egyeb_vaku/Soligor_Auto_DG-340AZ_vaku-p18432.html?page=1

Ennek van kábele is. 6V a talpfeszültsége, 5 módot tud 34-es a kulcsszáma. Nekem másfél éve van. Azt írják néhányan hogy ilyen meg olyan rosz én nem tapasztaltam.


hy! kösz! esetleg tudnál mondani egy picit komolyabbat is??

üdv. :?:


szer. szept. 24, 2008 19:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://www.edigital.hu/Egyeb_vaku/Solig ... tml?page=1

Ennek van kábele is. 6V a talpfeszültsége, 5 módot tud 34-es a kulcsszáma. Nekem másfél éve van. Azt írják néhányan hogy ilyen meg olyan rosz én nem tapasztaltam.


szer. szept. 24, 2008 17:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 24, 2008 7:51
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Babajaga írta:
whitesound írta:
Nem tudjátok,hogy a Fuji S100fs mekkora talpfeszültségű vakut bír el?
Én a vakumon (sunpak auto 240) 165V-ot mértem,ez sok vagy kevés?


A digitálishoz készített vakuk 10V alatt vannak. Ilyenkor ajánlatos optocsatoló kockát használni é a beépített vakuval iniciálni a külsőt. A Vaterán lehet több félét kapni.


HY! ok! de ezzel a kockával akkor is elvillan a vaku ha rajtam kívül még valaki használ vakut??!!??
Esetleg valami szinkron kábeles megoldás nem lenne mert az gépemen van ilyen csatlakozó!!!

vagy tudnátok ajánlani egy használható DE nem tul drága vakut??

Előre is kösz!

Üdv.: GÁBOR


szer. szept. 24, 2008 14:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 24, 2008 7:51
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Babajaga írta:
http://www.vatera.hu/wireless_optikai_vaku_kioldo_vakuszinkron_93120299.html

Itt van.


Hali!
Köszi szépen akkor ez lesz a megoldás :wink:
üdv.


szer. szept. 24, 2008 13:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://www.vatera.hu/wireless_optikai_v ... 20299.html

Itt van.


szer. szept. 24, 2008 13:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
[quote="whitesound"]Nem tudjátok,hogy a Fuji S100fs mekkora talpfeszültségű vakut bír el?
Én a vakumon (sunpak auto 240) 165V-ot mértem,ez sok vagy kevés?[/quote]

A digitálishoz készített vakuk 10V alatt vannak. Ilyenkor ajánlatos optocsatoló kockát használni é a beépített vakuval iniciálni a külsőt. A Vaterán lehet több félét kapni.


szer. szept. 24, 2008 12:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 24, 2008 7:51
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Nem tudjátok,hogy a Fuji S100fs mekkora talpfeszültségű vakut bír el?
Én a vakumon (sunpak auto 240) 165V-ot mértem,ez sok vagy kevés?


szer. szept. 24, 2008 8:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Nikonnal. :D


pén. feb. 22, 2008 16:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Utána kellene nézni melyikkel megy rendesen a wireless. Lehet régi Pentax vakukkal is, amihez esetleg olcsóbban hozzájutsz.
Vagy döntesz a nagyobbik soligor mellett és veszel rá egy "nagylátószögű" diffuzórt. Biztos kapni, kérdés milyen áron. Az általam feljebb belinkelt oldalt is érdemes megnézni, rengeteg ötlet van pl ilyen problémákra is, hogy ne kelljen diffuzort 100 USD-ért venni, hanem elég legyen eszkábálni.
Ez nagyon jó, de drága:
http://store.garyfonginc.com/liiido.html


csüt. feb. 21, 2008 15:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Az a baj hogy a vakuk nagy része csak 28mm-től tud rendesen dolgozni. Nem véletlenül van megadva a 28-50, 28-100mm stb..

K10 tud wireless-t? Ha igen akkor egy régebbi pentax amit tud vezérelni, azzal belehetne villantani az egész teret.

És mindenképp indirekten fényképeznék, ahhoz meg nem árt ha nagy a kulcsszám.

Igen, azzal tisztában vagyok, hogy diffúzor kell a 10-20-szal való használatához, és még akkor is számolhatok szép kis árnyékkal a széleken.

Elvileg tud, de amikor haverom Sigmájával próbálgattuk wirelessben, egyszerűen nem sikerül értékelhető képet összehoznunk. Nem tudom, hogy előbb villant, vagy később a Sigma, de az biztos, hogy nem jókor... :S
És, igen, én is az indirektet szeretném, épp ezért lenne jó a minden irányba mozgatható fej. Direktbe a kisvakuval is tudnék. :D
A vágyaimat figyelmebe véve egyértelműen a Metz 58-at szeretném, de nem kicsit van túl a lélektani határon...
A pénztárcámat és a kompromisszumkészségemet tekintve akár a 340-es Soligor is megtenné, de érdemes-e ennyi megalkuvást tennem...
Fotós ismerős tanácsa és saját mérlegelés alapján a Metz 48 lenne a nyerő, de tényleg szükségem van-e arra, amit a Metz nyújt, vagy érjem be a 420-as Soligorral, vmivel olcsóbban...
Vagy egyszerűen vadásszak egy feilléres, kis feszóltséggel működő régi középérintkezőst, amit csak manuális módban használnék, na de vajon az mikor adná meg magát, és képes lennék-e a csak manuális használat által támasztott kihívásoknak megfelelni...

Ezek a gondolatok foglalkoztatnak, de nem tudok dönteni. Minden esetre megrendeltem egy 48-as Metz-et, mivel nem jelent vásárlási kötelezettséget, elég eldöntenem, hogy kell-e, amikor odaér a bolba. Tehát elvileg van úgy 2 hetem, hogy eldöntsem mi is kellene nekem.
Na ez szül egy újabb problémát, mivel én nem tudom, hogy mi is kell, ti meg természetesen még úgy se tudjátok, mivel helyettem nem dönthettek...
Azt hiszem kezdem kicsit blog-osra venni a figurát, így inkább nem elmélkedek tovább :D


csüt. feb. 21, 2008 13:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Az a baj hogy a vakuk nagy része csak 28mm-től tud rendesen dolgozni. Nem véletlenül van megadva a 28-50, 28-100mm stb..

K10 tud wireless-t? Ha igen akkor egy régebbi pentax amit tud vezérelni, azzal belehetne villantani az egész teret.

És mindenképp indirekten fényképeznék, ahhoz meg nem árt ha nagy a kulcsszám.


csüt. feb. 21, 2008 12:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Épp vaku vásálásán töröm a fejem.
Már napok óta olvasgatok, de általában olyan infókat találok, amiket előzetes vakus ismereteim hiányában csak nehezen, vagy egyáltalán nem tudok hasznosítan.
Alapfelállás:
- Pentax K10D
- Sigma 10-20 (jó lenne, ha a vaku ezt is minél jobban ki tudná szolgálni)
- a két kit obi
- néhány régi manuális obi (az 50/1.7-hez nem kell vaku, de nem használhatok mindig 50-es obit a fényszegény helyeken :D )

Amire szükségem lenne:
Esti, beltéri képekhez, főleg a 10-20-as Sigmához sok sok fény.

Mivel csak a magam szórakoztatására nyomkodom az expo gombot, így nem szeretnék túl nagy beruházást eszközölni. Gondoltam már régi pár ezer forintos középérintkezős vakura is, de ez a feszültség probléma eltántorított, mivel ilyesmihez nem értek, és nem egyszerű biztos infót találni arról, hogy akkor most mi is jó nekem. A következő lehetőség a Soligor DG-340 DZ 19E-ért, vagy a DG-420 Z, ami 39E pénz, de ami (nem sok) tapasztalatot olvastam a Soligorokról, finoman fogalmazva sem dicsőítette a márkát. Ami még szóba jött, az a Metz 48 50E-ért, de egyelőre két magyar boltot találtam, ahol papíron kapni, de mind a kettő azt mondta, hogy talán két hét, mire tudnak szereznim de előre nem tudnak biztosat mondani, magyar tesztet pedig egyáltalán nem találtam a 48-ról.
Jó volna a forgatható fejm mert sokszor tartom a gépet függőlegesen, bár amióta a 10-20-am megvan, kezdek leszokni róla. Ezt a kitételt a nagyobbik Soligor és a Metz teljesíti, viszont a kisebbik Soligor meg határozottan olcsóbb...
Mivel tényleg csak hobby célra lenne, így nem szeretnék 50-nél többet kiadni a vakura, de a pénzemért a lehető legjobbat akarom. Kinek milyen ötlete van erre a problémára? Illetve milyen tapasztalatok vannak a Soligor vakukkal kapcsolatban?


csüt. feb. 21, 2008 12:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Én meg egy 12-24-es sigmát kérek.


csüt. feb. 21, 2008 12:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 19:19
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
zoltan30 írta:
...

2005-ös hozzászólásra válaszoltál!:)
Nézd meg ezt:
www.strobist.com

Ez mind szep de nem azt kaptam ami engem erdekel.
Egy direkt linket kerek.


csüt. feb. 21, 2008 10:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
zoltan30 írta:
...

2005-ös hozzászólásra válaszoltál!:)
Nézd meg ezt:
www.strobist.com


csüt. feb. 21, 2008 9:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 19:19
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
f_szanto írta:
Ha barkácsolni van kedved itt van egy kapcsolás:

http://www.siliconchip.com.au/cms/A_30754/article.html

megépítettem, először nem működött, de én hibáztam, már kitűnően müxik. Be lehet állítani, hogy a beépített vaku hanyadik villanására induljon a külső.

Szeretnem ha a tapasztalatod ha megosztanad. Ugyan is szeretnem en is megepiteni.


szer. feb. 20, 2008 19:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Szerintem az lenne a legegyszerübb megoldás a külsö vakuzásra, ha vennél egy tizenpárezer Ft-os automata slave vakut. Nem kerülne többe, mint mindenféle beszerezhetetlen átalakitó kütyüket vadászni, használhatnád 2vakus rendszernek (gép tetején vaku+külsö vaku már eléggé jol használhato fényt tud adni).


kedd júl. 04, 2006 9:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
vocsok írta:
Szerintem a vakura kábeles megoldás nemigen lesz. Legalábbis olyan, amelyik az összes vezérlőjelet átviszi a gépről a vakura.
Csak a távkioldós vakuadapter jöhet szóba( https://secure.soligor.com/index.php?id ... ts=433&L=1 ), de akkor veszik a vaku elővillantásos TTL képessége és csak automata módban tudod (...)



Ezt igazából nem értem hogyan működik. Hogyan oldja ki egyik a másikat? A http://vakuszinkron.uw.hu/ oldalon is teljesen jó megoldás létezik erre, csak ÉPPPPEN Minoltákhoz nincs ilyen kioldó a speciális talp miatt... :cry: Azonban ha lenne egy Minolta - középpontos átalakítóm akkor lehet jó is lenne, de olyan meg tkp nincs/nem találtam. :cry:


hétf. júl. 03, 2006 16:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem a vakura kábeles megoldás nemigen lesz. Legalábbis olyan, amelyik az összes vezérlőjelet átviszi a gépről a vakura.
Csak a távkioldós vakuadapter jöhet szóba( https://secure.soligor.com/index.php?id ... ts=433&L=1 ), de akkor veszik a vaku elővillantásos TTL képessége és csak automata módban tudod használni. Erre meg jó bármilyen vaku is.

Optikai keresőre meg sok univerzális cucc van, pl:
http://cgi.ebay.de/Winkelsucher-2-Vergr ... dZViewItem


szomb. jún. 17, 2006 11:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
vocsok írta:
Szerintem ezzel 2 gond van:
1. nem megy fel a Minoltára.
2. az 5D-nek nincs tudtommal vakuszinkron kimenete.


Szerintem sem megy fel... :( Akkor már ketten vagyunk.
A Sony oldalán vagy Minola magyar oldalán (?) az van, hogy eztán minden fotózással kérdéses dolgot a Sony-tól kérdezzük. Asszem elkezdem a Sony-t nyaggatni ezzel, hiszen 99% hogy nekik is kell/van valami ilyen cucc a vakukhoz. Nincs mit vesztenem...


szomb. jún. 17, 2006 11:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem ezzel 2 gond van:
1. nem megy fel a Minoltára.
2. az 5D-nek nincs tudtommal vakuszinkron kimenete.


szomb. jún. 17, 2006 11:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
vocsok írta:
gyurxi551 írta:
KonicaMinolta D5D-hez keresek szögkeresőt és/vagy nagyítót a keresőhöz. Érdeklene, hogy amennyiben megoldható, mennyibe kerülnek ezek? Leginkább a nagyító lenne fontos.



Tudtok megoldást erre?
:roll: :?

köszi


Egyet tudok:
http://www.tekade.de/news/html/zigview_info.htm


Köszi szépen, ezt ismerem, de nem értem. SZal ha végre van egy SLR gépem valós keresővel, valós élességgel, akkor ki cseréli le egy kisfelbontású (a tükörhöz képest) LCD képre ami ki tudja milyen képet ad? Aztán lehet nem rossz, sosem próbáltam, de szerintem pont az SLR lelke veszik így el... Hacsak nem tájképet akar csinálni vki 3 centivel a föld felett, akkor komponálni mindenképp jó és lehet lesz is ilyenem egyszer, de egyelőre keresek egy sima nagyítót. De köszi!

Amúgy visszaírtak az Ervafotótól is és 1-2 hetes szállítással vállaltak ill ajánlottak 3 Hama vakutalpat, egy ilyet is kifejezetten a PZ40X-es vakuhoz:
Hama 6950
LINK

Ezek szerint ez felmegy MINDENFÉLE vakupapucsra mindegy hogy Minolta vagy Canon... De láma vagyok, egyet nem értek: ezt felrakom a gépre, valahogy mind a 4érintkező a gépen pont jól fog csatlakozni a Hama talphoz, amiből lesz egy kábelem már. És a kábelt hogyan dugom be a vakuba? Veszek még egy univerzális (kábel nélküli?) talpat, arra rakom a vakut és abba dugom bele a kábelt?

szerk.: ja, a http://www.freestylephoto.biz/images/prod/6950.jpg címen van egy kép, ami már sokkal beszédesenn mint ami a gyártó oldalán van! Így már egész oké, csak hosszabb kábel kell és persze nem árt ha TÉNYLEG kompatibilis a Minolta vakukkal. :wink: Valaki próbálta? Ugyanis a fotó alapján úgy látom, ez sosem menne fel a KMinolta D5D -mre... Majd egy fotóval szemléltem (szerintem) miért...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gyurxi551 szomb. jún. 17, 2006 11:05-kor.



szomb. jún. 17, 2006 10:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
gyurxi551 írta:
KonicaMinolta D5D-hez keresek szögkeresőt és/vagy nagyítót a keresőhöz. Érdeklene, hogy amennyiben megoldható, mennyibe kerülnek ezek? Leginkább a nagyító lenne fontos.



Tudtok megoldást erre?
:roll: :?

köszi


Egyet tudok:
http://www.tekade.de/news/html/zigview_info.htm


pén. jún. 16, 2006 17:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Isméét kérnék segítséget:

Írtam egy levelet vagy 4-5 nagy fotóboltnak (Optiform, Syrex, Digifénykép, Edigital,Ervafotó) de sehol senki semmit nem tud hozzáadni, igaz csak az Optiform és Edigital válaszoolt, sőz ők még elküldték más bolt linkjét is hogy ott keressek! :wink:

Ez volt a teljes levél:

"Szeretnék érdeklődni 2 témakörben:

KonicaMinolta D5D-hez keresek szögkeresőt és/vagy nagyítót a keresőhöz. Érdeklene, hogy amennyiben megoldható, mennyibe kerülnek ezek? Leginkább a nagyító lenne fontos.

Másik dolog, vettem egy Sunpak PZ40X vakut az említett géphez, és szeretném úgy használni hogy nem csak vázra illesztve. Sajnos a célnak megfelelő vakutalp még talán beszerezhető, de a kábel nem. Amennyiben lenne önöknek megfelelő felszerelés ehhez/más alternatív megoldás akkor nagyon megköszönném ha megírnák árral együtt és persze meg is venném ezeket."

Tudtok megoldást erre?
:roll: :?

köszi


pén. jún. 16, 2006 14:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Nos, tkp első dolgom volt a menüt átbogarászni miután a vakun persze erre nincs beállítási lehetsőség. A menüben megnéztem minden beállítást a vakuhoz, de semmi. Aztán ma az "aforizma" szó leírása közben beugrott derült égből a villámcsapás módjára hogy a Custom settings-ben van egy AF illuminator On/Off beállítás amit én kikapcsolhattam (mivel a beépített vaku villogása csak hunyorgást és :x arcokat okozott). Bekapcsoltam és láám, rögtön működött, méghozzá elég gyors lett az AF!! :oops: :lol:

Mentségemre szolgáljon hogy új a gép + tegnap meló után estefelé csak 15 perc erőm volt "játszani" vele. :wink:

Szal ergó AF segédfény a vakun megy, KMinoltások : AF illuminator-t ON ra!


szer. jún. 14, 2006 16:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Nincs a gépeden custom functions, vagy valami hasonló menüsor, ahol külön kell engedélyezni pl. az ilyet is?


szer. jún. 14, 2006 6:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Üdv!

Megvettem a Sunpak PZ40X-es vakut a KM D5D-hez, szuper. Viszont sötét szituációban úgy tűnik a gép nem használja a beépített infrás segédfényt. Vagy használná, csak a vaku hibás, na ezt nem tudom... :? Hogy hogyan látom az infrát, hogy NEM látom? :D
A kameránk olyan (meg talán mindegyik?) hogy mikor szemben ülök vele és kapcsolgatom a TV-t pl akkor a kamera felvételén/LCD-jén látszik hogy az infraled "világít" a távirányítón. A vakun viszont semmi. :cry: Pedig reméltem, hogy sötétben így meggyorsul az AF. Marad a jó öreg szem élesíteni. :wink:

Birdie írta erről a vakuról, hogy az AF segédfény az vázfüggő, de azóta sem találtam doksit arról, hogy VAJH akkor MELYIKKEL?!?!

Azért nagyon klassz!!!! :D :D :wink:


kedd jún. 13, 2006 19:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Sunpak PZ40x

Vagy 2 honapja volt a szolnoki Coraban a fotorészlegen kiárusitás, 9 azaz kilenc ezer Ft-ért árulák az elfekvöben levö Nikon csatlakozos PZ-t. Picit szidtam az árubeszerzöjük családját, hogy nem a Minoltát szereti:/ Egyébként még mindig árulnak tán 30e-ért valami Tamron Nikon-bajonettes obit, eredetileg 90e felett volt kitéve éveken át.



Üdv, szia arnyekxxx!
Lenne egy greenhorn kérdésem vakukkal. A Dynax 5D-n nincs szinkronkábel lehetőség. De ugye a szinkronkábel csak a NEM TTL-es vakukhoz kell? Azt lehet, hogy egy hosszabbító kábellel kötöm össze a gépet és vakut és így tudék oldal irányból is fotózni? A Minolta Wireless vakuk aranyosak, de nem kaptak túl jó kritikát és elég borsos az áruk... :?
köszi


kedd jún. 06, 2006 18:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Sunpak PZ40x

Vagy 2 honapja volt a szolnoki Coraban a fotorészlegen kiárusitás, 9 azaz kilenc ezer Ft-ért árulák az elfekvöben levö Nikon csatlakozos PZ-t. Picit szidtam az árubeszerzöjük családját, hogy nem a Minoltát szereti:/ Egyébként még mindig árulnak tán 30e-ért valami Tamron Nikon-bajonettes obit, eredetileg 90e felett volt kitéve éveken át.


kedd jún. 06, 2006 18:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás 
Üdv!
Én nemrég vettem egy Sunpak 383 Super-t bruttó 40-ért, mondhatni szuper vaku. Erős, gyorsan feltölti magát és 100-150 képet lehet vele készíteni ha nem max. erősségen használom állandóan.
Forgatható fejes, portrékhoz a legjobb választás.
Csak ajánlani tudom, ennyi pénzért szerintem a legjobb.

Néhány kép amit vele csináltam, különböző beállításokkal (nem mindig a legjobbal):

http://www.pbase.com/luppopa/inbox

Üdv,
L.


kedd jún. 06, 2006 14:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Köszi, néztem már én is, de pont ilyen vaku nem volt, bár nagy a lehetőségek tára. AZ egyik a PZ40x amit Birdie is tesztelt az index.digicam-no és jókat írt róla.
Annyi a bajom itt, hogy a segédfény gépfüggő. Találtam egy kompatibilitási táblázatot és ott is annyi van a segédfényhez írva hogy lásd csillag= gépfüggő.
Honnan lehetne ezt megtudni, hogy KMinolta Dynax 5höz jó-e?
Bocsi, új vagyok a vakuk világában, nem tudom még hogyan működnek ezek. :D

Ollóztam+hozzáírtam 1-1 dolgot és íme:

Kép

Ezek alapján kellene döntenem. A Metz vakukról semmi infóm/teszt, ezért is nehéz tájékozódni. Obikról van 100 oldal és teszt, az az 1-1 oldal ami jónak tituál egy vakut, na olyan vakut meg úgysem kapni... :?

Én most a PZ4000-re szavaznék, mert most csak 39.000 fötö. A PZ40X az talán jobb de 49.000 ft, és szerintem egy plusz tizest nem ér... :roll:

-


hétf. jún. 05, 2006 21:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Optiform?


hétf. jún. 05, 2006 15:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Üdv!

A SteveDigicams fórumán olvastam, hogy a Sunpak 433D vaku szerintük jobb a KMinolta D5D-hez, mint a KMinolta 3600HSD. Annyi a bajom, hogy nem tudom hol lehet nézni (már a neten sem) ilyen vakut, sőt Sunpak vakuk is igen szegényesen szerepelnek a hazai árlistákon, már ha találok. :? Egy tipp vagy link esetleg?

A másik alternatíva (olcsóság jegyében) a Metz MB 36 AF-3 típusú vaku, ez csak 28.000 ft és 36-os kulcsszáma van, de semmi további tesztem/infóm nincs róla. Lehet olcsó és béna is... :?:

ha vki tud erről vmit... megköszönném
gy


vas. jún. 04, 2006 13:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 16, 2005 13:02
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Polgár - Debrecen
Hozzászólás 
Köszönöm a segítséget Nord!

Én is ezt a vakut néztem ki, mert igazából még nincs tapasztalatom külső vakuk használatával eddig csak a beépítettet használtam, de annál gondolom nagyságrendekkel jobb lesz. Ami tetsztett benne, az az, hogy színinfót is küld a gépnek és hogy a gépvázat felismerve figyelembe veszi az érzékelő méretét és ehhez igazítja a gyújtótávolságágot. Ha kinövöm, legfeljebb eladom és veszek egy okosabbat!

Még 1x kössz!


pén. feb. 03, 2006 15:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Korábban írtam, hogy a kollégám beszerzett egy 430EX-et. Egy hétvégére kölcsönkaptam tőle: klasszisokkal jobb a 420-nál!
Már a következő hétfőn lecseréltem a 420-at 430-ra és nem bántam meg. :)

Sandro: az esetek 99%-ában én is lakáson belüli fotózáshoz használom (általában a lányom boldogítom a villanásokkal :) ), egyszer voltam vele esküvőn és egy Sto-Fen diffúzorral kiegészítve használtam - elégedett voltam vele. Nyugodtan merem ajánlani!
A legolcsóbb, hivatalos mo-i Canon Hungária garanciával 58.291,-Ft:
http://www.artworkphoto.hu/termek.php?i=1196

Üdv.


csüt. feb. 02, 2006 17:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 16, 2005 13:02
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Polgár - Debrecen
Hozzászólás 
Sziasztok!

Sajnos nem volt időm az összes hozzászólást végigolvasni, úgyhogy elnézést, ha ismételek!

Nekem Canon EOS 350D-hez kellene egy külső vaku. Mivel az anyagi lehetőségeim erősen korlátozottak (max 50-60E ft.), ezért nem várok el, nagy tudást, de az nem baj, ha többet tud.

A felhasználási terület: gyerek/portré fotózás belső térben.


csüt. feb. 02, 2006 17:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok!
Tudom volt már arról szó, hogy a Sigma 500 DG ST és DG Super között a különbség a manuális mód hiánya, meg hogy ez makrózásnál lehet fontos.
De én, egy átlagos felhasználó, a családi, és egyéb események fotózásánál mikor venném hasznát a drágább vakunak? Megér-e ennyivel többet?
Köszönöm előre is a válaszokat!


vas. nov. 13, 2005 19:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Uzi írta:
Meglepve tapasztaltam hagy a Sigma a DOF gomb hatasara moddelezo fenyt ad - leirasban nem emlekszem ra hogy barhol is irtak volna... hatha valakinek segit...
...csakúgy modellező fényt ad, mint az 550 EX vagy az 580 EX (meg szerintem a többi, erre alkalmas vaku is).


kedd nov. 01, 2005 14:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
Meglepve tapasztaltam hagy a Sigma a DOF gomb hatasara moddelezo fenyt ad - leirasban nem emlekszem ra hogy barhol is irtak volna... hatha valakinek segit...


vas. okt. 09, 2005 12:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Van-e valakinek Hanimex TZ2*36-os vakuja?
Ha lenne, megkérném, hogy küldjön nekem egy fotót a hátuljáról.
Ugyanis én valamikor használtan vettem egyet, és hiányzik a hátulján a méterskála. Ezenkívül nem világos számomra, hogy a zöld és a sárga AUTO mód közt mi a különbség azon kívül, hogy más blendét kell állítani hozzá.


szomb. okt. 08, 2005 20:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
jogos


pén. szept. 30, 2005 10:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 131 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség