Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd ápr. 16, 2024 7:59



Hozzászólás a témához  [ 348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Kérés, kérdés 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Hi mindenkink!
Nekem van 1 FujiFilm A700-as gépem.
Minden szupi vele csak nagyon hamar lemeríti az aksikat.
2400mAH-os akukkal használom.
30-40 kép után már lehet belerakni az új aksikat.
Ezek vakuval értendő képek.
Valakinak van ilyen irányú tapasztalata???


hétf. máj. 21, 2007 7:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Átnyargalok a "Milyen objektívet?" témára ( http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... &start=400 ), hisz már csak az a függő kérdés. Egyébként Nord úgy látom elég jó véleménnyel van róla.


szer. máj. 02, 2007 21:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Objektívet akkor érdemes venni használtan, ha kitudod próbálni, habár újnál sem árt kipróbálni.

A sarkokat érdemes megnézni mindig a karcmentességet és minden fajta rekesszel, hogy valahol nem e hibás.


szer. máj. 02, 2007 20:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Hát az a géptől is függ. De én a gépem AF-jét nagyon jónak találom és a 28-80as sesessége nagyon gyors a kitobihoz képest. Nem értem a "nagy darab 72-es lencsét" mert ennek 2,8 a fényereje, másképp nem lehetne. AF-el egyik optikánál se volt bajom pedig 4 ilyen optikám van. Van amelyik 15 éves és az a legjobb. Az AF-et úgy lehet ellenőrizni hogy monjuk 2-3 m kőrül elhelyezel egymás mögé nagy betűs felíratokat 10cm távolságra lépcsősen egymás mögé 4-5 sorban min. majd a középőre exponálsz és meg nézed hogy az a legélesebb e vagy az előtte esetleg mögötte levő e inkább éles.


szer. máj. 02, 2007 20:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Egy idézet a fotóTipp.hu-ról:
"Vásárláskor érdemes kipróbálni, mivel vannak fókuszhibás példányok és hiába a remek minőség, ha az élesség nem oda esik ahova kell."

Arnyekxxx, ezt hogy tudnám tesztel megállapítani? Ebben tudnál segíteni? Mondjuk nem is értem igazán, mert a fókuszt itt nem kézzel lehet állítani? Vagy ez a hiba az auto fókusznál lehet?


szer. máj. 02, 2007 20:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
arnyekxxx, sokat nem mondanak nekem a gyártó lapján lévő adatok/diagrammok, ez az első ilyen gépem/optikám. A "komolynak tűnik" kijelentésem csak ránézésből írtam. Tesztelni maximum a kromatikus hibát tudom, máshoz nem értek.

Salvatore, a váz már megvan, így 2in1 akció kizárva. Használtat szintén nem akarok inkább. Azért is amiket a használt gép vásárlásáról írtál, illetve tesztelni sem tudnám.

Babajaga, persze, hogy mond, gondolom nem válnak meg tőle.

Ha van tapasztalatotok hasonló árfekvésű (90eFt) obiról ami céljaimra (fent korábban) megfelel, akkor kérlek osszátok meg. Nem ragaszkodok feltétlen ehhez az obihoz, le is tudom mondani még a rendelést (nem fizettem előleget).

17-70-ről a
http://www.fotovilag.hu/forum/forum.php ... order=DESC
és a
http://www.fototipp.hu/review/showprodu ... all&page=1

oldalak alapján a következőt szűrtem le:
Általában nagyon meg voltak vele elégedve, gyengéiről pedig a következőt:
- alulexponáltságra figyelni kell
- fényereje lehetne nagyobb
- AF nem túl gyors
- nagy darab 72-es lencsével
- nem HSM motoros (na ezt nem nagyon tudom mi, bár azt is hozzátette, hogy ha az lenne akkor profi kategóriába sorolná)

Nagyon egyik tulajdonságát sem szapulták. De ahogy előbb is írtam, ha van hasonló obiról saját tapasztalatok és ajánlani tudjátok akkor ne kíméljetek!


szer. máj. 02, 2007 19:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
hyts írta:
Komolynak tűnik, remélem jó is! A vázzal nem is vártam holnapig, már meg is vettem. Az optikát úgy jövő hét csütörtökre ígérték.


Mondjuk az nem mondd semmit hogy ezt nem lehet használtan kapni?


szer. máj. 02, 2007 19:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
hyts írta:
Ok, ezt megerősítésnek veszem ;) Ennél döntöttem (K100D váz+17-70-es), mégha így 70eFt-al több is mint amennyit szántam a fényképezőgépre.

Köszi a tanácsokat és segítségeket!! Remélem hamar kiismerem a gép és obi rejtelmeit :)


Jól teszed, mert később úgy sem fogod használni a kitobit, eladni meg szinte lehetetlen. Így gyakorlatilag nyersz 20e-et. Nézz körül, mert van ahol talán még kedvezményt is adnak, ha a kettőt együtt egyhelyen veszed meg.
Használtan pl jó választás lehet még:
Tamron 17-50 F2.8
Tamron 28-75 F2.8
Sigma 18-50 F2.8
Sigma 24-70 F2.8
Sigma 28-70 F2.8
Tokina 28-70 F2.6-2.8
Tokina 28-70 F2.8
Tokina 28-80 F2.8
és persze PENTAX 28-70mm F2.8
Habár ebből nem tudom melyik létezik Pentax bajonettel.

nézz körül ebay-en


szer. máj. 02, 2007 18:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
hyts írta:
Komolynak tűnik, remélem jó is! A vázzal nem is vártam holnapig, már meg is vettem. Az optikát úgy jövő hét csütörtökre ígérték.


Szerintem azért ne csak a gyárto honlapja alapján válassz obit, ott mindegyik überszuper alkotás, hanem nézz át netes teszteket/képeket amik az adott obival készültek, és ha a felhasználói vélemények is pozitivak, csak akkor vedd meg. Ha a vásárlás mellett döntessz, akkor meg a boltban teszteld le az adott példányt, a sigma-k nem arrol hiresek, hogy minden darab 100%ban azonos minöséggel rendelkezik


szer. máj. 02, 2007 18:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Komolynak tűnik, remélem jó is! A vázzal nem is vártam holnapig, már meg is vettem. Az optikát úgy jövő hét csütörtökre ígérték.


szer. máj. 02, 2007 18:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://www.sigma-photo.co.jp/english/le ... _28_45.htm

Itt látható a 17-70-es. Többszörösen korrigált igényes kiegyensúlyozott optika.


szer. máj. 02, 2007 14:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Ok, ezt megerősítésnek veszem ;) Ennél döntöttem (K100D váz+17-70-es), mégha így 70eFt-al több is mint amennyit szántam a fényképezőgépre.

Köszi a tanácsokat és segítségeket!! Remélem hamar kiismerem a gép és obi rejtelmeit :)


szer. máj. 02, 2007 12:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
hyts írta:
Esetleg neked is ilyen 17-70-es van? Vagy a vaterán milyet sikerült beszerezni?
Nord, esetleg neked van tapasztalatod a 17-70-essel?

Annyiban még erősítsetek meg, hogy erre a 3-5méterre lévő tárgyakról képkészítéshez teljes mértékben alkalmas-e. Az bizonytalanít el, hogy a objektív megnevezésében is a makro szót használják. Ez a 3-5méter annak minősül? (bocs ha nagyon amatőr kérdés, de ez van)


Én 28-80-ast 70-300-ast 35-70-es makrót vettem. 17-70-es nincs eladó. A makró közelfényképező állás, egy optikának mondjuk a közelpontjában 1:10 a leképezési aránya ha ezt legalább 1:4-re leviszik akkor az már makró állás, és természetesen az ennél nagyobb nagyítás. A direkt makró objektív 1:1 leképezésű. Az objektíveken elkülönül a makró és a normál állás. A 17-70-esnek 1:2,3 a makrója ami már elég jó leképezés. A makró leképezés és a közelpont között a makró optikáknál nincs közvetlen összefüggés. Nekemvan olyan makró optikám amelynek 60cm a közelpontja és a leképezése 1:1,8.


szer. máj. 02, 2007 12:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Esetleg neked is ilyen 17-70-es van? Vagy a vaterán milyet sikerült beszerezni?
Nord, esetleg neked van tapasztalatod a 17-70-essel?

Annyiban még erősítsetek meg, hogy erre a 3-5méterre lévő tárgyakról képkészítéshez teljes mértékben alkalmas-e. Az bizonytalanít el, hogy a objektív megnevezésében is a makro szót használják. Ez a 3-5méter annak minősül? (bocs ha nagyon amatőr kérdés, de ez van)


szer. máj. 02, 2007 11:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Ok, köszi. Még ma gondolkodok rajta, hogy mi legyen, holnap meg irány a bolt.
Már csak annyi a dilemma, hogy akkor
- ideiglenesen kitobival vegyem 150eFt-ért és majd valamikor később költök rá 90eFt-ot a 17-70-esre.
- vagy 132eFt-ért csak vázt veszek és 90eFt ért a 17-70-est

Mivel a 17-70-es teljesen lefedi a kitobi tartományát így 90eFt helyett olyan mintha 72eFt-ért venném meg. Minden ész érv az utóbbi lehetőség mellett szól, csak nem szerettem volna egyszerre ennyi pénzt kiadni egy fényképezőgépre...


szer. máj. 02, 2007 11:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Azért a kitobi annyit amennyi a beszámítási ára megér. Én meg eleve arra utaztam hogy a Vaterán vegyek használt obikat, Karácsonykor nagy is volt a választék és nagyon jó obikat vettem, igaz hogy nem volt nehéz mert az én 18-55-ösöm a leggyengébb kitobi.


szer. máj. 02, 2007 11:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
A 17-70 klasszisokkal jobb, mint a 18-200 (vagy a 18-125).


szer. máj. 02, 2007 10:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
De ha már veszek obit, akkor ugye azért érdemes Sigma Pentax 17-70/2.8-4.5 DC Macro venni Sigma Pentax 18-200/3.5-6.3 DC objektív helyett, mert ez kisebb tartományban használható, de abban legalább jobb minőségben, ugye? (árban lényegében nincs különbség)

Ez a kisebb tartomány pedig az én céljaimra (fent) megfelel, nemde?


szer. máj. 02, 2007 10:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Salvatore, köszi a figyelmeztetést, rákerestem, nem semmi...

Babajaga, az edigitalban 18000 a különbség a kit-es és a alap váz ára között. Ideiglenes használatra még annyit sem ér a kitobi?

Nekem is rossz lehet a szemléletem, mert olvastam néhány helyen (illetve Salvatore is utalt rá egy másik témában), hogy az obikra kellene építkezni nem a vázra. De azt hiszem azt is itt olvastam, hogy annyiban érdemes lehet elején kitobit használni, mert akkor legalább értékelni fogom a drágább objektíveket :)


szer. máj. 02, 2007 9:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
A pixmánia elég drága lehet ha valamit kifizetsz és mondjuk nem jön meg, vagy törötten jön gari meg nincs, mert a telefon valahol KaMerunban csörög ki! De keress rá a pixmániára a google-n!


szer. máj. 02, 2007 6:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://www.edigital.hu/product.php?prod ... 732&page=1

Igazán jó optikát nem kapsz ennél olcsóbban.


kedd máj. 01, 2007 22:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Hát én is itt "okézok", hogy jó lesz ez az 17-70-es obi, de most néztem meg, hogy mennyiben fog ez fájni...
Khm.. Szóval +100eFt?
B lehetőség gondolom használtan talán 80eFt-ért.
C lehetőség nincs? :)


kedd máj. 01, 2007 21:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
A vázhoz a 17-70 a legjobb alap.


kedd máj. 01, 2007 21:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Ez a felejtésre bírás elég sokat sejtető, gondolom megalapozottan mondod. Pedig elég csábító az árkülönbség...

Egyenlőre olyan obi kellene, ami arra tökéletes, hogy 3-5m-re lévő tárgyakról (járművekről) lehetőség szerinti legjobb képet készíti/leképezi.


kedd máj. 01, 2007 20:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
pixmania-t felejtsd el!

Pentax objektívekben majd Babagaja!:)

Ha Viszonylag közelfényképezel és nem kell tele, akkor a 17-70 jó választás lehet.


kedd máj. 01, 2007 20:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
De barom vagyok, legalább megnézhettem volna képről milyen a kezelőfelülete... Mindegy, már megtettem, tényleg nagyon egyszerű.

Sőt, most látom még az ára is jobb mint gondoltam, a pixmania.com-on 119eFt a váz!!

Ha tudtok ajánlani hozzá valami jó obit akkor azt hiszem meg is lennék :)

******
ja bocs, figyelmetlen vagyok, hisz már azt is ajánlottatok. Ha fent írott célokra (kivétel a mozgó objektumok) megfelel a 17-70-es akkor ok.


kedd máj. 01, 2007 19:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Nem sok gép van amelyiknél ennél ésszerűbben van elosztva és elrendezve a kezelőegységek mint a K100D-nél. És ez a gép fémvázas, a súlya és a masszívitása is ennek megfelelő. Nekem inkább kisebb a kezem de ez még egy nagyobb kézbe is jól beleillő. A 17-70- meg egy nagyon jó objektív én 18-55-el vettem mert Magyarországon csak avval adták az nem túl jó optika.


kedd máj. 01, 2007 16:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Köszi, a konkrét javaslatot (már, hogy mit ne vegyek) Akkor az így leszűkült listából a Pentax K100D ami számomra is szimpatikus.

Az Olympusnak a kezelőfelülete nekem nagyon nem áll kézre, de ha jobb lenne, akkor képes lennék alkalmazkodni :) Sajnos Pentax még nem volt a kezemben.


kedd máj. 01, 2007 16:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Ha jól tudom, csak nikonnál lehet egyértelműen megmondani, Canonnál csak a szervizben tudják megmondani, de ezt majd biztos leírják a többiek.
Használtan nem vennék vázat. Lehet nincs rajta karc és van rá gari is, de ki tudja leejtették e vagy sem. Ha meg front vagy back fokuszos akkor fújhatod az AF-et. Ráadásul már majdnem 100-ért Pentax 110D-t kapsz, igaz ebben nincs antishake.

A listádból amit nem vennék, az az E400, 350D és a D40.

Ha van ismerősöd, aki kint jár Németországba(netán Japánba, USA-ban) ők még kedvezőbben tudnak neked behozni vázat.

pl egy Sony alpha A100: http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... -sony.html
Cirka 144E HUF. Németeknél kitben(NEM KITOBI!) néha még jó objektívekhez is hozzá lehet jutni:
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... entax.html


kedd máj. 01, 2007 15:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Köszi Salvatore, átolvasgatom a témákat!

Ha mindenképen kell hozzá jobb obi, akkor az új kizárva. Használt hirdetésekben EOS 350D-ből elég sokat látni, vázat 100eFt tájékán kínálják megkímélten, 10000 körüli exponálással. Érdemes lehet megvásárolni? És honnan tudok meggyőződni, hogy valóban annyi exponálás történt a géppel? Van benne számláló?


kedd máj. 01, 2007 15:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
hyts: Nézz be ezekbe a topikokba is:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=33996
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=30713
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=32661

Gyakorlatilag ezekben erről vagy hasonlóról volt szó.

Érdemes lenne csak vázat benni és hozzá a céloknak megfelelő objektíveket. A Kitobit csak akkor vedd meg ha szinte ingyen adják!:)
Kövesd Babajaga példáját. Vett egy vázat és hozzá a neki megfelelő használt objektíveket.
A mozgó objektumokhoz nem árt ha jó fényerejű objektívet választasz és olyan vázat ami tudja a folyamatos AF követést.Nem árt ha még vagy antishake van a vázban vagy az objektívben. Utóbbi horror drága.

Lassan a SONY A100 is már ebben a kategóriába kerül érdemes felvenni azt is a listára.


kedd máj. 01, 2007 14:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Arnyekxxx, köszi a tanácsokat és az olvasmányt. Már átfutottam pár részén rajta.

Babajaga, a felsorolt gépekhez adott kitobik közül esetleg nem tudod melyik a legjobb?

Elfelejtettem írni, hogy mit is fotóznék és milyen céllal, tehát:
- zárt kiállítások, általánosan kis pont megvilágításokkal (spot lámpákkal)
- szabadtéri kiállítások, természetes fénnyel
- szabadtéri képek, mozgó objektumokkal

A "fotóalanyok" legtöbb esetben autók/járművek lennének. Az elkészült képeket 2-3Mpixelre lekicsinyítve/levágva (2048x1536 vagy 1600x1200), monitoron történő megtekintés céljából készülnének (tehát nem nyomtatnám őket). Arra figyelek, hogy a téma lehetőleg a kép belső 2/3-ad részében legyen - lencsehibák miatt


kedd máj. 01, 2007 12:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"gépekhez adott alap objektívekkel lényegében nem lehet jobb képeket készíteni mint egy kompaktal."

Ez az objektívtől is függ vannak jobb kitobik. A másik hogy a cserélhető objektívek a gyújtótávplságuk miatt is más képet adnak (DOF) És a tükrösnél nemcsak az optika tér el a kompakttól.


kedd máj. 01, 2007 11:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Egy elkészült képnek van sok tulajdonsága. Ezek között van, amiben egy jobb bridge gép képe jobb lehet mint egy kitobis tükrös képe. Nekem canon meg minota (most már sony) kitobival van tapasztalatom. Mindegyik szerette ha lerekeszelem, a széleken az élesség nem volt valami kiemelkedö. Csodát nem szabad várni egy objektivtöl se, amelyiknek az ára kb 10e Ft. Viszont a gépek többi paramétere miatt az elkészült képek miégis szebbek mint a kompaktos társaik. A nagyobb dinamika, a gyorsabb AF, az elérhetö kis mélységélesség mind olyan tulajdonság, ami miatt egy kitobis tükrös az esetleges "életlenség" mellett is szebb képet csinál mint egy jobb obis bridge.
Amit még fontos tudnod az az, hogy a képek élességét (legalábbis a canonnál, de valoszinüleg a többiél is ilyesmi lehet) nem 100%-os nézetben monitoron kell nézni hanem "15cm x 23cm-es nagyításnak 25cm-ről nézve élesnek kell látszania."

http://www.fototipp.hu/canonaf
érdemes elolvasni


kedd máj. 01, 2007 11:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Sziasztok
Egy (számomra) komolyabb digitális gép vásárlása előtt állok, kérnélek titeket, hogy segítsetek dönteni. 150eFt-os árkategóriában gondolkodok, az alap tükrös gépekben. Mielőtt leírnám a listámat egy gyors kérdést feltennék: néhány helyen olvastam, hogy a gépekhez adott alap objektívekkel lényegében nem lehet jobb képeket készíteni mint egy kompaktal. Ugye ez azért így nem igaz? Ha igaz, akkor a listám felesleges, mert jelenleg újabb 150eFt-ot nem fogok jobb objektívre költeni (ahogy néztem kb. ennyibe kerülnek). Ebben az esetben arra lennék kíváncsi, hogy mennyire érdemes ilyen gépekből és objektívekből használtat venni? Normális használat mellett hány exponálás során használódnak el a gépek? És van-e ezekben a gépekben exponálás számláló.

A jobb esetet feltételezve írom a listámat:
Olympus E400 - 157 000
Pentax K100D - 150 000
Olympus E500 - 146 000
Canon EOS 350D - 146 000
Nikon D40 - 139 000
Samsung GX-1L - 119 000 (kicsit gyanús ez az ár, de a MediaMarkt-ban ez volt kiírva, a többi ExtremeDigital-os ár)

Néhány szerintem fontos adatot összegyűjtöttem a gépekről, itt találjátok egy képbe (8Kbyte): http://www.autogaleria.hu/temp/digitalisgepek.gif

Az eddigi Bridge gépemmel az volt a bajom, hogy a készített képek egyszerűen életlenek hiába minden próbálkozás. (mint pl. ezeken a képeken: http://www.autogaleria.hu/temp/index.htm ) Az elsődleges szempont, hogy jó fényviszonyok mellett éles képet tudjak készíteni (na ezzel mondjuk nem mondtam újat :)

A listából a Canon EOS 350D amiről elég jókat hallottam, de a tulajdonságai a Pentax/Samsung-nak tetszenek (SD kártyás, 4xAA elem, képstabilizátor) Persze ezek a tulajdonságok másodlagos dolgok (akárcsak a burkolat anyaga, design, szín, stb.), a lényeg, hogy jó képet tudjon csinálni.

Köszönöm és várom hozzászólásaitokat!


hétf. ápr. 30, 2007 20:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 16:34
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sony DSC-H9, Panasonic FZ8 és Canon PowerShot S3 IS.

Szerintetek melyik csinálja ezek közül a legjobb képeket? Legkisebb kormatikus aberráció és hasonlók érdekelne. Egyik barátomnak szeretnék segíteni.
FZ7-ről találtam jó teszteket, de ennél a kromatikus aberráció igen jelentős volt, nagyon nem tetszettek a kék csíkok (nem tudom, hogy ezt orvosolták-e az FZ8-ban). S3-ról is találtam jó teszteket, de a DSC-H9-ről nem.

Köszi!


vas. ápr. 01, 2007 12:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
rexi írta:
A Pentax K100D masinának mért ISO 200 a legkisebb érzékenysége? Bocs, ha kukacos vagyok. :)


Mert az a 6Mp-es sony ccd van benne aminek az iso 200 a legzajmentesebb állapota. Ezzel a ccd-vel készült az összes 6Mp-es Nikon, Minolta és Pentax gép, a 2 minoltán kivül mindegyik iso 200rol indul, a minolta 5d 7d iso 100rol, de itt van az a vicces helyzet, hogy iso100on picit zajosabbak a képeik mint 200on. Ha telézni akarsz ennek nincs nagy jelentösége, a világ összes zárideje is kevés tele tartomámyban ugyhogy iso 400 alatt ugyse lesz a géped:)


csüt. márc. 22, 2007 18:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 16:34
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
A Pentax K100D masinának mért ISO 200 a legkisebb érzékenysége? Bocs, ha kukacos vagyok. :)


csüt. márc. 22, 2007 18:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 16:34
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
nord írta:
nord írta:


Természetfotózás alatt mit értesz? Tájkép vagy vadfotózás? Mert nem mindegy. ;)


Vadfotózást.


csüt. márc. 22, 2007 18:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Pentax K100D, Vagy használtan egy jó állapotú Minolta Dynax 5D,7D
Drágábbak közt Olympusz 510, Pentax K10D, Samsung GX-10
Utóbbi kettő váza időjárás álló magnézium.


A K100D-nek a váza rozsdamentes acél de a külső burkolata nincs tömítve úgyhogy esőben porviharban nem ajánlatos elővenni. Viszont a stabilizátora nagyon jó.


csüt. márc. 22, 2007 12:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Mint pl. az említett Oly E-330? ;)

----------

Persze a nagy kérdés az, mennyi pénzt szeretne rászánni, és milyen témá(ka)t szeretne fotózni...


csüt. márc. 22, 2007 8:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
nord írta:
Salvatore Salvataggio írta:
Pentax K100D, Vagy használtan egy jó állapotú Minolta Dynax 5D,7D
Drágábbak közt Olympusz 510, Pentax K10D, Samsung GX-10
Utóbbi kettő váza időjárás álló magnézium.

Bezzeg a jó kis Nikonokat kihagytad. :D

De csak azért mert emberünknek képstabis gép kell! !-F


szer. márc. 21, 2007 21:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Pentax K100D, Vagy használtan egy jó állapotú Minolta Dynax 5D,7D
Drágábbak közt Olympusz 510, Pentax K10D, Samsung GX-10
Utóbbi kettő váza időjárás álló magnézium.

Bezzeg a jó kis Nikonokat kihagytad. :D


szer. márc. 21, 2007 20:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
rexi írta:
nord írta:

Ez miben jelentkezik? :D
Miket fényképezel, eddig milyen géped volt?


Abban, hogy szemüveges vagyok. :lol: Na de komolyan. Természetfotókhoz kellene és csak 3x-os zoomos kompakt gépem van, amihez természetesen nem lehet optit rakni.

Ill. Mad-nek:

azért írtam 12x-es zoomot, mert annak a vége, ha 3x mm-rel kezd, akkor 400 mm felett van (de valszeg 350 mm körülivel is beérném). Az említett Fuji pl. csak xD kártyás és a stabilizátor hiánya nagyon nem tetszik.

Lehet, hogy egy kicsivel megtoldom és tükörreflexes lesz.

Említették már pár sorral lentebb a Sony A100-at és az Olympus E-330. Ebben az árkategóriában tudna még vki. ajánlani típusokat?

Elméletileg pár hónap múlva akarok csak vennim addig még gondolkodom, de minden tanácsot szívesen fogadok.

Természetfotózás alatt mit értesz? Tájkép vagy vadfotózás? Mert nem mindegy. ;)


szer. márc. 21, 2007 20:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Pentax K100D, Vagy használtan egy jó állapotú Minolta Dynax 5D,7D
Drágábbak közt Olympusz 510, Pentax K10D, Samsung GX-10
Utóbbi kettő váza időjárás álló magnézium.


szer. márc. 21, 2007 20:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 16:34
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
nord írta:




Ez miben jelentkezik?
Miket fényképezel, eddig milyen géped volt?[/quote]

Abban, hogy szemüveges vagyok. Na de komolyan. Természetfotókhoz kellene és csak 3x-os zoomos kompakt gépem van, amihez természetesen nem lehet optit rakni.

Ill. Mad-nek:

azért írtam 12x-es zoomot, mert annak a vége, ha 3x mm-rel kezd, akkor 400 mm felett van (de valszeg 350 mm körülivel is beérném). Az említett Fuji pl. csak xD kártyás és a stabilizátor hiánya nagyon nem tetszik.

Lehet, hogy egy kicsivel megtoldom és tükörreflexes lesz.

Említették már pár sorral lentebb a Sony A100-at és az Olympus E-330. Ebben az árkategóriában tudna még vki. ajánlani típusokat?

Elméletileg pár hónap múlva akarok csak vennim addig még gondolkodom, de minden tanácsot szívesen fogadok.


szer. márc. 21, 2007 19:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 16:34
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
nord írta:

Ez miben jelentkezik? :D
Miket fényképezel, eddig milyen géped volt?[/quote]

Abban, hogy szemüveges vagyok. :lol: Na de komolyan. Természetfotókhoz kellene és csak 3x-os zoomos kompakt gépem van, amihez természetesen nem lehet optit rakni.

Ill. Mad-nek:

azért írtam 12x-es zoomot, mert annak a vége, ha 3x mm-rel kezd, akkor 400 mm felett van (de valszeg 350 mm körülivel is beérném). Az említett Fuji pl. csak xD kártyás és a stabilizátor hiánya nagyon nem tetszik.

Lehet, hogy egy kicsivel megtoldom és tükörreflexes lesz.

Említették már pár sorral lentebb a Sony A100-at és az Olympus E-330. Ebben az árkategóriában tudna még vki. ajánlani típusokat?

Elméletileg pár hónap múlva akarok csak vennim addig még gondolkodom, de minden tanácsot szívesen fogadok.


szer. márc. 21, 2007 19:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Az, hogy 12x zoom már elég, nehezen értelmezhető. Mert ugye nem mindegy, hogy honnan indul.
Én személy szerint az mondanám, hogy Fuji S6500fd, ami ugyan 300mm-nél ér véget, viszont 28mm-ről indul, és bár nem stabilizált, de igen jól teljesít magas ISO módokban is ( http://www.dcresource.com/reviews/fuji/ ... fd-review/ ).
Ha zoom gyűrűt akarsz, tény, hogy csak a Fuji és a Pana marad...


szer. márc. 21, 2007 9:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
rexi írta:
ultrazomm-os (12x-es már elég) kell, mert zoomhiányban szenvedek

Ez miben jelentkezik? :D
Miket fényképezel, eddig milyen géped volt?


szer. márc. 21, 2007 9:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
rexi írta:
Nem az a gond, hogy túl olcsóak. Azért keresnék ilyen kategóriát, mert :

ultrazomm-os (12x-es már elég) kell, mert zoomhiányban szenvedek, tehát a tükörreflexes gépek kilőve, mert ahhoz kell még teleobjektív, meg mondjuk egy makroobjektív, amik drágák;

kell, hogy legyen benne képstabilizátor, bár ezek már szinte minden ultrazoomosban vannak;

kell zoomgyűrű, nem részletezem, mert túl hosszan írnám le, de ez csak kevés gépen van.

Nos ezeket összegezve a Panasonic FZ50 jön ki győztesnek a számomra, ami most 135 000 Ft körüli, de kezdetben volt olyan 165 000 Ft körül. A 130e Ft bele is férne, de az gond, hogy 400-as ISO-nál már elég mosott a kép. Ezért kellene olyan, ami a kívánalmakat kielégíti, de nem olyan ISO 400-nál, mint ez a gép. Erre gondoltam, hogy 10-40e Ft-al többért, talán akad olyan gép, ami ezt a vágyamat is kielégíti. De úgy tűnik, hogy nincs.

Nem tudom, minek kell észnélkül beszállni ebbe a pixelháborúba. Ha a fenti gépet meghagyták volna az FZ30-asnál használt 8 MPixelesnek, akkor az új Venus motorral igen jó képeket ki lehetett volna hozni ISO 400-nál is mosottság nélkül.


Az általam irt Oly szett:

10,7 zoomátfogás 28-300mm között
zoomgyürü
ha iso 400ban van csak gondod pl egy Panával, akkor ennél az iso1600at is jonak találnád.

De ha nem tetszik, pl nálunk az MM-ben 170e a sony A100+18-70 obi, emellé veszel 30ért egy 70-210es vagy 75-300-as obit és van 10megapixeles, iso1600-on is FZ-t alázo képminöséged, 28-300/450mm-es stabilizált átfogásod 200e-böl.

Az más kérdés, ha beleszerettél egy FZ-be és megerösitést vársz, hogy nem olyan **** az, vedd meg bátran, akkor rosszul tetted fel a kérdésedet.


szer. márc. 21, 2007 2:21
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség