Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 11:50



Hozzászólás a témához  [ 209 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Panasonic FZ30 

Megvennéd?
Igen 68%  68%  [ 23 ]
Nem 12%  12%  [ 4 ]
Inkább valami mást 21%  21%  [ 7 ]
Szavazatok száma : 34

Panasonic FZ30 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 8:28
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
sziasztok
gépvásárlás előtt vagyok. pana50 vagy pana30. sajnos szomorúan olvasom, h a 10 Mpixel inkább hátrány lett a kisebb ccd miatt. nő a zaj.
De, ha csak 5Mp-ben fényképezek, akkor kevesebb lesz a zaj, nem igaz? Most tekintsünk el attól, h akkor miért nem veszek egy 5Mp-es gépet. (ált.ban bőven elég).


pén. aug. 25, 2006 8:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"nem ölnek pénzt a fejlesztésbe hanem az itt felszínre jött hibákat csak az FZ40-ben javítják (ez a legjobb üzletpolitika) "

Azért fényképezőgépet mobillal összehasonlítani nem szerencsés dolog mert a hardveres működés sokkal több amit egy szoftverrel nen lehet csak úgy megváltoztatni. De egy processzor működését se lehet a végtelenségig befolyásolni szoftverrel, pld feldolgozási gyorsaság, hanem olyan processzort kell tervezni ami azt tudja.
A másik meg ha valami egy gépnél így vagy úgy van megcsinálva az nem hiba hanem rosszul megcsinált opció. És nem úgy megy hogy írok egy szoftvert és megváltoztatom, mert a fényképezőgépnél túl sok ahhoz a hardveres működés.


kedd jún. 13, 2006 8:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Ha egy digitgépet gyárto cég olyan szoftverrel adná ki a gépeit ahogy sok nagy és legnagyobb mobilgyártonak van képe, az a gyárto lehuzhatná a redönyt. Biztos sokkal egyszerübb (hahaha) egy jo digitgépet megcsinálni mint egy mobilt amiben extraként ott van egy digitgép (muhahahaha) de én még nem nagyon olvastam szoftvergondokrol egyik márka egyetlen gépénél se, legfeljebb aproságokon változtattak, hogy az egyébként is normális még jobb legyen.

Ugy tünhet a felületes szemlélönek, nincs valami jo véleményem a mobilokrol:)


kedd jún. 13, 2006 2:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
OK.
Köszi.
Valóban nem fejlesztik most látom a kép extra információinál hogy software ver. 1.0 (1 éve gyártják)
Most vagy nagyon jól megtervezték mielőtt piacra dobták és nem jött elő szoftveres hiba, vagy **** a hibára és nem ölnek pénzt a fejlesztésbe hanem az itt felszínre jött hibákat csak az FZ40-ben javítják (ez a legjobb üzletpolitika)

Idézet:
Szerintem a fényképeznésnél ne légy ennyire technokrata-központú. Ez csak egy eszköz a végcél, a _kép_ felé.


Igazad van, ez biztos abból ered hogy mobilokkal foglalkozom és ott egy modelnek nem ritka hogy a kiadás után 10-15 újabb szoftvere van.
Meg az is gyakori hogy a legelső verzióval szinte használhatatlan és baromi lassú.
Még a panáknál is így van :lol:


hétf. jún. 12, 2006 13:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Mark1 írta:
A tapasztalatom az hogy bármilyen digit cuccná sokat számít ha az ismert hibákat később firmware frissítéssel javítani lehet.
Sajnálom hogy a pana nem támogat ilyet.
Egyenlőre még nincs problémám vele (nem is lehet 2 nap alatt)

Szerintem a fényképeznésnél ne légy ennyire technokrata-központú. Ez csak egy eszköz a végcél, a _kép_ felé.

Üdv.


szomb. jún. 10, 2006 7:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
[quote="Mark1"]A tapasztalatom az hogy bármilyen digit cuccná sokat számít ha az ismert hibákat később firmware frissítéssel javítani lehet.
Sajnálom hogy a pana nem támogat ilyet.
Egyenlőre még nincs problémám vele (nem is lehet 2 nap alatt)[/quote]

Hiba az amikor valaminek ezt kellene tudni és nem tudja, pedig elötte tudta. Egy számítógéppel sem lehet olyan műveletet elvégeztetni amit a processzora nem tud, nincs rá felkészítve. A fényképezőgép sem tud olyan műveletet amit a processzora nem tud, és nem lehet olyan műveletre rávenni amit a hardver nem tud. Pld valaki felvetette hogy a gép 10 cm-es makró távolságát nem lehetne e 5 cm-re csökkenteni szoftverrel. Volt egy Fuji 5500-asom amely tudta a zónaidőt ami baromság, viszont a kézi élességállítás nagyon ügyetlenül, szinte használhatatlanul volt megcsinálva. De ezt semmiféle szoftverrel nem lehetett volna jobbá tenni mert hardveresen így lett megcsinálva.
Mellesleg még sehol nem jelent meg erről a gépről egyetlen sor sem hogy valamit ne tudna amit tudnia kellene.


pén. jún. 09, 2006 21:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A tapasztalatom az hogy bármilyen digit cuccná sokat számít ha az ismert hibákat később firmware frissítéssel javítani lehet.
Sajnálom hogy a pana nem támogat ilyet.
Egyenlőre még nincs problémám vele (nem is lehet 2 nap alatt)


pén. jún. 09, 2006 20:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Mark1 írta:
Ma végre megvettem bontatlan csomagolásba pana garival.
Még alig értek hozzá....
Amit rögtön kerestem a neten hogy van e hozzá firmware frissítés, de nem igazán találok ilyet a pana honlapján. :roll:

Mi az, ami szerinted rosszul működik a gépen, hogy első dolgod új sw-t keresni?
Amúgy a Panánál ilyet ne is keress... Ők soha nem adtak ki utólagos frissítést (egy kivétel volt, amikor az FZ1-re utólagos frissítéssel rá lehetett tenni az FZ2 szoftverét, így elérhetővé vált azon is az A és P mód).


pén. jún. 09, 2006 6:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Mark1 írta:
De, dehogynem csak érdekelne hogy fejlesztik e.
Tényleg csak elvi kérdés.

Amúgy kell egy két hét mire teljesen megismerem.


Ha olyan szoftvert írtak ami a gép összes hardveres lehetőségét előhívja akkor nincs mit fejleszteni.


csüt. jún. 08, 2006 22:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
De, dehogynem csak érdekelne hogy fejlesztik e.
Tényleg csak elvi kérdés.

Amúgy kell egy két hét mire teljesen megismerem.


csüt. jún. 08, 2006 22:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Mark1 írta:
Ma végre megvettem bontatlan csomagolásba pana garival.
Még alig értek hozzá....
Amit rögtön kerestem a neten hogy van e hozzá firmware frissítés, de nem igazán találok ilyet a pana honlapján. :roll:


És miért kellene szoftvert cserélni? Nem működik a gép?


csüt. jún. 08, 2006 21:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ma végre megvettem bontatlan csomagolásba pana garival.
Még alig értek hozzá....
Amit rögtön kerestem a neten hogy van e hozzá firmware frissítés, de nem igazán találok ilyet a pana honlapján. :roll:


csüt. jún. 08, 2006 20:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Asszem ez a gép, ami tényleg bridge. Valaki jól fogalmazott, hogy ez azt takarja, hogy aki használja az előbb-utóbb kedvet kap ahhoz, hogy egy tükrösre váltson. E mondat fogalmazza meg számomra legplasztikusabban annak a lényegét, hogy miért bridge. A folyamatot, amiben benne van, hogy mi mindent kínál lehetőségeiben és miben marad el tükrösöktől képminőségileg főként. Két dolog nagyon ütős benne: 12x zoom-ot és élőképes LCD ennyiért... egy kompakt, tehát könnyen hordozható gépben

Liveview csak 4/3-os tükröshöz van jelenleg, ami még nem kiforrott, bár nagyon forradalmi hangulatot áraszt.

Na most pár klisét sikerült megosztanom veletek.


szomb. máj. 27, 2006 2:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
MrBlack írta:
Azért vannak biztató próbálkozások, pl. a Fuji féle Super CDD, vagy hogy is hívják. A Fuji F10 már ISO 400/800-nál is elég használható képet csinál.


Persze csak abban 1/1,7"-os CCD van tehát viszonylag nagy, ezért használhatóbb a képe. A Panasonic FZ7-ben 1/2,5" van ugyanakkora megapixelre mint a Fuji.


szomb. máj. 20, 2006 17:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Azért vannak biztató próbálkozások, pl. a Fuji féle Super CDD, vagy hogy is hívják. A Fuji F10 már ISO 400/800-nál is elég használható képet csinál.


szomb. máj. 20, 2006 14:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Anubis_9 írta:
Babajaga! Szerinted kb. mikorra várható, hogy a kompakt gépekbe és CMOS dolgozzon és ne CCD, vagy legalábbis mikortól szerelne a jelenlegieknél nagyobb CCD-ket a kompaktokba :?:


Ez nem szerelés kérdése mert ahhoz hogy a kompaktba nagyobb érzékelő kerülhessen az objektívek gyújtótávolságát is fel kellene emelni, mert egy 6 mm gyújtótávolságú optika nem tud egy 20 mm v. annál nagyobb átlójú mezőt kirajzolni, és akkor az már nem kompakt lenne se súlyra se teljesítményre. Nekem a Pana 20-nál rendelkezésemre áll 630 mm equi. gyújtótávolság ez 1,5 kg súlyú gépet ad, ez DSLR-nél a háromszorosa lenne. Mivel én nem vagyok túlérzékeny a szemcsézettségre nekem a kompakt képmínősége megfelel. Elég volna az is hogy a gyártók nem azt csinálnák hogy pld az 1/2,5" CCd-re 4, 5, vagy 6 megapixelt pakolnának hanem a most már meglevő nagyobb CCD-re tennék a több megapixelt. Habár az igazság az is hogy az egyértelműen jól bevált könnyen gyártható stabil CCD-ket használják, mert volt már hogy kísérleteztek és nagy hasalás lett a vége.


szomb. máj. 20, 2006 11:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás 
Babajaga! Szerinted kb. mikorra várható, hogy a kompakt gépekbe és CMOS dolgozzon és ne CCD, vagy legalábbis mikortól szerelne a jelenlegieknél nagyobb CCD-ket a kompaktokba :?:


szomb. máj. 20, 2006 10:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Mark1 írta:
A sony-é:

CCD típusú
Super HAD CCD™

Méret (hüvelyk)
1/2,5

Letapogató-rendszer
Átfedés

FZ30:

1/1,8"

Eztényleg úgy néz ki hogy kisebbet jelent.
De jó hogy ilyen egyértelmű, nem igaz hogy nem tudják mm-ben kiírni :twisted:



http://www.dpreview.com/learn/?/Glossar ... zes_01.htm


Itt találhatók a CCD érzékelők valóságos méretei.


szomb. máj. 20, 2006 10:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Az 1/2,5 hüvelykes CCD-t kifejezetten úgy tervezték, hogy a méretei kisebbek legyenek, a teljesítménye viszont nagyobb. "

Ezt a szöveget egy fényképezőgép leírásában találtam. Aki ezt leírta arra egy magyar szó illik, hülye!


pén. máj. 19, 2006 16:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Mark1 írta:
A sony-é:

CCD típusú
Super HAD CCD™

Méret (hüvelyk)
1/2,5

Letapogató-rendszer
Átfedés

FZ30:

1/1,8"

Eztényleg úgy néz ki hogy kisebbet jelent.
De jó hogy ilyen egyértelmű, nem igaz hogy nem tudják mm-ben kiírni :twisted:


Az 1/2,5" kisebb valóban mint az 1/1,8" de méretük nem akkora mint az osztás hanem jóval kisebb. Volt a neten egy hely ahol meg voltak csak nem találom. A DSLR-ek CCD-je ami pld 23,7x15,6 az annyi is pontosan. De egy 1/2,5"-os 7 mm-nél kisebb ezért szemcsés a képük.


pén. máj. 19, 2006 16:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás 
Így már tiszta a kép. Köszi a felvilágosítást!


pén. máj. 19, 2006 11:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Anubis_9 írta:
Gondoltam csak kapcsolatban állnak a külföldi anyavállalattal, aki végül is a beszállítójuk... Csak hogy tudjanak tervezni...


Nos itt van egy tévedés. Nehogy azt hidd hogy a Panasonic Magyarország a Panasonic fényképezőgépgyárnak egy magyarországi részlege. A P. magyarország Fuji Magyarország az adott gépek magyarországi importőre, amely a gyártól megveszi a gépeket és az illető országban teríti az eladóknál, azonkívül a szervízelésről gondoskodik. Az importőr (disztributor ) gondoskodik hogy az adott ország nyelvére lefordított kezelésit adjon az általa forgalmazott gépekhez. A vevő jogi kapcsolatban nem áll a gyárral hanem csak az importőrrel.


pén. máj. 19, 2006 10:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás 
Gondoltam csak kapcsolatban állnak a külföldi anyavállalattal, aki végül is a beszállítójuk... Csak hogy tudjanak tervezni...


pén. máj. 19, 2006 10:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Anubis_9 írta:
Levélben érdeklődtem a Panasonic Magyarországtól, hogy mikorra várható az FZ40-es, kb. mennyibe fog kerülni és hogy pontosan miben fog különbözni az FZ30-astól.

Azt sem tudták, miről hablatyolok, semmi információjuk nincs az FZ40-esről, még az sem, hogy egyáltalán lesz-e ilyen... :?

Most akkor mi van :?: :roll:


Honnan lenne az importőrnek olyan gépről információja amit még nem is gyártanak?


pén. máj. 19, 2006 10:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás 
Levélben érdeklődtem a Panasonic Magyarországtól, hogy mikorra várható az FZ40-es, kb. mennyibe fog kerülni és hogy pontosan miben fog különbözni az FZ30-astól.

Azt sem tudták, miről hablatyolok, semmi információjuk nincs az FZ40-esről, még az sem, hogy egyáltalán lesz-e ilyen... :?

Most akkor mi van :?: :roll:


pén. máj. 19, 2006 10:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A sony-é:

CCD típusú
Super HAD CCD™

Méret (hüvelyk)
1/2,5

Letapogató-rendszer
Átfedés

FZ30:

1/1,8"

Eztényleg úgy néz ki hogy kisebbet jelent.
De jó hogy ilyen egyértelmű, nem igaz hogy nem tudják mm-ben kiírni :twisted:


pén. máj. 19, 2006 9:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás 
Mark1 írta:
Mi a véleményetek erről: Sony DSC-H5

http://www.sony.hu/view/ShowProduct.act ... ll+Cameras

Erősen gondolkozom hogy ilyet veszek az FZ30 helyett, az ára is csak 125 körül mozog.
Új technológia, a sony amúgy is híres a kevés fényigényéről de azt írják ez különösen.
Tehát zajtalan képeket csinál.
Igaz hogy csak 7,1 MP-el de összességében szimpi nekem.


Ennek még kisseb az érzékelőlapkája, mint a Panasonic FZ30-nak... :? Ha jól látom...


pén. máj. 19, 2006 9:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mi a véleményetek erről: Sony DSC-H5

http://www.sony.hu/view/ShowProduct.act ... ll+Cameras

Erősen gondolkozom hogy ilyet veszek az FZ30 helyett, az ára is csak 125 körül mozog.
Új technológia, a sony amúgy is híres a kevés fényigényéről de azt írják ez különösen.
Tehát zajtalan képeket csinál.
Igaz hogy csak 7,1 MP-el de összességében szimpi nekem.


pén. máj. 19, 2006 8:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás 
A levelem felé ez volt írva: "Hozzászólás témája: FZ30". Én kifejezetten az FZ30-as ISO200-as képeire voltam kíváncsi.


pén. máj. 19, 2006 8:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: FZ30
Anubis_9 írta:
Hello! Azt már tudom, hogy az ISO400-zal készített képek szinte használhatatlanul zajosak :( de mi a helyzet az ISO200-al :?: Mi ezzel a tapasztalat? Ha tudna valaki küldeni ISO200-as képeket az anubis@ookpress.hu -ra, azt megköszönném... :wink: 20 MB-os levelet is tudok fogadni. 8)

Anubis


Ilyen nincs hogy 400-on ilyen szemcsés a kép 200-on meg ilyen, Ez gépenként erősen változó mert a CCD-k se egyformák a gépekben a feldolgozószoftver se azonos


pén. máj. 19, 2006 8:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás FZ30
Hello! Azt már tudom, hogy az ISO400-zal készített képek szinte használhatatlanul zajosak :( de mi a helyzet az ISO200-al :?: Mi ezzel a tapasztalat? Ha tudna valaki küldeni ISO200-as képeket az anubis@ookpress.hu -ra, azt megköszönném... :wink: 20 MB-os levelet is tudok fogadni. 8)

Anubis


pén. máj. 19, 2006 6:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"De akkor igazából attól nem is jobb a képminőség csak mi látjuk a keresőn keresztül jobban."

A tükörreflexeseknek nagyobb az érzékelőlapkájuk ezért a felvétel jobb mint a kompaktoknál.


csüt. máj. 18, 2006 14:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás 
Mark1! Bocs, félreolvastam az üzeneted. Nem FZ20-asod, hanem S20-asod van... :oops:


csüt. máj. 18, 2006 14:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás 
Én akkor vettem az S60-ast, amikor a cég, ahol dolgozom, FZ10-est vett. Minél többet kattintgattam az FZ10-essel, annál jobban elbizonytalanodtam abban, hogy jó döntés volt az S60. :?

Ha te FZ20 után ugyanennek a sorozatnak az újabb változatát akarod venni, akkor biztos nagyon meg vagy vele elégedve. Igaz :?:


csüt. máj. 18, 2006 14:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem meg S20-asom van :lol:

Kösz a segítséget.
Én is erre tippeltem a tükörreflexel kapcsolatban.
De akkor igazából attól nem is jobb a képminőség csak mi látjuk a keresőn keresztül jobban.
Hát ezért nem adok ki érte többet, jó lesz az FZ30 :D
Már csak várok egy kicsit hátha esni fog az ára.
Bár ebben a gazdasági helyzetben nem biztos hogy érdemes várni....


csüt. máj. 18, 2006 14:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás FZ30
Jelenleg Canon S60-asom van, de le szeretném cserélni egy FZ30-asra. Igazából nagyon jó gép az S60-as, de kicsi a 3x-os zoom-ja, nekem. "Kaptam egy fülest", hogy nyár végén, ősz elején jön az FZ40-es. Ez azt eredményezi, hogy jól lenyomják az FZ30-as árát, gondolom... Én mindenképp kivárom az őszt. Őszintén szólva kicsit félek a zajosodástól, ami már ISO200-nál erősen jelentkezHET, de hát nincs rózsa tövis nélkül...


csüt. máj. 18, 2006 14:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Mark1 írta:
Február óta keresek Egy ár érték arányban számomra megfelelő gépet és a tesztfotók és a lerások alapján a Pana Fz30 tetszik a legjobban.
Már nem várnék tovább és meg is venném 133ezerért találtam legolcsóbban, de úgy hallottam hogy most esik az ára a tükörreflexes gépegnek és 150 körül már kapni hasonló 8MP-est.

A kérdésem az lenne hogy érdemes e ilyet keresni mikor már nagy nehezen kiválasztottam hogy ez tetszik, és egyáltalán mi az a tükörreflex :?: :roll:


Mivel kezdő vagy jobban passzolna a kompakt gép annál inkább mert ott nem kell optikát cserélni meg tudsz vele tanulni és beépítve van egy gyújtótávolságtartományod amit a tükrösnél plusz objektív vásárlással tudsz elérni csak. A tükörreflexes gépnél az objektív által az érzékelőre vetített képet egy 45fokban álló tükörrel + pentaprizmával a keresőn keresztül látni lehet és azt is hogy a kép éles e és az objektív gyűrűjével élesre lehet állítani kézzel is. A kép minősége a tükrösöknek jobb. A gépet kezelni viszont nehezebb. Neked kell eldönteni hogy melyik kategóriát választod.


csüt. máj. 18, 2006 14:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Február óta keresek Egy ár érték arányban számomra megfelelő gépet és a tesztfotók és a lerások alapján a Pana Fz30 tetszik a legjobban.
Már nem várnék tovább és meg is venném 133ezerért találtam legolcsóbban, de úgy hallottam hogy most esik az ára a tükörreflexes gépegnek és 150 körül már kapni hasonló 8MP-est.

A kérdésem az lenne hogy érdemes e ilyet keresni mikor már nagy nehezen kiválasztottam hogy ez tetszik, és egyáltalán mi az a tükörreflex :?: :roll:


csüt. máj. 18, 2006 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: Nagylátó előtétlencse az FZ30-ra
viktor79 írta:
Hello!

Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy milyen nagylátószögű előtétlencsét érdemes venni az FZ30-ra...

Gondolom az eredeti Panasonic a legjobb, mert az direkt erre a gépre lett kifejlesztve, de az több mint 40 rugó.
Néztem "Soligor 0,7x52mm Wide Angle 8-12x zoomhoz 7,5Mp-ig előtétlencse"-t 16 rugóért, vagy "Soligor 0,75x52mm Wide Angle 10Mp-ig DHG előtétlencse"-t 21 rugóért.

Találtam Raynox HD-6600Pro előtétet, 0,66X de ez is több, mint 40 rudi :(

Megéri ilyenekben gondolkodni, vagy inkább maradjon az eredeti Pana előtét?


Az nem kérdés hogy a Pana előtét messze a legjobb, hiszen az direkt az adott optikához lett tervezve. Én a 20-ashoz vettem tele előtétet és meglepődtem hogy milyen jó a rajza főként feltűnő hogy a teljes képmezőt milyen egyenletesen rajzolja ki. Természtesen a CA-t növeli, és az AF-nél igényli az erős kotrasztot, megvilágítást de ez természetes. A másik feltétek nem is oda kerülnek távolságban mint az eredeti feltét. Annyira jó a tele hogy rá lehet engedni digitális zoomot és jobb lesz a kép mintha szoftverrel zoomolnák. Persze nagylátószögnél ez kisebb tartományban használható.


szer. máj. 10, 2006 12:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 26, 2006 7:10
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Tompa
Hozzászólás Nagylátó előtétlencse az FZ30-ra
Hello!

Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy milyen nagylátószögű előtétlencsét érdemes venni az FZ30-ra...

Gondolom az eredeti Panasonic a legjobb, mert az direkt erre a gépre lett kifejlesztve, de az több mint 40 rugó.
Néztem "Soligor 0,7x52mm Wide Angle 8-12x zoomhoz 7,5Mp-ig előtétlencse"-t 16 rugóért, vagy "Soligor 0,75x52mm Wide Angle 10Mp-ig DHG előtétlencse"-t 21 rugóért.

Találtam Raynox HD-6600Pro előtétet, 0,66X de ez is több, mint 40 rudi :(

Megéri ilyenekben gondolkodni, vagy inkább maradjon az eredeti Pana előtét?


szer. máj. 10, 2006 11:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"4 Megapixeles DMC-FZ10 a Panasonic tizenkétszeres optikai zoommal ellátott LUMIX digitális kamera termékcsaládjának legújabb tagja"

Ezt úgy hívják hogy a vásárlók megtévesztése. Egyszerűbb kifejezéssel becsapás. A Fogyasztóvédelemre tartozik.


Jajja! Én azért nem mártom be őket, de soha nem fogok ott venni semmit, pedig közel az üzlethez (Feneketlen tó) dolgozok és éppen gondolkodtam, hogy egyszer benézek... :x


hétf. máj. 01, 2006 18:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"4 Megapixeles DMC-FZ10 a Panasonic tizenkétszeres optikai zoommal ellátott LUMIX digitális kamera termékcsaládjának legújabb tagja"

Ezt úgy hívják hogy a vásárlók megtévesztése. Egyszerűbb kifejezéssel becsapás. A Fogyasztóvédelemre tartozik.


hétf. máj. 01, 2006 10:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Babajaga írta:
www.pixmania.com ON-Line vásárlás 48/72 órás házhozszállítás

Egy két éve nem gyártott gép honnan a fenéből kerülne elő? A Pixmania-nal már 20-as sincs. Magyarországon a 20-asból van párdarab mert a lengyelek sokat vettek és átadtak egy csomót. Itt valami több mint nem tiszta. Ki az az elmebeteg aki ezt megveszi mikor a 30-as is olcsóbb a 20-ast 86 ezerért lehet még kapni.


Nem tudom honnan került elő, de a pixmania oldalán is fent van, tehát nem csak a depón, és tényleg 154 bruttó :nemar: :shock:
http://www.pixmania.com/hu/hu/panasonic/36/marque.html
(alul)


hétf. máj. 01, 2006 10:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 18:12
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: Óbuda
Hozzászólás 
Nemrég láttam az MM.-ben Samsung Digimax 360-as gépet kirakva 50.000-ért. Ilyen volt az első gépem. Azt hiszem 2002-es megjelenésü a masina. Valahol visszamaradt, a polc mögé csúszhatott és megpróbálták elsütni egy amatőrnek.


hétf. máj. 01, 2006 7:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
www.pixmania.com ON-Line vásárlás 48/72 órás házhozszállítás

Egy két éve nem gyártott gép honnan a fenéből kerülne elő? A Pixmania-nal már 20-as sincs. Magyarországon a 20-asból van párdarab mert a lengyelek sokat vettek és átadtak egy csomót. Itt valami több mint nem tiszta. Ki az az elmebeteg aki ezt megveszi mikor a 30-as is olcsóbb a 20-ast 86 ezerért lehet még kapni.


vas. ápr. 30, 2006 22:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Babajaga írta:
gyurxi551 írta:
Most láttam:
Panasonic DMC-FZ10EG-K

EZ drágább az FZ30-nál. Miben más, mert a specifikációban (2perc) alatt nem láttam különbséget. Sőt eddig erről a típusról nem is tudtam... :roll: Ja, biztos tud EKG képet! :gigalol: :D

Kevésbé zajos mint az FZ30? Bár már mindegy, megrendeltem a KMinolta D5D-t. :wink:
Bár úgy láttam az említett Panán sincs B záridő.


Egy pár év késésben vagy mert utóda a 20-as is kifutott pedig sokkal tovább gyártották mint a szokásos. Néhol még 20-ast lehet kapni.


Akkor a DEPÓ xar vagy?
http://depo.hu/?pn=product&c_main=295&c ... p_id=18540

Nem vagyok késében, annak ellenére sem hogy nem érdekelnek igazán a Pana gépek, továbbá az FZ30 topikba nyilván nem azért irogattam a 2. oldaltól kezdve, mert NEM tudom hogy ez a legutóbbi modell... :wink:
Ezért is csodáloztam hogy ha 30-nál járnak, MIÉRT van hogy a "Pana Fz10EGK"-t 154.000 ért adják a depón!?!?!? Az EGK utalhat arra, hogy mittomén Elektronikus Gutaütést Kaphatsz tőle... ezért drága... nemtudom.


vas. ápr. 30, 2006 22:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
gyurxi551 írta:
Most láttam:
Panasonic DMC-FZ10EG-K

EZ drágább az FZ30-nál. Miben más, mert a specifikációban (2perc) alatt nem láttam különbséget. Sőt eddig erről a típusról nem is tudtam... :roll: Ja, biztos tud EKG képet! :gigalol: :D

Kevésbé zajos mint az FZ30? Bár már mindegy, megrendeltem a KMinolta D5D-t. :wink:
Bár úgy láttam az említett Panán sincs B záridő.


Egy pár év késésben vagy mert utóda a 20-as is kifutott pedig sokkal tovább gyártották mint a szokásos. Néhol még 20-ast lehet kapni.


vas. ápr. 30, 2006 19:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
gyurxi551 írta:
Most láttam:
Panasonic DMC-FZ10EG-K

EZ drágább az FZ30-nál. ....


Nem lehet hogy csak drágább volt amikor (pár éve) megjelent? Szerintem ez volt az elsõ nagyméretû Pana ultra-zoom. FZ-10 -> 15 -> 20 -> 30, nem igaz?


vas. ápr. 30, 2006 16:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Most láttam:
Panasonic DMC-FZ10EG-K

EZ drágább az FZ30-nál. Miben más, mert a specifikációban (2perc) alatt nem láttam különbséget. Sőt eddig erről a típusról nem is tudtam... :roll: Ja, biztos tud EKG képet! :gigalol: :D

Kevésbé zajos mint az FZ30? Bár már mindegy, megrendeltem a KMinolta D5D-t. :wink:
Bár úgy láttam az említett Panán sincs B záridő.


szomb. ápr. 29, 2006 21:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
viktor79 írta:
nord írta:
Mivel garanciális, ezért csakis szerviz -> ingyenes javítás.


Szerintem ez nem garis probléma.
Gondolod, hogy ingyen megjavítanák?

Naná! Te a gépet normál körülmények közt, rendeltetésének megfelelően használtad (vagyis a poros, szeles verziót abszolút ne hangoztasd! :wink: ), és egyszer csak azt vetted észre, hogy azt a szörnyű hangot adj a gép. Mivel ez szerinted nem normális, ezért kéred, hogy garanciális javítással orvosolják ezt.

Üdv.


szer. ápr. 26, 2006 18:21
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 209 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség