Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:48



Hozzászólás a témához  [ 732 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Milyen objektívet? 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 21, 2005 13:41
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Meg nem tudtam beloni az igenyeimet, a kitobival jatszottam eddig, kicsit kevesnek erzem, meg egy napig volt kolcsonben egy 28-135 IS USM, azt meg jonak, tobb tapasztalatom nincs, a 28-200 itt 259 font, a 28-135 meg 349, szoval vegul is olyan 30E forint kulonbseg, hezitalok, na.


szer. jún. 01, 2005 16:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
28-135 IS USM:
meg lehet azt venni jóval olcsóbban is. :wink:

----------

Milyen zoomátfogásra van szükséged, és kábé mennyit szánnál obira?


szer. jún. 01, 2005 15:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 21, 2005 13:41
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sziasztok,
es szia Birdie, vegigolvastam a topicot, sok szepet es jot irtok a Canon EF 28-135mm f3.5-5.6 IMAGE STABILISER USM - rol, de enyhen dragallom, foleg, hogy erdeklodo amatornek mondanam magam, szoval a kisse olcsobb Canon: EF 28-200mm f3.5-5.6-rol mi a velemenyed/velemenyetek, az USM es IS hianyat mennyire erzem meg?

Offtopic kerdes kisse,

a gep egy hasznalt Canon EOS 300D, es a keresoben egy szosz latszodik, ami viszont a kepen nincs rajta, de engem idegesit kegyetlenul, hol lehet, az objektivet letisztogattam, a CMOS-on nem lehet, a tobbihez meg keves vagyok, koszi.
Bocs, de itt nincsenek ekezetek.


szer. jún. 01, 2005 15:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Vivitart felejtsd el.
A legolcsóbbak és leggagyibbak egyike.
Persze kérdés mi a fő cél: 10x15-nél még nem lenne gondod.
De a lágysága nagyobb nagyításokhoz már nem ideális.

Sigmából a DL-est szintén nem javaslom, a fenti okok miatt, az Apo Super az már jó közepes széria.

Canonból a 75-300 szintén elég gyenguska, de azért a DL-nél picit jobb. A 100-300 USM közép kategória.

Ha igezán tűéles, részletgazdag képeket akarsz, jó fényerővel, akkor nagyon zsebbe kell nyúlnod. A 70-200/F4 L Canon obi már igen király. Csak hát 180-200e ha jól kifogod.

Egy dolgot azonban ne felejts el: egy digitális váz csak az alapot adja. Ahhoz megfelelő objektíveket illik venni. Nem biztos, hogy pont az optikákok célszerű spórolni (hiába a 6 Mpixel, ha az obi ratyi).
Pláne, ha a drágább 350D-t vetted, gondolom van még a bukszában.


kedd máj. 31, 2005 14:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 31, 2005 13:39
Hozzászólások: 1
Hozzászólás bajban vagyok az objektívekkel
Segítsetek a választásban. Eddig egy Minolta Dynax tükörreflexes gépet nyúztam (még megvan) Vivitar 28-210 mm-es AF objektívvel. Nekem nagyon bejött. Nem vagyok profi fotós, de szerintem szuperjó képeket készítettem vele. Több ma is a lakást díszíti.
Mivel a digitális gépé a jövő, úgy döntöttem, veszek egy Canon EOS 350D-t, sok tesztet olvastam, ez tünt a legjobb vételnek. A bajok itt kezdődnek. Megvettem a gyári objektívvel, mert kellett valami rá, hogy tudjam használni. A Canon 18-55 mm-es objektívje a megszokott telémhez igen kicsi, ezért szándékomban áll venni egy másikat is. A nagylátószög miatt viszont talán nem bánom, hogy megvettem.

28-300-as, esetleg 70-300-as objektívben gondolkodom. Első körben ismét Vivitarra gondoltam, mert az tetszett, de szinte sehol sem olvasok teszteket róla. Itt azt írtátok, hogy vacak. Ez zavarba ejt, hiszen mást tapasztaltam.

Megnéztem ezért a Sigmát is, bár pár héttel ezelőttig azt sem tudtam, hogy van ilyen. Három objektívje "tetszene": a 70-300 APO Macro Super II vagy a 70-300 DL Macro Super Zoom illetve A Sigma Kompact Hyperzoom 28-300 Asph zoom+macro nevezetű. De melyiket válasszam?

Tudom, hogy minél drágább, annál jobb és ezek nem éppen magas árkategóriát képviselnek, de én sem a fotózásból élek, tehát nem hiszem, hogy a több százezres objektívvel annyival jobban járnék, mint amennyivel többe kerül. Persze valamikor a távoli jövőben nem zárom ki a lehetőségét, de egy negyedmilliós gép után, most inkább visszfognám magam. Tehát szerintetek melyiket válasszam?


kedd máj. 31, 2005 14:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Na az már igen!
Köszi a részletes véleményt!


vas. máj. 29, 2005 8:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 802
Hozzászólás 
No, akkor egy pár észrevétel az EF-S 17-85 IS USM-el kapcsolatban. Mind terepen, mind studióban használva van. Nagyon jól összerakott - porsodásra nem hajlamos optika. Nehéz és nagy is de ez van. Az IS növeli az akksi fogyasztásást de érdemes kikapcsolni jó fényviszonyoknál. Mindenképp érdemes rá venni egy (nem muszáj cirkuláris) polárszűrőt és egy árnyékolót mert az optika irdatlanul érzékeny a becsillanásra/bevilágításra (flare) és ilyenkor furcsán kiégetheti a kép egyes részleteit. Alap blendévél (4.0) hajlamos az átlagnál egy kicsit jobban a kromatikus aberrációra az erős kontrasztú helyeken (pl.: az ablakon bevilágító nap). 5.6 és afölött ez a dolog mérséklődik, vignyettálását is csak egyszer tapasztaltam kezdő blende értéknél. Studióban is nagyon szépen teljesít, élmény vele dolgozni. Alacsony fényben 1/8 zársebességet alap beállításokkal és bekapcsolt IS-el élesen ki lehet hozni ami verhetetlen mondjuk egy múzeumban vagy kiállításon - már ahol engedik a fotózást -. A színképe inkább semleges, a 28-135 IS ebben jobb volt mert annak egy hajszálnyit melegebb (mondjuk ez orvosolható). Zoomátfogása miatt a lehető legjobb utitárs egy-egy utazáshoz, napi programhoz.
Csak ajánlani tudom bár mindezek ellenére én napokon (1-2 hét) belül megválok tőle mert érkeznek a 24-70 L és a 70-200 L IS optikáim.


vas. máj. 29, 2005 6:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Biztos vagyok benne, hogy jó kis obit dobtak össze Canonék, nem is azt kérdőjelezem meg. Tehát ha megkérdeznék tőlem, hogy jó-e, valszeg azt mondanám: nem ismerem, de miért lenne rossz (nem túl nagy tele, hogy gyenge legyen ennyi pénzért).
Csak a fentieket olvasva viccesnek éreztem, hogy bár még 2 órája van meg és nem is tesztelted, de máris ajánlod ;)

na hát ennyi ;)

(megj.1: 18-55 kitobi + 28-135 IS párost használok jelenleg, de a te obid is igen jó alternatívának tűnik és ez már akkor éezhető volt, amikor bejelentették. Nagyon tapsoltam neki!
megj.2: aki úgy érzi szeretne továbblépni APS felé, annak viszont sajnos meg kell majd válnia tőle, mint ahogy kitobitól is. Én még nem vagyok biztos benne, hogy maradok APS-C-n, egyelőre minden optikámat fullframe-re vásárolom. Filmesen spec. nem gondolkozom ;)


kedd máj. 10, 2005 10:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 802
Hozzászólás 
"nagyon jól néz ki, bár még a tudását nem tudtam tesztelni"

Ezzel a mondatommal kapcsolatban köszönöm a kedves hozzászólásod :wink: Azért ajánlom, mert ilyen zoom tartományt jelenleg más eredeti Canon objektívvel nem tudsz lefedni. Az IS meg csak egy plusz. Az hogy valami jól néz ki szubjektív, nekem tetszik, pláne a kit objektívhez képest... A korábbi hozzászólásiam pedig - gondolom - tükrözték, hogy nem külső alapján veszek fényképezőgépet, se bármi kiegészítőt.

Tényleg bejött az amit a külföldi fórumokon írtak: húzza előre a vázat mert nehéz ~450g. Ezzel szemben a kitobi ~180g...


kedd máj. 10, 2005 8:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
SilentKiller írta:
nagyon jól néz ki bár még a tudását nem tudtam tesztelni [...]Csak ajánlani tudom!


Meggyőztél, ha jól értem azért ajánlod, mert nehéz és jól néz ki. :DDDD

Sok jó témát az obid elé és jó fényeket...


hétf. máj. 09, 2005 20:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 802
Hozzászólás 
Megvettem az EF-S 17-85 IS USM-et! Szuper kis üveg, vastagabb is és hosszabb is mint a gyári kit lens, no meg kétszer olyan nehéz (mondjuk a 18-55ös olyan könnyű, hogy az már szégyen :wink: ) de nagyon jól néz ki bár még a tudását nem tudtam tesztelni mert 2 órája van meg, a 350D pedig épp most merült le - először - úgyhogy most egy ideig a töltőn hagyom az akksit. Csak ajánlani tudom!


szomb. máj. 07, 2005 14:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Birdie, köszi!
Azt hiszem a teszt(ek) meggyőztek a 17-35-ről :)

Most úgy tűnik, hogy a fotózási szokásaimat 90%-ban lefedi ez a két obi.
Csináltam egy felmérést a legjobban sikerült képeimről: 40-210mm között készült a képeim 61%-a - ezt pont lefedi a 28-135 IS USM.

40mm alatt 28%. Ezek ráadásul olyan képek (tájkép, városfotó), amikor előre tudtam, hogy ilyen jellegű képeket fogok csinálni, tehát egy obival célirányosan el tudok indulni.
Így a két objektív pont úgy egészíti ki egymást, hogy nem kell állandóan objektívet cserélni, a legjobban egészítik ki egymást; szvsz ez elég ideális. (Ezért mondtam le a kitobihoz passzoló 55-200 Sigmáról.)

A maradék 11% 400mm környékén készült, de most visszanézve a képeket azt mondom, hogy ezekből csak két db volt, ami nagyon hiányozna - vagyis egyelőre nem létszükséglet a szupertele. :)

----------

OFF
Ha az Index digicam-en bármelyik tesztnél a nyomtatható oldal linkre kattintok, akkor mindig az Index főoldala jön be. :(
(Jobb szeretem így olvasni, egyrészt egyben van az egész, másrészt sokszor ki is nyomtatom a cikkeket.)
ON


szomb. ápr. 16, 2005 5:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
na asszem megcsináltam az oldalakra bontást :)
tökölős, nemtom miért kellett ezt igy elszúrni
na mind1


csüt. ápr. 14, 2005 19:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Nagylátószögű obik közül pl. nagyon király a Tamron 28-70/2,8-asa. Ha nem lenne 50/1,8 fixem, lyet vennék. Persze ez a te esetedben nem segít.
nem is tudom minek irtam :D

Na szóval.
Tamron SP AF 17-35mm/F2,8-4 Di LD
Remek felbontása van. Fényereje is nagyon jó. Meg merném kockáztatni, hogy a Canon EF 17-40/4L felbontásához nagoyn közel áll.
No persze nem egy olcsó darab, kb anny, mint a 28-135 IS.
teljes nagylátószögnél viszont már F4-től erőre kap.
http://index.hu/tech/digicam/cikkek/tamron_17-35/!1
sajnos nincs oldalakra bontás, valamit elgányolt az index :(

Sigma 12-24mm/F4,5-5,6 EX DG járt még nálam. Na annak iszonyú jó látüszöge van. csak a képe :(
elég gyenguszka picit. még 1,6x képkivágással is.
főleg a sarkokban van eszeveszett nagy szférikus hiba
és sajnos ez se sokkal olcsóbb, mint a fenti tamron.

többit sajnos nem ismerem.


csüt. ápr. 14, 2005 19:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Úgy döntöttem, hogy alapobjektívnek a Canon 28-135 IS USM-et fogom használni (az eddigi képeim alapján zoomátfogásban ez szinte tökéletes, és ráadásul a képminőség is jó).

Viszont:
emiatt fontos lenne még egy nagylátószögű objektív is.
(Fókusztávban a Sigma 15-30, esetleg a fix 15mm tetszene, de sajnos nem tudom, hogy képminőség szempontjából ezek milyenek; vagy a Sigmának milyen jó minőségű, de nem túl drága vetélytársa van.)

Birdie, Te melyiket ajánlanád?


csüt. ápr. 14, 2005 9:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 802
Hozzászólás 
Hol máshol... :lol:

mai árfolyam, pontosan 125.944 HUF (tax-el)


kedd ápr. 12, 2005 14:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Nekem átszámítva 120eFt körül jön ki, de azért még várok vele... egynelőre kit obival tanulok.

B&H Photo?


kedd ápr. 12, 2005 13:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 802
Hozzászólás 
Végül is ez a 27-136mm elég... Persze egy afrikai szafarira inkább egy 400as IS :wink: de utcai fotózáshoz, épületekhez és természetfotókhoz (széles miatt) kitűnő. Nemrég hozták ki, EF-S vagyis csak a digitekhez jó. Én sem találtam hozzá hasonlót, bár a fentebb említett sigmák telében jók de a tesztekben NAGYON nem tetszett, hogy 28mm körül messze nem olyan éles képet produkáltak, mint egy canon. Nekem ez a legfontosabb, inkább lemondok a 125 vagy 200mm-ről, viszont kapok 3 stopot lefelé az IS miatt :idea: (így már egyáltalán nem zavar a f4.0 kezdő fényerő - bár néhány kompozíciónál azért majd oda kell figyelnem a relative szűk blende miatt). Nem annyira drága mint néhány hiéna itthon árulja. Nekem átszámítva 120eFt körül jön ki, de azért még várok vele... egynelőre kit obival tanulok.


hétf. ápr. 11, 2005 8:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
SilentKiller írta:
Én majd a 350D-re keresek jobb, nagyobb zoomtartományú objektívet, mint a gyári kit. Én most ezzel szemezgetek:
Canon EF-S 17-85mm f/4.0-5.6 USM IS

Erről hallottatok valamit? Szerintem a 27-136mm is egész jó zoom tartomány (mondjuk nekem inkább a széleslátómezőre van szükségem, mint a telére) és IS, bár a fényereje lehetne egy hajszállal jobb is...

Ez engem is érdekelne, pontosan a nagyon jól használható zoomtartomány miatt.
Sajnos a stabilizátor nagyon megdrágítja, de ebben a tartományban más nem csinál ilyen objektívet. :cry:


hétf. ápr. 11, 2005 6:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Birdie:
köszi!


pén. ápr. 08, 2005 19:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
A 18-125 Sigmáról:
azok a tulajok, akik ezt, és a 18-55 kitobit is használták azt mondják, hogy a Sigma AF-je lassabb és hangosabb 18-55 között mint a kitobi.
Inkább annak ajánlják, aki nem szeret obit cserélgetni, és megfelel neki a zoomtartománya.


pén. ápr. 08, 2005 19:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 802
Hozzászólás 
Én majd a 350D-re keresek jobb, nagyobb zoomtartományú objektívet, mint a gyári kit. Én most ezzel szemezgetek:
Canon EF-S 17-85mm f/4.0-5.6 USM IS

Erről hallottatok valamit? Szerintem a 27-136mm is egész jó zoom tartomány (mondjuk nekem inkább a széleslátómezőre van szükségem, mint a telére) és IS, bár a fényereje lehetne egy hajszállal jobb is...

Ha minden kötél szakadna :roll: akkor még van a:
Sigma AF 18-125mm f/3.5-5.6 DC
Sigma AF 18-200mm f/3.5-6.3 DC SLD

Öszintén szólva nemcsak Birdietől hanem más fórumokon is olvastam, hogy a sigmák gyengébbek széleslátómezőben, na ez az amitől egy kicsit ódzkodom bár ha az első sigma obi szélesben is jó akkor azt hiszem megfelelne az igényeimnek!

Ha jól emlékszem, akkor erről beszéltetek, hogy ennek nem igazán szép az rajzolata széleslátómezőben??
Sigma AF 18-50mm f/2.8 EX DC

Nos? Mi a véleményetek?


pén. ápr. 08, 2005 16:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
nord írta:
Ami viszont még választási lehetőségként felmerült, az a Canon 75-300 IS USM, a 28-135 IS USM, vagy a Sigma 70-300 APO.


75-300 akár IS akár nem, gyenge optikai képességekkel bír. Én úgy gondolom, hogy az az obi max 10x15-ös nagyításig ad megfelelő képet, digitre meg egyenesen nem való. IS-es verzió ráadásul még drága is. A fő problémák: igen lágy rajzolat, F8 körül kezd életre kelni. Életlenedésnél érzékelhető az optika bevonatnának gyengesége, többször látszik az elhomályosodás szélein a zöldes elszíneződés.

28-135IS optikaileg agészen jó, az erős középosztályba sorolható (közép felett kicsit, amolyan above average). Optikailag főként a krom. aberráció és a kissé lágy rajz Mondjuk telének kicsit kevés, de általános városi obinak jó elgondolás. Ezt merem ajánlani, ebben az árkategóriában és átfogásban nem nagyon van alternatíva és igazából a minősége még megfelelő digitre is.

Sigma 70-300 APO. Na ez érdeke. Itt az APO az erősen marketing szagú, kérdés, hogy mennyire jó minőségű apokromatikus lencsét használnak. Bár ez ugye a rajzolatot nem befolyásolja, csak a színi hibát csökkentené.
Mivel ez is az olcsó kategória tagja, sokat nem lehet tőle elvárni, de a sima 70-300 "macro"-nál jobb az tény.

Egy dolgot azonban érdemes szem előtt tartani: 200 mm felett már jóval nehezebb jó minőségű optikát csinálni, itt már árban is jó nagy az ugrás.
Az említett és olcsó Sigma 55-200 DC minőségéhez a fent felsorolt teleobjektívek nem nagoyn vannak közel (28-135 meg inkább standard zoomobi).

Amit még tudok ajánlani:
Sigma 100-300/F4 EX HSM, ára 200e felett picivel ;)
Canon 70-200/F4 L USM ára kb. 170-200e körüli
utóbbinak igen szép képe van.
ennek van F2,8 fényerejű változata is, sőt még van F2,8-ban IS verzió is, igaz ez utóbbi már közelít az 1 millióhoz :D

nord írta:
nincs nagyon rálátásom arra, hogy a tele állás az IS nélkül mennyire használható. (A reciprok szabállyal természetesen tisztában vagyok...)


az alapzoom obival ki tudod próbálni: állítsd szpot vagy parciális fénymérésre a gépet, és nézd meg különböző fényviszonyok mellett milyen zársebességek jönnek ki. Rekeszre figyelj. Jó minőséget általában a fényerőnél 1 blendével szűkebb állásban már el lehet érni. Teljes nyílásnál sokszor jelentkezik probléma.

nord írta:
minőségileg milyen a két stabilizált Canon? Érdemes-e ennyit adni értük, nyújtanak-e annyival többet, mint a Sigma 55-200?


Nos, a 28-135 IS minőségileg még megfelelő, bár telezoomnak már nem nevezném (mint említettem).
135 és 200 mm között azért jelentős különbség van: 135mm 18 fokos látószögű, 200mm már csak 12 fokos (300mm meg 8 fokos), kisfilmnél.

A 75-300 IS-t én teljesen elvetném. Esetleg behozható még a képbe (ha IS verzión gondolkozol) a Sigma 80-400 OS bár ez is 400e körül van.
Illetve van a Sigmának is EX sorozatú 70-200-asa (Sigma 70-200/F2,8 EX HSM) 270e körül.
Talán a Sigma 75-300 APO obija még elegendő minőséget ad, de mindenképpen gyengébb lesz, mint az 55-200-as. Persze nem is csak APS-C-nél lehet használni ;)


pén. ápr. 08, 2005 15:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én is egy tele vételén gondolkozom.
Amit Birdie dicsért (Sigma 55-200) nekem is tetszik, főleg a 18-55 kitobihoz passzoló induló 55 mm miatt - és persze az ár miatt is. :)

Ami viszont még választási lehetőségként felmerült, az a Canon 75-300 IS USM, a 28-135 IS USM, vagy a Sigma 70-300 APO.

Tudom, hogy ezek jóval drágábbak (bár a Sigma 70-300 nem annyival), de úgy vagyok vele, hogy inkább adjak ki többet egyszer, minthogy plusz egy állomást közbeiktassak, amin csak bukni lehet. Ráadásul a korábbi gépem elkényeztetett a stabilizátorral, így sajnos nincs nagyon rálátásom arra, hogy a tele állás az IS nélkül mennyire használható. (A reciprok szabállyal természetesen tisztában vagyok...)

Szóval a kérdés:
minőségileg milyen a két stabilizált Canon? Érdemes-e ennyit adni értük, nyújtanak-e annyival többet, mint a Sigma 55-200?
Vagy esetleg van olyan alternatíva, ami nekem nem jutott eszembe?

Előre is köszi!


szomb. ápr. 02, 2005 21:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Tokinának vannak jó obijai, főleg az AT-X Pro szériában.
Vivitartól óva intenélek, ők csak cimkéznek, többnyire gyenge Cosina optikákat.


vas. márc. 27, 2005 16:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 802
Hozzászólás 
Hali! Érdeklődnék, hogy van valakinek tapasztalata TOKINA és/vagy VIVITAR nevezetű objektívekkel? Én abszolút nem ismerem őket és nemtudom milyen minőséget várhat(nék) ezektől a gyártótól. Canon bajonettre kéne... Köszi


szomb. márc. 26, 2005 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Ezt nyilván neked kell eldöntened :)
Ismered a veszélyeit ennek a dolognak, szervizben olyan 5k-ért tisztitanak ha jól tudom (meg x nap ;)

Házi tisztításról:
http://index.hu/tech/digicam/cikkek/ccdtisztitas/!1


vas. feb. 13, 2005 22:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Szia Birdie!

Köszönöm a rövid technikai információkat. Sokat segített, bár most már én is megtaláltam a gyártók oldalain a rövidítések magyarázatait. Megnéztem egy csomó tesztképet és a Tamron AF 28-300mm f3.5-6.3 XR Aspherical (IF) Ultra Zoom obi mellett döntöttem. Remélem jó választás lesz. Viszont időközben felmerűlt egy újabb kérdésem. Találtam néhány témát a forumon a tisztítással kapcsolatban. A 2 hónapos gépemen (20D) a képek jobb felső részét egy írdatlan porszem csúfitja el szűk rekesznél. Ami nem az obi-n van, mert próbáltam másik obival is. Tehát marad a CMOS szenzor. Szerinted megpróbálkozhatom ithon a tisztítással? Van erre valami tisztítószer? Vagy a legtisztább alkohol? Próbáltam kis pumpával kifújni, de meg sem mozdul. Vagy felejtsem el és mindenképpen szerviz? Gondolom azt nem fogom a Canon Hungarianak megmagyarázni, hogy ez garis probléma. Pedig a kezdetektől ott van a porszem, csak edig nem volt olyan feltünő. Szóval szerinted tisztítás vagy szerviz?

Ceasar


vas. feb. 13, 2005 21:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Elszórva itt-ott, többnyire a gyártó oldalán.
De kérdezz ha valamit nem tudsz.

Canon:
USM UltraSonic Motor: gyorsabb és halkabb fókuszálás (van gyűrűs (ring) usm, ami tud full tima manual focust (nem kell állitgatni, AF után mehet az MF), meg van az olcsóbb változatú micro USM, ami igazából nem sokat ér, csak csendesebb picit).

L a Luxury, vagyis luxus kivitel, általában világosszürke burkolat, csepp és porálló burkolat, igen jó minőségű optikai tagokkal.

IS: Image Stabiliser: optikai képstabilizátor, gondolom nem kell ecsetelnem

DO: Diffractive Optics: nagy törési mutatójú üvegből készült lencsetag a kis méret elérése céljából. bár ez nem gyakori, jelenleg két EF optikája van Canonnak ilyen jelzéssel, az egyik egy fix 400-as ha jól emlékszem, a másik a 70-300 DO IS USM.

Sigma:

DG: digitálishoz igazított optika, megpróbálják úgy kialakítani az objektívet, hogy a kép sarkainál is minél jobban megközelítse a beesési szög a képsik merőlegesét. teljes képkocka méretű képet vetít

DC: APS-C mérethez igazítottk kép, teljes képkockához kevés, ezek az obik általában olcsóbbak és kisebbek lehetnek mnt társaik

EX: Exterior: a jó minőségű obik jelzése. Bár a 12-24-es EX obi minősége hát, khm, na izé. Azért azt én nem mondtam volna EX szériába ;)

HSM: lásd USM

APO: apokromatikus (vagy szuper alacsony szórású) üvegből készült lencsét tartalmaz a krom. aberráció minimalizálására

OS: képstabilizátoros (bár ebből Sigmának csak egy van, a 80-400-as telezoom)

Macro: ha nem kimondottan makró objektív (1:1 leképezéssel), akkor előszeretettel használja a cég a zoomoknál is a Macro elnevezést, ha a leképezési arányt 1:4 alá le tudták vinni. Bár én ezt nem nevezném makrónak (sztem más se), marketingfogásnak nem rossz...

Tamron:

Di: Digitally Integrated Design ugyanaz mint Sigma DG, vagyis teljes képkocka méretű képet rajzol, de javítitt sugármenettel

Di-II: mint Sigma DC, vagyis APS-C méretű képet rajzol

XR: Extra Refractive vagyis nagy törési mutatójú lencsetag a kisebb méret miatt.

LD: Low Dispersion, alacsony szórású taggal a krom. aberráció csökkentésére

Macrot szintén 1:4 alatt ir rá obira.


hétf. feb. 07, 2005 22:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Hát, köszönöm a tippeket. Már csak 1 kérdésem lenne. Az ojektívek mögötti rövidítések jelentéseit hol lehet megtalálni. A Canon-nál egy-ketőt megtaláltam (pl:USM-> ultrasonic motor, meg a DC talán a lencsetagokra utal, ugye?), de sokat nem ismerek, hogy mit is jelent (pl. tamronnál az XR Di) Nem gyüjtötte össze ezt még egy fotós oldal sem?


hétf. feb. 07, 2005 15:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Nem biztos, hogy szabad ennyire általánosítani. Tamronnak és Sigmának is vannak remek optikái, hogy utóbbiból említsem egyik kedvencem: 120-300mm/F2,8 EX HSM :)
Tamronból is vannak jó darabok.
Egy dolgot nem szabad elfelejteni: a minőséget mindig meg kell fizetni.
A Canon egyik legolcsóbb általános zommteléje a "közkedvelt" 75-300-as. Ami éppen azért közkedvelt, mert olcsó. De a minősége meg a fényereje nem annyira jó, mint az ára. Ez amolyan átlagos középút annak, aki csak hobbi szinten űzi a dolgot és nem óhajt nagy nyomatokat csinálni.

Sigmának szintén vannak olcsó optikái ebben a tartományban, egyik sem kiemelkedő, legalábbis 100e Ft-os árig nem.
Amit már próbáltam és merem is ajánlani, az a Sigma 55-200mm/F4-5,6 DC. Csak APS-C-hez való, olcsó (kb 45-50e) és egészen jó minősége van (Canon 75-300-nál jobb rajzú). Persze nem is megy el 300-ig :)
Ami még megfontolandó, bár dupla ennyibe kerül: Tamron 28-300mm/F3,5-6,3 XR Di LD, ami szintén nem egy fényerőbajnok meg hát nem is olyan, mint egy L-es tele, de a nagy átfogása ellenére egészen jó. 300mm-en már jól láthatóan lágyul a dolog és az F6,3 még csak átlagosnak sem mondható, de ha nincsenek óriási igényeid, akkor érdemes ezt is megnézni (ezt is jobbnak éreztem, mint a 75-300-as Canont).
Aztán persze lehet csemegézni a többi között is, az igazán jó minőséget úgy 200e Ft-tól lehet keresni (-200; -300 mm-ig telezoom).


hétf. feb. 07, 2005 14:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Milyen objektívet?
Sziasztok!

Canon 20D-hez szeretnék zoom objektívet venni. Kb: 75-300 mm-est.
Ti mit ajánlotok? A Sigma-t és a Tamron-t tényleg el kell felejteni? A Canon obiknak valóban nagyságrendekkel jobb a rajzolata, vagy ez csak kamu?
Nem profi 2.8-as obikra gondoltam, annyi pénzem azért nincs (sajnos), hanem 3,5-5,6 körüli fényerejüre.
Várom a véleményket!

Üdv!


hétf. feb. 07, 2005 11:00
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 732 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség