Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 11:58



Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Canon PowerShot A520 vagy Panasonic DMC-LZ1 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 30, 2005 2:16
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Valószínűleg igazad van.
Már megrendeltem a Canon-t.
Majd ha kipróbálom, akkor nyilatkozok a tapasztalataimról.


vas. júl. 10, 2005 2:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Panasonic a három alapgépéből kispórolta a Leica objektíveket, mint az egyik hirdetés apróbetűs részéből kiderült. A képstabilizátor kecsegtető, de az objektívre mi a garancia, ha nem Leica?"

Nem értelek a Leica csak egy optika van még számtalan és nem is rosszak. Pld a Fuji 5500 as Fujinonja nagyon jó kiegyensúlyozott objektív, a Minolta APO minősítésű objektívjei is nagyon jók, megfelelnek a minősítésnek.A Fuji 5500-as zoomja 10x-es pont 70000-ért, igaz hogy nincs olyan gép melynek valamelyik részegységébe bele ne lehetne kötni, mert mindegyiknek van egy vagy több gyengéje.


csüt. júl. 07, 2005 14:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Azért egy gép kiválsztásánál azt hozni döntö érvnek, hogy "Canon szerintem igencsak minoségi gépeket készít (a legtöbb eladott gép Canon)" eléggé vicces dolog:) Ilyenkor mindig az jut az eszembe, hogy a legjobb auto a Suzuki, hisz sokkal többet eladnak belöle mint pl a bmw-böl:) Az igencsak minöségi gépgyártorol meg annyit, hogy nem egy topic van tele valami E-mittudoménhány hibaüzenettel és beszorult objektivvel, és ez nem a pana topicokban van, hanem az igencsak minöségi gépeket gyárto cég A szériás gépeinél. Mig én nem igazán olvastam megbetegedett panasonic digitgépröl. Mindezekböl nem az következik, hogy rosszul döntöttél volna, de az érvek amiket felhoztál azok picit mosolygásra késztettek:)


csüt. júl. 07, 2005 12:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 30, 2005 2:16
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Az igazat megvallva nekem a Canon szimpatikusabbá vállt, mivel a Canon szerintem igencsak minőségi gépeket készít (a legtöbb eladott gép Canon), magyar menü, rengeteg funkció stb

A Panasonic a három alapgépéből kispórolta a Leica objektíveket, mint az egyik hirdetés apróbetűs részéből kiderült. A képstabilizátor kecsegtető, de az objektívre mi a garancia, ha nem Leica?

A Nikon is szóba került, de szerintem gyengébb mint a Canon, bár olcsóbb.

Ha 6-8-10 x-es zoomot szeretnék, elfogadtató minőségben, akkor azt viszont ne reméljem 70.000-ért.

Tehát a Cannon A520-at választottam.


csüt. júl. 07, 2005 11:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás Re: Canon PowerShot A520 vagy Panasonic DMC-LZ1
Juhász László írta:
Melyiket ajánljátok inkább?
A Canon most 10.000-el olcsóbb. (magyar menüs)
Megéri a Panasonic 6 szoros zoom-ja és a stabilizátora a +10.000-et?


A kérdésedben benne van a válasz: ha fontos a nagyobb zoomtatomány akkor megéri a +10-et a Pana, egyébként megfelel a Canon is.
Szerintem röviden: Pana.
Az Oly 725-öt felejtsd el.....


csüt. jún. 30, 2005 22:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 09, 2004 20:10
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: A föld alatt,meg néha Középfölde
Hozzászólás 
Az Olympusnak gyenge az autofókusza és zabálja az aksit a zoom.Már iso200-nál is eléggé zajos.
A Pana-t nem ismerem,de a manuál fókusz hiánya miatt nem baj,ha pontos kevés fénynél az auto.Amúgy a stabilizátor,meg a 6X zoom tuti,de a legjobb az optika,ami ugyanis LEICA.Ha van a gépben hisztogram kijelzés és figyelmeztet a beégésekre,akkor vedd meg,ugyanis a Canonnak van és ez nagyon hasznos dolog!A beégéseket,sajnos,később sem lehet eltávolítani!!!
Szumma-szummárum:Pana-hisztogrammal,nélküle Canon!


csüt. jún. 30, 2005 16:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Olympus:
a 10× zoommal rendelkező gépek közül nem ajánlom a stabilizált optika nélküli változatokat.

Nekem a Pana szimpatikus, főleg az általad említett zoomtartomány és a stabilizátor miatt. Ha nem akarsz manuális beállításokkal foglalkozni, csak az a lényeg, hogy egy gombnyomásra szép képet kapj, akkor ezt ajánlom.
(Mondjuk a full manuális beállítások minden kompakton igen körülményesek. Minimum egy tárcsa kell a használhatósághoz - és akkor még a keresőről nem is beszéltem...)


csüt. jún. 30, 2005 6:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 30, 2005 2:16
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Esetleg Olympus Camedia C-725 UZ ajándék 2x64MB memóriával?


csüt. jún. 30, 2005 2:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 30, 2005 2:16
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Canon PowerShot A520 vagy Panasonic DMC-LZ1
Melyiket ajánljátok inkább?
A Canon most 10.000-el olcsóbb. (magyar menüs)
Megéri a Panasonic 6 szoros zoom-ja és a stabilizátora a +10.000-et?


csüt. jún. 30, 2005 2:38
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség