Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 14:45



Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 
VHS-digitalizálás-képproblémák 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás digitcam
Sajnos az újratelepítés után sem javult a helyzet.

Fénysugár:
Már éppen azon gondolkoztam, hogy visszaviszem a kártyát, mikor utolsó próbaként fátvittem a bátyám gépére. Ott elsőre felismerte, és a kameráról be is olvastam a filmet.

Ezek szrint az alplapommal van baj, a kártya és a módszer jó. Az alaplap gyártójának honlapján nem találtam olyan frissitő szoftvert, ami az én alaplapon adataihoz passzolna, biztosan egy jó régi cuccal rendelkezem (kb 6-8 éves lehet)

(Úgy is fel kell bővítenem az egész gépel alaplapostól.)


Ha valaki tudna valami módszert az alaplap karbantartására, addig is míg az új gépet összevadászom, megköszönném.


Üdv
Ray


pén. nov. 23, 2007 19:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás digitcam
Asszem újra telepítem az egész Windows-t, talán hétvégére megleszek vele.

Üdv
Ray


csüt. nov. 22, 2007 14:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Hát, passzolom a kérdést. Annyi biztos, hogy az eszközkezelőben látnod kell az IEEE1394 kártyát a hálózati adaptereknél, ha működik.


csüt. nov. 22, 2007 13:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás digitcam
Sajnos nem látom.

A bogarászásban idáig jutottam:
- vezérlő panel
- rendszertulajdonságok
- Hardver fül
- Eszközkezelő gomb
- Hálózati kártyák (REJTETT ESZKÖZÖK IS)

Itt rengetek Realtek kártyát találtam. Próbálgatással kettőt letilthatok, és még megy az internet ( kettő engedélyezve)

A letiltottakat nem engedi eltávolítani. Arra gondolok, hogy ezek foglalják le az adatátviteli bust, és ezért nem jut a FireWire-nek.

Amikor az internetet bütyköltem at Aqua-nál vettem egy kártyát, ami nem működött, visszavittem megvizsgálták és néháyn hét mulva adtak egy másikat. Ez csont nélkül installálta magát és azóta is működik.

De a rossz kártyával próbálgattam az összes szabad kártya helyet. Ideiglenesen kölcsönbe kaptam egy régi kártyát, amivel elindult az internet. Lehet hogy akkor barmoltam bele. Hat kártyahelyem van, ebből a video, a hang és a hálózati kártya foglal le hármat. De a három szabad helyre is a hálózati kártya telepszik rá.


Hogyan lehet ezeket megtisztítani?

Összedugva a kamerát a PC-vel, lejátszásban nem történik semmi, nyilván mert a PC nem érzékeli a fogadást biztosító FireWire kártyát sem.


Üdv
Ray


csüt. nov. 22, 2007 11:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Ez eszközkezelőben látnod kell a kártyát, sőt a hálózati eszközök között is. Ott engedélyezve van? Ha bedugod a kamerát, és lejátszás módban bekapcsolod, az XP-nek észre kell vennie a kamerát, és "telepítenie" kell. Ezt buborékban látod a tálcán. Nos?


csüt. nov. 22, 2007 11:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás digitcam
A vezérlőpulton keresztül eljutottam a System Analyzer-ig.
Az lefuttatva azt látom, hogy "Bus FireWire No"

Itt van a kutya elásva, ezért nem megy a letöltés.
Vagy a kártya rossz, vagy ezt a busz-dolgot kellene valahogy helyre tenni. A kártyával adott kis kézikönyv csak azt jelzi, hogy kikapcsolt gépen egy kártyahelyre bedugva, majd bekapcsolva a PC-t, magát installálja a kártya. (A hálózati kártya így működött, anno)

Már egy másik kártyahelyen is kipróbáltam, az eredmény változatlan.

Volt ilyen tapasztalata valakinek, mi a legcélravezetőbb ilyenkor?
Hol lehet ezt az adatátviteli bus-t a FireWire kártyához feléleszteni?


Üdv
Ray


szer. nov. 21, 2007 18:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
A következők történtek:

- PC kikapcs, boritólap le.
- FireWire kártya egy üres helyre be
- PC bekapcs
- Semmit nem írt ki, gondoltam minden rendben, ha nem, valamilyen hibaüzenet lenne.
- Összekötöm a kamerát (DV OUT) a Fire Wire egyik bemenetével
- Letöltöm a progit (KÖSZI)
- Kibontom elindítom
- Error: Device not found.

Hol lehet a gubanc?


MaD!

Köszi a pdf anyagot. Különben az én kézikönyvemben is ez van, pont a 79-es oldalon az alábbi külömbséggel:
- a fejezet elején figyelmeztetése, hogy ez a fejezet csak a 620E-re vonatkozik.
- az ábra fölött a "Rec" gombot ábrázoló kép is van. Nyilván ilyennel csak a 620E rendelkezik.

Különben az én gépemen (420E) a főkepcsolón (POWER Switch) a "VTR állás helyett "PLAYER" állás van. (szerintem a kettő ugyanazt jelentheti)A hozzá tartozó menűben sajna nincs olyan lehetőség, hogy DV-> OUT-ra állítás.



Más:
Hol lehet leellenőrizni, hogy a PC érzékrli a FireWire kártyát?

Üdv
Ray


szer. nov. 21, 2007 14:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Olvastok is, vagy csak írkáltok?

A fej nem léte marhaság...semmi köze hozzá... :shock:
A 620E-ben van külső analóg audió/videó bemenet, egy AD konverteren keresztül mehet PC-re, vagy kazettára a cucc. A 420E-BEN NINCS A LEÍRÁS SZERINT. A hang azért sikerülhetett, mert a ki és bemenetek találkoztak, ne próbálkozz, nehogy sikerüljön elrontani valamit...

A digitális kameráról nem kell digizni, marhaság. A firewire kártyán keresztül csak le kell töltened a videót PC-re (DV avi formátumú lesz, 13GB/óra körül) és utána konvertálhatod amivel akarod. A DV capture-höz kell szoftver, de ez nem digiz, mivel már eleve az. Van a neten egy apró ingyenes szoftver erre, keress rá.
A Firewire porton keresztül nem tudsz digizni majd VHS-ről, mivel nem digiz, olyasmi, mint az USB.
A digizéshez kell egy analóg videóbemenettel rendelkező videókártya, vagy videódigitalizáló kártya, vagy TV kártya, vagy külső USB/Firewire eszköz. Vagy egy asztali DVD író...

Üdv
Inhouse


szer. nov. 21, 2007 10:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Ez a "nincs benne fej" dolog szerintem hülyeség.
Én ezt találtam: http://pdf.crse.com/manuals/3059563121.pdf
A 79. oldal szerint működhet a dolog, a menüben kell valamit kolbászolni. Ha a menüpontot megtalálod, mennie kell.
Szoftvert nem kell venned, minden van ingyen is. A DV anyag átmásolására pl. http://windv.mourek.cz/


szer. nov. 21, 2007 9:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás digitcam
Az a bejeggyzés indította el a fantáziámat, hogy a digitalizálásban egy digi8 kamera megoldást nyújt.

Hiába volt(van) digi8-as kamerám, az eddigi anyagokat VHS-re raktam ki, ezeket szeretném átrakni DVD-re és ezután erre menteném ki a jövőbeni anyagokat.

Tegnap este akárhogyan is próbálkoztam csak addig jutottam el, hogy a TV műsor megjelent a kamera LCD kijelzőjén (kép+hang, PLAY üzemmódban), ill. felvételt tudtam készíteni a kamera kazettájára a TV-ből, de csak handot, kép nélkül.

Bementem a WestEnd Sony szalonjába, hátha ott okosabbak. De kiábrándítottak.

Az én ketyerémben(DSC-TVR420E) -szerintük - nincs beépítve az a felvevő fej, ami a készülékbe bejutott analóg jelet a szalagra felvenné. Csak az optikán keresztül tud felvenni. Szerintük ezt a kétféle felvételt (optikából, ill. vezetéken bejövő analóg jeleből) két különböző fej állítja elő és rakja ki a szalagra. Az én gépembe csak az optikáról jövő jelet feldolgozó író fej van beépítve.

Egy kicsit meredeknek tűnt, de mivel nem értek hozzá el kellet fogadnom.

Vettem is egy FireWirte kártyát, erre úgy is szükésge lesz.

Az eladó szerint vagy megveszem a Pinnacle szovfwert (cca, 11e Ft), vagy az internetről töltsek le hozzá hasonlót.

Nem tudsz ajánlani a kipróbáláshoz egy használható, és elérhető szoftwere helyet.

A kamerában lévő anyagot szeretnám áttölteni a PC-be, a FireWire kártyával, és digitalizálni. Ha megy a dolog, bővíteném az alaplapot és esetleg megkockáztatom a Pinnacle Sw megvételét. Úgy olvastam, hogy az a VHS anayg digitalizálását is megoldja.


Üdv
Ray


kedd nov. 20, 2007 16:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Idézet:
Nekem van egy Sony DCR-TVR420E (Digital Cool felvevőm. Eddig az ezzel készített felvételeket VHS kazettára másoltam ki.


És ezt akarod visszadigizni? :roll: Ezt most nem értem...

Ha digitális kamerád van, akkor nem kell digizni, FireWire kábel és behúzod a gépre a DV avit, majd ha kell (biztos, mert túl nagy) átkonvertálod.

Az, hogy alkalmas-e digizésre, attól függ, hogy van-e rajta video bemenet...

Közben megnéztem, amit te is megnézhettél volna, a manuáljában benne van, hogy CSAK A 620E-vel lehet digizni...a tieddel nem.

Üdv
Inhouse


kedd nov. 20, 2007 9:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
1: Ha az írják, hogy nem lehet, akkor valszeg tényleg nem. De próbáld ki.
2: Igen, ez működhet.
3: ??? Most asztali írót szeretnél vagy PC-be való DVD írót?
4: Mit tud jelenleg a gép?


kedd nov. 20, 2007 9:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
Sziasztok!

Pár napos olvasgatás után, és eléggé elbizonytalanodva kérnék tanácsot VHS felvételek digitalizálásához.

Valahol olvastam, hogy ehhez egy digitális videókamerát munkába lehet fogni. Nekem van egy Sony DCR-TVR420E (Digital 8) felvevőm. Eddig az ezzel készített felvételeket VHS kazettára másoltam ki.

A kamera kézikönyvéből olvastam, hogy csak a TVR-620E tipusnál lehet közvetlenül (megfelelő kábelekkel) a VHS magnóról a filmet a kamerán keresztül a PC-re írni digitalizált formában.

Kérdéseim:
1. Alkalmassá lehet-e tenni a TVR420E gépet valahogyan, hogy a VHS filmet digitalizálva rakja ki a PC-re, vagy egy DVD lejátszóra.

2. Ha ez 1. pont nem lehetséges, megoldást jelenthet-e az, hogy a VHS-magnóról felveszem az anyagot a kamerában lévő szalagra, és második lépsében digitalizálva kirakom PC-re vagy DVD felvevőre.

3. Milyen minimális paraméterei legyenek ehhez a DVD készüléknek. (Most tervezm a vételt)

4. Milyen minimális paraméterekre van szükség a PC-nél. (valószínű bővíteni kell több dolgot a gépemen)



Üdv
Ray


hétf. nov. 19, 2007 15:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
endruz írta:
nekem válaszoltál?


Bocs, nem, hanem a topicindítónak ;-))

A váltottsoros dolog akkor téma, ha a hibajelenség olyan, hogy a kép vízszintes sorai el vannak csúszva egymástól egy kicsit, tehát "tüskés" a kép, minden képsornál.

Üdv!


szer. feb. 07, 2007 11:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 04, 2007 23:39
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
vasti írta:
Bocs, lehet, hogy félreértelek. De nem a váltottsoros képmegjelenítés miatti "felcserélt sorokat" látod? Mert ha igen, akkor: ha tévén fogod nézni, akkor ne zavarjon, mert ott nem fogod látni, ha meg számítógépen, akkor minden progiban be lehet állatani valahol, hogy korrigálja ezt.

Üdv!


nekem válaszoltál? mert bevallom nem értem. nem tudom, hogy mi az a váltottsoros képmegjelenítés. de bármilyen tippet szívesen fogadok és kipróbálok :)
szóval ha megmondod, hogy merre keressem a progiban a korrigálást, akkor megkeresem.


hétf. feb. 05, 2007 14:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Bocs, lehet, hogy félreértelek. De nem a váltottsoros képmegjelenítés miatti "felcserélt sorokat" látod? Mert ha igen, akkor: ha tévén fogod nézni, akkor ne zavarjon, mert ott nem fogod látni, ha meg számítógépen, akkor minden progiban be lehet állatani valahol, hogy korrigálja ezt.

Üdv!


hétf. feb. 05, 2007 0:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 04, 2007 23:39
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!
Úgy látom, hogy ez a téma az enyémhez hasonló, ezért ide írok.

Én svhs-ről próbálok digitalizálni. Egy GeForce2 GTS/Geforce 2 Pro videokártyám van (természetesen svideo bemenettel).
Letöltöttem az nvidia honlapjáról a legújabb wdm video capture vezérlőt.

Programmal többel is próbálkoztam (pinaccle studio, windvd creator, asus digital vcr), de mindegyik esetében a digitalizált videó visszanézésekor egy széles fehér csík van a kép közepén. Amikor nézem a videót a gépen, vagy miközben digitalizálja, ez a csík nincsen ott.

Nem tud valaki segíteni, hogy mi lehet baj, illetve hogyan tudom megoldani?

Próbáltam avi-t, mpeg-1-et, mpeg-2-t, és ezekhez különböző felbontások; a PAL BGH-val kezdtem mint standard és az összes lehetségeset végigpróbáltam, de semmi.

Bárkinek bármilyen ötletét szívesen veszem, és előre is köszönöm!

ui: korábban már tudtam sikeresen digitalizálni, de amióta újrahúztam a gépet, nem megy.


vas. feb. 04, 2007 23:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
zoli58 írta:
Pepi!
Kösz a gyors választ,de nincs kábel tv bevezetve a lakásomba.
Sőt még a saját antennám vezetékét is messze eltávolítottam a géptől.
Más tipped van?

Igen. Mint ahogy írtam a másik ami ilyen jelenséget okoz az az illesztetlenség. Abban az esetben ha a kártya bemenetei (s-video, composite) nem a videomagnó, kamera kimeneti jelszintjeire van kalibrálva akkor felléphetnek ilyen problémák. A kártya bemeneti szintjeinek értékeit a műszaki adatlapon találod meg. Az ott feltüntetett feszültség értékeknek 100%-ban egyezniük kell a videomagnó, kamera adatlapján feltüntetett kimeneti szintekkel.


csüt. feb. 01, 2007 6:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
+1 ötlet:
A szoftver a megfelelő PAL normára van állítva?


csüt. feb. 01, 2007 0:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Szia,

Ha TV-ből próbálsz felvenni PC-re akkor is van zaj?
(azaz amikor nincs mozgó alkatrészes eszköz)


csüt. feb. 01, 2007 0:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 28, 2007 9:22
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Jászberény
Hozzászólás 
Pepi!
Kösz a gyors választ,de nincs kábel tv bevezetve a lakásomba.
Sőt még a saját antennám vezetékét is messze eltávolítottam a géptől.
Más tipped van?


szer. jan. 31, 2007 13:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás Re: VHS-digitalizálás-képproblémák
zoli58 írta:
Sziasztok!

Nagyon friss fórumozó vagyok. Az elmúlt pár órában bele-bele néztem egyik másik fórumtémába,de az én gondommal kapcsolatos fórumra nem találtam,lehet csak időhiány miatt.Ezért írok új témát.

Segítsetek.ha tudtok.
...

A következő problémák okozhatják ezt a jelenséget:

- földhurok ami azt jelenti, hogy a számítógép védőföldelése és a kábelTV hálózat között potenciálkülönbség van ami a képben és a hangban zavart okoz. Megszüntetése roppant egyszerű mivel meg kell szüntetni a galvanikus kapcsolatot a PC és a kábelTV hálózat között. (azt viszont vedd figyelembe, hogy a galvanikus kapcsolat nem csak közvetlen összeköttetéskor keletkezik hanem közvetett módon is pld. ha a PC össze van kötve egy olyan erősítővel ami össze van kötve olyan berendezéssel ami kapcsolatban van a kábelTV-vel). Földhurok kialakulásának megállapításához 100%-ban szüntess meg minden kapcsolatot a kábelTV hálózattal de ne csak a PC-n hanem minden olyan berendezésből húzd ki mely közvetlen vagy közvetett módon galvanikus kapcsolatban van a PC-vel (erősítő, videomagnó, TV, stb.). Ha így a hiba megszűnik akkor egy isolator beiktatásával le kell választani a kábelTV hálózatot és akkor nem keletkezik földhurok. (a lakásba bejövő kábelre az első elosztás elé kell bekötni)

- illesztetlenség azaz a TV kártya bemenete nem képes korrektül fogadni a videomagnó által kiadott jelszintet. Ez korrigálható ha a jelszintet a kártya bemeneti szintjéhez igazítod vagy kifejezetten VHS, SVHS digitalizálásra tervezett capture eszközt használsz mivel ezeknek az eszközöknek a bemeneti szintje igazodik a videomagnók kimenetei szintjéhez.


szer. jan. 31, 2007 7:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 28, 2007 9:22
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Jászberény
Hozzászólás VHS-digitalizálás-képproblémák
Sziasztok!

Nagyon friss fórumozó vagyok. Az elmúlt pár órában bele-bele néztem egyik másik fórumtémába,de az én gondommal kapcsolatos fórumra nem találtam,lehet csak időhiány miatt.Ezért írok új témát.

Segítsetek.ha tudtok.Ahhoz, hogy a lehető legtöbb információt megosszam Veletek lehet,hogy egy kicsit hosszú leszek.
1997-óta Panasonic RX10-es VHS videó kamkorderrell videózom.Az évek alatt összegyűjtött videofelvételeket szeretném digitalizálni.
Ehhez rendelkezem a szükséges számítógépes hardverrel,szoftverrel.
A videó lejátszót három féle képpen próbáltam csatlakoztatni a számítógéphez.
1.antenna kábellel
2.S-videó kábellel
3.CVBS-en keresztül.

Mind a három esetben közel azonos kép, ill hangminőséget értem el, de a kép minőségével nem vagyok megelégedve.
A probléma az hogy valami "zavarja" a képátvitelt.
A WINFAST PVR programot bekapcsolva a képernyő "mozdulatlan", mindaddig amíg a videómagnót be nem kapcsolom.
Bekapcsolás után a képernyőn vizszintes vékony ugráló vonalkák jelennek meg s amikor elindítom a lejátszást, akkor ezek a vonalkák a háttérben megmaradnak, s erőssen rontják a kép minőségét.
A WINFAST PVR program összes beállítási lehetőségeit úgy gondolom végigpróbáltam,de sokkal jobb képminőséget nem sikerült beállítanom.
Próbálkoztam már más videóval, ill a kamerát is összeköttem a számítógéppel ,de ugyanazt a minőséget értem el.
Számítógépes ismerőseim sajna nem tudtak eddig segíteni.
Természetesen ha bármilyen a megoldáshoz vezető információra szükségetek van azonnal leírom.
Közelemben nincs nagyfrekvenciás berendezés.
Árnyékolt kábeleket használok.
Digitalizáláskor próbaképpen már az összes hálózati -antenna,internet-
kapcsolatot megzüntettem.
TV műsort antennán keresztül régóta problémamentesen tudok digitalizálni,kiírni dvd-re.
Segítségeteket elóre is köszönöm: Zoli


kedd jan. 30, 2007 21:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 23 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség