Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:22



Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ] 
Szervízt hol találok? 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 29, 2008 12:02
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Szervízt hol találok?
A kameraszerviz.hu-t csak jó konfliktustűrő embernek ajánlom. A fickó egy igazi bunyós pityu. Amikor beléptem a szervizbe, az első, amin megakadt a szemem, egy tonfa volt. A fickó mindjárt letegezett, pedig nem ma töltöttem a 18-at (egyébként ő sem).
Egy Canon S5IS LCD-jét kellett volna javítani. Lelkendezett, hogy van is hozzá alkatrész, lengette a kibelezett donort, azt mondja, 20 ezer Ft. Mindjárt hozzátette, hogy a Canon márkaszervíz 35 ezerért javítaná meg. Meg is várhatom akár. Mondtam, nincs nálam 20 rongy, inkább visszajönnék. Megbeszéltük az időpontot, eltette a gépet. Én meg vártam a papírt. Néz rám, hogy mit akarok még. Mondom, valami papírt esetleg...? Miért, nem bízok benne? Őt a fórumokon mindenki csak dicséri! Mondom, én azért csak kérek papírt, jó kis gép ez. Kérdezi, ÁFÁ-s számlát is kérek róla? Mert akkor 25 ezer + ÁFA. Mondom, az hogy jön ki? Ha a nettó ára 20 rongy, akkor ha nem akarok adót csalni, még a nettó ár is megnő? Kiegyeztünk abban, hogy nem kérek számlát.
Elkezdett firkálni, közben nem hagyta abba a szívózást. Megkérdezte, hogy mivel foglalkozom. Megmondtam. Azt mondja, "és ha hozzád bemegy valaki, hogy..." Itt elfogyott a türelmem, mondtam neki, hogy legyen szíves, ne oktasson ki, nem ezért jöttem ide, írja alá és hadd menjek. Erre megsértődött és visszaadta a gépemet, hogy nem hajlandó megjavítani. Ekkor már azt is szóvátettem, hogy letegezett, bár nem őriztünk együtt libát. Ekkor megint jött az öntudatos öntömjénezés, csak hogy értsem, hogy ezt ő megteheti. Hát megteheti. Nem azért, mert igaza van, hanem mert ilyen a szabadság. Csak sajnos én nem tehettem meg, hogy elkerülöm ezt a tulkot. Ha kicsit felemelem a hangomat, talán még a tonfával is kapok.


szer. aug. 11, 2010 11:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 25, 2004 21:22
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás KERESEK
Helló!

Keresek SONY DCR TRV355 típusú D8 videókamera alkatrészt. Ha valakinek van törött ilyen gépe vagy egyéb más hibával akkor érdekelne a dolog.
Nekem csupán a Firewire (i-Link) interfész IC-re lenne szükségem belőle. Az enyémben megdöglött és azt mondták a bácsik a szervizben, hogy nem tudnak beszerezni olyat még japánból sem.
Ha valakinek van ilyen vagy tudtok ilyenről, hogy melyik szervizben tudnának nekem ilyet szerezni akkor annak nagyon örülnék.


értesítést kérhetném az : mittoo.domain kukac fríímél.hu címre
de itt is fogok járni többször is hátha ide ír valaki
sajnos nem sok jót remélek ebben az ügyben eddig senki nem tudott segítni

előre is köszi midnenkinek üdv : K.


szomb. dec. 30, 2006 10:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
2 idézetem a topikból:
Árpy írta:
A Füredi útiba NE vidd!!!
Én voltam ott, de nagyon megbántam!
Már eleve, amikor felhivtam öket telefonon, abszolút bunkón szóltak bele.
Érdektelenek voltak.
A csaj még rendes, de a hapsi...inkább nem is idegesitem magam!
Ha akarod teszteld le, de ne várj semmi ügyfélcentrikusságot!
Ha viszont tudsz mást nekem is megüzenheted.

Árpy írta:
A Fujit szidtam ami az Örsön van (XIV. ker) és az Alagút utcai üzletet, aminek már a nevére sem emléxem, csak azt tudom, hogy egy koszos kis lyuk benne 3 igénytelen pasival és hihetetlen kanszag/oroszlánszag terjengett a levegőben. Jól átvágtak, mert rossz kábelt adtak, ami miatt volt maga a gép több hétig szervizbe, mire rájöttek, hogy csak a kábel és 4-5ezerért tudok venni náluk újat, mert arra nincs gari :evil:


vas. nov. 12, 2006 19:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://www.google.hu/search?hl=hu&q=fuj ... %3Dlang_hu

Itt nézz szét. A gép garanciapapírján nem volt utalás hogy melyik szervízhez tartozik?


vas. nov. 12, 2006 18:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 12, 2006 16:10
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Kedves hozzáértők!

Légyszi segítsetek nekem, Fuji Finepix F410 gépem van, kb 3 és fél éves, azt írja ki hogy "read error". Korábban annyi volt vele, hogy néha használat közben magától kikapcsolt.
Én sajna egyáltalán nem értek hozzá, mi lehet a baja, és szerintetek hova vigyem szervizbe?

Előre is köszi!
Reni


vas. nov. 12, 2006 16:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 230
Hozzászólás 
milestone írta:
Egy nagyon kedves barátomnak szeretnék segíteni:
Van egy több mint 2 éves Canon A60-as gépe és hát szegény elfáradt. Állítása szerint csúnyán összekoszolódott, rengeteget vitték kirándulni erdőbe, barlangba, nem kímélték eléggé. Egyszer talán még vízbe is ejtették, bár azonnal kikapták és csak megszáradás után kapcsolták vissza. Azután működött, több hónapig is.
Nemrég az objektív beszorult, nem emelkedik ki bekapcsoláskor, sőt most már meg se nyikkan, nem reagál semmire.
Mi történhetett vele? Pusztán a kosz okozott volna gondot vagy egyéb is lehet?
Elment a Canon szervizbe és kb. 20.000-es javítási költséget mondtak neki. Ennyit már nem ér meg.
Tudtok-e javasolni egy másik szervízt, ahol olcsóbban, de megbízhatóan megjavítanák? Nem árt, ha vállalnak egy kis garanciát a gépükre.
Egy hét múlva utazik Tunéziába, tehát sürgős, és nagyon szeretné vinni magával a kis kedvencet.
Időközben kiderült, hogy a "rettegett" Canon típushiba: E18...


pén. nov. 03, 2006 22:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
A Fujit szidtam ami az Örsön van (XIV. ker) és az Alagút utcai üzletet, aminek már a nevére sem emléxem, csak azt tudom, hogy egy koszos kis lyuk benne 3 igénytelen pasival és hihetetlen kanszag/oroszlánszag terjengett a levegőben. Jól átvágtak, mert rossz kábelt adtak, ami miatt volt maga a gép több hétig szervizbe, mire rájöttek, hogy csak a kábel és 4-5ezerért tudok venni náluk újat, mert arra nincs gari :evil:


pén. nov. 03, 2006 21:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 230
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Ha alkatrész kellene cserélni az 40-50 ezerbe kerülne amiért már kapsz egy új gépet. Ezeknél csak egységet lehet cserélni egy egy alkatrészt nem.
Igaz, ezek a gépek többnyire 1 panelből állnak...
Hát akkor így járt :(
Mennyit érhet ez a gép így, ilyen állapotban?
Esetleg még a kameraszervíz jöhet szóba, el kell menni, megmutatni és kérni egy árajánlatot. Bár, úgy rémlik, mintha korábban szidták volna ezt a szervízt. Kérdés, hogy jól emlékszem-e, lehet, h. összetévesztem egy másikkal.


pén. nov. 03, 2006 18:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
milestone írta:
Babajaga írta:
"Elment a Canon szervizbe és kb. 20.000-es javítási költséget mondtak neki. Ennyit már nem ér meg. "

Ennél olcsóbbért nem javítják meg. Ez nem drága.
Köszi a választ, de a gép jelenlegi piaci értékékéhez (már ha tökéletesen működne) viszonyítva sajnos drágának találom. Talán ennyit ér(-ne, jó állapotban) a gép, vagy ennyit sem...
A Canon szervizben azt mondták csak pucolni kell a gépet, alkatrészcserére nincs szükség. Bár nem tudom mennyire vizsgálták meg, szétszedték-e pl.


Ha alkatrész kellene cserélni az 40-50 ezerbe kerülne amiért már kapsz egy új gépet. Ezeknél csak egységet lehet cserélni egy egy alkatrészt nem.


pén. nov. 03, 2006 18:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 230
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"Elment a Canon szervizbe és kb. 20.000-es javítási költséget mondtak neki. Ennyit már nem ér meg. "

Ennél olcsóbbért nem javítják meg. Ez nem drága.
Köszi a választ, de a gép jelenlegi piaci értékékéhez (már ha tökéletesen működne) viszonyítva sajnos drágának találom. Talán ennyit ér(-ne, jó állapotban) a gép, vagy ennyit sem...
A Canon szervizben azt mondták csak pucolni kell a gépet, alkatrészcserére nincs szükség. Bár nem tudom mennyire vizsgálták meg, szétszedték-e pl.


pén. nov. 03, 2006 18:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Elment a Canon szervizbe és kb. 20.000-es javítási költséget mondtak neki. Ennyit már nem ér meg. "

Ennél olcsóbbért nem javítják meg. Ez nem drága.


pén. nov. 03, 2006 18:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 230
Hozzászólás 
Egy nagyon kedves barátomnak szeretnék segíteni:
Van egy több mint 2 éves Canon A60-as gépe és hát szegény elfáradt. Állítása szerint csúnyán összekoszolódott, rengeteget vitték kirándulni erdőbe, barlangba, nem kímélték eléggé. Egyszer talán még vízbe is ejtették, bár azonnal kikapták és csak megszáradás után kapcsolták vissza. Azután működött, több hónapig is.
Nemrég az objektív beszorult, nem emelkedik ki bekapcsoláskor, sőt most már meg se nyikkan, nem reagál semmire.
Mi történhetett vele? Pusztán a kosz okozott volna gondot vagy egyéb is lehet?
Elment a Canon szervizbe és kb. 20.000-es javítási költséget mondtak neki. Ennyit már nem ér meg.
Tudtok-e javasolni egy másik szervízt, ahol olcsóbban, de megbízhatóan megjavítanák? Nem árt, ha vállalnak egy kis garanciát a gépükre.
Egy hét múlva utazik Tunéziába, tehát sürgős, és nagyon szeretné vinni magával a kis kedvencet.


pén. nov. 03, 2006 17:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
_optikus_ írta:
Na van A30/A40 kombinalt rajzom. Ha kell dobj mailt (400k).


the-godfatherkukucfreemail.hu

Előre is köszi a fáradozást. :rulez:


pén. jún. 10, 2005 5:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Na van A30/A40 kombinalt rajzom. Ha kell dobj mailt (400k).


csüt. jún. 09, 2005 20:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
the-godfather írta:
Nekem A40 van

Ja, aszittem A95-od van (mibol gondoltam? :oops: ), majd megnezem van e A40-hez.


csüt. jún. 09, 2005 15:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
_optikus_ írta:
A60/A70 kombinalt robbantott rajzom van (300K) hova kuldjem?


Nekem A40 van, A70-eshez nekem is van. A 60/70-esek már új konstrukció.
Azért köszi.

Macika írta:
Persze nem ismerhetünk Téged, milyen szinten reggeliztél elektro-műszerészetet, de azért annyira nem házilag javíthatóak ezek a kis masinák.
Nem feltétlenül biztos, hogy a 10 rugó sok a javításért.


Egy ideje már nyomom az "ipart". :-)
Pont ezért nem esek neki csak "úgy", és megpróbálok nem tenni benne nagyobb kárt.

Nem a munkáért sok, hanem a gép mostani árához képest.

Azért köszi az aggódásért. :-)


csüt. jún. 09, 2005 6:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
the-godfather írta:
Babajaga írta:
Ha rajzod lenne az mit segítene, attól egyből megvilágosulnál a hiba okát illetőleg.


Nem elektromos rajzra gondoltam, szokott lenni "robbantott rajz" mechanikailag bonyolutabb készülékekhez (pl.:Challenger :-) )
Canon A75-hez láttam is ilyen rajzot a neten.

Nem csak szétszedni de összerakni is szeretném. :-)
Persze nem ismerhetünk Téged, milyen szinten reggeliztél elektro-műszerészetet, de azért annyira nem házilag javíthatóak ezek a kis masinák.
Nem feltétlenül biztos, hogy a 10 rugó sok a javításért.


szer. jún. 08, 2005 23:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
the-godfather írta:
Nem elektromos rajzra gondoltam, szokott lenni "robbantott rajz" mechanikailag bonyolutabb készülékekhez (pl.:Challenger :-) )
Canon A75-hez láttam is ilyen rajzot a neten.

Nem csak szétszedni de összerakni is szeretném. :-)

A60/A70 kombinalt robbantott rajzom van (300K) hova kuldjem?


szer. jún. 08, 2005 23:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Ha rajzod lenne az mit segítene, attól egyből megvilágosulnál a hiba okát illetőleg.


Nem elektromos rajzra gondoltam, szokott lenni "robbantott rajz" mechanikailag bonyolutabb készülékekhez (pl.:Challenger :-) )
Canon A75-hez láttam is ilyen rajzot a neten.

Nem csak szétszedni de összerakni is szeretném. :-)


szer. jún. 08, 2005 8:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Le is szedtem a burkolatot, de nem volt semmi látható hiba"


Ha rajzod lenne az mit segítene, attól egyből megvilágosulnál a hiba okát illetőleg.


szer. jún. 08, 2005 8:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
_optikus_ írta:
Ne hulyeskedj ez tok jo, teljesen absztarakt kepeket lehet vele csinalni szerintem ezt javitani ugysem erdemes 8)
Rajzot majd nezek van egy rakat csak nem tom ehhez a tipushoz van e.

Ez szembe se jutott, tényleg jó lesz így is a gép. :lol:

Ha tényleg találnál rajzot azt megköszönném.
Az sem baj ha közeli rokonához találsz.

A "robbantott rajz" hogy van külföldiül?

A kameraszerviz.hu-ról azt írták: kontakthiba, 10000 Ft.
Akkor inkább nekiesek én.


szer. jún. 08, 2005 5:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Ne hulyeskedj ez tok jo, teljesen absztarakt kepeket lehet vele csinalni szerintem ezt javitani ugysem erdemes 8)
Rajzot majd nezek van egy rakat csak nem tom ehhez a tipushoz van e.
Volt eccer egy srac aki a sony gépét vizbe ejtette. Kiszaritotta es utana mukodott is, de hasonloan fura szolarizalt meg mindenfele efektusokban uszo kepeket csinalt, mindenki a csodajara jart, jol nezett ki :)


kedd jún. 07, 2005 13:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
Igen én is ilyesmire tippeltem, mivel az első sorokat jól olvassa ki.
Viszont video rögzítésnél minden stimmel.

Szórakoztam felbontással, tömörítéssel, CF kártya cserével, aksi cserével (hátha már nem tud annyi áramot leadni).
Le is szedtem a burkolatot, de nem volt semmi látható hiba.
Egy robbantott rajz jól jönne hozzá.


kedd jún. 07, 2005 13:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Nem vagyok szervizes, de nagyon CCD kiolvasási hibának tűnik.


kedd jún. 07, 2005 13:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
Üdv!

Ilyen hibát látott már valaki?
(Canon A40)

http://michaelcorleone.uw.hu/a40.html

800*600
http://michaelcorleone.uw.hu/a40_800.html

Mi lehet a bibi.

Válszokat előre is köszi.

Godfather


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára the-godfather szer. jún. 08, 2005 8:59-kor.



kedd jún. 07, 2005 11:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Paradicsom=Pokol

Mindenkit óva kell inteni "ezektől"!!!


szer. jan. 05, 2005 9:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
Hmm, elolvastam az ED-s topicot. Háát, a halogatás az az én esetemben is megvan, mindig "holnapra" igéri a szerviz nekik. Bár eddig még csak két hetet vártam,d e kezdek türelmetlen lenni. Egyébként szerintem mind a boltban, mind a szervizben készségesek és segítõkészek. Ja és a telefont is felveszik, mondjuk 5-bõl 1-szer.

P


hétf. nov. 22, 2004 10:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
[quote="FAPeter"]Sziasztok!

Én is sokáig keresgettem, aztán találtam egy helyet ahol egész emberi áron elvállalták szeretett 8-) Minolta F200-am gyógyítását. A hely az Extreme Digital Visegrádi úti szervíze. A gép még náluk van, a jövő hét elejére igérték, ezért tapasztalatot nem tudok írni, de kb 1/3 áron vállalták, mint a Minolta szakszervíz... Fejre esett szegény gép és nem tudja rendesem mozgatni az obit, a szakszervíz ki akarta cserélni gyk. az egész objektívet, ami borzalmas összeg, pedig gondolom csak valami mechanikai alkatrész romlott/tört el.
Szóval ha megjön a gép (utánvéttel küldik, mert miskolci vagyok) leírom a véleményem.

P[/quote]

Az ED-ről ugye esett már szó, ha érdekel:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=20447

bye


szer. nov. 17, 2004 12:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én is sokáig keresgettem, aztán találtam egy helyet ahol egész emberi áron elvállalták szeretett 8-) Minolta F200-am gyógyítását. A hely az Extreme Digital Visegrádi úti szervíze. A gép még náluk van, a jövõ hét elejére igérték, ezért tapasztalatot nem tudok írni, de kb 1/3 áron vállalták, mint a Minolta szakszervíz... Fejre esett szegény gép és nem tudja rendesem mozgatni az obit, a szakszervíz ki akarta cserélni gyk. az egész objektívet, ami borzalmas összeg, pedig gondolom csak valami mechanikai alkatrész romlott/tört el.
Szóval ha megjön a gép (utánvéttel küldik, mert miskolci vagyok) leírom a véleményem.

P


vas. nov. 14, 2004 14:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Teljesen egyetértek veled, de sajnos sok furcsa perről hallani manapság, sok közülük pusztán irigységből fakadó feljelentgetés, fenyegetőzés okán.


vas. nov. 14, 2004 11:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Birdie [digicam] írta:
Egy picit azért ez is veszélyes.
Mivel nem tudod bizonyítani, hogy amikor odavitted jó volt és amikor elhoztad rossz lett, akár be is perelhetnek hitelrontásért.
Vigyázni kell az ilyenekre.

Tudod, az a helyzet, hogy én alapjában becsületes életmódra törekszem és 39 éves létemre szerintem én már így is pusztulok. Soha nem értettem meg, hogy azok, akik az átverésre, Mekk Elek-szintű vállalkozásba kezdenek, azok mit várnak. Ha én a vállalkozásomban olyan szinten szolgálnám ki az ügyfeleimet, hogy nem elégedettek, nem azt kapják amiért fizettek, netalán saját hibámból kár éri őket, akkor ott és azonnal hagyjam abba az egészet. De a minimum az, hogy MAGAMTÓL elismerem a hibámat, és kártalanítom emiatt az ügyfelet. Nem pedig perrel fenyegetőzök. Sajnos úgy látom, a mai magyar valóság nem a becsületes emberek mekkája.


vas. nov. 14, 2004 3:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Egy picit azért ez is veszélyes.
Mivel nem tudod bizonyítani, hogy amikor odavitted jó volt és amikor elhoztad rossz lett, akár be is perelhetnek hitelrontásért.
Vigyázni kell az ilyenekre.


szomb. nov. 13, 2004 16:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Birdie [digicam] írta:
Tudod bizonyítani, hogy ők forrasztgattak rajta?

És főleg ez a bajom. Mert amikor felhívtak, hogy ez és ez a baj vele, akkor nem kértem a javítást. Ők visszaadták az igazoló papír ellenében a cuccot, mert nem kérem a javítást. Innentől kezdve SEMMI hivatalos nyoma nincs, hogy ők belenyúltak.
Nekem sincs SEMMI papírom róla, hogy egyáltalán volt náluk a vakum. Különben megjátszanám valahogy, hogy társuljanak a javításba. Az a baj (bár én ezt nem bajnak érzem) hogy nem vagyok olyan, hogy odamenjek és leordítsam a haját a vétkesnek.

Inkább azt választottam, hogy akit tudok, lebeszélem arról, hogy odamenjen hozzájuk.


szomb. nov. 13, 2004 15:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Ja hogy bontatlan csomi volt.
Meredek...


szomb. nov. 13, 2004 10:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Birdie [digicam] írta:
Egy kérdés Macikához:
mielőtt elvitted a Foto Paradicsomba, te szétszedted? Megnézted a forrasztásokat? Tudod bizonyítani, hogy ők forrasztgattak rajta?

Nem.
Bontatlan csomagban kaptam Amerikából, én bontottam ki itthon.
Gondolom(!), hogy gyárilag nem hagynak a zoom panelen (ahol a fésű-csúszka megy) ilyen ón-csimbókokat.
Valamint, mint említettem a zoom kiválóan működött addig a pillanatig, ameddig le nem adtam náluk "javításra".
Amióta elhoztam, azóta egyáltalán nem működik a zoomja. Magyarázatot is kaptam: kénytelen volt lekötni a zoomvezérlő motort, mert nem áll meg a végállásban. Csakhogy korábban ezzel semmi bajom nem volt.
Amiért bevittem, arra nem kaptam választ, csak kaptam egy elrontott vakut, aminek 50-55e Ft a javítási árajánlata.


szomb. nov. 13, 2004 0:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Egy kérdés Macikához:
mielőtt elvitted a Foto Paradicsomba, te szétszedted? Megnézted a forrasztásokat? Tudod bizonyítani, hogy ők forrasztgattak rajta?


pén. nov. 12, 2004 12:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Itt is vagyok.

A történet a következő. Amerikából származó, itthon 80e Ft-ba kerülő Sigma 500 DG Super vakum (kezdettől fogva) nem kifejezetten úgy működött, mint ahogy az kellett volna (TTL üzemmódban a második, mért villanást már láttam a keresőben a leeső tükörben (SD10-es professzionális digitgép)). Egyéb üzemmódban (nem TTL) tökéletesen működött.

Beadtam (előzőleges telefonos megkeresésre), hogy derítsék ki, látható-e valami elváltozás benne, azért van-e a dolog.
1 hét múlva közölték, hogy a zoom-rendszere teljes cserére szorul (semmi bajom nem volt korábban a zoomal), valamint hogy valóban nem villan időben (na ja, ezt tudtam, hiszen ezért vittem oda!).
A javítást (inkább barmolást) nem kértem a továbbiakban, elhoztam a készüléket.

Elvittem a Camerába, na ott kiderítették, hogy összevissza lett forrasztgatva a zoomvezérlő-panel (nagyon nem kéne olyan legyen, hisz ANNAK SEMMI baja nem volt), valamint hogy az a kis pöcök, ami a reflektor szögének állításakor racsnizik, házilag lett belefaragva (valószínűleg a szétszedéskor elpattant ismeretlen helyre).
Megállapították, hogyu a javítás várható költsége 50-55e Ft, és az ideje kb. 1,5-2 hónap.

Hát ennyit a Foto Paradicsom Kft-ről.

Akkor megfogadtam, hogy nem fogok perrel vagy egyéb dologgal élni, hiszen úgyis bizonytalan a kimenetele, meg sok idő, meg drága, de akit csak tudok, lebeszélek arról, hogy hozzájuk egyetlen vasat is vigyen javításért. Azt hiszem, ez a minimum.

A Fuji márkaszervize náluk van ennek ellenére, így a garanciális dolgokat nincs máshova vinni.


csüt. nov. 11, 2004 22:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A Füredi úti az a Paradicsom, vagy hogy is híjják?

Mert akkor csak annyit: KERÜLD EL, HA KEDVES A FOTÓCUCCOD!!

További infókat Macika barátom adhat, akinek egy Sigma vakuja bánja a "szakszerű" beavatkozást.


csüt. nov. 11, 2004 20:48
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 10, 2004 14:25
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Szerintem érdemes lenne kiemelni ezt a témát, másnak is biztos segítséget jelent.


szer. nov. 10, 2004 14:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
A Füredi útiba NE vidd!!!
Én voltam ott, de nagyon megbántam!
Már eleve, amikor felhivtam öket telefonon, abszolút bunkón szóltak bele.
Érdektelenek voltak.
A csaj még rendes, de a hapsi...inkább nem is idegesitem magam!
Ha akarod teszteld le, de ne várj semmi ügyfélcentrikusságot!
Ha viszont tudsz mást nekem is megüzenheted.


csüt. okt. 28, 2004 19:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Ja neeem, nem vagyok egy szervizbe járó fajta ;)
kopp-kopp-kopp


szomb. okt. 23, 2004 21:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. okt. 23, 2004 20:13
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Birdie [digicam] írta:
Google is your best friend!!

FOTO-SZERVIZ
1144 Bp, Furedi u. 9/d
tel.: 363-3777

Köszi, kerestem, de inkább olyanok érdekelnek, melyeket ismertek esetleg?

Tudsz még másokat is?


szomb. okt. 23, 2004 20:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Google is your best friend!!

FOTO-SZERVIZ
1144 Bp, Furedi u. 9/d
tel.: 363-3777


szomb. okt. 23, 2004 20:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. okt. 23, 2004 20:13
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Szervízt hol találok?
Egy barátomnak Fuji Finepix xxx (elfelejtettem a modelszámot :) ) típusú kamerája van, ami elromlott, tudtok ajánlani valamilyen jó szervízt?


szomb. okt. 23, 2004 20:16
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 44 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség