Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 13, 2024 20:25



Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Panasonic DMC-FZ3 kérdések 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 05, 2005 17:04
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Köszönöm az eddigi felhomályosítást. Azért közben nézegettem én is dolgokat. Valahol azt írták, hogy az autofókuszos gépekre inkább a Cirkulácios szűrőt érdemesebb venni.
Idézet:
"Ha csak manuális élességállítás van a gépen, akkor megfelelő a lineáris polárszűrő, ha autofokuszos, akkor mindenképpen cirkuláris polár kell, a lineáris polár ugyanis megzavarhatja az autofokusz elektronikákat, érzékelőket."
Lineáris szűrőt nem is nagyon találtam, szinte minden E-boltban a Cirkulácios szűrőt árulják.
Mi a különbség a Cirkuláris Polárszűrő és a Cirkuláris Polárszűrő W-Slim között, mert árban tök egyformán árulják 10061 pénz. Kinézetre a W-Slimnek sokkal sötétebb a felülete.


szer. máj. 17, 2006 14:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Kiegészítve Babajagát:
természetképekhez mindenképp a polárt venném meg. Valóban 55mm-es szűrő kell az adapterre, és a Te gépedre a lineáris polár a jobb megoldás. Tapasztalatok szerint sokkal erőteljesebb hatása van, mint a cirkulárisnak, és ráadásul olcsóbb is nála. :D
Viszont ahogy elnézem, az edigitalnál lineáris polárból csak karos állítású van, az meg nem biztos, hogy befér a napellenző alá... ráadásul azt se felejtsük el, hogy a Hama, Soligor márkák sajnos közel sem a minőséget jelentik... :roll: Láttam már Panasonic géppel készült fényképen Leica feliratot visszacsillanni olcsó szűrő miatt...
Nyugodtabb szívvel ajánlanék helyettük Hoya-t vagy Heliopan-t (ez a csúcskategóriájú B+W szűrők minőségi társa csak olcsóbban).


szer. máj. 17, 2006 6:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
A sky szűrő halvány rózsaszínű és a színhőmérsékletet csökkenti. a hideg kék helyett melegebbé lágyabbá teszi a képet. A polár szűrővel a csillogó felületek tükröződését lehet csökkenteni és az ég kékjét mélyíteni. A polár csökkenti az objektívbe jutó fény erősségét, míg a sky nem. Kompaktoknál mindkét polár csökkenti az AF határozottságát, a sötétítés miatt de nem egyértelmű hogy egyik vagy másik jobb vagy rosszabb lenne.


kedd máj. 16, 2006 22:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 05, 2005 17:04
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Kicsit leporolom a topicot. :)
Szeretnék venni egy szűrőt az FZ3 gépemhez. Be kell valjam szűrő területén teljessen homály vagyok, de ezért vagyok most itt. :)
Szóval:
Mi a valódi különbség a Ploár és a Sky szűrő közt, melyik mire jó?
Ha már polárszűrő, akkor melyik a jobb a Linear vagy a Cirkulár?
FZ3-ra hová megy rá a szűrő? Ahogy én nézem az adapter gyűrü belső felén lévő menetre, tehát akkor egy 55mm szűrő kell rá.
Innen néztem a szűrőket, azért innen, mert mást is szeretnék rendelni.
Ezeket néztem:
Hama Cirkulár Polár szűrő 55mm
Hama Linear Polár szűrő 55mm
Soligor Cirkulár Polár szűrő 55mm
Melyikkel érdemes foglakoznom?
Kicst lehet hülének tünök, de tényleg 0 a tapasztalatom a szűrők terén, szóval jó lenne valami felhomályosítás.
THX


kedd máj. 16, 2006 21:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Birdie [digicam] írta:
folyékony nitrogén? :)

vagy zajszűrő progi, de az egy kis részletet is meg fog enni


Nekem jobb 5letem támadt! Van itthon egy 5000rpm-es AMD hűtőm, majd azt rögzítem fel 1 kis szilikonpasztával a gép aljára, mellé egy kis akksi, és már kész is a hűtés :wink:

De komolyra fordítva a szót ha tényleg nem akad ennyire más megoldás, akkor marad a zajszűrös progi, vagy inkább kihagyom a nyári fotózást...

Osi22


szer. júl. 06, 2005 12:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
folyékony nitrogén? :)

vagy zajszűrő progi, de az egy kis részletet is meg fog enni


szer. júl. 06, 2005 11:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Badmotorfinger írta:
Tippelek.

A megnövekedett zaj a nyári meleg miatt van.
A kettes kép furcsa részleteit pedig a felszálló, vibráló meleg levegő teszi tönkre, amit a nagy zoommal még szépen össze is "nyomtál".



Köszi a tippet!
Most ahogy olvastam amit írtál, van benne valami. Végignéztem egy pár képet, és tényleg csak a nyári nagymelegben készült fotóknál jön elő. Viszont sajnos nem csak 400mm körül érezhető ez a jelenség, hanem 40-50 mm-nél is, ahol aztán az ember tényleg alig zoomol! Bár az tény, hogy telénél azért jobban érvényesül, de azért sajnos mindig ott van a zaj :cry:
Hogyan lehetne ezt valamennyire is kiküszöbölni :?:

Osi22


szer. júl. 06, 2005 11:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Egyetértek


szer. júl. 06, 2005 9:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 69
Hozzászólás 
Illetve nem a furcsa részleteket teszi tönkre a vibráló levegő, hanem furcsa "részleteket" éleket okoz. Hogy pontosabban fogalmazzak.


szer. júl. 06, 2005 6:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 69
Hozzászólás 
Tippelek.

A megnövekedett zaj a nyári meleg miatt van.
A kettes kép furcsa részleteit pedig a felszálló, vibráló meleg levegő teszi tönkre, amit a nagy zoommal még szépen össze is "nyomtál".


szer. júl. 06, 2005 6:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Sziasztok!

Ha már ennyire kihalóban a topic, itt egy kis adalék neki:)

Szóval, nem tudom hogy az én szemem csal, vagy netán túl macerás vagyok az utóbbi időben, de azt figyeltem meg, hogy a képeim minősége eléggé ratyi lett az utóbbi időben. Iso 80-nál jól kivehető zajosodást fedeztem fel a képeimen, ráadásként még valamiféle lágyságot is. Nem tudom mi a ráktól van ez, mert eddig ezt nemigen tapasztaltam, és tömörítési foktól függetlenül (tiff v. jpeg) mindig előjön...
Földobtam 2 képet, amin szerintem jól láccik a bajom: http://kep.tar.hu/osi22/50092200#2

Mi lehet a baj?

Osi22


szer. júl. 06, 2005 0:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Diesel írta:
A napokban vettem észre, hogy az objektív kisikló rézének van kb 1-1.5 mm mozgása oldal, ill. le-fel irányban is. Nállatok is tapasztalható ez a jelenség? Vagy stabil mint Húsvétkor a locsolás.

Egyébbként Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek.


Szerencsére ez 1 teljesen normális jelenség, főleg 1mm! Örülj neki, hogy mondjuk nem 1 minolta z1, vagy 1 olympus 765 tulaja vagy!
Különben shift funkció az bizony nincsen, viszont szerintem makró mód nélkül is elég jó közeli képeket lehet csinálni manualban! A panoráma funkció meg hát hiányzik nekem is:( Nevetséges hogy egy canon a70-nél ez alapból benn van, itt meg nem, de egy kis ügyeskedéssel itt is megoldható:)

Osi22


kedd márc. 29, 2005 1:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 92
Hozzászólás 
Diesel írta:
Sajnos nekem sem sikerült előcsalogatni a shift funkciót.

Viszont amit nagyon hiányolok a gépből az a panoráma funkció. De mivel ezt szoftveresen tudja a gép, így gondolom a számítógép is meg tudná csinálni szoftveresen, persze jó lenne tudni milyen szoftver tudja ezt?


Az adatlapokat nézegetve úgy tünik hogy az FZ3-on nincs Program Shift. Panoráma készítéséhez én a Panorama Factory 3 c. programot ajánlanám.


hétf. márc. 28, 2005 13:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Mindegyik nagy zoomos műanyagházas objektívnek van kotyogása, azért is mert a mozgató motor nem olyan nagy hogy a szoruló tubust gyorsan továbbítani tudja. Ezért is kell az adapter ringet használni hogy védje az optika belső tubusát. A műanyagot nem lehet zsírozni, mint az aluminium meneteset mert a műanyagon nem tapad a zsír.


hétf. márc. 28, 2005 10:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 05, 2005 17:04
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
A napokban vettem észre, hogy az objektív kisikló rézének van kb 1-1.5 mm mozgása oldal, ill. le-fel irányban is. Nállatok is tapasztalható ez a jelenség? Vagy stabil mint Húsvétkor a locsolás.

Egyébbként Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek.


vas. márc. 27, 2005 10:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Diesel írta:
Viszont amit nagyon hiányolok a gépből az a panoráma funkció. De mivel ezt szoftveresen tudja a gép, így gondolom a számítógép is meg tudná csinálni szoftveresen, persze jó lenne tudni milyen szoftver tudja ezt?

A géphez adott CD-n nincs?


szer. márc. 02, 2005 17:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 05, 2005 17:04
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
osi22 írta:
Hello Diesel!

Üdv az FZ tulajok sorában :wink:
Ha majd akad 1 kis időd megtennéd, hogy megnézed a gépeden, te elő tudod-e csalogatni makró módban a shift funkciót, vagy tényleg nem müxik(lsd. feljebb a fejtegetését), ahogy nekem sem sikerült.


Sajnos nekem sem sikerült előcsalogatni a shift funkciót.

Viszont amit nagyon hiányolok a gépből az a panoráma funkció. De mivel ezt szoftveresen tudja a gép, így gondolom a számítógép is meg tudná csinálni szoftveresen, persze jó lenne tudni milyen szoftver tudja ezt?


szer. márc. 02, 2005 16:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 05, 2005 17:04
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Mindenképpen be fogok számolni a véleményemről. DE még az is megfordult a fejemben, hogy csinálok egy weblapot, amire felrakom képeim.
Majd meglátom. :roll:


csüt. feb. 24, 2005 15:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Hello Diesel!

Üdv az FZ tulajok sorában :wink:
Ha majd akad 1 kis időd megtennéd, hogy megnézed a gépeden, te elő tudod-e csalogatni makró módban a shift funkciót, vagy tényleg nem müxik(lsd. feljebb a fejtegetését), ahogy nekem sem sikerült.

Előre is köszi :D

Osi22

Ps: különben szívesen olvasnám majd a benyomásaidat a gépről...


szer. feb. 23, 2005 22:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 05, 2005 17:04
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Köszönöm mindenkinek a segítséget, ma végre megjött a gépem, amit végül is a pixelmarkettől rendeltem. Most éppen formázom az akkut, aztán bele az 512-t és estig csak kattogtatok. :D


szer. feb. 23, 2005 15:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Van a Fotomarketben is: 94.990Ft, és ráadásul hivatalos Panasonic garanciát adnak, nem úgy, mint az edigital.
http://www.fotomarket.hu/product.php?pid=0000010786

Még olcsóbb a Panasonic Clubban: 93.390Ft (annyi a feltétel, hogy regisztrálnod kell magad, és máris ezért a klub-árért kapod meg az FZ3-at). A garancia természetesen itt is hivatalos Panasonic.
http://www.panasonicclub.hu/?kategoria=00099

Ha hivatalos, kétéves garival ilyen árak vannak, eszembe se jutna az edigital :!:

Üdv.


hétf. feb. 21, 2005 8:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Auchanban is van, igaz, 100-ért.


vas. feb. 20, 2005 23:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Az edigitálról nekem meg van a véleményem, egyszer voltam csak benn náluk a boltjukan, de az bőségesen elég is volt!
Az hogy náluk (már) nincsen "szürkeimportos" FZ3, az még nem jelenti azt, hogy máshol nem kapható:) A MM-ban és a pana online oldalán én nemrég még láttam!
De sajnos az tényleg igaz, hogy nemsokára jönnek az FZ3 utódjai az FZ4 és FZ5, ami bár gyengébb optikát fog kapni (talán az f2.8-as csodaoptikát nem tudták már ilyen kis méretnél ekkora felbontásokhoz igazítani?), viszont állítólag gyorsabb lesz minden téren és az akksi is tovább fogja bírni az elődöknél. Valszeg ezért a mostani nagy FZ-s kiárusítások szerintem...

Osi22


vas. feb. 20, 2005 20:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Biztos hogy megy le. Melyiknek ne menne?
Lehet az edigitalnál nincs fz3, de máshol tuti ragadt még bent a boltban.


vas. feb. 20, 2005 17:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 05, 2005 17:04
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Hát most mondja meg valaki, van nekem szerencsém? Ma kaptam egy levelet edigitáltól, hogy sajnos a gyártó kifuttatta a FZ 3-as szériát és ezért nem tudják beszerezni. Azt tanácsolják válasszak másik gépet :lol: (de rendessek). Van hely a neten ahol 92000 FT ért még beszerezhető? Vagy startoljak rá másikra, de akkor melyikre? Az FZ 20-as is szimpi, ami még van is, de kicsit húzósabb, vajon lejebb megy még az ára a jelenlegi 138000 Ftról? :shock:


vas. feb. 20, 2005 11:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Diesel írta:
Nem **** megrendeltem, ha azt vesszük alapul, hogy azóta akarok gépet venni mióta kiadták a Canon A75-öt, ahoz képes egész gyors vagyok. :D Remélem számomra jó gépet választottam, pár nap míg megjön, utána 1000L tesztelek.
Köszi a képet osi22, azért tényleg annyira nem rossz az a makró, mivel az órád elég karcos. :lol:

Inkább várjon az ember többet, de legalább utána ne szitkozódjon azon hogy mit vett(holott itt megjegyezném hogy az A75 is nagyon szupi) :)
Én is több mint 1 évig kellett hogy várjak, amire meg tudtam engedni magamnak 1 tisztességes digigépet :wink: És ráadásul nem is bántam meg egyáltalán, nagyon örülök hogy így döntöttem, és csak most vehettem normális gépet :D

Osi22


csüt. feb. 03, 2005 12:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 05, 2005 17:04
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Nem **** megrendeltem, ha azt vesszük alapul, hogy azóta akarok gépet venni mióta kiadták a Canon A75-öt, ahoz képes egész gyors vagyok. :D Remélem számomra jó gépet választottam, pár nap míg megjön, utána 1000L tesztelek.
Köszi a képet osi22, azért tényleg annyira nem rossz az a makró, mivel az órád elég karcos. :lol:


szer. feb. 02, 2005 13:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
nord írta:
És még valami:
szívesen olvasnék FZ3 tulajtól is véleményt a makro módra.
Ugyanis az FZ10 és az FZ20 is tudja a program-eltolásos (SHIFT) funkciót makro módban is. Ez annyit jelent, hogy az exponáló gomb félig történő lenyomása után, azzal egyszerre megnyomjuk az Exposure gombot, így a vezérlőtárcsával lehet állítani a blendét - vagyis lehet játszani a záridővel és az apertúrával is!

Nem csodálkoznék, ha ezt az FZ3 is tudná.


Hát hiába próbálkoztam én az általad leírt shift funkcióval :cry: Lehet hogy ilyen béna vagyok, de elöszőr exponáltam és utána lenyomtam az exposure gombot is, de semmi sem történt! Ha egyszerre próbálkoztam, úgy sem változott semmi sem :? Nekem ez valahogy nem akar öszejönni, vagy csak tényleg képtelen az FZ3 erre :shock:
Ettől függetlenül a makró mód így is úgy is a gyenge pontja marad az FZ sorozatnak!

Osi22


kedd feb. 01, 2005 13:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
És még valami:
szívesen olvasnék FZ3 tulajtól is véleményt a makro módra.
Ugyanis az FZ10 és az FZ20 is tudja a program-eltolásos (SHIFT) funkciót makro módban is. Ez annyit jelent, hogy az exponáló gomb félig történő lenyomása után, azzal egyszerre megnyomjuk az Exposure gombot, így a vezérlőtárcsával lehet állítani a blendét - vagyis lehet játszani a záridővel és az apertúrával is!

Nem csodálkoznék, ha ezt az FZ3 is tudná.


kedd feb. 01, 2005 10:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
osi22 írta:
a viszonylag gyenge (~5cm) távolságú makróval megbarátkozol


A makró mód tényleg nem profi, de pont az 5 cm, ami nem gyenge, inkább jó átlagosnak lehet nevezni.
Lásd: Canon S1 -> 10 cm.


kedd feb. 01, 2005 7:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Diesel írta:
Szerintetek érdemes még ilyen FZ3-as készüléket venni? 100000Ft-nál többet nem akarok rá szánni. Számomra fontos, hogy jól makrózzon és a 12x optikai zoom sem elhanyagolható. Jelenleg 91125Ft ért meg lehetne neten keresztül szerezni. Vagy van ennél olcsóbban is?


Hát ha a mostanában éledöző FZ-s topikokba beleolvasol, láthatod, hogy sajna nem a makró mód az FZ gépek erősége! De ha zársebesség/rekeszérték beállítás hiányával, és a viszonylag gyenge (~5cm) távolságú makróval megbarátkozol, ennyi pénzért egy nagyon komoly ajánlat lehet minden szempontból :wink:
Az auchan-nál a hétvégén még 90-ért adták, a MM-ban is ennyiért láttam nemrég, úgyhogy érdemes körülnézni!

Osi22


hétf. jan. 31, 2005 17:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 05, 2005 17:04
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Szerintetek érdemes még ilyen FZ3-as készüléket venni? 100000Ft-nál többet nem akarok rá szánni. Számomra fontos, hogy jól makrózzon és a 12x optikai zoom sem elhanyagolható. Jelenleg 91125Ft ért meg lehetne neten keresztül szerezni. Vagy van ennél olcsóbban is?


hétf. jan. 31, 2005 12:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 


Köszi az oladalakat!

Csak a GP-nél találtam megfelelőt, viszont aránylag olcsón, 9e Ft-ért :wink:
Úgyhogy most már csak 1 forgalmazót kell találnom, ahol kapható is az akksi!

Osi22


szomb. jan. 15, 2005 14:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Nem.
De a tesztben ez is benne van, olvasd el:
http://index.hu/tech/digicam/cikkek/dmc-fz3_r/!1


pén. jan. 14, 2005 15:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 05, 2005 17:04
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Lenne egy kérdésem, az FZ3-sal lehet zoomolni videófelvevés közben? :?


pén. jan. 14, 2005 15:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
www.gp.hu ?
www.sini.hu ?
www.wormsign.hu ?
www.fotomarket.hu ?
www.edigital.hu ?


pén. jan. 14, 2005 0:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Hosszú hetek hezitálása után végre döntöttem és vettem.
Nem volt könnyű szülés, elismerem, nehezen hoztam + a döntést...
Végül az Olympus 770, Canon S1 és Pana FZ3 közül az FZ3-ast választottam.
Egy pár óra tesztelgetés után már úgy érzem nagyon jó döntés volt!
Hihetetlen ez az optika, az állam a földig esett a megdöbbenéstől :lol:
A képminőségről már nem is beszélve! Már csak 1 állványt és 1 pót akksit kell beszereznem, és kész az Übergerät :wink:

Na azért a teljes véleményemet a gépről most inkább nem írom le, majd inkább a digicamen 1 kicsit késöbb.

Viszont hogy ne csak írjak, hanem kérdezzek is: pótakksi mindenféleképp kéne, csak nem eredeti, mert arra a gatyám is rámenne! Tudtok vmi jó helyet, ahol relatív olcsón hozzá lehet jutni utángyártotthoz?

Osi22


csüt. jan. 13, 2005 22:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
A Videopartnak van Budapesten Panasonic áruháza, nem csak online működnek. Személyesen is bemehetsz. Ez az online dolog a vidékieknek jó.


szer. jan. 05, 2005 20:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
CineDOG írta:
És online is 90eFt!! Hazai hivatalos két éves garival!
http://www.panasonic-online.hu/cgi-bin/ ... /DMC&2DFZ3



Hát nemtom' , én mindig írtóztam az "online" rendelésektől, habár ez télleg nem rossz ár, viszont MM-ban 10 Ft-al olcsóbb, és + még látom is mit veszek és viszek haza :D

Osi22


szer. jan. 05, 2005 20:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Tegyük hozzá, hogy a Mediamarktban más árak is igen vonzók....


Hát ez azért sajna nem mindig vannak így, óriási átveréseket szoktak összerhodani az árakkal kapcsolatban, és a legtöbb ember, "mert azért hülye nem vagyok" ott vásárol... Aztán mikor meglátja, hogy máshol 20%-al olcsóbb ugyanaz (előfordult ez már MM és MM között is) akkor azért "mégis hülye vagyok"!
Vigyázni kell az ilyenekkel, mert a multik förtelmesen át tudják verni az ártatlan (nem akarom máshogy nevezni az emberek többségét, mert még 1esek sértőnek érzik) népet, és a vásárlás után meg már bámulhat mint a szamár :)

De néha akadnak szép kapások, és ilyenkor jól be kell rántani, nehogy elvesszen halacska :)

Osi22


szer. jan. 05, 2005 20:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
És online is 90eFt!! Hazai hivatalos két éves garival!
http://www.panasonic-online.hu/cgi-bin/ ... /DMC&2DFZ3


szer. jan. 05, 2005 20:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Tegyük hozzá, hogy a Mediamarktban más árak is igen vonzók....


szer. jan. 05, 2005 18:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Nos üdv mindenkinek!

Csak 1 kis infó mindazoknak, akik mostanság ultrazoomos gépet szeretnének venni 100 e Ft alatt:
Az Árkád MM-ban 89990.- Ft a Panasonic FZ3-as!!
Azt hiszem ehhez nem érdemes hozzáfűznöm semmit...


Ps: most már kezdek én is nagyon rágerjedni a gépre, holott még mindig nagyon bizonytalan vagyok, hogy jól választok-e (nem szeretnék csalódni, hanem hosszútávra egy jó társat a fotózáshoz szerezni...), és nem csak 1 balfogás lesz :?

Osi22


kedd jan. 04, 2005 20:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Birdie [digicam] írta:
Ha kizárt, akkor nincs mit tenni...


De van mit tenni...
Meg kell vennem a z3-ast, mást úgyse nagyon fogok találni (az én háklis fejemmel) főleg ilyen áron :D
Ja az árral kapcsolatban: top secret infók szerint 2005 jan 3-tól az Árkád MM-ban 89900-ért lehet vinni a z3-at, amíg majd lesz belőle!
Szerintem ilyen árért még a hülyének is megéri :)

Osi22


szomb. dec. 18, 2004 23:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Ha kizárt, akkor nincs mit tenni...


szomb. dec. 18, 2004 16:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Hát az s1 számomra kizárt!

Találtam a neten 1 tesztet ahol a két gépet összehasonlították (s1 vs z3) és nekem az s1-es képei kicsit gyengusabbak voltak mint a panáé, úgyhogy már emiatt alapból nem volt meggyöző...
Aztán ki nem állhatom a 4 elemes megoldást, az összevissza forgatható lcd-t, hiányolom a segédfényt (bár a panáé sem a legjobb), a tömöritetlen formátumot és én sd kártya párti vagyok(az van), úgyhogy a CF kizárt! És a legfontosabb:) a dizájnja számomra(!) randa, és a méretben sincs egetvető különbség a két gép között.
De hogy ne csak szídjam: jó lehet a videó, a manuális élességállítás, a hosszú 15 mp-es záridő stb., pont az, amit talán még a z3-ból hiányolok:)

Igazából pentax optio 555-öst akartam, csak hát már lekéstem 1 kicsit róla, de most már azthiszem nem is bánom! Meg hát amúgysem találtam sajna más alternatívát (habár az optio sv eléggé felkeltette az érdeklődésem, de sajnos nem 1 nagy szám) :(

Osi22


pén. dec. 17, 2004 23:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
brutto 100e-ért Canon S1 IS-t?
Az tán még az FZ3-nál is kisebb.


pén. dec. 17, 2004 11:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Hát persze, ma már én is megkuksoltam élőben az fz20 vs. fz3, és télleg nagy a különbség!
Viszont nekem van egy hobbim (még nagyobb mint a fotózás), ami nem más, mint a bicózás! Nagyon sokat szoktam montizni, és a természetben fotózni télen & nyáron. Na és ezért nem szívesen cipelnék magammal sok xtrát, és a fényképező sem kivétel ezalól:)
Na ezért vagyok 1 cseppet macerás a mérettel kapcsolaban, viszont az eddigi gépem, egy nagyon eccerű Kodak CX6330-as a kezdetektől fogva nekem túl kevés volt, de legalább méretben okés volt. DE sajnos ahogy látom komprmisszumokat kell kötnöm, mert ezt a gépet nagyon a szívembe zártam :D
Ennyi pénzért nem nagyon látok más alternatívát ilyen konfiggal...

Osi22


csüt. dec. 16, 2004 21:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
nord írta:
Nem olyan nagy gép az.


Alátámasztom.
Számomra első látásra döbbenetesen kicsi volt.
Nagyobbra sázmítottam.
Persze aztán a CCD méret logikusan megmagyarázott mindent...


csüt. dec. 16, 2004 20:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
osi22 írta:
Most már csak a méretével kéne megbarátkozni, és akkor semmi sem állhatna a vásrlás útjában:)

Nem olyan nagy gép az. :wink:
Igaz, hogy nem farzsebbe való méret, de ha megnézed, ezen -> http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_fz3-review/index.shtml az oldalon van egy összehasonlító kép, amelyen a Pana FZ20 jóval nagyobb. És én az FZ20-nál nagyobb FZ10-emet teljesen átlagos méretűnek tartom. :D


csüt. dec. 16, 2004 10:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség