Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:51



Hozzászólás a témához  [ 732 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő
Milyen objektívet? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Milyen objektívet?
kovacsp0828 írta:
...

A Zeiss megbízható márka, nem lesz gondod vele. De ez itt nagyon drága, szinte biztos, hogy találsz ennél kedvezőbbet.
Talán azért drága, mert most jött ki a piacra. Nem létezik, hogy ne legyen ekvivalens típus.


szer. jún. 12, 2013 12:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 12, 2013 11:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Milyen objektívet?
Sziasztok!
Próbálta már valaki az új zeiss touit objektíveket? (http://fotoplus.hu/kereses?search=zeiss+touit+sony) Nekem spec. Sony gépem van, de Fuji touit lencsével kapcsolatos tapasztalatokat is szívesen fogadok!
Üdv:
Peti


szer. jún. 12, 2013 12:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 11:38
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszönöm SMA!

Ki fogok próbálni egy Canon EF-S 17-85mm-t.
Nem tudom hogy fordulhatott elő, de amikor választottam, ez az objektív teljesen elkerülte a figyelmemet. Pedig mennyi időt töltöttem online nézelődéssel, leírások összevetésével!

De most majd okosabb leszek. Alaposan kipróbálom a kiszemelt lencsét, lövök vele teszt képeket és átnézem őket otthon, full felbontásnál, mielőtt elkötelezem magam...


hétf. máj. 03, 2010 17:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
RegeMester!

Feltétlenül jobb választás a Canon 17-85-ös objektíve. Képminősége és egyéb tulajdonságai is jobbak, mint a nagyobb átfogású Sigma objektívé.
Persze csodákra ne számítsunk, de mindenképpen jobb a 17-85-ös, már a gép miatt is.

Üdv! SMA


hétf. máj. 03, 2010 7:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 11:38
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás EF-S 17-85MM f4-5.6 IS USM
Van valakinek tapasztalata Canon EF-S 17-85mm f4-5.6 IS USM lencsével?

Legfőbb kérdésem, hogy a képminősége hogyan viszonyul az EOS-os (18-55mm) kit objektívhez? Nem várok tőle csodát, ne értsetek félre, de van azért észrevehető különbség a képminőségben (és ha igen, milyen irányban?! ;) , vagy nincs?

A Canon EOS 400 D-hez kapott kit objektívet nemrég lecseréltem egy Sigma 18-125mm 3,8-5,6 OS HSM -re. Sajnos nem vagyok lenyűgözve tőle... :cry: Érdekel, hogy a fent említett Canon jobb választás lenne-e?


vas. máj. 02, 2010 10:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
egyérintő:

Az AF működéséhez relatíve sok fény kell, mert a lencse-rendszer szélein bejövő fényt látja, ahol már kevesebb fény gyűlik össze és ha lerekeszeltünk, akkor még kevesebb fény jut az AF-érzékelőjére, ezért keresgél, "tornázik".
Ha van az objektívhez napellenző, akkor azt célszerű használni, mert a digitális gépek érzékelőit jobban zavarja a szórt, vagy ellenfény, ami a képben is okozhat zavart és az AF-működését is negatívan befolyásolja. Néha észre sem vesszük, hogy ellenfény van, mert Mi megszoktuk, a gépet viszont zavarja.
Úgy vélem, ha az objektívben van stabilizátor és azt bekapcsoljuk, akkor annak a működésekor is jelentkezhet AF-működési probléma, hogy előre-hátra állít, mert a stabilizátor kissé megzavarja az AF érzékelő "éleslátását", azzal hogy mozgatja a lencséket.
Az AF érzékelő körülbelül néhány négyzetmilliméteres felületű és bármilyen kicsi elmozdulás, gépdöntés, vagy fény-változás erősen befolyásolja a működését.
Ha az objektíven lehetséges, akkor kézzel is beavatkozhatunk az élesség állításába, vagy problémás esetben kapcsoljunk kézi élesség-állításra.

Üdv! SMA


szer. ápr. 21, 2010 7:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 05, 2010 18:57
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
SMA írta:
Persze, sötétben ne várjunk csodát az AF-működésétől, tehát a fénynek elegendőnek kell lennie a megfelelő AF-működéshez. Esetleg lehet helytelen AF-pont kiválasztása a gép menüjében, vagy folyamatos AF-beállítás és ez állandóan állítja a fókuszt, ha félig lenyomjuk az expo-gombot és lehet, hogy nem az általunk kinézett célpontra állítja a fókuszt. Ez utóbbi tehát beállítási, illetve kezelési probléma lehet.
Érdemes megnézni, hogy Mi, manuális módban, illetve, a gép AF-módban hová állítja a fókuszt és ellenőrizni, hogy a kettő miért nem esik egybe. Ha mindig ugyanannyi az elállítódás, akkor valószínűleg az objektívvel lehet gond, a gépünkön.


Ezek tényleg jó válaszok voltak, merthogy leellenőriztem végül az objektívet, meg a vázat és minden rendben van úgy tűnik. Gyanus, hogy ez a kevés fény volt az, ami kibabrált velem és a rendszerrel, amiről írsz. Jó fényeknél tökéletesen működik minden.

Gyanítom, hogy az AF-emmel van valami, merthogy nem valami biztos gyenge fényben. Például a segédfényre nem fókuszál egyáltalán, csak keresget, pedig részletgazdag területre irányítom a gépet. Szóval az egyik probléma kilőve, nem back, vagy front fókuszos a gép és az objektív, de gond van az AF-el. Most ennek kell valahogy utána mennem...


kedd ápr. 20, 2010 18:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves egyérintő és Többiek!

Másik objektívvel is felmerül ez a probléma?
Ki kell más, vagy több objektívvel is próbálni a gépet, hogy azzal jó-e a fókuszálás.
Ha csak ez az egy objektív produkálja a jelenséget, akkor az objektívvel van gond, amit be kell, illetve, be lehet állíttatni szakszervizben. A gépvázat is be kell vinni, mert ahhoz állítják, de szólni kell, hogy más objektívvel jó, vagy sem a fókuszálás, nehogy a gépet is elállítva semmilyen más objektívvel sem lesz éles kép.

A jelenség lehet kompatibilitási probléma, vagy gyártási hiba, belső-beállítási hiba, vagy szállítás közbeni lencse-tag elmozdulása is okozhatja a jelenséget.
A fényerő és mélységélesség önmagában nem befolyásolhatja az élesre-állítást, itt megint inkább a gép és az objektív nem kompatibilis egymással, ez lehet az ok. Persze, sötétben ne várjunk csodát az AF-működésétől, tehát a fénynek elegendőnek kell lennie a megfelelő AF-működéshez. Esetleg lehet helytelen AF-pont kiválasztása a gép menüjében, vagy folyamatos AF-beállítás és ez állandóan állítja a fókuszt, ha félig lenyomjuk az expo-gombot és lehet, hogy nem az általunk kinézett célpontra állítja a fókuszt. Ez utóbbi tehát beállítási, illetve kezelési probléma lehet.
Érdemes megnézni, hogy Mi, manuális módban, illetve, a gép AF-módban hová állítja a fókuszt és ellenőrizni, hogy a kettő miért nem esik egybe. Ha mindig ugyanannyi az elállítódás, akkor valószínűleg az objektívvel lehet gond, a gépünkön.

Üdv! SMA


hétf. ápr. 19, 2010 9:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 05, 2010 18:57
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Vettem egy Tokina 28-70/2.8-as objektívet, amelyről kiderült, hogy az élesség a céltárgy mögé esik jócskán. Gondolom erre mondják, hogy back fókuszos a kép. Mit lehet ilyenkor csinálni? Az objektívvel van vajon baj, vagy a gépemmel?

Gondolom minél nagyobb a fényereje az objektívnak és minél kisebb a mélységélesség, annál inkább kézenfelvő a hiba. Talán emiatt láttam ezt meg ennél az objektívnél. De igazából nem tudom, hogy miről is van itt szó...?


szomb. ápr. 17, 2010 16:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 05, 2010 18:57
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Babajaga írta:

Könnyen meg lehet a leképezést mérni egy mérőszalagra ráközelítesz és élességnél csinálsz felvételt. Meg lesz hogy hány mm-t fog be a képmező és tudod hány mm széles az érzékelő 1:1 nél annyi lesz a mérőszalag mint az érzékelő mérete. Nagyításnál a mérőszalag skálája kisebb lesz mint az érzékelőméret. Érzékelőméret:Tárgyméret


Nagyon egyszerű tényleg. Lefotóztam a centimétert és annyira nagyon jó eredmény nem jött ki, mint amit vártam. Olyan 2 : 1 arányra számítottam, de egy picit kevesebbet tud.

A Sony A300 szenzora 23,6 mm x 15,8 mm. a 2 : 1 arányhoz 11,8 mm-t kellene látnunk a centiméterből, de csak 12,5 mm-t tud az objektív. Egy picit elmaradt a 2 : 1 -től. Viszont nekem így is baromira tetszik. :)

Amikor sikerül elkapnom a távolságot, gyönyörű éles képet készít az apró részletekről...


kedd ápr. 06, 2010 18:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
egyérintő írta:
El vagyok képedve. Kimentem a kertbe kipróbálni a practicar 28/2.8-at. A szűrőjénél fogva tettem föl. Először megpróbálkoztam egy ibolyával, de az olyan gigantikus volt, hogy a felső szirmát sem sikerült egészben lefotóznom. Utána megpróbálkoztam egy 2-3 mm-es kis virággal, na ezt ragyogóan sikerült lekapni. Tényleg hatalmas nagyítása van így az objektívnek.

Úgy nézem, sajnos nem lehet feltölteni, tényleg szépre sikeredett. Napfényben vakuval természetesen... :)



Könnyen meg lehet a leképezést mérni egy mérőszalagra ráközelítesz és élességnél csinálsz felvételt. Meg lesz hogy hány mm-t fog be a képmező és tudod hány mm széles az érzékelő 1:1 nél annyi lesz a mérőszalag mint az érzékelő mérete. Nagyításnál a mérőszalag skálája kisebb lesz mint az érzékelőméret. Érzékelőméret:Tárgyméret


csüt. ápr. 01, 2010 20:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 05, 2010 18:57
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
El vagyok képedve. Kimentem a kertbe kipróbálni a practicar 28/2.8-at. A szűrőjénél fogva tettem föl. Először megpróbálkoztam egy ibolyával, de az olyan gigantikus volt, hogy a felső szirmát sem sikerült egészben lefotóznom. Utána megpróbálkoztam egy 2-3 mm-es kis virággal, na ezt ragyogóan sikerült lekapni. Tényleg hatalmas nagyítása van így az objektívnek.

Úgy nézem, sajnos nem lehet feltölteni, tényleg szépre sikeredett. Napfényben vakuval természetesen... :)


csüt. ápr. 01, 2010 17:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Babajaga írta:
... Közgyűrűnél a kihúzat növekedése adja a leképezést az optika gyújtótávolságával megegyező kihúzat 1:1-es leképezést ad. A konverternél az optika gyújtótávolsága nő a szorzóval és a leképezés de az optikát végtelenben is lehet használni míg a közgyűrűnél nem.

A közgyűrü hosszával (az optika gyútótávolságához képest) a fényerő négyzetesen csökken. A leírttal a negyedére, azaz két belndével. A konverternél is csökkenhet a fényerő, de nem ilyen mértékben. Ott az optika mérete, minősége a meghatározó. :shock:

Közgyűrüt akkor lehet használni, ha közeli és kicsi a tárgy, és van elég megvilágítása.


szer. márc. 31, 2010 20:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
egyérintő írta:
Babajaga írta:
Nyilván a fordított optika összes optikai tulajdonsága megmaradt. De a közgyűrű meg még 3x-ozó az már sok a háromszorozót és nem használnék még a kétszerező is sok nem véletlen hogy az 1,7x-ezők a legjobbak.


Ha lesz egy kis időm, meg napfényem, akkor mondenféle variációt kipróbálok. Van egy kétszerezőm is, kipróbálom közgyűrű nélkül, egyszeres, kétszeres közgyűrűvel, stb.
Majd beszámolok róla. Addig is a további tapasztalataidat elmondhatnád.

Üdv!


Közgyűrűnél a kihúzat növekedése adja a leképezést az optika gyújtótávolságával megegyező kihúzat 1:1-es leképezést ad. A konverternél az optika gyújtótávolsága nő a szorzóval és a leképezés de az optikát végtelenben is lehet használni míg a közgyűrűnél nem.


szer. márc. 31, 2010 20:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 05, 2010 18:57
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
----


szer. márc. 31, 2010 16:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 05, 2010 18:57
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Nyilván a fordított optika összes optikai tulajdonsága megmaradt. De a közgyűrű meg még 3x-ozó az már sok a háromszorozót és nem használnék még a kétszerező is sok nem véletlen hogy az 1,7x-ezők a legjobbak.


Ha lesz egy kis időm, meg napfényem, akkor mondenféle variációt kipróbálok. Van egy kétszerezőm is, kipróbálom közgyűrű nélkül, egyszeres, kétszeres közgyűrűvel, stb.
Majd beszámolok róla. Addig is a további tapasztalataidat elmondhatnád.

Üdv!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára egyérintő szer. márc. 31, 2010 16:22-kor.



szer. márc. 31, 2010 16:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
egyérintő írta:
Babajaga írta:

Hát a német optikák közöt adott hogy a jénai Zeiss optikák a legjobbak a drezdai Pentaconok közepesek és a Görlitzi optikák pld Meyer felejtősek.Azért nem lehet mondani hogy rossz a Prakticar.

Mellesleg a németek optikagyártása a 80-as évek közepére hanyatlott még a Zeiss optikák is minőségproblémásak lettek és a japánok ettől kezdve nem vettek német optikákat, sőt olyan előfordult hogy a Praktica házakat japán optikákkal árulták a 90-es években.


Végül is megvettem egy 28/2.8-as Practicart, mivel lehet a blendét álítani manuálisan is. Szűrőjénél fogva, egy fordító makróadapterrel feltettem a gépre csak próbaként és valóban hatalmasra nagyít. Kíváncsi vagyok majd nyáron, amikor eljön a darazsak és bogarak fotózásának az ideje, hogy milyen képet lehet vele csinálni. Nagyon kicsi a mélységélesség az látszik, emiatt rekeszelni kell majd, ehhez meg fény kell.

A másik próbakütyüm egy közgyűrűs, 3x konverterrel ellátott 50-es Pentaconos, adapteres összeállításomat is próbáltam, de csak futtában. Az nehéz eset. Nem hozta a kívánt minőséget, még el kell vele szórakoznom úgy tűnik. A fordított 28-as objektív rögtön hozta, amit kellett.... :)


Nyilván a fordított optika összes optikai tulajdonsága megmaradt. De a közgyűrű meg még 3x-ozó az már sok a háromszorozót és nem használnék még a kétszerező is sok nem véletlen hogy az 1,7x-ezők a legjobbak.


hétf. márc. 29, 2010 21:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 05, 2010 18:57
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Babajaga írta:

Hát a német optikák közöt adott hogy a jénai Zeiss optikák a legjobbak a drezdai Pentaconok közepesek és a Görlitzi optikák pld Meyer felejtősek.Azért nem lehet mondani hogy rossz a Prakticar.

Mellesleg a németek optikagyártása a 80-as évek közepére hanyatlott még a Zeiss optikák is minőségproblémásak lettek és a japánok ettől kezdve nem vettek német optikákat, sőt olyan előfordult hogy a Praktica házakat japán optikákkal árulták a 90-es években.


Végül is megvettem egy 28/2.8-as Practicart, mivel lehet a blendét álítani manuálisan is. Szűrőjénél fogva, egy fordító makróadapterrel feltettem a gépre csak próbaként és valóban hatalmasra nagyít. Kíváncsi vagyok majd nyáron, amikor eljön a darazsak és bogarak fotózásának az ideje, hogy milyen képet lehet vele csinálni. Nagyon kicsi a mélységélesség az látszik, emiatt rekeszelni kell majd, ehhez meg fény kell.

A másik próbakütyüm egy közgyűrűs, 3x konverterrel ellátott 50-es Pentaconos, adapteres összeállításomat is próbáltam, de csak futtában. Az nehéz eset. Nem hozta a kívánt minőséget, még el kell vele szórakoznom úgy tűnik. A fordított 28-as objektív rögtön hozta, amit kellett.... :)


hétf. márc. 29, 2010 16:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
RegeMester és Többiek!

Új objektív vásárlásakor, azt lehetőleg minden szituációban ki kell próbálni, ha ez lehetséges. Lehetőleg türelemmel, nem kell sietni, sem pedig kapkodni. Figyeljünk arra is, hogy a gépünk ki legyen kapcsolva, mikor csatlakoztatjuk az objektívet, vagy levesszük róla.
Ha bármilyen hibát észlelünk nem szabad átvenni, kifizetni.
Ha 3-napon belül jelentkezik meghibásodás, vagy hibás működés, akkor azt ki kell cseréltetni egy újra, jóra, vagy másik típusút kell kérni helyette, ha megrendült a bizalmunk a gyártó objektívében.

Én nem tartom jónak az ilyen ferde-lapra történő fókusz-tornáztatást, nem életszerű ez a helyzet, mert ha éppen ezen jól működik, de kint az utcán hasonló esetben, erősebb, vagy gyenge fények esetén lehet, hogy rosszul fog működni, mert a tesztünk tulajdonképpen hibás. ( Tükröződés, fénybeszűrődés, fényviszonyok gyors változása, gyorsan mozgó objektum mind-mind befolyásolja az AF működését, erre mindig gondoljuk. )
Ha Quick-Shift-es az objektív, akkor kézzel beleszólhatunk az élesség-állításába, függetlenül az AF-től, bár nem biztos, hogy hagyja magát a gép, visszaállhat oda, ahol ő látja élesnek a témát. Ha makrancoskodik, akkor térjünk át kézi élesség-állításra.
Kézben tartva a gépet és közben állítva, mozgatva, keresve a jó beállást, az AF, ha nyomjuk a gombot, akkor rááll a kijelölt mezőben, de ha elmozdulunk akkor megy tovább, tehát figyelni kell arra, hogy az AF-működésekor, beállásakor már ne mozdítsuk el a gépet a témáról.

Üdv! SMA


szomb. márc. 27, 2010 10:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 11:38
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
SMA, köszönöm válaszod, figyelni fogok ezekre a dolgokra.

Mi a helyzet a back/front focus problémával?
Vigyek egy teleírt lapot, fotózzam le megdöntve és nézzem vissza a képet, hogy éles-e az a sor, amire fókuszáltam? Vagy van más módszer?

És ha netán megállapítom, hogy front/back focusos az objektív, vagy ha úgy találom, hogy az AF nagyon gyengén működik, akkor mit érdemes tenni: nem szabad átvenni és cserét kell kérni, vagy lehet bízni a garancia levélben, hogy ezeket bekalibrálják nekem szervizben?


pén. márc. 26, 2010 20:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
RegeMester!

Nincs ugyan személyes tapasztalatom ezzel az objektívvel, de:
Mivel nagy az átfogása, a képminősége ezért szerényebb lehet, mint más kisebb átfogású zoom objektíveké. Nem biztos, hogy előrelépés a KIT-obihoz mérten, bár utazó-objektívnek biztosan jobban beválik.
Ki kell próbálni, minden blende-állásában és más-más tárgytávolságoknál, hogyan működik, pontos-e az AF, egyből talál élességet, vagy tornázik ide-oda, ezekre kell figyelni.
Kikapcsolt gép esetében pedig, kézzel finoman állíthatónak kell lennie a zoomnak és az élességnek is, nem akadozhat, vagy szorulhat.
Sok sikert hozzá!

Üdv! SMA


szer. márc. 24, 2010 15:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 11:38
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdvözlet!

Kinéztem magamnak egy Sigma lencsét, sokat olvastam róla, paraméterei alapján tetszik, ezért megrendeltem. Átvétel előtt kipróbálhatom a saját gépvázamon. Hallottam, hogy a Sigmánál ugyanazon típuson belül, egyes példányok között is nagy minőségbeli különbségek lehetnek (backfocus bajok, stb...)

Kérdésem tehát: amikor kipróbálom, mire figyeljek?
Utálok ilyen gyors döntéseket hozni a helyszínen, de ha már muszáj, szeretnék felkészült lenni és biztosra menni, nem selejtes-e az obi.

Az új objektív egy Sigma DC 3,8-5,6/18-125 OS HSM C/AF
A gép pedig egy Canon EOS 400 D

A géphez kapott kit obit cserélem le. A zoom tartománya tetszik (szeretem 1 obival megúszni az utazásokat) de remélem, hogy más szempontból is csak jobb lesz a kitobinál?


szer. márc. 24, 2010 11:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
egyérintő írta:
Találtam egy 28 mm/2,8-as-es Pentacon Practicart. Mennyire jól rajzol egy ilyen objektív? Azt mondják, hogy a Pentacon jó-jó, de nem éppen a csúcs minőség.

Még gondolkozom a megvilágítás kérdésen. Egyrészt jó lenne egy kis villanj körte szett, de ezt a makrózáshoz nemigen lehet használni, így aztán hajlok egy koros, de türhető árú manuális Minolta rendszer vaku megvételére.


Hát a német optikák közöt adott hogy a jénai Zeiss optikák a legjobbak a drezdai Pentaconok közepesek és a Görlitzi optikák pld Meyer felejtősek.Azért nem lehet mondani hogy rossz a Prakticar.

Mellesleg a németek optikagyártása a 80-as évek közepére hanyatlott még a Zeiss optikák is minőségproblémásak lettek és a japánok ettől kezdve nem vettek német optikákat, sőt olyan előfordult hogy a Praktica házakat japán optikákkal árulták a 90-es években.


vas. feb. 07, 2010 11:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 05, 2010 18:57
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Találtam egy 28 mm/2,8-as-es Pentacon Practicart. Mennyire jól rajzol egy ilyen objektív? Azt mondják, hogy a Pentacon jó-jó, de nem éppen a csúcs minőség.

Még gondolkozom a megvilágítás kérdésen. Egyrészt jó lenne egy kis villanj körte szett, de ezt a makrózáshoz nemigen lehet használni, így aztán hajlok egy koros, de türhető árú manuális Minolta rendszer vaku megvételére.


vas. feb. 07, 2010 10:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
egyérintő írta:
Szerintem valami brutálisat. Úgy olvastam, hogy az 50mm-es 1:2, a 35 mm-es viszont már 2:1 arányt adja, így gondolom, hogy a 28-as a 3:1 körül járhat. Amúgy gondolom, hogy különféle problémák léphetnek fel.

Persze akkor tudja meg az ember gyereke, hogy miről is van szó, hol is van a gond, amikor próbálkozik vele...


Nem az 50 mm-es 1:1-et ad a 28mm-es 2:1-et. Hát az természetes hogy a mélységélesség kicsi miatt kézből nehéz pld közelítéses módszerrel is képet csinálni és fény és fény kell hozzá Én vettem Sigma 50-es 1:1-es makróoptikát ami AF-es avval se sokkal könnyebb képet csinálni talán a blende beugrasztás az egyetlen ami segít az élesreállítás után. A Sigma optikailag egy elég jó optika 80 ezerért illő is de a Yashica rajza élessége egy picit jobb. A makróhoz hozzátartozik az állvány még erős napsütésben is. Nehéz kézből jó makrót elkapni, erre jó a digit gép.


szomb. feb. 06, 2010 13:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 05, 2010 18:57
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Szerintem valami brutálisat. Úgy olvastam, hogy az 50mm-es 1:2, a 35 mm-es viszont már 2:1 arányt adja, így gondolom, hogy a 28-as a 3:1 körül járhat. Amúgy gondolom, hogy különféle problémák léphetnek fel.

Persze akkor tudja meg az ember gyereke, hogy miről is van szó, hol is van a gond, amikor próbálkozik vele...


szomb. feb. 06, 2010 10:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
egyérintő írta:
Sziasztok!

Szereztem egy Minolta makro fordítót 49 mm szűrőméretre. Szerintetek milyen 28 mm körüli, jó minőségű és jó árú, 49 mm szűrőméretű objektívet tudnék beszerezni a piacon? Manuális fixet, M42, MD, bármit?


Nekem van egy 28mm-es Yashica optikám 1:2,8-as nagyon jó 52-es de van hozzá 49-re menetátalakító. Lehet a blendét kézzel állítani. Csak Fehérváron vagyok. A Vaterán néha van. Azt tudod mennyi leképezést ad?


szomb. feb. 06, 2010 1:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 05, 2010 18:57
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szereztem egy Minolta makro fordítót 49 mm szűrőméretre. Szerintetek milyen 28 mm körüli, jó minőségű és jó árú, 49 mm szűrőméretű objektívet tudnék beszerezni a piacon? Manuális fixet, M42, MD, bármit?


pén. feb. 05, 2010 19:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Olivér!

Az összes optikailag stabilizált 18-125 Sigma ilyen, ez nem hiba. Egy hátránya van ennek a zajnak: eszi az akkut. Azt mondták nekem, hogy a régi technológiás stabilizátorok ilyenek... :(


pén. jan. 08, 2010 21:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 29, 2009 16:03
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok
van egy sigma 18-125 dc os hsm obim amit egy canon eos 450d géppel használok
a gép bekapcsolása után az objektív egy elég erös zümmögő hangot ad ki magából ami mindig jelen van (ha be vagy ki van kapcsolva a stabi, illetve ha manuális vagy autó fókusz módban van)
szerintetek ez hiba?
vagy így kell működnie
segítségeteket előre is köszönöm


csüt. nov. 05, 2009 13:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Azóta még próbálgattam az obit, meg még szeretném is (időnek vagyok sajnos híján, így normális fényben még nem nagyon tudtam kipróbálni), de lehetséges az, hogy az obival nincs valami rendben, amitől az AF nem "lát" rendesen? Kipróbálnám más Sony vagy Minolta gépen is, hogy azokon is jelentkezik-e a hiba, de sajnos egy ismerősöm sincs, akinek lenne, és elérhető közelségben van. Minden esetre ezért a pénzért elég zavaró, hogy a műanyag kitobi használhatóbb, mint az, amihez a nagy reményeket fűztem. :cry:


pén. okt. 09, 2009 6:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Jaj azt teljesen kifelejtettem hogy a 2,8 miatt egyáltalán nem jobb az AF, a túl nagy fényerő is bezavar. Van olyan gép aminél direkt vannak nagy fényerőre kihegyezett szenzorok. Pld amikor a Pentaxomra felteszem a 2,8-as makrót ott is bizonytalanná válik sok esetben az AF.


Akkor ez lehet az oka... Próbáltam különböző fénymérési módokat is. Általában a többmezőst és a középre súlyozottat használom, de most az volt a tapasztalat, hogy a spot fénymérés+középső fókuszpont használata mellett volt a legbiztosabb a mérés, és adott a megfelelő helyen éles képet az obi.


hétf. okt. 05, 2009 9:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Ami igazán aggaszt, hogy a kitobival nem lőtt mellé az AF. Ha nem talált fókuszt, nem tudtam exponálni se. Ezzel a cuccal pedig (elvileg) jobban kellene működnie. Minden esetre köszönöm a válaszokat!


Jaj azt teljesen kifelejtettem hogy a 2,8 miatt egyáltalán nem jobb az AF, a túl nagy fényerő is bezavar. Van olyan gép aminél direkt vannak nagy fényerőre kihegyezett szenzorok. Pld amikor a Pentaxomra felteszem a 2,8-as makrót ott is bizonytalanná válik sok esetben az AF.


hétf. okt. 05, 2009 9:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Ami igazán aggaszt, hogy a kitobival nem lőtt mellé az AF. Ha nem talált fókuszt, nem tudtam exponálni se. Ezzel a cuccal pedig (elvileg) jobban kellene működnie. Minden esetre köszönöm a válaszokat!


hétf. okt. 05, 2009 8:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Babajaga írta:
Egy AF pontot kell beállítani, ha nem azon van. És a fő témára kell lőni.


Egy AF pontot használok úgy általában is, mert az könnyebben követhető, szóval ezt az obit is azzal próbáltam. Közben próbálgattam több beállítást is, és úgy tűnik, hogy rosszabb fényviszonyok mellett jelentkezik inkább a hiba. Vakuval pl. nem lő mellé az AF. Lehetséges ez?


Hát nagyon rossz fényviszonyok között a fáziseltéréses AF se tud beállítani. A vaku is rossz fényviszok között pld a beépített az AF-hoz beállító elővillantást ad, és sok külső vaku is. Van olyan ami a beállító villantást IR-el adja. Ha jó fényben rendesen beállít az AF akkor nincs fókuszhiha.


hétf. okt. 05, 2009 8:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Egy AF pontot kell beállítani, ha nem azon van. És a fő témára kell lőni.


Egy AF pontot használok úgy általában is, mert az könnyebben követhető, szóval ezt az obit is azzal próbáltam. Közben próbálgattam több beállítást is, és úgy tűnik, hogy rosszabb fényviszonyok mellett jelentkezik inkább a hiba. Vakuval pl. nem lő mellé az AF. Lehetséges ez?


hétf. okt. 05, 2009 6:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Sziasztok!

Megvettem a Tamron SP AF 28-75mm 28-75 f/2.8 f2.8 XR Di LD obit. Van viszont egy probléma. Az AF sokszor mellélő vele, ha jól láttam úgy, hogy a valós fókusz a gép, és aközött a pont között van, amire az élességet az AF állította. Fogalmam sincs, mitől lehet, bár szerintem nem az obi hibája, mert MF módban kézzel állítva az élességet könnyen tudok éles képeket csinálni vele.
Ha esetleg valakinek lenne ötlete, azt nagyon megköszönném!


Egy AF pontot kell beállítani, ha nem azon van. És a fő témára kell lőni.


vas. okt. 04, 2009 19:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: 35mm vagy 50mm
wilco írta:
Babajaga írta:
wilco írta:
Sziasztok!

Szeretnék venni egy obit portrézáshoz, afféle hobbi célból. Nikon D90-em van és most láttam hogy a nikon kiadott ey 1,8-as 35mm-es obit. Kérdésem az lenne, hogy mit érdemes ilyen célokra vásárolni. 50mm-est vagy 35mm-es 1,8ast? ,1,4es szerintem nincs pénzem megfizetni :D Amúgy azért dilemmázom, mert ugye a szorzó miatt a 35mm-es obi 53-asban működne.

Előre is kösszi a segítésget!

üdv!


Hát a 35mm-es portréhoz ha el is akarod a hátteret mosni egyáltalán nem jó. Ha közelről arcot kitöltve fotózol a távlati torzítás miatt lesz rossz az arc, (nagy orr) ha távolabbról akkor meg nem portré lesz és a MÉ nagy lesz. Az 50-es inkább, de 65-70 valós gyújtótávolság kell portréhoz igazán. Nem véletlen hogy a filmes gépekhez régen a 80-90mm-es optikát nevezték portréobjektívnek. Ha tudnál venni egy 70mm-es makrót akkor lenne egy portréoptikád meg makród is.
Vagy pedig veszel egy manuáloptikát használtan esetleg M42-es Jupitert vagy valamilyen Zeiss optikát esetleg Takumart a 60-90mm tartományban.


Kösszi a segítséget és a linket. Akkor igazság szerint mire jó a 35mm-es obi ha ennyire torzít?


A kisebb gyújtótávolságú optikák jellemzője a távlati (mélységi torzítás. A 35 mm-es a portrétávolságban torzít a legjobban ezért nem ajánlottam arra, egészalakos vagy többalakos képre már jó és táj városképre is.


vas. okt. 04, 2009 15:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Sziasztok!

Megvettem a Tamron SP AF 28-75mm 28-75 f/2.8 f2.8 XR Di LD obit. Van viszont egy probléma. Az AF sokszor mellélő vele, ha jól láttam úgy, hogy a valós fókusz a gép, és aközött a pont között van, amire az élességet az AF állította. Fogalmam sincs, mitől lehet, bár szerintem nem az obi hibája, mert MF módban kézzel állítva az élességet könnyen tudok éles képeket csinálni vele.
Ha esetleg valakinek lenne ötlete, azt nagyon megköszönném!


vas. okt. 04, 2009 13:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: 35mm vagy 50mm
Babajaga írta:
wilco írta:
Sziasztok!

Szeretnék venni egy obit portrézáshoz, afféle hobbi célból. Nikon D90-em van és most láttam hogy a nikon kiadott ey 1,8-as 35mm-es obit. Kérdésem az lenne, hogy mit érdemes ilyen célokra vásárolni. 50mm-est vagy 35mm-es 1,8ast? ,1,4es szerintem nincs pénzem megfizetni :D Amúgy azért dilemmázom, mert ugye a szorzó miatt a 35mm-es obi 53-asban működne.

Előre is kösszi a segítésget!

üdv!


Hát a 35mm-es portréhoz ha el is akarod a hátteret mosni egyáltalán nem jó. Ha közelről arcot kitöltve fotózol a távlati torzítás miatt lesz rossz az arc, (nagy orr) ha távolabbról akkor meg nem portré lesz és a MÉ nagy lesz. Az 50-es inkább, de 65-70 valós gyújtótávolság kell portréhoz igazán. Nem véletlen hogy a filmes gépekhez régen a 80-90mm-es optikát nevezték portréobjektívnek. Ha tudnál venni egy 70mm-es makrót akkor lenne egy portréoptikád meg makród is.
Vagy pedig veszel egy manuáloptikát használtan esetleg M42-es Jupitert vagy valamilyen Zeiss optikát esetleg Takumart a 60-90mm tartományban.


Kösszi a segítséget és a linket. Akkor igazság szerint mire jó a 35mm-es obi ha ennyire torzít?


vas. okt. 04, 2009 8:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://www.vatera.hu/pentacon_auto_100_ ... 82892.html

Pld még ez is jó portréra csak egy adapter kell hozzá.


szomb. okt. 03, 2009 23:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: 35mm vagy 50mm
wilco írta:
Sziasztok!

Szeretnék venni egy obit portrézáshoz, afféle hobbi célból. Nikon D90-em van és most láttam hogy a nikon kiadott ey 1,8-as 35mm-es obit. Kérdésem az lenne, hogy mit érdemes ilyen célokra vásárolni. 50mm-est vagy 35mm-es 1,8ast? ,1,4es szerintem nincs pénzem megfizetni :D Amúgy azért dilemmázom, mert ugye a szorzó miatt a 35mm-es obi 53-asban működne.

Előre is kösszi a segítésget!

üdv!


Hát a 35mm-es portréhoz ha el is akarod a hátteret mosni egyáltalán nem jó. Ha közelről arcot kitöltve fotózol a távlati torzítás miatt lesz rossz az arc, (nagy orr) ha távolabbról akkor meg nem portré lesz és a MÉ nagy lesz. Az 50-es inkább, de 65-70 valós gyújtótávolság kell portréhoz igazán. Nem véletlen hogy a filmes gépekhez régen a 80-90mm-es optikát nevezték portréobjektívnek. Ha tudnál venni egy 70mm-es makrót akkor lenne egy portréoptikád meg makród is.
Vagy pedig veszel egy manuáloptikát használtan esetleg M42-es Jupitert vagy valamilyen Zeiss optikát esetleg Takumart a 60-90mm tartományban.


szomb. okt. 03, 2009 23:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 35mm vagy 50mm
Sziasztok!

Szeretnék venni egy obit portrézáshoz, afféle hobbi célból. Nikon D90-em van és most láttam hogy a nikon kiadott ey 1,8-as 35mm-es obit. Kérdésem az lenne, hogy mit érdemes ilyen célokra vásárolni. 50mm-est vagy 35mm-es 1,8ast? ,1,4es szerintem nincs pénzem megfizetni :D Amúgy azért dilemmázom, mert ugye a szorzó miatt a 35mm-es obi 53-asban működne.

Előre is kösszi a segítésget!

üdv!


szomb. okt. 03, 2009 16:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Sziasztok! Még egy obi kérdés... A másik két teléről lemondtam, mert inkább egy jobb fényerejű obiba szeretnék beruházni.

Az egyik: Sigma 28-70/ F2,8-4 DG

A másik: Tamron SP AF 28-75mm 28-75 f/2.8 f2.8 XR Di LD 4

Az utóbbi nagyjából a duplájába kerül. Még akkor is, ha e-bay-ről hozatnám be. Érdemes lenne annyival többet adni érte?


Az SP jelzés a Tamronnál kiemelt minőséget jelent optikailag és mechanikailag is, és különleges bevonat és korrekciós tag miatt is drágább úgyhogy jónak kell lennie ennyi extra mellett. Ez egy középkategóriás optika a kisfilmes kockát kirajzolja ezért a sarkaival se lehet baj. Megnéztem a Sigma gyári lapját és a diagramját az egy olcsóbb optika.


pén. júl. 31, 2009 20:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Sziasztok! Még egy obi kérdés... A másik két teléről lemondtam, mert inkább egy jobb fényerejű obiba szeretnék beruházni.

Az egyik: Sigma 28-70/ F2,8-4 DG

A másik: Tamron SP AF 28-75mm 28-75 f/2.8 f2.8 XR Di LD 4

Az utóbbi nagyjából a duplájába kerül. Még akkor is, ha e-bay-ről hozatnám be. Érdemes lenne annyival többet adni érte?


pén. júl. 31, 2009 19:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Újabb kérdésem van... :) Általános célra melyik optikát érdemesebb választani:

Tamron Minolta/Sony 70-300/F4-5.6 AF LD Di Macro 1:2

vagy

Sigma Minolta/Sony 70-300/4-5.6 APO DG Macro

Vagy egyiket se...? Bár egyik se olcsó, de valamibe már be kellene ruháznom... :S


A Tamron a jobb a sok beírásból is az derül ki persze ez a legolcsóbb nagytele.


szer. júl. 29, 2009 13:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Újabb kérdésem van... :) Általános célra melyik optikát érdemesebb választani:

Tamron Minolta/Sony 70-300/F4-5.6 AF LD Di Macro 1:2

vagy

Sigma Minolta/Sony 70-300/4-5.6 APO DG Macro

Vagy egyiket se...? Bár egyik se olcsó, de valamibe már be kellene ruháznom... :S


szer. júl. 29, 2009 12:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Köszönöm! Őt megtalálom valahogy interneten?

Szerk: Megtaláltam, és beszéltem is vele. Elvállalta. :) Köszi mégegyszer! :D


kedd júl. 28, 2009 9:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Közben rákerestem a fordítógyűrűre. Az a baj vele, hogy sérült a menet az optikán, így nem tudom, rá lehet-e rakni a fordítógyűrűt. Meg lehet azt valahogy javíttatni?


Hát nagyon sérültnek kell lennie a szűrőmenetnek hogy ne lehessen rá csavarni a fordítóra. Csurgó László fotóműszerész foglalkozik ilyennel.


kedd júl. 28, 2009 9:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://www.vatera.hu/sony_minolta_58mm_ ... 05488.html

Itt volt egy fordítógyűrű.


kedd júl. 28, 2009 9:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 732 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség