Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:25



Hozzászólás a témához  [ 205 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Belépő szintü fényképezőgép(melyiket) 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 09, 2006 9:34
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
arnyekxxx: Köszi a segítséget, a linkeknek nagyon örülök.
Viszont találtam egy kis ellentmondást:
1) "A csepegtető töltés az Eneloop akkumulátorok számára káros lehet, kérjük az ilyen töltőket ne alkalmazzák ezekhez a termékekhez! "
2) Akkutöltő MW6278: "A töltés végén automatikusan csepptöltésre áll."
Ezeket együtt lehet??

A két gép közül viszont még mindig nem választottam. De már felrúgtam azon kívül mindet. :D Pl. eddig Energizer akksikat néztem ki.
Az SD kártyáknál van valami, amit figyelnem kell? Amit csomagban láttam: Sandisk Secure Digital Ultra II 1GB memóriakártya (5.500,- -15%)
Ez jó vagy ehelyett is kitaláltok nekem valamit? :D


hétf. jún. 11, 2007 21:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
eneloop picit jobb mint a r2u, cserébe majd 2x annyiba kerül. Mi inkább a vartábol vettünk többet, a vaku rendesen fogyasztja őket a templomi esküvőkön :)

Nem kell hozzájuk spéci töltöt venni. 5e feletti minwa 4 csatornás töltők korrekt cuccok, olcsók, gyorsak és jól töltenek

pl. töltő: http://global-akku.addel.hu/detailprodu ... ctid=43503

aksik:
4db eneloop 3990ft http://extremcomputer.hu/product.php?pr ... 298&page=1

4db r2u 2460ft http://extremcomputer.hu/product.php?pr ... 298&page=1


hétf. jún. 11, 2007 20:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 09, 2006 9:34
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
DLL: Köszi a választ. A Pana tényleg drága nekem, annyira nem fogom én azt komolyan venni.
Túl sok manuális beállítást most még niztos nem fogok használni, mert ez lesz az első gépem, de azért próbálok majd kísérletezgetni.

nord: Igen, én is most találtam egy másik topikra, ahol pont az akksikat elemzgették. Ott a Varta ready2use-t (is) ajánlották. Meg is találtam, de az nem tiszta, hogy ehhez (vagy az általad ajánlotthoz) spéci töltő is kell-e. Ebben tudnál segíteni? Pl. egy link, ahol megtalálom (és megrendelhetem) a töltőt és az akksikat?? Köszi!


hétf. jún. 11, 2007 20:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
maidfish írta:
Akksitöltő: 5-6 ezerért láttam 2600mAh-s akksikat töltővel (Varta ill. Energiser). Ezeknek 12 óra a töltési ideje. Láttam noname, olcsóbb töltőket, amelyek 5-7 órát írnak. Mi a különbség? Miért ennyivel kevesebb? Kevesebb ideig is bírja?

A hagyományos akksikat, főleg az Energizert felejtsd el... Sanyo Eneloop-ra cseréltem, nagyságrendekkel jobb!


hétf. jún. 11, 2007 19:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 25, 2007 16:59
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Magyaroszág
Hozzászólás 
maidfish írta:
Sziasztok! Segítsetek, légyszi!

Életem első digit.gépét szeretném megvenni. 50ezer körül gondolokzom, ha lehet, ebben legyenek benne a tartozékok. Hobbi használatra lenne, nyaralás, család stb., semmi komolyabb, e szeretném, ha viszonylag jó gép lenne.
Nagyjából utánanéztem, hogy milyen paraméterekre kellene odafigyelni, de az egyes márkák között nehéz dönteni hasonló árkategóriában.
Amit kinéztem:

Nikon Coolpix L12

A Nikont ismerős ajánlotta, és hiszek neki, de ez csak egy vélemény. Nagyon kevés infót / tesztet / tapasztalatot találok róla (és a Nikonokról általában).
Ezt 42ezer körül találtam meg, kiegészítőkkel 50-53 lenne.

Canon PowerShot A550

Kolléganőmnek van korábbi (A75) Canon, és szereti, bár egy Olympus FE230-assal összehasonlítva nem szépek a sötétebb helyen készített képek és videók. Tudom, korábbi modell, ne ezzel hasonlítsam.
Az Olympus hátránya viszont az volt, hogy az akksi jóval hamarabb megadta magát a Canon-énál (Oly 2xAA, Canon 4xAA).
Az ára ennek is 42 körül van.

Néztem még Olympusokat is, de ott most nincs favoritom.
Más márkákat nem néztem konkrétabban, de ha jobbnak ítéltek ebben az árkategóriában egy másik gépet, légyszi segítsetek.
Köszi!

Más:
Akksitöltő: 5-6 ezerért láttam 2600mAh-s akksikat töltővel (Varta ill. Energiser). Ezeknek 12 óra a töltési ideje. Láttam noname, olcsóbb töltőket, amelyek 5-7 órát írnak. Mi a különbség? Miért ennyivel kevesebb? Kevesebb ideig is bírja?

Ha az anyagi oldal kicsit tágabb lenne én a Panasonic TZ-2 -t ajánlanám, viszont az 70e körül van, de elég király az optika átfogása (28-280mm E.)

A Nikonnak első ránézésre csak a képstabilizátorban van előnye a Canonhoz képest, bár a tulajodnságai hasonlók, de a Canonnak szinte mindene beállítható manuálisan is, tehát a későbbiekben fejlődésre, kísérletezésre is lehetőséget ad.

A gyorsabb töltő nagyobb áramerősséggel tölti az akksikat, de a töltési idő akku-kapacitástól is függ. Fotózásnál nem árt, ha gyorsan elkészülnek az akkuk, de lehet hogy az olcsóbb töltő nem tud annyit, nem süti ki ami még az akksiban maradt, esetleg nem is kapcsol le a töltés befejeztével (nekünk kell figyelni...) Egy jó akkutöltőt egyszer kell megvenni, az nem fog "elavulni".
Üdv,
DLL


hétf. jún. 11, 2007 17:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 09, 2006 9:34
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Sziasztok! Segítsetek, légyszi!

Életem első digit.gépét szeretném megvenni. 50ezer körül gondolokzom, ha lehet, ebben legyenek benne a tartozékok. Hobbi használatra lenne, nyaralás, család stb., semmi komolyabb, e szeretném, ha viszonylag jó gép lenne.
Nagyjából utánanéztem, hogy milyen paraméterekre kellene odafigyelni, de az egyes márkák között nehéz dönteni hasonló árkategóriában.
Amit kinéztem:

Nikon Coolpix L12

A Nikont ismerős ajánlotta, és hiszek neki, de ez csak egy vélemény. Nagyon kevés infót / tesztet / tapasztalatot találok róla (és a Nikonokról általában).
Ezt 42ezer körül találtam meg, kiegészítőkkel 50-53 lenne.

Canon PowerShot A550

Kolléganőmnek van korábbi (A75) Canon, és szereti, bár egy Olympus FE230-assal összehasonlítva nem szépek a sötétebb helyen készített képek és videók. Tudom, korábbi modell, ne ezzel hasonlítsam.
Az Olympus hátránya viszont az volt, hogy az akksi jóval hamarabb megadta magát a Canon-énál (Oly 2xAA, Canon 4xAA).
Az ára ennek is 42 körül van.

Néztem még Olympusokat is, de ott most nincs favoritom.
Más márkákat nem néztem konkrétabban, de ha jobbnak ítéltek ebben az árkategóriában egy másik gépet, légyszi segítsetek.
Köszi!

Más:
Akksitöltő: 5-6 ezerért láttam 2600mAh-s akksikat töltővel (Varta ill. Energiser). Ezeknek 12 óra a töltési ideje. Láttam noname, olcsóbb töltőket, amelyek 5-7 órát írnak. Mi a különbség? Miért ennyivel kevesebb? Kevesebb ideig is bírja?


hétf. jún. 11, 2007 15:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
David007 írta:
áhááááá!!!! okééésss , tehát rendszervakut nem érdemes vennem,mert nekem nem kell 1 percenként állitani a gépet, ráadásul igen egyszerű a gép állitás az enyémen, elég vennem egy jo vakut, amit be kell kicsit állitani, de gondolom idövel gyorsan is fog menni, veszek egy papucsot hozzá,mármint az átalakitot éss jeeee :) éljen a retinaégetés.
Hát imáimba foglalom a neved a teljes felvilágosításért!!!!!
Köszönöm szééépeeen!


Ez igy a szép elmélet. A gyakorlatban 2 gondot kell leküzdeni, elöször találni egy átalakitót (sajnos nem minden sarki boltban elöforduló kellék, egy anyázást mindenesetre megérdemelnek a minoltáék a vakusarujuk miatt de pl az e-bayen van eredeti minolta meg utángyártott is) a másik, vadászni egy jo vakut (az aproneten van egy sb26 38e-ért a vaterán meg egy sb24 25ezres villámáron, az e-bayen meg rengeteg van)


szomb. jún. 09, 2007 0:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 08, 2007 2:22
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
áhááááá!!!! okééésss , tehát rendszervakut nem érdemes vennem,mert nekem nem kell 1 percenként állitani a gépet, ráadásul igen egyszerű a gép állitás az enyémen, elég vennem egy jo vakut, amit be kell kicsit állitani, de gondolom idövel gyorsan is fog menni, veszek egy papucsot hozzá,mármint az átalakitot éss jeeee :) éljen a retinaégetés.
Hát imáimba foglalom a neved a teljes felvilágosításért!!!!!
Köszönöm szééépeeen!


pén. jún. 08, 2007 21:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás Re: vaku utolso :)
David007 írta:
érrtemmm....
már csak egy kérdés!
ami nem szinkronkábeles és nem a saját vakut érzékeli elsütéskor, az hogy a manoba működik? (olyan nincs ami a REMOTE bemenetethasználja?..elsül a gép is és a vaku is?)
nincs szinronkábel bemenet :(


Nincs. A remote a gépet vezérli, nem biztos, hogy jol esne a gépnek ha ezen a bemeneten a vaku talpából beszaladna pár voltnyi feszültség.
Az FS1100-as átalakitóval lehet a sima vakut rátenni a gépre. A minolta tetejére rádugod az átalakitót, ez egy pici dobozka, ennek a tetején van egy hagyományos vakupapucs benne meg valami elektronika ami a minolta vezérlöcuccaibol a vaku inditójelét átküldi a kütyü tetejére. De egyszerübb megnézni:)

http://www.ktn3st.net/fs1100.html


pén. jún. 08, 2007 18:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 08, 2007 2:22
Hozzászólások: 4
Hozzászólás vaku utolso :)
érrtemmm....
már csak egy kérdés!
ami nem szinkronkábeles és nem a saját vakut érzékeli elsütéskor, az hogy a manoba működik? (olyan nincs ami a REMOTE bemenetethasználja?..elsül a gép is és a vaku is?)
nincs szinronkábel bemenet :(


pén. jún. 08, 2007 17:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás Re: Vakuk
David007 írta:
óóóóó! Köszi!
Vakutipusok:"Külső vakucsatlakozás nélküli gépekhez is használható. A beépített fotocella érzékeli a fényképezőgép beépített vakujának fényét, és egyidejűleg, kábel nélkül kioldja a külső vakukészüléket." ez eddig stimmel, de ez ugyan ugy a beépitett vaku miatt a pislogos dolog nem megoldott, mert
ugye itt is 2x villant (joesetben).



Ez a slave megoldás, amikor a beépitett vaku fényére indul el a külsö vaku. Ilyet felesleges venned, nagy teremben egyáltalán nem biztos, hogy a visszaverödö fény beinditja a slave vakut, viszont a melletted ülö fényképezgetö vakuja simán elsütheti félpercenként. Ez csak nagyon szükségmegoldásnak jo, vagy ha kimondottan studiozni akarsz a külsö vakuval és a gép mellett állványon van.


David007 írta:
Van a rendszervaku , ami ugye simán megy, de van az a vakupapucs átalakito is.Szinkronizácios hiba itt nem lehet? pl. Minolta-Canon átalakitot veszek+Canon vaku, akkor az 10000%ra jol fog működni?


Olyan átalakito nincs ami Canon rendszervakut Minolta rendszervakuvá átalakit. Az FS1100 nevü minolta kütyü sima középpontos csatlakozová alakitja át a minolta csatlakozót. Erre persze rá lehet egy C vakut is tenni, de ha jol tudom a canon rendszervakuknak nincs blendeautomata módja, igy csak manuálban tudnád használni (ráadásul ugyanolyan drágák mint a M rendszervakuk+átalakitó szóval nem jo biznisz)



David007 írta:
meg emlietted a szinkronkábeleset (nem tom az enyém tud e olyat.....)
meg lehet, ez jelenti a szinkronkábeleset, de olyan nincs, hogy egy gomb ami a távirányiton van és a vakut és a gépet egyszerre süti el? vagy ugyan ez a gomb a vakun találhato?
Mondanál olyan vakukat amiket ajánlanál? (40 alatt) és a müködéséhez milyen plusz alkatrész kell és a működésének elvét?(csak kb ra)
Nagyon köszi!
Dávid


A szinkronkábel egy 2eres drót, ami összeköti a gépet a vakuval, nekem az utodgép A1-en a gép bal oldalán a tárcsa alatt van egy villám jelü letekethetö kupakkal védve a szinkroncsatlakozó, ha a te gépeden találsz ilyet akkor tudsz szinronkábellel vakut csatlakoztatni. Akkor kb 17e-böl tudsz vadiuj soligor 340AZ-t venni ami nem egy atomvillanás és nem forgatható, csak dönthetö a feje de a beépitett vakunál nagyságrendekkel hatékonyabb valamint jár hozzá konzol amivel a gép mellé tudod rögziteni és szinkonzsinor az összekötéshez. Ráadásul tud slav üzemmodot is, vagyis tudod használni otthoni kreativitás kiéléshez külsö vakuként ministudió épitéshez.
A rendszervakukrol nem irok, azzal nincs semmi macera, megveszed felteszed és használod.
Ha nincs szinkroncsatid vagy ha van is de a vakusaruba akarod tenni a nemrendszervakut, akkor a fentebb emlitett FS1100 kell a gépre és ebbe mehet a hagyományos talpas vaku. Nagyon jok ár/minöség/tudás arányban a nikon SB szériás vakuk, ezekböl az sb24, 25, 26, 28 elég olcson beszerezhetö (25-40e között, állapottól meg eladotól függöen, nekem 25e volt a pöpec állapotu sb25) és amit ilyen vakukbol ki lehet hozni azt tudják. Vagy van még a sunpak PZxxx széria, ezekböl van tizenezres kisebb teljesitménnyel meg tudással meg vannak SB szintüek, csak sokkal ritkábban lehet ilyet találni


pén. jún. 08, 2007 15:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
A kulcsszám megmutatja hogy egy adott blendeállás mellett adott ISO beállításnál a vaku hány méterig exponálja a képet normálra. Pld egy 32es kulcsszámú vaku 8-as nyílásra állítva 4 méterre világít el míg 4-es nyílásnál 8m-re. A vakura jobb cégek ráírják hogy a szorzó alapból hány ISO-ra vonatkozik, 100-ra vagy 200-ra.

Adatlapokon olvasható olyan baromság mikor a kulcsszám után azt írják m, ezt figyelembe se kell venni mert a kulcsszám, szorzata a blendérték és métertávolságnak.


pén. jún. 08, 2007 11:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 08, 2007 2:22
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Vakuk
óóóóó! Köszi!
Vakutipusok:"Külső vakucsatlakozás nélküli gépekhez is használható. A beépített fotocella érzékeli a fényképezőgép beépített vakujának fényét, és egyidejűleg, kábel nélkül kioldja a külső vakukészüléket." ez eddig stimmel, de ez ugyan ugy a beépitett vaku miatt a pislogos dolog nem megoldott, mert
ugye itt is 2x villant (joesetben).
Van a rendszervaku , ami ugye simán megy, de van az a vakupapucs átalakito is.Szinkronizácios hiba itt nem lehet? pl. Minolta-Canon átalakitot veszek+Canon vaku, akkor az 10000%ra jol fog működni?
meg emlietted a szinkronkábeleset (nem tom az enyém tud e olyat.....)
meg lehet, ez jelenti a szinkronkábeleset, de olyan nincs, hogy egy gomb ami a távirányiton van és a vakut és a gépet egyszerre süti el? vagy ugyan ez a gomb a vakun találhato?
Mondanál olyan vakukat amiket ajánlanál? (40 alatt) és a müködéséhez milyen plusz alkatrész kell és a működésének elvét?(csak kb ra)
Nagyon köszi!
Dávid


pén. jún. 08, 2007 11:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás Re: vaku?
[quote="David007"][/quote]

A rendszervakut teljes mértékben a gép vezérli, olyan mintha a beépitett vakut cserélnéd nagyobb teljesitményüre. A nemrendszervaku az vagy csak manuálisan állitható (ez a legbonyolultabb) vagy van benne blendeautomatika, ilyenkor a vakun be kell állitani ugyanazt az iso/blende párost ami a gépen be van löve (természetesen a gépet M módban érdemes használni ilyenkor) és akkor a vaku a saját automatikájával készit jol exponált képeket. A rendszervaku elönye a kényelem (felteszed a gépre és kész, csak nyomni kell a gombot) viszont hátránya a magasabb ár és az, hogy ugyanugy mint a beépitett vaku elövillanással dolgozik, emiatt portrézásnál könnyü belepislogós képet késziteni. A blendeautomatikás az picit macerásab, cserébe olcsobban nagyobb teljesitményüt lehet kapni (főleg használtat) és nincs elövillanás ami gyakorlatilag megszünteti a csukottszemü képeket. Minoltán még hátrány, hogy a spéci vakupapucs miatt csak átalakitoval lehet rátenni a gépre ami kb 8e ft volt amikor én vettem, vagy markolatra-konzolra kell tenni (ettöl vérprofin néz ki a gép) és szinkronkábellel összekötni.
A kulcsszám parasztvakítos adat épp amiatt amit irtál, igen gyakran nem lehet összehasonlitani a különbözö termékeknél, mert mert nagyon nem mindegy, hogy egy zoomos fejü vakuval iso100-ra meg 35mm-es vagy 85mm-s látoszögre adják meg. És ez gyakran nem derül ki a leirásbol. Olyat kell választani aminek a neten találsz korrekt leirását. Én pl Nikon SB25 blendeautomatás vakut használok, ez egy kisebb templombelsöt is be tud villantani deritő módban (plafonra villantva) is, ennek iso100 28mm állásban 32, 85mm-nél meg 50es a kulcsszáma, dönthetö/forgatható fejes, beépitett diffuzor és deritölapos, nagyon precizen beállitható minden paramétere és 25e-ért vettem. az 5600HSD-vel kb egy szinten van leszámitva persze a nemrendszervakuságát szoval ha mondjuk 3600-ban gondolkozol, ami sokkal kisebb teljesitményü és nem forgatható fejes, akkor érdemes lehet inkább egy ilyen blendeautomatás vakut megvenni dupla akkor a fénnyel.
Valamelyik minoltásnak van itt asszem PZ40x-e, ö biztos tud gyakorlati tapasztalatot irni rola.

Ja igen, a minoltaatalpas rendszervakuknak meg van az a hátránya, hogyha egyszer uj géped lesz és az nem minolta lesz (illetve nem uj sony dslr) akkor adhatod el a vakut mert más gépre nem lehet rátenni mig egy hagyományos talpas automata vakut gyakorlatilag minden gépen tudsz használni.


pén. jún. 08, 2007 10:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 08, 2007 2:22
Hozzászólások: 4
Hozzászólás vaku?
HEllo!
nekem egy minolta Dimage 7 esem van és vakut szeretnék hozzá.
Táncversenyeken szoktam fényképezni, de csak ugy magam szorakoztatására.A gyors mozgás és az általában kevés fény eléggé rossz párositás, arra gondoltam egy vaku segitene a dolgon.
Mi a különbség a rendszer és nem rendszer vaku között?
Mi az a kulcsszám? (van ahol iso 100 nál irják, van ahol 200 nál, van ahol semmit nem irnak oda, csak hogy 56)
Mit kell figyelni vaku vásárláskor?
Használtan ami nagyon szimpatikus a HS5600D és a 3600.... de lehet ezek tul nagyok és árban is sokkal drágábbak mint a SUNPAK PZ40X, amit emlitetettetek. abszolult nem értek hozzá.
Lehet nem is kell vaku, csak én csinálok valamit nagyon rosszul :) bár akiket látok hivatásos fotosokat azok mind hatalmas vakukat használnak.
Válaszotokat előre is köszönöm!
David007(very very amatőr)


pén. jún. 08, 2007 2:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Idézet:
Amig kiküldik (?) a magyart,


Az eladó cég elküldte PDF formátumban az 550-es leírását, kérdőjel megszüntetve


szer. máj. 30, 2007 16:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Köszi "tibuu", hogy betetted az angol nyelvű részletes leírást. Már kerestem eddig, de nem találtam meg. Amig kiküldik (?) a magyart, addig itt is lehet a részletekben kutakodni. Írtam az ügyfélszolgálatra, ahol elnézést kértek a tévedésért, és a lényeg, hogy a blende és záridőt nem lehet kombinálni. Talán az vigasztal, hogy nagyon jó képeket csinál, és annyi témaválaszték van, hogy bőven lehet válogatni. Végül is az 570is gép rendelkezik az összes manuális beállítási lehetőséggel, csak az 20 ezerrel többe kerül.


csüt. máj. 24, 2007 18:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Csak azt tessék megérteni hogy ez nem előválasztás.

Értem én. :))


szer. máj. 23, 2007 19:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
tibuu írta:
520-asnál a M módban a SET gombbal lehet váltogatni a két érték között, utána meg értelemszerűen a fel-le nyilakkal lehet állítani. :)


Csak azt tessék megérteni hogy ez nem előválasztás. Az természetes hogy manuális módban lehet minden értéket állítani külön, mert azért manuális mód. Előválasztás az amikor egy beállított érték mellé a gép a fényméréssel automatikusan hozzáállítja a másikat.


szer. máj. 23, 2007 19:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
520-asnál a M módban a SET gombbal lehet váltogatni a két érték között, utána meg értelemszerűen a fel-le nyilakkal lehet állítani. :)


szer. máj. 23, 2007 18:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
User manual-ban sem említik meg, hogy lehet beállítani...
Canon PowerShot A550 Camera User Manual Basic
Canon PowerShot A550 Camera User Manual Advanced


szer. máj. 23, 2007 18:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Pityuss írta:
Az a gond, hogy nincs olyan menü, ahol kiválaszthatok egy blendeértéket, vagy zársebességet. Ma voltam a Mammutban lévő Extreme Digitál üzletbe, hogy megtudjam az igazságot. Egyedül a hosszú zársebesség (1-15sec) állítási lehetőségét találta meg az eladó, fél órai keresés után. Nézegette a magyar leírást is, de ott sem talált utalást a kérdéseimre. Innentöl patt helyzet alakult ki, mert én javasoltam, hogy módosítsák az interneten lévő Specifikációt, erre bölcsen azt mondta, hogy szerinte biztosan lehet állítani, csak nem jön rá, hogy hogyan. Többet nem kértem a szakértelemből, inkább eljöttem.


Ez milyen eladó? Mert nem fotó az biztos. Tudhatná hogy az előválasztások mindig a választó tárcsán vannak. Soha nincsenek elrejtve. Nem látta a gyakorlatban ezt az évek folyamán? Még megfigyelőképessége sincs? A gép teljesen le van butítva, még P automatika sincs.


szer. máj. 23, 2007 18:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Az a gond, hogy nincs olyan menü, ahol kiválaszthatok egy blendeértéket, vagy zársebességet. Ma voltam a Mammutban lévő Extreme Digitál üzletbe, hogy megtudjam az igazságot. Egyedül a hosszú zársebesség (1-15sec) állítási lehetőségét találta meg az eladó, fél órai keresés után. Nézegette a magyar leírást is, de ott sem talált utalást a kérdéseimre. Innentöl patt helyzet alakult ki, mert én javasoltam, hogy módosítsák az interneten lévő Specifikációt, erre bölcsen azt mondta, hogy szerinte biztosan lehet állítani, csak nem jön rá, hogy hogyan. Többet nem kértem a szakértelemből, inkább eljöttem.


szer. máj. 23, 2007 18:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Repeta írta:
Pityuss írta:
Csak 2 próbafelvételt csináltam a videórésszel. Számítógépen néztem vissza, és jó átlagosnak értékeltem a hangot. Zene nem volt csak szöveg, de azt tisztán lehetett hallani. 1 GB-ra kb 10 percet lehet felvenni legjobb minőségben (640x480 és 30 kocka/sec). Az viszont erősen bosszant, hogy blende és záridőt úgy néz ki, hogy manuálisan nem lehet állítani, pedig pl. a
http://www.edigital.hu honlapon a specifikáció részen egyértelmüen azt írják:
Rekesz-előválasztás van
Zársebesség-előválasztás van


Teljesen manuális módban sem választható?


De az nem választható, hanem beállítható. Kiválasztasz egy blendeértéket és a gép hozzáteszi a megfelelő záridőt, vagy fordítva. Manuálisban mindkettőt a fotós állítja be.


szer. máj. 23, 2007 17:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Nincs a géphez használati utmutato véletlen? Mert abbol azért csak kiderülne mit is tud konkrétan.


szer. máj. 23, 2007 17:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Pityuss írta:
Csak 2 próbafelvételt csináltam a videórésszel. Számítógépen néztem vissza, és jó átlagosnak értékeltem a hangot. Zene nem volt csak szöveg, de azt tisztán lehetett hallani. 1 GB-ra kb 10 percet lehet felvenni legjobb minőségben (640x480 és 30 kocka/sec). Az viszont erősen bosszant, hogy blende és záridőt úgy néz ki, hogy manuálisan nem lehet állítani, pedig pl. a
http://www.edigital.hu honlapon a specifikáció részen egyértelmüen azt írják:
Rekesz-előválasztás van
Zársebesség-előválasztás van


Teljesen manuális módban sem választható?


szer. máj. 23, 2007 9:31
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Pityuss írta:
Csak 2 próbafelvételt csináltam a videórésszel. Számítógépen néztem vissza, és jó átlagosnak értékeltem a hangot. Zene nem volt csak szöveg, de azt tisztán lehetett hallani. 1 GB-ra kb 10 percet lehet felvenni legjobb minőségben (640x480 és 30 kocka/sec). Az viszont erősen bosszant, hogy blende és záridőt úgy néz ki, hogy manuálisan nem lehet állítani, pedig pl. a
http://www.edigital.hu honlapon a specifikáció részen egyértelmüen azt írják:
Rekesz-előválasztás van
Zársebesség-előválasztás van


De már leírtam hogy az adatlapokon rengeteg hiba van.


kedd máj. 22, 2007 20:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Csak 2 próbafelvételt csináltam a videórésszel. Számítógépen néztem vissza, és jó átlagosnak értékeltem a hangot. Zene nem volt csak szöveg, de azt tisztán lehetett hallani. 1 GB-ra kb 10 percet lehet felvenni legjobb minőségben (640x480 és 30 kocka/sec). Az viszont erősen bosszant, hogy blende és záridőt úgy néz ki, hogy manuálisan nem lehet állítani, pedig pl. a
http://www.edigital.hu honlapon a specifikáció részen egyértelmüen azt írják:
Rekesz-előválasztás van
Zársebesség-előválasztás van


kedd máj. 22, 2007 19:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Örömmel hallom,h végre lehet zoomolni videó közben!
Kíváncsi lennék a mikrofonjára, ugyanis az A75-ösömmel igan gyakran készítek felvételeket koncerten, és hát a hang nem az erőssége, nem erre találták ki.


hétf. máj. 21, 2007 8:06
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Blende előválasztás csak teljes manuális
Záridő előválasztás csak teljes manuális "

A gép választó tárcsáján nincs ilyen állás, akkor nincs is. Az M módban állítható blende és záridő az nem előválasztás! Sokszor van valótlan hülyeség az adatlapokon!


vas. máj. 20, 2007 10:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Érdekes, mert az interneten található specifikációkban azt írják, hogy van rekesz és zársebesség előválasztásra lehetőség.
http://www.edigital.hu/product.php?prod ... 58&page=1#


vas. máj. 20, 2007 10:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Az adatlapja szerint van benne blende meg záridö állitás (gondolom M modban X gombnyomogatással lehet állitgatni) csak a félautomata módok (blendeprioritás és záridöprioritás módok) nincsennek benne.


vas. máj. 20, 2007 9:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
tibuu írta:
Nincs rajta, csak M.


Kép


Hát akkor győnyörűen visszafejlesztették egy A70-eshez képest. Se blende se záridő se manuálfókusz. Valaki azon áradozik milyen videót készít, a fényképezési lehetőség meg a béka alatt van.


szomb. máj. 19, 2007 19:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Nincs rajta, csak M.


Kép


szomb. máj. 19, 2007 18:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Még nem találtam meg a rekesz, és blende állítási lehetőségeket"

Hát ezt a "kettőt" nem is találhatod meg mert egy. Nincs ilyen a választó tárcsán hogy Av és Tv?


szomb. máj. 19, 2007 18:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Ma kipróbáltam a Canon 550-nek a videóját. Meglepően jó minőségű lett. 640x480 méretben és 30 képkocka/sec beállításnál használtam lakásban. Nagyon hamar alkalmazkodik a változó fényviszonyokhoz, és felvétel közben is lehet zoomolni. Hangminősége is megfelelő. A számítógéppel könnyen kommunikál letöltésnél. Nem telepítettem a hozzáadot programokat, egyszerüen az USB-én keresztűl mint külön meghajtó jelenik meg. Innen csak át kell huzogatni fotókat, és filmeket egy tetszőleges könyvtárba.
A film AVI formátumban van, és ezt mindegyik filmdigitalizáló program elfogadja, így utólag könnyen szerkeszthető. Merem állítani, hogy vészhelyzetben akár videokameraként is megálja a helyét, ha elég nagy memóriakártya van hozzá. Az eddig készített fotók is jók lettek, bár még nem próbáltam ki minden helyzetben. Még nem találtam meg a rekesz, és blende állítási lehetőségeket, valamint hiába magyar nyelvű a menürendszere, azért hiányzik a magyar leírás. Örülnék, ha más is csatlakozna a teszteléshez, és leírná tapasztalatait.


szomb. máj. 19, 2007 16:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://pixinfo.com/cikkek/panasonic_lumix_dmc-tz3


szer. máj. 16, 2007 18:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Pityuss írta:
Én ma vettem egy Canon a550-es masinát. Sajnos magyar leírást állítólag csak később tudnak adni. Átmenetileg odaadták az 530-540-es magyar leírását, de azon még a gombok és funkciók is másképp vannak. A menürendszere nagyon jó. Ha valamelyik funkcióra rákantintok, akkor az kinagyítva beúszik a monitoron, és a tárcsával azonnal lehet módosítani. Csak pár percig volt időm próbálgatni, és még nem jöttem rá mindenre, de az a pár próba fénykép az előzetes beállítások után szépek lettek. A videója is meglepően jó. Persze mindez csak akkor igaz ha majd a számítógépen alaposabban megnézem. Most egy pár napig még nem nagyon lesz időm próbálgatni, így én is kiváncsi lennék mások véleményére. Ha meg lenne valakinek magyar leírása, valamilyen átadható formátumban annak még jobban tudnék örülni.
Üdv: Pityus


Köszönöm a véleményeket. Úgy néz ki ezt fogom venni a fizu után. :)
Gondolkodtam még a TZ1-esen is, de az 1000mAh-s akksi túl kicsinek tűnik...
az asszonyéban is kb annyi van, és marha gyorsan le tudom meríteni! :D


szer. máj. 16, 2007 8:29
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Én ma vettem egy Canon a550-es masinát. Sajnos magyar leírást állítólag csak később tudnak adni. Átmenetileg odaadták az 530-540-es magyar leírását, de azon még a gombok és funkciók is másképp vannak. A menürendszere nagyon jó. Ha valamelyik funkcióra rákantintok, akkor az kinagyítva beúszik a monitoron, és a tárcsával azonnal lehet módosítani. Csak pár percig volt időm próbálgatni, és még nem jöttem rá mindenre, de az a pár próba fénykép az előzetes beállítások után szépek lettek. A videója is meglepően jó. Persze mindez csak akkor igaz ha majd a számítógépen alaposabban megnézem. Most egy pár napig még nem nagyon lesz időm próbálgatni, így én is kiváncsi lennék mások véleményére. Ha meg lenne valakinek magyar leírása, valamilyen átadható formátumban annak még jobban tudnék örülni.
Üdv: Pityus


kedd máj. 15, 2007 23:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Én pont ma vettem A550-t régi A70 helyére, mert az leeset és bedöglött :)
A450-t vagy A460-t akartam, megapixelben elég lett volna, de a 640x480x30fps vonzó volt.
Szuperjó lképeket csinál, gyorsabb mint a régi, makroja is jobb.


kedd máj. 15, 2007 23:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Repeta írta:
Salvatore Salvataggio írta:
Olyat keress Ami már tud RAW-t. Most már egyre több ilyen van.

Igazság szerint nem tudom mi szükség lenne rá...

Ha például fehéregyensúlyt szeretnél állítani, akkor ezt könnyedén megteheted, ha RAW-ban készült a kép. Meg általában a fényképezőgép kezdetleges képfeldolgozó szoftvere eléggé el van maradva az asztali számítógéptől mind teljesítmény, mind szofisztikáltság tekintetében. :wink:


pén. máj. 11, 2007 15:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Senkinek sincs Canon A550-ese? :)


pén. máj. 11, 2007 14:38
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Olyat keress Ami már tud RAW-t. Most már egyre több ilyen van.

Igazság szerint nem tudom mi szükség lenne rá...
Jó persze most biztos megköveznek a profi fotósok. :)
Valójában én csak 2 MP-el akarok fotózni, kivéve tájképek, naplementék, ilyesmi. Oda is elég nekem, ha super fine-ra veszem a minőséget.


kedd máj. 08, 2007 7:53
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Olyat keress Ami már tud RAW-t. Most már egyre több ilyen van.


pén. máj. 04, 2007 14:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Elromlott, hogy leakarod cserélni?


Döglődik. A kijelzője elkezdett villogni, most éppen a frissen feltöltött akksira is azt mondja,h "Change batteries".


pén. máj. 04, 2007 7:59
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Elromlott, hogy leakarod cserélni?


szer. máj. 02, 2007 18:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás PowerShot A550 vásárlás
Helló!

3 év után ismét új fényképezőgép után kell nézzek. A Canon PowerShot A75 szolgált becsülettel, kb 46000 képet/videót csinált nekem.
Arra gondoltam, h egy PowerShot A550-el váltanám le. Szívem szerint egy A570IS-t vennék, de az most nem fér bele.
Van valakinek tapasztalata az A550-el?
Köszi.


szer. máj. 02, 2007 13:26
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Nem ismerem az adott modelt, azt nem hinném, hogy látványosan többet birna az 1200as feliratu, de valoszinüleg kevesebbet se mint a gyári.


vas. márc. 25, 2007 17:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 16:44
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
sanyi1979 írta:
arnyekxxx írta:


Az aksi méretre kicsi, a kézikönyv szerint képet lehet vele egy töltéssel készíteni. Ebből biztos kell majd egy "tartalék", ami +5000HUF.


http://www.addel.hu/template/temp1/prod ... egory=7089

Panasonic CGA-S007 LiIon akku R
1200mAh LiIon akku

Panasonic Lumix DMC-TZ1 Ár: 2.600 Ft + Áfa (Br. 3.120 Ft)

http://www.akkuk.hu/AKKUGRP/ALL/1.70.PAN,Panasonic

Panasonic Lumix DMC-TZ1 sorozat
3,7 V, 1000 mAh, Li-Ion, fekete További részletek Ft. 2 700

Egyébként szvsz jo döntés volt, bár gondolom ezzel a véleményemmel nem leplek meg az elözmények után:)


Van előnye a 1200mAh LiIon akkunak? A gyári sajátja 1000mAh-s.


vas. márc. 25, 2007 14:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
glad írta:
nord írta:
Megnyitod a tesztet, és kábé a kétharmadánál találod a képeket és ezt a szöveget:

If it sounds like the camera is just cropping the center of the 8MP image to do this, you're correct -- it's basically the same concept. You can do exactly the same thing in Photoshop with the same end result -- this just saves you a step.

Egyszerű képkivágás.


Aha megvan!
Na most így futólag olvastam át mert nincs időm és össze is zavart hogy elöször ott van amit én mondtam pon úgy ahogy magyaráztam:
Here's what's happening. When extended optical zoom is activated and the resolution is lowered, the camera uses a smaller area of the CCD sensor. This translates to a narrower angle of view (see the chart above), which increases the focal length.
De utánna cáfolja a dolgot szóval majd hétvégén átnyalom, mert így tanul az ember. :wink:


Hát bevallom kifeküdt az angol tudásom a szakszövegen (pedig tudok ám), így nem vitatkozom olyanban amit nem értek 100%-ban. :(


kedd márc. 20, 2007 0:00
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 205 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség