Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 19:36



Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Canon S3 IS 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
sziasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy a Canon garanciaidőn túl vállal e bármely módon a főalkatrészekre márkavédelmi garanciát?
Nem csak a magyarországi megoldások érdekelnének, vagy esetleg valamely külföldi partnerükhöz lehet e ilyen problémával fordulni?

Meg tudnák e mondani a hivatalos főszerviz elérhetőségét?

Konkrétan:
Szeretnénk vásárolni egy 1 éven túli Canon S3as digitális fényképezőgépet, semmi probléma vele, de csak ugy merném megvenni, ha tudnám, hogy ha rövid idön belül jelentkezne bármi nagyobb hiba, kihez tudjak fordulni, mert sajnos hallottunk olyan esetről, hogy az éppen lejárt garancia után hibaüzeneteket irt ki a gép, nem lehetett bekapcsolni, és 50 ezer forinton felüli javitási költséget mondtak a vevőnek.
A szóban forgó gép nem Magyarországon lett vásárolva, de nemzetközi garancia érvényes rá (viszont a gép tulaja nem tudja, ez mit takar pontosan). Erre szeretnék még választ kapni.

üdv, Péter


vas. nov. 25, 2007 17:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: Canon S3 is kéztartó szíj
amperaki írta:
Sziasztok!

Tudna valaki abban segíteni, hogy lehet e Canon S3 IS-hez kéztartó szíjat venni, ha igen hol.

(KB 8 forgalmazót kérdeztem meg te tudatlanság miatt nem tudnak segíteni, még a canon magyarország képviselet sem.)

Minden segítségért előre is köszi.


Most nem lehet tudni hogy mit akarsz mert van a kisebb gépekhez ún csuklószíj ami ehhez a géphez nem való mert nem ajánlatos lóbálni. Van bizonyos gépekhez ún tenyérszíj ami a nagyobb gépekhez való, de ahhoz a gépen pótfülnek is lenni kellene.


pén. júl. 20, 2007 19:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 07, 2006 12:57
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Canon S3 is kéztartó szíj
Sziasztok!

Tudna valaki abban segíteni, hogy lehet e Canon S3 IS-hez kéztartó szíjat venni, ha igen hol.

(KB 8 forgalmazót kérdeztem meg te tudatlanság miatt nem tudnak segíteni, még a canon magyarország képviselet sem.)

Minden segítségért előre is köszi.


pén. júl. 20, 2007 12:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
szvl írta:

Nem vagyok márkafanatikus, számomra a készített képek minősége számít. Ha nem vagyok megkötve a Canon altal ajánlott vakuhoz, akkor célszerűnek látszik megvizsgálni egy olyan vaku megvásárlását, aminek a feje állítható, hogy pl. a mennyezetről visszaverődő fényben fotózhassak. Kösz, hogy felnyitottad a szemem :)

Ha jól értem, akkor a külső vakuról a fényképezőgép nem tud. Vagyis, ha az expozíción nem korrigálok, akkor a kép túlexponált lesz. Tehát ha vásárolok egy külső vakut, akkor nekem kell kitapasztalnom, hogy milyen távolságból fotózva milyen korrekciót kell alkalmazzak a fényképezőgép által kiszámolt expozícióhoz képest.


Igen, mivel nem rendszervakuként müködik igy neked kell a gépet-vakut összhangba hozni. Érdemes full manuálban használni a gépet, ha lehet állitni akkor a vakuvezérlést is manuálisra venni és a legkisebbre állitani, hogy csak annyi legyen a dolga, hogy elvillantsa a külsö vakut. A vaku magátol automatán tud dolgozni a beállitott blendeértéket figyelembe véve. Ha nem lehet a gép vakuját manuálban használni, akkor jön az expokorrekcio kiismerése.

A fentebb linkelt 20ezres dönthetö-zoomolhato fejes Soligort mi korábban egy 300D-vel, egy jo ideje meg egy minolta D7D-vel használjuk, jopár esküvöt is végigdolgozott, szoval kis tanulás után akár melora is használhato. 4 blendéhez lehet beállitani az automatáját +full elvillantás M modban. Én nemtudnék érvet felhozni, hogy miért vegyél majd kétszer ennyiért egy fele ekkora tudásu és teljesitményü canont:)


szomb. okt. 28, 2006 20:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 28, 2006 15:46
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Ha nem vagy márkafanatikus, akkor ilyen (illete nagyobb) teljesitményü külsö vakut mondjuk Soligor-ban tizenpárezerért megkaphatsz.

ezek a vakuk nem zsinorral csatlakoztatva müködnek, hanem a beépitett vaku villanására indulnak be.


Nem vagyok márkafanatikus, számomra a készített képek minősége számít. Ha nem vagyok megkötve a Canon altal ajánlott vakuhoz, akkor célszerűnek látszik megvizsgálni egy olyan vaku megvásárlását, aminek a feje állítható, hogy pl. a mennyezetről visszaverődő fényben fotózhassak. Kösz, hogy felnyitottad a szemem :)

Ha jól értem, akkor a külső vakuról a fényképezőgép nem tud. Vagyis, ha az expozíción nem korrigálok, akkor a kép túlexponált lesz. Tehát ha vásárolok egy külső vakut, akkor nekem kell kitapasztalnom, hogy milyen távolságból fotózva milyen korrekciót kell alkalmazzak a fényképezőgép által kiszámolt expozícióhoz képest.


szomb. okt. 28, 2006 19:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Badmotorfinger írta:
1. Nem kell hozzá tapasztalat, az adatok közt szerepel. A kulcsszáma 18. A DPreview tesztje szerint kb. 2x erősebb a beépítettnél.

2. Adnak hozzá egy vakusínt, amivel a gép mellé kerül a vaku. Legrosszabb esetben nem az alja, hanem a jobb oldala lesz árnyékos a képnek :). Némi állítási lehetőség biztos van oldalra sínen, tehát elképzelhető, hogy egyáltalán nem zavarja egy konverter sem. Amúgy meg a másik kezedben tartva is elvillan, mert ez egy slave vaku.

3. A S3 IS-en tudtommal nincs semmilyen külső vaku csatlakozás, így valószínű, hogy nem tudsz a gép tudomására hozni semmit, mivel nincs ilyesmi a szoftverében sem. Ez egy slave vaku, olyan gépekhez, amiken nincs külső vaku csatlakozás, azaz nem a gépnek kell tudnai a vakuról, hanem a vakunak a gép beépített vakujáról. Ez a vaku a gép beépített villanójára indul. Semmilyen kábel nem kell. Akár kézbe is foghatod és messzire eltarthatod a géptől. Az előnye még, hogy így nem csak előre tudsz világítani vele, hanem indirekt módon is, mondjuk a plafonra, vagy falról visszaverve a fényt.
A 35 ezret azért sajnálnám rá. Ha mindenképp Canon vaku kell akkor vedd, nem tudom milyen megbízható, de ennyiért kapsz többet tudó, erősebb, bár "gagyi" márka slave vakut, amit csatlakoztatni is lehet szinte bármilyen géphez géphez ha esetleg majd komolyabbra váltasz. Persze egy fokkal bonyolultabb is a használata, de nem ördöngősség.

http://www.edigital.hu/product.php?prod ... 50&page=1#

vagy ugyanennyit tudó kevésbé márkás slave vaku, ezen se nagyon kell állítani semmit:

http://www.edigital.hu/product.php?prod ... 50&page=1#


lekéstem :)


szomb. okt. 28, 2006 17:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
szvl írta:
Erősen gondolkozok egy külső (nagyobb teljesítményű vaku megvásárlásán: HF-DC1) az S3 IS-em mellé (gyakran fotózok sötétben: házibuli, keresztelő, esküvő, stb…).

Három kérdésem lenne:
1) Van-e valakinek tapasztalata arról, hogy mennyivel nagyobb a külső vaku hatótávolsága a beépítettnél?
2) A nagylátószögű objektív (WC-DC58A) elállja az S3 IS beépített vakuja és a fotózott téma aljának az útját (a kép alja árnyékban marad). Igaz ez HF-DC1 esetén is, vagy az már elég messze van az objektívtől (esetleg előrébb lehet tolni a külső vakut)?
3) Gondolom, hogy a fényképezőgép tudomására kell hozni, hogy van külső vaku is. Ehhez össze kell kötni a vakut a géppel. Milyen kábel, csatlakozó segítségével történik ez?


Ha nem vagy márkafanatikus, akkor ilyen (illete nagyobb) teljesitményü külsö vakut mondjuk Soligor-ban tizenpárezerért megkaphatsz. 20e ért dupla ekkora teljesitménnyel dönthetö fejjel több beállitási lehetöséggel. A dönthetö fejes tipus az amit érdemes megvenni (még mindig tizenezerrel a canon ára alatt) ugyanis azzal tudsz plafonra villantva deritö vakuzást csinálni, nem csak "pofánvakuzos" lapos képeket gyártani.

1.Ez tipustol függ, a "csak sokkal nagyobb"-tol az atomvillanásig. Az általad irt canon az 1. kategoria.
2. Mivel a vakut egy sinre helyezed igy eléggé messze kerülhet az objektivtöl ráadásul ezt állitani is lehet.
3. ezek a vakuk nem zsinorral csatlakoztatva müködnek, hanem a beépitett vaku villanására indulnak be.


szomb. okt. 28, 2006 17:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 69
Hozzászólás 
1. Nem kell hozzá tapasztalat, az adatok közt szerepel. A kulcsszáma 18. A DPreview tesztje szerint kb. 2x erősebb a beépítettnél.

2. Adnak hozzá egy vakusínt, amivel a gép mellé kerül a vaku. Legrosszabb esetben nem az alja, hanem a jobb oldala lesz árnyékos a képnek :). Némi állítási lehetőség biztos van oldalra sínen, tehát elképzelhető, hogy egyáltalán nem zavarja egy konverter sem. Amúgy meg a másik kezedben tartva is elvillan, mert ez egy slave vaku.

3. A S3 IS-en tudtommal nincs semmilyen külső vaku csatlakozás, így valószínű, hogy nem tudsz a gép tudomására hozni semmit, mivel nincs ilyesmi a szoftverében sem. Ez egy slave vaku, olyan gépekhez, amiken nincs külső vaku csatlakozás, azaz nem a gépnek kell tudnai a vakuról, hanem a vakunak a gép beépített vakujáról. Ez a vaku a gép beépített villanójára indul. Semmilyen kábel nem kell. Akár kézbe is foghatod és messzire eltarthatod a géptől. Az előnye még, hogy így nem csak előre tudsz világítani vele, hanem indirekt módon is, mondjuk a plafonra, vagy falról visszaverve a fényt.
A 35 ezret azért sajnálnám rá. Ha mindenképp Canon vaku kell akkor vedd, nem tudom milyen megbízható, de ennyiért kapsz többet tudó, erősebb, bár "gagyi" márka slave vakut, amit csatlakoztatni is lehet szinte bármilyen géphez géphez ha esetleg majd komolyabbra váltasz. Persze egy fokkal bonyolultabb is a használata, de nem ördöngősség.

http://www.edigital.hu/product.php?prod ... 50&page=1#

vagy ugyanennyit tudó kevésbé márkás slave vaku, ezen se nagyon kell állítani semmit:

http://www.edigital.hu/product.php?prod ... 50&page=1#


szomb. okt. 28, 2006 16:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 28, 2006 15:46
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Erősen gondolkozok egy külső (nagyobb teljesítményű vaku megvásárlásán: HF-DC1) az S3 IS-em mellé (gyakran fotózok sötétben: házibuli, keresztelő, esküvő, stb…).

Három kérdésem lenne:
1) Van-e valakinek tapasztalata arról, hogy mennyivel nagyobb a külső vaku hatótávolsága a beépítettnél?
2) A nagylátószögű objektív (WC-DC58A) elállja az S3 IS beépített vakuja és a fotózott téma aljának az útját (a kép alja árnyékban marad). Igaz ez HF-DC1 esetén is, vagy az már elég messze van az objektívtől (esetleg előrébb lehet tolni a külső vakut)?
3) Gondolom, hogy a fényképezőgép tudomására kell hozni, hogy van külső vaku is. Ehhez össze kell kötni a vakut a géppel. Milyen kábel, csatlakozó segítségével történik ez?


szomb. okt. 28, 2006 15:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: S3 IS
Anubis_9 írta:
Köszi a gyors segítségeket.

Épületen kívül, normál fényviszonyok közt lettek általában mindig életlenek a képeim 1/60-nál hosszabb idővel. A fókusztávolság? Mininális zoom volt a gépen, vagy tele állás. De ez most már mindegy is... Sokat nem fogok már kattintgatni az "öreggel". :cry:

Azt hiszem, most alaposan el fogok gondolkozni, mit is vegyek... 8)


El is kell mert ezek szerint nem tudod rezgésmentesen megtartani a gépet. 1/60- addal már a stabi sem fogja meg a túl nagy rezgést.


szomb. okt. 28, 2006 13:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás S3 IS
Köszi a gyors segítségeket.

Épületen kívül, normál fényviszonyok közt lettek általában mindig életlenek a képeim 1/60-nál hosszabb idővel. A fókusztávolság? Mininális zoom volt a gépen, vagy tele állás. De ez most már mindegy is... Sokat nem fogok már kattintgatni az "öreggel". :cry:

Azt hiszem, most alaposan el fogok gondolkozni, mit is vegyek... 8)


szomb. okt. 28, 2006 12:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Anubis_9 írta:
maqaveli!

Rövid voltál, de lényegretörő... :lol:

Írtam az Fz50-es topic-ba is egy ISO 800-as című hozzászólást. Nézzétek meg.

Még egy szó a Nikon D50-ről. Ha ilyet vennék dupla KIT objektívvel, akkor azt a két obit a jövőben esetleg más Nikon/Canon géphez is használhatnám, így akkor már "csak" az új gép vázat kéne megvennem :?: Vagy kifejezetten a D50-re van kihegyezve :?:

A másik, ami még fájna D50 esetében: hiába lenne nagy zoomtartományom (a KIT obival), de ez még mindig egy stabilizálatlan fotózás lenne.

Amúgy igaz, hogy egy tükörreflexes géppel azonos ISO érték és zoombeállítás mellett hosszabb záridőt ki lehet tartani kézből, mint egy kompakttal (ha természetesen egyikben sincs képstabilizátor)? Az S60-asommal max. 1/60-ot tudtam ISO 50 mellett.

Köszi!


az iso 50 + 1/60 semmit nem határoz meg, hiányzik a legfontosabb tényezö, a fokusztávolság. Illetve az iso ebböl a szempontbol semmit nem jelent, a bemozdulást a záridö/fokusztáv páros határozza meg. Mondjuk 28mm-en különösebb nehézség nélkül ki lehet 1/20-ot is tartani, mig mondjuk 300mm-en (nem tudom a duplakit vége hol van a d50-nél) 1/300 nem árt ha valamennyire biztosra akarsz menni.

A dslr-ben épp az a poén, hogy nem kell azonos iso-t használni (a d50-ben pl ha akarnál se tudnál iso 50-et mert 200rol indul) mert sokkal magasabb iso beállitással is zajtalanabb képet csinál mint egy kompakt. Pl az A1-em iso 400as képeit az 5/7D-m iso 1600on még felülmulja, 3200-on már talán zajosabbak.

Az megint más kérdés, hogy amig egy jobb kompakt fényereje a 3-400as 3,5 körül szokot lenni (régi szép idök, fz10/20 420mm f2,8) addig egy dslr kitobi vége simán 5,6 vagy még gyengébb, igy kell is a magasabb iso.

Ha dslr és olcson duplakitban, akkor keress rá az oly E500ra, duplakitben brutto 200 alatt megvan és még jo is.


szomb. okt. 28, 2006 12:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 69
Hozzászólás 
"Még egy szó a Nikon D50-ről. Ha ilyet vennék dupla KIT objektívvel, akkor azt a két obit a jövőben esetleg más Nikon/Canon géphez is használhatnám, így akkor már "csak" az új gép vázat kéne megvennem Vagy kifejezetten a D50-re van kihegyezve"

Egyik sem. Az igazság a kettő között van. Canon gépre nem tudod használni, de a D50-en kívül más (újabb) Nikonra igen.

"hiába lenne nagy zoomtartományom (a KIT obival), de ez még mindig egy stabilizálatlan fotózás lenne"

Akkor stabilizáld! A stabilizátorok előtt is fotóztak az emberek teleobjektívvel. Pl. letámasztották, vagy állványt használtak.

"Amúgy igaz, hogy egy tükörreflexes géppel azonos ISO érték és zoombeállítás mellett hosszabb záridőt ki lehet tartani kézből, mint egy kompakttal (ha természetesen egyikben sincs képstabilizátor)?"

Nem

"Az S60-asommal max. 1/60-ot tudtam ISO 50 mellett. "

Ööö...ez a fényviszonyoktól függ. Olyan nincs, hogy ISO50-hez 1/60-ad a fix záridő. Ha a nap felé fordítod, mindjárt 1/4000 lesz, ha meg egy szobában fotózol 1/5 körül. A fény mennyiségétől függ. Az érzékenység (ISO érték) állításával néhány lépésben befolyásolhatod a mért expozíciós értékeket. Ha 1/60-at mér a gép ISO50-el, akkor ISO100-ra állítva már 1/125, ISO200-on meg 1/250 lesz. Ennél már biztosabban tartható meg bemozdulás nélkül egy stabilizálatlan középtele.


szomb. okt. 28, 2006 6:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás 
maqaveli!

Rövid voltál, de lényegretörő... :lol:

Írtam az Fz50-es topic-ba is egy ISO 800-as című hozzászólást. Nézzétek meg.

Még egy szó a Nikon D50-ről. Ha ilyet vennék dupla KIT objektívvel, akkor azt a két obit a jövőben esetleg más Nikon/Canon géphez is használhatnám, így akkor már "csak" az új gép vázat kéne megvennem :?: Vagy kifejezetten a D50-re van kihegyezve :?:

A másik, ami még fájna D50 esetében: hiába lenne nagy zoomtartományom (a KIT obival), de ez még mindig egy stabilizálatlan fotózás lenne.

Amúgy igaz, hogy egy tükörreflexes géppel azonos ISO érték és zoombeállítás mellett hosszabb záridőt ki lehet tartani kézből, mint egy kompakttal (ha természetesen egyikben sincs képstabilizátor)? Az S60-asommal max. 1/60-ot tudtam ISO 50 mellett.

Köszi!


szomb. okt. 28, 2006 6:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás Re: S3 IS
Anubis_9 írta:

Ha valaki tud, győzzön meg arról, hogy jobb az FZ50, mint az S3 IS. 8)

Előre is köszi! :lol:

Sokkal jobb!!!! :P :D :D Meggyőző voltam???


pén. okt. 27, 2006 16:14
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás S3 IS
Szasztok!

Nekem a 7végén a Canon S60-asom átlovagolt az Örök Vadászmezőkre, R.I.P. Új gépet kell vennem. Két célpontom van:
- Canon S3 IS
- Panasonic FZ50
Veszprémben 43.000-rel drágább az FZ50, de nem hiszem, hogy ennyivel is tud többet. Irtó sokat olvastam róluk. Összehasonlítottam a 2 gépet és nálam a Canon a győztes. Ami opcióval többet tud(na) a Pana, azt soha nem használnám.
A D50-es dupla KIT felé viszint egyre inkább kacsintgatok. Ez viszont ahogy nézem 200.000 +ÁFA lenne. Túl sok.

Ha valaki tud, győzzön meg arról, hogy jobb az FZ50, mint az S3 IS. 8)

Előre is köszi! :lol:


pén. okt. 27, 2006 16:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:
arnyekxxx írta:
Babajaga írta:

Egy gép se állít automatában 15mp-et be pld. azért van a manuális állás.


Ez azért igy eléggé erös kijelentés, anno a hp935-öm szivfájdalom nélkül állitotta magát 15mp-es expora amikor éjjel villámokat fotozgattam vele. Automatán.


Úgy írod mintha mi sem volna természetes hogy a legtöbb gép beállít 15mp-et holott nem. És arra volnék kiváncsi honnan vette a gép az adatot a 15 mp-hez. Az volna a logikus hogyha meg van a villám akkor zárni lehessen mert ha több is bevillan akkor nemigen lesz a felvétel jó. Láttam már ilyen kesze kusza felvételt, nagyon rossz volt.



Te meg szimplán kijelentetted, hogy "Egy gép se állít automatában 15mp-et be", ehhez képest emlitettem meg, hogy az enyém pl beállit. De van egy rossz hirem, a kedvedért megnéztem, a D5D-m is 15mp-re áll be sötétben.

Ennek mellesleg szerintem semmi köze a fényméréshez, éppen arrol van szo, hogyha olyan sötét van, hogy már nem tud fényt mérni rendesen, akkor jobb hiján beállitja magát a max záridöre amit tud.

Villámfotozásnál teljesen igazad van, ha megvolt a villám akkor az ember szépen elé teszi a kezét a lencsének és nem várja meg amig belevillan másik villám. Persze erre csak olyan gépnél van szükség amelyiken nincs B mód. A legtöbb automata kompakton nincs.


pén. szept. 01, 2006 12:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Babajaga írta:

Egy gép se állít automatában 15mp-et be pld. azért van a manuális állás.


Ez azért igy eléggé erös kijelentés, anno a hp935-öm szivfájdalom nélkül állitotta magát 15mp-es expora amikor éjjel villámokat fotozgattam vele. Automatán.


Úgy írod mintha mi sem volna természetes hogy a legtöbb gép beállít 15mp-et holott nem. És arra volnék kiváncsi honnan vette a gép az adatot a 15 mp-hez. Az volna a logikus hogyha meg van a villám akkor zárni lehessen mert ha több is bevillan akkor nemigen lesz a felvétel jó. Láttam már ilyen kesze kusza felvételt, nagyon rossz volt.


csüt. aug. 31, 2006 20:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:

Egy gép se állít automatában 15mp-et be pld. azért van a manuális állás.


Ez azért igy eléggé erös kijelentés, anno a hp935-öm szivfájdalom nélkül állitotta magát 15mp-es expora amikor éjjel villámokat fotozgattam vele. Automatán.


csüt. aug. 31, 2006 20:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 30, 2006 17:15
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Egy gép se állít automatában 15mp-et be pld. azért van a manuális állás. A gépek fénymérésének van egy alsó határa. Ezt a vakuhasználatot nem értem. Minden gépnél van vakuszinkron a gép annál gyorsabbat v lassabbat vakuhasználatnál nem használ.[/quote]

Köszönöm a hozzászóllást. Igazából adhatna hosszabb időt. Pl. Tv módban adhatok meg 3"-t és ad hozzá pl. 5,6 rekeszt. De ha Av módban adok 5,6 rekeszt csak 1" időt ad.
A HP945 gépem visszaadja azt az értéket Av módban amit Tv-ben.
A szakszervíz szerint a bemozdulás megakadéjozása miatt van így.
Bár 1" alatt is be mozdul..........
A vakuszinkron a hosszú szinkron menüpont állításától függ P módban.
Erre rájöttem.


csüt. aug. 31, 2006 17:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
IIstván írta:
Üdv mindenkinek!
Pár hete van S3-asom, még ismerkedem vele.
Ha valaki tud segítsen, normális-e hogy csak M módban lehet 1”-nél hosszabb időt állítani.
Az éjszakai felvételekhez bármely autómata módban alapból 1” időt ad.
A másik kérdésem, az ISO érték exif infóból való kinyerése lehetetlen, autó módban.
Csak a kézzel beállított fix értékek jelennek meg.
Ja és Program módban nem érdekli a vakuhasználat, nem változtat idő értéket.
Megköszönném, ha valaki tudna tapasztalatot ezekről, hogy normális-e mindez.
IIstván


Egy gép se állít automatában 15mp-et be pld. azért van a manuális állás. A gépek fénymérésének van egy alsó határa. Ezt a vakuhasználatot nem értem. Minden gépnél van vakuszinkron a gép annál gyorsabbat v lassabbat vakuhasználatnál nem használ.


szer. aug. 30, 2006 18:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 30, 2006 17:15
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!
Pár hete van S3-asom, még ismerkedem vele.
Ha valaki tud segítsen, normális-e hogy csak M módban lehet 1”-nél hosszabb időt állítani.
Az éjszakai felvételekhez bármely autómata módban alapból 1” időt ad.
A másik kérdésem, az ISO érték exif infóból való kinyerése lehetetlen, autó módban.
Csak a kézzel beállított fix értékek jelennek meg.
Ja és Program módban nem érdekli a vakuhasználat, nem változtat idő értéket.
Megköszönném, ha valaki tudna tapasztalatot ezekről, hogy normális-e mindez.
IIstván


szer. aug. 30, 2006 17:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 20:12
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sega Sonic mindenkinek!

Engem is érdekelne kölcsönbe, egy S3is-hez való papír vagy digitális formátumban lévő magyar leírás! (áldoznék rá egy keveset)
Én azért választottam az S3-at, az FZ30 helyett, mert kompaktabb a mérete, és külön gobmja van a videós résznek. Motorversenyekre járunk, és ott nem mindegy, hogy mekkora a csomag a motoron!

Köszi a segítséget!


hétf. aug. 28, 2006 20:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 28, 2006 12:40
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Alex_ írta:
Babajaga írta:

A Pana FZ 10-és 20-ason 2,8 végig a maximális fényerő. A stabilizátor nem fogja meg az ugráló gyerekeket. Az 1600-as ISO sem igen biztosítja a rövid expót ha olyan gyenge az eredeti megvilágítás. Ott csak egy külső vaku segít ami 10m-en túlra is képes megfelelő megvilágítást biztosítani. Az 1,8-as fényerővel a 2,8-ashoz képest csak kétszer gyorsabb zársebesség érhető el .


bocsi, igaz 1.8as olympuson van.

vagyis teljesen mindegy mit veszek digitbe, a lényeg hogy legyen vakupapucsa, s egy jó külső vaku hozzá? ezen még nem gondolkoztam el, mindig legyintettem, hogy a fénybe nincs beleszólásom...

köszönöm, szétnézek a vakuk között. itt figyleni kell rá, hogy a géphez ajánlott vaku kerüljön rá, vagy ha a papucs egyezik akkor már ez elvárható? utánnaolvasok. thanks.


Próbáltátok már a Canon wireless vakuját? A neve High Power Flash HF-DC1, az alábbi linken megnézhető:
http://www.amazon.com/gp/product/B0007M ... e&n=502394


pén. júl. 28, 2006 13:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Idézet:
Nem is olyan rég kifejtettem egy másik fórumon, hogy pl az FZ30 as ami egy SLR környezetet idézõ compact, az teljesen felesleges olyannak aki átlagos családi fotózásra használja és képeit 10x15 ben látja viszont.
Ennek a tipusnak már egy FZ7 is bõven elég.

Most persze ezt csak gyanítom, hogy nála is ez a helyzet az elmondásod alapján, de lehet, hogy anyagilag jobban járna egy gyengébb, neki tökéletesen elégséges géppel.


Ezzel tökéletesen egyetértek!! Szerintem ha valaki nem akar manual-ban fotózni, akkor egy kisebb kompakt is bőven elég! És Ő is ez a kategória! Aztán ki tudja... lehet, hogy egyszer csak megtáltosodik és elkezd tényleg fotózni... :)


pén. jún. 30, 2006 21:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"A dpreview-on az S3-nál kiemelték az élvezeti faktort!! "

Jobb lett volna ha nem emelték volna ki mert akkor nem mondanám hogy komolytalan hozzá nem értő meghatározás. Én nem a fényképezőgéppel szoktam élvezni, de gondolom az erős többség sem.


:lol:


pén. jún. 30, 2006 21:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Deka írta:
glad:

Nyilván igazad van... Amúgy ismeri a véleményem a gépekkel kapcsolatban. DE, mivel az Ő pénze, Ő fogja használni, stb.... Erőszakot meg nem akarok alkalmazni! :D

Neki a Pana méretre túl nagy, meg mint mondtam, a design is kiemelten fontos. Tudom, hogy ez nem igazán 'fotós' megközelítése a problémának. Azt sem igazán tudom, hogy egyáltalán mennyit fogja használni, de kíváncsi leszek!

Mondjuk az biztos, hogy bármelyiket is venné meg, nem venne rossz gépet. A dpreview-on az S3-nál kiemelték az élvezeti faktort!! Lehet, hogy nála pont ezért lesz bejövős.

Amúgy meg a teszteket nézegetve, azért nagyságrendbeli különbség nincs köztük. Gondolom mindegyiket meg kell tanulni használni, hogy a legjobb eredmények születhessenek. Igazából én pld. jónéhány igen boldog Kodak tulajjal találkoztam és beszéltem, pedig ha valami, akkor az a gép tényleg nem a legjobb!

Üdv: Deka


Hmmm

Nem is olyan rég kifejtettem egy másik fórumon, hogy pl az FZ30 as ami egy SLR környezetet idéző compact, az teljesen felesleges olyannak aki átlagos családi fotózásra használja és képeit 10x15 ben látja viszont.
Ennek a tipusnak már egy FZ7 is bőven elég.

Most persze ezt csak gyanítom, hogy nála is ez a helyzet az elmondásod alapján, de lehet, hogy anyagilag jobban járna egy gyengébb, neki tökéletesen elégséges géppel.

Persze ez csak eszme futattás, hisz mondtad, hogy nem akarsz beleszólni a dolgaiba...


pén. jún. 30, 2006 21:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"A dpreview-on az S3-nál kiemelték az élvezeti faktort!! "

Jobb lett volna ha nem emelték volna ki mert akkor nem mondanám hogy komolytalan hozzá nem értő meghatározás. Én nem a fényképezőgéppel szoktam élvezni, de gondolom az erős többség sem.


pén. jún. 30, 2006 21:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
glad:

Nyilván igazad van... Amúgy ismeri a véleményem a gépekkel kapcsolatban. DE, mivel az Ő pénze, Ő fogja használni, stb.... Erőszakot meg nem akarok alkalmazni! :D

Neki a Pana méretre túl nagy, meg mint mondtam, a design is kiemelten fontos. Tudom, hogy ez nem igazán 'fotós' megközelítése a problémának. Azt sem igazán tudom, hogy egyáltalán mennyit fogja használni, de kíváncsi leszek!

Mondjuk az biztos, hogy bármelyiket is venné meg, nem venne rossz gépet. A dpreview-on az S3-nál kiemelték az élvezeti faktort!! Lehet, hogy nála pont ezért lesz bejövős.

Amúgy meg a teszteket nézegetve, azért nagyságrendbeli különbség nincs köztük. Gondolom mindegyiket meg kell tanulni használni, hogy a legjobb eredmények születhessenek. Igazából én pld. jónéhány igen boldog Kodak tulajjal találkoztam és beszéltem, pedig ha valami, akkor az a gép tényleg nem a legjobb!

Üdv: Deka


pén. jún. 30, 2006 21:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
"...Hát, ez az Ő döntése... Én nem akarom se lebeszélni, se rá! ..."

Ha nem a barátod az illető akkor érthető, de egy barátnak felhívnám a figyelmét ha egyértelműen rossz döntést akar hozzni ez pedig ritka azon esetek amikor egyértelmű.


pén. jún. 30, 2006 14:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"A Canon meg egy multi, szóval ha jól értem maga a Canon az "importőr". Ez látszik a garancián is, mivel a Németországban vásárolt gép garanciája itthon is érvényes. Úgyhogy továbbra sem értem!"

Ne keverd össze a gyárat meg az importőrt, mert nem azonosak. A Canon gyár készíti a gépeket, és vannak a Canonra szakosodott importőrök, Canon Magyarország, Canon Deutschland, Canon Polska stb. A vevő semilyen jogi kapcsolatban nem áll a gyárral, a garanciát neki az importőr biztosítja. A szervízeket az importőrök tartják fenn. Az Edigital pld német importőr gépeit árulja, garancia esetén a németeknek küldi vissza a gépeket.


pén. jún. 30, 2006 10:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Idézet:
Amúgy a barátod látta már a FZ30 gépet?
Most nem kekeckedni akarok csak látva a két gép adatait nekem eszembe se jutna a S3


Hát, ez az Ő döntése... Én nem akarom se lebeszélni, se rá! De biztos látta. Szerintem a formája is jobban bejövős neki. Nálam ez pld. a kit érdekel kategória....

Amúgy én is inkább Panasonic párti vagyok ebben az árfekvésben. (Vagy inkább egy alap DSLR.... de ezt inkább hagyjuk!)

Idézet:
Semmiképp nem kerülhet annyiba mert azt sokan nem tudják hogy a gépek ára attól is függ erõsen hogy az importõr hány darabot vesz a gyártól. Ha sokat akkor lényegesen olcsóbbért kapja, akár 30-35 %-al is. Amerikában azért a legolcsóbbak a gépek mert õk veszik messze a legnagyobb darabszámot. A németek is nagy darabszámmal operálnak, õk más európai országokban is terítenek a darabszám növelése miatt.


A Canon meg egy multi, szóval ha jól értem maga a Canon az "importőr". Ez látszik a garancián is, mivel a Németországban vásárolt gép garanciája itthon is érvényes. Úgyhogy továbbra sem értem!


pén. jún. 30, 2006 9:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Deka írta:
Mondjuk ha annyiba kerülne itthon is, mint pld. a németeknél, akkor senki nem hozná külföldről.... vagy ha a különbség csak pár ezer lenne!! De mikor már tizenezer, akkor érdemes elgondolkodni!


Amúgy a barátod látta már a FZ30 gépet?
Most nem kekeckedni akarok csak látva a két gép adatait nekem eszembe se jutna a S3


csüt. jún. 29, 2006 22:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Deka írta:
Mondjuk ha annyiba kerülne itthon is, mint pld. a németeknél, akkor senki nem hozná külföldről.... vagy ha a különbség csak pár ezer lenne!! De mikor már tizenezer, akkor érdemes elgondolkodni!


Az első digit gépemet még én is a Németeknél vettem szóval megértem.
De őszintén szólva egy ilyen árkategóriás gépnél még 10ezres különbség is belefér (10% alatt). Ennyi pénz nem éri meg a esetleges problémák kockáztatását.
(Én elöszőr azt hittem nagyobb összeg a differencia)

Persze ez szubjektív vélemény.


csüt. jún. 29, 2006 22:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Deka írta:
Mondjuk ha annyiba kerülne itthon is, mint pld. a németeknél, akkor senki nem hozná külföldről.... vagy ha a különbség csak pár ezer lenne!! De mikor már tizenezer, akkor érdemes elgondolkodni!


Semmiképp nem kerülhet annyiba mert azt sokan nem tudják hogy a gépek ára attól is függ erősen hogy az importőr hány darabot vesz a gyártól. Ha sokat akkor lényegesen olcsóbbért kapja, akár 30-35 %-al is. Amerikában azért a legolcsóbbak a gépek mert ők veszik messze a legnagyobb darabszámot. A németek is nagy darabszámmal operálnak, ők más európai országokban is terítenek a darabszám növelése miatt.


csüt. jún. 29, 2006 22:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Mondjuk ha annyiba kerülne itthon is, mint pld. a németeknél, akkor senki nem hozná külföldről.... vagy ha a különbség csak pár ezer lenne!! De mikor már tizenezer, akkor érdemes elgondolkodni!


csüt. jún. 29, 2006 21:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Babajaga írta:
glad írta:
Babajaga írta:
A magyar forgalmazók csak az általuk forgalombahozott gépekhez adnak kezelésit, pénzért lehet csak venni tőlük.


Ez se feltétlen igaz mindenkire.
Pont amikor az FZ7-esemet vettem akkor láttam egy kiírást, hogy a külföldön vett gépekhez még pénzért se adnak használati útmutatót.

Persze azért meg kell próbálni.


Na de gondold el behoz a forgalmazó kétezer gépet hány magyar kezelésit készítessen? Hiszen az a nyereségének a terhére megy mint a garancia is.


Végül is megértem őket.
Nem is szólva arról, hogy a forgalmazó szempontjából a behozott olcsóbb gép előnytelen nekik.


csüt. jún. 29, 2006 18:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
glad írta:
Babajaga írta:
A magyar forgalmazók csak az általuk forgalombahozott gépekhez adnak kezelésit, pénzért lehet csak venni tőlük.


Ez se feltétlen igaz mindenkire.
Pont amikor az FZ7-esemet vettem akkor láttam egy kiírást, hogy a külföldön vett gépekhez még pénzért se adnak használati útmutatót.

Persze azért meg kell próbálni.


Na de gondold el behoz a forgalmazó kétezer gépet hány magyar kezelésit készítessen? Hiszen az a nyereségének a terhére megy mint a garancia is.


csüt. jún. 29, 2006 11:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Deka írta:
A Cannon oldalán lehet rendelni egy-két típushoz, de olyan összegért, hogy nagyjából többe jön ki a gép, mint ha itthon venné mag az ember... Azért ki van ez találva rendesen!!

Csak azt tudnám, hogy miért minden az USA-ban a legolcsóbb!!!


A hazai forgalmazó még hazai szervízgaranciát is ad.


csüt. jún. 29, 2006 11:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
A Cannon oldalán lehet rendelni egy-két típushoz, de olyan összegért, hogy nagyjából többe jön ki a gép, mint ha itthon venné mag az ember... Azért ki van ez találva rendesen!!

Csak azt tudnám, hogy miért minden az USA-ban a legolcsóbb!!!


csüt. jún. 29, 2006 10:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Babajaga írta:
A magyar forgalmazók csak az általuk forgalombahozott gépekhez adnak kezelésit, pénzért lehet csak venni tőlük.


Ez se feltétlen igaz mindenkire.
Pont amikor az FZ7-esemet vettem akkor láttam egy kiírást, hogy a külföldön vett gépekhez még pénzért se adnak használati útmutatót.

Persze azért meg kell próbálni.


szer. jún. 28, 2006 23:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
A magyar forgalmazók csak az általuk forgalombahozott gépekhez adnak kezelésit, pénzért lehet csak venni tőlük.


szer. jún. 28, 2006 23:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Deka írta:
Sziasztok!

A haverom kintről szeretne behozni egy S3-as gépet, viszont jó lenne neki egy magyar nyelvű használati útmutató.

Esetleg valaki tudna segíteni ez ügyben?


Max lebeszélni róla, amiben segíthetek. 8)
Bocsi, nem komolytalankodok.

Sajna egyre kevesebb cég teszi közzé virtuálisan a használati utasítást, és a scannelési kedv is csökkent, hogy 100 oldal fölé mentek a használati utasítások terjedelme.


szer. jún. 28, 2006 23:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Sziasztok!

A haverom kintről szeretne behozni egy S3-as gépet, viszont jó lenne neki egy magyar nyelvű használati útmutató.

Esetleg valaki tudna segíteni ez ügyben?


kedd jún. 27, 2006 21:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Luppapa írta:
Egyébként nekem nagyon tetszenek ezek az új gépek (Canon S3, Sony H3, új Panák stb.) csak mindössze egy bajom van velük: amióta külső vakum van, feltétel a vakupapucs. És bár a Panának és a Fujinal van kínálata erre a kategóriára is (FZ30 és S9500) addig sajnos a Sonynak és a Canonnak nincs hasonló kaliberű gépe.
Kiváncsi vagyok, lesz-e egyáltalán utódja pl. a Sony F828-nak vagy a Canon Pro1-nek, de a Nikon sem állt elő még semmi hasonlóval sem a CP8800 óta.
Meghagyták ezt az űrt a kompakt és a DSLR-ek között, úgy látszik Bridge kamerákat manapság nem divat (nem éri meg!) gyártani.

Üdv,
L.


Erre szolgáltathatok egy magyarázattal.
Nem rég pont olvastam arról, hogy ma a legnagyobb üzlet a fotózásban a DSLR gépekben van. Hihetetlen nagy haszon kulcsal dolgoznak.
Mostanában a cégek tehát igyekeznek bizonyos privilégiumokat fentartani a DSLR kategóriának, hogy jobban ösztönözzék a vásárlást.
A Pana FZ20-30 pl. azért lehetet kicsit külön utas mert a Panának korábban nem volt DSLR kamerája így próbálták megközelíteni a kategórát.
Most a fúziónak köszönhetően már van szóval nem elképzelhetelen, hogy nem lesz FZ40 vagy ha igen akkor az lesz az utolsó a kategóriájában.

Persze ez csak fejtegetés.


szer. jún. 21, 2006 22:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás 
Egyébként nekem nagyon tetszenek ezek az új gépek (Canon S3, Sony H3, új Panák stb.) csak mindössze egy bajom van velük: amióta külső vakum van, feltétel a vakupapucs. És bár a Panának és a Fujinal van kínálata erre a kategóriára is (FZ30 és S9500) addig sajnos a Sonynak és a Canonnak nincs hasonló kaliberű gépe.
Kiváncsi vagyok, lesz-e egyáltalán utódja pl. a Sony F828-nak vagy a Canon Pro1-nek, de a Nikon sem állt elő még semmi hasonlóval sem a CP8800 óta.
Meghagyták ezt az űrt a kompakt és a DSLR-ek között, úgy látszik Bridge kamerákat manapság nem divat (nem éri meg!) gyártani.

Üdv,
L.


szer. jún. 21, 2006 15:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Unikornis69 írta:
Azért a hétvégén, amikor a kabátom átlagos nagyságú zsebében helyeztem el a gépem, nem bántam, hogy nem FZ30 Panám van........... :P
Stabilizátorról jut eszembe! A gépen bekapcsolt állapotban a stabinak három módja van: folyamatos, exponáláskor, követés. Esetleg tudja valaki, hogy melyiket mikor előnyös használni?


Az állandót felesleges használni, nincs értelme és az exp. only jobban stabilizál. A svenkelésnél kell az utolsót használni mert az csak függőlegesen stabilizál.


szer. jún. 07, 2006 22:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 24, 2006 18:29
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Azért a hétvégén, amikor a kabátom átlagos nagyságú zsebében helyeztem el a gépem, nem bántam, hogy nem FZ30 Panám van........... :P
Stabilizátorról jut eszembe! A gépen bekapcsolt állapotban a stabinak három módja van: folyamatos, exponáláskor, követés. Esetleg tudja valaki, hogy melyiket mikor előnyös használni?


szer. jún. 07, 2006 11:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"Amúgy én még nem igen láttam olyan kompaktot ami iso400 felett elfogadható lett volna (sajnos), max egy adott (teszt) kép vagy jobban vagy rosszabbul domborítja ki ugyan azt a zajt."

A kompaktok legtöbbjének 15x kisebb az érzékelője mint az átlagos DSLR-nek. Akkor hogyan nyújtaná még megközelítően is azt. Viszont ekkora érzékelőhöz lehet csak 420 mm equi. gyújtótávolságú optikát készíteni ilyen kis súlyban. Valamit valamiért.


persze, nem is azért mondtam, mert felvagyok háborodva inkább én is tény ként közöltem azoknak akik a zaj miatt "zajongtak" :)
A "nem igen" kiszólás is azért volt mert azért még is csak van különbség (bizonyos határok között) compact és compact között.


pén. jún. 02, 2006 22:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Amúgy én még nem igen láttam olyan kompaktot ami iso400 felett elfogadható lett volna (sajnos), max egy adott (teszt) kép vagy jobban vagy rosszabbul domborítja ki ugyan azt a zajt."

A kompaktok legtöbbjének 15x kisebb az érzékelője mint az átlagos DSLR-nek. Akkor hogyan nyújtaná még megközelítően is azt. Viszont ekkora érzékelőhöz lehet csak 420 mm equi. gyújtótávolságú optikát készíteni ilyen kis súlyban. Valamit valamiért.


pén. jún. 02, 2006 0:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 87 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség