Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 15, 2024 8:24



Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ] 
Gépet keresek... 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Szerintem attól, hogy a procija dolgozik ezerrel, azért a vaku kondiját még tölthetné"

A nagy áramfelvételű kondenzátor ejti a feszültséget még csak az hiányzik hogy képfeldolgozás közben hiba történjen.


szer. aug. 16, 2006 21:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
[quote=Babajaga]És a képet mikor dolgozza fel?[/quote]

Szerintem attól, hogy a procija dolgozik ezerrel, azért a vaku kondiját még tölthetné...

Vagy mondjuk addig, amíg én az elkészült képekben gyönyörködök... Na mindegy! Csak tényleg maradtam már le képröl, mert olyan sokági töltõdött.


szer. aug. 16, 2006 10:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Deka!

Köszönöm a kis leírást. Ezekra a dolgokra én is szoktam figyelni fényképezés közben, úgyhogy ha "csak" ennyi, akkor nincs gond ;-))

Vakuzni én is gyakran szoktam: sokszor kell deríteni, ha jól mondom, és még többször kevés a fény - lakásban szoktam fényképezni általában, vagy napsütésben, "kontrasztos" helyen.

A vaku feltöltésnél nehéz igazságot tenni... Mert sokszor az is idegesítő, hogy nem tudsz fényképezni, mert mindenképpen feltölti a vakut a gép (kivéve persze, ha ki van kapcsolva a vaku) akkor is, ha nem akarod. Az A510 ilyen, sokat szidom is miatta: kattintok egyet vakuval, a következőt vaku nélkül szeretném, de akkor is várnom kell. Szerintem jobb az, hogy majd én eldöntöm exponálás előtt, hogy akarok-e vakuzni: végülis feltölteni mindkét esetben ugyanannyi ideig tart neki ;-)

A makró nálam nem annyira szempont, de néha szoktam szórakozni a Canonnal: az AIAF nálam ki van kapcsolva, és úgy oda fókuszál, ahová én akarok ;-)) Persze sokszor nem sikerül neki, elvileg 5 centitől tud makrót, de ahhoz azért jól kell, hogy álljanak a csillagok. Ja, meg persze én azt várom tőle, hogy félhomályban, remegő kézzel is tudja a makrót ;-))) Gyakran lehetetlent kívánok a technikától, nem tehetek róla.

Ami miatt leginkább bizonytalan vagyok, az a képzaj. Néztem jópár tesztképet, de nem tudom, hogy azokon mennyi az utólagos finomítás (index.hu/digitcam pl.). Nem szeretnék az A510-nél zajosabb képű gépet! A tesztképek aléapján az S5600-nak jobb képe van, határozottan. Gondolom az optika is sokat dob rajta ;-) jobb színek, kontúrok, "dinamika".

Elmegyek valamelyik este egy ismerőshöz, akinek ilyen gépe van, és fényképezek vele párat... Csak sohasincs időm :-(((

Üdv!


szer. aug. 16, 2006 10:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Mikor vakuzok (elég sürün), akkor a kép elkészülte után nem kezdi el rögtön tölteni a vakut, csak ha már a fotózáshoz készülök!"

És a képet mikor dolgozza fel?


kedd aug. 15, 2006 22:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Vasti:

Hogy mit kellett megtanulni:

Pld. azt, hogy milyen körülmények között mit használjon az ember. Az elmélet tök egyszerü...de a gyakorlat! :)

Pld. ha erös fény szembõl, viszont valami élesen árnyékolja... Ha a blende 4 alatt van, akkor az átmenet olyan szép mély kék lesz, mint állat... :) Ha jól tudom ezt nevezik kromatikus aberrációnak. (De majd kijavítanak a szakik, ha nem)

Vagy pld. ott van a sharpnesss opció: 'Persze legyen hard, mert hogy nehogy már elmosott lépeket csináljak' gondoltam én...aztán már majdnem kivágtam a gépet az ablakon, mert olyan zajos volt... :)

Ott van a színséma...

Meg a fehéregyensúly problémája....

Mikor kell vakuzni? (Sürübben, mint gondoltam).

Na meg, eleinte azt gondoltam, hogy minél alacsonyabb ISO-val kell fotózni az alacsonyabb zaj miatt...Aztán rájöttem, hogy a kicsit zajosabb kép még nem annyira törlendö kategória, mint a homályos, elmosódott!

Meg ilyenek. Mondjuk egy komolyabb gépnél sokat segíthet a képstabi. Az itt említett dolgok egy része gondolom nem S5600-as probléma, hanem általános.

Ami nem anyira szimpatikus, hogy makrónál sokszor nem oda fókuszál, ahova én szeretném...
Ami kimondottan nagy hülyeség: Mikor vakuzok (elég sürün), akkor a kép elkészülte után nem kezdi el rögtön tölteni a vakut, csak ha már a fotózáshoz készülök! :( Pedig sokszor tököl annyit az ember, hogy mire újra fotózna, addigra már rég feltölthette volna. (Ugyanis több másodpercig is eltart).

Mindezektöl eltekintve én elégedett vagyok vele! :)


kedd aug. 15, 2006 21:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Babajaga írta:
nord írta:
arnyekxxx írta:
MaD írta:
... de a 28-200mm átfogás egyszerűen borzasztó használható teszi, mindez egy alig 2,5cm vastag házban... Nem azt mondom, hogy tökéletes gép, de ha megtanulod használni, és a mérete miatt mindenhová magaddal viszed, sokszor több képet fogsz csinálni, mintha vennél egy bridge vagy DSLR gépet...



A 28-200 tényleg kellemes átfogás:)

Egy dolog kérdéses: tényleg az-e a legfontosabb, hogy az ember "sokszor több képet" készitesen vagy esetleg a fényképeknél is érvényes, hogy a kevesebb néha több...
Persze mki aki a digitgépekkel kapcsolatba kerül, azzal kezdi, hogy mindent mindenkit és mindenki macskájának a játékait is lefényképezi, aztán amikor az elsö év végén a sokadik dvd-t irja tele soha vissza nem nézett képek ezreivel, el kezd gondolkozni rajta, tényleg érdemes-e összenöni az expogombbal.

Mennyire igaz! És mennyire egyetértek...



Akinek van érzéke a fotózáshoz az meglátja mi a jellegtelen semmitmondó téma és azt nem örökíti meg. És pont a digitálisnál nagyon jó hogy ha többet készít is szelektálni, törölni lehet akár az elkészítés után rögtön.

Az az érdekes, hogy digitálissal az ember sokkal hajlamosabb sokkal többet lőni a kelleténél, még akkor is, ha nem akar fölösleges képet csinálni.

A mostani nyaralásra elvittem magammal a digitális és a filmes vázat is, többé-kevésbé párhuzamosan használtam őket, és a filmessel sokkal meggondoltabban exponáltam. Ott az összes kép nagyítható lett volna minőség és téma alapján is (végül a 2/3-át választottuk ki), míg a digitálisnál sokkal rosszabb lett az arány.
Pedig alapjában véve mindig meggondoltan fényképezek, utálok csak vaktában lövöldözni "majd otthon kiválogatom a jót" felkiáltással...

Kedvenc mondásom a: "gondold át, majd exponálj (egyet)"
:)


szomb. aug. 12, 2006 20:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
nord írta:
arnyekxxx írta:
MaD írta:
... de a 28-200mm átfogás egyszerűen borzasztó használható teszi, mindez egy alig 2,5cm vastag házban... Nem azt mondom, hogy tökéletes gép, de ha megtanulod használni, és a mérete miatt mindenhová magaddal viszed, sokszor több képet fogsz csinálni, mintha vennél egy bridge vagy DSLR gépet...



A 28-200 tényleg kellemes átfogás:)

Egy dolog kérdéses: tényleg az-e a legfontosabb, hogy az ember "sokszor több képet" készitesen vagy esetleg a fényképeknél is érvényes, hogy a kevesebb néha több...
Persze mki aki a digitgépekkel kapcsolatba kerül, azzal kezdi, hogy mindent mindenkit és mindenki macskájának a játékait is lefényképezi, aztán amikor az elsö év végén a sokadik dvd-t irja tele soha vissza nem nézett képek ezreivel, el kezd gondolkozni rajta, tényleg érdemes-e összenöni az expogombbal.

Mennyire igaz! És mennyire egyetértek...



Akinek van érzéke a fotózáshoz az meglátja mi a jellegtelen semmitmondó téma és azt nem örökíti meg. És pont a digitálisnál nagyon jó hogy ha többet készít is szelektálni, törölni lehet akár az elkészítés után rögtön.


szomb. aug. 12, 2006 19:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
MaD írta:
... de a 28-200mm átfogás egyszerűen borzasztó használható teszi, mindez egy alig 2,5cm vastag házban... Nem azt mondom, hogy tökéletes gép, de ha megtanulod használni, és a mérete miatt mindenhová magaddal viszed, sokszor több képet fogsz csinálni, mintha vennél egy bridge vagy DSLR gépet...



A 28-200 tényleg kellemes átfogás:)

Egy dolog kérdéses: tényleg az-e a legfontosabb, hogy az ember "sokszor több képet" készitesen vagy esetleg a fényképeknél is érvényes, hogy a kevesebb néha több...
Persze mki aki a digitgépekkel kapcsolatba kerül, azzal kezdi, hogy mindent mindenkit és mindenki macskájának a játékait is lefényképezi, aztán amikor az elsö év végén a sokadik dvd-t irja tele soha vissza nem nézett képek ezreivel, el kezd gondolkozni rajta, tényleg érdemes-e összenöni az expogombbal.

Mennyire igaz! És mennyire egyetértek...


szomb. aug. 12, 2006 19:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
MaD írta:
... de a 28-200mm átfogás egyszerűen borzasztó használható teszi, mindez egy alig 2,5cm vastag házban... Nem azt mondom, hogy tökéletes gép, de ha megtanulod használni, és a mérete miatt mindenhová magaddal viszed, sokszor több képet fogsz csinálni, mintha vennél egy bridge vagy DSLR gépet...



A 28-200 tényleg kellemes átfogás:)

Egy dolog kérdéses: tényleg az-e a legfontosabb, hogy az ember "sokszor több képet" készitesen vagy esetleg a fényképeknél is érvényes, hogy a kevesebb néha több...
Persze mki aki a digitgépekkel kapcsolatba kerül, azzal kezdi, hogy mindent mindenkit és mindenki macskájának a játékait is lefényképezi, aztán amikor az elsö év végén a sokadik dvd-t irja tele soha vissza nem nézett képek ezreivel, el kezd gondolkozni rajta, tényleg érdemes-e összenöni az expogombbal.


szomb. aug. 12, 2006 12:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Meg!


pén. aug. 11, 2006 19:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 22, 2004 15:36
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: szinte mindenütt
Hozzászólás 
Canon MV 800
http://www.canon.hu/html/termek/fr_termek2.html

Ez a termék megér egy 50.000.-t?Bontatlan,1 év garival!


pén. aug. 11, 2006 16:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
vasti írta:
Csak vicceltem ám ;-)
Szóval nem akarok túl nagy és túl nehéz gépet. Nem mindegy, hogy mi lóg az ember nyakában - bár az A510-et a rövidnadrág zsebébe is be lehet csúsztatni, és le sem húzza a nadrágomat ;-))))
A sógorom pl. azért nem viszi szinte sehová magával a Fuji "nagydög" gépét (hirtelen nem tudom a típusát), mert lusta cipelni: tök jó amúgy a gép, szép képeket csinál, de otthon porosodik neki. Jó, azért én nem vagyok ilyen ;-))

Üdv!


Ezért vettem én egy Ricoh R4-et, pedig előtte még a Fuji S9000 környékén gondolkodtam. Bár ez egy majdhogynem full automata gép, de a 28-200mm átfogás egyszerűen borzasztó használható teszi, mindez egy alig 2,5cm vastag házban... Nem azt mondom, hogy tökéletes gép, de ha megtanulod használni, és a mérete miatt mindenhová magaddal viszed, sokszor több képet fogsz csinálni, mintha vennél egy bridge vagy DSLR gépet. Igaz, az R4 ~90e, az R3 (ua. csak 5 Mp) ~75e.


pén. aug. 11, 2006 6:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
vasti írta:
Deka írta:
Most egy S5600-as gépem van. Kb. 3 hónapja vettem. Alapvetően elégedett vagyok vele, de ami tény, hogy meg kell vele tanulni fotózni! (Azt is tegyük hozzá, hogy első komolyabb gépem) Kicsit nagy az elcseszett képek aránya, de már látható a javulás! :)


Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben? ;-)))

Mit jelent az, hogy meg kell vele tanulni fotózni? (a feleségem is használná, és nem éppen műszaki beállítottságú...)

Miért sok a rontott kép?

Üdv!


Pld lefényképezek egy virágot Makróban P állással és beégett lesz a virág szirmának egy része. Ilyenkor mód van arra hogy M állásban a blende szűkítésével alulexponáljak úgy hogy a beégett rész annyira "alulexponálódjon" hogy az előzöleg beégett részen megjelenjen a szín és a többi rész ne legyen sötét. Ha annyi fény van hogy beégjen akkor ezt így meg lehet oldani.


csüt. aug. 10, 2006 16:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Ehhez minek hátizsák, nem cserélhető optikás elég egy hozzáillő fotóstáska.


Csak vicceltem ám ;-)
Szóval nem akarok túl nagy és túl nehéz gépet. Nem mindegy, hogy mi lóg az ember nyakában - bár az A510-et a rövidnadrág zsebébe is be lehet csúsztatni, és le sem húzza a nadrágomat ;-))))
A sógorom pl. azért nem viszi szinte sehová magával a Fuji "nagydög" gépét (hirtelen nem tudom a típusát), mert lusta cipelni: tök jó amúgy a gép, szép képeket csinál, de otthon porosodik neki. Jó, azért én nem vagyok ilyen ;-))

Üdv!


csüt. aug. 10, 2006 15:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Deka írta:
Most egy S5600-as gépem van. Kb. 3 hónapja vettem. Alapvetően elégedett vagyok vele, de ami tény, hogy meg kell vele tanulni fotózni! (Azt is tegyük hozzá, hogy első komolyabb gépem) Kicsit nagy az elcseszett képek aránya, de már látható a javulás! :)


Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben? ;-)))

Mit jelent az, hogy meg kell vele tanulni fotózni? (a feleségem is használná, és nem éppen műszaki beállítottságú...)

Miért sok a rontott kép?

Üdv!


csüt. aug. 10, 2006 15:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Köszönöm, az Index fórum ki is ment a fejemből... A fotostandon meghirdettem, a vaterán, aproneten meg már fent van.

Üdv!


csüt. aug. 10, 2006 15:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
vasti írta:
tudna valaki tippet adni, hogy hol érdemes meghirdetni filmes gépet? Vagy legalább ha a nagyobbik optikát el tudnám adni, már akkor is közel lenne a cél...

vasti kukac freemail pont hu -ra adhatna valaki ötletet.

Üdv!

Itt az adok-veszek topicban;
forum.index.hu: a fotózás részlegben szintén van néhány adok-veszek topic;
apronet.hu;
vatera.hu;
fotostand.hu
fotós újságok, pl. Fotó Mozaik.


csüt. aug. 10, 2006 12:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Pana FZ7 is a kezemben járt. Az simán megoldotta a problémát"

Jól sikerült szoftver is sokat segít. Fényképezőgépek szoftverjei közt is nagy különbségek lehetnek.


csüt. aug. 10, 2006 11:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Csak épp a képminősége csapnivaló!! A kicsit nagyobb kontrasztú helyeken vagy beég,"

Nem csoda hogy a dinamikája meredeken romlott hiszen ugyanarra az érzékelőre pakoltak több megapixelt mint ami a Z3 és Z5-ben van.


csüt. aug. 10, 2006 11:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Üdv!

Én Konica Minoltáéktól két gépet próbáltam: Z3, Z6.

A Z3 régi konstrukció, parányi LCD-vel... állítólag jó képeket csinál. Annyira sokat nem lövöldöztem vele. Õszintén szólva már az LCD mérete elriasztott.

A Z6 már jobban tetszett... Jó fogás, képstabi. 12X zoom.
Csak épp a képminõsége csapnivaló!! A kicsit nagyobb kontrasztú helyeken vagy beég, vagy sötét lesz a kép. És ez a tesztképeken is látszik! Mikor próbáltam, akkor egy Pana FZ7 is a kezemben járt. Az simán megoldotta a problémát!

Most egy S5600-as gépem van. Kb. 3 hónapja vettem. Alapvetõen elégedett vagyok vele, de ami tény, hogy meg kell vele tanulni fotózni! (Azt is tegyük hozzá, hogy elsõ komolyabb gépem) Kicsit nagy az elcseszett képek aránya, de már látható a javulás! :)

Remélem segítettem!

Üdv: Deka


csüt. aug. 10, 2006 11:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Már az S5600 is határeset, mert gyakran cipelem, és nem akarok külön hátizsákot"

Ehhez minek hátizsák, nem cserélhető optikás elég egy hozzáillő fotóstáska.


csüt. aug. 10, 2006 11:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Viszont a Minolta Z-seknek van egy nagyon jó zoomoptikájuk, a fogása is nagyon stabil jók az opciók, sőt. A makrójuk meg Nobel díjas.


csüt. aug. 10, 2006 11:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 17, 2005 15:07
Hozzászólások: 218
Hozzászólás 
az S5600 már régóta kapható, nem nagy darab minden nélkül 60e környékén van. az S6500 nem kapható az nagyon jó gép lesz de nem fér bele az árkategóriába.


csüt. aug. 10, 2006 10:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Hát, eléggé csúnyácska a gép ;-)))

Már az S5600 is határeset, mert gyakran cipelem, és nem akarok külön hátizsákot.... Bár nem tudom, hogy mennyivel nagyobb ez a gép.

Amúgymegnéztem az ezzel készült képeket is, jók...

Mindegy, egyenlőre nincs pénzem, azt hittem, hamarabb elmegy az EOS :-(((

Tényleg, bocs az "offtopicért": magánban tudna valaki tippet adni, hogy hol érdemes meghirdetni filmes gépet? Vagy legalább ha a nagyobbik optikát el tudnám adni, már akkor is közel lenne a cél...

vasti kukac freemail pont hu -ra adhatna valaki ötletet.

Üdv!


csüt. aug. 10, 2006 10:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 31, 2006 16:04
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Nyiregyháza
Hozzászólás 
A Konica Minolta Z-sorozata szerintem megfelelne az elvárásaidnak./Z-3,Z-5,Z-20/Igaz hogy kicsit bumfordi a formaterv,de elég jó gépek.A képeik nem tul zajosak,szuper makrót csinálnak,és elég nagy a zoom tartományuk.Mivel kifutó modellek egész jóáron lehet hozzájuk jutni,/Z-20 ast vettem 1-hónapja 39900-ért 2-évgarival a Tescoban/ szerintem érdemes megnézned ezeket is.


szer. aug. 09, 2006 11:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Babajaga:
Ja, erre nem is figyeltem... Amatőr vagyok ám, valószínűleg ezért is van, hogy a tükörreflexes gépemmel nem tudok olyan jó képet csinálni, mint az A510 kis vacakkal....

Nord:
Használt gépet, ha lehet, nem vennék... Valahogy idegenkedek tőle. Nem lehet tudni az előéletét, hogy hányszor ejtették le pl., vagy esetleg valami rejtett hibája van, és azért akar tőle megszabadulni a tulaj... Szóval az újban jobban bízok.

Most néztem még pár S5600-al készült képet, és tetszenek! Azt hiszem, döntöttem... Amúgy a sógoromnak S3200 (vagy valami hasonló ;-) gépe van, és tök jó képeket csinál az is, pl. a lányaim keresztelőjén mindketten fényképeztünk, és az ő képei határozottan jobbak a templomban is, az utcán is, meg a lakásban is: ugyanakkor, ugyanott, ugyanolyan fényviszonyok mellett. Persze én nem olyan gépet veszek, úgyhogy az S5600 akár rosszabb is lehet ;-)))

Üdv!


szer. aug. 09, 2006 10:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Használt Minolta A1? 28-200mm ekv. fókusztáv, képstabilizátor, jó EVF, és a kompakt kategóriában "legfényképezőgépebb" masina. :wink:
És csak egy picit több, mint amit írtál - viszont lényegesen jobb a többinél!


szer. aug. 09, 2006 8:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"az A510 fényereje 2.6-5.5,"

A Canonnak ilyen a zoomos fényerőcsökkenése ez elég rossz mert azt jelenti hogy a mindössze 4x-es zoom teljes kihúzatnál 5,5-re csökken. A Fuji 5500 nak 2,8-3,3 ra csökkent csak 10x-es zoomnál a fényereje. Ez nagyon jó. Ha megnézed a DSLR zoomokat azoknál közel egy blendeérték a zoomos fényerőcsökkenés.


kedd aug. 08, 2006 22:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Ó, most nézem, hogy az A510 fényereje 2.6-5.5, tehát ez még jobb... Ok, nem kell túldimanzionálni: de akkor most az A510 ugyanolyan fényviszonok mellett egyértelműen nagyobb zársebességgel tud dolgozni, vagy ez még mástól is függ? (amúgy a filmes gépem (eos1000f) objektívjei is 4.5-5.6 fényerejűek: bár gondolom ott a nagyobb "érzékelő" ;-) miatt ez más)

A képzajjal kapcsolatban meg igazad van, meg kell nézni. Megnéztem, amit találtam képeket, azok szépek voltak...

Még szenvedek a kérdéssel, meg hát először meg kellene válni a meglévő gépeimtől... A családi kasszából nem akarok kivenni ;-)))

Üdv!


kedd aug. 08, 2006 21:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
vasti írta:
... mennyire jó az S5600 optikájának fényereje? Jobban fogok tudni vele lakásban vaku nélkül fényképezni, mint az A510 gépemmel?

Nézegettem a vele készült képeket, meg A510 képeket, hát jobbak, az tuti... Persze a gép másik oldalán is múlhat a dolog, az "utómunkákról" nem is beszélve.

A zajjal kacsolatos kérdésemet még mindig félreérted. Tudom, hogy van zaja: de pl. egy hasonló Kodak v. Pana géphez képest (hasonló árban, hasonló tudással hirtelen azokat találtam) milyen?

Üdv!


Az 5600-as kezdő fényereje 3,2 szemben a többi gép általában 2,8-ával. Ez 1/3 blendével gyengébb ezért rossz fényben nehezebb jó képet csinálni, de ezt azért nem kell túldimenzionálni.

Azt értsd meg hogy az azonos érzékelők hardveres zaja azonos ezt a gép többi alkatrésze és főként a szoftvere módosítja de ha túlságosan erős a gép zajszűrése az nem jó mert életlenség és részletvesztés lép fel ami még rosszabb. Tehát egyetlen kompakt képe sem lesz tökéletes. Az a jó ha hagynak egy kis zajt, így lesz a képélesség és a részlet a legjobb. A gépek közötti zajkülönbség a szoftverek különbözőségétől függ ezért azt csak kipróbálás után lehet látni hogy milyen, sehogy máshogy.


kedd aug. 08, 2006 21:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
... mennyire jó az S5600 optikájának fényereje? Jobban fogok tudni vele lakásban vaku nélkül fényképezni, mint az A510 gépemmel?

Nézegettem a vele készült képeket, meg A510 képeket, hát jobbak, az tuti... Persze a gép másik oldalán is múlhat a dolog, az "utómunkákról" nem is beszélve.

A zajjal kacsolatos kérdésemet még mindig félreérted. Tudom, hogy van zaja: de pl. egy hasonló Kodak v. Pana géphez képest (hasonló árban, hasonló tudással hirtelen azokat találtam) milyen?

Üdv!


kedd aug. 08, 2006 20:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
A Panasonic FZ 30-at is zajosnak mondják mert a hagyományos nagyságú érzékelő van benne nem is lehet másképp. A Sony R 1- ben 21x15 mm-es érzékelő van az természetesen nem zajos de több mint 190 ezer. Nikon kitobival 160. Tehát a kompaktok általános érzékelője mind zajos és ha erős a zajszűrés akkor meg részletvesztett mosott lesz.


kedd aug. 08, 2006 20:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Jaj, félreértesz! Nem csúcs képet akartam én kompakt áron: de ebben a kategóriában is, meg gondolom a többiben is az azonos kategóriában, azonos áron is eltérő a gépek minősége.
Szóval én egy olyan gépet keresek, ami nem zajos ;-)) Tehét nem azt várom, hogy 0, zéró legyen a képzaj, hanem azt, hogy a kategórián belül jó képminődéget adjon.

Amikor az A510-et vettem, akkor láttam olcsó Kodak meg olcsó Samsung gépekkel készült képeket, és nagyon rosszak voltak szerintem.... pedig hasonló árú gépek voltak, mint a kis Canon. És pl. a Fuji S5600-ról azt olvastam, hogy zajos a képe, pedig az amúgy nekem megfelelne a nagylátószögön kívül: evf, 10x zoom, az 5Mpixel pont jó, sőt szinte sok, 4 akkuval megy. Keresek valahol tesztfotókat, és megnézem, mi is a helyzet a képzajjal...

Üdv!


kedd aug. 08, 2006 20:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Az utolsó kivánalmaid már a 200 ezer körül járnak egy Nikon DSLR-t olcsóbban kapsz meg. Sony R 1 drágább. Átnézeti kereső a 100 fölötti gépekben már nincs.


kedd aug. 08, 2006 16:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Hát igen, én is kb. erre jutottam: vagy tele, vagy nagylátószög nélküli gépet tudok csak venni ennyiért :-((( Ráadásul a makro funkció sem túl jó azoknál a gépeknél ha jól tudom, amiknek nagy a zoomtartománya. Jól tudom?
(Tudom, sok értelme nincs, de nem tehetek róla: szeretek virágokat-rovarokat fényképezgetni ;-) , de az A510 szerintem nem túl jó makrózni...)

Akkor módosítom az igényeket ;-)))

Nagylátószög, jó makró.
Lehetőleg evf kereső (mert nagyon idegesít az A510-nél, hogy köze nincs a keresőben látottaknak a rögzített képmérethez - pedig sokszor azon kukucskálok, mert "telében" így nem mozdul be, meg ugye a napsütés sem zavar.)
A jó képminőség, kis zaj, jó optika egyértelmű ;-)))

A teléről inkább le tudok mondani, mert a száztizenakárhny mm-je az A510-nek legtöbbször nekem elég, persze nem jó lenne azért 200mm körül ha tudna a gép...

Üdv!


kedd aug. 08, 2006 16:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
60-70.000 forintba bele kellene, hogy férjen...
- Nagylátószög, és kb. 10x-es zoom "

Ez nem jön össze sehogyan.


kedd aug. 08, 2006 16:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Talán egy ilyen kellene neked: Fuji S5600/S6000

http://www.dcresource.com/reviews/cameraDetail.php?cam=893

2 probléma van csak
- még nem kapható (asszem majd októbertöl)
- nem fog beleférni a 70e-be

Ultrazoom + wide-angle együtt ritka mint a fehér holló...


kedd aug. 08, 2006 15:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Gépet keresek...
... bocs, tudom, ez már az 1000. ilyen téma, de egyik sem rám szabott ;-))

Szóval szeretnék venni egy olyan gépet (ha sikerül eladni az EOS1000F meg A510 gépeimet ;-) , amivel egy kicsit jobban lehet szórakozni, "hobbizni". Nagyon jó gép az A510, de kevés sokszor a 4x zoom, lakásban meg hiányzik a nagylátószög...

A következő tulajdonságokat eszeltem ki, de nem találtam ilyen gépet :-((( Ja, és olyan 60-70.000 forintba bele kellene, hogy férjen...
- Nagylátószög, és kb. 10x-es zoom
- EVF kereső jó lenne...
- Jó makro, mert az kis digitemmel valahogy ez sohasem jött össze :-(
- Nem túl nagy méret
- Lehetőleg AA akkuk, jó, ha négy megy bele
- tudjon 640x480 videót hanggal

Ennyi ;-)) Szerintem sajnos nem létezik ilyen gép, főleg nem ennyiért: cserélhető obikkal lehetne csak megoldani :-(( De digitális tükörreflexesre meg nem lesz pénzem mostanában, még ha meg is tartanám az EOS-t az oktikák miatt, a nagylátószög akkor is megoldandó lenne még (35-80 és 80-200 obik vannak hozzá)

Tud nekem valaki tippet adni?

Üdv!


kedd aug. 08, 2006 15:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 38 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség