Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 6:54



Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Canon S2 IS 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 07, 2006 12:57
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Újraszámolás
Meddig számolja a képeket a Canon S2IS , nekem 9900nál újrakezdte. Azt hittem 9999-ig elmegy.

Előre is köszi!


hétf. aug. 28, 2006 12:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Az A 610-nek is 1/2,5" az érzékelője A 95-é 1/1,8" de a tudás nemcsak ettől függ ez csak egy szempont de kijelenteni hogy melyik jobb leegyszerűsítés. Ilyen számolást meg nem csak én még sokan nem ismernek. A gépre írt szoftvertől több függ.


pén. aug. 25, 2006 16:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 14:53
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Tudásra az S2 IS közelíti inkább a 95-öt. És ha haladni akarsz előre akkor is az a használhatóbb.



Hahó,tájékozódom és azt olvtam hogy s2 CCD-je 1/2.5" és e terület 24.71 mm2 ami igencsak elmarad az a-95 vagy a-610 mögött ezeké ui. 38.07mm2 amit el kell osztani állítólag a pixel szml és kapunk 1 viszonyszámot 6-10 között nagyon jó amatőrgép 6 alatt zajosnak irják a képeket az eredmény a köv.: s2 - 4,94
a610- 7,61
a620- 5,36
a-95- 7,61
igaz h. s2 többet tud tech.ból de képet lehet hogy gyengébbet csinál?
még gondolkozom várom a gondolatokat

csaó


pén. aug. 25, 2006 15:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
Olvass teszteket róluk, azok alapján hasonlítsd össze. nekem S2 van. meg vagyok elégedve vele. amatőr szinten, vagy komolyabb amatőr szinten jó gép.


hétf. aug. 21, 2006 17:44
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Tudásra az S2 IS közelíti inkább a 95-öt. És ha haladni akarsz előre akkor is az a használhatóbb.


hétf. aug. 21, 2006 16:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 14:53
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hahó,sajnos a aug.20 kellemetlenül érintet ui.a nagy menekülésben sikerült elhagynom a számomra igen remek gépemet 1 canon a-95-öt,a kérésem az volna hogy ha már így jártam a 3 felsorolt gép közül melyiket érdemes megvennem ezeket választottam de én annyira nem értek hozzá mint itt jópáran, .a gépek: - A-95 igaz kifutó de már jól ismertem és igen szép képeket készít, - A620 amit olvastam róla egész jó, - S2 IS írtatok jót is rosszat is.
szóval ebből kell az 1ik inkább haladóamatőr szintű fotózásra, most kezdtem rákapni,erre jött ez a vihar.
várom a pro-kontra hozzászólásokat.
köszi


hétf. aug. 21, 2006 15:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
amperaki írta:
Köszi szépen, de nekem makró módban sem akar jó képeket csinálni előbb lesz jó a kép ha messzebről ráközelítek mint makro módban, erről mit gondolsz.

Kb fél éve van meg a gép, amúgy nagyon meg vagyok elégedve vele nagyon jó képeket klehet készíteni vele, csak a makróval vannak gondjaim.


Ennél a gépnél a közelmakró ad elég nagy képet, és a közelmakrónál nem szoktak zoomolni, sőt sok gépnél nem is működik a zoom.


hétf. aug. 07, 2006 13:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
persze messziról is lehet jó képeket készíteni zoommal, de ha türelmes a bogár és nem repül el akkor közelről az igazi. nem tudom mi lehet a probléma, nem szabad elmosódott legyen a kép.
küldtem Pü-t


hétf. aug. 07, 2006 13:36
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 07, 2006 12:57
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszi szépen, de nekem makró módban sem akar jó képeket csinálni előbb lesz jó a kép ha messzebről ráközelítek mint makro módban, erről mit gondolsz.

Kb fél éve van meg a gép, amúgy nagyon meg vagyok elégedve vele nagyon jó képeket klehet készíteni vele, csak a makróval vannak gondjaim.


hétf. aug. 07, 2006 13:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: közeli fotózás
amperaki írta:
Sziasztok!
Én is egy Canon S2IS bodog tulajdonosa vagyok.
Az lenne a kérdésem milyen módon lehet nagyon jó közeli képeket készíteni pl. egy bogárról, nekem mindig homályosra sikerül.

Előre is köszi.


Elsősorban olyan AF módot kell beállítani mely középre mér vagy pedig manuálisan kell élességet állítani.Makrónál lehet legjobban látni a keresőben hogy éles e a közeli tárgy, nem értem hogy nem látható az exponálásnál? Természetesen makrónál jó megvilágítás szükséges. Azt nem is feltételezem hogy nincs a makró mód bekapcsolva.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Babajaga hétf. aug. 07, 2006 13:44-kor.



hétf. aug. 07, 2006 13:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás Re: közeli fotózás
amperaki írta:
Sziasztok!
Én is egy Canon S2IS bodog tulajdonosa vagyok.
Az lenne a kérdésem milyen módon lehet nagyon jó közeli képeket készíteni pl. egy bogárról, nekem mindig homályosra sikerül.

Előre is köszi.


erre jó a makró, vagy a super makró mód. egyszeri lenyomásra makró módba teszi a gépet, hosszú lenyomásra szuper makróba. a hátránya az S2-nek hogy szuper makrózni egy kicsit nehéz mert ha nincs elég fény akkor a kép alulexponált lesz-vaku nélkül-, vakuval persze belelóg az objektívház kontűrje és árnyékot vet. ezért jó ha derítőfényt használsz.
a szuper makró módban nincs lehetőséged állítani a fókuszkeretet. remélem elégséges voltam. Üdv.


hétf. aug. 07, 2006 13:19
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 07, 2006 12:57
Hozzászólások: 4
Hozzászólás közeli fotózás
Sziasztok!
Én is egy Canon S2IS bodog tulajdonosa vagyok.
Az lenne a kérdésem milyen módon lehet nagyon jó közeli képeket készíteni pl. egy bogárról, nekem mindig homályosra sikerül.

Előre is köszi.


hétf. aug. 07, 2006 13:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Wiolca írta:
Hahó mindenkinek!
Légyszi segítsetek! Nekem is canon poershot s2 is-em van. Hol kell beállítani rajta a záridőt?


Van ilyen menüpont hogy S ez záridő előválasztás és az M menüpontban is lehet záridőt beállítani.

és kell mozgatni nyilakat jobbra vagy balra:), Auto modban nem tudod, csak manuálisan vagy ha a módtárcsát Tv-re teszed


kedd júl. 04, 2006 13:22
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Wiolca írta:
Hahó mindenkinek!
Légyszi segítsetek! Nekem is canon poershot s2 is-em van. Hol kell beállítani rajta a záridőt?


Van ilyen menűpont hogy S ez záridő előválasztás és az M menűpontban is lehet záridőt beállítani.


kedd júl. 04, 2006 13:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 04, 2006 12:40
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hahó mindenkinek!
Légyszi segítsetek! Nekem is canon poershot s2 is-em van. Hol kell beállítani rajta a záridőt?


kedd júl. 04, 2006 12:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
steam írta:
Hát. Visszavittem az extremdigitalba. elhajtottak, mint a büdös malacot.
Ennyit erről. A szervizébe meg isszanyat lehúzták a gépet.
Csináltak vele egy felvételt autoba 10cmről makro nélkül a billentyűzetről, majd megnézték. "EZ JÓ" Hát érdekes felvétel lehet, amire ez a "szakvélemény" született.
Felajánlották, hogy elküdhetik németbe 1 hónapra beállításra.
****.


Na igen, haverom is megjárta az extremdigitálal. Azért ilyen olcsók, mert a gari nem magyar, ha a szerviz németben nem talál semmit akkor pedig veled fizettetik ki az utaztaást és a vizsgálatot.
Javaslat:
Mediker, totál korrektek nagyjából ugyan annyiért.

Amúgy egy ismerős kérésére most néztem az S2 és S3, hát már csak az adatok alapján is látom, ogy gyenge gép.
Nem is értem, hogy a cég SLR gépei milyen jók és a compaktjai milyen ****.
Az S3-at ötször veri a pana FZ30.

Ja és volt itt a zoom-ról.
Nos nézzetek át az FZ-7 topicba, hogy a pana 12x zoomnál iso400, 25méterről mit produkált.
Nulla bemozdulás.


kedd máj. 30, 2006 23:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Telefanni írta:
Babajaga írta:
Telefanni írta:
Ha veszek egy ilyen kamcsit, ahhoz jár, hogy ezeket a helyeket lefotóz6om vele? !-)


Természetesen csak az utazás költségeit kell állnod. :)



Amúgy mi a V-leményed S2 kontra FZ-20 ???


Én másfél hónapja vettem 20-ast és nem bántam meg, nekem nagyon bevált. Vettem hozzá egy tele feltétet, nagyon jó a rajza, ennél jobban már csak DSLR-el lehet operálni.


Ami engem zavar a Canon S2nél az a műanyag kialakítás. Az fz20-nak Dslrhez hasonló a kialakítása. :)


kedd máj. 23, 2006 8:39
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Telefanni írta:
Babajaga írta:
Telefanni írta:
Ha veszek egy ilyen kamcsit, ahhoz jár, hogy ezeket a helyeket lefotóz6om vele? !-)


Természetesen csak az utazás költségeit kell állnod. :)



Amúgy mi a V-leményed S2 kontra FZ-20 ???


Én másfél hónapja vettem 20-ast és nem bántam meg, nekem nagyon bevált. Vettem hozzá egy tele feltétet, nagyon jó a rajza, ennél jobban már csak DSLR-el lehet operálni.


hétf. máj. 15, 2006 11:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Telefanni írta:
Ha veszek egy ilyen kamcsit, ahhoz jár, hogy ezeket a helyeket lefotóz6om vele? !-)


Természetesen csak az utazás költségeit kell állnod. :)



Amúgy mi a V-leményed S2 kontra FZ-20 ???


hétf. máj. 15, 2006 9:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Telefanni írta:
Ha veszek egy ilyen kamcsit, ahhoz jár, hogy ezeket a helyeket lefotóz6om vele? !-)


Természetesen csak az utazás költségeit kell állnod. :)


hétf. máj. 08, 2006 14:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Ha veszek egy ilyen kamcsit, ahhoz jár, hogy ezeket a helyeket lefotóz6om vele? !-)


hétf. máj. 08, 2006 14:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Ha valaki nagyon akar lelkesedni S2- ileg:

http://66.249.93.104/search?q=cache:QC4iUids8D8J:www.pbase.com/cameras/canon/powershot_s2_is+powershot+s2+pictures&hl=hu&gl=hu&ct=clnk&cd=3


hétf. máj. 08, 2006 14:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Oxi.


szomb. máj. 06, 2006 21:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Telefanni írta:
Ertem. S akkor gyakorlatilag ez kifejezetten digitalis varazslat miszerint sw vel azt mondod a masinanak hogy amit 1 lumennek vett eleddig azt most vegye 2nek v. felnek?


Tulajdonképpen igen. Ezt persze képkezelő szoftverekkel is lehet csinálni, de van fotózásnál egy alapvető szabály, a gépből jöjjön ki a lehető legjobb kép először és csak végszükségben másodagos legyen a szoftveres módosítás.


szomb. máj. 06, 2006 16:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Ertem. S akkor gyakorlatilag ez kifejezetten digitalis varazslat miszerint sw vel azt mondod a masinanak hogy amit 1 lumennek vett eleddig azt most vegye 2nek v. felnek?


szomb. máj. 06, 2006 11:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Telefanni írta:
Par fogalmat igyekeztem kitanulni ha mar nyomulok digitalisan de most ez az expo kompenzacio nem tom mit jelent. Az ellenfeny szoktak korrigalni vele ha jol tudom de sotetben?


Nem jól tudod. Ellenfényben a kép egy része sötétebb lehet, pld személy aki háttal áll a napnak, annak az arca sötétebb lehet azt deríteni ( plusz megvilágítani) kell. Expo kompenzációnál meg az egész kép exponáltságát lehet eltolni a túl vagy alulexpo irányába. Egyszerűen fényt adok rá vagy visszaveszek. Erősen hasonlít az ISO állításhoz. Ha alulexponált lenne a gép leghosszabb záridejével az éjszakai felvétel azt lehet világosítani. Ha a gép gyárilag nincs klfogástalanul beállítva alul v túlexponál azt korrigálni lehet. Túl v alulexponálással meg lehet változtatni a kép karakterét.


szomb. máj. 06, 2006 8:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Par fogalmat igyekeztem kitanulni ha mar nyomulok digitalisan de most ez az expo kompenzacio nem tom mit jelent. Az ellenfeny szoktak korrigalni vele ha jol tudom de sotetben?


szomb. máj. 06, 2006 5:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
maqaveli írta:
tehat azt akartam kifejezni hogy zajosabb mint sok mas gep. es hogy szemcses vagy zajos az most mindegy hogy hogy fejezzuk ki mert elvileg mindenki ugyanarra a jelensegre erti es tudjuk mirol szol. viszont sztem nem teljesit olyan jol ejszakai fotok keszitesenel mint sok egyeb hasonlo kaliberu gep, ahol az iso startbol 100 nal kezdodik es legalabb 1600 ig tart. pl ha jol emlekszem akkor fuji 9500 igaz hogy nincs kozvetlen tapasztalatom vele. az S2 elonye meg, hogy ritkan tapasztaltam vele kromatikus aberraciot.
udv!


Én vettem olyan gépet melynél 15 mp helyett csak 8 volt a maximum záridő és meglepve tapasztaltam hogy 80 ISO-nál nem lett rosszabb a kép mint a másik gép 15 másodpercénél. Pedig még az expozicíókompenzációt sem állítottam. Ja és a magasabb ISO-t nem az éjszakai felvételeknél kell használni elsősorban hanem ha gyenge fényben pillanatfelvételt kell csinálni.


pén. máj. 05, 2006 11:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
tehat azt akartam kifejezni hogy zajosabb mint sok mas gep. es hogy szemcses vagy zajos az most mindegy hogy hogy fejezzuk ki mert elvileg mindenki ugyanarra a jelensegre erti es tudjuk mirol szol. viszont sztem nem teljesit olyan jol ejszakai fotok keszitesenel mint sok egyeb hasonlo kaliberu gep, ahol az iso startbol 100 nal kezdodik es legalabb 1600 ig tart. pl ha jol emlekszem akkor fuji 9500 igaz hogy nincs kozvetlen tapasztalatom vele. az S2 elonye meg, hogy ritkan tapasztaltam vele kromatikus aberraciot.
udv!


pén. máj. 05, 2006 9:55
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"nem az éjszakai fotózásra való."

Nem értelek 15mp van a gépen avval az ISO magasabbra állítása nélkül is elég sok helyen lehet éjszakai felvételeket csinálni. És éjszakai felvételnél kevésbé zavar a szemcsésség. Szemcsésséget írok nem véletlen mert indokolatlan a zaj kifejezés mert a zaj a magyar nyelvben hangokat jelöl. És ha 350-est vettél volna mennyit kellet volna még rákölteni hogy 400mm feletti gyújtótávolságod legyen? És profi fotózásra a 350-es sem alkalmas egyáltalán.


pén. máj. 05, 2006 9:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Nem használt. Behozták kulfoldrol. 80 ropi. Magyar nyelvu utmatatot beszkennelt pdf-ként leltem neten mert mekk mester becses nevem. Ha kell, feltehetem rar-al tomoritett darabonkent egy ****. Toljatok mailt (dpg@freemail.hu) mert azt olvasom is. IDE CSAK IROK! ;-)


pén. máj. 05, 2006 8:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
amit tudni kell róla hogy 400 on nagyon zajosodik, én meg vagyok vele elégedve ennek ellenére. nem az éjszakai fotózásra való. viszont a szuper makró módban ügyes kell lenni, mert belóg az árnyéka az objektívháznak.
amit még egy kicsit nem szeretek az hogy néha recseg:)
megbántam hogy nem vettem viszont helyette startbol egy d350-est.
ha már futtja arra akkor nem árt....:)
de összességében meg vagyok elégedve, hobbifotózásra kitűnő. Mennyiért kapod meg használtan?


csüt. máj. 04, 2006 15:50
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Olyannyira, hogy:

Segítséget szeretnék kérni. Munkatársamtól vennék egy Canon S2-est. Van-e olyan megbízható neten letölthető sw, amivel tesztelni tudom a dead-hot pixelt?

A fekete-fehér lapos pixeltesztet el akarom végezni a géppel. Ezen kívül mit nézzek még meg rajta?

Sürgős lenne, mert holnap du. aktuális. Előre is köszi.


csüt. máj. 04, 2006 8:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
En meg most a Canon A60-asommal jartam ugy, hogy a makro manualfokusz egyszer mukodott, aztan gondolt egyet es 10 cm ala nem volt hajlando engedni a tavot. Kikapcs bekapcs akarcsak Mikrofos csodasw-k eseteben eltuntette a gondot. Amugy nagyon penge a masina. Megdobbentoen klassz kepeket csinal egy 3 evvel ezelotti technoval szerelt 3 mpixeles kis csoda. Ugyhogy 1 ertelmu upgrade lesz s2.


kedd máj. 02, 2006 13:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
En meg most a Canon A60-asommal jartam ugy, hogy a makro manualfokusz egyszer mukodott, aztan gondolt egyet es 10 cm ala nem volt hajlando engedni a tavot. Kikapcs bekapcs akarcsak Mikrofos csodasw-k eseteben eltuntette a gondot. Amugy nagyon penge a masina. Megdobbentoen klassz kepeket csinal egy 3 evvel ezelotti technoval szerelt 3 mpixeles kis csoda. Ugyhogy 1 ertelmu upgrade lesz s2.


kedd máj. 02, 2006 13:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 30, 2006 14:59
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
S2IS-hez keresek magyar nyelvű manuált, ha valaki tud ilyenről, please ossza meg velem.
thnx


vas. ápr. 30, 2006 15:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Lehet az is hogy ez egy Canon betegseg. Ma nekem is eloadta bar nem pont ezt hanem azt hogy egy alkalommal mukodott a makro tavbeallito aztan a 2. kepnel nem volt hajlando sehogy se 10 cm ala allitani a tavot. Kikapcs bekapcs utan megint semmi baja nem volt. Bocs hogy ekezet nelkul irtam de gyakorlatilag a villamoson van idom wapon forumozni es a telom ekezeteit Macikanak v. Birdienek kellene utolag kimazsolaznia. Ja a gepem most Canon A60. Amugy popec verda nagyon a maga 3mpixelevel az utod tutko S2 lesz nemsokara.


szomb. ápr. 29, 2006 19:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Koszi mindenkinek. Megprobalom felfogni feldolgozni. o-)


kedd márc. 21, 2006 17:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Eredő hasznos nyílást írtam felesleges volt utána blende átméröt írni, mert a blende valóban a fordulópontban van. De azért nem olyan kicsi az a blende mert szórólencsék vannak elötte és azok "kicsinyítik" le ha max fókuszra állítod akkor jelentősen megváltozik a látszólagos nagysága. Én a blende hangjából veszem hogy nem olyan kicsi az mert ilyen kattogás elég jelentős mechanikára utal.
Főként azt szerettem volna kihozni hogy a blendét nem lehet a végtelenségig nyitni mert a lencsék eredője határozza meg a legnagyobb fényerőt. A kérdező azt kérdezte: nincs hely a blende nyitásához?

Valóban nem szimpla osztásról van szó csak az érzékeltetés miatt írtam leegyszerűsítve. Az is igazán szemléletes hogy a PanaFZ5 -nél ugyanazok az adatok, érzékelő, zoom, és pusztán az hogy a 20-asé tartja a 2,8-as fényerőt a zoom teljes tartományában mennyivel nagyobb méreteket eredményez az optika minden részében.


hétf. márc. 20, 2006 10:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Babajaga írta:
A blendét jobban nem lehet széjjelnyítni mint a lencserendszer legnagyobb gyújtótávolságból eredő hasznos átmérője.


Ne keverjük a fényerő fogalmát a gyakorlati alkalmazással!
A fényerő fogalma egyetlen lencsére vonatkozik, egy összetett lencserendszernél az eredő fényerő tekintetében nem csak a frontlencse átmérője számít, a rekesz mérete meg szinte lényegtelen, hiszen mérete attól függ hol helyezik el a lencsék között (valahol meg kell fordulnia annak a képnek).

Babajaga írta:
A Pana 20-nál a frontlencse 42mm átmérőjű míg az eredő hasznos nyílás (max. blendeátmérő) 25,7 mm átmérőjű! Impozáns! és így tudja tartani a a 2,8-as fényerőt mert a 25,7 mm a valódi legnagyobb gyújtótávolságnak a 72mm-nek az 1/2,8-ad része.


Nézz bele abba az FZ20-ba, hogy mekkora rekesz van benne. Körömnyi, sőt annál kisebb.
Azért ez nem csak egy szimpla osztásról szól.


hétf. márc. 20, 2006 9:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Ezt úgy kell érteni, hogy a szerkentyűben nincs elég hely a blende szétnyitásához????[/quote]

A blendét jobban nem lehet széjjelnyítni mint a lencserendszer legnagyobb gyújtótávolságból eredő hasznos átmérője.Nem is volna értelme. A frontlencse átmérője persze ennél jóval nagyobb. A Pana 20-nál a frontlencse 42mm átmérőjű míg az eredő hasznos nyílás (max. blendeátmérő) 25,7 mm átmérőjű! Impozáns! és így tudja tartani a a 2,8-as fényerőt mert a 25,7 mm a valódi legnagyobb gyújtótávolságnak a 72mm-nek az 1/2,8-ad része.

Ja és a Pana 20 blendéje egy hatlamellás írisz blende, igazi finommechanikai csoda, és az automatikus állítódás közben úgy kattog mint egy varrógép. Ebből az is látszik hogy ez a gép fényt all servo mér és a gomb félig lenyomására fókuszál, teljes lenyomására pedig a mért értéket exponálja. A Canon 520 is e szisztéma szerint dolgozik. Az S IS-ek szintén.

Ezt azért írtam mert szeretném eloszlatni azt a tévedést hogy a kompaktok legnagyobb része a gomb lenyomására mér fényt. Nem
, fényt a bekapcsolás után fényképezés állásban folyamatosan mér, ezért tudták a shutter lag-ot annyira lecsökkenteni. A fény mérése után keres egy zársebességet és blendeértéket, ahogy a gépet forgatjuk úgy követi a fényérték változását. A fénymérés manuál állásban is működik, ezért tudja ott is kijelezni hogy helyes-e a beállított expoziciós érték.


vas. márc. 19, 2006 1:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Kevés optika van amely tartja a kezdő fényerejét mert ahhoz nagy átmérőjűre kell a tele állásban tervezni a lencséket. A lencsék fényereje és gyújtótávolsága valamint az átmérője között egyenes arányosság van.

aztán rájöttem hogy én tévedtem...igazad van.


vas. márc. 19, 2006 0:14
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Kevés optika van amely tartja a kezdő fényerejét mert ahhoz nagy átmérőjűre kell a tele állásban tervezni a lencséket. A lencsék fényereje és gyújtótávolsága valamint az átmérője között egyenes arányosság van.


csüt. márc. 16, 2006 15:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
[quote="Telefanni"][quote="Babajaga"][quote="maqaveli"]Nem tudom miért, de van egy kis apróság az S2-vel: néha nem enged manuálisan rekeszértéket állítani 3,5 alá. Bármit teszek, záridővel meg minden, ki kell kapcsoljam és ujra be ahhoz hogy 3,5 alá tudjam tenni.
Miért lehet ez?[/quote]

Hát ha a zoomot kitolod akkor nem tudja a 2,8-at tartani, mert ahhoz zoom állásban nincs elég nagy blendenyílás.[/quote]


Ezt úgy kell érteni, hogy a szerkentyűben nincs elég hely a blende szétnyitásához????[/quote]

Az egész lencserendszer úgy van megtervezve hogy zoom állásban a legnagyobb hasznos nyílás kisebb mint nagylátószögben, már a gyújtótávolsághoz képest. Ha megnézel nagyon komoly optikákat azoknál is így van, pld 4-5,6-ig megy a fényereje. Egy komoly optikánál legnagyobb fényerőnél nem látszanak a blende lamellák mert a lencse átmérőjével egyformán állnak.


csüt. márc. 16, 2006 14:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Babajaga írta:
maqaveli írta:
Nem tudom miért, de van egy kis apróság az S2-vel: néha nem enged manuálisan rekeszértéket állítani 3,5 alá. Bármit teszek, záridővel meg minden, ki kell kapcsoljam és ujra be ahhoz hogy 3,5 alá tudjam tenni.
Miért lehet ez?


Hát ha a zoomot kitolod akkor nem tudja a 2,8-at tartani, mert ahhoz zoom állásban nincs elég nagy blendenyílás.



Ezt úgy kell érteni, hogy a szerkentyűben nincs elég hely a blende szétnyitásához????


csüt. márc. 16, 2006 13:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
Babajaga írta:
.... én nem költök másra csak a hobbiimra.


OFF: s a nőkre??? :D :D :D :?: :?: :?:


kedd márc. 14, 2006 15:46
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
ja. lehet. de ha jól emlékszem akkor nem használtam zoomot. habár lehet hogy tévedek. de meg kell figyeljem.

Babajaga, te rég hogy fotózol? milyen géped van?[/quote]

Ha úgy kapcsolod ki a gépet hogy zoom állásban van akkor bekapcsoláskor oda áll vissza többnyire.
15 éves korom óta, jövöre jubilálok, de közben volt szünet.
Épp holnap kapok egy Pana FZ 20-at remélem az oldala szerintit tudja mert akkor ki tudom használni. De van egy Fuji 5500 is én nem költök másra csak a hobbiimra.


hétf. márc. 13, 2006 23:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
Babajaga írta:
maqaveli írta:
Nem tudom miért, de van egy kis apróság az S2-vel: néha nem enged manuálisan rekeszértéket állítani 3,5 alá. Bármit teszek, záridővel meg minden, ki kell kapcsoljam és ujra be ahhoz hogy 3,5 alá tudjam tenni.
Miért lehet ez?


Hát ha a zoomot kitolod akkor nem tudja a 2,8-at tartani, mert ahhoz zoom állásban nincs elég nagy blendenyílás.


ja. lehet. de ha jól emlékszem akkor nem használtam zoomot. habár lehet hogy tévedek. de meg kell figyeljem.

Babajaga, te rég hogy fotózol? milyen géped van?


hétf. márc. 13, 2006 22:28
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
maqaveli írta:
Nem tudom miért, de van egy kis apróság az S2-vel: néha nem enged manuálisan rekeszértéket állítani 3,5 alá. Bármit teszek, záridővel meg minden, ki kell kapcsoljam és ujra be ahhoz hogy 3,5 alá tudjam tenni.
Miért lehet ez?


Hát ha a zoomot kitolod akkor nem tudja a 2,8-at tartani, mert ahhoz zoom állásban nincs elég nagy blendenyílás.


hétf. márc. 13, 2006 22:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
Nem tudom miért, de van egy kis apróság az S2-vel: néha nem enged manuálisan rekeszértéket állítani 3,5 alá. Bármit teszek, záridővel meg minden, ki kell kapcsoljam és ujra be ahhoz hogy 3,5 alá tudjam tenni.
Miért lehet ez?


hétf. márc. 13, 2006 22:17
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 119 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség