Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:58



Hozzászólás a témához  [ 348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Kérés, kérdés 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Egyetértek arnyekxxx-szel.
Az olympusok-nál 2-szeres a nagyítás a kisfilmhez képest. Vagyis a 300mm már eléggé ultrazoom. A képminőség meg ég és a föld a kompakokhoz képest.
Macro: http://photo.nagykrisztian.com/gallery.php?g=05&l=en
Ezek ugyan csak olympussal készültek egy kétszerező igénybevételével.


kedd márc. 20, 2007 21:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 16:34
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Nem az a gond, hogy túl olcsóak. Azért keresnék ilyen kategóriát, mert :

ultrazomm-os (12x-es már elég) kell, mert zoomhiányban szenvedek, tehát a tükörreflexes gépek kilőve, mert ahhoz kell még teleobjektív, meg mondjuk egy makroobjektív, amik drágák;

kell, hogy legyen benne képstabilizátor, bár ezek már szinte minden ultrazoomosban vannak;

kell zoomgyűrű, nem részletezem, mert túl hosszan írnám le, de ez csak kevés gépen van.

Nos ezeket összegezve a Panasonic FZ50 jön ki győztesnek a számomra, ami most 135 000 Ft körüli, de kezdetben volt olyan 165 000 Ft körül. A 130e Ft bele is férne, de az gond, hogy 400-as ISO-nál már elég mosott a kép. Ezért kellene olyan, ami a kívánalmakat kielégíti, de nem olyan ISO 400-nál, mint ez a gép. Erre gondoltam, hogy 10-40e Ft-al többért, talán akad olyan gép, ami ezt a vágyamat is kielégíti. De úgy tűnik, hogy nincs.

Nem tudom, minek kell észnélkül beszállni ebbe a pixelháborúba. Ha a fenti gépet meghagyták volna az FZ30-asnál használt 8 MPixelesnek, akkor az új Venus motorral igen jó képeket ki lehetett volna hozni ISO 400-nál is mosottság nélkül.


kedd márc. 20, 2007 20:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
rexi írta:
Sziasztok!

Tudna nekem vki. ultrazoomos gépeket ajánlani 150 -200 000 Ft közötti kategóriában?
A neten nem találtam olyanokat, amelyeket ma is lehet kapni, csak olyant a pixinfón, ami már másfél éves (és ez volt a legújabb). :( Ill. csak olyanokat találtam, amelyek kezdő árai volt ebben a kategóriában kb. fél v. 3/4 évvel ezelőtt, de már lementek 130000 körülire.

Köszi!


http://edigital.hu/product.php?producti ... 266&page=1

Olympus E-330 kit+ (EZ 14-45 mm + EZ 40-150 mm...

7,9 megapixeles felbontás
cserélhető objektíves gép
2,5"-os LCD kijelző

Eladási ár:
208.800 Ft

Igaz 9e-el drágább, de össze se lehet hasonlitani egy 150ezres UZ kompakttal. Ráadásul ugyanugy lehet az LCD-n is komponálni vele mint egy kompakt géppel, de dslr képminöséget/sebességet nyujt.


kedd márc. 20, 2007 13:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
rexi írta:
Sziasztok!

Tudna nekem vki. ultrazoomos gépeket ajánlani 150 -200 000 Ft közötti kategóriában?
A neten nem találtam olyanokat, amelyeket ma is lehet kapni, csak olyant a pixinfón, ami már másfél éves (és ez volt a legújabb). :( Ill. csak olyanokat találtam, amelyek kezdő árai volt ebben a kategóriában kb. fél v. 3/4 évvel ezelőtt, de már lementek 130000 körülire.

Köszi!


Nem értem. Mi a baj? Túl olcsóak?


kedd márc. 20, 2007 9:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 16:34
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tudna nekem vki. ultrazoomos gépeket ajánlani 150 -200 000 Ft közötti kategóriában?
A neten nem találtam olyanokat, amelyeket ma is lehet kapni, csak olyant a pixinfón, ami már másfél éves (és ez volt a legújabb). :( Ill. csak olyanokat találtam, amelyek kezdő árai volt ebben a kategóriában kb. fél v. 3/4 évvel ezelőtt, de már lementek 130000 körülire.

Köszi!


kedd márc. 20, 2007 9:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Most nincs időm, de itt vagy PÜ - ben akkor lehet írok 1-2 kérdést majd. :)


szer. márc. 14, 2007 16:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Ugyancsak 5D+PZ40-em van, de én nem tapasztaltam ezt. sőt Néha mintha kicsit "gyengébben tüzelne". Igaz még csak most tanulom.


kedd márc. 13, 2007 19:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Az a kérdésem, hogy KonicaMinolta D5D tulaj vagyok, egy Sunpak PZ40X vakuval ellátva. Kb 1-1.5 hónapja csinálja sokszor a gép, hogy M mód kivételével expo-kor a vakut 1/1 erővel atomvillanásként használja el, hófehér agyonégett képet produkálva. A vaku fejét felbillente manuál módban megy, a zoom sem auto ilyenkor azt tudom, de előrehajta viszont AUTO módban korábban jó volt. A gép saját vakujával jó képek születnek, szal nem valószínű hogy a gép mér rosszul fényt. Szerintem a vaku szállt el... Szerintetek? :cry: Ha resetelem a gépet, vagy AUTO módba rakom, akkor is csinálja ezt.

ui.: M módban használom a gép és vakut is, akkor persze jó, mivel én állítom be, csak nem vagyok olyan profi, hogy lássam, hogy adott fényviszonyok mellett, adott rekesszel milyen erővel villantsam a vakut és milyen záridő melett. Így néha csak a 3-4. kép jó. :(


kedd márc. 13, 2007 18:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://www.edigital.hu/product.php?prod ... 350&page=1

Ez is megoldás ha nem is tud annyit mint egy rendszervaku de ez nem veszélyezteti a gépet legalább.


szer. dec. 27, 2006 23:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: Vaku
korneil írta:
Babajaga! Köszönöm a választ, sajnos nem is számítottam jobbra. Esetleg megérné elvinni szakszervízbe, átnézetni, esetleg helyrepofoztatni? Szeretném elejét venni bármilyen idő előtti minőségi romlásnak, mégha anyagi következményekkel is kell, hogy számoljak. A kérdés szimplán ennyi: szervizben helyre tudnák vajon pofozni, avagy sem...


Hát ha nincs működési hiba akkor nincs mit helyrehoznni, és nem biztos hogy olyan nagy a károsodás hogy azt mérni lehetne, javítani meg észlelhető hibánál lehet. Ha vennél hozzá egy kompatibilis vakut és ott valamelyik funkció nem működne akkor már volna mit javítani. Még a digitgépekhez való vakuknál is körültekintően kell eljárni mert nekem pld Pentaxom van és néztem két Pentaxhoz való vakut és kiderült hogy épp az én 100D-mmel nem teljesen kompatibilis egyik se. Legbiztosabb a gépkönyv ajánlása,vagy a forgalmazónál utánanézni.


szer. dec. 27, 2006 23:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 27, 2006 10:19
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Vaku
Babajaga! Köszönöm a választ, sajnos nem is számítottam jobbra. Esetleg megérné elvinni szakszervízbe, átnézetni, esetleg helyrepofoztatni? Szeretném elejét venni bármilyen idő előtti minőségi romlásnak, mégha anyagi következményekkel is kell, hogy számoljak. A kérdés szimplán ennyi: szervizben helyre tudnák vajon pofozni, avagy sem...


szer. dec. 27, 2006 22:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: D70S + Magasfeszültség :(
korneil írta:
Tisztelt Hozzáértők!

Őrült nagy hibát követtem el! Nikon D70S Digitgépemhez kb. 100-150 kép erejéig használtam egy -Még Zenitekhez való- Carena CA-21 típusú, hatalmas feszültségű vakut, amit -mint utólag kiderült- igazán nem lett volna szabad...A gépen semmiféle fizikai- képi- stb. elváltozás nem látható, de hetek óta örlődöm, hogy esetleg olyan jellegű probléma keletkezhetett az elektronikában, ami csak később üti fel a fejét. A kérdésem, hogy mennyire kel ettől tartanom, milyen következményei lehetnek utólag egy ilyen vakuval való párosításnak.
A válaszokat előre is köszönöm. K.Kornél


Bizony őrültséget csináltál és az csak később derül ki hogy okozott e károsodást a nagy talpponti feszültség, ha nem akkor megúsztad, ezt előre nem lehet tudni. A nagy feszültség elöregedési folyamatokat indíthat el az alkatrészekben és azok hamarabb tönkremehetnek. A gépkönyvekben általában le van írva melyik vaku kompatibilis a géppel, hiszen nem csak az elvillantás hanem a programopcióknak is illeszkedőnek kell lenni.


szer. dec. 27, 2006 12:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 27, 2006 10:19
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás D70S + Magasfeszültség :(
Tisztelt Hozzáértők!

Őrült nagy hibát követtem el! Nikon D70S Digitgépemhez kb. 100-150 kép erejéig használtam egy -Még Zenitekhez való- Carena CA-21 típusú, hatalmas feszültségű vakut, amit -mint utólag kiderült- igazán nem lett volna szabad...A gépen semmiféle fizikai- képi- stb. elváltozás nem látható, de hetek óta örlődöm, hogy esetleg olyan jellegű probléma keletkezhetett az elektronikában, ami csak később üti fel a fejét. A kérdésem, hogy mennyire kel ettől tartanom, milyen következményei lehetnek utólag egy ilyen vakuval való párosításnak.
A válaszokat előre is köszönöm. K.Kornél


szer. dec. 27, 2006 10:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Gratula! :)


szomb. dec. 23, 2006 7:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Canon PowerShot S3 IS lett.


pén. dec. 22, 2006 18:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"ezért nem akarok egy sima kompaktot."

Ezek egyike sem "sima" kompakt P automatika meg az ennél olcsóbb gépeken is van már azt még nagyon előrehaladott fotósok is használják.


pén. dec. 22, 2006 9:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Ebből a mezőnyből Pana FZ7 és az S3 IS emelkedik ki.
ISO400-ig az FZ7 kábé hangyaf@sznyival jobb, ISO800-tól az S3 IS egyértelműen nyer.

Általános használatra bármelyiket választjátok, nem nyúltok mellé, képminőségben nem lesz gond - itt nyugodtan hagyatkozhattok arra, hogy melyik tetszik jobban, melyiknek jobb a fogása!

Üdv.


pén. dec. 22, 2006 9:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Fényképező gépet szeretnék vásárolni!
Olyan max 100.000 HUF-ig!

A következő gépeket néztem:

Canon PowerShot S3 IS
Sony CyberShot DSC-H5
Panasonic DMC-FZ7
Fujifilm FinePix S9600

Az a baj, hogy többen fogják használni, ezért több szempontnak kellene megfelelnie. Valahol meg kellene találni az arany közép utat.
Szüleim fogják használni. Ők nem nagyon fodnak manuálisan beállítani semmit, nem fognak makrókat fotózni vele. Elsősorban tájképeket, csoportképeket készítenek vele, családi eseményeken, kirándulásokon, nyaralásokon. Én is fogom használni. Én egy kicsit fényképezgetnék már vele. Én jobban ki akarom használni, ezért nem akarok egy sima kompaktot.
Mindegyik gépnél van ami tetszik és van ami nem...
Várom a véleményeteket.


pén. dec. 22, 2006 1:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 14:29
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
Bocs, csak most van egy kis szabadidőm.

Végül kitöröltem a Kodak programját, mert felülbírálta az XP-ét, és az nem nyílt meg, de most már amint bedugom a madzagot, egyből felismeri a fényképezőt és le tudom szedni a képet.

A többi dolgot meg tényleg egyszerűbb más programokkal elvégezni.

Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget!


vas. dec. 17, 2006 16:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Fedő írta:
Ez az alapprogram, amivel a képeket a fényképezőről a számítógépre tudom vinni.
Mondjuk, a felvitelt még ki tudnám okoskodni, de ez még elvileg egy csomó egyéb dolgot is tud.


Az XP SP2-ben van olyan letöltő program ami automatikusan elindul ha csatlakoztatod a gépet. persze ha a program a gépen nincs megsérülve.Vagy venni kell egy kártyaolvasót, persze olyat ami megy az USB portoddal. A géphez adott képkezelő programok elég vérszegények szoknak lenni.


szomb. dec. 16, 2006 13:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. dec. 12, 2005 15:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
Én nem találtam meg. De ez elvileg olyan, hogy az XP driver nélkül is felismeri. A többi program sztem valami egyszerű rajzprogram lehet, nekem azt adtak a fényképezőmhöz, nem használtam egyszer sem.
Mi a program(ok) neve?


szomb. dec. 16, 2006 12:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 14:29
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
Ez az alapprogram, amivel a képeket a fényképezőről a számítógépre tudom vinni.
Mondjuk, a felvitelt még ki tudnám okoskodni, de ez még elvileg egy csomó egyéb dolgot is tud.


pén. dec. 15, 2006 20:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. dec. 12, 2005 15:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
Pontosan mi az a program? (Mit csinál, vagy miért kell?)


pén. dec. 15, 2006 18:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 14:29
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
Sziasztok!

Vettem egy Kodak EasyShare C533-as gépet.
A bánatom: azt mondták a boltban, hogy ha a saját CD-jén levő szoftveren nincs is magyar nyelven a program, de a netről le lehet tölteni.
Csakhogy én nem találok ilyen helyet. Angolul meg alig értek pár szót.
Tud valaki segíteni?


pén. dec. 15, 2006 17:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. dec. 12, 2005 15:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
Remélem ez ideillik:
Argus DC3270 DV Camera
Hallott valaki róla, vagy vannak-e tapasztalaitok?
Vennék ilyet, de ha valami nagyon gagyi, akkor inkább nem.
A lényeg most nekem az, hogy 30FPS legyen legalább 640x480 a videója, és divx-be tömörítse ezeket. Ezeket elvileg tudja, csak óvatos vagyok az új márkákkal (lehet, h csak nekem új).
Köszöni gezAX


csüt. dec. 14, 2006 23:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
golster írta:
sziasztok olyan gondom lenne hogy az én fuji s 330-as gépem nem akar fényképezni hanem helyette piros AF hibalyelet produkál.nemtudja vki hogy mi üthetett bele? segítséget előre is köszi.


Az AF nem tud beállítani ezért a processzor letiltotta az expoziciót. Két eset van, vagy nem elég a fény a kontrasztérzékelős AF működéséhez, meg kell nézni hogy erős fényben és kontrasztban is fennáll e. Vagy elromlott az AF.


pén. dec. 01, 2006 23:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 01, 2006 16:59
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
sziasztok olyan gondom lenne hogy az én fuji s 330-as gépem nem akar fényképezni hanem helyette piros AF hibalyelet produkál.nemtudja vki hogy mi üthetett bele? segítséget előre is köszi.


pén. dec. 01, 2006 20:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 30, 2006 8:13
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Képeket keresek a Keleti Pu -rol ha lehet olyat, amin még az óra kéken világitott!!
email: j.laci@freemail.hu

elöre is köszi


hétf. okt. 30, 2006 8:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:
arnyekxxx írta:
Babajaga írta:
Minden áll amit leírtál kivéve hogy nem élességállítás van hanem a távmérő eltolt képének fedésbeállítása van. Ez a gép sznoboknak való túlságosan drága, komoly fotós nemigen vesz ilyent. Ez a 1930-as Leica másolata zoomot nem lehet használni a távmérő kizárja.


Mindezek mellet isteni élmény egy távmérös gépet használni, ahogy összeáll a keresöben a két kép egyé, az valami szuper:)

FED-2 forever :)

Egyébként a hátrányai mellet elönyei is vannak a távmérönek, nincs benne tükör (emiatt halk, pici, közel lehet tenni a lencsét a filmhez ezért nagylátoszögben elég jo)


Hát van tükrös távmérő, meg mérőékes távmérő amiben csiszolt prizmák vetítik a két képet.


Nem arrol beszéltem, hogy a távmérö milyen technikával egyesiti a két képet a keresöben, hanem, hogy az obi és a film között nincs felcsapodo tükör mint az slr-ben ezért közel lehet tenni az obit a filmhez.


pén. okt. 27, 2006 11:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Babajaga írta:
Minden áll amit leírtál kivéve hogy nem élességállítás van hanem a távmérő eltolt képének fedésbeállítása van. Ez a gép sznoboknak való túlságosan drága, komoly fotós nemigen vesz ilyent. Ez a 1930-as Leica másolata zoomot nem lehet használni a távmérő kizárja.


Mindezek mellet isteni élmény egy távmérös gépet használni, ahogy összeáll a keresöben a két kép egyé, az valami szuper:)

FED-2 forever :)

Egyébként a hátrányai mellet elönyei is vannak a távmérönek, nincs benne tükör (emiatt halk, pici, közel lehet tenni a lencsét a filmhez ezért nagylátoszögben elég jo)


Hát van tükrös távmérő, meg mérőékes távmérő amiben csiszolt prizmák vetítik a két képet.


pén. okt. 27, 2006 8:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. okt. 15, 2006 20:27
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Köszönöm az infókat.
Valószínűleg én sem fogok venni,csak a műszaki beálítottságom (végzettségem) miatt is érdekelt a téma.
Üdv.Kaldi


kedd okt. 24, 2006 14:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Minden áll amit leírtál kivéve hogy nem élességállítás van hanem a távmérő eltolt képének fedésbeállítása van. Ez a gép sznoboknak való túlságosan drága, komoly fotós nemigen vesz ilyent. Ez a 1930-as Leica másolata zoomot nem lehet használni a távmérő kizárja.


Mindezek mellet isteni élmény egy távmérös gépet használni, ahogy összeáll a keresöben a két kép egyé, az valami szuper:)

FED-2 forever :)

Egyébként a hátrányai mellet elönyei is vannak a távmérönek, nincs benne tükör (emiatt halk, pici, közel lehet tenni a lencsét a filmhez ezért nagylátoszögben elég jo)


kedd okt. 24, 2006 11:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://forum.index.hu/Article/showArtic ... a=60382720


hétf. okt. 23, 2006 20:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Minden áll amit leírtál kivéve hogy nem élességállítás van hanem a távmérő eltolt képének fedésbeállítása van. Ez a gép sznoboknak való túlságosan drága, komoly fotós nemigen vesz ilyent. Ez a 1930-as Leica másolata zoomot nem lehet használni a távmérő kizárja.


hétf. okt. 23, 2006 20:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. okt. 15, 2006 20:27
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Sziasztok!
Amatőr kérdéssel fordulok hozzátok.
A Leica M8-ról olvastam híreket,nagyon dicsérték többek között az élességállítás miatt.
Az ára igen borsos,csak érdekelne ez a technika,és a távmérős gépek élességállításának módja.
Amit sikerült eddig kiderítenem (ha tévedek javítsatok ki):
- Nem az objektív által vetített képet látjuk a keresőben.
- Két különálló optika tartozik a keresőhöz (+1 középen)
- Két irányból érkező kép egymásra rétegzésével lehet élességet állítani.
- A háromszögelés elvét használják a távmérésre.
- a két optikai egység egymással szöget zár be,amit az objektívről lehet állítani a távolsággyűrűvel.
- A középső optikai egység egy keretmaszkot vetít a keresőbe,aminek határai megegyeznek az éppen használatos obejektívvel készített kép határaival.
Ezt a keretet lehet állítani manuálisan is,meglehet nézni,hogy az adott téma befogásához milyen objektívet célszerű használni.
- Azt is olvastam valahol,hogy csak 3-4 fókusztávolság állítható be,esetleg extrákkal több,ez szintén nem világos számomra.
- Csak kisebb telék használhatók ezekhez a gépekhez,legalább is ezek még működtetik a távmérőt,a Leica kínálatában 135mm-es objektív a legnagyobb.
- Csak fix objektíveket használnak.
- Előnyök,hátrányok?


hétf. okt. 23, 2006 19:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 17:36
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hello!!

nekem a következő kérdésem lenne:
-ha egy műsoros(tehát már használt kazit) meggyűrt a kamera,hol tdnám dvd-re,vagy kazira kiiratni,mert ugye ha visszateszem a kamerába,nagyon összekoszolja a fejegységet,utána nem is működik.
ötlet?
előre is köszi


szer. okt. 18, 2006 19:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
dimakos47 írta:
van egy fényképezőm(Jenoptik JD 6.0 Z3) és azt szeretném kérdezni, hogy milyen adapter kell hozzá és mennyi lehet egy ilyen? Vagy nincs valakinek feleseleges adaptere vagy kábele amivel le lehet szedni a képeket(nem tudom hogy hívják)?


Na most itt két dolog keveredik össze. Adapter a gépet árammal látja el. Stabilizált adaptert lehet venni ha szabványos a DC dugó, a gép tápfeszültségének megfelelő értékűt. A képeket meg USB kábellel lehet a PC-re átvinni. De lehet USB-s kártyaolvasót is használni.


kedd okt. 17, 2006 16:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:22
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
van egy fényképezőm(Jenoptik JD 6.0 Z3) és azt szeretném kérdezni, hogy milyen adapter kell hozzá és mennyi lehet egy ilyen? Vagy nincs valakinek feleseleges adaptere vagy kábele amivel le lehet szedni a képeket(nem tudom hogy hívják)?


kedd okt. 17, 2006 15:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Benyaa írta:
Hát jah, az sajna nincs. Szal mindenféle képpen csak USB-n tudok rámászni a gépre. Gondoltam van valami progi ilyen célokra.


Nekem pld van Pana 20-asom a video kimenete annak se USB hanem RCA dugó. De nem tudom a video kártyára ráadni mert ahhoz sincs driver.


szomb. szept. 23, 2006 14:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 22:01
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Budakalász
Hozzászólás 
Hát jah, az sajna nincs. Szal mindenféle képpen csak USB-n tudok rámászni a gépre. Gondoltam van valami progi ilyen célokra.


szomb. szept. 23, 2006 14:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Benyaa írta:
Nekem is ilyen kérdésem lenne.
Van egy fujifilm A500-as digit fényképezőm, és tudtok-e valami progit amivel lehet webcamnak használni?


Ha van TV tunered akkor a composite video bemenetre rá lehet adni a jelet persze ha van video kimenet a gépen.


szomb. szept. 23, 2006 14:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 22:01
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Budakalász
Hozzászólás 
Nekem is ilyen kérdésem lenne.
Van egy fujifilm A500-as digit fényképezőm, és tudtok-e valami progit amivel lehet webcamnak használni?


szomb. szept. 23, 2006 13:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 18:30
Hozzászólások: 696
Hozzászólás 
Aosta AR220-as fényképezőt lehet webcam-nek használni?


hétf. szept. 11, 2006 12:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 08, 2006 19:17
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"Namost ahogy én tudom, zoom-olásnál az optikának mozognia kell. Ugye?"

Nem feltétlen. Sőt a kompaktok optikája legtöbbnél belül mozog a tubusban ami csak bekapcsolásnál jön ki. A keresőben azt kell megnézni hogy optikai zoomolásnál változik e a kép. Honnan veszed hogy az a szerviz nem jó. A garancialevélen nem véletlen van az a szerviz megjelölve, nem gondolod?


Mindenképp ellátogatok oda. Egyrészt pont útpan van, másrészt az van megjelölve. Csak nagyon szapulva van a hely az egyik topicban, ennyi.
Köszi a választ! (:


szomb. szept. 09, 2006 8:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Namost ahogy én tudom, zoom-olásnál az optikának mozognia kell. Ugye?"

Nem feltétlen. Sőt a kompaktok optikája legtöbbnél belül mozog a tubusban ami csak bekapcsolásnál jön ki. A keresőben azt kell megnézni hogy optikai zoomolásnál változik e a kép. Honnan veszed hogy az a szerviz nem jó. A garancialevélen nem véletlen van az a szerviz megjelölve, nem gondolod?


pén. szept. 08, 2006 21:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 08, 2006 19:17
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Heló! Lenne 1 leírás és néhány kérdés...

Fuji Finepix S3500-as gépem van. Valamivel több, mint egy éve vettem, a garancia természetesen lejárt. :(

Namost ahogy én tudom, zoom-olásnál az optikának mozognia kell. Ugye?

Én azt vettem észre, mintha a gépből teljesen eltűnt volna az optikai zoom, az objektív nem mozog semmit, csak ki/bekapcsolásnál, s csak digitális zoom van.

A bátyám (kicsit járatosabb foto-témában, mint én) azt javasolta, hogy a garancialevélben megjelölt szervizbe vigyem. Ez pedig a Füredi utcai. Amiről pedig ezen a fórumon nem írt senki jót.

Szóval.. szerintetek mitől lehet ez? (Nem dobáltam, nem úsztattam, nem volt a kutya szájában.) :)
S miylen szervízt tudtok ajánlani, ha már a Füredi utcai nem jó? (Vagy jó? Kérdezzem meg ott is?)
Buta kérdés: ugye eredetileg az optika mozgott zoom-olásnál ennél a gépnél? :oops:


pén. szept. 08, 2006 19:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás Re: Kérés, kérdés
gajdi8 írta:
Sony DCR-DVD 105E videkamerám van. Nagyon gáz a leírása. Továbbá nem adtak hozzás konvertáló illetve videószerkesztő progit, csak Nero expresszt :)

Kérdésem: 2 féle felvételi módban rögzítettem vel az egyik videó mód a másik VR mód. Továbbá a digit fotógépemmel is rögzítettem avi formátumú kisfilmeket. Szeretném az összes filmet 1 DVD-RW-re megírni, azonban nem tudom hogyan kell, egyáltalán lehet -e avi, vr, illetve videó formátumokat egy dvd-re menteni???? Vagy előbb át kellene mpeggé alakítani??? Nem igazán vágom ezt.

Milyen progit kellene letöltenem ehhez??? Továbbá milyen progi a legjobb a videó szerkesztéshez???? Próbálkoztam, de az ifo. illetve a bup. fájlokat nem konvertálja. Vagy azt nem is kell??? Sürgős lenne!!!

Kérlek segítsetek!!!!!


Köszönöm szépen

Először is a VR és a Video formátumok között a lemezstruktúrában van különbség. Mind a kettő MPEG2 videót tartalmaz. A VIDEO mód a hagyományos DVD-VIDEO a VR pedig a Video Recording amit a DVD kamerák, asztali DVD felvevők használnak újraírható lemezre.
Neked pusztán annyit kell tenned, hogy a VR és a Video módban megírt lemezekről berippeled az MPEG2-t (VR módhoz a TMPEG DVD Author, míg a mezei VIDEO módhoz bármilyen egyéb ripper /pld. DVD Decrypter/ programot javaslom. Az AVI állományból készíts szabványos MPEG2-t pld. a TMPGEnc vagy Cinema Craft Encoder (CCE) programmal. Majd ezeket az MPEG2 állományokat beolvasod egy DVD authoring (tartalomszerkesztő) programba (pld. TMPEG DVD Author) és elkészíted a DVD-VIDEO formátumot.

Az IFO és PUB állományok nem tartalmaznak se képet se hangot. Ezek a információs állományok melyekben a lejátszáshoz szükséges információk vannak leírva (chapter pontok, menü belépési pontok, stb.)
A videó és a hang DVD-VIDEO formátum esetén a *.VOB, DVD-VR esetében pedig *.VRO állományokban van.


pén. aug. 25, 2006 9:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 9:06
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Kérés, kérdés
Sony DCR-DVD 105E videkamerám van. Nagyon gáz a leírása. Továbbá nem adtak hozzás konvertáló illetve videószerkesztő progit, csak Nero expresszt :)

Kérdésem: 2 féle felvételi módban rögzítettem vel az egyik videó mód a másik VR mód. Továbbá a digit fotógépemmel is rögzítettem avi formátumú kisfilmeket. Szeretném az összes filmet 1 DVD-RW-re megírni, azonban nem tudom hogyan kell, egyáltalán lehet -e avi, vr, illetve videó formátumokat egy dvd-re menteni???? Vagy előbb át kellene mpeggé alakítani??? Nem igazán vágom ezt.

Milyen progit kellene letöltenem ehhez??? Továbbá milyen progi a legjobb a videó szerkesztéshez???? Próbálkoztam, de az ifo. illetve a bup. fájlokat nem konvertálja. Vagy azt nem is kell??? Sürgős lenne!!!

Kérlek segítsetek!!!!!


Köszönöm szépen


pén. aug. 25, 2006 9:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség