Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd ápr. 23, 2024 7:19



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Sony MiniDV -> PC-re történő áttöltési probléma 
Szerző Üzenet
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 06, 2006 0:38
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Bp általában
Hozzászólás Sony
Nekem csak sony kameráim vannak 1 digit 8 és 1 3ccd-s mini dv
4 különböző gépem és alapból mindegyik felismeri fire w. kábel rádugásával
A jó hardver nagyon fontos!!Rengeteg galibát okoz!Ha nem megy +kell próbálni azt a kamerát és kábelt másnál is!
Ha jó az xp,akár sp 1 (1 kicsit szegényesebb a movie maker)
akár sp 2,azonnal felajánlja a lehetőséget
Utána a movie maker-en belül már lehet állítani ,milyen minőséget akarsz
Én az avit ajánlom közvetlenben,kicsit több mint 3 mbit/sec asszem
ez a legjobb minőség,de a legkezelhetőbb!
Viszont nagy a helyigény :kb 13 giga /60 sec
megéri,ezt használom évek óta,de jó bármi más:ulead,adobe stb
hiba olyankor szokott lenni,amikor törött a kábel vagy a csati,hw hiba agépben,összeakad valami más progival stb
Érdemes letisztítani,akár 1 teljesen szűz xp-t feltenni és csak a legszükségesebb alapokat feltenni.
Hibátlanul műkszik!
Ha segítség kell,tudok néhány okosságot és oldalt,ahol rengeteg a segítség.
üdv :ray


szomb. máj. 06, 2006 0:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 19:24
Hozzászólások: 4
Hozzászólás RE: Videók - Kérések
Nekem ugyanez a helyzet csak Panasonic NV-GS21-gyel. Xp-m van, és rajta SP2 és hol felismeri hol nem, van firewire kártyám és azt fel is ismeri (van IEE1394 állomásvezérlő és 1394-es hálózati adapter is) próbáltam windows movie makerrel is és Adobe Premiere-rel is, egy ideig felismerte és volt amit le is mentett, majd lefagyott, de van hogy fel se ismeri a kamerát. Van TV kártya is a gépben, azt hallottam hogy bedugott TV kábellel nem megy, kihuztam de az se megoldás, továbbra is a szerencse kérdése hogy felismeri vagy sem és inkább nem :( . Valakinek ha volt hasonló problémája, és megoldódott az lécci segitsen!
Köszi


pén. ápr. 07, 2006 19:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Ezrszer el lett mondva fw kell (usb nem fog menni plane nem a sony-k 1-es usb-jevel).

Fw nem detektalja a kamerat? Ha radugod a kamerat es bekapcsolod akkor elsore fel kell jonnie az uj hw varazslonak, ahol is standard mindv kamerakent kell felinstallazni. Ezutan az intezoben meg kell jelennie egy video streaming resznek ahol kozvetlen lathatod a kamera kepet. Ilyenkor a kamera oldalan pulzalo kek feny lathato (nekm legalabbis hc-40 es hc-20 eseten). Emlekeim szerint a kameran semmit nem kellett allitani, alapbol ment.

Gond lehet meg ha felrakod a kamerahoz adott progikat. Nekem elegge osszekutyulta az xp-met, raadasul olyan tre progik, hogy semmire sem jok.
Viszont sp-2-vel szivtam. Az sp-2 lecsereli a komplett firewire vezerlest (mar az sp1-is atbuzulja). Nekem igy csak par mp-ig ment a digizes utan lehunnyadt a windows (lehet hogy hw fuggo de masoknal is olvastam ilyen gondot). Ezert ezt a reszt visszabarkiztam az alap xp-bol.

Ha a streaming megy akkor mar tok mindegy milyen progit hasznalsz (ulead,sony,pinnacle,video maker), ezek mind mind a vide streaminget hasznaljak ezert mindegy melyikkel probalkozol. Szerintem ha odaig eljutsz hogy az xp-be epitett windows movie maker muxik akkor utana minden fog mukodni.


vas. szept. 11, 2005 20:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Hozzászólás 
Azért ennyire ne nézzetek amatőrnek!


vas. szept. 11, 2005 6:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
njack írta:
Kösz, már ellátogattam az oldalakra, de szerintem ez nem progi probléma. Hardveresen fel kellene ismernie a kamerát, de nem. Mindenesetre szedek majd le progikat és tovább próbálgatom, de nem tudom, kihez fordulhatok.

A kamerát play módba kapcsoltad?


vas. szept. 11, 2005 6:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Hozzászólás 
Kösz, már ellátogattam az oldalakra, de szerintem ez nem progi probléma. Hardveresen fel kellene ismernie a kamerát, de nem. Mindenesetre szedek majd le progikat és tovább próbálgatom, de nem tudom, kihez fordulhatok.


szomb. szept. 10, 2005 19:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Letöltesz valamilyen NORMÁLIS progit.
http://digikamgyik.atw.hu/
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9024180


szomb. szept. 10, 2005 17:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Hozzászólás 
és SP2 nélkül?


szomb. szept. 10, 2005 15:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Firewire csatin keresztül az XP-nek alapból fel kellene ismernie SP2 frissítéssel.


szomb. szept. 10, 2005 13:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Hozzászólás Sony MiniDV -> PC-re történő áttöltési probléma
Üdv mindenkinek!

Van egy Sony HC17-es HandyCam-em. A PCre történő áttöltésnél az USBs csatlakozás rendben van, viszont a felbontás nagyon gagyi. De ennek már utána néztem. Vettem FireWire kábelt. Viszont a géppel összekötve nem ismeri fel a kamerát. Állítgattam amit csak lehetett a kamerán, de semmi. Ellenőriztem a kártya driverét, de semmi változás. (megj.: laptop beépített fireWire portját használom)

Kérlek, segítsetek!!! Már a t..m is kivan ezzel, mert nem tudom áttölteni a video anyagot.

Előre is köszönöm!


szomb. szept. 10, 2005 12:06
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség