Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 19:22



Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
SD vs. MMC 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
cyberbull írta:
Babajaga írta:
Itt nem a kártya kompatibilitásáról van szó, hanem a telefon és a gépéről! Minden gép kezelési utasítása figyelmeztet, hogy ne használjunk más gépben használt kártyát! A gépben kell megformázni! Ez hazardírozás, és teljesen felesleges! Az is előfordult hogy két azonos gépben nem működött tökéletesen a kártya mert az alkatrészeknek is van értékbeli eltérése, (szórása).



Hy!

Még kezdő vagyok ilyen dolgokban. De szeretnék érdeklődni. Tehát akkor az MMC kártyák akkor belemennek az SD foglalatba és azokat tudják is használni a pl. fényképezőgépek. De fordítva ez nem igaz ugye? És az MMC kártya nem "lötyög" az SD foglalatban, ezzel megbizhatatlanná téve használatát?


Más... ha belerakunk 1 fényképezőgépbe 1 új kártyát, mondjuk SD-t, akkor azt megkell formázni??? vagy simán, semilyen előzetes beavatkozást nem igényel a használatuk?


Nem próbáltam soha SD kártyát telefonban mert nem használok mobilt, és MMC-t se mert fényképezőgépbe jobb az SD. Az előző hozzászólásokban az volt a lényeg hogy a két készülékben ne használjuk ugyanazt a kártyát mert az adatvesztéshez vezethet. Az új kártyák gyárilag formázva vannak ezért ha gép simán ír rájuk akkor nem kell először megformázni őket.


szomb. dec. 30, 2006 18:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 19:16
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Itt nem a kártya kompatibilitásáról van szó, hanem a telefon és a gépéről! Minden gép kezelési utasítása figyelmeztet, hogy ne használjunk más gépben használt kártyát! A gépben kell megformázni! Ez hazardírozás, és teljesen felesleges! Az is előfordult hogy két azonos gépben nem működött tökéletesen a kártya mert az alkatrészeknek is van értékbeli eltérése, (szórása).



Hy!

Még kezdő vagyok ilyen dolgokban. De szeretnék érdeklődni. Tehát akkor az MMC kártyák akkor belemennek az SD foglalatba és azokat tudják is használni a pl. fényképezőgépek. De fordítva ez nem igaz ugye? És az MMC kártya nem "lötyög" az SD foglalatban, ezzel megbizhatatlanná téve használatát?


Más... ha belerakunk 1 fényképezőgépbe 1 új kártyát, mondjuk SD-t, akkor azt megkell formázni??? vagy simán, semilyen előzetes beavatkozást nem igényel a használatuk?


pén. dec. 29, 2006 22:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Itt nem a kártya kompatibilitásáról van szó, hanem a telefon és a gépéről! Minden gép kezelési utasítása figyelmeztet, hogy ne használjunk más gépben használt kártyát! A gépben kell megformázni! Ez hazardírozás, és teljesen felesleges! Az is előfordult hogy két azonos gépben nem működött tökéletesen a kártya mert az alkatrészeknek is van értékbeli eltérése, (szórása).


kedd márc. 01, 2005 0:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Szerintem nem nagyon fogja senki azt mondani, hogy jo ötlet. Müködhet az MMC az SD foglaltba téve, elvileg kompatibilis, de pl azt már nem igazán szeretik a cuccok, ha különbözö formázásu filerendszerek vannak a kártyán. elvileg mehet gond nélkül csak aztán egyszer meglepödsz mert eltünnek a kártyárol a telefonod dolgai, vagy életed legfontosabb képe lesz olvashatatlan mert a telefon valamit belenyul a kártyába. Olyan olcsok már a kártyák, szerintem kár ilyen kockázatot vállalni. Saját példám, a gépem kártyájára a DCIM mappa mellé bemásoltam pár mp3-at meg ilyesmit, mondván, hogy kényelmesebb mint kiirni cd-re és ugy magammal vinni. Sikerült is frankon, csak a digitkam döntött ugy hogy nem szeretne bekapcsolodni azzal a karival... Tanulság: ne használja az ember többfunkciosan a dolgait csak végszükség esetén...


kedd feb. 22, 2005 2:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás SD vs. MMC
Erdekes felfedezesnek voltam tanuja, mikor az SD kartyas Samsung gepben jol ketyegett az MMC kartyam is.Mivel van egy MMC -kartyas mobilom, arra gondoltam, jo otlet-e?ha a kartyat neha digitalis gepben hasznalom.Mennyire kompatibilis a ket kartya.Az biztos hogy az MMC bemegy az SD helyere, es eleg gyorsan megy. forditva viszont nem fer be mert az SD vastag.Ha van valakinek SD es MMC specifikacioja kuldje mar el!Megkoszonnem!!!
Xpee@mailbox.hu


hétf. feb. 21, 2005 19:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség