Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:08



Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Canon A430, zajos kép :-( 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 26, 2009 12:12
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Canon Powershot A 430 - kód - kérem segítsen
Üdvözletem!
Tudna nekem abban segíteni, hogy elküldené a fényképezőgép dobozán található kódot - mert szeretett kisgépem szoftverhibás lett és ahoz hogy újratelepítsem szükséges a kód hozzá amit sajnos nem találok.
Nagyon-nagyon köszönöm!

Tisztelettel:
Tömöri László


szer. aug. 26, 2009 12:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
jocccc írta:
Miért nem aktív a dátum és idő beágyazása képe menüpont a normál fényképezésnél?


Mert az okos gép meg akarja menteni a felhasználót attol, hogy beégetett dátummal elronditsa az egyébként jol sikerült fotókat. Ha feliratozni akarod a képeket (nem elég, hogy az exifben bármikor megnézgetö a kép minden adata) akkor azt utolag is meg lehet csinálni rengeteg ingyenes programmal, de ha a gépben rákerült a dátum, azt az életbe le nem szeded.


szer. aug. 15, 2007 11:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 23, 2005 15:10
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
Hozzászólás 
Miért nem aktív a dátum és idő beágyazása képe menüpont a normál fényképezésnél?


szer. aug. 15, 2007 6:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
A fffrancba, erre nem is figyeltem :-(( Pancser vagyok.

Annakidelyén pedig pont azért az A510-et vettem, mert ennek volt a legkisebb felbontása: és olvastam több helyen, hogy az A520-nak már nem volt olyan jó képe - ugaynakkora érzékelő, Több képpont. Amúgy meg szerintem a 3,2Mpixel bőven elég, és ehhez még gigás kártya sem kell, hogy az ember el tudjon menni fényképezgetni...

Akkor nem keresem tovább a "hiba" okát: ISO100-on talán jók lesznek a képek (amikor próbálgattam, azon használtam, és úgy jók voltak a képek, nappal meg pláne nem volt velük probléma - 9x13, max. 10x15 papírképek lesznek belőlük, az azért nem mutat meg annyi mindent, mint a 17"-os LCD monitor)

Üdv!


szer. aug. 09, 2006 9:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"De azt hittem, hogy az A430 csak tudásban tér el az A510-től... "

A 430-ba kisebb érzékelőt építettek be mint az 510-esbe. Ezért olyan képminőséget nem adhat. Variáltak megint mint sokszor. A kisebb érzékelőre több megapixelt nyomtak, de csodák nincsenek. Magyarán az A 510-nél nagyobb érzékelőn 3,2 megapixel van míg a 430-nál kisebb érzékelőn 4 ez okozza a képminőségbeli különbséget.


szer. aug. 09, 2006 9:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
vasti írta:
Vagy láttatok már olyan embert, akinek nem hobbija a fotózás, nem is érdekli, sőt nem is ért hozzá (a géptulajdonosok nagyobbik része szerintem ilyen), és egy templomban állványra teszi a gépet, és zársebességet meg rekeszidőt állítgat manuálisan?! Á... Amúgy ezeken a gépeken nem is lehet ilyet állítani.

Ez az én véleményem persze ;-)

Üdv!

Ausztriában szinte minden városban láttom 5-6 olyan japán turistát, aki a féltenyérnyi digit gépet is állványon használja, még tűző napsütésben is. :D


szer. aug. 09, 2006 8:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Félreértesz te is.
Én nem a profi gépek minőségét vártam el tőle! Nem emlékszem, hogy azt mondatm volna pl.: "itt ez a **** A430, és sokkal rosszabb képeket csinál, mint a Mark1-em". Ennyire tudatlan azért nem vagyok ;-))

De azt hittem, hogy az A430 csak tudásban tér el az A510-től... Mert annak a minőségével nincs bajom, tudja azt, amit nekem kell. Másfél éve használom, de még nem csinált olyan zajos képet, mint amilyen az A430 első kb. 100 képének a legalább fele volt :-(

Ezért kértem, hogy aki ismeri ezt a gépet, mondja el, nála mi a helyzet? Ez a gép ilyen, vagy az általam vásárolt gép hibás?

Üdv!


szer. aug. 09, 2006 7:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
vasti írta:
Nagyon sarkítjátok a helyzetet ;-)



Amúgy meg ne gondoljátok, hogy az átlag házifotós az automata üzemmódon kívül mást is használ a gépen! Vagy láttatok már olyan embert, akinek nem hobbija a fotózás, nem is érdekli, sőt nem is ért hozzá (a géptulajdonosok nagyobbik része szerintem ilyen), és egy templomban állványra teszi a gépet, és zársebességet meg rekeszidőt állítgat manuálisan?! Á... Amúgy ezeken a gépeken nem is lehet ilyet állítani.

Ez az én véleményem persze ;-)

Üdv!


De az ilyen átlag házifotos nem is csinál jo, söt elfogadhatoan nem olyan béna templombelsö képet, egyszerüen egy automata kompakt erre alkalmatlan. És erröl a gép nem tehet, egyszerüen nem erre, hanem buliban vakuval kiégetett iszunkhányunkbelefexünk képek meg városnézésdélben napsütésben képek gyártására optimalizálják öket. Onnantol van gond, ha valaki megveszi a legolcsobb tipust és valami hasonlot vár el töle, amit mondjuk egy negyedmillás géppel, külsö vakuval már meg lehet oldani.
Persze erröl meg nem a vevö tehet, a digitgépek reklámjai arrol szolnak, hogy "nyomd a gombot és a gép megcsinálja neked a tökéletes képet..." de nem teszi hozzá a reklám, hogy "... de csak napsütésben a tengerparton, máshol érteni kell hozzá"


szer. aug. 09, 2006 0:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Nagyon sarkítjátok a helyzetet ;-)

Azt tudom, hogy ISO400-on nem lesz jó egy kép, az A510-nél sem, meg valószínűleg drágább gépeken sem. De pl. a nappalinkban is zajos képet csinál, pedig ha manuálisan ISO100-ra állitom, akkor sem lesz sötét a kép, és nem is használ túl kicsi zársebességet: tehát tudna 100-on vagy esetleg 200-on is fényképezni, csak szerintem "rosszul gondolja" a szoftvere, hogy mi az optimális beállítás.
Azt hittem, hogy az A430 meg az A510 főleg csak a tudásban tér el, az optika meg a képfelvevő ugyanaz, ezért is ajánlottam neki... Meg mindehol jókat írtak róla. Amúgy én nappal utcán próbálgattam egyet, mielőtt megvettem, és tetszettek a képek.

Amúgy meg ne gondoljátok, hogy az átlag házifotós az automata üzemmódon kívül mást is használ a gépen! Vagy láttatok már olyan embert, akinek nem hobbija a fotózás, nem is érdekli, sőt nem is ért hozzá (a géptulajdonosok nagyobbik része szerintem ilyen), és egy templomban állványra teszi a gépet, és zársebességet meg rekeszidőt állítgat manuálisan?! Á... Amúgy ezeken a gépeken nem is lehet ilyet állítani.

Ez az én véleményem persze ;-)

Üdv!


kedd aug. 08, 2006 19:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Most ment el a lány nyaralni, és pont sokat fog templomban meg hasonló "sötét" helyen fényképezni: mondtam, hogy M-ben használja, és beállítottam 100-ra az érzékenységet, remélem nem 300 rossz képpel fog visszajönni "

Hát ha ilyen hozzáértéssel ment el akkor nem sok jót lehet várni, mert fényképezni mindig az adott helyhez igazítva lehet.


kedd aug. 08, 2006 17:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás Re: Canon A430, zajos kép :-(
vasti írta:
Sziasztok!

Egy ismerősömmel vetettem egy A430-at, olcsón kellett neki jó gép. Nekem A510-em van, és maximálisan meg vagyok vele elégedve, nagyon jó képeket csinál. Gondoltam, ez sem lehet rosszabb...

Aztán most felhozta a a gépet, hogy írjam ki cédére a képeket. Egy esküvőn fényképezett, és iszonyat rosszak a képek: amik nappal és kint készültek, azok szépek, de a rossz fényviszonyok között, vakuzva készültek iszonyú zajosak! Sajnos nem tudtam megnézni, hogy ISO hánnyal készültek: lehetséges, hogy ez a "butus" felteszi automata állásban 400-ra az érzékenységet?! Tapasztalt vele valaki ilyet?
Próbaképpen fényképeztem otthon vele este párat, manuális üzemmódban: tényleg 400-on csinál olyan rossz képeket, ha 100-ra állítom, akkor meg jót.

OK, tudom természetesen, hogy nagyobb érzékenység, több zaj, meg hogy az ilyen kis gépeket 200-on sem nagyon lehet már használni: de az A510-em sohasem csinált ilyet akkor sem, ha automatán hagyom az érzékenységet... Most ment el a lány nyaralni, és pont sokat fog templomban meg hasonló "sötét" helyen fényképezni: mondtam, hogy M-ben használja, és beállítottam 100-ra az érzékenységet, remélem nem 300 rossz képpel fog visszajönni a 10 napos nyarlásról :-(((((

Tehát a fő kérdés: ez a gép ilyen, vagy ez valami műszaki hibára utal, és vigye(m) vissza?

Üdv!


Lehet, hogy butus az automatája, de másfelöl ha adott fénynél csak iso400on tud az automata bolondbiztosan bemozdulásmentes képet csinálni, akkor meg okos. Ha sok sötét hely fotozása a cél, akkor eleve a kompakt digi nem valami jo választás, föleg nem a legalapabb automaták. Esetleg egy állvány +fix iso 50/100 amivel használhato eredményt lehet kapni.


kedd aug. 08, 2006 16:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"A430-at, olcsón kellett neki jó gép"

Hát a kettő együtt nem megy. És a két gépet nem érdemes összevetni mert vannak különbségek.


kedd aug. 08, 2006 16:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"tényleg 400-on csinál olyan rossz képeket, ha 100-ra állítom, akkor meg jót."

Láttál olyan gépet ami 400-on olyan képet csinál rossz fényviszonynál mint 100-on? Még a tükrösöknél se igen. Ilyen kis vaku nem tud nagy helyiséget bevilágítani. Ettől a kategóriától mit vártatok? Ha rossz volna a gép akkor erős megvilágításban se lenne jó.


kedd aug. 08, 2006 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Canon A430, zajos kép :-(
Sziasztok!

Egy ismerősömmel vetettem egy A430-at, olcsón kellett neki jó gép. Nekem A510-em van, és maximálisan meg vagyok vele elégedve, nagyon jó képeket csinál. Gondoltam, ez sem lehet rosszabb...

Aztán most felhozta a a gépet, hogy írjam ki cédére a képeket. Egy esküvőn fényképezett, és iszonyat rosszak a képek: amik nappal és kint készültek, azok szépek, de a rossz fényviszonyok között, vakuzva készültek iszonyú zajosak! Sajnos nem tudtam megnézni, hogy ISO hánnyal készültek: lehetséges, hogy ez a "butus" felteszi automata állásban 400-ra az érzékenységet?! Tapasztalt vele valaki ilyet?
Próbaképpen fényképeztem otthon vele este párat, manuális üzemmódban: tényleg 400-on csinál olyan rossz képeket, ha 100-ra állítom, akkor meg jót.

OK, tudom természetesen, hogy nagyobb érzékenység, több zaj, meg hogy az ilyen kis gépeket 200-on sem nagyon lehet már használni: de az A510-em sohasem csinált ilyet akkor sem, ha automatán hagyom az érzékenységet... Most ment el a lány nyaralni, és pont sokat fog templomban meg hasonló "sötét" helyen fényképezni: mondtam, hogy M-ben használja, és beállítottam 100-ra az érzékenységet, remélem nem 300 rossz képpel fog visszajönni a 10 napos nyarlásról :-(((((

Tehát a fő kérdés: ez a gép ilyen, vagy ez valami műszaki hibára utal, és vigye(m) vissza?

Üdv!


kedd aug. 08, 2006 15:22
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség