Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:47



Hozzászólás a témához  [ 205 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Belépő szintü fényképezőgép(melyiket) 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
sanyi1979 írta:
arnyekxxx írta:


Az aksi méretre kicsi, a kézikönyv szerint képet lehet vele egy töltéssel készíteni. Ebből biztos kell majd egy "tartalék", ami +5000HUF.


http://www.addel.hu/template/temp1/prod ... egory=7089

Panasonic CGA-S007 LiIon akku R
1200mAh LiIon akku

Panasonic Lumix DMC-TZ1 Ár: 2.600 Ft + Áfa (Br. 3.120 Ft)

http://www.akkuk.hu/AKKUGRP/ALL/1.70.PAN,Panasonic

Panasonic Lumix DMC-TZ1 sorozat
3,7 V, 1000 mAh, Li-Ion, fekete További részletek Ft. 2 700

Egyébként szvsz jo döntés volt, bár gondolom ezzel a véleményemmel nem leplek meg az elözmények után:)


szomb. márc. 17, 2007 12:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 16:44
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
[quote="arnyekxxx"][/quote]

Megvan!
A Pana mellett döntöttem, föleg a mérete miatt. Annyi már kiderült, hogy szép képeket csinál. :)
A videóból csak valamivel több mint 22perc fér a 2 GB-os kártyára, bár ez 640*480/ és 30kép/mp, ami tévén nézve is kellemes.
Az aksi méretre kicsi, a kézikönyv szerint képet lehet vele egy töltéssel készíteni. Ebből biztos kell majd egy "tartalék", ami +5000HUF.


szomb. márc. 17, 2007 0:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
sanyi1979 írta:
...


Fotózáshoz 1G memo elég. de videonál hamar megtelhet. Ez erösen függ attol, hogy az adott gép milyen tömöritést használ, de általánosságban elmondhato, hogy vga felbontásban nem fogsz egy kártyára órákat felvenni.

- 5Mpix ez biztos annyira negativum? Mekkora papirképeket szeretnél nagyitani? 5Mp-böl kényelmesen lehet A4-et. Sokszor kell ennél nagyobb?

- gyári akku + AA akku Klasszikus téma. Az AA aksinak egyetlen "elönye" van, hogyha lemerült az összes tartalék, akkor lehet potolni cerka elemmel. Na ez az amit szvsz az emberiség történelmében nem sokan tettek meg. Kicsi a valoszinüsége, hogy ahol nem lehet egy li-ion aksit egy órára töltöre dugni, ott van a közelben egy trafik (ráadásul elemmel nagggggyon keveset birnak a digitgépek). Minden másban hátrányban van a li-ion aksikkal. Eleve, gyári aksit meg töltöt adnak a géphez, AA askit és hozzá töltöt venni kell induláskor (ha nincs otthon valami jofajta töltö). Egy normális aksibol minimum 2-3e Ft egy készlet. Egy normális, 4 csatornás, kisütni is tudó töltö (ezek fontos szempontok, kellenek az AA aksi jo állapotban tartásához) mondjuk 7e-töl indul és határ a csillagos ég, attol függöen, mennyire kapja el az embert az aksis topikok olvasása közben az AA fetisizmus. Az AA aksik csak frissen töltve adják a legjobb teljesitményüket, pár nap állás után már érezhetöen gyengül, pár hét után, meg jo ha bekapcsol velük a digitgép. A li-ion aksit feltöltöd, beteszed a fiokba és fél év mulva is szinte annyit bir mint a töltés végén. A karbantartást nem részletezem, a li-ionnál ilyen eleve nincs, az AA-t jo töltövel kell tölteni, ki kell sütni rendszeresen, figyelni, hogy ne legyen rátöltve, ha több szettet használsz akkor csoportba rendezve kell tárolni, cserénél ügyelni kell a polaritásra, meg a szétszorodo lemerültekre (akcioban egy élmény).


csüt. márc. 15, 2007 1:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
nord írta:
Megnyitod a tesztet, és kábé a kétharmadánál találod a képeket és ezt a szöveget:

If it sounds like the camera is just cropping the center of the 8MP image to do this, you're correct -- it's basically the same concept. You can do exactly the same thing in Photoshop with the same end result -- this just saves you a step.

Egyszerű képkivágás.


Aha megvan!
Na most így futólag olvastam át mert nincs időm és össze is zavart hogy elöször ott van amit én mondtam pon úgy ahogy magyaráztam:
Here's what's happening. When extended optical zoom is activated and the resolution is lowered, the camera uses a smaller area of the CCD sensor. This translates to a narrower angle of view (see the chart above), which increases the focal length.
De utánna cáfolja a dolgot szóval majd hétvégén átnyalom, mert így tanul az ember. :wink:


szer. márc. 14, 2007 20:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Megnyitod a tesztet, és kábé a kétharmadánál találod a képeket és ezt a szöveget:

If it sounds like the camera is just cropping the center of the 8MP image to do this, you're correct -- it's basically the same concept. You can do exactly the same thing in Photoshop with the same end result -- this just saves you a step.

Egyszerű képkivágás.


szer. márc. 14, 2007 19:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
MaD írta:


Nem akar bejönni az oldal. :(
Elküldenéd a képet a glad@frííímailre?
(lesz egy fals blokkolási üzenet, de megkapom)

Előre is kösz és kiigazitást/okosítást is. :wink:


szer. márc. 14, 2007 18:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
glad írta:
MaD írta:
glad írta:
Pl a Pana Fz7 esetében így működött, de szerintem a Fz30-nál is.


Amit Te írsz, az az "extra zoom", vagy valami hasonló nevű marketing blabla a panasonicnál, amit másképpen képkivágásnak hívunk...


Ha a digitális zoomra gondolsz akkor nem biztos ugyanis kikapcsolt digit zoomnál is működött.

Persze én nem vagyok nagy technikai gurú szóval nem mondom, hogy tutira igazam van, de öszintén ez egy egszerü megoldásnak tűnik és egy compakt gép esetében, hogy az amúgy is miniatür érzékelő egy részét használják aza gyakorlatban nem hinném hogy észrevehető látószög változást okoz.

De mint emlittem ez csak tipp.
A kérdés az már csak hogy te tudod és valami technikai konkrétum van az mögött amit írsz vagy csak tippelgetsz te is. :wink:

Nyugodt lehetsz, nem tippelgetés... az extended zoom meg a digitális zoom nem ugyanaz, és az extended valóban csak annyit tesz, hogy képkivágást módosít...
Parasztvakítás.


szer. márc. 14, 2007 10:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Nem hiszem, hogy találgatnék... :lol:

http://www.dcresource.com/reviews/panas ... chart1.jpg


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MaD szer. márc. 14, 2007 12:58-kor.



szer. márc. 14, 2007 8:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
MaD írta:
glad írta:
Pl a Pana Fz7 esetében így működött, de szerintem a Fz30-nál is.


Amit Te írsz, az az "extra zoom", vagy valami hasonló nevű marketing blabla a panasonicnál, amit másképpen képkivágásnak hívunk...


Ha a digitális zoomra gondolsz akkor nem biztos ugyanis kikapcsolt digit zoomnál is működött.

Persze én nem vagyok nagy technikai gurú szóval nem mondom, hogy tutira igazam van, de öszintén ez egy egszerü megoldásnak tűnik és egy compakt gép esetében, hogy az amúgy is miniatür érzékelő egy részét használják aza gyakorlatban nem hinném hogy észrevehető látószög változást okoz.

De mint emlittem ez csak tipp.
A kérdés az már csak hogy te tudod és valami technikai konkrétum van az mögött amit írsz vagy csak tippelgetsz te is. :wink:


szer. márc. 14, 2007 2:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 16:44
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Pár napi gondolkodás után még mindig nem sikerült döntenem.
Plusz 1Gb memo (elég lesz?), valamilyen táska és akkuk.
Video felvétel sok memoriát igényel?

Panasonic DMC-TZ1 60.000.-
+sd memo
+kellemes méret
+ video 640*480
- 5Mpix
- gyári akku (hogy bírja?)
- Záridő előválasztás nincsen

Kodak EasyShare Z740 57.000.-
+sd memo
+ AA akku
+ Záridő előválasztás (fogom-e használni?)
- méret
- 5Mpix

Olympus SP-510 UltraZoom 65.000.- (max ennyit áldoznék gépre)
+ 7Mpix
+ AA akku
+ Záridő előválasztás (fogom-e használni?)
- xd memo
- méret


kedd márc. 13, 2007 18:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
glad írta:
Pl a Pana Fz7 esetében így működött, de szerintem a Fz30-nál is.


Amit Te írsz, az az "extra zoom", vagy valami hasonló nevű marketing blabla a panasonicnál, amit másképpen képkivágásnak hívunk...


kedd márc. 13, 2007 8:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
MaD írta:
[quote="glad
Nem tudom mi az általános tendencia, de szerintem az ami a pl a pana esetében is ha a max pixel számnál alacsonyabbal fényképeztél akkor arányosan kisebb érzékelő felületet vesz igénybe azaz ugyan az aképminőség van 5 és 3MP esetében is.


Ez természetesen nem igaz, hiszen ha kisebb felületét használná a CCD-nek, akkor kisebb lenne a látószög egy kisebb felbontású kép készítésénél... Valójában ilyenkor összevon pixeleket, ezért tűnhet kevésbé zajosnak vagy élesebbenk, használhatóbbnak a kép.

sanyi1979 azt nem írtad, hogy mennyit áldoznál a gépre.[/quote]

Pl a Pana Fz7 esetében így működött, de szerintem a Fz30-nál is.


kedd márc. 13, 2007 0:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
[quote="glad
Nem tudom mi az általános tendencia, de szerintem az ami a pl a pana esetében is ha a max pixel számnál alacsonyabbal fényképeztél akkor arányosan kisebb érzékelő felületet vesz igénybe azaz ugyan az aképminőség van 5 és 3MP esetében is.[/quote]

Ez természetesen nem igaz, hiszen ha kisebb felületét használná a CCD-nek, akkor kisebb lenne a látószög egy kisebb felbontású kép készítésénél... Valójában ilyenkor összevon pixeleket, ezért tűnhet kevésbé zajosnak vagy élesebbenk, használhatóbbnak a kép.

sanyi1979 azt nem írtad, hogy mennyit áldoznál a gépre.


hétf. márc. 12, 2007 8:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
vasti írta:
Erről jut eszembe! (Mármint arról, hogy nem 5MP felbontásban fogod használni a gépet ;-)

Ha kisebb felbontásban használok egy digitgépet, akkor mi történik valójában? Minden 2. képpontot "néz" csak a képérzékelőn, vagy szoftveresen kisebb felbontásúra konvertálja a maximális felbontású képet?

Kérdezem ezt azért, mert érdekelne, hogyan alakul a képzaj, ha csökkentem a felbontást? Mert pl. az S5600 tud 3MP-es képet készíteni, ami szerintem optimális átlagos felhasználásra: így kisebb lesz a képzaj? Mert ha igen, akkor újragondolom a gépcserét ;-))) És elszemtelenkedek mégegy próbára az ismerőshöz.

Amúgy biztosan jó választás az S5600, ha most vennég gépet, nem hiszem, hogy gondolkodnék, egyértelműen ezt venném: szinte ingyen adnak egy ilyen tudású és kivitelű gépet ennyi pénzért. Amikor én vettem az A510-et, ilyen gépeket 100.000 alatt nem lehetett látni. Amúgy 46 rongyért vettem azt, és alig több, mint 1,5 éve volt ;-)

"Kis vacakot" én sem vennék már. De a csere, az más... Úgy a szívemhez nőtt ez a kis gép ;-))

Üdv!


Nem tudom mi az általános tendencia, de szerintem az ami a pl a pana esetében is ha a max pixel számnál alacsonyabbal fényképeztél akkor arányosan kisebb érzékelő felületet vesz igénybe azaz ugyan az aképminőség van 5 és 3MP esetében is.

Ha egy 5MP-es képet PS-el összenyomsz 3MP-re akkor valóban zajtalanabb lesz.

Ebben a témában amúgy még sokan azt nem veszik figyelembe, (ami a compact alsó és közép kategória tragédiája) hogy a pixel verseny miatt azonos érzékelő lapkára több MP-elt nyomorítanak rá, tök fölöslegesen és mivel hely csökentés miatt már az optikán is spórolnak így áll elő olyan helyzet, hogy a Fuji A204 1,9MP gépemnek, szebb és részletgazdababb a képe mint a mostani modelleknek. :(


vas. márc. 11, 2007 21:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
TZ1

+ picit nagyobb kezdö látoszög mint a többi (beltéren nem mindegy)
+ optikai stabilizátor (350mm-en nagyjábol nélkülözhetetlen)
+ jár hozzá aksi és töltö
+ akár 848 x 480 video
+ 1/2000 legrövidebb záridö, tüzö napon jol jöhet
+ SD kari (olcsobb mint az oly-s XD)

- "csak" 5Mp (Az FZ10 4Mp-eles képéböl sok szép A4-et nagyitottunk anno)
- nincs manuális beállitás (ha amugy is automatán kattogtatsz akkor mindegy)
-nincs RAW (ha egyébként se akarsz rawkonvertálással szorakozni, akkor mindegy)

Mivel a többi se igazán komolyabb gép, a nagyobb méretükböl csak a hordozhatoság hátránya jön elö, ez meg zsebgépként is használható.

Ha a negativumaibol valamelyik neked fontos, akkor válaszd az Oly-t, ha nem számitanak, akkor a TZ1 a legjobb.
Szerintem


szer. márc. 07, 2007 2:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 16:44
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
sanyi1979 írta:
Sziasztok
Két fényképezőt néztem ki:
Kodak EasyShare Z710 Zoom
vagy
Olympus SP-510 UltraZoom
vagy
PANASONIC Lumix TZ1

Aki tud az legyenszíves írjon pro-kontra véleményt a gépekről, esetleg ajáljon hasonló tudású gépet.


Ebböl a kettöböl a harmadikat venném, A kodakot azért nem mert kodak (ettöl még lehet jo, de van egy massziv ellenszenvem a márka iránt), az Oly XD kártyás, ez nekem hátrányként jelenik meg, marad a TZ1. Olcso, SD karis, stabilizátoros, 10x zoom, mindemellett zsebkompakt méret.

De mivel nem derült ki, konkrétan mik az igényeid, igy nehéz objektiven javasolni bármelyiket.



Főleg otthoni fényképezés lenne a feladata.
Esetleg strapabíró lehetne.
Első nagyobb teljesítményű gépem lenne. Az igényeim:
5-6-7 Mpixel
kb.10xzoom
video 640*480 30fps


kedd márc. 06, 2007 21:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
sanyi1979 írta:
Sziasztok
Két fényképezőt néztem ki:
Kodak EasyShare Z710 Zoom
vagy
Olympus SP-510 UltraZoom
vagy
PANASONIC Lumix TZ1

Aki tud az legyenszíves írjon pro-kontra véleményt a gépekről, esetleg ajáljon hasonló tudású gépet.


Ebböl a kettöböl a harmadikat venném, A kodakot azért nem mert kodak (ettöl még lehet jo, de van egy massziv ellenszenvem a márka iránt), az Oly XD kártyás, ez nekem hátrányként jelenik meg, marad a TZ1. Olcso, SD karis, stabilizátoros, 10x zoom, mindemellett zsebkompakt méret.

De mivel nem derült ki, konkrétan mik az igényeid, igy nehéz objektiven javasolni bármelyiket.


kedd márc. 06, 2007 21:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 16:44
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Sziasztok
Két fényképezőt néztem ki:
Kodak EasyShare Z710 Zoom
vagy
Olympus SP-510 UltraZoom
vagy
PANASONIC Lumix TZ1

Aki tud az legyenszíves írjon pro-kontra véleményt a gépekről, esetleg ajáljon hasonló tudású gépet.


hétf. márc. 05, 2007 17:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
musicbox írta:
Sziasztok! Akkor jobb ha olyan gépet keres az ember aminek 1/1.8" az érzékelője 2.5 helyett?


Nem kevered a CCD-t (érzékelö) az LCD-vel (hátso kis monitor)? :)
Ha nö lennék nem illyene ilyet mondanom, de minél nagyobb anál jobb mindkettö:)


http://www.dpreview.com/learn/?/Glossar ... zes_01.htm

Lehet hogy 1/2,5"-t akart írni. Nincs jelentős különbség a kettő között. Itt találhatók az érzékelőméretek.


hétf. jan. 08, 2007 14:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
musicbox írta:
Sziasztok! Akkor jobb ha olyan gépet keres az ember aminek 1/1.8" az érzékelője 2.5 helyett?


Nem kevered a CCD-t (érzékelö) az LCD-vel (hátso kis monitor)? :)
Ha nö lennék nem illyene ilyet mondanom, de minél nagyobb anál jobb mindkettö:)


hétf. jan. 08, 2007 11:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Sziasztok! Akkor jobb ha olyan gépet keres az ember aminek 1/1.8" az érzékelője 2.5 helyett?


hétf. jan. 08, 2007 9:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 27, 2006 19:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Igen, igen, okos kis gép, sok minden tud. Ám egyszerűen szerintem nem szép képeket csinál. A tájképeknél az égbolt kiég, csupa fehér, nincsenek részletek. Ha 1-2 lépéssel alulexponálod, akkor jobb, de az a kép többi részének meg kevés.
Volt egy hp photosmart 945-ösöm, direkt együtt fotóztam a kettővel. Még az a hp is szebb képet csinált.
Még meg is vannak az összehasonlítós képek, ha kíváncsi vagy, küldök.

Az 5600-asat nem ismerem, kíváncsi vagyok, mi a különbség elődéhez képest.


vas. jan. 07, 2007 13:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
MMMate írta:
Sziasztok, olvastam a hozzászólásaitokat, és annyit szeretnék veletek megosztani, hogy:
1) Fuji S5500-ról nem volt szó, de ne is legyen, ne vegyetek.
2) Komoly fotós a keresőben keres, nem a nagy tévén ott a gép hátán. (mondták komoly fotósok)


A Fuji S 5500 nagyon jól sikerült gép volt. A volt vevők ma is megelégedéssel használják.Jellemző hogy a Vaterán egyetlen eladó darabot sem találtam. Mire lehet ebből következtetni? Mi a bajod vele?


csüt. dec. 28, 2006 18:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 27, 2006 19:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok, olvastam a hozzászólásaitokat, és annyit szeretnék veletek megosztani, hogy:
1) Fuji S5500-ról nem volt szó, de ne is legyen, ne vegyetek.
2) Komoly fotós a keresőben keres, nem a nagy tévén ott a gép hátán. (mondták komoly fotósok)


szer. dec. 27, 2006 19:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás 
Nekem volt S60 (amíg le nem esett). Nagyon jó kis gép, gyönyörű képeket lehet vele készíteni. Ami hiányzott belőle az a nagyobb optikai zoom. Ezt leszámítva jó volt. Kb. 4000-et fényképeztem vele, tehát tapasztalatból beszélek.


csüt. dec. 14, 2006 16:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 17, 2005 15:07
Hozzászólások: 218
Hozzászólás 
Nem éppen belépő szint , én 35 környékére gondoltam. Ennnyiért már inkább S5600, de kösz a segítséget. ( A gép nem nekem kell, én nem is vennék ilyet ilyen " zsebgépekben" nem bízom.)


vas. dec. 10, 2006 0:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Hülye vagyok!

Digitcam-nél van még. 59.999 1GB Kingston CF kártyával és Samsonite táskával. LiIon akkus amúgy a gép.

http://www.dpreview.com/news/0405/04051001canons60.asp

Üdv!


szomb. dec. 09, 2006 23:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Dash írta:
A430-t is néztem, akkor az?


Kevés vagyok én ahhoz, hogy tanácsot adjak, vagy hogy lebeszéljelek bármiről is... De mindenképpen próbálj ki egy olyan gépet, amit kinéztél magadnak, mert nem túl kellemes meglepetés érhet. Igenis nagy különbdég lehet ezek között az olcó gépek között is.

Ha lehetne még kapni Canon S60-at, akkor azt érdemes lenne megnézni... 28mm-től indul a zoom, nem túl sok MP egy nem is olyan kicsi képérzékelőn, és jókat olvastam róla. Igaz, még a kezemben nem volt ilyen gép ;-))) De nem is volt olyan drága, amikor lehetett kapni, pár hónapja még volt töb helyen (digitcam.hu, digifenykep.hu) Lehet, hogy valahol találsz, szerintem keresgélj!

Üdv


szomb. dec. 09, 2006 23:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 17, 2005 15:07
Hozzászólások: 218
Hozzászólás 
Pana LS3??


szomb. dec. 09, 2006 21:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 17, 2005 15:07
Hozzászólások: 218
Hozzászólás 
A430-t is néztem, akkor az?


szomb. dec. 09, 2006 18:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Csináltak már 1 Megapixeles keresőt aztán abbahagyták mert nem lett jobb az se, .


Hogy a francba ne lett volna jobb, az A2 EVF-e kimondottan jo és használható, valoszinüleg tul drága volt az elöállitása és ezt nem fizette meg a vásárloközönség azért hagyták ki az utodból. De már az A1 átlagos felbontásu EVF-e is használhato, komponálásta még jo sötétben is (átvált erösitett feketefehértbe és jol látszik benne minden) nappal jo fénynél meg az MF is használhato vele. Ehhez képest lett kb 4x-es felbontása az A2-nek. Hogyne lenne jobb? Ne csak az FZ20 meg 5xxx-es fujik (elég gyér) keresöjéböl vonj le általános véleményt. Amig fz10-ünk volt én se értettem, hogy lehet az EVF-et bármire is használi...


szomb. dec. 09, 2006 13:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Bár persze mindenki mást tart fontosnak. "

A keresőt nem fontosnak tartani nem kicsi hozzánemértés a fotózáshoz. Az EVF kereső meg eleve nem lehet olyan mint a tükrös mert a pixelek villóznak mint a TV-nél ezért lehet rosszul élességet állítani nem a pixelszám miatt. Csináltak már 1 Megapixeles keresőt aztán abbahagyták mert nem lett jobb az se, de az feltétlen előnye hogy valós képet és kivágást ad.


szomb. dec. 09, 2006 9:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Dash írta:
Újra itt


Én meg közben megvettem az először leszólt S5600-at ;-)))

Pár napig szidtam, aztán sok hétig barátkoztam vele... Most már oda jutottam, hogy mégis eladtam a Canon A510-et, pedig először úgy terveztem, hogy megtartom, biztos ami biztos ;-))

Bár az evf keresője tényleg lehetne jobb: a minap belekukucskáltam egy ismerős Pana FZ30 gépének keresőjébe, és egy "kicsit" irigykedtem ;-) Bár modjuk az EOS1000F gépemhez képest az is bééééna ;-)

A mostani kis gépeket nem ismerem: de egy ismerős most vett egy kicsi, dizájnos és vékony meg MP3 lejátszós Samsung gépet (Digimax I6), hááát.... Nem modnom, hogy jó :-( Meg mint mondtam, az A430 is csalódás volt. Szóval jól nézd meg szeritem, hogy milyen képeket készít a gép, mert ezek a kis érzékelőkön nagy megapixelek, veszélyesk :-(

Azt meg én el sem tudom képzelni, hogy egy gépen ne legyen valamilyen kereső az lcd kijelzőn kívül. A legtöbbször kényelmetlen úgy fényképezni, hoyg az ember maga előtt tartja a gépet, arról nem is beszélve, hogy úgy jobban bemozdulhatsz... Bár persze mindenki mást tart fontosnak.

Üdv!


pén. dec. 08, 2006 23:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Ebben a kategóriában most a Canon powershot a430-at venném.


pén. dec. 08, 2006 23:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 17, 2005 15:07
Hozzászólások: 218
Hozzászólás 
Újra itt , kamera lett helyette .Az a kérdésem hogy melyik a "legjobb" . Nikon L4-t néztem ki .( nem kell "kukucskálós" kereső")


pén. dec. 08, 2006 23:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
vasti írta:
Erről jut eszembe! (Mármint arról, hogy nem 5MP felbontásban fogod használni a gépet ;-)

Ha kisebb felbontásban használok egy digitgépet, akkor mi történik valójában? Minden 2. képpontot "néz" csak a képérzékelőn, vagy szoftveresen kisebb felbontásúra konvertálja a maximális felbontású képet?

Kérdezem ezt azért, mert érdekelne, hogyan alakul a képzaj, ha csökkentem a felbontást? Mert pl. az S5600 tud 3MP-es képet készíteni, ami szerintem optimális átlagos felhasználásra: így kisebb lesz a képzaj? Mert ha igen, akkor újragondolom a gépcserét ;-))) És elszemtelenkedek mégegy próbára az ismerőshöz.

Amúgy biztosan jó választás az S5600, ha most vennég gépet, nem hiszem, hogy gondolkodnék, egyértelműen ezt venném: szinte ingyen adnak egy ilyen tudású és kivitelű gépet ennyi pénzért. Amikor én vettem az A510-et, ilyen gépeket 100.000 alatt nem lehetett látni. Amúgy 46 rongyért vettem azt, és alig több, mint 1,5 éve volt ;-)

"Kis vacakot" én sem vennék már. De a csere, az más... Úgy a szívemhez nőtt ez a kis gép ;-))

Üdv!


Kisebb felbontásban a gépek simán leméretezik a képet mint egy pc-s szoftver, természetesen a zaj is csökken emiatt de én nem értem ez miért lenne elöny. Monitorméretbe nézegetve ugyanugy meg van a leméretezés, tehát nincs zaj 5Mp-s atomzajos képen se, de -szerintem - tök bosszanto érzés, ha az ember bele akarna nagyitani a képbe, amit 5Mp-be elkészithetett volna, de csak épphogy tud belenézni, mert sporolt a megapixellel. Nekem legalábbis ez a saját tapasztalatom abbol az idöböl amikor ugyanezen elv alapján (minek foglaljoon nagyobb helyet meg instant kevesebb zaj)
Lassan már a gigás memokarik is filléresek lesznek, egy minöségi dvd meg 100Ft, én már nem találok indokot, hogy ne a legjobb minöségben örökitse meg az ember az emlékeit.


pén. aug. 25, 2006 22:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Erről jut eszembe! (Mármint arról, hogy nem 5MP felbontásban fogod használni a gépet ;-)

Ha kisebb felbontásban használok egy digitgépet, akkor mi történik valójában? Minden 2. képpontot "néz" csak a képérzékelőn, vagy szoftveresen kisebb felbontásúra konvertálja a maximális felbontású képet?

Kérdezem ezt azért, mert érdekelne, hogyan alakul a képzaj, ha csökkentem a felbontást? Mert pl. az S5600 tud 3MP-es képet készíteni, ami szerintem optimális átlagos felhasználásra: így kisebb lesz a képzaj? Mert ha igen, akkor újragondolom a gépcserét ;-))) És elszemtelenkedek mégegy próbára az ismerőshöz.

Amúgy biztosan jó választás az S5600, ha most vennég gépet, nem hiszem, hogy gondolkodnék, egyértelműen ezt venném: szinte ingyen adnak egy ilyen tudású és kivitelű gépet ennyi pénzért. Amikor én vettem az A510-et, ilyen gépeket 100.000 alatt nem lehetett látni. Amúgy 46 rongyért vettem azt, és alig több, mint 1,5 éve volt ;-)

"Kis vacakot" én sem vennék már. De a csere, az más... Úgy a szívemhez nőtt ez a kis gép ;-))

Üdv!


pén. aug. 25, 2006 22:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 17, 2005 15:07
Hozzászólások: 218
Hozzászólás 
nem mondta senki hogy 5Mp-be használnám de ha már valamit megörökítek és van rá mód , legjobbat választom
megfordult már a kezemben S5600 is, tükörreflexes is ( igaz nem az enyémek)
csak a keret tartott vissza tőlük, itt a belépőbe nincs nagy különbség , egyik sem "tökéletes", ezért most már úgy döntöttem hogy S5600-t veszek


pén. aug. 25, 2006 21:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Azért én abban sem vagyok olyan biztos... Hacsak nem elenegdhetetlenül szükséges a 10x zoom, szerintem jobban járhat egy kisebb kompakt géppel.

(Tudom, nem vagyunk egyformák, de én pl. egy próbafényképezgetés után a héten döntöttem úgy, hogy nem cserélem le a Canon A510-et S5600-ra, pedig a Canonra megvolt a vevőm, meg zsebben lett volna a különbözet is....)

Az 5MP szerintem átlag halandónak tök fölösleges: minek 2x akkora képeket tárolni, 2x akkora memóriakártyákat venni? ;-)
Az ugyanakkora felületen majdnem 2x annyi képpontot tartalmazó képérzékelő szintén nem biztos, hogy olyan nagy előny :-((

De ez nem az a topic ;-)) Van ennek a gépnek külön.

Üdv!


pén. aug. 25, 2006 21:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Dash írta:
kamera van , ez a bajom semmi sem "tökéletes" , majd lehet elhalasztom teszek félre mindig keveset és veszek egy Fuji S5600-t , az ellen sok kifogásom nincs ( talán a digitális kereső)


Jó döntés.


pén. aug. 25, 2006 21:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 17, 2005 15:07
Hozzászólások: 218
Hozzászólás 
bocs elektronikus , de analógnak jobban örülnék, mint a kockáknak


pén. aug. 25, 2006 20:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Dash írta:
Fuji S6500-ban a Digitális kereső( nem analóg a kép ha belenézel hanem digitális, és "alig " látsz belőle valamit)


EVF elektronikus kereső pontosan olyan mint egy TV a lencsén keresztül közvetíti a képet, ez a legjobb kereső amit kompaktokban használni lehet. Mégis mit akarsz benne látni? Mellesleg legtöbbnek már igazítani lehet a fényerejét. És azt látod ami a képre kerül, mit akarsz tőle még?


pén. aug. 25, 2006 20:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 17, 2005 15:07
Hozzászólások: 218
Hozzászólás 
Fuji S6500-ban a Digitális kereső( nem analóg a kép ha belenézel hanem digitális, és "alig " látsz belőle valamit)


pén. aug. 25, 2006 20:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"sok kifogásom nincs ( talán a digitális kereső"

Mi?


pén. aug. 25, 2006 20:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 17, 2005 15:07
Hozzászólások: 218
Hozzászólás 
kamera van , ez a bajom semmi sem "tökéletes" , majd lehet elhalasztom teszek félre mindig keveset és veszek egy Fuji S5600-t , az ellen sok kifogásom nincs ( talán a digitális kereső)


pén. aug. 25, 2006 19:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
A Nikonról még csak olvastam... A430-at viszont már vetettem egy ismerőssel ;-)
A Nikonban zavarna az átnézeti kereső hiánya, meg az, hogy nincs hang a videóhoz. Ne szóljon le érte senki: akinek van kicsi gyereke, az szerintem pontosan tudja, hogy milyen jó, amikor másodperceken belül kéznél van a "videófelvevő" - főleg akkor, ha az embernek nincs pénze videokamerára. És a 640x480 videó hanggal azért több lesz majd 20 év múlva, amikor a gyerekeken nosztalgiázunk, mint a semmi.
A Canon rossz fényviszonyok között igen rossz képeket is tud csinálni, ha AUTO-ban használják, bár ha kézzel mondjuk 100-ra veszed az ISO-t, és nem vársz tőle túl sokat, akkor az is OK. Jó fényviszonyok között szép képeket csinál, bár szért nem éppen zajmentes :-(( Ja, meg az LCD-je is nagyon rossz szerintem, kis felbontású, nagyon lassú. Bár a lényeg látszik rajta.

Szóval a helyedben biztosan nehezen döntenék ;-)))

Üdv!


pén. aug. 25, 2006 15:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 17, 2005 15:07
Hozzászólások: 218
Hozzászólás 
hát én a Canon A430 és a Nikon L4 között vacilálok


pén. aug. 25, 2006 14:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Hát azért az nem mondanám, hogy a képminőségben nincs különbség!

Igaz, kicsit régebben volt, de egyszer egy "hivatal" behozta a három kis kompakt gépét, hogy a memóriakártyákról írjuk ki a képeket CD-re, amiket egy rendezvényen fényképeztek. Ugyanakkor, ugyanott. Olcsó Samsung, Kodak meg Canon gépek voltak: kb. ebben a sorrendben eléggé határozott különbség volt a képminőségben!
Az első kettőt lehet, hogy keverem, az egyiknél (talán a Kodaknál) olyanok voltak a képek, mintha valami effekt eleve rá lett volna nyomva PS-ban... A másiknak meg a színei voltak borzalmasak. A legjobb egyértelműen a Canon volt.

Igaz, akkoriban még nem voltak szerintem ennyire jók a legolcsóbb gépek, de szeritnem a maiaknál is lehet, sőt valószínűleg ugyanúgy van különbség.

Üdv!


pén. aug. 25, 2006 13:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 17, 2005 15:07
Hozzászólások: 218
Hozzászólás 
igaz, de nekem legfőkép a képminőség számít amiben nincs különbség, utána jön az AF sebessége, vaku hatótávolsága , illetve LCD az min 2".
Nikon aztmondják lassú főleg a vakuvisszatöltés , de aztmondták nekem első helyezettnek bár kicsit Nikon mánia is közbelép, tesztekben a samsung a jó. de nekem a tapasztalat számít.


pén. aug. 25, 2006 11:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Dash írta:
Ettől féltem hogy mindenki mást mond:) belépő szint között nincs nagy különbség.


Azért ez nem igaz. Lehet, hogy képminőségben nincs nagy különbség, de használhatóságban még lehet. Most ugye standard 3x zoom gépekről beszélünk. Fontos eltérések a használat szempontjából:
- optikai kereső
- LCD méret
- manuális beállítások
- AF sebesség, pontosság
- AF segédfény
- vaku hatótávolság
- stb.


pén. aug. 25, 2006 10:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 205 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség