Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:52



Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ] 
Mini DV kiegészítők (aksi, mikrofon, lencse, állvány, stb.) 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: csüt. júl. 16, 2009 13:26
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Idézet:
Valaki tényleg okosítson már ki, hogy miért lehet jó egy mono kameramikrofon?


No megpróbálom elmagyarázni:

A mikrofon karakterisztika kialakításánál vannak bizonyos fizikai határok, nem lehet egy bizonyos szögnél kisebb az a szög, ahonnan a mikrofon a leginkább veszi a hangot (fő irány).

A kamerák esetében az a jellemző, hogy a képen látható dolgok hangját kell - elsősorban - rögzíteni, így az un. puskamikrofonokat vagy irányított mikrofonokat szeretik használni. Ennek a fő iránya kb. 30-60fok közötti, tehát innen sokkal nagyobb hangerővel veszi a hangokat, és ezek minden esetben mono kivitelűek.

A másik lehetőség, ha éppen belső térben készül a felvétel és/vagy szükséges a sztereó tér mikrofonozása. A sztereó videó mikrofonban igazából 2db mikrofon (kapszula) van egyben, melyek fő iránya 60-90fok körüli, és a két mikrofon egymáshoz képest 90fokban el van forgatva, hogy a bal és jobb hangcsatorna előálljon. Ez a mikrofon gyakorlatilag az a kamera előtti egész (180foknyi) teret felveszi, és persze a benne lévő nem kívánatos hangokat is...

A legolcsóbb irányított és nagyon jó hangú videó mikrofon:
http://www.rodemikrofon.hu/rode-videomic-szuperkardioid-video-mikrofon.html

A sztereó verziója már kicsit drágább, de még mindig megfizethető:
http://www.rodemikrofon.hu/rode_svm_sztereo-videomikrofon.html

A puskamikrofonoknak is több fajtája van, melyek árban és szolgáltatásokban is jócskán eltérnek:
http://www.rodemikrofon.hu/puskamikrofonok.html

És ami gyártófüggetlen:
http://www.mikrofondot.hu/puskamikrofonok-mikrofondot.html

Létezik sztereó puskamikrofon is, de ennek ára azért már elég súlyos:
http://www.mikrofondot.hu/Audio-technica-BP4029-sztereo-puskamikrofon.html

Ha van lehetőség a kamerán több mikrofoncsatorna rögzítésére, érdemes 1 puska/irányított és egy sztereó mikrofon használata, így a 4 hangsávból vágásnál könnyen kikeverhető a kívánt eredmény: a tér, vagy éppen a fő téma hangja.


csüt. júl. 16, 2009 13:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 12, 2007 17:38
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Mrt írta:
De ha valakinek van otthon piros-kék/cián szemüvege az pc-n is megtekintheti a 3d-t az ingyenes stereoscopic player-rel:

http://mitglied.lycos.de/stereo3d/


Ez igazán jó progi.
Csak aza a baj hogy csak demo. Nagyon örülnnék ha segitenél hogy honnan tudnám megszerezni hozá a codot.
Ha it ne makarsz válaszolni akkor írj ide robicsek2@citromail.hu
Nagyon fontos lee.


kedd jún. 12, 2007 17:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Srácok!

Most épp a kameralámpákat nézegetem. Van 3, 10/20 W-os kivitel.
Egyáltalán érdemes ilyenre költeni?

Akinek van, használta sokat már?


pén. máj. 27, 2005 14:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
Jax írta:
Srácok!
Valaki tényleg okosítson már ki, hogy miért lehet jó egy mono kameramikrofon?!?

Jax!
Külső mikrofont általában riporthoz szoktak használni.Vagyis ebben az esetben nincs értelme a 2 csatornás rögzítésnek.Abban az esetben, ha társaLgást kell, hogy rögzítsél egy asztal mellet akkor viszont már van szerepe a sztereo hatásnak. profi kamerákon eleve momo mikrofon van, mert csak hátér hangot kell hogy rögzítsen vagy riportot,vagyis a térhatás nem fő szempont.


szer. ápr. 27, 2005 17:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Kislaca!

A tippem, hogy nem árt! :-)
Elsők között vettem a kamerámra szűrőt. Ez egy gyári Sony szett volt (VF-30CPK S), 2 darabos, az egyik egy "síma" üveg az esetleges sérülések szűrésére, a másik egy cirkulár polárszűrő, biztos tudod mire jó.
De legjobb egy uv vagy skylight szűrő, ami ugye véd is és szabadég alatt "csodákat" művel! :-)

Mellesleg a VF-30CPK szűrőm eladó....


hétf. ápr. 25, 2005 11:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 07, 2005 20:11
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igazad van! Yes-Yes!
Persze hogy nincs harag.
Viszont adhatnál tippet,milyen szűrőt vegyek PC-103-ashoz.
A fényképezőmnél minden objektivre raktak nekem szűrőt,
és egyből láttam a külömbséget.De valahogy megsem fordúlt
a fejemben,hogy a kamerára is lehetne.


hétf. ápr. 25, 2005 9:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Ne haragudj Kislaca, de ez a topic erről szól:

"Mini DV kiegészítők (aksi, lencse, állvány, stb)"

Azért ugye nincs harag :!: :?:


hétf. ápr. 25, 2005 7:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 07, 2005 20:11
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszönöm a segitséget,a felbontásban biztosan igazad van.
De akkor miért lehet a Sony 350-es árából 3db 800k-kamerát
venni? Mert akkor a legjobb ami nekem is van az 1.070Mega és
plusz egy Sony P-10-es,5Megapixel.
Bár nekem nemsok különbség van a a régi Pana eX-3-as(800k),
és a sony dcr-pc-103e(1.070Mpix) között,nyilván a TV felbontása miatt.
Vagy mégsem?


vas. ápr. 24, 2005 23:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
Nyugodj meg, videó üzemmódban még 1megapixelt sem rögzítesz.
Hiszen mennyi is a DV PAL felbontás? 720x576, ki lehet számolni ez hány "megapixel"..
A több csak fotóüzemmódra vonatkozik. Nem szabad bedőlni neki.
Az én kamerám pl. 3x440.000 pixeles (3 ccd miatt) és mindenki dícséri a képét.


vas. ápr. 24, 2005 22:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 07, 2005 20:11
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Sony DCR-PC103e kamerát használok(1.07Mpix),szinte kizárólag
utazási felvételekhez.Gondolkoztam azon,hogy lecserélem a
300,vagy az új 350-esre.Ezek már 3.3Mpixeles kamerák,
Nem tudom hogy igaz-e,de többen is azt mondták,hogy ez a
3.3Mpix csak a fotókra vonatkozik,a kamera álltal rögzitett kép
nem jobb mint az én kamerámnak.Nehezen hiszem ugyan,mert a
két kamera közti árkülömbségből vehetek egy komoly 5Mpix-es
fényképezőt.Szerintetek hogy van ez?


vas. ápr. 24, 2005 8:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Kösz Balu1!

Ez a Sennheiser MKE 300-as mikrofon ha jól olvasom, nem zoom-os. De külföldi oldalakon nagyon sokaknál láttam, hogy ezt használják.
És nem hagy nyugodni, hogy miért jó, hogy mono. És az sem, hogy a Sennheiser miért csak ezt az egy típust gyártja kamerákhoz!!
Vagy tudnak valamit, vagy én gondolok nagy dolgokra.
amúgy itt a linkje:
http://www.sennheiser.com/sennheiser/ic ... alel_03171

Gondolom, azért egy magamfajta kezdő elégedjem meg egy alap mikrofonnal, ha már fejlesztgetek! Nem? Mert ugye az ára legalább a duplája - az én esetemben - a Sony egyik nagyon jó sztereó külső mikrofonnak. :-)


pén. ápr. 22, 2005 1:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Jax írta:
Srácok!
Valaki tényleg okosítson már ki, hogy miért lehet jó egy mono kameramikrofon?!?

Miért, jó ?


Egyébként csak arra tudok gondolni, ha távolabbról teljes zoom mellett szeretnél hangot felvenni akkor egy jó mono iránymikrofon sokat segíthet. Talán nagyobb távolságra nem szoktak sztereót használni mert ott leginkább a fő téma hangját szeretnénk rögzíteni anélkül, hogy más zaj azt elnyomná.

Persze sztereóban is lehetne iránymikrofont használni de jó minőségben az talán már komolyabb anyagi feltételekhez kapcsolódik. Gondiolom itt is vannak fokozatok. Mindenki azt használja amit az igénye és lehetőségei engednek.

Lehet, hogy nem is jó, inkább szükségmegoldás a fent leírt ok miatt?
Persze csak találgatok, de mi másra lehet gondolni.


kedd ápr. 19, 2005 12:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Nekem otthon egy Sony kameramikrofon van. Ha alapra rakom, tök jó, de ha zoomolok, azaz beerősít, akkor minden elmegy a magas hang irányba.


hétf. ápr. 18, 2005 19:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Srácok!
Valaki tényleg okosítson már ki, hogy miért lehet jó egy mono kameramikrofon?!?


hétf. ápr. 18, 2005 17:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
Nálam van most egy ilyen 3d-s előtét.
Egy sony d8-asra pont rámegy (37mm).
Én kísérleteztem már két sony d8-as egymásmellé rakásával is, a 3d hatás ez esetben jobb!
Itt ugyanis egyik félkép a bal szem képét a másik félkép a jobb szem képét rögzíti, ami ugye eleve fele akkora felbontást jelent, másrészt
az egyes félképek között 1/50sec időeltolódás van, ami gyorsan mozgó témáknál zavaró. Fellép még egy másik nemkívánatos jelenség is:
az egyik képen gyakran megjelenik tükröződés, ami a másikon nem, valószínű a tükrös működési elvéből kifolyólag, és ez is zavarja a 3d hatást.
Kinnt kell filmezni a szabadban, ahol sok fény van, mert a szobai fényviszonyok nem elegek egy d8-asnak, hangyás lesz a kép.
Sajnos a nagyobb kamerámra nem megy rá az 58-as szűrőátmérő miatt, de ha rámenne sem lenne túl élvezhető, mert már így is vignettál a sarkokban.

De ha már ennyire lehúztam, azért írok jót is:
tv-n visszanézve lcd szemüveggel valóban van 3d hatás.
Ehhez egy kis szinkronizáló dobozka és egy lcd szemüveg kell.
Azért ez sokkal olcsóbb mint maga az előtét.
De ha valakinek van otthon piros-kék/cián szemüvege az pc-n is megtekintheti a 3d-t az ingyenes stereoscopic player-rel:

http://mitglied.lycos.de/stereo3d/


csüt. ápr. 14, 2005 7:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
...egy extra tartozék..

Még egyelőre analóg és digitális kamera közötti váltás előtt állok, de abban már most biztos vagyok, hogy a 3D térhatásu videó felvétel lehetőségét nem hagyom ki. Közre adom a beszerezhetőség helyét, talán mást is érdekel. Véletlenül akadtam rá. Kb. 60.000,-Ft körüli áron lehet megvásárolni a kellékeket a felvételhez és így néz ki kamerára szerelve:
Kép

Pár percen belül könnyen felszerelhető bármilyen videokamerára. Segítségével 3D-s valósághű felvételeket készíthet bárki.

"Könnyen használható:
Ha már egyszer felszerelte kamerájára, bármikor készíthet 3D-s felvételeket. A kamera beállításai változatlanul használhatóak.
Univerzális: Majdnem minden kamerával kompatíbilis!

Hihetetlen 3D videó: Esküvők, családi nyaralás, sport esemény, partik és még mi mindent rögzíthet.

Hogyan is működik ?
A szabadalmaztatott NuView adapter elkülöníti a látványt bal, és jobb szem számára.
Szerelje fel bármilyen szimpla lencsés kamerára, és készítsen 3 dimenziós felvételeket!"


Azt nem tudom, a 3D visszanézéshez is kb annyiba kerül a tartozék vagy egyben ennyi az ára.
Kép

Kép

"Hogyan is működik?
A Virtrual FX egy teljesen hagyományos videojelet kap, amit egy DVD-ből, VIDEO-ból vagy akár egy játékkonzolból nyer. Elküldi az átalakított immáron 3D-s jelet az Ön TV jének. Az átalakító rendszer elvégzi a szükséges, bonyolult matematikai algoritmusokat, melyek a 3D-s konverzióhoz kellenek, majd ezt szétválasztja, két külön képpé (bal, és jobb szem). Az így nyert térhatásu képet a drótnélküli 3D szemüvegen keresztül láthatjuk, mely infravörös jelekkel kommunikál, a vezérlőegységgel. A szemüveg a bal, és jobb lencséje a kapott szignálnak megfelelően nyílik, és záródik, így azt a látszatot kelti, mint ha a látott kép valóságos lenne."

...és ahol meg lehet nézni...
Kép

Az idézett lap címe: http://www.vrcenter.hu/index.php?menu=1&id=11&akcio=


szer. ápr. 13, 2005 21:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
Cif, nem tudom hogy egy külső mikrofon megoldaná-e a problémád.
Szerintem nem. Ami kéne neked az egy manuális hangbeállítással rendelkező kamera. Sajnos az olcsókról ezt lespórolják.


szer. ápr. 13, 2005 19:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 13, 2005 11:10
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nekem egy Sony DCR-TRV14-es kamerám van. A problémám az hogy általában koncertek felvételére használom és elég közel kell állnom a hangfalakhoz ha látni is akarok valamit, viszont ilyenkor a hang főleg a basszusok iszonyúan recsegnek. Ezért arra gondoltam hogy veszek hozzá egy külső mikrofont amit rá lehet szerelni hátha ez megoldja a problémámat és végre normális minőségű hangot tudok produkálni. Van rá esély hogy az megoldja vagy itt nem a beépített mikrofonnal van a baj hanem a kamerával? És ha igen akkor milyen mikrofont vegyek?

Előre is köszi!


szer. ápr. 13, 2005 11:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
Köszi az elismerést.
Mikrofon azért jól jönne, ha riportot készít az ember, mivel
jelenleg nagyon hallatszik a környezet zaja. De ez természetfilmezésnél nem egy hátrány :)

Vegast adtak egyik Canopus kártya mellé, nem tudom tart-e még az akció. Viszont netről is rendelheted bankkártyával, és akkor nincs vám, szállítási ktg, stb..

Ja! Én dps-velocity..

üdv!


szer. ápr. 13, 2005 10:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Mrt!
Megnéztem a neten, milyen kamerád is van. Érthető, hogy nincs szükséged mikrofonra, mivel már elég komoly van rajta. :-)
És megnéztem a koviszabolcs-nak készített dvd bemutatódat is. Jól megszerkesztett, kellemes film.
Gondolom Vegassal csináltad a studiómunkálatokat! Én egyenlőre a demót próbálgatom, de idővel szeretnék venni egy dobozos kiadást. Megkérdezhetem, Te hol vásároltad? Pl. kértem árat a http://www.leonardo.sns.hu/ cégtől (egyedüli forgalmazóként működhetnek). Küldték is, csakhát húzós. Talán érdemesebb lenne külföldön megvenni. Na ezt még megálmodom...

Iron Storm!
A Te kamerád sem az a kompakt kivitel, mint az enyém. :-)
Az enyémre pont most vettem nagylátószögű objektívet. Nézegettem a Hama kínálatát, de végül maradtam a gyári Sony lencsénél, abból is a HG kivitelnél. Nem rossz, bár kicsit nagyobb "változásra" számítottam.
Legtöbben a gyári tartozékokat ajánlják. Persze függ attól is, mennyit szánsz rá.

Mindenki!
Még mindig nem tudom, hogy miért jó a Sennheiser kameramikrofonja, hogy MONO???? Valaki okosítson ki!!!

Üdv


szer. ápr. 13, 2005 1:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2004 22:07
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Sziasztok.

Egy JVC GR-DV500E kamerám van. amit vettem az nagyobb akksi (2600mAh) táskát, és kazettákat.

amit szeretnék az egy nagylátószögű objektív. de nem vagyok képben milyet is kellene. az optiform oldalán nézegettem,de fogalmam sincs melyik lenne jó nekem.

tud valaki segíteni?


hétf. ápr. 11, 2005 21:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
Szeva!

A kamerám egy Canon XM2-es. Főleg természetet videózok, sokat túrázok, tavaly a Balatonról készült egy filmem.
http://www.koviszabolcs.hu alatt találsz bemutató videót.

Mikrofonom nincs, majd ha szükség lesz rá, utananézek, mit is érdemes venni.

Apropó: ha valakinek szintén XM2-je van vagy tud bérlési lehetőségről, szóljon! Szeretnék két kamerával kísérletezni...


vas. ápr. 10, 2005 9:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
A Hama állványokat nem szeretik.


szomb. ápr. 09, 2005 10:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Szeva Mrt!

Klassz a szerkód! És milyen a kamerád? Hobbiból videózol vagy munkákat vállalsz?
Külső mikrofonod ha jól olvasom nincs. Mi a véleményed a mono kérdésemben?


Jut eszembe polár szűrőm nekem is van. Az állványt már megbántam, hogy nem egy komolyabbat vettem, de lehet, hogy még keveset használtam, kopnia kellene. :-)

Jax


szomb. ápr. 09, 2005 9:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás Re: Mini DV kiegészítők (aksi, mikrofon, lencse, állvány, st
Tartozékok:
manfrotto állvány, cookin szűrőtartó, átmenetes ND filter, cirkuláris polár, lanc zoom, motoros állványfej, objektív törlőkendő, hátizsák! :)


szomb. ápr. 09, 2005 6:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Mini DV kiegészítők (aksi, mikrofon, lencse, állvány, stb.)
Sziasztok!

Arra vagyok kíváncsi, hogy miniDV tulajdonosok, ki milyen tartozékokkal bővítette az "alapfelszerelését" és hogy miért arra esett a választása?!?

Én eddig a kamerámhoz (DCR-TRV 33-as) objektívre védőlencsét, nagyobb aksit, hordtáskát, természetesen kazettákat vettem, ezeket mind ugyanattól a gyártótól (Sony). Tripodot már alacsonyabb árfekvésben választottam, Hamát.

De most mikrofont szeretnék és kicsit tanácstalan vagyok. Konkrétabban van egy Sennheiser MKE 300-as típus amit kinéztem, de számomra furcsa módon mono! Gyanítom nem véletlenül, de mégis miért??

Írjatok!
Kösz!

Jax


pén. ápr. 08, 2005 20:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 26 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség