Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 9:05



Hozzászólás a témához  [ 732 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Következő
Milyen objektívet? 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Értem. De akkor ez a 28-70mm F2.8 EX-DG-s obit kiejtettem a listából, mert én nem használnám kisfilmen, csak digitális gépen. És ugye akkor a látószöge kisebb.
Marad a 17-70 F2.8-4.5 DC Macro vagy a 18-50 F2.8 EX DC Macro. (ez utóbbira módosítottam a digitalmix.hu-s rendelésem). Aztán meglátjuk, hogy melyik helyről jeleznek előbb, hogy megérkezett :)


szomb. máj. 05, 2007 10:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
hyts írta:
"A gyújtótávolság mindig a kisfilm kapuhoz van viszonyítva a csak digitális érzékelőhöz készített is ugyanakkora látószöget ad, csak az a 24x36-os kaput természetesen nem rajzolja ki teljesen."

Azt hiszem értem (bár nem vagyok biztos benne, meg az angol szakszöveget sem teljesen tiszta számomra).

Szóval a lényeg az, hogy ezek a DG lencsék a hagyományos 35mm-es és digitális SLR gépekhez is alkalmasok, de a látószög adatok csak a hagyományos gépekre érvényesek. Méghozzá azért mert a digitális gépek 24x36-os kapujába "nem rajzolódik ki" a teljes kép - vagy valami ilyesmi.


A franckarika se tudja melyik betű mit akar jelenteni, nekem a kitobim DA jelzésű és a kisfilmhez nem jó mert 24mm-nél megy ki a sarkokig a kép pedig 18-on kezd. Valahol meg van magyarul hogy a jelzések mik.

Nna. A DG jó kisfimhez is a DA nem, legalábbis a legkisebb fókuszt nem lehet használni.


pén. máj. 04, 2007 21:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
"A gyújtótávolság mindig a kisfilm kapuhoz van viszonyítva a csak digitális érzékelőhöz készített is ugyanakkora látószöget ad, csak az a 24x36-os kaput természetesen nem rajzolja ki teljesen."

Azt hiszem értem (bár nem vagyok biztos benne, meg az angol szakszöveget sem teljesen tiszta számomra).

Szóval a lényeg az, hogy ezek a DG lencsék a hagyományos 35mm-es és digitális SLR gépekhez is alkalmasok, de a látószög adatok csak a hagyományos gépekre érvényesek. Méghozzá azért mert a digitális gépek 24x36-os kapujába "nem rajzolódik ki" a teljes kép - vagy valami ilyesmi.


pén. máj. 04, 2007 20:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Hát lehet, hogy én vagyok a hülye, de nekem még mindig ugy tünik, hogy a 18-70es kitobimnak 18mm-en sokkal nagyobb a látoszöge mint a 24-105nek 24-en


pén. máj. 04, 2007 19:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
A gyújtótávolság mindig a kisfilm kapuhoz van viszonyítva a csak digitális érzékelőhöz készített is ugyanakkora látószöget ad, csak az a 24x36-os kaput természetesen nem rajzolja ki teljesen.


pén. máj. 04, 2007 17:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
"Egy nagyobb gyújtótávolságú optikának mindig kisebb a látószöge mint egy rövidebb gyújtótávolságúnak."

Na ezt én is így gondolnám, ezért is lepődtem meg. Az rendben hogy pár oldalon mondjuk tévesen tüntetik fel az adatokat, de a hivatalos oldalon is?? Amúgy a belinkelt másik oldalon is egybevágnak az adatok a hivatalos verzióval.

Viszont nem lehet a két típusú objektív között különbség?

28-70mm F2.8 EX-DG
17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO

Úgy látom, hogy a 28-70-es DG a 17-70-es DC jelzésű

DG (DG Lens)
These are large-aperture lenses with wide angles and short minimum focusing distances. With an abundance of peripheral illumination, they are ideal lenses for Digital SLR Cameras whilst retaining suitability for traditional 35mm SLRs

DC (DC Lens)
These are special lenses designed so that the image circle matches the smaller size of the image sensor of most digital SLR cameras. Their specialized design gives these lenses the ideal properties for digital cameras, the compact and lightweight construction is an added bonus ! including compact and lightweight construction.


pén. máj. 04, 2007 17:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Egy nagyobb gyújtótávolságú optikának mindig kisebb a látószöge mint egy rövidebb gyújtótávolságúnak.


pén. máj. 04, 2007 16:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Most akkor mi az igazság? Én a hivatalos Sigma oldalról néztem az adatokat

http://www.sigma-photo.co.jp/english/le ... _28_45.htm - 72.4 - 20.2 degrees
http://www.sigma-photo.co.jp/english/le ... _70_28.htm -
75.4 - 34.3 degrees


pén. máj. 04, 2007 15:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Látószög:
(fok°) 180°-100° "

Ez egy 50mm-es fix optika lapján díszeleg. Ritka nagy marhaságokat lehet néha találni.


pén. máj. 04, 2007 15:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Arnyekxxx:
http://www.dyxum.com/lenses/detail.asp?IDLens=212
http://www.dyxum.com/lenses/detail.asp?IDLens=114
http://www.dyxum.com/lenses/detail.asp?IDLens=241


pén. máj. 04, 2007 15:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
hyts írta:
Most nézem, hogy a 28-70-esnek nagyobb a látószöge mint a 17-70-esnek! Ez azt hiszem még jobban megfelelne számomra. A Sigma 28-70mm F2.8 EX, DG, DF a digitalmix.hu-n szintén még 90eFt alatt van.


Hogy lenne már a 28mm-es obinak nagyobb látoszöge mint a 17mm-esnek?

1,5 szorzós gépen (mint pl. pentax is) a 17-70es obi az 25,5-105 mig a 28mm-es az 42mm-röl indul, az már nem is igazán nevezhetö nagylátoszögnek.


pén. máj. 04, 2007 15:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
28-70-esekhez segítség:

http://www.ephotozine.com/article/Sigma ... -f28-EX-DG
http://www.photozone.de/8Reviews/lenses ... /index.htm

http://www.photozone.de/8Reviews/lenses ... /index.htm


pén. máj. 04, 2007 15:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Mellesleg a edigital.hu most küldött olyan levélt, hogy a rendelt termék (17-70) megérkezésének az időpontja bizonytalanra változott"

Én mondtam. Állandóan nézem a Panama-csatornát, látom mikor a konténerhajók a rossz idő miatt késnek, pont azok melyek optikai és fotócikkeket szállllítanak. Meg ha nincs elég áru a hajó félig rakodva nem szállít.


pén. máj. 04, 2007 13:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Most nézem, hogy a 28-70-esnek nagyobb a látószöge mint a 17-70-esnek! Ez azt hiszem még jobban megfelelne számomra. A Sigma 28-70mm F2.8 EX, DG, DF a digitalmix.hu-n szintén még 90eFt alatt van.

kissé off
Mellesleg a edigital.hu most küldött olyan levélt, hogy a rendelt termék (17-70) megérkezésének az időpontja bizonytalanra változott :sajna:

A digitalmix.hu-t felhívtam, az ügyfélszolgálatos elmondta, hogy jelenleg nincs készleten a 28-70-es obi (általában canon bajonettesek szoktak csak készleten lenni), de ha gondolom töltsem ki a rendelő lapjukat és megrendelik - úgy tettem. És természetesen bármikor le tudom mondani a rendelést. Helyszínen is lehet fizetni áruátvételkor.


pén. máj. 04, 2007 12:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Nem halottam róluk még. Pedig a 18-50-es és a 28-70-es egész jó árban van náluk:
http://digitalmix.hu/index.php?mid=obje ... er=ear_huf

Nézd meg a http://www.ervafoto.hu/webshop_category ... t_id=12625 -t eddig jókat hallottam róla.

UP: http://www.quasar.hu/catalog/qproduct_i ... _id=889311


csüt. máj. 03, 2007 21:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Babajaga, bármennyire is nem akartál mégis elkeserítettél :sajna:

Salvatore, néztem az apróhirdetéses oldalakat, aukciókat nem sokat találtam. Aprók közül amit találtam az már elkelt, vagy egyben adta volna csak a géppel. Azért résen vagyok.
kicsit off: a digitalmix.hu-ról tudsz hasonlókat mint a pixmania.com-ról? google-ban első oldalakon nem találtam hasonló "észrevételeket".

nord, megnéztem, tényleg nem sok a különbség. Lehet inkább ráfizetek csak ne kelljen annyit várnom...

arnyekxxx, köszi szépen, világos.


csüt. máj. 03, 2007 20:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
SIGMA 24-135mm Asph. IF-ről mi a véleményetek? Találkoztatok már vele?


csüt. máj. 03, 2007 20:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
hyts írta:
Hmm... hát akkor inkább helyben próbálom elvégezni a tesztet. Mire megjárja Németországot gondolom eltelhet néhány nap... Már így is baromi sok kivárnom amíg megjön az obi, hisz csak nézem az új gépem... (még egy nap se telt el, de már minden bajom van, hogy nem tudom kipróbálni :)

A papíros módszer tetszik, szeretem a precíz dolgokat (műszakis létemre :) . Remélem jól értelmeztem a teszt lényegét, csináltam is egy kis illusztrációt: http://www.autogaleria.hu/temp/fokuszhiba-teszt.gif

Ha az elkészült képen a pont melletti vonal lesz a legélesebb, akkor minden rendben van, ugye?



Annyi eltéréssel jo, hogy érdemes a vonalakra meröleges irányból csinálni a képet, mert az AF a függöleges vagy vizszintes vonalakra áll be legkönnyebben. A keresöben nem fogod látni a pontatlanságot nagy valoszinüséggel. Az elkészitett képet kell belenagyitva megnézni a gép lcd-jén (vagy laptopon)


csüt. máj. 03, 2007 19:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Sigma 17-70:
Az Optiformban ugyan 4-5ezerrel drágább, de hivatalos garanciát kapsz, és a boltban ki tudod próbálni az objektívet, akár több darabot is. Többször vásároltam náluk, nagyon korrektek!


csüt. máj. 03, 2007 18:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Ha nem nagyon kapsz akkor nézz körül a használt piacon is a 24-70mm 28-80mm 2.8-as objektívek között. Ott tutita kitudod próbálni és azt is látod hogy az obi milyen minőségű. A használt optikától nem kell annyira félni.
off: http://pentax.lap.hu/


csüt. máj. 03, 2007 17:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
hyts írta:
Hmm... hát akkor inkább helyben próbálom elvégezni a tesztet. Mire megjárja Németországot gondolom eltelhet néhány nap... Már így is baromi sok kivárnom amíg megjön az obi, hisz csak nézem az új gépem... (még egy nap se telt el, de már minden bajom van, hogy nem tudom kipróbálni :)

A papíros módszer tetszik, szeretem a precíz dolgokat (műszakis létemre :) . Remélem jól értelmeztem a teszt lényegét, csináltam is egy kis illusztrációt: http://www.autogaleria.hu/temp/fokuszhiba-teszt.gif

Ha az elkészült képen a pont melletti vonal lesz a legélesebb, akkor minden rendben van, ugye?


Ha nem kapnak szállítmányt akkor nem tudnak adni. Nem akarlak elkeseríteni de az hogy csütörtökre ígérték az csak a várható idő de az lehet sokkal több is. Mellesleg nemigen van ez az optika egyik üzletben se.


csüt. máj. 03, 2007 16:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Ja, a pont nem kell, hisz hát az lesz középen amire célzok... Mindegy, de remélem a többit jól gondolom.


csüt. máj. 03, 2007 15:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
...és persze a keresőben valahogy így fogom látni:

http://www.autogaleria.hu/temp/fokuszhiba-kereso.gif


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hyts csüt. máj. 03, 2007 15:21-kor.



csüt. máj. 03, 2007 15:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Hmm... hát akkor inkább helyben próbálom elvégezni a tesztet. Mire megjárja Németországot gondolom eltelhet néhány nap... Már így is baromi sok kivárnom amíg megjön az obi, hisz csak nézem az új gépem... (még egy nap se telt el, de már minden bajom van, hogy nem tudom kipróbálni :)

A papíros módszer tetszik, szeretem a precíz dolgokat (műszakis létemre :) . Remélem jól értelmeztem a teszt lényegét, csináltam is egy kis illusztrációt: http://www.autogaleria.hu/temp/fokuszhiba-teszt.gif

Ha az elkészült képen a pont melletti vonal lesz a legélesebb, akkor minden rendben van, ugye?


csüt. máj. 03, 2007 14:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
AF teszteléshez jó modszer, hogy egy papírlapra mondjuk 1cmenként huzol egy vonalat, leteszed az asztalra és legtágabb blendével ferdén a közepére fokuszálva (mondjuk egy középen megjejlölt vonalra) - lehetöleg vakuval, hogy a bemozdulás véletlenül se vezessen félre - csinálsz pár képet. Ha visszanézéskor az a vonal lesz az éles amelyikre céloztál akkor OK, ha nem, akkor láthatod, hogy mennyivel fokuszál elé vagy mögé az obid és eldöntheted, hogy ennyi még belefér, vagy inkább nem viszed el.
Másik egyszerü teszt, hogy leteszel az asztalra ferdén egymás mögé pár cerkaaksit/elemet, a középsöre fokuszálsz és ha az lesz az éles akkor jo, ha nem akkor gond van. A papiros modszer precizebb, az aksis gyorsabb:)


csüt. máj. 03, 2007 12:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
hyts írta:
Az extremedigital-ban veszem, feltételezem adnak hivatalos garanciát. Ha ezt a kalibrálást ingyen elvégzik, akkor marad ez az objektív és otthon kipróbálom majd nyugodt körülmények közt.

Most belegondolva helyszínen kétlem, hogy tudnék valamire való képet csinálni, hisz még soha nem használtam ezt a gépet (vagy más hasonló tükröset), illetve objektívet.


Az Edigitál német forgalmazó cikkeit árulja, nem kapsz magyar garanciát hanem hiba esetén a Németországi forgalmazó szervizébe küldik vissza a cikket. Az hogy majdnem egy tízessel olcsóbb az optika mint máshol ez a hátránya. Mellesleg ha a gépet próbálod P automatikába tedd. Kicsit hisztérikusnak érzem ez a hiba feltételezést bár igaz hogy nem egy országban gyártják ezeket és a munkakultúra nem egyforma.


csüt. máj. 03, 2007 11:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
De persze ha elég, hogy automata beállításra teszek mindent (fénykép mód és autófokusz), és kontrasztos jól megvilágított helyett keresek az még menni fog.


csüt. máj. 03, 2007 11:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Az extremedigital-ban veszem, feltételezem adnak hivatalos garanciát. Ha ezt a kalibrálást ingyen elvégzik, akkor marad ez az objektív és otthon kipróbálom majd nyugodt körülmények közt.

Most belegondolva helyszínen kétlem, hogy tudnék valamire való képet csinálni, hisz még soha nem használtam ezt a gépet (vagy más hasonló tükröset), illetve objektívet.


csüt. máj. 03, 2007 11:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
A boltokban a nagy betűs felíratokról kell több távolságból képet csinálni.


csüt. máj. 03, 2007 10:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
hyts írta:
Esetleg ha el tudjátok mondani, hogy hogyan tudom ezt a "fókuszhiba" jelenséget megállapítani a boltban annak is nagyon örülnék (és akkor maradna a 17-70-es).

Nyitott rekesszel csinálj néhány képet a kis mélységélesség miatt, és ez alapján könnyen meglátod, hogy ott éles-e a kép, ahová Te állítottál élességet. De vigyázz, nagyon könnyű rossz eredményre jutni, ha túl hosszú a záridő, nem fogod megfelelően stabilan a gépet, nem elég kontrasztos az a pont, amire fókuszálni szeretnél, stb, stb...
Leginkább állványról, megfelelő megvilágítás mellett (akár vakuval) érdemes ilyen tesztet csinálni, ha kétségeid merülnek fel. Ha hivatalos garanciával rendelkező boltból veszel obit, akkor a szakszerviz (Camera Kft.) ingyen bekalibrálja az objektívet.
Ha a boltban több ilyen objektív is van, akkor érdemes kipróbálni néhányat, mert sajnos elég nagy a gyártási szórás (nem egy esetben előfordul, hogy két ugyanolyan obi közül egyik f8-ig mosott képet ad, másik pedig ehhez képest igen szép éleséget produkál nyitott rekesz környékén is).

Üdv.


csüt. máj. 03, 2007 9:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Az se mindegy hogy melyik géppel bizonytalan a fókusz mert nem azt írták hogy Pentaxszal fordult ez elő. Az nem áll hogy ha pld Nikonnal bizonytalan akkor minden géppel ugyanúgy az.


szer. máj. 02, 2007 21:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Üdv
Itt folytatnám, mert időközben már az első tükrös gépem megvásároltam (Pentax K100D) és csak az objektív maradt kérdés.

Fotózandó témáimhoz tele obira nincs szükségem, kiállításokon, bemutatókon fotóznék járműveket. Egyenlőre egy sigma 17-70-es jött számításba. Felmerült olyan probléma, hogy vigyázni kell a vásárlásakor, mert vannak "fókuszhibás" példányok.

Örülnék ha tudtok ajánlani más olyan objektívet ami megfelel a fenti fotózási témára, hasonló árkategóriában (90eFt), ezenkívül nincsenek közte ilyen hibás példányok. Esetleg ha el tudjátok mondani, hogy hogyan tudom ezt a "fókuszhiba" jelenséget megállapítani a boltban annak is nagyon örülnék (és akkor maradna a 17-70-es).


szer. máj. 02, 2007 21:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
ngergihun írta:
Köszönöm szépen a kielégítő válszt!!! Tényleg nagyon hasznos volt. Nem is gondoltam volna hogy annyira jó a vr abba a 70-300-ba hogy még 300-on is 1/30 ez hihetetlen. Azt hiszem akkor ha több pénzem rá is megy de a 70-300mm f4.5-5.6 VR II mellett döntök mivel nem akarok olyan obit venni ami helyett később vehetek egy újjat. Hosszú távon kifizetődőbb tényleg ez az obi mivel ezt sokáig tudom használni anélkül, hogy folyton elégedetlenkednék.

Ja és mégegy kérdés: van annyira jó rajzolata, hogy esetleg egy 1,4x vagy egy 2x is elbírjon???? Az 5,6-os elméleti határt éppen eléri de mondjuk talán még működne az AF konverterrel együtt????? Vagy itt más a helyzet???

Köszönöm szépen a választ mégegyszer!!!!


Nem véletlen csinálnak 1,7x-ezőt, efölött erősebben romlik az élesség, persze nem azt jelenti hogy használhatatlan lesz a kép, csak lágyabb.


pén. ápr. 06, 2007 8:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
1.4 vagy 2-szerezőt még nem próbáltam, így nem is mondanék erre semmit, se pro, se kontra.
Ismerősöm szerint esetleg a fél milliós 70-200 f2.8 VR alá érdemes betenni max. egy 1.7-szerezőt, de szerinte zoomok alá nem való az ilyen. Mondjuk neki csak fix obijai vannak, megértem, ha a képminőséget amúgy is rontó konvertereket ki nem állhatja, főleg zoomokon. :)

Üdv.


csüt. ápr. 05, 2007 13:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 24, 2007 18:45
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszönöm szépen a kielégítő válszt!!! Tényleg nagyon hasznos volt. Nem is gondoltam volna hogy annyira jó a vr abba a 70-300-ba hogy még 300-on is 1/30 ez hihetetlen. Azt hiszem akkor ha több pénzem rá is megy de a 70-300mm f4.5-5.6 VR II mellett döntök mivel nem akarok olyan obit venni ami helyett később vehetek egy újjat. Hosszú távon kifizetődőbb tényleg ez az obi mivel ezt sokáig tudom használni anélkül, hogy folyton elégedetlenkednék.

Ja és mégegy kérdés: van annyira jó rajzolata, hogy esetleg egy 1,4x vagy egy 2x is elbírjon???? Az 5,6-os elméleti határt éppen eléri de mondjuk talán még működne az AF konverterrel együtt????? Vagy itt más a helyzet???

Köszönöm szépen a választ mégegyszer!!!!


csüt. ápr. 05, 2007 12:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Akkor menjünk sorban.
- Nikkor 55-200: a VR nélküli képminősége 100-135mm-ig egész jó, onnantól romlik. Bokeh gyönyörű (kilenc lamellás rekesz), építési minőség gyenge, fókuszálási sebesség lassúcska.
Már lehet kapni a VR-es változatot is, 80ezer Ft-ba kerül. Ez az objektív azonban nem sok jót ígér. tekintve hogy a VR nélküli változatnál kevesebb ED, kevesebb lamella, ráadásul a régi, VR I van benne, ami khm... elég gyenge...

- Sigma 70-300: lassú, de legalább zajos fókusz, lágy rajzolat még lerekeszelve is.

- Nikkor 70-300 f4-5.6 ED: szinte semmivel nem jobb, mint a Sigma, viszont kifejezetten túlárazott darab...

A három közül egyiket se venném, esetleg az átlagosnál alacsonyabb használt árukat érhetik meg...


Ami most viszont nagyon jó választás, az az új Nikkor 70-300mm f4.5-5.6 VR II!
Volt anno Sigmám, 55-200 Nikkorom, de ez az új 70-300 egészen kiváló, főleg ahhoz képest, hogy 125ezerért vettem januárban az Artwork Photo Pestnél (www.artworkphoto.hu)
70 és 200mm közt kiváló rajzolat, még nyitott rekesszel is, 200 fölött lágyul be, de még így is teljesen korrekt, főleg ha a fenti obikhoz hasonlítjuk. (Ha úgy nézzük, van egy kiváló 70-200-as obim, opcionális 300mm-ig terjedő gyútávval. :) ) Gyors, pontos ultrahangos fókusz (SWM)
A VR kiváló benne: tényleg igaz, hogy négy fényértékkel hosszabb záridőt meg lehet vele fogni! Ugye elvileg a 300mm-hez (ekv. 450mm) 1/450s záridő kell a berázásmentes képhez. Na most a VR-t bekapcsolva 1/30-cal pengeéles képet lehet csinálni. :)

Azt tudom neked mondani, hogy ha a 105ezres 70-300 ED is képbe került, akkor egyértelműen a legjobb megoldás a 70-300 f4.5-5.6 VR II objektív. Annakidején megvettem a Sigmát, meg egy ideig használtam az 55-200-at is, de örülök, hogy lecseréltem erre az új 70-300-ra.

Üdv.


csüt. ápr. 05, 2007 11:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 24, 2007 18:45
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Üdv Mindenkienk!!!

Már egy éve vagyok boldog és elégedett d50 tulajdonos és eddig csak a KIT-obit használtam és úgy érzem, hogy kellene egy nagyobb fókuszú obi is olyan 200mm vagy 300mm körül. A sigma 28-300-asről márlemondtam mivel eléggé lerontaná a képet. Gondolkodom a 70-300mm sigma apo macro-n és nézegetem a 55-200-as nikon-t nem az új vr-eset mert annak még egyenlőre az árát sem írták ki és még szemezgetek a Nikon 70-300mm F4 - 5.6 D AF ED-vel (kb. 105 000 ft)!!!!!!!

A segítségeteket kérném hogy melyik obit válasszam!!!!????
Ti melyiket ajánlanátok (minőség fontos)!

Előre is köszi a válaszokat!!!!!


csüt. ápr. 05, 2007 9:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 09, 2006 17:53
Hozzászólások: 2
Hozzászólás obi
Sziasztok.Teleobit szeretnék venni, csak nem tom milyet.Az biztos hogy sajnos nincs rá sok pénzem,max 60ezer .(Kezdő vagyok, úgyhogy szerintem most még nem is kellene nekem a hiperszuper kategória)Mi a vélemény erről: Canon 90-300 1/4.5-5.6 USM EF Esteleg van ilyen árkategóriában amit ajánlani tudtok? 20D-hez venném az obit.
Válaszokat előre is köszi! M.


vas. márc. 25, 2007 18:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
tükrös képek:
http://www.photosig.com/go/photos/browse?id=25769
http://www.photosig.com/go/photos/browse?id=27962
http://www.photosig.com/go/photos/browse?id=22685
http://www.photosig.com/go/photos/browse?id=21947
http://www.photosig.com/go/photos/browse?id=16840
http://www.photosig.com/go/photos/browse?id=27387
http://www.photosig.com/go/photos/browse?id=16841
http://www.photosig.com/go/photos/browse?id=27212
http://www.photosig.com/go/photos/browse?id=14565
http://www.photosig.com/go/photos/browse?id=14981


kedd márc. 13, 2007 19:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Megkerestem E-bay-en ezeket az alacsony árfekvésű obikat.

Nézzétek meg: :)

http://cgi.ebay.com/650-2600mm-Lens-for ... 0092704289

A tükörobikon is gondolkodtam, mert viszonylag olcsók. Viszont túl sok jót nem olvastam róluk. azt mondják a képmnőségük hagy maga után kívánnivalót.


Az általam belinkelt oldalon vannak példaképek tükrös objektívvel.
De itt van haverom képe:
http://www.usefilm.com/image/1207056.html


Az általad belinkelt objektívnek már szinte fényereje sincsen, nem beszélve a minőségéről. Nehogy vegyél ilyet.


kedd márc. 13, 2007 19:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
A tükörobjektívek a felépítésüknél fogva nem adhatnak olyan képet mint egy jó lencsés tele. Rekeszelni sem lehet őket. Legnagyobb előnyük a rövidségük.


kedd márc. 13, 2007 13:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Kicsit utánaolvasgattam a tükörobiknak. Ahogy néztem, tényleg nagyon olcsók. Melyik érné meg jobban? Az, ami a linkben van, kétszerező nélkül, vagy mondjuk egy tükörobi?
Annál, amit linkeltem, nem tudom, hogy tudnám-e akkor is használni, ha mondjuk nem süt ezerrel a nap...


kedd márc. 13, 2007 13:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Megkerestem E-bay-en ezeket az alacsony árfekvésű obikat.

Nézzétek meg: :)

http://cgi.ebay.com/650-2600mm-Lens-for ... 0092704289

A tükörobikon is gondolkodtam, mert viszonylag olcsók. Viszont túl sok jót nem olvastam róluk. azt mondják a képmnőségük hagy maga után kívánnivalót.


hétf. márc. 12, 2007 12:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Egy m42-es orosz 500mm-es tükor obit láttam itt pesten 20000-ért. Persze nem minolta 600/F4 APO minőség, de ez az árán is látszik.
Az 1000mm-rel az a gond hogy mire fokuszálsz vele megőszülsz!:)))
Szerintem amit te ebay-en néztél az is m42-es. és valszeg innen jön:
http://www.rugift.com/photocameras/lenses.htm


vas. márc. 11, 2007 17:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Persze azért egy jobb kétszerezővel nem romlik annyira a kép hogy nagyon rossz lenne. Nekem van kettő kétszerezőm az egyiknek láthatóan lágyabb a rajza, az élesebb rajzút az élesebb optikára tettem míg a lágyabb rajzút a lágyabb rajzú optikára, ezzel folyó vízet szépen lehet fényképezni.


vas. márc. 11, 2007 15:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
A 2x konvertert azért néztem, mert próbáltam kitalálni, hogy olcsóbb-e egy jobb, de kisebb gyújtótávú obi egy kétszerezővel, mint esetleg egy nagyobb obi. Néztem a 400-500 körülieket, de azok iszonyú drágák. E-bay-en vannak nagyon nagyok is, de azok olyan olcsók, hogy nem merem megvenni. Az 1000 mm körüli obi "csak" 300 dollár körül van, ugyanakkor egy 500-as, de biztosan jó obi már lehet, hogy a 6 jegybe se fér bele (azt hiszem az nem meglepő, hogy ez már messze nem fér bele a költségvetésbe...:) ) És mivel itt a fórumon olvastam, hogy az ár rendszerint tükrözi a minőséget, ezekről az olcsókról lemondtam.
A másik, ami miatt a kétszerező szóba jött, hogy (szintén itt olvastam) egy nagyobb gyújtótávú objektív fényereje rendszerint rosszabb, mint a kisebbeké. Tehát ha 2 fé-nyi veszteség a kétszerező, akkor se biztos, hogy hátrányban vagyok, ha jó obira teszem. És azért az ára nagyon elmarad egy objektívétől, és az se mindegy, hogy kisebb helyen elfér, könnyebb. Persze ez mind csak logikázás, semmi több.
Csak amiatt aggódtam, hogy azért az a lencse mégse része az objektívnek, akármilyen jó minőségű is, és ebből kiindulva romolhat a képminőség. Salvatore: ezt most meg is erősítetted bennem.
Mindkettőtöknek köszönöm a választ!


vas. márc. 11, 2007 13:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Babajaga:

http://www.dyxum.com/lenses/detail.asp?IDLens=251

Jól látható az obin a 75-200 felirat. Ugyanilyen az enyém is.

Láttam a vaterán egy tolózoom-os objektívet. Van annak valami hátránya a forgóval szemben?


A tolózoomosnak még előnye is hogy egy gyűrűvel zoomolsz és élességet állítasz. Van olyan forgatózoom melynél olyan ügyesen van a két gyűrű hogy nem kell váltani. Nekem van egy Tamron az olyan.


szomb. márc. 10, 2007 21:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
A képminőség az romolhat, de egy átlagos obi képminősége megmarad.
A Jobb telekonverterekkel nem lesz gond(kenko, sigma,tamron,minolta) , viszont a fényerő 2 fényerővel romlik.
A minolta APO-s konverterek, csak APO-s objektívekhez jók.
És érdemes használt után kutakodni, mert sokkal olcsóbbak használan.
Van AF-es és MF-es konverter is. De a Fényerő romlás miatt, az eleve rossz fényerejű objektíveknél lehet amúgy sem lesz AF.
De miért kell a 2-szerező?


szomb. márc. 10, 2007 15:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Mivel elég kezdő vagyok, lesznek kérdéseim bőven. Itt van egy újabb:
Ha veszek egy 2x tele előtétet, az mennyire befolyásolja az obi képét? Úgy értem, hogy torzít-e, sötétedik-e, meg ilyesmik. Illetve milyet érdemes venni ezekből? Pl. edigital szóba jöhet, vagy azoknál jobb kellene?

Előre is köszi a választ!


szomb. márc. 10, 2007 12:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Babajaga:

http://www.dyxum.com/lenses/detail.asp?IDLens=251

Jól látható az obin a 75-200 felirat. Ugyanilyen az enyém is.

Láttam a vaterán egy tolózoom-os objektívet. Van annak valami hátránya a forgóval szemben?


csüt. márc. 01, 2007 19:06
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 732 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség