Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 08, 2024 18:15



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
HP 945 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
lzolcsi írta:
Felhoznám a témát kicsit, mivel kb fél éve vettem egy ilyen gépet, használtan. Akkor még semmi baja nem volt, azonban mostanra szinte használhatatlanná vált.
Kezdődött azzal, hogy kikapcsoláskor nem volt hajlandó visszahúzni az optikát. Néha teljesen kinthagyta, de volt, hogy egy kicsit behúzta, vagy legalább a "reteszét" kioldotta, és simán betoltam kézzel (bár lehet, hogy itt szúrtam el :-S)
Aztán egy ideje csinál olyat, hogy ha bekapcsolom, akkor kitolja az optikát (már ha egyáltalán bent volt), egy ideig látszólag működik, majd pár másodperc múlva kikapcsol. Ekkor viszont rendszeresen kinthagyja az optikát. Ilyenkor csak akksi ki-betétellel lehet újra bekapcsolni. Van olyan is, amikor bekapcsolásnál csak zümmög-kerreg, de az optikát nem tolja ki, vagy csak félig. Van amikor látszólag minden jó, de az optika csak félig van kint, így meg persze használhatatlan képeket csinál. Az autófókusza pedig már sosem működik, mindig piros lesz a középső keret (vagyis nem tud fókuszálni). Manual focussal tökéletes minőségű képeket lehet vele csinálni.
Szerintetek ez javíttatható? Legalábbis emberi áron?
Sajnos én is úgy vettem ezt a gépet, hogy nem voltak nagy igényeim, csak pár alkalomra kell, stb. (Ez az első fényképezőm) Aztán azóta már csináltam vele egy-kétezer képet, és hát rájöttem, hogy bizony jobb lenne majd idővel egy komolyabb, dehát egyelőre pénzügyileg az még nagyon messze van. :(


Nekem 935 porosodik a sarokban, a HP gariidö után nem javit hanem x összegért cseréli a gépet ujra vagy felujitottra (ami jo esetben nem rosszabb mint amit beadtál hibásan) szoval vidd el egy hp szervizbe, várd meg milyen árat mondanak aztán nézd meg, hogy annyiért milyen márkás gépet lehet kapni a piacon, és döntsd el, hogy megéri-e egy ujabb xar hp-ért pént adni, vagy annyiért veszel egy másik márkát.


csüt. okt. 26, 2006 12:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Felhoznám a témát kicsit, mivel kb fél éve vettem egy ilyen gépet, használtan. Akkor még semmi baja nem volt, azonban mostanra szinte használhatatlanná vált.
Kezdődött azzal, hogy kikapcsoláskor nem volt hajlandó visszahúzni az optikát. Néha teljesen kinthagyta, de volt, hogy egy kicsit behúzta, vagy legalább a "reteszét" kioldotta, és simán betoltam kézzel (bár lehet, hogy itt szúrtam el :-S)
Aztán egy ideje csinál olyat, hogy ha bekapcsolom, akkor kitolja az optikát (már ha egyáltalán bent volt), egy ideig látszólag működik, majd pár másodperc múlva kikapcsol. Ekkor viszont rendszeresen kinthagyja az optikát. Ilyenkor csak akksi ki-betétellel lehet újra bekapcsolni. Van olyan is, amikor bekapcsolásnál csak zümmög-kerreg, de az optikát nem tolja ki, vagy csak félig. Van amikor látszólag minden jó, de az optika csak félig van kint, így meg persze használhatatlan képeket csinál. Az autófókusza pedig már sosem működik, mindig piros lesz a középső keret (vagyis nem tud fókuszálni). Manual focussal tökéletes minőségű képeket lehet vele csinálni.
Szerintetek ez javíttatható? Legalábbis emberi áron?
Sajnos én is úgy vettem ezt a gépet, hogy nem voltak nagy igényeim, csak pár alkalomra kell, stb. (Ez az első fényképezőm) Aztán azóta már csináltam vele egy-kétezer képet, és hát rájöttem, hogy bizony jobb lenne majd idővel egy komolyabb, dehát egyelőre pénzügyileg az még nagyon messze van. :(


szer. okt. 25, 2006 20:59
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
A HP 945-ösre gondoltál? Ettől drágább HP csak 1-2 van.


szer. okt. 20, 2004 13:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
HP-thasználó ismerőseim közül csak a drágábbakat használók elégedettek.


szer. okt. 20, 2004 12:13
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Persze hogy jobb a Trustnál.
Bár FZ10-zel valószínűleg jobban jártál volna.
De ha sürgős, akkor sürgős, nincs mese.

(megj.: én se voltam hobbifotós se, mikor az első gépemet vettem. fene gondóta, hogy idáig fajul a dolog ;)


kedd okt. 19, 2004 20:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Én egy közepes minőségű gépet akartam venni, jó zoommal.
Nem vagyok hobbyfotós sem, csak (családi)rendezvényeken,kirándulásokon készítek saját részre fotókat.jó ha meglesz az évi 500 képem.
Eredietileg Panasonic FZ10-est akartam venni, de nem kaptam 1 hét alatté s gyorsan kellett a gép, hát megvettem a HP-t.
Viszonylag szép képeket csinál, max. felbontáson és max. minőségen használom.
Csak jobb egy mezei Trust-nál, vagy egy noname gépnél.


kedd okt. 19, 2004 19:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Én nem mondtam hogy rossz.


kedd okt. 19, 2004 18:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Benji77 írta:
Miért? Olyan rossz gép a HP945?

Idézet fentebbről:
...előbb-utóbb úgyis megnő az igényed...

Amikor megvettem életem első digitgépét (Kodak DX6340) én se tudtam elképzelni, hogy ennél többre szükségem lehet. :wink:


kedd okt. 19, 2004 18:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Miért? Olyan rossz gép a HP945?
Én tök jó képeket csináltam vele.


kedd okt. 19, 2004 18:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Szerintem HP specifikus kiegészítőbe ne ölj pénzt, előbb-utóbb úgyis megnő az igényed és cserélni fogsz, sejtésem szerint nem HP-re


kedd okt. 19, 2004 17:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás HP 945
Sziasztok!

Mi a véleményetek a Hp 945-ös digit gépről?
Én most vettem egy ilyet és szerintem elfogadható képeket lehet vele készíteni.
Rajtam kivül használ még valaki ilyen gépet?
Érdekelne, hogy milyen kiegészítőket lehet hozzá kapni?Külföldi oldalon Olvastam, hogy valami Wide szűrőt lehet még az optika végére illeszteni.
Akksi,töltő,256MB SD már van.


kedd okt. 19, 2004 14:58
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség