Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 7:27



Hozzászólás a témához  [ 50 hozzászólás ] 
Panasonic FZ7 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Qayko írta:
Most volt a kezemben egy ilyen gép.
Azt vettem észre, hogy elég sokszor nem tud beélesíteni az AF a zoom-nál (lakásban).
Ezek szerint ez a kevés fény miatt van?


Én másra gyanakszom.
ha szobán belül zoomoltál, akkor inkább az lesz a gond, ugyanis ha egy rövid távon (mint egy szoba) nagy zoomolást akarsz végre hajtani akkor az nem fog menni, de ez nem a Pana sara, mert ez jó esélyel más géppel se menne.


vas. aug. 13, 2006 22:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 29, 2005 11:46
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Babajaga írta:
A kontrasztérzékelő AF- nak megvilágított kontraszt kell mert csak bizonyos erővel megvilágított részletre tud állítani. A kezelésiben általában le van írva. Egy fehér falra se tud állítani mert ott nincs kontraszt, félhomályos szobában sincs kontraszt ezért van az AF segédfény de az meg 1,5 m -nél messzebbre nem tud világítani mert nem túl erős.


Köszi, most már értem miért nem működött!


hétf. aug. 07, 2006 20:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Qayko írta:
Most volt a kezemben egy ilyen gép.
Azt vettem észre, hogy elég sokszor nem tud beélesíteni az AF a zoom-nál (lakásban).
Ezek szerint ez a kevés fény miatt van?


A kontrasztérzékelő AF- nak megvilágított kontraszt kell mert csak bizonyos erővel megvilágított részletre tud állítani. A kezelésiben általában le van írva. Egy fehér falra se tud állítani mert ott nincs kontraszt, félhomályos szobában sincs kontraszt ezért van az AF segédfény de az meg 1,5 m -nél messzebbre nem tud világítani mert nem túl erős.


hétf. aug. 07, 2006 17:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 29, 2005 11:46
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Most volt a kezemben egy ilyen gép.
Azt vettem észre, hogy elég sokszor nem tud beélesíteni az AF a zoom-nál (lakásban).
Ezek szerint ez a kevés fény miatt van?


hétf. aug. 07, 2006 17:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 01, 2005 19:03
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: a számítógép előtt
Hozzászólás 
glad írta:
...


Köszi a segítséget, megtaláltam!


hétf. júl. 03, 2006 21:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Végül, de nem utolsó sorban, az FZ7-es egyik új beépített motívumprogramja, a nagy érzékenységű üzemmód akár 1600-as ISO-szinten is lehetővé teszi a fényképezést, tökéletesen egészítve ki a MEGA O.I.S."

Ezek szerint a programok között van olyan ami előhozza a magas ISO-t. A motívumprogramok SCN között.


pén. jún. 30, 2006 20:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
balazsnba írta:
glad írta:
...


Szia! Kösz mégegyszer a segítséget!

Azt akarom még megkérdezni, hogy mégis hogy lehetne ISO 1600-as fényérzékenységgel fényképezni az FZ7-tel, mert szükségem lenne rá. Nem baj, ha nem érdemes, egy próbát azért megér. Csak az a baj, hogy sehogy sem találom a sem a menüben, sem a joystick menüjében, de azt tudom, hogy lehet vele így is fényképezni, mivel a gyári adatok is ezt mondják, meg korábban már utaltak mások erre itt a fórumban. Szóval, légyszi segíts! Köszi!


Fent a tárcsán ahol vannak az üzemmódok (p, macro, stb)
Ott vannak az előrebeállított üzemódok (scn) -most nincs nálam a gép szóval bocs ha rossz nevet írok.
Az üzemódok között van a party, tűzijáték, portré, stb és ott lesz az is amely a az iso 800-1600-hoz kell csak fejből nem tudom a nevét most hirtelen.


pén. jún. 30, 2006 20:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 01, 2005 19:03
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: a számítógép előtt
Hozzászólás 
glad írta:
...


Szia! Kösz mégegyszer a segítséget!

Azt akarom még megkérdezni, hogy mégis hogy lehetne ISO 1600-as fényérzékenységgel fényképezni az FZ7-tel, mert szükségem lenne rá. Nem baj, ha nem érdemes, egy próbát azért megér. Csak az a baj, hogy sehogy sem találom a sem a menüben, sem a joystick menüjében, de azt tudom, hogy lehet vele így is fényképezni, mivel a gyári adatok is ezt mondják, meg korábban már utaltak mások erre itt a fórumban. Szóval, légyszi segíts! Köszi!


pén. jún. 30, 2006 19:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
balazsnba írta:
Van egy kérdésem: Lehet, hogy láma vagyok, de én sehol sem tudok beállítani ISO 400-nál nagyobb fényérzékenységet. Elvileg tud 1600-asat is...
A másik: Van a családomnak egy középkategóriás Kodak gépe. Néha-néha fotózni kiválóan alkalmas. A gond az, hogy azzal sokkal több "jól sikerült" képet tudtam csinálni, mint ezzel, főleg beltérben. Sztem ott lehet a gond, hogy az FZ7-nek nem túl jó az automata zárideje, és így sokszor homályos képeket csinál, ha nem állítom be manuálisan. Én sehol nem találtam az autozársebességre beállítási lehetőséget... Mit tanácsoltok? Nem szeretném mindig manuálisan állítani a záridejét. Túl sok a homályos kép, főleg beltérben, és a vakut sem szeretném gyakran használni, mert a többiek szemét zavarja. Természetesen nem akarok este jól fényképezni vaku nélkül beltérben, de az egy kicsit zavart, hogy besütött a szobába a nap, beltérhez képest nagyon világos volt, és csinálta nekem a homályos képeket...

Előre is köszi a segítségeteket!


1, Az iso 800 és 1600 az FZ7 esetében csak a speciális üzemmódból érhető el ("nagy érzékenységű" üzemmód), de szereintem használhatatlan.

2, Ne ad fel kezdetben nekem is az volt a tapasztalatom, hogy alap automatikában jobb képeim lettek a fuji 30ezer Ft-os géppel mint a FZ7-el, aztán lassan (újra) megtanultam fényképezni és most már az FZ vel jobban megy.

Nos nem tudom milyen kodak géped van de valószinüleg 2-3MP-en kompenzálta a magasabb iso értéket ezélt tünik jobbnak.

Sajnos szép képet vaku nélkül beltérben csak dslr gépekkel lehet ahogy itt már más is mondta.

Biztos kéztől függően a zársebeséget érdemes 1/15 - 1/30 nál gyorsabban hagyni. Ezt a rekesz értékkel és a Iso beállítással ellensúlyozhatod.
Ha Iso 400nál, F 2,8 rekesz értéknél 1/15 alá kell menned akkor nincs mese használd a vakut.

ha van kérdésed csak írj.


vas. jún. 11, 2006 20:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 9:29
Hozzászólások: 378
Hozzászólás 
OFF:

Panasonic DMC-FZ5 eredeti tartozékok (a fényképező sikeres elvesztése miatt) eladók. A csomag tartalma: 1db aksi töltő, hálózati kábel, USB csatlakozó, RCA video kábel, objektív előtét, magyar nyelvű kézikönyv, doboz. Ha kell, adhatom hozzá a garancialevelet (2005. novemberi, magyarországi). Csak egyben, Budapesten eladók. Érdeklődni napközben, telefonon lehet.

Ár: 7.000,- Ft

Miller Béla
20/205-5500


szomb. jún. 10, 2006 9:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
nord írta:
balazsnba írta:
Arról nem is beszélve, ha egy konkrét személyt akarok lefényképezni az asztal túloldalán, és még az idő is borult odakint... Ez is sokszor előfordul, de vaku nélkül reménytelen a próbálkozás.

Ahogy Lenin is mondta. :lol:
Ilyen helyzetben nekem a tükörreflexes gépen még az f1.4-es rekeszhez is ISO800-as érzékenységet kell beállítanom, hogy az 50mm-es obival készült képen a személy ne mozdujon be.


Na itt látható hogy milyen gyenge a világítás és szerintem nemcsak a hosszú záridő lesz a baj hanem az AF se tud élesre állítani, A filmes gépektől a digit nagyon eltérő tud lenni. Nekem pld van egy Oly 725-öm aminek a keresőjében a kép legalább 2 FÉ-el világosabb és azt le is exponálja. A digiteket nem lehet annyira egymáshoz hasonlítani mint a filmeseket.


szer. jún. 07, 2006 16:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
balazsnba írta:
Arról nem is beszélve, ha egy konkrét személyt akarok lefényképezni az asztal túloldalán, és még az idő is borult odakint... Ez is sokszor előfordul, de vaku nélkül reménytelen a próbálkozás.

Ahogy Lenin is mondta. :lol:
Ilyen helyzetben nekem a tükörreflexes gépen még az f1.4-es rekeszhez is ISO800-as érzékenységet kell beállítanom, hogy az 50mm-es obival készült képen a személy ne mozdujon be.


szer. jún. 07, 2006 16:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"A megvilágítás beltérihez képest viszonlyag jó"

De ezt már egyszer leírtam, a megvilágításnak a fényképezőgép igényéhez kell jónak lenni. Ha 1/20-nál alexponált a kép akkor lehet hogy 1/4 sec a jó záridő, ennyi idő alatt meg bemozdult lesz, mert ezt még a stabi sem tudja megfogni. Ilyen esetben meg kell próbálni az expoziciókorrekciót nekem is +-ba van állítva 2/3 fényértékkel, ennél többet is rá lehet tenni. És figyelni kell az AF-t hogy beállít e.


szer. jún. 07, 2006 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
balazsnba írta:
Vegyünk akkor egy konkrét esetet. Ülök egy 2,5m átmérőjű kerek asztalnál. A közepén van egy váza. A megvilágítás beltérihez képest viszonlyag jó, kint süt a nap, és nem vagyunk messze az ablakoktól. Természetesen háttal vagyok a fénynek fényképezés közben, de nem takarom el a vázát a fénytől. Vakuzni nem akarok. Lefényképezem, és elmosódott a kép minden módban, kivéve ha abban a módban vagyok ahol a záridőt lehet beállítani. Ha a záridőt kisebbre veszem, mondjuk 1/20-ra, akkor éles lesz a kép, csak elég sötét. Vakuzni pedig nem akarok. És az az idegesítő, hogy a nyanvadt Kodak meg nem állítom hogy tök jó képet csinál, de még mindig jobbat, mint az FZ7. Na erre szeretnék megoldást, hogy jó képeket tudjak csinálni ilyenkor is. Arról nem is beszélve, ha egy konkrét személyt akarok lefényképezni az asztal túloldalán, és még az idő is borult odakint... Ez is sokszor előfordul, de vaku nélkül reménytelen a próbálkozás.

Mint az a nevéből is kiderül a fényképezéshez fény szükséges.
A gépek automata módja nem csodaszer, a fizika törvényei arra is vonatkoznak...
Érdemes néhány alapvetéssel tisztában lenned, ha jó képeket szeretnél készíteni. (Záridő, blende, érzékenység, fókusztáv, stb.)
Tudom ajánlani John Freeman: a fotózás kézikönyve; vagy a National Geographic sorozat megfelelő kötetét.

Pana vs Kodak: próbáltad a két gépet azonos helyzetben használni? Gondolom nem, mert azt nehezen hiszem, hogy ugyanabban a helyzetben egy kompakt Kodak jobbat produkálna...


szer. jún. 07, 2006 16:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 01, 2005 19:03
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: a számítógép előtt
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"sehol nem találtam az autozársebességre beállítási lehetőséget... "

Ami nincs azt hiába keresed. Az automatika arra van hogy a gép állítson be dolgokat. Amit leírtál abból nem lehet megállapítani hogy miért ( homályosak) vagy inkább életlenek a képek. A kontrasztérzékelő AF mint a nevében is benn van csak határozott megvilágított kontraszra tud állítani élességet. Amit te világosnak látsz azt a gép nem biztos hogy annak látja. A másik meg hogyha a gyenge megvilágítás miatt a gép hosszú záridőt állít akkor bemozdult lesz a kép. A stabilizátor nem csodaszer, csak a rossz reklámokban.


Vegyünk akkor egy konkrét esetet. Ülök egy 2,5m átmérőjű kerek asztalnál. A közepén van egy váza. A megvilágítás beltérihez képest viszonlyag jó, kint süt a nap, és nem vagyunk messze az ablakoktól. Természetesen háttal vagyok a fénynek fényképezés közben, de nem takarom el a vázát a fénytől. Vakuzni nem akarok. Lefényképezem, és elmosódott a kép minden módban, kivéve ha abban a módban vagyok ahol a záridőt lehet beállítani. Ha a záridőt kisebbre veszem, mondjuk 1/20-ra, akkor éles lesz a kép, csak elég sötét. Vakuzni pedig nem akarok. És az az idegesítő, hogy a nyanvadt Kodak meg nem állítom hogy tök jó képet csinál, de még mindig jobbat, mint az FZ7. Na erre szeretnék megoldást, hogy jó képeket tudjak csinálni ilyenkor is. Arról nem is beszélve, ha egy konkrét személyt akarok lefényképezni az asztal túloldalán, és még az idő is borult odakint... Ez is sokszor előfordul, de vaku nélkül reménytelen a próbálkozás.


szer. jún. 07, 2006 15:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"sehol nem találtam az autozársebességre beállítási lehetőséget... "

Ami nincs azt hiába keresed. Az automatika arra van hogy a gép állítson be dolgokat. Amit leírtál abból nem lehet megállapítani hogy miért ( homályosak) vagy inkább életlenek a képek. A kontrasztérzékelő AF mint a nevében is benn van csak határozott megvilágított kontraszra tud állítani élességet. Amit te világosnak látsz azt a gép nem biztos hogy annak látja. A másik meg hogyha a gyenge megvilágítás miatt a gép hosszú záridőt állít akkor bemozdult lesz a kép. A stabilizátor nem csodaszer, csak a rossz reklámokban.


szer. jún. 07, 2006 13:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 01, 2005 19:03
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: a számítógép előtt
Hozzászólás 
Sziasztok! Most a napokban végre vettem egy ilyen fényképezőt, félévig gyűjtöttem egy jó gépre, és most végre van egy. Ezen akarok normálisan megtanulni fényképezni. (16 éves vagyok)
Van egy kérdésem: Lehet, hogy láma vagyok, de én sehol sem tudok beállítani ISO 400-nál nagyobb fényérzékenységet. Elvileg tud 1600-asat is...
A másik: Van a családomnak egy középkategóriás Kodak gépe. Néha-néha fotózni kiválóan alkalmas. A gond az, hogy azzal sokkal több "jól sikerült" képet tudtam csinálni, mint ezzel, főleg beltérben. Sztem ott lehet a gond, hogy az FZ7-nek nem túl jó az automata zárideje, és így sokszor homályos képeket csinál, ha nem állítom be manuálisan. Én sehol nem találtam az autozársebességre beállítási lehetőséget... Mit tanácsoltok? Nem szeretném mindig manuálisan állítani a záridejét. Túl sok a homályos kép, főleg beltérben, és a vakut sem szeretném gyakran használni, mert a többiek szemét zavarja. Természetesen nem akarok este jól fényképezni vaku nélkül beltérben, de az egy kicsit zavart, hogy besütött a szobába a nap, beltérhez képest nagyon világos volt, és csinálta nekem a homályos képeket...

Előre is köszi a segítségeteket!


szer. jún. 07, 2006 12:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Pénteken vettem egy ilyen masinát.
6 MP - fine kb. 160 db fér egy 512-es SD-re.


hétf. jún. 05, 2006 12:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
gbence írta:
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Egy ilyen gépet(fz-7) néztem ki és az szeretném megtudni, hogy egy 512MBos kártyára kb mennyi kép fér.
Köszi.


Hát ugye MP és tömörítetségi fok kérdése, de ha jobb minőségű jpeg-el számolunk akkor is ráfér 200-250db.
xarabnál akár 1000db is. :)


pén. máj. 12, 2006 18:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 12, 2006 13:01
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Egy ilyen gépet(fz-7) néztem ki és az szeretném megtudni, hogy egy 512MBos kártyára kb mennyi kép fér.
Köszi.


pén. máj. 12, 2006 13:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás Re: Zörög, lötyög az FZ7
Babajaga írta:
ferke írta:
Sziasztok!
Április 18 óta vagyok egy FZ7 tulajdonos. Eddig meg voltam elégedve, tulajdonképen most is csak van egy zavaró észrevételem.
Újabban amikor mozgatom a kezemben a gépet akkor valmami zörgés hallatszik belőle. Mint amikor egy feleslegesen benfelejtett csavar gurul ide-oda.
Tegnap megoldódott a relytély. Az optika tároló tubusa (az amelyik előretolódik a gép bekapcsolásakor) lötyög/zörög. Szerintem ennek nem kellene így lennie.
A géppel max. kb. 200 kép lett készítve, plusz egy csomó bekapcs/kikapcs próbálgatás, állítgatás a menüben.

Mi a tapasztalatotok, véleményetek erről?

üdvözlettel




A total műanyagházas optikáknak ez a lötyögés természetes velejárója, ha nincs élességállítási vagy működési probléma nem kell vele törődni. Rázni azonban nem ajánlatos a gépet különösen mikor a zoom valamelyik alkatrészét mozgatja az optikának. A gíroszkop is lötyög hiszen akkor nem tudná a mozgást kiegyenlíteni.


Nálam nincs semmi kotyogás, zörgés.
Szerintem jobb be vinni aszervizbe ilyenkor, amíg lehet.


hétf. máj. 08, 2006 17:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás Re: Zörög, lötyög az FZ7
ferke írta:
Sziasztok!
Április 18 óta vagyok egy FZ7 tulajdonos. Eddig meg voltam elégedve, tulajdonképen most is csak van egy zavaró észrevételem.
Újabban amikor mozgatom a kezemben a gépet akkor valmami zörgés hallatszik belőle. Mint amikor egy feleslegesen benfelejtett csavar gurul ide-oda.
Tegnap megoldódott a relytély. Az optika tároló tubusa (az amelyik előretolódik a gép bekapcsolásakor) lötyög/zörög. Szerintem ennek nem kellene így lennie.
A géppel max. kb. 200 kép lett készítve, plusz egy csomó bekapcs/kikapcs próbálgatás, állítgatás a menüben.

Mi a tapasztalatotok, véleményetek erről?

üdvözlettel


Egyértelműen szerviz, de gyorsan!


hétf. máj. 08, 2006 17:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 08, 2006 5:46
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: Zörög, lötyög az FZ7
Babajaga írta:
Az ilyen nagy műanyagházas zoomokat nem lehet olyan passzentosra csinálni mint a fémházasakat, és zsírozni sem lehet őket mert a műanyagon nem tapad a zsír. Meg mondtam a gíroszkópnak billegni kell, másképp hogy korrigálna.


Hááááát a zsiroszkóp nem az objektívet/lencséket mozgatja hanem a lencsék és az érzékelőlapka között tulajdonképen egy fénytörő prizma van és csak ezt mozgatja.


hétf. máj. 08, 2006 14:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: Zörög, lötyög az FZ7
ferke írta:
Babajaga írta:

A total műanyagházas optikáknak ez a lötyögés természetes velejárója, ha nincs élességállítási vagy működési probléma nem kell vele törődni. Rázni azonban nem ajánlatos a gépet különösen mikor a zoom valamelyik alkatrészét mozgatja az optikának. A gíroszkop is lötyög hiszen akkor nem tudná a mozgást kiegyenlíteni.


Az csak természetes, hogy nem rázza az ember a gépet.
Mindenesetre kicsit furcsának találom, hogy lötyög a tubus amelyben a lencsék vannak. Nem kell ráznom agépet, elég ha csak elmozdítom, hogy feltegyem a lencsevédőt már akkor is hallom a zöttyenést.


Hát láttam már egypár gépkezelést ahol a gép jobbra balra csapkodása csak egy volt a sok helytelen kezelési mód közül. Ha nem ad a gép hibajelzést vagy élességállítás probléma nincs akkor nincs is baj. Az ilyen nagy műanyagházas zoomokat nem lehet olyan passzentosra csinálni mint a fémházasakat, és zsírozni sem lehet őket mert a műanyagon nem tapad a zsír. Meg mondtam a gíroszkópnak billegni kell, másképp hogy korrigálna.


hétf. máj. 08, 2006 12:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 08, 2006 5:46
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: Zörög, lötyög az FZ7
Babajaga írta:

A total műanyagházas optikáknak ez a lötyögés természetes velejárója, ha nincs élességállítási vagy működési probléma nem kell vele törődni. Rázni azonban nem ajánlatos a gépet különösen mikor a zoom valamelyik alkatrészét mozgatja az optikának. A gíroszkop is lötyög hiszen akkor nem tudná a mozgást kiegyenlíteni.


Az csak természetes, hogy nem rázza az ember a gépet.
Mindenesetre kicsit furcsának találom, hogy lötyög a tubus amelyben a lencsék vannak. Nem kell ráznom agépet, elég ha csak elmozdítom, hogy feltegyem a lencsevédőt már akkor is hallom a zöttyenést.


hétf. máj. 08, 2006 11:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: Zörög, lötyög az FZ7
ferke írta:
Sziasztok!
Április 18 óta vagyok egy FZ7 tulajdonos. Eddig meg voltam elégedve, tulajdonképen most is csak van egy zavaró észrevételem.
Újabban amikor mozgatom a kezemben a gépet akkor valmami zörgés hallatszik belőle. Mint amikor egy feleslegesen benfelejtett csavar gurul ide-oda.
Tegnap megoldódott a relytély. Az optika tároló tubusa (az amelyik előretolódik a gép bekapcsolásakor) lötyög/zörög. Szerintem ennek nem kellene így lennie.
A géppel max. kb. 200 kép lett készítve, plusz egy csomó bekapcs/kikapcs próbálgatás, állítgatás a menüben.

Mi a tapasztalatotok, véleményetek erről?

üdvözlettel


A total műanyagházas optikáknak ez a lötyögés természetes velejárója, ha nincs élességállítási vagy működési probléma nem kell vele törődni. Rázni azonban nem ajánlatos a gépet különösen mikor a zoom valamelyik alkatrészét mozgatja az optikának. A gíroszkop is lötyög hiszen akkor nem tudná a mozgást kiegyenlíteni.


hétf. máj. 08, 2006 9:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 08, 2006 5:46
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Zörög, lötyög az FZ7
Sziasztok!
Április 18 óta vagyok egy FZ7 tulajdonos. Eddig meg voltam elégedve, tulajdonképen most is csak van egy zavaró észrevételem.
Újabban amikor mozgatom a kezemben a gépet akkor valmami zörgés hallatszik belőle. Mint amikor egy feleslegesen benfelejtett csavar gurul ide-oda.
Tegnap megoldódott a relytély. Az optika tároló tubusa (az amelyik előretolódik a gép bekapcsolásakor) lötyög/zörög. Szerintem ennek nem kellene így lennie.
A géppel max. kb. 200 kép lett készítve, plusz egy csomó bekapcs/kikapcs próbálgatás, állítgatás a menüben.

Mi a tapasztalatotok, véleményetek erről?

üdvözlettel


hétf. máj. 08, 2006 5:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Nos ha valaki érdeklődik a FZ7-es iránt itt egy kép:

http://melrose.freeblog.hu/Files/pana/P1030055.JPG (2MB)

Ez a kép egyszerre dicsérete és kritikája is a gépnek:

Dicsérete, mert a kép 25m-ről készült sötét+spot lámpáknál, közönség feje felett, enyhén remegő kézzel, 12x zoomal, mozgó céltárgyat fényképezve.
Azt hiszem a körülményeket nehéz tovább fokozni. :)

Kritikája: Mert látszik, hogy bár csak ISO 400-ban készült és elméletileg tud Iso1600 is, de komolyabb felhasználásra ez mennyire alkalmatlan a zaj miatt.



Adatok: ISO400, f2,8, 1/15?


vas. máj. 07, 2006 20:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás Re: fz20 vs fz7
NeCrO írta:
Sziasztok!

Ahogy néztem FZ20 ára lement netto 80ra. Egy hozzáértő véleményére lennék kíváncsi, szerinte melyik gépet érdemesebb most megvenni, 7 vagy 20? Mondjuk ahogy néztem 7 fogása talán jobb...


Más.
Az FZ20 és 30 lényegében egy SLR reprodukciós kompaktosított változata.
Az FZ5 és 7 pedig egy csúcskategóriás kompakt.

kérdés milyen célre kell.
Minden esetre a FZ7-es egy nagyon jól kidolgozott gép.


vas. máj. 07, 2006 20:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás fz20 vs fz7
Sziasztok!

Ahogy néztem FZ20 ára lement netto 80ra. Egy hozzáértő véleményére lennék kíváncsi, szerinte melyik gépet érdemesebb most megvenni, 7 vagy 20? Mondjuk ahogy néztem 7 fogása talán jobb...


vas. máj. 07, 2006 9:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Néhány dolog amit tapsztaltam:

Elöszőr is sima családi gépnek, azért hogy időnként 10x15, 13x18-ban előhívjunk képet arra több min elég és ezen a szinten nincs is vita.
Ha valakinek komolyabb céljai vannak akkor pedig a szokott problémákkal nézhet szembe ami egy kompaktnál adott csak talán egy kicsivel kevesebb mint az átlag ezek a hátrányok.

Nekem korábban egy kompact fujim (az elött zenit) volt így nincs összehasonlítási alapom a korábbi pana géppekkel.

Az azért tisztán látszik egyes funkciókon, hogy annyira ötletes és a helyén van, hogy az a korábbi modellek alapján lecsapódó tapasztalat eredményes

Nos ami tudni kell:
- A leírásokban található tulajdonságokról tudni kell, hogy nem mindet tudja korlátlanul, mert van amelyiket csak bizonyos feltételekkel (pl Iso 800, 1600, tiff)
- Sajnos ahogy az átlag kompaktál szokás Iso 400- nál zajosodni kezd a kép így igényeseknek az iso 800, 1600 nem igazán használható.
- A tömörítetlen formátum itt TIFF, amit elég nehézkesen kezel (nem tudom más gép hogy kezeli a RAW-ot), nincs is ilyenkor sorozat felvétel és mellényom egy jpeg bélyegképet is ami felesleges memoria pazarlás.
-Menű nagyon logikus jó felépítésű.
- Állítható vakufényerő nagyon ott van (azért egy kis házibarkács tompítót rászereltem), sajna vakupapucs lemaradt.
- LCD kijelző hatamas, de sajnos nemolyan jó felbontású mint a FZ5-nek
- Expoziiciós sorozat se rossz dolog.


csüt. ápr. 20, 2006 0:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Babajaga írta:
glad írta:
Ha van kérdés a géppel kapcsolatban akkor hajrá, mert 2 hete bitorlok egyet. 8)


Hát ott van a kérdés azzal a joysticknak nevezett pöcökkel nem nehézkes pld a kézi élességállítás?


Jobb mint egy sima gomb rosszabb mint a obi gyürű :wink:
Igazából az a egy multifunkcionális joy ami MF üzemódban az éleséget álítja.
Jobb mint a gomb, mert így fokozatmentesebben adagolható, de mégiscsak a gyürű az igazi. Lényegében a gyors élleség állítás ezzel se lehetséges.

Egyéb?


csüt. ápr. 20, 2006 0:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
glad írta:
Ha van kérdés a géppel kapcsolatban akkor hajrá, mert 2 hete bitorlok egyet. 8)


Hát ott van a kérdés azzal a joysticknak nevezett pöcökkel nem nehézkes pld a kézi élességállítás?


szer. ápr. 19, 2006 9:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Ha van kérdés a géppel kapcsolatban akkor hajrá, mert 2 hete bitorlok egyet. 8)


szer. ápr. 19, 2006 3:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Én erre a joystickos izére kíváncsi lennék. Mert a 20-as gyűrűjével jól lehet élességet állítani mert tapasztaltam. De a 7-esnél egy kézzel a zoomot meg az élességet is, ráadásul egy pöcökkel, arra kíváncsi lennék.


pén. márc. 17, 2006 14:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 230
Hozzászólás 
Az FZ7 viszonylag jó áron van (a többi forráshoz viszonyítva) a www.bbstudio.hu -nál. Igaz, most 105.200 az oldaluk szerint, de a tegnap még az írták nekem, hogy "A legjobb áron, hazai garanciával 103,900.- ért tudjuk 1 napos beszerzési idővel a keresett FZ7-es készüléket."
Hasonló áron van az AVPlanetben is.


kedd márc. 14, 2006 16:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Az FZ20-asban is van stabilizátor.


szomb. márc. 11, 2006 18:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Azert a 7esben stabi is van. Szvsz total egal a tavalyi Canon S2 vel.


szomb. márc. 11, 2006 18:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
[quote="BrTH"]hát ennyiért nem is tudom....
lassan már jobban megéri FZ20-venni :)

az csak jobb mint az FZ7 vagy nem?[/quote]

Itt nem jóság hanem tudásbeli különbségek vannak. A kettő között jelentős nincs a 20-as tartja a 2,8 -as fényerőt, a 7-esen hosszabb záridő van, ami éjszakai felvételeknél jelent kis előnyt.


szomb. márc. 11, 2006 15:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 349
Hozzászólás 
hát ennyiért nem is tudom....
lassan már jobban megéri FZ20-venni :)

az csak jobb mint az FZ7 vagy nem?


szomb. márc. 11, 2006 8:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
megjott:
http://www.mpixel.hu/index.php?action=adatlap&tipus=fenykepezo&id=479


hétf. márc. 06, 2006 12:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Ez egyértelmű volt, tudod, hogy végigolvasom a cikkeidet, de máshol is mindig úgy emlegetik hogy fz-család, s abban vannak a kisebb testvérek, mint a szerzetesrendeknél a lazább erkölcsűek :shock:

De így önmagában nevetséges, látszik hogy csak az eladás a lényeg, valami szöveget löknek mellé, mondom, leírják, de nem olvassák el a saját hűűű! yeee! ségüket.

Viszont alapvető gond vele, hogy van ahol pl. vastagon fizetnek a vásárló megtévesztéséért, (nálunk erre tesz erőtlen próbálkozásokat a gvh, az avh helyett) hisz tudod, honnan kell tudnom, hogy a mikro nem jó macskaszárításra.... vagyis mi van ha nem olvasom el az adatlapot is, ráadásul mindkettőét?

Na mindegy, erről a csodapixel cégről úgyis messziről lerítt eddig is, hogy egy dologban mániás világméretekben: a haszonszerzésben.


hétf. feb. 20, 2006 14:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Telefanni írta:
itt már beárazták és időpontot is jósolnak: nők napjára lehet rendelni...

http://72.14.207.104/search?q=cache:UeNkBHGPCqAJ:www.pixmania.com/hu/hu/188377/art/panasonic/lumix-dmc-fz7-silver.html+fz-7&hl=hu&gl=hu&ct=clnk&cd=7


az azért kicsit huncut, hogy:

"A kisebb és könnyebb FZ7-es alapvetően a DMC-FZ5 utódja." Az adatlapon ők is írják, hogy az fz-7 310 g... írják de nem olvassák...


Mert kivágták a sajtóanyag egy részét, amely eredetileg így szólt:

"A professzionális felhasználás felé mutató, manuális fókusz- és zoomgyűrűvel ellátott rendkívül népszerű FZ30-hoz képest az FZ7-es kisebb és könnyebb mégis ugyanolyan erőteljes nagyítási képességgel és manuális vezérlési lehetőséggel rendelkezik. Bár alapvetően a DMC-FZ5-ös utódja, azt nemcsak az effektív képpontok számában múlja felül, hanem egyéb műszaki jellemzők területén is, például egy praktikus joystick vezérlő beépítésével, mely a kézi élességállítás mellett a gyors manuális expozícióvezérlést is segíti. "

forrás:
http://index.hu/tech/digicam?x:2006.01.23.&251281


hétf. feb. 20, 2006 12:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
itt már beárazták és időpontot is jósolnak: nők napjára lehet rendelni...

http://72.14.207.104/search?q=cache:UeNkBHGPCqAJ:www.pixmania.com/hu/hu/188377/art/panasonic/lumix-dmc-fz7-silver.html+fz-7&hl=hu&gl=hu&ct=clnk&cd=7


az azért kicsit huncut, hogy:

"A kisebb és könnyebb FZ7-es alapvetően a DMC-FZ5 utódja." Az adatlapon ők is írják, hogy az fz-7 310 g... írják de nem olvassák...


hétf. feb. 20, 2006 11:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_fz7-review/gallery.shtml

bocs Birdie, nem akartam 3x, mindig lefagyott


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Telefanni szer. feb. 15, 2006 11:11-kor.



szer. feb. 15, 2006 11:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
hát bizony megvolt de az lc1 is jó gép a palettából de elmondásuk szerint 2007 környékén jönnek nagyon durva modellek,jó beszélni lehet mindenfélét de....

majd meglátjuk

mondjuk jól mutatott a videokamerákban levő 3 ccd szétszedve


kedd jan. 31, 2006 17:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Langerius írta:
Elmagyarázták a Panasonic technológiákat mellé


Akkor fejtágító megvolt :)


kedd jan. 31, 2006 11:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Csak annyit hogy tegnap gogtam egyet kézben Pesten termékbemutatón és fogtam egy padlót!

Elmagyarázták a Panasonic technológiákat mellé és felért egy lightos orgazmussal :-)))

Nagyon jó gép lesz és bizton állítom hogy leagalább olyan sikeres mint az FZ5

Üdv

Langerius


kedd jan. 31, 2006 8:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
csak angolt találtam én is.
http://www.google.com/search?num=50&hs= ... C3%A9s&lr=


vas. jan. 29, 2006 11:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 349
Hozzászólás Panasonic FZ7
ki tud róla valamit? - a hivatalos adatokon kívül


vas. jan. 29, 2006 10:51
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 50 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség