Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 13, 2024 9:15



Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ] 
Vásárlási tanács 2 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
Sziasztok!

Néztem a neten egy Sony DCR-HC94 típusú digitális videókamerát.
Kérdés hogy megéri e megvenni! Mik a gyengéi?
165e ft-ért szerintem megéri egy 3 ccd-s kamera! Nem?


hétf. máj. 29, 2006 8:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
100ezerért a feljebb írtak szerintem a legjobb trió (Sony H1/2, Canon S2, Pana FZ5/7).


szer. máj. 17, 2006 17:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Nikon coolpix P4-ről vélemény?
Érdemes megvenni, vagy inkább érdemesebb ennyiért már mást venni.
100ezerben húzta meg a határt az illető aki vásárolná, ezt nézte ki elsőre.
Bár milyen ötletet szívesen veszek, h milyen gepet javasoltok. :)
Én javaslatom inkább egy Canon Powershot S2 IS lenne. :)
köszi


szer. máj. 17, 2006 15:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Én a panasonic-ot venném. (Már ha mindenképpenkompakt kéne.)



tesztképeket nézegetve nemigazán fogott meg a pana... a sony (H1) képei mintha kevésbé lennének zajosak... igaz nem a legjobb a szemem, de javítsatok ki ha nem így van...
S2 IS kiesik a pici kijelző miatt...
Szerintem marad a Sony, kérdés hogy a H1-et érdemes megvenni, vagy inkább H2őt?

szerk.: DSLR-re sajnos nem telik... :roll:


kedd máj. 09, 2006 8:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás 
Maximálisan egyetértek Nord-al!
Az általad említett gépek a maga nemében mind jók.
Sok panaszt eddig még egyikről sem olvastam.
Személyes preferencia kérdése innentől fogva.
Másik tanács: azért vannak különbségek (pl. ISO, sorozatképek, videó, vaku erőssége stb.) nézd meg, hogy mik ezek a különbségek és dönts a szerint, hogy számodra melyek fontosak.



nord írta:
Szerintem monitoron történő nézegetés / vagy A5-nél kisebb méretű papírkép esetében nincs igazán szemmel látható különbség a három gép közt. Szvsz bármelyiket választod, nem nyúlsz nagyon mellé. :)
Menj el fotósboltba, MediaMarktba, ahol ki lehet őket próbálni: nézd meg a fogását, menürendszerét, gombok elosztását, AF gyorsaságát; és amelyik neked jobban tetszik, azt vedd meg.


szer. máj. 03, 2006 15:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Szerintem monitoron történő nézegetés / vagy A5-nél kisebb méretű papírkép esetében nincs igazán szemmel látható különbség a három gép közt. Szvsz bármelyiket választod, nem nyúlsz nagyon mellé. :)
Menj el fotósboltba, MediaMarktba, ahol ki lehet őket próbálni: nézd meg a fogását, menürendszerét, gombok elosztását, AF gyorsaságát; és amelyik neked jobban tetszik, azt vedd meg.


kedd máj. 02, 2006 8:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Én a panasonic-ot venném. (Már ha mindenképpenkompakt kéne.)


kedd máj. 02, 2006 7:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
SENKI???


hétf. máj. 01, 2006 23:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás gépek
Összeszedtem pár gépet, ami szóba jöhet eddig, kb egy árban vannak...
Sony DSC-H2
Canon S2-IS - kijelzője nagyon kicsi, engem nagyon idegesít a sipoló hangja
Panasonic FZ7
esetleg egy olcsóbb Fuji S5600, de az annyira nem szimpatikus...

Kinek mi a véleménye ezekkel a gépekkel kapcsolatban? Dpreview-n meglepett a H1-es Sony 400as ISO-val készült képe... szerintem nem rossz...


hétf. máj. 01, 2006 0:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
nord írta:
NeCrO írta:
nord írta:
NeCrO írta:
Érdekel az is mennyire áll kézre a gép, nekem viszonylag nagy mancsom van :). Ahogy néztem az általad ajánlott Olympus max 400as ISO-val rendelkezik, ami Sony-t néztem brutto 80ért, az 1600al. Mennyire kihasználható ez?

Akkor a H1/H2 lesz a Te géped. Nekem is elég hosszú ujjaim vannak, de a Sonyt kényelmesen meg tudtam fogni (ellentétben pl. a Pana FZ4/5-tel...)
Ultrazoomos kamerában nem is vennék mást ebben az árkategóriában. Szép képe van, jó fogású, és az ultrazoomnál nélkülözhetetlen képstabilizátort is beletették.


Mennyire jobb a H2 a H1-nél? Ahogy néztem pár dolgot kihagytak, mint pl Clear Color, és Clear Luminance, viszont 1600as ISO 400al ellentétben, valamint Zeiss optika...

Kérdés, mekkorában szeretnéd a képeid nézegetni. 13×18cm-es papírképig, vagy 15"-os monitoron nézve még az ISO400 se látszik zajosnak. Teljes méretben, vagy 13×18 felett azonban ISO400-on már csak a dslr-ek zajmentesek.
Szerintem olyan nagy különbség nincs a H1 és H2 képei közt a zajt tekintve (a CCD valamivel nagyobb lett, de nőtt a pixelszám is).
Ha elolvasod a dpreview tesztjét, akkor szvsz annál egy picit jobb lett a H2 - vagyis szerintem még mindig kategóriájának egyik legjobbja.




Köszönöm, még utánnaolvasgatok, meg megpróbálok tesztképet keresni, igaz az annyira sokat nem árul el...szerintem valamennyire fotósfüggő is :) Amúgy ebben az árkategóriában melyik gép amit még ajánlatok?


pén. ápr. 28, 2006 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
NeCrO írta:
nord írta:
NeCrO írta:
Érdekel az is mennyire áll kézre a gép, nekem viszonylag nagy mancsom van :). Ahogy néztem az általad ajánlott Olympus max 400as ISO-val rendelkezik, ami Sony-t néztem brutto 80ért, az 1600al. Mennyire kihasználható ez?

Akkor a H1/H2 lesz a Te géped. Nekem is elég hosszú ujjaim vannak, de a Sonyt kényelmesen meg tudtam fogni (ellentétben pl. a Pana FZ4/5-tel...)
Ultrazoomos kamerában nem is vennék mást ebben az árkategóriában. Szép képe van, jó fogású, és az ultrazoomnál nélkülözhetetlen képstabilizátort is beletették.


Mennyire jobb a H2 a H1-nél? Ahogy néztem pár dolgot kihagytak, mint pl Clear Color, és Clear Luminance, viszont 1600as ISO 400al ellentétben, valamint Zeiss optika...

Kérdés, mekkorában szeretnéd a képeid nézegetni. 13×18cm-es papírképig, vagy 15"-os monitoron nézve még az ISO400 se látszik zajosnak. Teljes méretben, vagy 13×18 felett azonban ISO400-on már csak a dslr-ek zajmentesek.
Szerintem olyan nagy különbség nincs a H1 és H2 képei közt a zajt tekintve (a CCD valamivel nagyobb lett, de nőtt a pixelszám is).
Ha elolvasod a dpreview tesztjét, akkor szvsz annál egy picit jobb lett a H2 - vagyis szerintem még mindig kategóriájának egyik legjobbja.


pén. ápr. 28, 2006 12:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
én személy szerint utálom a zajos képeket ezért 200-400 felett nem nagyon használok ISO-t.....


pén. ápr. 28, 2006 12:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
nord írta:
NeCrO írta:
Érdekel az is mennyire áll kézre a gép, nekem viszonylag nagy mancsom van :). Ahogy néztem az általad ajánlott Olympus max 400as ISO-val rendelkezik, ami Sony-t néztem brutto 80ért, az 1600al. Mennyire kihasználható ez?

Akkor a H1/H2 lesz a Te géped. Nekem is elég hosszú ujjaim vannak, de a Sonyt kényelmesen meg tudtam fogni (ellentétben pl. a Pana FZ4/5-tel...)
Ultrazoomos kamerában nem is vennék mást ebben az árkategóriában. Szép képe van, jó fogású, és az ultrazoomnál nélkülözhetetlen képstabilizátort is beletették.


Mennyire jobb a H2 a H1-nél? Ahogy néztem pár dolgot kihagytak, mint pl Clear Color, és Clear Luminance, viszont 1600as ISO 400al ellentétben, valamint Zeiss optika...


pén. ápr. 28, 2006 12:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
NeCrO írta:
Érdekel az is mennyire áll kézre a gép, nekem viszonylag nagy mancsom van :). Ahogy néztem az általad ajánlott Olympus max 400as ISO-val rendelkezik, ami Sony-t néztem brutto 80ért, az 1600al. Mennyire kihasználható ez?

Akkor a H1/H2 lesz a Te géped. Nekem is elég hosszú ujjaim vannak, de a Sonyt kényelmesen meg tudtam fogni (ellentétben pl. a Pana FZ4/5-tel...)
Ultrazoomos kamerában nem is vennék mást ebben az árkategóriában. Szép képe van, jó fogású, és az ultrazoomnál nélkülözhetetlen képstabilizátort is beletették.


pén. ápr. 28, 2006 11:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Érdekel az is mennyire áll kézre a gép, nekem viszonylag nagy mancsom van :). Ahogy néztem az általad ajánlott Olympus max 400as ISO-val rendelkezik, ami Sony-t néztem brutto 80ért, az 1600al. Mennyire kihasználható ez?


pén. ápr. 28, 2006 9:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
NeCrO írta:
Sziasztok!

Nem akartam új topicot nyitni a kérdésemmel kapcsolatban, remélem tudtok segíteni.
max netto 80ezres kategóriában keresek megfelelő digitális fényképező gépet.
Panasonic-tól elkezdve a Sony-ig sokféle gép adatlapját és leírását átböngésztem, eddig a Sony DSC-H2-es gépe fogott meg, viszont semmi tesztfotót nem láttam még, ami vele készült, valamint hozzáértő véleményekre lennék kiváncsi. Mit tudtok ajánlani?

Előre is köszönöm a segítséget.


Üdv
Necro



Ajánlani tudok :) én most adtam el az Olympus 765-öm, de az Olympust nagyon tudom ajánlani mindenkiek a Olympus MJU 800-ról elég jókat olvastam.

A legjobb szerintem ha kell egy 10x zoom: Olympus C770, nem egy kifejezetten új típus, de szerintem elég jó bruttó 77.000ft-os árához:

Részletek: http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/c770uz.html
http://pixinfo.com/fgep/Olympus_C-770UZ

A Canon PShot s80 is igen jó tulajdonságokkal rendelkezik, de ez 105 bruttó körül van :?

Aztán nézz még körül, én most a középkompakt kategóriában annyira nem vagyok friss. ;)


pén. ápr. 28, 2006 7:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nem akartam új topicot nyitni a kérdésemmel kapcsolatban, remélem tudtok segíteni.
max netto 80ezres kategóriában keresek megfelelő digitális fényképező gépet.
Panasonic-tól elkezdve a Sony-ig sokféle gép adatlapját és leírását átböngésztem, eddig a Sony DSC-H2-es gépe fogott meg, viszont semmi tesztfotót nem láttam még, ami vele készült, valamint hozzáértő véleményekre lennék kiváncsi. Mit tudtok ajánlani?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv
Necro


csüt. ápr. 27, 2006 23:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
arnyekxxx: amúgy a FotoVideonak ez a száma is valami februári... szal végülis nagyjából uptodate a lap, amúgy szerintem xar*, de mindegy.

*
-Egyik cikk leírja hogy a Carl Zeiss az isten és job mint a Leica, a következő cikk fordítva.
- Egyik cikk írja, hogy komoly DSLR gépeken nincs beépített vaku, mert az játék, a másik leírja hogy segédfény híján milyen jók azok!
-Mindig minden termék tökéletes, szinte nincs hátrány-> kissá reklámújság szagu a dolog.
-mobil vinyó és kértyaolvasó tesztjénél (hogy áttölhetik a képeket a gépről egy nyaralás alatt) úgy számoltak hogy 'csinálsz ott 2000 RAW-ot akkor az 17 giga, hogy tárolod el?' KI AZ A HÜLYE AKI végig csak RAW-ot készít?!?!? jajjj
Azért szeretem olvasni, elő is fizettem, csak néha azt sem hiszem ami t kérdez... :lol:


vas. ápr. 23, 2006 18:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
a Japán oldalon több van. Nem tudtok véletlenül japánul?:)
http://www.sony.jp/products/di-world/alpha/


vas. ápr. 23, 2006 16:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://www.sony.net/Products/dslr/

Új CCD-ket és CMOS.okat írnak. A képstabilizátor vajon marad???


vas. ápr. 23, 2006 16:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Nem a legfrissebb hir ez a minolta -> sony sztori, hálistennek vagy 2-3 honapja bepánikolt az europai piac és lezuhantak a D7D árak külföldön, igy sikerült 5D árban 7D-t venni:) de a magyarországi árak nem követték, amikor 150 ezerért vettük a gépet, itthon a legolcsobb váz 230e körül volt.
De pár napja már neve is van a sony dslr-nek, Alfa néven fogják kihozni ami a Dynaxok japán neve volt eddig és a minolta rendszerre épül.

http://pixinfo.com/hirek/2006-04-20_270011


vas. ápr. 23, 2006 15:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
A FotoVideo-ban olvastam:
"[...]A filmes termékvonalat a KM 2006.március 31-e után teljesen leállítja. A Sony folytatja Maxxum/Dynax bajonettel kompatibilis eszközök fejlesztését, megkapja a Konica Minolta, a Konica és Minolta márkanéven futó fényképezőgépek valamennyi texhnológiáját és azok felhasználási jogait is.
A fotó üzletág leépítése a jelenlegi szerződések teljesítése után 2007.március 31-ig fokozatosan történik meg. A minilabor szegmensben a gyártás 2006. március 31-én fejeződik be.Az értékesítési hálózat átszervezésének eredményeként a cég 2007 szept 30-ig összesen 3700 munkatársától válik meg, és teljesen bezárja fotó üzletágát. " :cry:

Mindegy, én most kapok majd fizut és akkor abból veszek egyet még. :wink:


vas. ápr. 23, 2006 13:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Bizony. :wink: Én is egy KM D5D-n agyalok, de nagyon. Most nincs erre sajnos elég ZS, majd nyáron. De attól tartok, szépen lassan ki fognak futni a KM-ek. A Sony Maxxum Dynaxok meg ki tudja mikor jönnek ki és milyen áron. És lehet a képstablizátor csak a drágább masinákban lesz benn, habár ki tudja.


vas. ápr. 23, 2006 9:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Tényleg nagyon jók az árak, de Pl. a KM dynax 5D-bél ilyet írnak:
Idézet:
Kit! AF18-70-es képstabilizátoros objektívvel!

Ezek alapján nem tudom eldönteni, hogy megpróbálják bepalizni hozzánemértőket, vagy ők a hozzánemértők....


Szintén Dynax 5 keresőfélben? :lol: Én is! SZerintem csak nem értenek hozzá... Azért vicces, hogy apróhirdetésekben is digigépeket a tulajok -ugyan sokszor garival- de az új, bolti ár 80-90%ért adnának el. Én még 70%on talán megvenném, de 80-on nem, inkább még 1-1 tízezres és megveszem szép újan.


vas. ápr. 23, 2006 9:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Tényleg nagyon jók az árak, de Pl. a KM dynax 5D-bél ilyet írnak:
Idézet:
Kit! AF18-70-es képstabilizátoros objektívvel!

Ezek alapján nem tudom eldönteni, hogy megpróbálják bepalizni hozzánemértőket, vagy ők a hozzánemértők....


vas. ápr. 23, 2006 9:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Üdv!

Asszem belefér ebbe a topikba (úgysem nagyon használja senki), megkérdezném, hogy van-e valakinek tapasztalata az avplanet.hu bolttal? Csak mert elég jók az árai!
köszi


vas. ápr. 23, 2006 8:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás Re: Vásárlási tanács 2
Balassa írta:
Helló.
Kerestem már a keresőben, de nem találtam!
Tanács kellene: Vegyem meg a boltban a Fuji S3500-at 50ezerért, vagy vegyem kéz alól S5500-at 55ezerért. A második jobban megéri, de nem tudom, hogy mit kellene észrevenni rajta, ha esetleg hibás. Ha megnézem a hasunált fuji-t, akkor miket ellenőrizzek le rajta?
köszi mindenkinek


Nem tudom, aktuális-e még.
Ha rám hallgatsz, S3500-at semmiképp sem veszel, nagyon rossz az optikája. Én vagy a használt S5500-ban vagy egy új Canonban gondolkodnék (bár ennyi pénzért nagy zoom-os Canon-t nem kapsz).


kedd dec. 20, 2005 13:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Egyszerűen képeket kell csinálni vele különböző fények mellett zoom állásokban, és megnézni a kijelzőn hogy milyenek. Vakuval is és nézni és hallgatni a működést. Az 5500-as elég finoman zümmögve működik. Meg kell nézni és hallgatni hogy a zoom akadás és rángatás nélkül mozog.


szer. dec. 14, 2005 0:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 12:59
Hozzászólások: 59
Hozzászólás Vásárlási tanács 2
Helló.
Kerestem már a keresőben, de nem találtam!
Tanács kellene: Vegyem meg a boltban a Fuji S3500-at 50ezerért, vagy vegyem kéz alól S5500-at 55ezerért. A második jobban megéri, de nem tudom, hogy mit kellene észrevenni rajta, ha esetleg hibás. Ha megnézem a hasunált fuji-t, akkor miket ellenőrizzek le rajta?
köszi mindenkinek


kedd dec. 13, 2005 23:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 29 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség