Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 09, 2024 2:57



Hozzászólás a témához  [ 103 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Általános kérdések / tanácsok 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Canon PowerShot A530


pén. okt. 06, 2006 21:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 04, 2005 18:35
Hozzászólások: 722
Hozzászólás 
Melyik gépet válasszam 37000 és 50000FT között ?


pén. okt. 06, 2006 21:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
littleNorbi írta:
Mi a véleményetek erről a gépről HP Photosmart E427 Digital Camera 6.0MP/5xdig.zoom/5.1cm color displ/16Mb/2xAA bater?
Ahhoz képest, hogy 6MP-es nagyon olcsó, mi a bibi vele????



Az a bibi vele, hogy HP. És ez igen komoly hiba. 2 HP-m volt eddig, egy alapkategoriás meg egy felsökategoriás, ha rám hallgatsz, nem nézegeted tovább. Vegyél valami rendes cégtöl / canon-nikon-olympus-fuji-panasonic-kodak vagy akár casio / mindegyiknak vannak alapmodelljeik olcsoért.


csüt. okt. 05, 2006 13:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"6 MP-es felbontással és 21x teljes zoommal (3x optikai, 7x digitális). A készülék által készített felvételek kiválóan használhatók 10 x 15 cm-es nyomtatott képekhez és nagyításokhoz"

A szöveg elárulja hogy a 6 mega önmagában nem nagy szám ha 4 megát írtak volna az is tudná ezt. Bár ez nem az a gép és ezen legalább 3x-os optikai zoom van míg amit te néztél azon nincs.


csüt. okt. 05, 2006 8:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 04, 2005 18:35
Hozzászólások: 722
Hozzászólás 
Mi a véleményetek erről a gépről HP Photosmart E427 Digital Camera 6.0MP/5xdig.zoom/5.1cm color displ/16Mb/2xAA bater?
Ahhoz képest, hogy 6MP-es nagyon olcsó, mi a bibi vele????


csüt. okt. 05, 2006 7:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 18:12
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: Óbuda
Hozzászólás 
Néhány teszt olvasása közben észrevettem, hogy a gépek video módban 10-15 vagy 30 fps sebességgel vesznek fel. Tudtommal a szem hogy mozgó képnek érzékelje a fotók sorozatát elég a 24 kép/mp. Azt hiszem a régi Samung 360-as masinám is 25 kép/mp dolgozott. Ha ez igaz, miért nem általános ez, hiszen pl. 640x480-as felvételnél a másodpercenkénti 5-6 kép külömbözet szép kis memoria spórolással járna?!


pén. szept. 29, 2006 19:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 180
Hozzászólás 
Canon S1 IS elromlott egyik naprol a masikra fekete lett. Egyszer meg visszajott, de most mar allandosult.Ha eros feny fele forditom akkor a kereso jobb oldala feher-lilas, sorhuzasos lesz.A kedves szerviz azt mondta nem uszom meg 30 alatt.Kicsit elgondolkodtat hogy ezek utan megtartsam v. vegyek valami ujat es nem Canon-ot.Igen am de mit.Szoval erdemes megjavitatni v. sem? :?:
Koszi


szer. aug. 02, 2006 20:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: Akvárium
Wiolca írta:
Hogyan lehet jó akváriumképeket csinálni Canon PowerShot S2 ISsel vaku nélkül?


Szórt fénnyel elég erősen meg kell világítani hogy lehetőleg 1/100 sec közelében legyen az expoziciós idő. Manuál élességállítást is lehet használni.


szomb. júl. 29, 2006 12:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 04, 2006 12:40
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Akvárium
Hogyan lehet jó akváriumképeket csinálni Canon PowerShot S2 ISsel vaku nélkül?


szomb. júl. 29, 2006 11:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
JL666 írta:
Hello

Tud valaki segíteni?

A problémám olyan jellegő, hogy tele fényképeztem egy SD 128 MB kártyát, a képek jók lettek. De amikor hazaértem és le akartam menteni a képeket sem a fényképezőgép sem a számítógép nem látja a jpeg file-okat. A képek rajta vannak biztos, mert csak 1 MB szabad hely van. De nincsennek semelyik könyvtárban és rejtett file módban sem jelennek meg.

Mi ilyenkor a teendő?!

KÖSZI!


Mielött formázol keress rá a neten valamik képmentö progira (szerintem ezen a forumon is vannak image recovery programokhoz linkek), ilyennel, ha a kártyát látja a pc-d akkor van esélyed, hogy a rajta levö képeket visszanyerd. Ezek a recovery programok átnyálazzák a kártyát, nem a filerendszert nézik, és ahol képnek látszo filet találnak azt lementik. Szoval ha ott vannak a képek a kártyán, csak a filerendszer leiroja sérült akkor jo eséllyel leszedheted a képeket. Akár formázás után is.


vas. júl. 23, 2006 13:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
formázd le.
De sajnos az is lehet, hogy akártyának annyi.


szomb. júl. 22, 2006 15:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jún. 04, 2005 16:41
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
Hello

Tud valaki segíteni?

A problémám olyan jellegő, hogy tele fényképeztem egy SD 128 MB kártyát, a képek jók lettek. De amikor hazaértem és le akartam menteni a képeket sem a fényképezőgép sem a számítógép nem látja a jpeg file-okat. A képek rajta vannak biztos, mert csak 1 MB szabad hely van. De nincsennek semelyik könyvtárban és rejtett file módban sem jelennek meg.

Mi ilyenkor a teendő?!

KÖSZI!


szomb. júl. 22, 2006 15:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2006 18:44
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszönöm arnyekxxx ez a faststone progi bevállt :D
És még "gyógyítani" sem kell a progit.
Szóval köszi


csüt. júl. 13, 2006 14:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Tényleg az Irfan az eredeti exifet hagyja meg, ezt észre se vettem eddig.
Hogy melyik gép dolgozik 300dpi-be? Mindegyik amelyik raw-ba ment, mert ott a konverterben olyan dpi-t állitok be amilyet akarok. Épp ezért baromság ez a feltétel...

Hogy konstruktiv is legyek. PaintShopProX lehet a megoldás. Kiprobáltam, resize opcioval át lehet méretezni a képet 300dpi-re és mentés után az exif-ben is 300dpi lesz, létrehozo szoftvernek meg marad a digitgép szoftvere. Asszem 30 napos a Corel oldalárol letölthetö verzio, de gyogyithato :)

Közben megvan az ingyenes megoldás is
http://www.faststone.org/
a foto resizer, olyan mint az irfan de az eredeti exif megtartása mellett a dpi változást átirja benne.


csüt. júl. 13, 2006 12:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2006 18:44
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszönöm a gyors reagálást.

Idézet:
Amúgy érdekes egy szemléletmód, hogy 300 OK, 180 nem OK, tök mindegy, hogy a felbontása mekkora!!!
Ezt én sem igazán értem, már írtam egy emailt a szervezőnek, aki kijelentette, hogy csak 300dpis képeket áll módukban fogadni.

Kipróbáltam mind a két programot, amit ajánlottatok. A problémám az, hogy a felbontás-változtatás megy velük, de a mentéskor, vagy meghagyák az eredeti exif infokat (tehát a felbontás is marad az exifben 180dpi), vagy teljesen törlik és csak a méreteket, a felbontást, a képkockaszámot, és a bitmélységet hagyják meg, persze ezeket a változtatott értékekkel.

Tehát egy olyan progi kéne, ami a felbontást megváltoztatja az exifben,de nem írja be magát, mint létrehozó szoftvert, és nem törli ki a többi eredeti adatot. Tudtok ebben segíteni?

Ja és létezik olyan fényképezőgép, amely egyből 300dpiben menti a képet?


szer. júl. 12, 2006 23:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Vagy pld. olyan lehetőség is van, hogy PS helyett Gimp-et használsz. Az pedig nem firkálja tele az Exif részt.

Amúgy érdekes egy szemléletmód, hogy 300 OK, 180 nem OK, tök mindegy, hogy a felbontása mekkora!!!


pén. júl. 07, 2006 16:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
methos88 írta:
Szevasztok!

Lett volna egy kisebb verseny, amelyre be szerettem volna küldeni az egyik képemet, csakhogy a képem csak 180dpi-s, a veresenyre meg csak 300asat lehet beküldeni.
Photoshopban kb. három másodperc alatt át tudom állítani a dpi-t, de akkor beírja az exif adatok közé, hogy létrehozó szoftver: Photoshop
(ezt meg nem szokták szeretni az értékelők :D )

A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet 300dpi-s fotókat készíteni, illetve a kevesebb dpiseket 300asá konvertálni.
Egyáltalán ez fényképezőgépfüggő, tehát van-e olyan gép, amelyik alapból 300 dpi-s képet készít, vagy ezt csak a számítógépen, feltöltés után lehet beállíteni.


Szerintem nincs olyan pályázatra beküldött kép ami ne menne át valami szerkesztö programon (induljunk ki abbol, hogyha valaki RAW-ba fotozik akkor enélkül nincs jpg-je amit el tudna küldeni) ha másért nem, egy kis vágás meg egy élesség korrekcio nélkül nem hiszem, hogy létezne igazán jo kép (szintén induljunk ki egy dslr-böl ami alapbol nem élesiti agyon a jpg-t, ez a fotos feladata utolag) szoval attol ha ott van a PS az exifben még nem lesz a képed kuka. Föleg ha meg tudod mutatni szükség esetén az eredetit amin látszik, hogy nem nyultál bele a képbe. De ha zavar az exif beirás, ott van pl az ingyenes IrfanView amivel tudsz (sokminden mellett) dpi-t is változtani az eredeti exif megtartásával.


pén. júl. 07, 2006 13:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2006 18:44
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Szevasztok!

Lett volna egy kisebb verseny, amelyre be szerettem volna küldeni az egyik képemet, csakhogy a képem csak 180dpi-s, a veresenyre meg csak 300asat lehet beküldeni.
Photoshopban kb. három másodperc alatt át tudom állítani a dpi-t, de akkor beírja az exif adatok közé, hogy létrehozó szoftver: Photoshop
(ezt meg nem szokták szeretni az értékelők :D )

A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet 300dpi-s fotókat készíteni, illetve a kevesebb dpiseket 300asá konvertálni.
Egyáltalán ez fényképezőgépfüggő, tehát van-e olyan gép, amelyik alapból 300 dpi-s képet készít, vagy ezt csak a számítógépen, feltöltés után lehet beállíteni.


csüt. júl. 06, 2006 22:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Ck. írta:
Mikor kell használni az automatát?

Amikor lusta vagy / nincs időd / nincs kedved az érzékenység állításával foglalatoskodni. :)
Ck. írta:
Mikor kell játszadozni az értékekkel?

Ha mindenképp jó minőségű, a lehető legkevésbé zajos képet szeretnél csinálni. Az automatika ugyanis hamarább szeret magasabb értékeket beállítani, mint ahogyan azt a rekeszérték / záridő / fókusztávolság együttese mindenképp szükségessé tenne. Magyarul ha kevésbé zajos képet akarsz, akkor érdemes alapon hagyni az ISO-t, amíg a a berázás veszélye nem merül fel (reciprokszabály) a legnagyobb blende beállítása mellett (kompaktnál a kicsi érzékelő miatt a maximum rekeszértéknél is olyan nagy a mélységélesség, hogy az esetek túlnyomó többségében a "túl" nagy blende nem fog gondot okozni.
Ck. írta:
Gyakorlatban mikor melyik ISO beállítást használjam a 100, 200, 400, automatikus közül? ]

Fentiekből adódóan én azt javaslom, hogy alapban mindig az ISO100-on legyen a gép, és csak akkor állíts nagyobb érzékenységet, ha ennél már beráznád a gépet. Vagy akkor, ha olyan művészfotót szeretnél létrehozni, aminek szerves része kell, hogy legyen a konfettieső. :wink:

Üdv.


szer. nov. 30, 2005 8:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Kivéve ha túl kevés a fény(éjszaka) általános változó fényviszonyok közt igen. Nekem pld Minolta Z3 van és az nagyon jól állítja az ISO-t 200-ig.Ha programautomatikát használsz akkor meg nem is lehet az ISO-t állítani. De nem is érdemes hiszen akkor az adott program dönti el hogy mi a legfontosabb. Pillanatfelvételeknél meg szükség is van arra hogy ne kelljen foglalkozni beállításokkal.


kedd nov. 29, 2005 23:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 13:01
Hozzászólások: 250
Hozzászólás 
Sziasztok!

Ugyebár minél kevesebb a fény, annál magasabb ISO-értéket javasolt használni.

Nálam adott esetben van: 100, 200, 400, és automatikus.
Mikor kell használni az automatát? Mikor kell játszadozni az értékekkel? Ha a legjobb fényviszonyok között ISO 100 kell, akkor mikor kell az automata? Gyakorlatban mikor melyik ISO beállítást használjam a 100, 200, 400, automatikus közül?

Előre is thnx!

Annyit még hozzátennék, hogy csak hobbyból fotózok, tehát nem komoly célokra mondom, hanem amolyan átlagjúzernek hogy a legjobb?

Köszi Babajaga amott a válaszod! Még annyit mondj esetleg légyszi, hogyha nem mozgótémát fényképezek, akkor az automata jó bármilyen fényviszonyok között gyakorlatilag?


kedd nov. 29, 2005 22:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 04, 2005 14:42
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szia Babajaga!

Köszi szépen a segítségedet, így már érhető a dolog.


Üdv:Dzsamana


csüt. okt. 06, 2005 13:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"A TV keresőjével, amivel a csatornákat keresem"

Azzal nem jelennek meg a képek, az AV csatornát kell bekapcsolni, mert az RCA dugó az AV csatornához csatlakozik.A fényképezőgép kompozit videójelet ad ki, nem antennajelet.


szer. okt. 05, 2005 11:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 04, 2005 14:42
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szia Babajaga!

A TV keresőjével, amivel a csatornákat keresem.Az RCA dugókat csatlakoztattam a TV-hez, de nem találtam meg a képeket.


szer. okt. 05, 2005 10:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"ha összekötöm a TV-vel, nem találom a képeket a programkeresővel"

Milyen programkeresővel? Az AV módban lehet a képeket látni, hisz az AV bemenetre kell adni a gép kimenő jelét. RCA dugó van a gép AV kábelének végén nem?


kedd okt. 04, 2005 16:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 04, 2005 14:42
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy TV-n keresztül hogy tudom megnézni az elkészült képeket. Most vettem nemrég egy Canon A95-ös gépet és ha összekötöm a TV-vel, nem találom a képeket a programkeresővel.A fényképezőgépet a képnéző módra állítom, de nem jelenik meg a TV képernyőn.

Előre is köszönöm a segítségeteket!


kedd okt. 04, 2005 15:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 04, 2005 14:34
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok! Nagyon belebonyolódtam ebbe a gépvásárlás témába! Idáig Tükörreflexes gépet akartam venni ez ment 3hétig! Azután 3hét után rájöttem hogy a Tükörreflexes gép vásárlása nem a legolcsóbb mulatság és nem akartam végül most még belebonyolódni ebbe a kategóriába…! Na szóval ha vettem volna tükröset akkor is belépőszintűt vettem volna és akkor még hol vannak az objektívek! Egyébként ebből a ketegriából én az EOS 350D-re gondoltam, gondolkoztam még a Nikon D50, D70-en is! Na mindegy most még erről lemondtam! Na szóval most úgy döntöttem szeretnék egy nagyon jó digit kompakt gépet! De most megint nagyon nehéz kérdés ez hogy mi lenne vajon a legjobb választás! Melyik vajon a most piacon futó legjobb digit kompakt gép? Leírom idáig min gondolkoztam : Canon PowerShot Pro1 , Nikon coolPix 8800, FujiFilm Finepix S9500, Panasonic Lumix FZ30, K-Minolta Dimage A200, SonyCybershot DSC-F828 ! Szóval nem tudom mit vegyek! Azon gondolkozok a canon szerintem nemsokára megint előrükkol valamivel Pl. Pro2 géppel..! Vagy csak én álmodozom! Aki tud segítsen hogy szerinte mit lenne érdemes venni! Előre is nagyon köszönöm a segítségeket!!!!


kedd okt. 04, 2005 14:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás 
Juca írta:
paz1, inhouse, köszönöm a választ! :-)

Szerinte, Juca nem kifejezetten kamerát akar venni, hanem olyan digitális gépet, ami mozgóképet is tud.
Én ajánlok egy konkrét tipus, annak ellenére, hogy nekem nem ilyen van:
Canon A510. 50 ezer körül van, és mindent tud ami elvárható ettől a kategóriától, mozgóképet is 640 * 480 -at.
Nekem Olympus 725 van, viszont ez mozgólépben nagyon gyenge, hanot nem is tud, de a képei nekem nagyon tetszenek. :D :) :D


vas. aug. 14, 2005 7:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Juca!

Esetleg most már írd meg légyszi, hogy mire gondoltál, amikor kérdeztél, hogy mindenki képben legyen... :wink:

Üdv
Inhouse


csüt. aug. 11, 2005 14:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 10, 2005 9:21
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
paz1, inhouse, köszönöm a választ! :-)


csüt. aug. 11, 2005 14:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Idézet:
????????????????


Neked meg mi bajod? :roll:

Üdv
Inhouse


csüt. aug. 11, 2005 8:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
????????????????


szer. aug. 10, 2005 16:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Paz1!

Félreértésben vagy! Nem fényképezőt, hanem kamerát akar venni!

Juca!

Ha esetleg később beruházol egy asztali DVD íróba, akkor (most kb. 40eFt a legolcsóbb) azzal ki tudod írni a felvételeket DVD-re. Addig gép hiányában marad egy ismerős, vagy egy ezzel foglalkozó cég. Addig is ha van VHS videomagnód arra is átmásolhatod a felvételt, ugyanúgy, mint az analóg kameráknál, valamint a TV is ugyanúgy meg tudod nézni a kameráról lejátszva.
70-90eFt-ért most már elég jelentős választék van, a Digital8 és a MiniDV kamerákból.
Igazán nem foghatsz mellé, csak neves gyártók csinálnak ilyen kamerákat.
Jó operatőrködést!

Üdv
Inhouse


szer. aug. 10, 2005 16:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 14, 2005 15:08
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: bp.
Hozzászólás 
Idézet:
Új vagyok itt, és fogalmam sincs a digitális kamerákról, mégis venni fogok egyet, hát kérdezni jöttem.


Szerintem bármelyiket veszed (és mondjuk nem az aluljáróban és nem _gyanúsan_ olcsó stb.), nagyon nem foghatsz mellé, kb. 3 megapixeles képeket már szépen ki is lehet majd nyomtatni. Persze itt a fórumon folyamatosan késhegyre menő viták vannak minden apró paraméteréről a kategóriánként gyak. tök egyforma gépeknek, de nem hiszem, hogy ebben az esetben el kellene kezdeni dobálózni a szakkifejezésekkel. Szóval szerintem legyen benne 3 megapixel és tettszen. :)


szer. aug. 10, 2005 15:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 10, 2005 9:21
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!
Új vagyok itt, és fogalmam sincs a digitális kamerákról, mégis venni fogok egyet, hát kérdezni jöttem. :-)
100ezer forint alatti kamerára van pénzem. Szimplán családi felvételeket szeretnék készíteni, elsősorban a kisfiamról, hogy majd nagymama koromban nosztalgiázhassak a felvételeken. :-) Sok-sok fényképet készítek, de szeretnék mozgóképeket is a gyerekről! :-)
Nincs számítógépünk, fogalmam sincs, így van-e értelme kamerát venni, hisz' vajon hogyan írom ki CD-re DVD-re a felvételeket, hogy meg is nézhessem? Vagy van ilyen szolgáltatás valahol? (Hol?) /lila köd/

Kérlek, ne küldjetek el melegebb éghajlatra (pedig oda szívesen mennék)!
Köszönöm-köszönöm előre is, ha valaki megszán, és válaszol! :-)))


szer. aug. 10, 2005 9:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás 
jurzsolt írta:
A kérdésem nem biztos hogy ebbe a topicba való, de ugye "általános kérdések...".
Adott egy cd tele képekkel. Újra kell sorszámoznom őket és cd-re kiírni. 600 képről van szó, amit nem szeretnék egyenként átnevezni. Tudtok valamilyen automatikus progit, ami megcsinálja helyettem? /norton comm., photoshop, stb.

Parancssorból a legegyszerűbb, a speciális karaktereket alkalmazva. (*?)


hétf. aug. 08, 2005 20:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Én mondom feladtam!
Szerintem a készűlékben van a hiba!
Mert már mindent kipróbáltam!
http://www.slach.hu/
is írja hogy kell!
De nálam semmi!


hétf. aug. 08, 2005 14:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
milestone írta:
Sajnos a barátnőm leejtette kb. 10 cm-ről a Canon A60-asom. Az elem/akkutartó alsó sarkára esett. Azóta nem kapcsol be, nem reagál semmire. Külsérelmi nyom nincs rajta, csak az alja (talpa) karcos egy kicsit, ahogy leteszed mondjuk az asztalra, de ez természetes. Nagyon vigyáztam rá eddig, a kijelzővédő fóliát is kb. 1 hete vette le a drága b.nőm, mert már nehezebben volt látható a kép az LCD-n...
Még garanciális. Külhonból származik ez is, de egy magyar forgalmazótól vettem 1 éve, 2 éves garanciával.
Arra gondoltam, nem lenne célszerű megbontani, mert a csavarokon is meglátszana. Próbáltam finoman nyomkodni, de nem segített. Gondolom érintkezési hibája lehet.
Természetesen próbáltam más elemmel, memóriakártyával, semmi változás.
Azért kissé furcsálom, hogy egy ilyen kicsi eséstől baja esik, szvsz nem kellene ilyen érzékenynek lennie. Tudom, nem arra való, hogy dobáljuk, nem is esett soha ezelőtt, úgy vigyáztam rá, mint a szemem fényére.
Mit javasoltok? Vigyem vissza? Várhatóan mennyi ideig nélkülözhetem a kis kedvencet, 1-2 hónap?
Minden ötletet, javaslatot szívesen vennék.

p.s.: Az LCD alatt porszemek láthatók, tisztítható, nem?


Szerintem amiíg lehet, vidd vissza gariba!
Ha nem látszanak külsérelmi nyomok rajta, akkor még az esélye is nagyobb, hogy javítsák.
Egy próbát mindenféleképp megér. Talán még az lcd is kitisztítják mellé :)

Osi22


hétf. aug. 08, 2005 12:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 230
Hozzászólás 
Sajnos a barátnőm leejtette kb. 10 cm-ről a Canon A60-asom. Az elem/akkutartó alsó sarkára esett. Azóta nem kapcsol be, nem reagál semmire. Külsérelmi nyom nincs rajta, csak az alja (talpa) karcos egy kicsit, ahogy leteszed mondjuk az asztalra, de ez természetes. Nagyon vigyáztam rá eddig, a kijelzővédő fóliát is kb. 1 hete vette le a drága b.nőm, mert már nehezebben volt látható a kép az LCD-n...
Még garanciális. Külhonból származik ez is, de egy magyar forgalmazótól vettem 1 éve, 2 éves garanciával.
Arra gondoltam, nem lenne célszerű megbontani, mert a csavarokon is meglátszana. Próbáltam finoman nyomkodni, de nem segített. Gondolom érintkezési hibája lehet.
Természetesen próbáltam más elemmel, memóriakártyával, semmi változás.
Azért kissé furcsálom, hogy egy ilyen kicsi eséstől baja esik, szvsz nem kellene ilyen érzékenynek lennie. Tudom, nem arra való, hogy dobáljuk, nem is esett soha ezelőtt, úgy vigyáztam rá, mint a szemem fényére.
Mit javasoltok? Vigyem vissza? Várhatóan mennyi ideig nélkülözhetem a kis kedvencet, 1-2 hónap?
Minden ötletet, javaslatot szívesen vennék.

p.s.: Az LCD alatt porszemek láthatók, tisztítható, nem?


hétf. aug. 08, 2005 12:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Egyébként roppant csodálkoztam, hogy a Pentax nem adott infót a firmware update-hez.
Most megnéztem, természetesen van ilyen. Íme:

- Updating of camera firmware

* Turn off Optio330's alarm function before starting updating.

Turn the power on with the CF card inserted, and press the MENU button in the
playback mode.
Select "Alarm" from the list of playback functions shown on the LCD screen using
the cross-type key. Press the right button on the cross-type key. The setting screen
for three types of alarms will appear. Turn all the alarm settings off and press
the OK button. All alarm functions are set OFF in the default setting.

1. Turn the power off, if the power of the camera is on.

2. Insert the CF card (containing fwdc101.p.bin file) in your camera.

3. Connect the K-AC2 series AC adaptor kit to the camera.
If instead you are using the D-LI2 lithium-ion battery for Optio330, make sure it is
fully charged.

4. Turn the power on while holding down the MENU button.

5. Select YES on the LCD screen and press the OK button.
The updating of the firmware will start automatically.
Do not turn the power off while updating is in progress.

The updating procedure will normally take about 70 seconds.
(It may vary depending on the CF card you use.)

6. The updating is completed when "COMPLETE!" appears on the LCD screen.

7. Turn off the power.

8. Remove the CF card from the camera.

9. Check the version number of the camera's firmware.
- Turn the power on while holding down the MENU button.
- Confirm that "Ver1.10" is shown in the center-left of the LCD screen.
- The camera will automatically ready itself.

(Note)
- The firmware software will remain in the CF card used for updating.
Please format the CF card before using it with the camera for storing pictures.


hétf. aug. 08, 2005 12:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
osi22 írta:
Öcsém! Ne kell itt bénázni :evil:
Fogod azt a kártyát, berakod 1 kártyaolvasóba, megformázod, aztán rámásolod azt (természetesen, ha be lenne csomagolva akkor előtte kicsomagolod és csak utána nyomod fel) a szerencsétlen fájlt és így be a gépbe azt bekapcs.

Nyilván tomash kicsomagolta a kártyát, ha azt látta, hogy DCIM mappa is van. :wink:
Formázni sem feltétlen fontos, csak törölni.
És persze nem árt egy kicsit nyugodtabb, segítőkész hangvétel. :)
De ez nem az én dolgom...


hétf. aug. 08, 2005 11:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
tomash írta:
TargeT!
Köszönöm szépen a segítséget!
De feladtam! :cry:
Vagy én vagyok béna,vagy a gép ****!
Marad az 1.00 szoft rajta!

Üdv tomash


Öcsém! Ne kell itt bénázni :evil:
Fogod azt a kártyát, berakod 1 kártyaolvasóba, megformázod, aztán rámásolod azt (természetesen, ha be lenne csomagolva akkor előtte kicsomagolod és csak utána nyomod fel) a szerencsétlen fájlt és így be a gépbe azt bekapcs. Aztán már megy minden magától!
Mi olyan nehéz ebben?????
Na sok szerencsét, remélem így már menni fog :o

Osi22


pén. aug. 05, 2005 23:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
TargeT!
Köszönöm szépen a segítséget!
De feladtam! :cry:
Vagy én vagyok béna,vagy a gép ****!
Marad az 1.00 szoft rajta!

Üdv tomash


pén. aug. 05, 2005 19:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
tomash írta:
Üres kártyán,saját DCIM könyvtárába,kívüre raktam,de semmi!
Csak a saját verzió számát írta ki!
Lehet hogy a kártyát nem ismeri fel a bekapcs menü közben?
Vagy a bin fájlt nem kell átnevezni?

Én mondjuk teljesen üres kártyára raktam. A DCIM mappába ne tedd, csak a rootba.
De szerintem jobb, ha totál letörlöd, azaz a DCIM-et is, és az image.bin árválkodik csak a kártyán. A DCIM-et úgyis létrehozza, ha fényképezni akarsz.
Azt nem hiszem, hogy át kell nevezni a .bin-t.
Ha a honlapjukról töltötted le, akkor az a fájl, ami. Ha mégsem jó, próbáld image.bin-re átnevezni.


pén. aug. 05, 2005 8:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Mi a véleményetek a Fuji S3500-asról?

4 MPixel
6x optikai zoom

Nekem is ilyen gépem van, és szeretnék róla többet tudni. Mármint kritikákat is írhattok, vagy hogy mire érdemes figyelni nála a fényképezéskor? Milyen módban érdemes használni? 4 MPixel N vagy 4 MPixel F? Vagy akár manuális fényképezésnél van 1-2 (sajna nem túl sok) kézi beállíthatóság, mikor mit érdemes használni? (Blende nyílás, stb.) Mikor milyen vakut használjak? Most azért kérem ezt, mert nem vagyok egy nagy fotós, és ettől függetlenül a gépem tudásához mérten szeretném kihozni magamból és a gépből a maximumot. Jól jöhet ha pl. egy amatőr modell fotót készítek. Előre is köszi a segítséget.


csüt. aug. 04, 2005 15:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
TargeT írta:
Egyedül csak a .bin fájl van a kártyán?
Egy más kütyüt frissítettem nemrég. Annál olyasmi volt, hogy ki kellett választani a firmware-t. (Settings & Options)
Csak arra már nem emlékszem, hogy mindkét firmware-t, a régit, meg az újat is kiírta-e. De valószínű igen. Majd frissített és letörölte az SD kártyát.


Igen!
Üres kártyán,saját DCIM könyvtárába,kívüre raktam,de semmi!
Csak a saját verzió számát írta ki!
Lehet hogy a kártyát nem ismeri fel a bekapcs menü közben?
Vagy a bin fájlt nem kell átnevezni?
Légyszi segitsetek!

Üdv tomash


csüt. aug. 04, 2005 15:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Egyedül csak a .bin fájl van a kártyán?
Egy más kütyüt frissítettem nemrég. Annál olyasmi volt, hogy ki kellett választani a firmware-t. (Settings & Options)
Csak arra már nem emlékszem, hogy mindkét firmware-t, a régit, meg az újat is kiírta-e. De valószínű igen. Majd frissített és letörölte az SD kártyát.


csüt. aug. 04, 2005 13:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Hali!
Van egy Pentax 330rs gépem.256 os cf cardal!
1.01 es frimware van rajta!
Frissiteném a gépet,de a menü és bekapcs gombra csak a verziót írja ki és nem kérdez hogy frissittés!(persze a .bin fájl a CF kártyán van)
Mi lehet a baj?


szer. aug. 03, 2005 12:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 07, 2005 20:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
A Canon A95 utódjáról tudni valamit?


kedd júl. 12, 2005 21:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Valaki megirná, hogy milyen méretű az 1,5" 1,8" 2" 2,5" LCD"

Meg kell szorozni a mérőszámokat 25,4mm-el és megkapjuk az adott LCD átlóját mm-ben. Pld 1,5x25,4mm=38,1mm.


kedd júl. 05, 2005 21:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 103 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség