Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 7:58



Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Canon PowerShot A520 vagy Panasonic DMC-LZ1 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 29, 2005 11:30
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Akkor ez tényleg jobbnak tűnik.


hétf. feb. 27, 2006 17:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Babajaga írta:

Garanciális probléma esetén időben ugyanannyi garanciát adnak mint más, csak mivel a németektől veszik a gépeket oda küldik vissza javításra is ezért több időbe kerül míg visszakapod. És csak személyesen lehet leadni a Visegrádi-utcai szervizben. Viszont 10-20 %-al olcsóbbak a gépek mint legtöbb helyen. Valamit valamiért.


Itt csak 990.-al kerül többe, és magyaroszági garanciát adnak.


hétf. feb. 27, 2006 15:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 29, 2005 11:30
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Még szétnézek Debrecenben is, bár kétlem, hogy 42000-ért megkapnám máshelyen.
Köszi az infókat. Csak tudnám eladni a Trustot... :?


hétf. feb. 27, 2006 15:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
[quote="bniki"]Ezt az ajánlatot én is láttam, viszont azt még csak most olvasom, hogy a kiszállítás ingyenes 10000 Ft felett. Nem bp-i vagyok, de lehet, hogy ezt veszem igénybe. Még soha nem rendeltem műszaki cikket neten, így nem tudom, hogy ha esetleg műszaki probléma adódik, akkor mennyi macera jár vele.[/quote]

Garanciális probléma esetén időben ugyanannyi garanciát adnak mint más, csak mivel a németektől veszik a gépeket oda küldik vissza javításra is ezért több időbe kerül míg visszakapod. És csak személyesen lehet leadni a Visegrádi-utcai szervizben. Viszont 10-20 %-al olcsóbbak a gépek mint legtöbb helyen. Valamit valamiért.


hétf. feb. 27, 2006 14:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 29, 2005 11:30
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Ezt az ajánlatot én is láttam, viszont azt még csak most olvasom, hogy a kiszállítás ingyenes 10000 Ft felett. Nem bp-i vagyok, de lehet, hogy ezt veszem igénybe. Még soha nem rendeltem műszaki cikket neten, így nem tudom, hogy ha esetleg műszaki probléma adódik, akkor mennyi macera jár vele.


hétf. feb. 27, 2006 14:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
annyit ér amennyiért egy (bocs) balek hajlando elvinni. 30ezerért van canon a410 3 megapixel, 3x optikai zoom vadiuj garanciával. Ez alapján én 10e-nél többet nem adnék egy 2 megapixeles zoomnélküli noname géppel kártyával használtan. De istenigazábol még ennyit se. Csak bosszankodnék hogy akármennyi pénzt kiadtam egy gépért amivel istenigazábol nem tudok használhato képet csinálni. Nem tudom mennyiért vetted, annak a feléért probáld árulni, hátha valakinek kell egy ilyen a telefonja vga kamerája helyett.


hétf. feb. 27, 2006 14:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
[quote="bniki"]Még egy kérdés:
Hol tudnám a legolcsóbban megvenni a Canon A520-at? A webshopos ajánlatokat nagyjából ismeres, viszont nem tudom hogy egyes hipermarketeknél milyen árban lehet kapni (ha van).[/quote]

http://www.edigital.hu/home.php?cat=258

Nem hipermarketekben kell gépet venni hanem szaküzletekben. Az Edigitálnál a legolcsóbb a Visegrádi-utcában, az Erzsébet-körúton, vagy a budai Mammutban.


hétf. feb. 27, 2006 13:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 29, 2005 11:30
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Még egy kérdés:
Hol tudnám a legolcsóbban megvenni a Canon A520-at? A webshopos ajánlatokat nagyjából ismeres, viszont nem tudom hogy egyes hipermarketeknél milyen árban lehet kapni (ha van).


hétf. feb. 27, 2006 13:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 29, 2005 11:30
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Köszi a tanácsot! Azért valamennyiért csak jó lenne eladni. Most komolyan mennyit érhet a gép az MMC kártyával?


hétf. feb. 27, 2006 13:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Ott rontottad el, hogy Trustot vettél. Digitgépet csak márkásat (canon, nikon, fuji, minolta, olympus, panasonic, sony, végszükség esetén HP) szabad megvenni. Szinte nem drágábbak a márkás gépek mint a noname gagyik és nem egy szintet tudnak. (persze a 30e ftos árkategoriában a nagy nevektöl se szabad csodát várni, de azért nem mobilkamera szintet tudnak nagy gyártok alapgépei se, szemben a noname gépekkel) Az MMC kártya volt a másik önszivatás, lehet ugyan használni a legtöbb gépben SD helyett (a canonban is) de sokkal lassabb. Nekem a canon 410hez 16 megás MMC karit adtaka csomagban, szvsz 10x gyorsabb a gép mentéskor alap SD karival is mint az MMC-vel. MMC- karit használj mobilban, digitfényképezöbe vegyél SD-t, meghálája. Ja igen. A canont vedd meg (a trustot meg ajándékozd oda egy unokatesonak aki már nem nyeli le de még nem akarna fotozni csak örömet szerez neki, ha villog a vaku és szines képet lát az LCD-n)


hétf. feb. 27, 2006 12:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
A vakuzás minden gépnél szívja az akkut. Inkább SD-t használj, nem mintha nem menne MMC-vel. Digitális zoommal nem szabad fényképezni az nem arra való.


hétf. feb. 27, 2006 9:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 29, 2005 11:30
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
2,1 Megapixeles a Trust. Nem igazán jó beltéri képeket lehet vele készíteni és a makrója is kb. 30 cm, digitális zoomos stb. Szóval én már többre vágyom.
A Samsungról olvastam is, hogy nagyon szívja az aksit, főleg a vakuzás.

Még egy kérdés:
A Trustba MMC kártyát vettem. Ha veszek egy Canont, akkor megtartsam-e ezt a kártyát, vagy inkább SD-t vegyek bele? Bár nem tudom, hogy a gépemet kártya nélkül mennyiért tudnám eladni...

Üdv!


hétf. feb. 27, 2006 7:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
[quote="bniki"]Köszi az infót. Nekem egy Trust 750-es gépem van. Most már tudom mondani, hogy elég sok zajos képet tud csinálni. Mindenképpen le akarom cserélni, mert a minőséggel nem vagyok elégedett.
A Canon A520-at néztem ki vagy a Samsung A50-et. Letöltöttem mindkét gép jellemzőit, de még olvasom a véleményeket.
Minden tanácsot szívesen veszek.

Üdv![/quote]

Hány megás ez a Trust? Mert lehet hogy csak a kevés képpont miatt részlethiányos a kép.

A Samsungnak nincs keresője, ezért csak magadtól eltartva tudsz vele fényképezni ami nem mindig jó. A Canon jobb. A Samsung nagy monitorja csak zabálja az áramot.


vas. feb. 26, 2006 23:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 29, 2005 11:30
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Köszi az infót. Nekem egy Trust 750-es gépem van. Most már tudom mondani, hogy elég sok zajos képet tud csinálni. Mindenképpen le akarom cserélni, mert a minőséggel nem vagyok elégedett.
A Canon A520-at néztem ki vagy a Samsung A50-et. Letöltöttem mindkét gép jellemzőit, de még olvasom a véleményeket.
Minden tanácsot szívesen veszek.

Üdv!


vas. feb. 26, 2006 22:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Képzaj


vas. feb. 26, 2006 17:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 29, 2005 11:30
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Mit jelent az, hogy zajos a kép??


vas. feb. 26, 2006 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
A csepptöltés az nem folyamatos töltés hanem pótlása az önkisülésnek. Csak akkor van csepptöltés ha csökken a töltöttség és egyik töltőnél ez kb. 60mA-nek volt írva.


szer. feb. 15, 2006 22:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 14:15
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
MaD írta:
Hadd kötözködjek egy icipicit... :twisted:
Az, hogy 2400, 2500 vagy 2600mAh, az majdnem mindegy. Az, hogy mit írnak rá, az egy dolog.
A 400mA-es töltőre meg azt mondom, hogy egy bármekkora akksit is fel lehet tölteni egy 100mA-es töltővel csak tovább tart... Viszont a kisebb töltőáram hosszabb élettartamot garantál a lassabb töltésért cserébe.

A hosszabb élettartam csak akkor igaz, ha az akkura előírt névleges töltőárammal töltjük.
Ez az akku kapacitásának az 1/10-e, azaz 2200mAh-ásnál 220mA.
Az ennél nagyobb töltőáram gyorstöltésnek számít, az ennél kisebb pedig csepptöltésnek. Élettartam szempontjából egyik sem ideális.


szer. feb. 15, 2006 22:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Az, hogy mit írnak rá, az egy dolog. "

Ezen az alapon lehetne 1000mAh-s akkut is venni csak épp nem működik vele a gép. A másik pont ezekhez a két akkus gépekhez indokolt a legnagyobb kapacitás, mert a kis feszültség miatt több áram kell.


szer. feb. 15, 2006 21:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Hadd kötözködjek egy icipicit... :twisted:
Az, hogy 2400, 2500 vagy 2600mAh, az majdnem mindegy. Az, hogy mit írnak rá, az egy dolog.
A 400mA-es töltőre meg azt mondom, hogy egy bármekkora akksit is fel lehet tölteni egy 100mA-es töltővel csak tovább tart... Viszont a kisebb töltőáram hosszabb élettartamot garantál a lassabb töltésért cserébe.


szer. feb. 15, 2006 21:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 14:15
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Nem a 2200-as a legnagyobb, talán gyártanak 2400mAh-ást is.
A 2200-as garnitúrával /négy darab, mert nekem A70-em van/ én olyan 400 képet tudok csinálni vaku nélkül.
Azt azért majd vedd figyelembe, hogy ha akksikat veszel, hogy le kell meríteni őket teljesen töltés elött, tehát jobb volna egy kisütni is képes töltőt venned hozzájuk. A másik dolog pedig, hogy kb a negyedik ötödik feltöltés után érik el a teljes kapacitásukat az akksik, addig csak töredékét adják. /formázás/


szer. feb. 15, 2006 19:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Akkor akkut veszek. És 2200 a legnagyobb, vagy van nagyobb?"

2600-as a legnagyobb azt vedd. Az hogy mennyi ideig jó attól is függ mennyi monitort vakut használsz. Persze töltőt se felejtsd ki a 2600-ashoz legalább 400mA töltőáram v. nagyobb kell.


szer. feb. 15, 2006 19:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Köszi

Akkor akkut veszek. És 2200 a legnagyobb, vagy van nagyobb?

És azzal kb. hány képet bír?

Köszi


szer. feb. 15, 2006 18:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Ilyen sokat fogyaszt és ez normális?"

Egy dolgot ne felejts el hogy az ilyen gépek többnyire 4 áramforrással mennek. Ez a hibája a 2 elemes gépeknek, az A610-nél már visszaálltak a 4-re. Mivel kisebb a feszültség áram kellene de az elemek nagyobb belső ellenállása ezt lehetetlenné teszi, akkut kell használni.


szer. feb. 15, 2006 18:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 14:15
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
A felbontás nem befolyásolja a fogyasztást. Nem, az nem normális, hogy 60 kép után lemerül, esetleg akkor lenne az, ha minden kép elött 3-4 percig nézegetnéd a témát a tft-n.
Valószinüleg az elem vagy mégse a legjobb fajta volt, vagy pedig régebb óta állhatott az üzletben.
Igazából akkumlátorral érdemes használni, mondjuk 2200mAh-ással, és ha az lemerül, akkor csak feltöltöd. ekkor persze érdemes venni egy tartalék garnitúrát is.
A távirányítóból kivett elemekkel pedig azért nem müködik, mert a digi gépeknél általában elég magasra van állítva a feszültségérzékelő-kikapcsolási szintje, ezért alacsonyabb feszültségü elemeknél be sem kapcsol. Ettől még azok az elemek sokáig működhetnek pl. walkmanban, vagy más elemes szerkezetben.
És ez azért van így, mert a digigépek áramfelvétele elég magas, főleg zoomoláskor, tft használatkor, és annyi energiának mindig maradnia kell a gépben, hogy például a motor az obit be tudja húzni kikapcsolás elött.


szer. feb. 15, 2006 18:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Hali

Az normális hogy A520 maximum felbontáson, vakuval, 50-60 kép után lemerül, úgy, hogy be sem kapcsol? Normális, márkás elem van benne.

Ja, és ha belerakok egy használtban lévő elemet, pl. egy távirányítóból, akkor sem kapcsol be?

Ilyen sokat fogyaszt és ez normális?


szer. feb. 15, 2006 17:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Nem véletlen, hogy a digitális kamerákon is kezd terjedni a képstabilizátor. Mega O.I.S, meg hasonlók.


pén. szept. 09, 2005 11:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Akkor viszont bármilyen géppel könnyű bemozdult képeket csinálni, nem csak a Canon-nal. :)


csüt. szept. 08, 2005 13:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Valahol itt...
Nem, én nem a gépet tettem hibássá, hanem valószínű túlságosan mozog a kezem néha. Ez egyes beállításoknál és viszonyok mellett fokozottan érvényesülhet.
Ennek műszaki alapjait is ecsetelték már. Sajnos nem lehet mindig állványról fényképezni. :(


szer. szept. 07, 2005 10:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
TargeT írta:

"A Canonnal könnyű homályos képet készíteni, főleg zoommal, ha bemozdul picit."

Nekem ebből korábban is, és most is az jön le, hogy a gépet teszi hibássá a bemozdult képek miatt. Ha pedig a gép hibájából mozdult be, akkor garantáltan nem lehetett más módban, mint automata módban, hiszen kézi módban már a fotós beállításain múlik a dolog.

TargeT itt vagy valahol?


hétf. szept. 05, 2005 14:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
OFF lehet hogy nem volt szándékodban de azt tetted, Nem azt irtad, hogy a géped automata modban nem szokott bemozdulni, hanem :" Én rengeteg képet csináltam a Canon A70-emmel (minimum több tízezer db-ot), és még soha egyetlen alkalommal nem sikerült bemozdult képet kreálnom, se zoommal, se anélkül. Se vakuval, se anélkül. Se napsütésben, se vaksötétben. Se automata módban, se manuális beállításokkal." Nem akarom többet idézni amit te irtál. Mindezek mellett az elözményben se azt irta TargeT, hogy az ö gépe automatán mozdul be, erröl sehol szo se volt igy nem is következik belöle, hogy te csak automata modrol beszélnél, föleg, hogy ki is hangsulyoztad, hogy soha semmilyen körülmények között se. Ennyi. ON illetve OFF ujra Tök jo 300d-t fogdosni:) és tényleg jo dslr-el manuálfokuszt használni:))) ON


pén. aug. 26, 2005 17:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Nem állt szándékomban semmiféle nagyzolást írni. Magyarázkodni sem szoktam soha. Magyarázni próbáltam neked, hogy megértsd, miről van szó. Az illető személy azt írta, hogy a gépe gyakran csinál bemozdult képeket 4xzoom állás mellett (tehát NEM arról volt szó, hogy az ő állított volna be túl nagy záridőt, és emiatt mozdultak volna be a képek). Erre írtam én, hogy több 10ezer kép után sem csinált az azonos márkájú gépem bemozdult képeket. És szándékosan hozzá is tettem, hogy ha akarnék tudnék csinálni. De itt a gépről volt szó, és nem a fotósról!
Egész végig sem írtam semmi mást!!!


pén. aug. 26, 2005 16:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
nem akartam ehhez a témához többet hozzászolni, de sajnos ha valaki nem teljesen a valoságot fedö hozzászolást ir arra csak regálok. "Scorp Elküldve: Szer. Júl. 27, 2005 2:46 pm Én rengeteg képet csináltam a Canon A70-emmel (minimum több tízezer db-ot), és még soha egyetlen alkalommal nem sikerült bemozdult képet kreálnom, se zoommal, se anélkül. Se vakuval, se anélkül. Se napsütésben, se vaksötétben. Se automata módban, se manuális beállításokkal. " "Scorp Elküldve: Csüt. Aug. 25, 2005 4:04 pm ... Azért, mert egyszeruen a gép nem csinál bemozdult képeket full automata módban semmilyen körélmények között (erre írtam a példákat)..." Ps.: Hiányom nincs, a véleményemet meg leirom akkor is ha neked nem tetszik. Ne irj ilyen nagyzolásokat és ha mégis akkor ne magyarázkodj és akkor nem lesz mibe belekötnöm. Részemröl téma OFF ps2.: mielött azt hiszed canonutálo vagyok és azért **** elárulom, hogy az asszony épp most vesz egy 300d-t.


pén. aug. 26, 2005 14:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Sokszor az LCD-n még jó, de a monitoron már látszik, hogy bemozdult, kissé homályos."

Az hogy életlen egy kép az még nem biztos hogy bemozdulás. A bemozdulás húzást jelent a képen. Ha húzás nélkül életlen a felvétel akkor lehet AF hiba, és lehet beállítási hiba, mármint a gyárban nem jól állították be az optika és az érzékelőlapka távolságát. Ezt próbafelvételekkel lehet megállapítani.


csüt. aug. 25, 2005 21:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Azért, mert egyszerűen a gép nem csinál bemozdult képeket full automata módban"

De semilyen módban nem csinál bemozdult képeket egy gép. A bemozdulásos életlenség az mindig a fényképező személy hibája.


csüt. aug. 25, 2005 16:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
ok, akkor elhiszem neked, hogy rengeteg képet csináltál a Canon A70-eddel (minimum több tízezer db-ot), és még soha egyetlen alkalommal nem sikerült bemozdult képet kreálnod, se zoommal, se anélkül. Se vakuval, se anélkül. Se napsütésben, se vaksötétben. Se automata módban, se manuális beállításokkal. És mivel elhiszem, igy kénytelen vagyok istennek tartani téged, és igy neved számra többé nem veszem. Nem vagyok mélto erre.


Most őszintén: mi értelme ennek a kötekedő szövegnek?! Ha az élet bármilyen területén hiányod van, azt ne rajtam töltsd ki, vagy esetleg személyesen tedd ugyanezt. :twisted:

Egyébként a következő volt a helyzet: XY írta, hogy a Z gyártótól származó gépe gyakran csinál bemozdult képeket. Mivel nekem is Z gyártótól van gépem, ezért írtam, hogy én még nem tapasztaltam ilyent az enyémmel. Nem azért, mert Isten vagyok. Azért, mert egyszerűen a gép nem csinál bemozdult képeket full automata módban semmilyen körélmények között (erre írtam a példákat). Ha manuális módban akarok, akkor SZÁNDÉKOSAN tudok csinálni bemozdult képeket, de az már nem a gép hibája, hanem a felhasználóé. Érted így már?! (KÉTLEM!)


csüt. aug. 25, 2005 16:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
ok, akkor elhiszem neked, hogy rengeteg képet csináltál a Canon A70-eddel (minimum több tízezer db-ot), és még soha egyetlen alkalommal nem sikerült bemozdult képet kreálnod, se zoommal, se anélkül. Se vakuval, se anélkül. Se napsütésben, se vaksötétben. Se automata módban, se manuális beállításokkal. És mivel elhiszem, igy kénytelen vagyok istennek tartani téged, és igy neved számra többé nem veszem. Nem vagyok mélto erre.


kedd aug. 09, 2005 22:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
arnyekxxx:
Jól mondod. Akkor viszont hol itt a gond? Hol itt a nagyzolás? Nem értem. Bemozdult képet -mint írtam-, szándékosan tudok csinálni nagy záridő mellett. Automata módban viszont a gép nem állít be ilyent, így a kép sem tud bemozdulni. Aki pedig kézi módba kapcsol, bizonyára tisztában van a beállításokkal, vagy ha mégsem, hát magára vessen, ha bemozdul a kép (mivel az nem a fényképező hibája ez esetben).

Egyébként ismerősöm Nikon 2100-a gyenge fényben (pl. szobai világítás) csak úgy ontja magából a bemozdult képeket full automata módban.


kedd aug. 09, 2005 16:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Ha jol megnézed, csak olyankor szedem elö a cinikus kötekedö stilust ha valaki valami extrémül nagyzolni kezd. Lásd balu1 esete a tökéletes übercsucsszuperképet készitö és ezt példaképpel /hahaha/ illusztrálo ömlengése a T1-röl valamint pl most te a a többtizezer db bemozdulásmentes képpel mindezek mellet 0db bemozdult kép. Ha valaki a fizikailag elvárhato tökéletesnél /mondjuk 99%os teljesitmény a bemozdulásmentességben/ is nagyobbat mond, azt nem annyira könnyü komolyan venni. Ilyenkor meg rámjön a cinizmus. Ez van. Egyébként igazad van nem csak tök sötétben nehéz vakuval bemozdut képet csinálni, mivel a gép a vaku miatt ugy állitja be magát hogy gyakorlatilag a vaku fényét használja, és ugyebár a vaku igencsak hamar elvillan, igy a bemozdulásra nemigazán van ideje. De mint mondzam ez nem az A70 csodája és nem a Canon zseniális tudása miatt van, hanem a vaku miatt. nem kell hozzá übercsoda, egy nyamvadt HP is ugyanugy bemozdulásmentes vakuval.


pén. aug. 05, 2005 20:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
na jo hazudtam, nem kispolszki volt hanem opelcorsa, és ez a minimum amit egy magára valamit ado cég termékétöl elvárhato.


Már ne is haragudj, de a gúnyos megjegyzéseid eléggé szúrják a szemem. Hogy lehet, hogy rajtad kívül itt ebben a fórumban senki nem a másikba való belekötésre koncentrál, hanem próbál szakmai keretek között maradni?!


arnyekxxx írta:
Egyébként a cinizmust félretéve, nincs semmi meglepö abban ha tök sötét szobában vakuval remegö kézzel is jo képet csinál akárki, a vaku igencsak gyorsan villan el, és ugyebár ha elötte utána sötét volt akkor lehet akát több mp. is az expoidö a sötét szoba nem hagy a villanás után nyomot a képen, az a párszázad mp meg amig a villanás tart olyan rövid idö, hogy az alatt nem tud érdemben bemozdulni. Ehhez nem kell magára valamit ado gyárto, csak egy vaku.


Tök sötét szobában valóban még 15 sec-es záridővel is működött a dolog, de normál fényben is ment a dolog a már korábban is leírt automata módban (nehogy félreértsd, itt már szó nem volt 15 sec-es záridőről). (Szóval 3x-os zoom állás, stb., stb., nem írom le mégegyszer, de ez megy nappali fényviszonyok között, ill. este lámpafénynél is ugyanúgy.)


arnyekxxx írta:
...ugyse fogja senki elhinni, hogy félárnyékban mondjuk 1/20 os záridövel vaku nélkül 10böl 10szer bemozdulás mentes képet csinálsz...


Ilyet nem is állítottam ("vaku nélkül").


pén. aug. 05, 2005 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
na jo hazudtam, nem kispolszki volt hanem opelcorsa, és ez a minimum amit egy magára valamit ado cég termékétöl elvárhato. Egyébként a cinizmust félretéve, nincs semmi meglepö abban ha tök sötét szobában vakuval remegö kézzel is jo képet csinál akárki, a vaku igencsak gyorsan villan el, és ugyebár ha elötte utána sötét volt akkor lehet akát több mp. is az expoidö a sötét szoba nem hagy a villanás után nyomot a képen, az a párszázad mp meg amig a villanás tart olyan rövid idö, hogy az alatt nem tud érdemben bemozdulni. Ehhez nem kell magára valamit ado gyárto, csak egy vaku. Mint ahogy bemozdulásmentes villámot is könnyü csinálni tök sötétben 15 mp.es záridövel is, fényt csak addig a töredék mp-ig kap a ccd amig a villám lecsap, elötte utána meg nincs minek bemozdulni, illetve a nagy feketeség mozoghat bátran, nem lesz tul zavaro a felvételen ha a fekete nem éles:) Azt viszont ugyse fogja senki elhinni, hogy félárnyékban mondjuk 1/20 os záridövel vaku nélkül 10böl 10szer bemozdulás mentes képet csinálsz, kivéve ha a terminátor robotkezét operálták rád.


csüt. aug. 04, 2005 17:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Ha nekem szólt, akkor bárki kipróbálhatja, nincs ebben semmi csoda, ez a MINIMUM egy magára valamit is adó gyártó gépétől.


csüt. aug. 04, 2005 14:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Ezk után már nekem is ki kellett probálnom, hogy tényleg léteznek.e csodák, ugyhogy bepattantam a szomszét kispolszkijába, beletapostam a gázba és azon vettem észre magam, hogy a Raikkonen-t elözöm a Hungaroringen, ugye ti is láttátok azt a kis narancssárga csodát amit elsönek intettek le a futam végén? Mindig meglepödök milyen meglepetésekre képesek ezek a kis olcso cuccok.


Ez nekem szólt? :?: :?: :?:


csüt. aug. 04, 2005 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Ezk után már nekem is ki kellett probálnom, hogy tényleg léteznek.e csodák, ugyhogy bepattantam a szomszét kispolszkijába, beletapostam a gázba és azon vettem észre magam, hogy a Raikkonen-t elözöm a Hungaroringen, ugye ti is láttátok azt a kis narancssárga csodát amit elsönek intettek le a futam végén? Mindig meglepödök milyen meglepetésekre képesek ezek a kis olcso cuccok.


szer. aug. 03, 2005 17:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
TargeT írta:
Scorp írta:
Én rengeteg képet csináltam a Canon A70-emmel (minimum több tízezer db-ot), és még soha egyetlen alkalommal nem sikerült bemozdult képet kreálnom, se zoommal, se anélkül. Se vakuval, se anélkül. Se napsütésben, se vaksötétben. Se automata módban, se manuális beállításokkal.

Akkor te sokkal ügyesebb vagy, mint én. :)
Vagy legalább ennyiben jobb az A70 az A520-nál.
Sokszor az LCD-n még jó, de a monitoron már látszik, hogy bemozdult, kissé homályos.


Egyébként pont a te írásod miatt próbáltam ki a következőt: gép bekapcs (A70), zoom kitol 3x-os állásba (105 mm), tárcsa full automata módba teker, a gépet fogó kezem csuklóját kegyetlen mód rázom (ahogy csak bírom), majd katt. Sokadszori próbálkozásra sem lett a kép bemozdult, pedig este a szobámban próbáltam a dolgot (a vaku is automata módban volt).


szer. aug. 03, 2005 13:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
TargeT írta:
Akkor te sokkal ügyesebb vagy, mint én. :)
Vagy legalább ennyiben jobb az A70 az A520-nál.
Sokszor az LCD-n még jó, de a monitoron már látszik, hogy bemozdult, kissé homályos.


Nem csak ebben jobb az A70... :wink:


szer. aug. 03, 2005 12:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Akkor te sokkal ügyesebb vagy, mint én"

Adottság kérdése, én a 370mm gyújtótávolságú Fujival is ritkán csinálok bemozdult képet. Még nem vakító napsütésben is.


csüt. júl. 28, 2005 12:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Scorp írta:
Én rengeteg képet csináltam a Canon A70-emmel (minimum több tízezer db-ot), és még soha egyetlen alkalommal nem sikerült bemozdult képet kreálnom, se zoommal, se anélkül. Se vakuval, se anélkül. Se napsütésben, se vaksötétben. Se automata módban, se manuális beállításokkal.

Akkor te sokkal ügyesebb vagy, mint én. :)
Vagy legalább ennyiben jobb az A70 az A520-nál.
Sokszor az LCD-n még jó, de a monitoron már látszik, hogy bemozdult, kissé homályos.


csüt. júl. 28, 2005 12:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
TargeT írta:
A Canonnal könnyű homályos képet készíteni, főleg zoommal, ha bemozdul picit.


Én rengeteg képet csináltam a Canon A70-emmel (minimum több tízezer db-ot), és még soha egyetlen alkalommal nem sikerült bemozdult képet kreálnom, se zoommal, se anélkül. Se vakuval, se anélkül. Se napsütésben, se vaksötétben. Se automata módban, se manuális beállításokkal. (Persze ha nagyon akarnék, szándékosan csinálhatnék a megfelelő manuális beállításokkal, de itt nem szándékosságról volt szó.)


szer. júl. 27, 2005 14:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Ha már megrendelted a Canont, akkor tökmindegy mit mondok.
A Panasonicban nagyon vonzó a képstabilizátor, és állítólag elég éles képeket is készít.
A Canonnal könnyű homályos képet készíteni, főleg zoommal, ha bemozdul picit.
Viszont a Pana tokozása elég gagyira sikerült, legalább is a Canonhoz képest.
És az LCD kijelzője is kevésbé éles, úgyhogy ilyen "amatőr" okok miatt jobban jársz a Canonnal.
Előbb-utóbb a Canonokban is kell legyen képstabilizátor.


szer. júl. 27, 2005 13:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség