Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 2:00



Hozzászólás a témához  [ 732 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Következő
Milyen objektívet? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
1.6*70 = 112. Szerintem csak elgépelte.
Én inkább a Tamron 17-50/2.8-ast javaslom. Mindkét végén van fényerő és nagyon jó objektív.
http://www.photozone.de/Reviews/Canon%2 ... rt--review

Ha a fényerő nem annyira központi:
http://www.photozone.de/Reviews/Canon%2 ... rt--review


pén. márc. 21, 2008 21:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
nord írta:
Aztán miért pont a 24-70-re esett a választásod? :shock:
Ez nem alapzoom croppos vázon!!

A kitobid ekv. 29-88mm gyútávú.
A 24-70 az ekv. 39-142mm gyútávú (vagyis a nagylátót teljesen elveszíted).

Ami megfelel a feltételeidnek, az a Sigma 17-70 f2.8-4.5 macro. Ez ekv. 28-142mm átfogású és 1:2.3 a legnagyobb leképezési aránya.


142?


pén. márc. 21, 2008 20:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Aztán miért pont a 24-70-re esett a választásod? :shock:
Ez nem alapzoom croppos vázon!!

A kitobid ekv. 29-88mm gyútávú.
A 24-70 az ekv. 39-142mm gyútávú (vagyis a nagylátót teljesen elveszíted).

Ami megfelel a feltételeidnek, az a Sigma 17-70 f2.8-4.5 macro. Ez ekv. 28-142mm átfogású és 1:2.3 a legnagyobb leképezési aránya.


pén. márc. 21, 2008 20:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Sziasztok!

Elérkezettnek látom az időt (megvan a rászánt pénz), hogy lecseréljem Canonos kitobimat. :) Valami rendesebb alap zoom obira vadászom, amolyan mindenesre, lehetőleg valami macro szerüségséget is tudjon.
Választásom a Sigma 24-70mm f/2.8 EX ASP DG DF macro obira esett. Van valakinek tapasztalata erről, vagy esetleg más ötleteket is szívesen várok. Olyan 100e Ft magasságában gondolkodom. Előre is köszönöm.


pén. márc. 21, 2008 19:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:
200-assal nem érdemes nekem 300-asom van 1,7x-ezővel az ad elég nagyságot. Teljesen felesleges a Holdon méricskélni szemre meg lehet állapítani az exozíciót ha nem jó lehet korrigálni.


Tudom, hogy a 200-as tele kevés, arra voltam kiváncsi, hogy a fénymérés hogy viselkedik. -1FÉ kompenzációval spotban helyesen exponálta a holdat. Ha nem 200as hanem 510es telém lenne, még ennyi korrekcio se kellett volna, mert a 200al még épphogy nem töltötte ki a hold teljesen a spot méröterületét. Szoval továbbra se értem, hogy tudta valaki spotban szétégetni a holdat.


csüt. márc. 20, 2008 0:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
nord írta:

Nézd már a sok tudatlant! :P


Ok, "profi" tüzijátékfotós használhat állványt, de az eccerü átlagember azzal a gépével (zsebkompakt) amin van tüzijátékos motivumprogram (ez volt a kiindulási feltétel) az nem fog aug20.án állvánnyal kivonulni a dunapartra felrugatni magát.


szer. márc. 19, 2008 23:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Tüzijátékot állványrol nem lehet fotózni (kivéve ha nagylátoszöggel a fél égboltot eszerre fotózod, de szerintem ez nem általános eset) igy marad egy elfogadható hosszu záridö amit kézböl még ki lehet tartani.


Nézd már a sok tudatlant! :P
http://www.fototipp.hu/node%252F466
http://fotobolondok.hu/fotoalbum/displayimage.php?album=25&pos=29
http://pixinfo.com/cikkek/fireworks
http://www.fotohaz.hu/fotoarena/showphoto.php?photo=145889&password=&sort=1&cat=all&page=1


szer. márc. 19, 2008 19:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://kepfeltoltes.hu/view/080127/IMGP ... es.hu_.jpg

"Este majd jol megnézem, a 7D-nél 200as telével hogy viselkedik a hold. "

200-assal nem érdemes nekem 300-asom van 1,7x-ezővel az ad elég nagyságot. Teljesen felesleges a Holdon méricskélni szemre meg lehet állapítani az exozíciót ha nem jó lehet korrigálni.


szer. márc. 19, 2008 17:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:

Nekem a Pentax K100D-m se tud a holdra spottal normális eredményt adni. Igaz hogy én nem is azzal fényképezek mert szemmel jobban meg tudom állapítani az expozíciót. Csak egyszer kíváncsiságból megnéztem.Van olyan tűzijáték rózsa ami 2sec alatt bomlik ki van melyik 6 alatt, ezt a gép honnan találja ki? És azt hogy mikor kell kezdeni az expozíciót csak én látom.


Attol függ, mekkor a spot méröterülete, és a hold ezt kitölti-e rendesen. Ha kisebb a fényforrás, mint a mérö zóna, akor persze spotnál is pontatlan lesz, de erre van az expokorrekció. Este majd jol megnézem, a 7D-nél 200as telével hogy viselkedik a hold.

Még szép, hogy te látod a tüzijátéknál (is) mikor kell kezdeni az expót, tüzijáték modban is akkor kezdi a gép amikor megnyomod a gombot. Ha meg nem B módban nyomod, akkor te se tudod elöre, hogy 1-2-3 mp-es expo lesz a jo. Tüzijátékot állványrol nem lehet fotózni (kivéve ha nagylátoszöggel a fél égboltot eszerre fotózod, de szerintem ez nem általános eset) igy marad egy elfogadható hosszu záridö amit kézböl még ki lehet tartani. Ezt meg az automatika szépen le tudja rendezni. És pl kikapcsolja a vakut meg végtelenbe fokuszál, ezek a fontosak egy kezdönek (nincs annál viccesebb amikor villog a beépitett vaku egy tüzijátékon) Persze minezt manuálisan is be lehet állitani.


szer. márc. 19, 2008 16:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Babajaga írta:
Tegnap láttam egy borzalmasan túlexponált holdfelvételt amit spot fényméréssel csináltak. Látszik hogy a fénymérés a sötét részt is belevette a mérésbe. ... Hogyan lehetne jó tüzijáték felvételt készíteni tüzijáték móddal? Sehogy.


Ez érdekes, mert a spot az, amikor csak a holdra fogja a fényt mérni a gép, eszébe se jut az eget beleszámolni. A mátrix jellegü modokat zavarhatja össze a világos hold/fekete ég páros, a spot pont ennek a megoldására van.

A régi jo zseb-casiom tüzijátékos BestShot(?) modban szép tüzijáték képeket csinált.


Nekem a Pentax K100D-m se tud a holdra spottal normális eredményt adni. Igaz hogy én nem is azzal fényképezek mert szemmel jobban meg tudom állapítani az expozíciót. Csak egyszer kíváncsiságból megnéztem.Van olyan tűzijáték rózsa ami 2sec alatt bomlik ki van melyik 6 alatt, ezt a gép honnan találja ki? És azt hogy mikor kell kezdeni az expozíciót csak én látom.


szer. márc. 19, 2008 13:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Tegnap láttam egy borzalmasan túlexponált holdfelvételt amit spot fényméréssel csináltak. Látszik hogy a fénymérés a sötét részt is belevette a mérésbe. ... Hogyan lehetne jó tüzijáték felvételt készíteni tüzijáték móddal? Sehogy.


Ez érdekes, mert a spot az, amikor csak a holdra fogja a fényt mérni a gép, eszébe se jut az eget beleszámolni. A mátrix jellegü modokat zavarhatja össze a világos hold/fekete ég páros, a spot pont ennek a megoldására van.

A régi jo zseb-casiom tüzijátékos BestShot(?) modban szép tüzijáték képeket csinált.


szer. márc. 19, 2008 4:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Az automata fókuszpont választást én se tudom kinek/minek jó. :D
/Mondjuk, én a motívumprogramokkal is így vagyok, sőt, nekem bőven elég lenne, ha a váz "csak" az A és M módot ismerné. :) )


vas. márc. 16, 2008 10:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Sokan különösen akik nincsenek tisztában a fotózással azt hiszik hogy azért vannak az opciók hogy azokat használni is kell. És mivel nem ért hozzá nem veszi észre hogy az opciókkal nem lehet, legalábbis nagy részével jó felvételt csinálni. Tegnap láttam egy borzalmasan túlexponált holdfelvételt amit spot fényméréssel csináltak. Látszik hogy a fénymérés a sötét részt is belevette a mérésbe. Nekem eszembe sem jutott így fotózni hanem manuálisan megállapítom mennyi lehet a helyes expo és ha nem jó korrigálok. Pont erre jó a digitális gép. Hogyan lehetne jó tüzijáték felvételt készíteni tüzijáték móddal? Sehogy.


vas. márc. 16, 2008 9:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
nord írta:
KrE írta:
Én is szigorúan csak a középső AF pontot használom (nem is értem, hogy minek több)

Pedig, hidd el, vannak ám olyan esetek, amikor nincs idő átkomponálni. ;)
Csak két példa: sport és gyerekfotózás. És ha elég tág rekesszel fotózol (f2.8-nál nyitottabb blende), akkor bizony nem mindegy, hogy az aktív fókuszpont mire mutat.

Vagy olyan eset követő AF-ben, ahol a váz képes arra, hogy átadja az élességállítást egyik AF pontról a másikra.

Akkor ezért használom csak a középsőt. Amióta megvettem a K10D-t, csak próbaként állítottam követőre. Mivel mindig single AF-et használok, tovább tartana átnyomni másik fókuszpontra, mint a középsővel állítani, és utána komponálni. Eddig még egyszer sem okozott gondot, hogy az élességállítás után egy picit mozdítottam a gépen, és ezért elcsúszott volna a fókusz.
Amit viszont már tényleg nem értek, hogy miért szükséges, az az automata AF pont választás. Azt is kipróbáltam kiváncsiságból, de 10-ből, ha egyszer választotta a váz azt, ahova én akartam a fókuszt.
Tudom, hogy ez nem az a topic, de ha vki rábízza a vázra a fókuszpont választását, az kérem írja le, hogy miért jó, és be is fejezem az OFF-ot :D


vas. márc. 16, 2008 0:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
KrE írta:
Én is szigorúan csak a középső AF pontot használom (nem is értem, hogy minek több)

Pedig, hidd el, vannak ám olyan esetek, amikor nincs idő átkomponálni. ;)
Csak két példa: sport és gyerekfotózás. És ha elég tág rekesszel fotózol (f2.8-nál nyitottabb blende), akkor bizony nem mindegy, hogy az aktív fókuszpont mire mutat.

Vagy olyan eset követő AF-ben, ahol a váz képes arra, hogy átadja az élességállítást egyik AF pontról a másikra.


szomb. márc. 15, 2008 19:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Én egy pontos AF-t használok nekem még soha nem állított máshova mint ahova céloztam. A zöld dióda villog ha nem tud a gyenge fény miatt beállni.

Én is szigorúan csak a középső AF pontot használom (nem is értem, hogy minek több), és az esetek 90%-ában spot fénymérést.


szomb. márc. 15, 2008 12:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Én egy pontos AF-t használok nekem még soha nem állított máshova mint ahova céloztam. A zöld dióda villog ha nem tud a gyenge fény miatt beállni.


szomb. márc. 15, 2008 11:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Babajaga írta:
KrE írta:
A Pentaxnál a vázban van a motor, azonban az olcsó Sigma obikkal valóban érdekes dolgokra képes az AF. Nem tudom, hogy miért, de sokkal többször téveszt, és tényleg lassabb és hangosabb a folyamat, mint a Pentax obikkal.
Az Pentax telét oda-vissza gyorsabban tekeri a váz, mint ahogy a 70-300-as Sigmával bármit is csinálna, ráadásul nagyon ritka, hogy koppanástól koppanásig tekerje, mert általában könnyedén talál fókuszt, míg a Sigmát beltérben sokszor tekerte oda-vissza, amikor próbáltam.
A 10-20-as Sigmám viszont hasonlóan jól teljesít AF terén, mint a Pentax obik. Tehát Sigmával is kaphatsz jól működő AF-et, de azért keményem fizetned kell.


Nekem van 28-105 Sigma és gyönyörűen megy. Egy nagyobb terjedelmű optikát egy adott motor persze hogy lassabban teker, bár nekem van 70-300-as Tamron ami nagyon gyors és simán megy.

Persze, hogy ha többet kell rajta tekerni, akkor az lassabb, de nem is ez volt a legzavaróbb, hanem a hibázások nagy száma. Jópárszor volt, hogy nem talált fókuszt, vagy hogy kicsit mellé állította.
A Pentax obikkal, meg a 10-20-as Sigmával ilyet nem tapasztaltam. A kisebbik kit obival például tábortűz mellett vígan használtam az autofókuszt, a vaku stoboszkópozása nélkül. Ha nagyon nem talál egyedül fókuszt, akkor is csak egyszer villogtatja meg a vakut, és már éles is, a Sigma meg hangsúlyozom, hogy világosban, de beltérben egyedül bajban volt, amikor felpattintottam a vakut, akkor meg folyamatosan villogtatta.
Engem a 70-300 elriasztott, a sokat dícsért 17-70 nem győzött meg, viszont a 10-20 egyszerűen lenyűgözött.


pén. márc. 14, 2008 13:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
KrE írta:
A Pentaxnál a vázban van a motor, azonban az olcsó Sigma obikkal valóban érdekes dolgokra képes az AF. Nem tudom, hogy miért, de sokkal többször téveszt, és tényleg lassabb és hangosabb a folyamat, mint a Pentax obikkal.
Az Pentax telét oda-vissza gyorsabban tekeri a váz, mint ahogy a 70-300-as Sigmával bármit is csinálna, ráadásul nagyon ritka, hogy koppanástól koppanásig tekerje, mert általában könnyedén talál fókuszt, míg a Sigmát beltérben sokszor tekerte oda-vissza, amikor próbáltam.
A 10-20-as Sigmám viszont hasonlóan jól teljesít AF terén, mint a Pentax obik. Tehát Sigmával is kaphatsz jól működő AF-et, de azért keményem fizetned kell.


Nekem van 28-105 Sigma és gyönyörűen megy. Egy nagyobb terjedelmű optikát egy adott motor persze hogy lassabban teker, bár nekem van 70-300-as Tamron ami nagyon gyors és simán megy.


csüt. márc. 13, 2008 20:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Köszi :)
A tesztek is jókat írtak róla, ár/érték arányban is kiemelték több helyen. Meg itt Szegeden az edigital lett volna, ahol volt a sigma. 1 db, mindenki azt próbálgathatta. Persze hiába kértem volna újat, nem akartak hozatni. Meg eléggé bunkó stílusban folyt a kommunikáció, főleg lekezelően és hozzánemértően :?
Ezzel szemben a fotomarket itteni boltjában mindent készségesen elmagyaráztak, segítőkészek voltak, mindenre tudtak válaszolni, szóval emberileg is abszolut korrekt bolt. Du. 3-kor leadott rendelés is ideér másnap max délig Pestről, szóval tényleg egy szavam nem lehet.


csüt. márc. 13, 2008 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
pampika írta:
Végül megrendeltem a pentax 50-200-at, holnapra hozzák.
Tesztekben is szinte mindenhol dícsérték, meg így még belefér pár apróság mellé a keretbe :)

Gratulálok hozzá! :)
Szerintem nagy megelégedéssel fogod használni.


csüt. márc. 13, 2008 11:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Végül megrendeltem a pentax 50-200-at, holnapra hozzák.
Tesztekben is szinte mindenhol dícsérték, meg így még belefér pár apróság mellé a keretbe :)


csüt. márc. 13, 2008 11:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
A Pentaxnál a vázban van a motor, azonban az olcsó Sigma obikkal valóban érdekes dolgokra képes az AF. Nem tudom, hogy miért, de sokkal többször téveszt, és tényleg lassabb és hangosabb a folyamat, mint a Pentax obikkal.
Az Pentax telét oda-vissza gyorsabban tekeri a váz, mint ahogy a 70-300-as Sigmával bármit is csinálna, ráadásul nagyon ritka, hogy koppanástól koppanásig tekerje, mert általában könnyedén talál fókuszt, míg a Sigmát beltérben sokszor tekerte oda-vissza, amikor próbáltam.
A 10-20-as Sigmám viszont hasonlóan jól teljesít AF terén, mint a Pentax obik. Tehát Sigmával is kaphatsz jól működő AF-et, de azért keményem fizetned kell.


csüt. márc. 13, 2008 10:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
De, a kitobi AF-os, csak még nem igazán volt időm ismerkedni rendes akksik hiányában. De az sztem halkabban működik, mint a sigma.


szer. márc. 12, 2008 19:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
pampika írta:
A mélységélességes dolgot úgy értem (lehet, nem ez a szakszerű megfogalmazása), de volt egy kirakott prospektus, hozzám képes ferdén, azt fotóztam. Ami az obi közepén volt, vagyis fókuszban, az éles. De mellette pár centivel (ami fizikailag a merőlegeshez képest előre-hátra max 1-2 cm-re térhetett el) már nem volt olyan éles. Vagy ez csak a makro mód miatt lehetett?

Az autofokusz motor gondolom az obiban van, azért van hangja. Nem tudom máshoz viszonyítani, mivel a kitobi kézzel tekerős, más obit meg nem volt alkalmam próbálni a boltban, csak elég sok fórumon/tesztben írták, hogy eléggé hangos. Szóval lehet, hogy másiknak is hasonló hangja lenne.


Az általános hogy makró állásban igen kicsi a mélységélesség. Kézzel tekerős? A kitobi a K100-nál AF-os nem? Én legalábbis azt kaptam hozzá. Nekem van egy 70-300-as Tamronom á la 42ezer Ft, azt a váz motra tekergeti és szép csendes. Igaz hogy az én Pentaxom mezei nem CCD pucoválós.


szer. márc. 12, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
A mélységélességes dolgot úgy értem (lehet, nem ez a szakszerű megfogalmazása), de volt egy kirakott prospektus, hozzám képes ferdén, azt fotóztam. Ami az obi közepén volt, vagyis fókuszban, az éles. De mellette pár centivel (ami fizikailag a merőlegeshez képest előre-hátra max 1-2 cm-re térhetett el) már nem volt olyan éles. Vagy ez csak a makro mód miatt lehetett?

Az autofokusz motor gondolom az obiban van, azért van hangja. Nem tudom máshoz viszonyítani, mivel a kitobi kézzel tekerős, más obit meg nem volt alkalmam próbálni a boltban, csak elég sok fórumon/tesztben írták, hogy eléggé hangos. Szóval lehet, hogy másiknak is hasonló hangja lenne.


szer. márc. 12, 2008 19:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
[quote="pampika"]Megvan a gép (k100d super).
Nagyon tetszik, csak még akksit kell beszerezni, hogy tudjam nyomogatni rendesen, mert a 4 cerka elem nem hiszem, hogy sokáig húzná.
És a 70-300 sigmát is kipróbáltam vele a szegedi edigitalban. Pentaxuk nem volt raktáron, szóval nincs összehasonlítási alapom :?

Mindenesetre a sigma tényleg kissé hangos fókuszálás közben. A makró egész jól működött, csak a mélységélessége valahogy nem az igazi. Ami konkrétan fókuszban van, az éles, de ami mélységében eltér attól a ponttól, már gyorsan homályosult. Több fórumban is írták, hogy kissé ingadozó a minősége és ki kell fogni egy jól összerakottat, ami azért furcsa :? Az eladó annyit mondott, hogy kicsit lassan áll be a fókusz, meg fényszegény helyen felejtsem el, mert ott sokat nem fogok vele kezdeni. Mondjuk meg is lepett, hogy a bolt többi eladójával szemben legalább ennyi hozzáértéssel rendelkezett.:)[/quote]

Nem a házban van a fókuszmotor véletlenül? Mi az hogy a mélységélessége nem az igazi? Az nem jóság kérdése. Az autófókusznak fény kell a fáziseltérésnél.


szer. márc. 12, 2008 19:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Megvan a gép (k100d super).
Nagyon tetszik, csak még akksit kell beszerezni, hogy tudjam nyomogatni rendesen, mert a 4 cerka elem nem hiszem, hogy sokáig húzná.
És a 70-300 sigmát is kipróbáltam vele a szegedi edigitalban. Pentaxuk nem volt raktáron, szóval nincs összehasonlítási alapom :?

Mindenesetre a sigma tényleg kissé hangos fókuszálás közben. A makró egész jól működött, csak a mélységélessége valahogy nem az igazi. Ami konkrétan fókuszban van, az éles, de ami mélységében eltér attól a ponttól, már gyorsan homályosult. Több fórumban is írták, hogy kissé ingadozó a minősége és ki kell fogni egy jól összerakottat, ami azért furcsa :? Az eladó annyit mondott, hogy kicsit lassan áll be a fókusz, meg fényszegény helyen felejtsem el, mert ott sokat nem fogok vele kezdeni. Mondjuk meg is lepett, hogy a bolt többi eladójával szemben legalább ennyi hozzáértéssel rendelkezett.
Szóval most még olvasgatok pár tesztet, aztán lesz döntés :)


szer. márc. 12, 2008 14:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
pampika írta:
Az ok, csak tényleg kezdő dslr-esként nem igazán tudom, mik ezek a határok meg igények :) De sztem holnap megyek vásárolni, aztán majd lesz valami belőle. Jelen pillanatban a Sigma 70-300 tűnik nyertesnek, mert egész jókat írtak róla.

A legjobb, ha a vásárlás előtt kipróbálod, hazamész, és szépen megnézegeted a képeket, majd másnap visszamész, és a személyes teszted győztesét veszed meg.
Én is a 70-300-as Sigmát akartam, de pont pár nappal a gépvásárlás után volt egy Sigma bemutatónap, és ott kipróbáltam. Itthon visszanézve a képeket, engem egyáltalán nem győzött meg a képminősége, bár sokan írják, hogy a kategóriájában jó obi.
Az volt a szerencsém, hogy jófejek voltak a boltban, mert pár nappal a vásárlás után még megkaptam a Pentax telét kit árban. Én amondó vagyok, hogy ár/érték arányban a Pentax a legjobb. Ezzel szinte soha nincs téves fókusz, én kevés fénynél is magabiztosan fókuszál, a Sigma a próbakor többször is tekergett oda-vissza, és bizonytalankodott vele a gép. Az építés minősége is a Pentax mellett szól szerintem.
Hangsúlyozom, hogy ez az én személyes véleményem, nem értek hozzá.
Próbáld ki mindenképp a vásárlás előtt!


hétf. márc. 10, 2008 19:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Az ok, csak tényleg kezdő dslr-esként nem igazán tudom, mik ezek a határok meg igények :) De sztem holnap megyek vásárolni, aztán majd lesz valami belőle. Jelen pillanatban a Sigma 70-300 tűnik nyertesnek, mert egész jókat írtak róla.


hétf. márc. 10, 2008 18:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
pampika írta:
Igen, ezt az oldalt már néztem. De igazándiból mindhez volt pozitív és negatív dolog is, szóval olyan igazi győztest nem hirdettek.

Mert igazi győztes nem létezik. Csak olyan van, ami a te igényeidnek és kompromisszum készségednek megfelel. Mindegyik obinak van erőssége és gyengesége. Azt kell mérlegelned, hogy mik azok az előnyök, amik neked kellenek, és mik azok a hátrányok, amikkel együtt tudsz élni.


hétf. márc. 10, 2008 9:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Igen, ezt az oldalt már néztem. De igazándiból mindhez volt pozitív és negatív dolog is, szóval olyan igazi győztest nem hirdettek.


vas. márc. 09, 2008 13:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
pampika írta:
Korábban már adtatok tanácsot (köszi :D), hogy alsóbb kategóriában inkább jól járok a Pentax K100d Superrel a bővíthetőség miatt. Most úgy néz ki, össze is jött rá a keret, már csak a kitobi mellé kéne venni egy másikat is. Átlagos felhasználásra szánom (hétköznapi dolgok, néha természet), szóval olyan "mindenre jó" obit kéne választanom, ami persze tudom, nincs :)
Csak új lehet, számlával, Mo-n vett, stb. (az elszámolás miatt fontos).

Ilyeneket találtam:
Pentax 50-200mm f/4-5,6 DA ED ~46k
Sigma 55-200/4-5.6 DC ~41k
TAMRON AF 70-300 mm f/4-5.6 Di ~47k
Sigma 70-300/4-5.6 APO DG Macro super ~58k

Ezek, amik árban beleférnek kb. Érdemes rákölteni az utolsóra azt a plusz ~10k-t? Vagy esetleg van olyan, amivel nem találkoztam, de érdekes lehet? Hosszabb távra venném, egy ideig nem lesz újra keret bővítgetni, viszont a rászánható pénz is elég limitált.

Köszi a segítséget előre is ;)

http://pleiades.extra.hu/TESZTEK/kistele.html
A négyből három szerepel az írásban.
Én viszont amondó vagyok, hogy a Pentax-ot vedd. Én is vaciláltam anno, de végül inkább a dupla kit mellett döntöttem az ár/érték arány miatt, amikor a K10D-t vettem.


vas. márc. 09, 2008 13:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Korábban már adtatok tanácsot (köszi :D), hogy alsóbb kategóriában inkább jól járok a Pentax K100d Superrel a bővíthetőség miatt. Most úgy néz ki, össze is jött rá a keret, már csak a kitobi mellé kéne venni egy másikat is. Átlagos felhasználásra szánom (hétköznapi dolgok, néha természet), szóval olyan "mindenre jó" obit kéne választanom, ami persze tudom, nincs :)
Csak új lehet, számlával, Mo-n vett, stb. (az elszámolás miatt fontos).

Ilyeneket találtam:
Pentax 50-200mm f/4-5,6 DA ED ~46k
Sigma 55-200/4-5.6 DC ~41k
TAMRON AF 70-300 mm f/4-5.6 Di ~47k
Sigma 70-300/4-5.6 APO DG Macro super ~58k

Ezek, amik árban beleférnek kb. Érdemes rákölteni az utolsóra azt a plusz ~10k-t? Vagy esetleg van olyan, amivel nem találkoztam, de érdekes lehet? Hosszabb távra venném, egy ideig nem lesz újra keret bővítgetni, viszont a rászánható pénz is elég limitált.

Köszi a segítséget előre is ;)


vas. márc. 09, 2008 2:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
nm. Jó fotózást!


pén. feb. 22, 2008 21:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 21, 2008 23:17
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Rendben. A fő irány már +van. Már csak pontosítani kell a keresésen....

Köszönöm szépen a segítséged!! :)


pén. feb. 22, 2008 20:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
A kanyonokhoz annyira nem értek. Nézz utána googlin, hogy kompatibilis-e.
AF= autofókusz. Ennyi. Semmi extra.


pén. feb. 22, 2008 20:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 21, 2008 23:17
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Megzavar,h nem tudom az AF jelentését. Annyi csak ,h AutoFocus és kész?


pén. feb. 22, 2008 20:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 21, 2008 23:17
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Köszi a fotokat, megkaptam mindet!
Asszem meglépem az obit! A link amit küldtél, az jó az én EOS 400D-re , nem csak EF, EFS lehet?


pén. feb. 22, 2008 20:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Nagy eladókat keresd, akiknek nagy a visszajelzési rátája és kérj minél töb képet az objektívről.
pl ez:
http://cgi.ebay.com/Sigma-AF-70-200-2-8 ... dZViewItem
igaz ez új.

Paypal nélkül is lehet fizetni, de érdemes paypallal. Úgy talán biztonságosabb és olcsóbb is.
Dombornyomott vagy internet kártya kell hozzá.


pén. feb. 22, 2008 19:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 21, 2008 23:17
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Jó ötlet! Már nézem is az e-bay-en!
Megbízhatóak az itt rendelt használt termékek? PayPal-al lehet csak fizetni nyílván,ahhoz meg regizni kell .


pén. feb. 22, 2008 19:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Küldök képet.
170 sok érte szerintem. Ebay-en 500 euro körül mennek. 2-szerező, van olyan 30 körül már.


pén. feb. 22, 2008 18:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 21, 2008 23:17
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Megnézném ,hogy mit tud az 1,4x konverteres obi! Az is érdekelne, milyen konfiggal és milyen távolságból és beállításokkal készült a kép. Csak hogy okuljunk belőle. :D

A Sigma SIGMA 70-200mm F2.8EX DG Macro HSM újonnan <200e Ft plusz még a konverter.Nem is tudom, nem két fillér...
Nyílván használtan érné meg nekem.
Már találtam egyet 170-ért .Annyiért megérné szerinted?
Konverter mennyi hozzá kb?


pén. feb. 22, 2008 18:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
200-400-asnál egy 1,4-szerezővel, kb 300-ig lesz csak AF.

Jó választás lehet még használtan egy tamron ill. sigma 70-200/2.8, kétszerezővel kapsz 140-400/5.6-ot. És így gyakorlatilag lesz egy 70-400-as átfogásod, ami nem rossz(ráadásul ha kell van fényerő 200-ig). 400mm(canonnál: 640mm) már általában elég, mert úgy is rejtekhelyről kell fotózni.

Én egy 134-400-as Sigmát használok. Ha érdekel tudok küldeni másfélszerezővel készült képet, hogy kb mit produkál.


pén. feb. 22, 2008 15:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 21, 2008 23:17
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Használttal nincs semmi bajom,ha megefelelően müxik és nincs összebarmolva.
Jó ötlet a Tamron! Jónéhány cikket találtam is róla. Természetfotózásra ajánlják,ami pont nekem való. Használtan láttam is egyet 80-ért.Akkor már csak egy konvertert kell még beszereznem hozzá és még árban is maradok.
Bár még filózok a Canon EF 70-200mm f/4 L USM -en ,az expresszen 130br-ért hírdeti egy emberke egy év garival újonnan,de a cégnevet nem mondja meg valamiért.Gyanús a dolog.
Igen, az AF inkompatibilitásról már más is mesélt nekem. Mindenképp ki kell próbálni az obit megvétel előtt.


pén. feb. 22, 2008 14:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
A 28-300mm-est szerintem kapásból felejtsd el. Nagy átfogás, gyatra minőség.
70-300-asokat is elfelejtheted ha ilyen árban vannak.

Csak újonnan akarsz venni vagy használt is szóba jöhet?

Ha veszel telekonvertert akkor Canon-hoz canon-t, Tamronhoz tamront, Sigmához sigmát.
A telekonverterhez mindenképp jó fényerejű objektív kell, mert elmegy az autó fokusz, ha gyenge az objektív fényereje.
A nem canon gyártmányúakat mindenképp teszteld le jól, hogy passzol e a géphez, mart AF-fel problémák lehetnek.
Javaslom még a listához a Tamron 200-400-ast is.


pén. feb. 22, 2008 12:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 21, 2008 23:17
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!
[b]Canon 400D[/b]-hez [b]milyen obit vegyek[/b]? Amatőr vok,de arra már rájöttem,h az EFS 18-55 kitobi nem sok mindenre jó :( .
Főleg természetfotózáshoz és tájképekhez kellene obi max.160e ft-ig. Mit érdemes venni?
Amiket eddig nézegettem: -Canon EF 70-200mm f/4 L USM (145eFt)
-Tokina 80-400 mm 1/4.5-5.6 AT-X AF II (95eFt használtan,már nem nagyon kapható)
-Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM (150eFt)
-Canon 70-300mm F/4 -5,6 IS (120eFt)
1.4-es extender ajánlott az obihoz ?
-Sigma 28-300mm F3.5-6.3 DG Macro (76eFt)
-Sigma 135-400mm f/4.5-5.6 DG APO (Canon) (150eFt)
Bármilyen tanácsot, javaslatot szívesen vennék.

Tibi


csüt. feb. 21, 2008 23:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 18, 2008 18:30
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok.nekem egy fuji finepix S5800asom van és egy raynox dcr 250es makróelőtétet szeretnék hozzá venni és azt szeretném tudni hogy kompatibilis e hozzá?előre is köszi a választ:)!


hétf. feb. 18, 2008 18:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 18, 2008 18:30
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok.nekem egy fuji finepix S5800asom van és egy raynox dcr 250es makróelőtétet szeretnék hozzá venni és azt szeretném tudni hogy kompatibilis e hozzá?előre is köszi a választ:)


hétf. feb. 18, 2008 18:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 03, 2004 2:15
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mindenki bűnös:van aki a sört vizezi, van aki embert öl.
Hozzászólás 
Üdv!

Az ára, a Salvatore által linkelt tesztek, egyéb helyeken olvasottak és a szűrőmérete (van 58-as optikám) miatt megrendeltem a Sigmát, remélve a legjobbakat.

IceS


kedd feb. 12, 2008 19:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 732 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség