Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 22:08



Hozzászólás a témához  [ 732 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Következő
Milyen objektívet? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Magnicon 70-210 néven van fenn"

Az nem lehet ha a tied 75-200-as.


csüt. márc. 01, 2007 15:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Köszi a linket, megnéztem... itt aztán van kínálat, meg minden érdekesség, amennyire elsőre levettem. Megtaláltam az én obimat is. Magnicon 70-210 néven van fenn. Nem írnak róla túl jókat. :) Sajnos most ebédidőben nem nagyon van időm ilyesmit nézegetni, de otthon rámegyek a témára.


csüt. márc. 01, 2007 12:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Van esetleg olyan obi, amit tudnátok ajánlani nekem az 5D-hez? az anyagi lehetőségek korlátozottak... :) Elsősorban a természetfotózás, és a makrózás érdekel. Nem akarok nagy hirtelen beugrani egy vételnek, de nam értek annyira a témához, hogy el tudjam dönteni, milyen kellene.
előre is köszi a segítséget!


http://www.dyxum.com/lenses/results.asp ... &offset=40

Itt végigcsemegézheted nagyjábol mi a lehetöség obi ügyben. Alacsony költségvetéssel ne a fix F2,8-as obikat nézd elsöre:) Mondjuk a tiedet nem találtam meg, de nem is hallottam még ilyen obirol:)


csüt. márc. 01, 2007 2:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Na, itt vannak a képek az obiról:

http://kep.tar.hu/papoc

Csak néhány kép van róla, amiket kutyafuttában csináltam... A telefon mellette a viszonyítási alap. :)[/img]


Az minősíti az optikát hogy milyen lesz a felvétel vele. Különböző fókusztávolságon és blendenyíláson. Én is vettem noname zoomot és az árát a tudása nagyon felülmúlta, igaz ötezerért vettem 70-210-es optikát. Temészetesen nem szabad egy olcsó optikától olyat várni amit egy többszázezres tudhat csak.


szer. feb. 28, 2007 19:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
5D-m van nekem is.
ebay-en meg kell nézni, hogy az eladónak milyen visszajelzései vannak és főleg azt, hogy a visszajelzések milyen termékeknél kapta. Mert pl ha 100%-kos, de azt úgy ért el, hogy vett 100db 1 euros terméket, az már felettébb gyanús. De ha úgy 99%-kos, hogy eladott már kb 100db nagy értékű cuccot az már nagyon jó.


szer. feb. 28, 2007 19:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Na, itt vannak a képek az obiról:

http://kep.tar.hu/papoc

Csak néhány kép van róla, amiket kutyafuttában csináltam... A telefon mellette a viszonyítási alap. :)[/img]


szer. feb. 28, 2007 19:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Köszi! Amúgy 200-ig megy az obi. Ha hazamegyek, és nem felejtem el, akkor valahogy teszek ide (vagy valahova) képet róla. mert ugye melóhelyről netezek... !-D Nézegettem már az e-bay-es cuccokat, csak nem tudom, mennyire lehet megbízni az ilyesmiben. A rekeszelést ki fogom próbálni a hétvégén, és összehasonlítom a képeket.
Elsősorban táj-, és természetfotózni szoktam. Sajna a madarakhoz több tudás, és jobb felszerelés kéne, mint ami nekem van. A makrózás is érdekel, de ebbe se tudtam komolyan belemerülni makroobi híján (azt nem nevezem makrózásnak, hogy kihasználom a zoomot :) )
Tényleg csak érdeklődő kezdő vagyok! :)
A "Márkatárs" nekem szólt? Ha igen, akkor miben? Obi, vagy gép?


Legolcsóbban úgy tudsz 1:1 vagy annál nagyobb makrót jó minőségben kapni ha veszel egy ház fordítógyűrűt és egy 35mm es vagy rövidebb fókuszú fix optikát olyan szűrőmenettel mint a fordítógyűrűé. A Vaterán mindkettő kapható. Persze itt kézzel kell fókuszolni meg blendézni is de egy makróoptika 100 ezer fölött van ezt meg 20 alatt meg lehet úszni. Én a Vaterán vettem jobbnál jobb optikákat nagyon olcsóért, persze ahhoz érteni kell hogy mit veszel, vagy kockáztatsz. Igaz nekem Pentaxom van de minden márkához lehet viszonylag jó optikákat kapni, mert egy igazán jó optika 300 ezer fölött van. Egy 70-300-as Sigmát pld 20-ért vettem, egy nagyon jó 28-80-ast meg 8ezerért.
Makrózás az amikor legalább 1:2 leképezési arányt érsz el, vagy persze ennél jobbat. Klasszikus makróoptika 1:1-et tud. Az utóbbi azt jelenti hogy a gép érzékelőjén pontosan akkora nagyságban jelenik meg a tárgy amekkora a valóságban.


szer. feb. 28, 2007 13:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Köszi! Amúgy 200-ig megy az obi. Ha hazamegyek, és nem felejtem el, akkor valahogy teszek ide (vagy valahova) képet róla. mert ugye melóhelyről netezek... !-D Nézegettem már az e-bay-es cuccokat, csak nem tudom, mennyire lehet megbízni az ilyesmiben. A rekeszelést ki fogom próbálni a hétvégén, és összehasonlítom a képeket.
Elsősorban táj-, és természetfotózni szoktam. Sajna a madarakhoz több tudás, és jobb felszerelés kéne, mint ami nekem van. A makrózás is érdekel, de ebbe se tudtam komolyan belemerülni makroobi híján (azt nem nevezem makrózásnak, hogy kihasználom a zoomot :) )
Tényleg csak érdeklődő kezdő vagyok! :)
A "Márkatárs" nekem szólt? Ha igen, akkor miben? Obi, vagy gép?


szer. feb. 28, 2007 12:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Szeva márkatárs!:)
Az a gáz, hogy ami jó obi az drága is:(
De vannak objektívek amelyek viszonylag olcsóak és emellettt nagyon jó a rajzuk. ilyen pl a 28-135:4-4.5 és a 70-210:4
Nem 75-300-ad van? Nem rossz objektív, de sokat nem szabad tőle várni. Lerekeszelve(F11) elég jó képet ad.
Vagy veszel egy M42-AF átalakítót és veszel Carl Zeiss Sonnar objektíveket, amelyek manuálisak, de nagyon jó a rajzuk.

De a legfontosabb kérdés mit akarsz fotózni? Makró? Portré? Madárfotó? Tájfotó? Esküvő....?

Ja és érdemes E-bay-en vadászni.


kedd feb. 27, 2007 19:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Van esetleg olyan obi, amit tudnátok ajánlani nekem az 5D-hez? az anyagi lehetőségek korlátozottak... :) Elsősorban a természetfotózás, és a makrózás érdekel. Nem akarok nagy hirtelen beugrani egy vételnek, de nam értek annyira a témához, hogy el tudjam dönteni, milyen kellene.
előre is köszi a segítséget!


kedd feb. 27, 2007 12:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Köszönöm a választ! Azt tudom, hogy a gyújtótávolsága annyi, de a márkája Focal (legalábbis ez van ráírva, semmi más márkajelzés, vagy ilyesmi nincs). Valami japán obi. Fix 4,5-es fényerejű. belső fúkuszú, de az élességállításnál forog a frontlencse. A géppel vettem (10E forint), úgyhogy semmit nem tudok róla.


kedd feb. 27, 2007 7:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Sziasztok!

Új tag vagyok itt, és a fotózásban is. Régebben egy Minolta A1-em volt, de beadta a kulcsot. viszont nagyon meg voltam elégedve a "Minoltás" sűrű kezelőszervekkel, és jókat olvastam az 5D-ről is, úgyhogy most az van.
A kitobi olyan, amilyen, árában még meg is vagyok vele elégedve. Viszont van egy Focal 75-200-as lencsém is, amiről őszintén szólva nem tudok túl sokat. Mi az, amit el lehet várni tőle?
Ez egy régi darab, még fém-üveg kombináció, és jó lenne, ha tudnátok mondani róla valamit. Mert igazság szerint nem hoz olyan képeket, amiket szeretnék, hogy hozzon.


A focal 75-200 azt jelenti hogy ilyen fókuszú optika, ebből semmit nem lehet megállapítani itt nincs semmi fogódzó mert a gyártó vagy márkanév nincs. Látod hogy mit tud nem? Hiába vársz bármit ha az optika ezt tudja.


kedd feb. 27, 2007 0:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Sziasztok!

Új tag vagyok itt, és a fotózásban is. Régebben egy Minolta A1-em volt, de beadta a kulcsot. viszont nagyon meg voltam elégedve a "Minoltás" sűrű kezelőszervekkel, és jókat olvastam az 5D-ről is, úgyhogy most az van.
A kitobi olyan, amilyen, árában még meg is vagyok vele elégedve. Viszont van egy Focal 75-200-as lencsém is, amiről őszintén szólva nem tudok túl sokat. Mi az, amit el lehet várni tőle?
Ez egy régi darab, még fém-üveg kombináció, és jó lenne, ha tudnátok mondani róla valamit. Mert igazság szerint nem hoz olyan képeket, amiket szeretnék, hogy hozzon.


hétf. feb. 26, 2007 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
ngergihun írta:
Üdv Mindenkinek!!!!
Már egy ideje fotózgatom de még igen csak tanulok és úgy döntöttem hogy természetfotózást is kipróbálom. Ezzel kapcsolatban olyan kérdésem lene hogy melyik objektívet ajánlanátok a 28-300-as DG macro sigma-t vagy a 70-300 DG APO macro-t. Tudom természetfotózásra jobb lenne (főleg a madarakhoz és emlősökhöz egy nagyobb 400 v. 500-as obi de egyenlőre arra nincs anyagi keretem)

A választ előre is köszönöm!!!


A kettő közül lehetetlen választani mert a kezdő gyújtótávolságuk annyira eltér hogy azt neked kell tudnod hogy használni akarod e a nagyobb látószöget. Egy kétszerező megoldhatja a nagyobb tele igényed is.


szomb. feb. 24, 2007 20:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 24, 2007 18:45
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!!!!
Már egy ideje fotózgatom de még igen csak tanulok és úgy döntöttem hogy természetfotózást is kipróbálom. Ezzel kapcsolatban olyan kérdésem lene hogy melyik objektívet ajánlanátok a 28-300-as DG macro sigma-t vagy a 70-300 DG APO macro-t. Tudom természetfotózásra jobb lenne (főleg a madarakhoz és emlősökhöz egy nagyobb 400 v. 500-as obi de egyenlőre arra nincs anyagi keretem)

A választ előre is köszönöm!!!


szomb. feb. 24, 2007 19:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Sajna ezeket nem ismerem, Minoltában abszolút nem vagyok otthon...


szomb. jan. 13, 2007 14:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Hát ha lehet annyiért akkor igen.

Sigma 70-210 3.5-4.5 APO-val találkoztál már? 20e körül van. Vagy akkor inkább már minolta 70-210 4?


szomb. jan. 13, 2007 13:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
150 USD

Szállítási költséggel, vámmal, áfával együtt akkor azt jelenti, hogy 50ezerből kijön... akkor már egy kicsit drágábban egy használt, de kipróbálható itthoni Sigma 24-70 f2.8, nem? :)


szomb. jan. 13, 2007 10:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
150 USD


pén. jan. 12, 2007 22:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
EasyT írta:
nord írta:
Jah, így értem.
28-70-et nem próbáltad ilyen célokra használni? Csak azért kérdem, hogy érezted-e, hogy milyen obi kellene városba, tájképhez.


:| Igazabol nem, eddig csak kompakttal nyomultam ilyen teren.

Nézd meg a kedvenc képeid exif-adatait, hogy milyen fókusztávon készültek.
Valószínűleg emellett még az is eszedbe fog jutni, hogy inkább nagyobb látószöggel vagy inkább nagyobb telével szeretted-e volna fotózni az adott helyet.

Nekem is ez segít, amikor megfelelő gyútávú objektívet keresek.

Üdv.


pén. jan. 12, 2007 18:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Hozzászólás 
nord írta:
Jah, így értem.
28-70-et nem próbáltad ilyen célokra használni? Csak azért kérdem, hogy érezted-e, hogy milyen obi kellene városba, tájképhez.


:| Igazabol nem, eddig csak kompakttal nyomultam ilyen teren.


pén. jan. 12, 2007 11:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
28-70 2.8-as vivitarral találkoztatok már vagy olvastatok róla??

Ez a cég közel se arról híres, hogy csúcsminőséget adna ki a kezéből. :D
Mennyiért adnak egy ilyet?


pén. jan. 12, 2007 8:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
28-70 2.8-as vivitarral találkoztatok már vagy olvastatok róla??


csüt. jan. 11, 2007 20:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
EasyT írta:
a 28-70-es igenyes portrehoz, modell fotozashoz van, amit elegge feltek is. :D
Ezert akartam egy masik, "mindenre jo" obit kirandulashoz, strapara.
De lehet igazad van, at kell meg gondoljam ezt.

Jah, így értem.
28-70-et nem próbáltad ilyen célokra használni? Csak azért kérdem, hogy érezted-e, hogy milyen obi kellene városba, tájképhez.


csüt. jan. 11, 2007 13:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Hozzászólás 
a 28-70-es igenyes portrehoz, modell fotozashoz van, amit elegge feltek is. :D
Ezert akartam egy masik, "mindenre jo" obit kirandulashoz, strapara.
De lehet igazad van, at kell meg gondoljam ezt.


csüt. jan. 11, 2007 13:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
EasyT írta:
Hat nemtom. Portrehoz van egy 28-70 2,8-am. Emelle egy 17-70?
Annyira nem kritikus a kepminoseg se, mint irtam inkabb csak a csaladi albumba lenne, tehat akar egy kompakt minoseg is megfelel, de ha mar van egy 350d a keznel...

Na várj, ezt most nem értem.
Van egy jónak tűnő 28-70 f2.8-ad, és e mellé szeretnél egy gagyisztikus 28-200-at? Ennek mi értelme? Főleg, hogy város-, épületfotóhoz, tájképhez pont hogy nem tele, hanem nagylátó kell. :D
Nézd meg a 28 és 50mm közti különbséget:
http://www.usa.canon.com/html/eflenses/ ... index.html

Amúgy én családi albumba se tennék gyenge képet...
Egyébként a 28-70-et mire használod?


csüt. jan. 11, 2007 13:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Hozzászólás 
Hat nemtom. Portrehoz van egy 28-70 2,8-am. Emelle egy 17-70?
Annyira nem kritikus a kepminoseg se, mint irtam inkabb csak a csaladi albumba lenne, tehat akar egy kompakt minoseg is megfelel, de ha mar van egy 350d a keznel...


csüt. jan. 11, 2007 10:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Elsősorban:
ez az obi olyan lenne a 350D-n, mint sportkocsira teszkógazdaságos virsligumit szerelni. :wink: Ne csapd agyon a képminőséget egy gyenge obival. Csodák nincsenek, a jó zomobjektívek nem véletlenül drágá(bba)k.

A lényeg:
ez a 28mm közel se lesz elég, ugyanis a 350D-n ez ekv.45mm-nek felel meg. Nagylátód abszolút nem lesz, tájképet, város- és épületfotózást ezzel az obival elfelejtheted.

Ilyen célokra nagylátószögű, minimum ekvivalens 28mmről induló objektív kell. 100ezer forint alatt a mostani választékból a legjobb minőségűnek a Sigma 17-70mm obit tartják. Ez ekv. 27-113mm, ami tájképhez, növényvilághoz, városfotózáshoz, épületekhez, portrézáshoz ideális.

Üdv.


szer. jan. 10, 2007 18:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Hozzászólás univerzalis obi
Milyen nem tul draga obit ajanlotok 'turistas' fotozashoz 350d-hez?
Tehat ha utazas kozben kellene kepeket lovoldozgetni, fokent tajkep, epulet + esetleg allat-novenyvilag, es hat ut kozben nem nagyon kene az obikat cserelgetni.
En ezt neztem:
Sigma 28-200 3,5-5,6
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/106713.html

A 28 talan jo tajkephez, es a zoom sose johet rosszul. Anyagilag is talan meg belefer.
Persze egy 28-300-as lehet meg jobb lenne, de az majd egy huszassal tobb.


szer. jan. 10, 2007 13:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás Re: tanácstalan
maja írta:
Sziasztok.
Amatőr, sőt kezdő fotós vagyok.Bele-bele olvasgattam a témába,sokminden hasznos dolgot tudtam meg...Tervezek vásárolni egy canon 20d-t,de az obiban már tanácstalan vagyok.Valószínűleg makrózni fogok sokat,és állatokat (madarakat pl ) fotózni.Sajnos nem állok úgy anyagilag, hogy a legjobb cuccokat vegyem meg ,de szerintem egy kezdőnenek ne is ez legyen a célja.Szóval segítséget kérnék, hogy milyen obit vegyek, mert nem akarok nagyot bukni,mivel még semmi tapasztalatom nincs , hogy mi jó az áráért, és mivel tud jobbat, mint egy drágább változat.Amit rászánok:makóobi:kb100e ,tele:kb200e.
Még egy kérdésem lenne:Mikor hasznos egy telekonvektrer?ajánlatos e venni, és milyet?(gondolom itt is igaz, hogy a minőség az pénz).Köszike



A 60-ason kívül nagyon ajánlott vétel: Canon 100mm f2.8 USM és a Sigma 150mm f2.8 HSM. Azért is érdemes esetleg nagyobb fókusztávban gondolkozni, mert a fókusztáv növelésével együtt nő a munkatávolság is (a frontlencse és a modell közti távolság), ami pl. félősebb egyedeknél, rovar, stb. kifejezetten előnyös! (Ezért tenném első helyre a Sigmát.)
Ha netán mégis a 60-asnál maradnál: Mosquito-val egyetértek, ez tényleg kiváló darab, és egyúttal kéznél lesz egy portréra is alkalmas obi. :)

Tele? a 70-200mm f4L belefér az árba és ez szinte a tökéletes objektív.
A kérdés az az, hogy a 200mm (ekv. 320mm) elég lesz-e madarazáshoz... sajna ebben nem tudok tanácsot adni, madárfotózás nem az én műfajom. :D


hétf. dec. 11, 2006 8:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Mosquito írta:
nord írta:
Mosquito írta:
nord írta:
Más tipp:
Tokina 12-24mm f4
Sigma 17-70mm f2.8-4.5
Tamron 17-50 f2.8
Persze kérdés az, hogy milyen objektíved van fölé.

----------

Jó az a 17-35-ös Tamron is, nekem csak az átfogása nem tetszik (APS-C-n az ekv. 27-56mm nem az igazi...)
Akkor még nem volt választék, most már biztos, hogy a fenti három közül venném valamelyiket.



Köszönöm a választ!
Az átfogás nekem teljesen megfelel, 17 mm környékén fogom csak használni. Van még egy 50mm 1.8 fix és egy 70-300 Sigma. Megmondom őszintén, nem nagyon értek az objektívek tesztábráihoz, annyit tudtam csak leszűrni, hogy jó felbontása van a Tamronnak. Az általad fent említettekből a Tokina jól hangzik, utánanézek.
Ami leginkább érdekelne, hogy szerinted képminőségben van-e olyan jó, mint a fenti három. A Sigmáról és a 17-50-es Tamronról olvastam, de tesztoldalakból nem éreztem olyan jónak, mint a 17-35-ös Tamront (ki kellene próbálni mindet...).


Volt 17-35-öm, 12-24-em is, mindkettő jó objektív. De! A ránézésre átfedésben lévő fókusztáv ellenére mégis teljesen más érzés a Tokina, főleg a kezdő 12mm miatt. Az ekvivalens 19-38mm-es fókusztáv szerintem elképesztően jó (persze fölé volt egy odapasszoló obim). A Tamron ekv. 27-56 se rossz, de amikor feltettem, a nagylátó valahogy szűk volt, a tele meg picit kevés. :) Ha van lehetőséged, próbáld ki, pl. az Optiform nagyon korrekt bolt, érdemes bemenni egy próbára, beszélgetni velük.

A photozone.de és az slrgear.com tesztjeit nézted? Az általad keresett 17mm ugye szinte egy az egyben a közepe a Tokinának, míg a Tamronnak a kezdője... nem véletlen, hogy szinte mindenben (CA, torzítás, felbontás, vignettálás) a Tokina a jobb.

Jó nézelődést! :)



Először is köszi a választ!
Igen, elég sokat olvasgattam a photozone-s teszteket, épp ezért tűnt a legjobbnak a Tamron 17-35. Megnéztem újra a Tamron és a Tokina tesztjét, és úgy tűnt, hogy felbontásban a Tamron jobb:
Tamron:
17 mm F4: 2200.5, F5.6: 2177
Tokina:
12 mm F4: 2125.5 F5.6:2139.5
18 mm F4: 1942, F5.6: 2104.5
Torzításban viszont úgy láttam, hogy a Tokina 12 mm-en is veri a Tamront.

Mondjuk nem tudom, hogy mennyire lehet adni erre a tesztre, mert a 18-55- ös Canon kitobit is elég jóra kihozták... :)
Nem szeretnék szőrszálhasogató lenni, főleg úgy, hogy még egyiket sem próbáltam ki. Sajna nem valószínű, hogy mindkettőt ki tudom próbálni, mert Szfváron lakom, ahol nem hiszem, hogy lesz raktáron mindkettőből. A Tamront már megrendeltem, holnap felhívom őket, hogy hozzanak egy Tokinát is, max nem hoznak :D.

Nem véletlenül mondtam, hogy nézd meg az slrgear.com -ot is. :wink:
Másrészt: jó dolog az f4, de tájképen inkább f8, f11 (esetleg f16-os) rekeszt érdemes használni.

Mondjuk azt se érdemes elfelejteni, hogy ha nem poszter méretben nagyíttatsz, akkor a két obi képe közt szinte elenyészően kevés lesz a különbség. Ha hozzák mindkettőt, tedd fel a vázadra, próbáld ki, hogy melyik látószög jobb neked. És! Ne a tesztek alapján, hanem annak az obinak a képe alapján dönts, amelyiket megveszed! Ezt fogod használni, nem pedig azt, amelyiket a photozone tesztelője csavart fel a vázra. :wink:

Üdv.


hétf. dec. 11, 2006 7:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 23, 2006 20:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: tanácstalan
maja írta:
Sziasztok.
Amatőr, sőt kezdő fotós vagyok.Bele-bele olvasgattam a témába,sokminden hasznos dolgot tudtam meg...Tervezek vásárolni egy canon 20d-t,de az obiban már tanácstalan vagyok.Valószínűleg makrózni fogok sokat,és állatokat (madarakat pl ) fotózni.Sajnos nem állok úgy anyagilag, hogy a legjobb cuccokat vegyem meg ,de szerintem egy kezdőnenek ne is ez legyen a célja.Szóval segítséget kérnék, hogy milyen obit vegyek, mert nem akarok nagyot bukni,mivel még semmi tapasztalatom nincs , hogy mi jó az áráért, és mivel tud jobbat, mint egy drágább változat.Amit rászánok:makóobi:kb100e ,tele:kb200e.
Még egy kérdésem lenne:Mikor hasznos egy telekonvektrer?ajánlatos e venni, és milyet?(gondolom itt is igaz, hogy a minőség az pénz).Köszike


Hello!
Makrózáshoz (ha 20D-t veszel) a Canon EF-S 60/2,8 USM Macro-t vagy a Sigma 105mm f/2.8 EX DG Macro-t ajánlanám.


hétf. dec. 11, 2006 0:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 23, 2006 20:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
nord írta:
Mosquito írta:
nord írta:
Más tipp:
Tokina 12-24mm f4
Sigma 17-70mm f2.8-4.5
Tamron 17-50 f2.8
Persze kérdés az, hogy milyen objektíved van fölé.

----------

Jó az a 17-35-ös Tamron is, nekem csak az átfogása nem tetszik (APS-C-n az ekv. 27-56mm nem az igazi...)
Akkor még nem volt választék, most már biztos, hogy a fenti három közül venném valamelyiket.



Köszönöm a választ!
Az átfogás nekem teljesen megfelel, 17 mm környékén fogom csak használni. Van még egy 50mm 1.8 fix és egy 70-300 Sigma. Megmondom őszintén, nem nagyon értek az objektívek tesztábráihoz, annyit tudtam csak leszűrni, hogy jó felbontása van a Tamronnak. Az általad fent említettekből a Tokina jól hangzik, utánanézek.
Ami leginkább érdekelne, hogy szerinted képminőségben van-e olyan jó, mint a fenti három. A Sigmáról és a 17-50-es Tamronról olvastam, de tesztoldalakból nem éreztem olyan jónak, mint a 17-35-ös Tamront (ki kellene próbálni mindet...).


Volt 17-35-öm, 12-24-em is, mindkettő jó objektív. De! A ránézésre átfedésben lévő fókusztáv ellenére mégis teljesen más érzés a Tokina, főleg a kezdő 12mm miatt. Az ekvivalens 19-38mm-es fókusztáv szerintem elképesztően jó (persze fölé volt egy odapasszoló obim). A Tamron ekv. 27-56 se rossz, de amikor feltettem, a nagylátó valahogy szűk volt, a tele meg picit kevés. :) Ha van lehetőséged, próbáld ki, pl. az Optiform nagyon korrekt bolt, érdemes bemenni egy próbára, beszélgetni velük.

A photozone.de és az slrgear.com tesztjeit nézted? Az általad keresett 17mm ugye szinte egy az egyben a közepe a Tokinának, míg a Tamronnak a kezdője... nem véletlen, hogy szinte mindenben (CA, torzítás, felbontás, vignettálás) a Tokina a jobb.

Jó nézelődést! :)



Először is köszi a választ!
Igen, elég sokat olvasgattam a photozone-s teszteket, épp ezért tűnt a legjobbnak a Tamron 17-35. Megnéztem újra a Tamron és a Tokina tesztjét, és úgy tűnt, hogy felbontásban a Tamron jobb:
Tamron:
17 mm F4: 2200.5, F5.6: 2177
Tokina:
12 mm F4: 2125.5 F5.6:2139.5
18 mm F4: 1942, F5.6: 2104.5
Torzításban viszont úgy láttam, hogy a Tokina 12 mm-en is veri a Tamront.

Mondjuk nem tudom, hogy mennyire lehet adni erre a tesztre, mert a 18-55- ös Canon kitobit is elég jóra kihozták... :)
Nem szeretnék szőrszálhasogató lenni, főleg úgy, hogy még egyiket sem próbáltam ki. Sajna nem valószínű, hogy mindkettőt ki tudom próbálni, mert Szfváron lakom, ahol nem hiszem, hogy lesz raktáron mindkettőből. A Tamront már megrendeltem, holnap felhívom őket, hogy hozzanak egy Tokinát is, max nem hoznak :D.


vas. dec. 10, 2006 21:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Mosquito írta:
nord írta:
Más tipp:
Tokina 12-24mm f4
Sigma 17-70mm f2.8-4.5
Tamron 17-50 f2.8
Persze kérdés az, hogy milyen objektíved van fölé.

----------

Jó az a 17-35-ös Tamron is, nekem csak az átfogása nem tetszik (APS-C-n az ekv. 27-56mm nem az igazi...)
Akkor még nem volt választék, most már biztos, hogy a fenti három közül venném valamelyiket.



Köszönöm a választ!
Az átfogás nekem teljesen megfelel, 17 mm környékén fogom csak használni. Van még egy 50mm 1.8 fix és egy 70-300 Sigma. Megmondom őszintén, nem nagyon értek az objektívek tesztábráihoz, annyit tudtam csak leszűrni, hogy jó felbontása van a Tamronnak. Az általad fent említettekből a Tokina jól hangzik, utánanézek.
Ami leginkább érdekelne, hogy szerinted képminőségben van-e olyan jó, mint a fenti három. A Sigmáról és a 17-50-es Tamronról olvastam, de tesztoldalakból nem éreztem olyan jónak, mint a 17-35-ös Tamront (ki kellene próbálni mindet...).


Volt 17-35-öm, 12-24-em is, mindkettő jó objektív. De! A ránézésre átfedésben lévő fókusztáv ellenére mégis teljesen más érzés a Tokina, főleg a kezdő 12mm miatt. Az ekvivalens 19-38mm-es fókusztáv szerintem elképesztően jó (persze fölé volt egy odapasszoló obim). A Tamron ekv. 27-56 se rossz, de amikor feltettem, a nagylátó valahogy szűk volt, a tele meg picit kevés. :) Ha van lehetőséged, próbáld ki, pl. az Optiform nagyon korrekt bolt, érdemes bemenni egy próbára, beszélgetni velük.

A photozone.de és az slrgear.com tesztjeit nézted? Az általad keresett 17mm ugye szinte egy az egyben a közepe a Tokinának, míg a Tamronnak a kezdője... nem véletlen, hogy szinte mindenben (CA, torzítás, felbontás, vignettálás) a Tokina a jobb.

Jó nézelődést! :)


vas. dec. 10, 2006 14:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 09, 2006 17:53
Hozzászólások: 2
Hozzászólás tanácstalan
Sziasztok.
Amatőr, sőt kezdő fotós vagyok.Bele-bele olvasgattam a témába,sokminden hasznos dolgot tudtam meg...Tervezek vásárolni egy canon 20d-t,de az obiban már tanácstalan vagyok.Valószínűleg makrózni fogok sokat,és állatokat (madarakat pl ) fotózni.Sajnos nem állok úgy anyagilag, hogy a legjobb cuccokat vegyem meg ,de szerintem egy kezdőnenek ne is ez legyen a célja.Szóval segítséget kérnék, hogy milyen obit vegyek, mert nem akarok nagyot bukni,mivel még semmi tapasztalatom nincs , hogy mi jó az áráért, és mivel tud jobbat, mint egy drágább változat.Amit rászánok:makóobi:kb100e ,tele:kb200e.
Még egy kérdésem lenne:Mikor hasznos egy telekonvektrer?ajánlatos e venni, és milyet?(gondolom itt is igaz, hogy a minőség az pénz).Köszike


szomb. dec. 09, 2006 18:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 23, 2006 20:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
nord írta:
Más tipp:
Tokina 12-24mm f4
Sigma 17-70mm f2.8-4.5
Tamron 17-50 f2.8
Persze kérdés az, hogy milyen objektíved van fölé.

----------

Jó az a 17-35-ös Tamron is, nekem csak az átfogása nem tetszik (APS-C-n az ekv. 27-56mm nem az igazi...)
Akkor még nem volt választék, most már biztos, hogy a fenti három közül venném valamelyiket.



Köszönöm a választ!
Az átfogás nekem teljesen megfelel, 17 mm környékén fogom csak használni. Van még egy 50mm 1.8 fix és egy 70-300 Sigma. Megmondom őszintén, nem nagyon értek az objektívek tesztábráihoz, annyit tudtam csak leszűrni, hogy jó felbontása van a Tamronnak. Az általad fent említettekből a Tokina jól hangzik, utánanézek.
Ami leginkább érdekelne, hogy szerinted képminőségben van-e olyan jó, mint a fenti három. A Sigmáról és a 17-50-es Tamronról olvastam, de tesztoldalakból nem éreztem olyan jónak, mint a 17-35-ös Tamront (ki kellene próbálni mindet...).


pén. dec. 08, 2006 11:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Más tipp:
Tokina 12-24mm f4
Sigma 17-70mm f2.8-4.5
Tamron 17-50 f2.8
Persze kérdés az, hogy milyen objektíved van fölé.

----------

Jó az a 17-35-ös Tamron is, nekem csak az átfogása nem tetszik (APS-C-n az ekv. 27-56mm nem az igazi...)
Akkor még nem volt választék, most már biztos, hogy a fenti három közül venném valamelyiket.


pén. dec. 08, 2006 10:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 23, 2006 20:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!

Canon 20D-hez szeretnék nagylátószögű obit venni. A topik végigolvasása után, valamint Birdie tesztje és más oldalak olvasgatása után a Tamron 17-35-ös obi tűnik a legésszerűbbnek. Birdie azt írta, hogy a Canon 17-40L riválisa és 209e Ft-ba került. Kérdésem annyi lenne, hogy tényleg megközelíti a 17-40L képminőségét? Akkor miért ment ennyire le az ára?
Ha van valakinek más tippje (kb. 150e Ft-ig), azt is szívesen fogadnám.

Segítségeteket előre is köszönöm!
Mosquito


csüt. dec. 07, 2006 11:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
rámiusz írta:
Köszönök minden választ, segítséget. Felmerült egy újabb kérdés :)
Enyhén szólva makróbu***i vagyok és elindult a vezérhangya a makrótémában (is).
Az ötlött fel bennem, hogy beinvesztálok egy Nikkor 50/f1.8 fix objektívre - egész kulturált áron hozzá lehet már jutni - és egy közgyűrűsorra.
Ez az obi, a közgyűrűkkel mennyire alkalmas makrózásra?
Még ha újonan veszem is megáll kb. 60E-ből.


Abban igazad van hogy 1,8 vagy annál nagyobb fényerőt kell előretenni hogy a csökkenés után a gép fénymérése még megmaradjon, de logikus hogy ez már makróobjektív legyen mert 1:4 felett az már nem makró.


szer. dec. 06, 2006 19:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://www.slrfoto.hu/index.php?cPath=2 ... =4a&page=3

Itt van egy Nikkor sor az 50/1,8-as nem makró olyan lejebb van.


szer. dec. 06, 2006 15:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
rámiusz írta:
Köszönök minden választ, segítséget. Felmerült egy újabb kérdés :)
Enyhén szólva makróbu***i vagyok és elindult a vezérhangya a makrótémában (is).
Az ötlött fel bennem, hogy beinvesztálok egy Nikkor 50/f1.8 fix objektívre - egész kulturált áron hozzá lehet már jutni - és egy közgyűrűsorra.
Ez az obi, a közgyűrűkkel mennyire alkalmas makrózásra?
Még ha újonan veszem is megáll kb. 60E-ből.


Az igazi makróobik 1:1 leképezési arányt adnak. Abból könnyebb nagyítást elérni mint egy nem kimondottan makrózásra készültnél. A közgyűrű csökkenti a fényerőt amire pedig nagy szükség van mert sokszor erősen rekeszelni is kell. Az 50mm-es nem makrós objektívet 50mm-re kell kitolni közgyűrűvel hogy 1:1-et kapj, és ott óriási a fényerőcsökkenés már. Tehát mindenképpen olyan objektívvel kell kezdeni ami legalább 1:2-öt tud. És a kétszerező is csökkenti a fényerőt.Csak nem annyira mint a gyűrű.


szer. dec. 06, 2006 13:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Makróra találták ki. Vannak extrém Makrózók akik makró obi + közgyűrű+ kétszerező-vel nyomják.


szer. dec. 06, 2006 12:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 30, 2006 10:54
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Magyarország Somogy megye Kaposvár
Hozzászólás 
Köszönök minden választ, segítséget. Felmerült egy újabb kérdés :)
Enyhén szólva makróbu***i vagyok és elindult a vezérhangya a makrótémában (is).
Az ötlött fel bennem, hogy beinvesztálok egy Nikkor 50/f1.8 fix objektívre - egész kulturált áron hozzá lehet már jutni - és egy közgyűrűsorra.
Ez az obi, a közgyűrűkkel mennyire alkalmas makrózásra?
Még ha újonan veszem is megáll kb. 60E-ből.


szer. dec. 06, 2006 10:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
A D5D-re felrakom az m42-es üveget, eltekerem S vagy A módba(most így hírtelen nem tudom) és mindig eltalálja milyen záridőt használjon. Persze Manuálisan kell fokuszálni ill a rekeszt állítani, de egy zeiss sonnar minőségű Minolta lencse 10-szer drágább.
ez egy praktika electric 2.8 135mm-tel készült:
http://kepfeltoltes.hu/view/061101/PICT ... es.hu_.jpg


pén. dec. 01, 2006 15:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:

Hiába mérsz a filmes gépekhez alkalmas fénymérővel nem kapsz használható eredményt, mert az elektronikus gépeknek semmi köze a filmesekhez, sőt ha két digitgéppel azonos témát lefényképezel az expozíciós adatok nagyon eltérőek lehetnek. A digitnél az a lényeg hogy a kapott kép a monitoron milyen. Azért van a gépen a monitor hogy ezt megnézve tudsz állítani az adatokon. Az nagyfokú tévedés hogy ha fénymérő 100 ISO-nál 1/100 8-as blendét jelez akkor a digiten ezt beállítva jó lesz a kép. És eltér a gépek TTL fénymérése ami a témát méri a kézi fénymérőkétől aminek a látószöge más. Nem véletlen hogy a fotós a stúdióban odatartja az archoz a fénymérőt hogy a lényeget mérje. A digitet önmagához kell kalibrálni. A filmes gépek is eltérnek egymástól sokszor két rekeszt is azért van a gépeken az expokompenzáció hogy a gépet be lehessen állítani, hogy ne exponáljon alul vagy túl nagyon.


Ez biztos igy van, de akkor mi a magyarázat arra, hogy anno az A1-el kimért beállitásokkal használt FED2 tökéletesen exponálta a képeket (kiprobáltam) és a FED4 beépitett fényméröje alapján beállitott D5D helyesen exponált képet adott (kiprobáltam)?


pén. dec. 01, 2006 14:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
rámiusz írta:
Salvatore Salvataggio írta:
rámiusz: Én KM D5D-hez használok M42-es üvegeket, de semmi bajom a fényméréssel. Macrohoz egy m42-es közgyűrűsort és egy helios 44-est használok. Valszeg lesz még elé rakva egy kétszerező is.


Részlet a Nikon D70 kézikönyvéből, a 184. oldalról:

"...CPU nélküli objektívek használhatók, de csak M üzemmódban. A
rekeszt manuálisan, az optika blendeállító gyűrűjével kell beállítani, és a fényképezőgép fénymérése mélységélesség ellenőrzés és az i-TTL vakuvezérlés nem lesz használható...
"

Én ezt úgy értelmezem, hogy ebben az esetben nekem kell a fénymérést elvégezni kézi fénymérővel. Ha tévedek javítsatok ki please.
Ez az első ilyen rendszerű gépem és eléggé járatlan vagyok a tükrös technikában.


Hiába mérsz a filmes gépekhez alkalmas fénymérővel nem kapsz használható eredményt, mert az elektronikus gépeknek semmi köze a filmesekhez, sőt ha két digitgéppel azonos témát lefényképezel az expozíciós adatok nagyon eltérőek lehetnek. A digitnél az a lényeg hogy a kapott kép a monitoron milyen. Azért van a gépen a monitor hogy ezt megnézve tudsz állítani az adatokon. Az nagyfokú tévedés hogy ha fénymérő 100 ISO-nál 1/100 8-as blendét jelez akkor a digiten ezt beállítva jó lesz a kép. És eltér a gépek TTL fénymérése ami a témát méri a kézi fénymérőkétől aminek a látószöge más. Nem véletlen hogy a fotós a stúdióban odatartja az archoz a fénymérőt hogy a lényeget mérje. A digitet önmagához kell kalibrálni. A filmes gépek is eltérnek egymástól sokszor két rekeszt is azért van a gépeken az expokompenzáció hogy a gépet be lehessen állítani, hogy ne exponáljon alul vagy túl nagyon.


pén. dec. 01, 2006 10:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 30, 2006 10:54
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Magyarország Somogy megye Kaposvár
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
rámiusz: Én KM D5D-hez használok M42-es üvegeket, de semmi bajom a fényméréssel. Macrohoz egy m42-es közgyűrűsort és egy helios 44-est használok. Valszeg lesz még elé rakva egy kétszerező is.


Részlet a Nikon D70 kézikönyvéből, a 184. oldalról:

"...CPU nélküli objektívek használhatók, de csak M üzemmódban. A
rekeszt manuálisan, az optika blendeállító gyűrűjével kell beállítani, és a fényképezőgép fénymérése mélységélesség ellenőrzés és az i-TTL vakuvezérlés nem lesz használható...
"

Én ezt úgy értelmezem, hogy ebben az esetben nekem kell a fénymérést elvégezni kézi fénymérővel. Ha tévedek javítsatok ki please.
Ez az első ilyen rendszerű gépem és eléggé járatlan vagyok a tükrös technikában.


pén. dec. 01, 2006 9:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Nekem eddig mindig elég volt! :wink:


csüt. nov. 30, 2006 20:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
rámiusz: Én KM D5D-hez használok M42-es üvegeket, de semmi bajom a fényméréssel. Macrohoz egy m42-es közgyűrűsort és egy helios 44-est használok. Valszeg lesz még elé rakva egy kétszerező is.


Nem is a fénymérés a baj hanem a fényerőcsökkenés.


csüt. nov. 30, 2006 18:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
rámiusz: Én KM D5D-hez használok M42-es üvegeket, de semmi bajom a fényméréssel. Macrohoz egy m42-es közgyűrűsort és egy helios 44-est használok. Valszeg lesz még elé rakva egy kétszerező is.


csüt. nov. 30, 2006 18:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 732 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség