Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 15, 2024 9:10



Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Canon S2 IS 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Movie Mode -

• File Format: AVI (motion JPEG, no audio)

• Video Resolution: 320 x 240

• Video Frame rate: up to 8 fps (variable)

Ez az a csoda video tulajdonság? Ez kenguru videó, Ugrál.

Legjobb az AVI felírat. Se audió se videó.


szomb. márc. 11, 2006 12:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Megnéztem a csodagép adatlapját és mit tesz isten amit leírtam róla az mind áll. A 16 tesztképet amúgy megnézted? Abnormálisan túlszaturált 14 és lila deformáció ugyanannyi. Hát nem éppen kedvcsináló felvételek. Mivel csak auto WB van hát.

Azon már nem is csodálkozom hogy 12 képet látok akárhogy meresztgetem az optikámat.


szomb. márc. 11, 2006 12:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 07, 2006 17:16
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Hát nem voltam lusta és utána néztem ennek a fotócsodának. Az már mond valamit hogy egy forgalmazót dobott ki. Az hogy műszaki adatlapot nem találtam, az már kiabál. A tudása bitang nagy . Inkább bitang mint nagy. Fényképezőgépi színvonala nem éri el ha gépkocsihoz hasonlítom a leggyengébb Trabant színvonalát. Azt mondta egy komikus: Válámi ván! De ez semmi.


Latom nem boldogulsz a keresovel, itt a gyarto oldala:
http://www.vivitar.com/vivitarwork/digicamdrivers3.php
es itt lathatsz vele keszitet kepeket:
http://www.pbase.com/cameras/vivitar/vivicam_3345

Ez egy point&shoot VGA gep, amire terveztek azt jol vegzi. Most sem csalodtam a Vivitarban, azert a penzert jo kis gepet csinalt, masfeleve nyuzom mar.


szomb. márc. 11, 2006 11:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 07, 2006 17:16
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Babajaga írta:
" Azt hol olvastad hogy ez a fényképezőgép hibrid?"


Szerinted mirol szol a superzoom vonal fejlodese? A Canon S2-nek mar van optikai kepstabilizator, csendes motor, sztereo hangvetel, szelszuro, dedikalt nagy piros gomb a videozashoz, amit barmikor megnyomhatsz, macro, super macrao, manual focus mukodik videozaskor is, forgathato LCD, video minosege progressiv rendszereken(HDTV, monitor) jobb mint amit a kozpekategorias MiniDV video kamerak produkalnak. Ezekre egy fenykepezogepnek semmi szuksege, viszont egy video camnak szinte eleg, csak hianyzik nehany csatlakozo es valamivel gyorsabb autofocus.
Nehany supezoom modelnel addig fajult a dolog, hogy alakjuk, fogasuk inkabb hasonlitott egy video kameraehoz(pl. Pentax Optio MX4)

Superzoom vs. videocam dilemmarol:
http://forums.dpreview.com/forums/read. ... e=17333450


szomb. márc. 11, 2006 10:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
[quote="zserbo"]"Mellesleg ilyen nevű fényképezőgépről nem is hallottam."

Nos, ezt ugy csinaljuk, hogy: Google-be beir "vivicam 3345", mondjuk ugy az otodik linkre katt, ami bejon felolvastatod a MS Narratorral ha XPd van, hanem akkor szerrezz valakit aki felolvassa neked.
Illata kifejezetten baba.[/quote]

Hát nem voltam lusta és utána néztem ennek a fotócsodának. Az már mond valamit hogy egy forgalmazót dobott ki. Az hogy műszaki adatlapot nem találtam, az már kiabál. A tudása bitang nagy . Inkább bitang mint nagy. Fényképezőgépi színvonala nem éri el ha gépkocsihoz hasonlítom a leggyengébb Trabant színvonalát. Azt mondta egy komikus: Válámi ván! De ez semmi.


szomb. márc. 11, 2006 10:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 07, 2006 17:16
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
"Mellesleg ilyen nevű fényképezőgépről nem is hallottam."

Nos, ezt ugy csinaljuk, hogy: Google-be beir "vivicam 3345", mondjuk ugy az otodik linkre katt, ami bejon felolvastatod a MS Narratorral ha XPd van, hanem akkor szerrezz valakit aki felolvassa neked.
Illata kifejezetten baba.


szomb. márc. 11, 2006 8:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"Egy egyszeru kis szappan gepet (pl. ViviCam 3345, webcam funkcioja is van) "

Mellesleg ilyen nevű fényképezőgépről nem is hallottam.

vajon milyen illatú??? :P :P :D :D :D


csüt. márc. 09, 2006 21:09
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Egy egyszeru kis szappan gepet (pl. ViviCam 3345, webcam funkcioja is van) ra lehet venni, hogy mondjuk VirtualDub-al akar 30fps is rogzithessunk egyenesen merevlemezre, viszont az S2-hoz nem tudtam eddig mas szoftal hozzaferni. "

Ez meg teljesen fals logika ha egy egyszerű gép ezt tud akkor egy drágábbnak profi módon kell löknie a videót. Azt elfelejted hogy a drágább gép mennyivel többet tud a fényképezésből? Mellesleg ilyen nevű fényképezőgépről nem is hallottam.


csüt. márc. 09, 2006 20:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Egy egyszeru kis szappan gepet (pl. ViviCam 3345, webcam funkcioja is van) ra lehet venni, hogy mondjuk VirtualDub-al akar 30fps is rogzithessunk egyenesen merevlemezre, viszont az S2-hoz nem tudtam eddig mas szoftal hozzaferni.
Valami megiscsak gyanus."

Látom már addig akarsz kísérletezni a géppel amíg működésképtelen lesz. Minek csinálnának videokamerát ha egy mezei fényképezőgéppel profi videót lehetne csinálni. Milyen fontos fényképező funkció maradt ki a szoftverből?

Azt hol olvastad hogy ez a fényképezőgép hibrid?


csüt. márc. 09, 2006 19:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
zserbo írta:
...
Egy egyszeru kis szappan gepet (pl. ViviCam 3345, webcam funkcioja is van) ra lehet venni, hogy mondjuk VirtualDub-al akar 30fps is rogzithessunk egyenesen merevlemezre...
Valami megiscsak gyanus.


Talán jó lett volna az általad említett gépeket venni. vagy ha már annyira fontos az ilyesmi akkor miért nem veszel handcamet?


csüt. márc. 09, 2006 17:15
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 07, 2006 17:16
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
A Canon Rebel EOS 300D "procija" is tudathasadasban szenvedett, mignem egy orosz kaloz szoft fel nem ebresztette jonehany **** agyifunkciojat. Ez a piacrol szolt 10D vs. 300D.
Gondoltam az S2 eseteben is hasonlo programozott butasagrol van szo.
En ezt a gepet eppen azert vettem mert hibrid es azt hiszem elvarasom nem egyedi igeny, mert nagyon sok forumon lehet olvasni a tarolasi kapacitas vegessegenek gondjairol.
Egy egyszeru kis szappan gepet (pl. ViviCam 3345, webcam funkcioja is van) ra lehet venni, hogy mondjuk VirtualDub-al akar 30fps is rogzithessunk egyenesen merevlemezre, viszont az S2-hoz nem tudtam eddig mas szoftal hozzaferni.
Valami megiscsak gyanus.


csüt. márc. 09, 2006 14:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
Babajaga írta:
zserbo írta:
Valaki tudja a modjat hogy az S2 egyensen a PC-re rogzitse a videot? Feltort soft vagy dirver? Mert a kepeket gyonyoruen lehet csinalni a RemoteShoting-al, viszont a videozast ugy latom a Canon kifelejtete a programbol(talan akarattal), bar az USB 2.0 lehetove tenne.
Elore koszonom


Az S2 fényképezőgép, akkor miért vársz el tőle olyat amit a processzora nem tudhat. A hardverbeállítást szoftverrel nem lehet megváltoztatni.


ja ja én is ezt akartam mondani :D :D :D :P :P :P


kedd márc. 07, 2006 19:44
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
[quote="zserbo"]Valaki tudja a modjat hogy az S2 egyensen a PC-re rogzitse a videot? Feltort soft vagy dirver? Mert a kepeket gyonyoruen lehet csinalni a RemoteShoting-al, viszont a videozast ugy latom a Canon kifelejtete a programbol(talan akarattal), bar az USB 2.0 lehetove tenne.
Elore koszonom[/quote]

Az S2 fényképezőgép, akkor miért vársz el tőle olyat amit a processzora nem tudhat. A hardverbeállítást szoftverrel nem lehet megváltoztatni.


kedd márc. 07, 2006 19:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
zserbo írta:
Valaki tudja a modjat hogy az S2 egyensen a PC-re rogzitse a videot? Feltort soft vagy dirver? Mert a kepeket gyonyoruen lehet csinalni a RemoteShoting-al, viszont a videozast ugy latom a Canon kifelejtete a programbol(talan akarattal), bar az USB 2.0 lehetove tenne.
Elore koszonom

passz. gőzöm nincs. Sztem ha nem ad lehetőséget akkor nagyon nem lehet semmit. :(


kedd márc. 07, 2006 17:41
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 07, 2006 17:16
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Valaki tudja a modjat hogy az S2 egyensen a PC-re rogzitse a videot? Feltort soft vagy dirver? Mert a kepeket gyonyoruen lehet csinalni a RemoteShoting-al, viszont a videozast ugy latom a Canon kifelejtete a programbol(talan akarattal), bar az USB 2.0 lehetove tenne.
Elore koszonom


kedd márc. 07, 2006 17:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
gamesoft írta:
Akkor utánnanézek a Sandisk-nek, azzal tuti megy ugye?

tuti megy :)


kedd jan. 31, 2006 15:55
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Babajaga kedd feb. 14, 2006 1:07-kor.



hétf. jan. 30, 2006 21:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
Nem tudom. Nem ismerem, mivel nekem SanDisk van, azt sem rég használom, nem akarok hüjeséget mondani.
de ha egy pár száz ft a különbség azt a minőségért nem kell nézni. :)


hétf. jan. 30, 2006 21:40
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 29, 2006 19:46
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Szlovákia
Hozzászólás 
Akkor utánnanézek a Sandisk-nek, azzal tuti megy ugye?


hétf. jan. 30, 2006 20:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 29, 2006 19:46
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Szlovákia
Hozzászólás 
18000 ért láttam, de a kingstont meg majdnem 2x annyiért. Melyik a jobb: Apacer vagy A-Data? Tudom egyik se, de most csak erre marad pénzem. Lehet, hogy A-Data lesz, mert az gyorsabb valamivel mint az Apacer, és csak pár százzal drágább.


hétf. jan. 30, 2006 20:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
'sztm számit a márka is. PL. amikor vettem a gépet nem ajálnották a Kingston Ultra Speedet.
kapsz kb 18 ezerért, 1 Gb SanDisket.
menyniért nézted az Apacer-t?


hétf. jan. 30, 2006 18:21
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 29, 2006 19:46
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Szlovákia
Hozzászólás 
a video az mp-ként 2 MB, ez a legtöbb amit ki kell birnia a kártyának, vagy a fotozásnál több is van, pl sorozatkép 2,4 / mp, 5 MPixellel, az legyen egy kép 3 MB, az 7,2 MB/mp. Durván számolva, tehát 8 MB/s -nél több nem lehet, úgyhogy a kártyának is enél többnek kell lennie az irási sebességnek, teheát legalább egy 66x-os kártya. Ugye? A márka nem számit. Vagy Apacert vagy A-Data-t akarok, mert a Kingston bazi drága, mást meg eddig nem láttam. Valakinek van valamelyik. De a márka nem lényeg ugye csak a sebesség? Mondjuk mindhárom nagy név a memóriák terén.


hétf. jan. 30, 2006 18:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
San Disk Ultra II, 512 Mb
az írási sebessége megfelelő, a buffer nem telik be. tehát ideális sorozatok és video rögzitésére is.


vas. jan. 29, 2006 20:43
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 29, 2006 19:46
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Szlovákia
Hozzászólás 
Hello!

Egy kérdésem lenne a Canon S2-vel kapcsolatban.
Milyen gyártmányú kártyát használtok hozzá?
Én egy Apacer SecureDigital card 1GB HighSpeed-et néztem ki, mert fele annyi az ára, mint a Kingston-nak, és a sebességi értékei nem sokkal rosszabbak, azthiszem 22 MB/s olvasás, és 15 MB/s irás.


vas. jan. 29, 2006 19:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 29, 2006 19:46
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Szlovákia
Hozzászólás 
Hello!

Egy kérdésem lenne a Canon S2-vel kapcsolatban.
Milyen gyártmányú kártyát használtok hozzá?
Én egy Apacer SecureDigital card 1GB HighSpeed-et néztem ki, mert fele annyi az ára, mint a Kingston-nak, és a sebességi értékei nem sokkal rosszabbak, azthiszem 22 MB/s olvasás, és 15 MB/s irás.


vas. jan. 29, 2006 19:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
kösz:) :D
erről meg is feledkeztem


vas. jan. 15, 2006 17:59
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
maqaveli írta:
angolul tudok, de németül annyira nem hogy megértsem amit ott ír:(

http://www.canon.com.au/products/camera ... pport.aspx itt találsz angol manuált. :)


vas. jan. 15, 2006 17:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
angolul tudok, de németül annyira nem hogy megértsem amit ott ír:(


vas. jan. 15, 2006 17:06
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
maqaveli írta:
egy kérdés még S2-nek:
a gép programja számolja hogy hány képet csináltunk összesen vele? akárhányszor formázzuk a kártyát? innen lehet látni hogy hány kép volt vele készítve?
s ha igen ezt valahogy lehete visszaállítani, Reset vagy ilyesmi?


Manuál 125-126. oldala. ;)


vas. jan. 15, 2006 13:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
egy kérdés még S2-nek:
a gép programja számolja hogy hány képet csináltunk összesen vele? akárhányszor formázzuk a kártyát? innen lehet látni hogy hány kép volt vele készítve?
s ha igen ezt valahogy lehete visszaállítani, Reset vagy ilyesmi?


vas. jan. 15, 2006 11:50
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
Babajaga írta:

Oda aligha lehet bármit feltenni, ott az optika adatai vannak felírva. Az optikaház tövénél van egy levehető bayonettgyűrű ahogy a képeken látom egy gomb benyomásával lehet levenni nem?A szervizben visszaragasztják, Nehogy pillanatragasztóval próbáld visszaragasztani, azzal nem ajánlatos, mert maró gőze van.


ezt én is így képzeltem hogy oda nem jön semmi- szőke kérdés volt bevallom, azért a ragasztás megfordult a fejemben :oops: , de kösz a tanácsot, erre a vegyszeres dologra nem gondoltam :?
kösz.


vas. jan. 15, 2006 11:46
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Szűrőméret 58 mm
Adapter szükséges az előtétlencséhez igen



"az objektíven elől lepattant az a kis fémkarika amire a feliratot tették, az értékekkel, (canon zoom lens....). ezt levéve ide fel lehet tenni szűröket vagy csak a ragasztás pattant meg?"

Oda aligha lehet bármit feltenni, ott az optika adatai vannak felírva. Az optikaház tövénél van egy levehető bayonettgyűrű ahogy a képeken látom egy gomb benyomásával lehet levenni nem?A szervizben visszaragasztják, Nehogy pillanatragasztóval próbáld visszaragasztani, azzal nem ajánlatos, mert maró gőze van.


vas. jan. 15, 2006 10:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
most vettem nemrég S2-est, kezdő vagyok, nem akartam uj topikot nyitni, az objektíven elől lepattant az a kis fémkarika amire a feliratot tették, az értékekkel, (canon zoom lens....). ezt levéve ide fel lehet tenni szűröket vagy csak a ragasztás pattant meg? elég bosszantó mert vadi új a gép.
ha tud valaki jó lenne ha válaszolna vajon mit tegyek? [/b]

a képek tetszenek amiket készít.
meg kell szokni a beállításokat- úgy értem aki kezdő fotós az meg kell szokja az értékek használatát. a gép teszi a dolgát.


szomb. jan. 14, 2006 19:54
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Tetszik ez a hosszúszinkronos villantás. Jó játék."

Itt nem a villantás hosszú. Egy vakucső nem tud hosszabbat villantani csak erősebbet. Minden csőnek van egy kisülési ideje.A normál vakuzásnál a szikron záridő 1/30- 1/60sec géptől függően. A hosszú szinkronnál meg lényegesen hosszabb lehet akár másodperces is. Ezt olyankor használják ahol kevesebb a fény és a hátteret is meg akarják világítani, ameddig a vaku már nem hat, és a végén a vaku rávillant a közelebb álló személyekre, így a háttér nem lesz sötét.


pén. jan. 06, 2006 16:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
nem 8 mp. ezt bizonyíthatom. De függ, attól, hogy a bias ( asszem ezaz) mennyire állítod be. Persze fullosan - maximumális értéken (+2) hosszúszinkronnal sokáig tart az újratöltés.
Tetszik ez a hosszúszinkronos villantás. Jó játék. A másik, hogy blende nyitasra, vagy zarasra villantson :) Érdekes felvételeket lehet vele összehozni.
A videofelvételről csak annyit, h a többi fényképezőhöz képest magasan jó minőségű felvételt készít. Persze a fájlméret ekkor aztán rendesen növekszik. Szal ajánlatos min 1G-s ultraII-es SanDisk-es SDt belerakni.


pén. jan. 06, 2006 15:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"-vakufeltöltés kb. 8 mp"

Úgy szokták megadni hogy max. 8 mp.Ha már kimerülőben van az áramforrás akkor.


csüt. jan. 05, 2006 15:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Bármelyik gép élességet csak egy távolságra tud állítani. Ha túl sok pontot mutat be egyszerre az miért jobb? Ez nem olyan mint a többmezős fénymérés amelynél így be tudja átlagolni az expozíciót. A fókuszkeret különben mozgatható 375 pozicióba a teljes képmezőn.


csüt. jan. 05, 2006 9:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás 
Biztos, hogy kevesebb mint 8mp. Ettől ne félj.
Egy másik topicban ugyanez a téma, ott - ha nem fontos a video funkció - a Pana FZ5-öt javasoltuk többen is.
L.


totoati írta:
Sziasztok!
Gépvásárlás előtt állok és nagyon húzok az IS2-es felé, de van 1-2 dolog, ami nyugtalanít:
-élességálítás:1 pontos változtatható pozíciójú kontraszt TTL!!! tényleg
csak 1 ponton méri az élességet vagy valamit félreértettem?
-vakufeltöltés kb. 8 mp??? mert ha igen az elég gáz, de érdekes, hogy
egyik fórumon, egy értékelésben senkit sem hallottam erről senkit
panaszkodni, csak az "index-en" lévő tesztben olvastam...

A masik kiszemeltem a Panasonic DMC-TZ20-as
-itt a kis záridő, ami a gép gyengéjének mondható.

Mi a véleményetek, tapasztalataitok a két géppel ill. a leírtakkal kapcsolatban?
köszi a segítséget


csüt. jan. 05, 2006 8:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 05, 2006 1:29
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Gépvásárlás előtt állok és nagyon húzok az IS2-es felé, de van 1-2 dolog, ami nyugtalanít:
-élességálítás:1 pontos változtatható pozíciójú kontraszt TTL!!! tényleg
csak 1 ponton méri az élességet vagy valamit félreértettem?
-vakufeltöltés kb. 8 mp??? mert ha igen az elég gáz, de érdekes, hogy
egyik fórumon, egy értékelésben senkit sem hallottam erről senkit
panaszkodni, csak az "index-en" lévő tesztben olvastam...

A masik kiszemeltem a Panasonic DMC-TZ20-as
-itt a kis záridő, ami a gép gyengéjének mondható.

Mi a véleményetek, tapasztalataitok a két géppel ill. a leírtakkal kapcsolatban?
köszi a segítséget


csüt. jan. 05, 2006 2:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Persze, hogy olcsobbak lesznek, dslr-t se lehetett még nemrég 300e alatt kapni, mi meg vadiujan kitbe 160ért vettük a 300D-t. De ez csak az ár, a méretet az érzékelö számára szükséges objektiv mérete miatt nem lehet tovább csökkenteni, és aki ekkora brutál kompaktban gondolkozik dslr áron az (többségében legalábbis) elvárja a hatalmas zoomátfogást (lsd pana FZ , és társai) mert egyrészt azzal le lehet fotozni a szembelevö házbol a 8. emeleten a Marcsi csöcsét amikor az erkélyen napozik másrészt a haverok is tudják mi az a nagy zoom, de ha azt hallják, hogy huuu milyen zajmentes képeket tud a gépem akkor csak furán néznek) Kisebb méretben meg a technika adottsága miatt nem nem lehet gyártani. Nagy érzékelö-nagy objektiv. És ilyet senki nem fog zsebre tenni:)


hétf. jan. 02, 2006 12:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Talán kisül belőle, h tényleg velem van a hiba ... ebben nagyon bízom"

A feltett képeken ahol bármi probléma van az mind fényképezési hiba. Sok esetben olyanra próbáltad kényszeríteni a gépet amit gyakorlott fotós kapásból nem tesz. Az elektronikai érzékelők másképp viselkednek mint a film, van egy küszöbérték amit nem szerencsés átlépni. A stabilizátor feltűnően jól működik.


hétf. jan. 02, 2006 1:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás 
Egyetértek, hogy annyi pénzért inkább egy DSLR-t vesz az ember.
Meglátod, az R1-féle nagy érzékelős kompakt gépek lesznek még többen és olcsóbbak is. :)


arnyekxxx írta:
Éppen az R1 mutatja szépen, hogy nem igazán lesz a kompaktok között elterjedt a nagy érzékelö. Valoszinüleg minden cég kihoz egy hasonlo csucskompaktot, de az átlag kompakt felhasználo 1. nem fog akkora géppel mászkálni mint az R1; 2. nem ad ki annyi pénzt egy kompaktra mint egy dslr; 3. A marketinges jobban eladhatonak fogja mindig találni a xxx megapixel és 23x zoom összeállitást mint a 3-4x zoom meg zajtalan képek összeállitást drága áron brutális méretben, mert az utobbi sokkal kevésbé mutat jol a reklámban. A nagy érzékelö együtt jár a hatalmas optikával (lásd R1) és ezt kompaktként nem könnyü eladni.


vas. jan. 01, 2006 23:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Éppen az R1 mutatja szépen, hogy nem igazán lesz a kompaktok között elterjedt a nagy érzékelö. Valoszinüleg minden cég kihoz egy hasonlo csucskompaktot, de az átlag kompakt felhasználo 1. nem fog akkora géppel mászkálni mint az R1; 2. nem ad ki annyi pénzt egy kompaktra mint egy dslr; 3. A marketinges jobban eladhatonak fogja mindig találni a xxx megapixel és 23x zoom összeállitást mint a 3-4x zoom meg zajtalan képek összeállitást drága áron brutális méretben, mert az utobbi sokkal kevésbé mutat jol a reklámban. A nagy érzékelö együtt jár a hatalmas optikával (lásd R1) és ezt kompaktként nem könnyü eladni.


vas. jan. 01, 2006 19:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Hasoncipős kollégáknak:
http://www.digicamhelp.com/advanced-digital-camera-settings/aperture.htm
http://beta00.c-wss.com/inc/servlet/wwux.wwuc.filedownload.servlet.WWUCDownloadFromAkamaiServlet?absolutePath=/downloadFiles_inc/00099045EN0100/PSS2ISSM-EN.pdf
http://www.digicamhelp.com/canon-s2-blog/


vas. jan. 01, 2006 13:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Oké. Nem tom használni a gépet, nem tok fényképezni.
Elkezdtem utánna olvasni, meg tesztelni.
Talán kisül belőle, h tényleg velem van a hiba ... ebben nagyon bízom.
:)


vas. jan. 01, 2006 12:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás 
Ez így van.
Szerencsére az újgenerációs Fuji-k és az új Sony R1 utat törnek a kompakt fényképezők világában.
Remélem, legközelebb már egy nagyobb érzékelőt tesznek legújabb modelljükbe (Fuji) és akkor kapaszkodhatnak a többi gyártók.


Babajaga írta:
"Kevés fény mellett sajnos ennyit tud az S2"

Meg még jópárszáz gép.

Az hogy a kutyánál a szobában a falon van az élesség a fényképező hibája nem a gépé. A kezelésiben le van írva hogy ilyen esetben mit kell tenni. Minden képre érvényes hogy a gép teszi a dolgát a műszaki tudása szerint, és a fényképező meg a saját tudását már amennyi van hozzáteszi.


vas. jan. 01, 2006 10:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Kevés fény mellett sajnos ennyit tud az S2"

Meg még jópárszáz gép.

Az hogy a kutyánál a szobában a falon van az élesség a fényképező hibája nem a gépé. A kezelésiben le van írva hogy ilyen esetben mit kell tenni. Minden képre érvényes hogy a gép teszi a dolgát a műszaki tudása szerint, és a fényképező meg a saját tudását már amennyi van hozzáteszi.


vas. jan. 01, 2006 10:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás 
Először is: BÚÉK mindenkinek!

A képeket elnézve semmi baja a gépednek.
Kevés fény mellett sajnos ennyit tud az S2.
Vakumentes fényképezésre javaslok egy belépő szintű DSLR-t (Canon 350D vagy Nikon D50) olcsóbb kategóriában egy újabb keletű kompakt Fuji-t (S9500 vagy S5600 vagy F11 ha kicsi kell) ez elsőn vakupapucs is van.


steam írta:
Oké. Elismerem.

Egy: Edigital: én is sík ideg lettem volna, ha egy xxx gyerek zárás előtt fél órával esik be a hülye panaszaival. Ráadásul elsétálhatott volna a Mammutba és megnézhette voln a kiállítási darabot.
(amugy img372 alapjan allapitottak meg, h a gepnek semmi hibaja :evil: )

Kettő: nem tudok fotozni, nem ismerem a szakkifejezéseket és absz nem tudom, hogy mikor milyen értékeket kell alkalmazni. Ezért szerettem volna, ha autoban éles és színhű képeket készít.
Nekem eddig max az ISO érték és a vaku bias (?) értéket tudtam állítani.
Szal csak ezeket állítgattam. A zárídő, blendenyitás, vakuszinkron, stb nekem elég távoli dolog. Ezért igen hálás lennék, ha élhetnék Birdie ajánlatával és találkozhatnánk. Bpi vok, de nem jelent gondot az országba bárhova eljutni ezért. Szal, ha tudunk időpontot egyeztetni egyik hétvégén, akkor szívesen találkoznék veled egy kis szakmai beszélgetésre :D

Feltöltök pár képet, amit eddig készítettem.
http://www.akkordvf.hu/s2is/index.htm
Cirka este 8ig fel is érnek.

Amit tapasztaltam: rossz fényviszonyok mellett beltérben elmosódott lesz a kép, vagy vakuzok, akkor viszont nem ua szinek látom viszont a képeken. (img216..218)
Ha megemelem az ISO értéket 50-ről, akkor a matt felületeken nagyítás mellett látni lehet pöttyözödést (lsd. img14-en a képkeret nagyítása)
img16...img23 ez szép lenne így vaku nélkül, ha nem lenne zajos a kép. Ezt nem tom, h lehetne megoldani. Szép meleg szineket szerettem volna viszontlátni, úgy ahogy a szoba ki van alakítva. Ua hangulatot szerettem volna átvinni a gépre.

Éjszakai felvételeknél is szintén 50es ISO ami működött. Amúgy ahogyan láttam index teszten is az összes kép 50es ISOban készült. img369...371.

Stabilizátor: hát visszavonom. Az utolsó sorozatokban a havas felvételeknél játszottam vele, és tény, h frankón dolgozott. img432-img433 és img450-img451.

Egyébként BUÉK! :D :lol: :wink:
[/url]


vas. jan. 01, 2006 1:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Ebböl a hozzászólásbol szépen lejött, hogy alapvetö ismeretek nélkül, csak csodavárással, a technikába vetett feltétlen hittel csalódás lesz az eredmény. El kell fogadni a tényeket: Fényképezni fény segitségével lehet. Ha nincs elég természetes fény, akkor marad a mesterséges - vaku - vagy az érzékenység emelése - iso növelés - .Vakuval vakus képet lehet csinálni aminek a sznei nem olyanok mint a természetesek, komoly felszereléssel egyre kevésbé bántó a különbség, kompakttal, beépitett vakuval csodát nem szabad várni. Ha meg az iso-t emeli valaki akkor zajosodik a kép. Esetleg lehet záridöt emelini, ahhoz meg robotkéz, vagy állvány kell különben bemozdul. A stabilizátor nem tud csodát tenni, hiába nem remeg be a kép pl 1/10 mp-nél, ha a téma közben megmozdul, homály lesz. Magas elvárásokat "... Szép meleg szineket szerettem volna viszontlátni, úgy ahogy a szoba ki van alakítva. Ua hangulatot szerettem volna átvinni a gépre..." olcso technikával, tudás nélkül, automata beállitásokkal senki nem fog tudni teljesiteni.


szomb. dec. 31, 2005 19:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Azt nem értem hogy a gépen automatika és programautomatika is van ha nem értesz a fotózáshoz akkor minek állítgattad a gépet. Úgy biztos nem lesz jó felvétel.


szomb. dec. 31, 2005 18:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség