Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 05, 2024 20:46



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Digitalizálás Studio 9 szoftverrel - rossz képminőség 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Köszi, megnézem, akkor így is a dolgokat.
Hát igen, van hogy az ember azt hiszi érti és... :oops:
Na sebaj, nagyjából már képben vagyok. Mindig tanul az ember. :)


csüt. aug. 31, 2006 19:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
audioman írta:
Ezt valóban nem tudtam, h másféle MPEG2-t használnak a DVD készítésnél. :oops:

Valamit félreértettél. Nem másfajta MPEG2-t használnak hanem szerkesztésre nem szoktak MP@ML IBP GOP-os MPEG2-t használni mert a GOP struktúra miatt az élesvágás kivételével csak minőségromlással lehet szerkeszteni. Ha pedig kihasználod azt, hogy MP@ML formátumban maximálisan 15Mbps lehet az MPEG2 akkor meg a DVD-VIDEO formátum kiírásakor kell újratömöríteni mivel DVD-VIDEO esetén a bitráta nem lehet nagyobb mint 9.8Mbps (ha nem rendelkezel komolyabb MPEG2 processzort tartalmazó editor kártyával vagy komolyabb software-es tömörítővel akkor a DVD-re történő letömörítéskor minőségromlással kell számolni).
Mivel a DV kamerák 25Mbps sávszélességű DV AVI-t rögzítenek a kazettára ezért ha a PC-re történő áttöltéskor software-es real time MPEG2 tömörítést végzel akkor mindenképpen minőségromlás lesz. Éppen ezért érdemes a szerkesztésre szánt anyagot DV AVI-ban hagyni és csak a végén a DVD készítésekor tömöríteni MPEG2-be olyan bitrátával amire szükség van.
A szerkesztésre is alkalmas MPEG2 az csak I frame-eket tartalmaz de a csak I frame-es MPEG2 nem írható ki DVD-re mert a DVD-VIDEO szabványban csak GOP-os (IBP) MPEG2 lehet. A csak I frame-es MPEG2 minőségromlás nélkül szerkeszthető.

A fentiek miatt szerkesztésre DV AVI formátumot szoktak használni. Ráadásul a 25Mbps DV egy 2GHz-es P4-en már valósidőben szerkeszthető azaz renderelés nélkül azonnal alkalmazható minden effekt, felirat, filter, stb. (persze ehhez megfelelő szerkesztő program kell /pld. Canopus Edius, Adobe Premiere Pro 2/.
MPEG2 készítésére pedig nézd meg pld. a Canopus Procoder 2 tömörítő programot. Garantálom, hogy tátva marad a szád. A TMPGEnc se rossz de irtózatosan lassú (a Procoder egy 2.4GHz P4-en kicsivel a valósidő felett dolgozik azaz egy 1.5 órás anyag kb. 1.2 óra alatt elkészül (kétmenetes tömörítés esetén is 2.4-2.5 óra alatt végez)


csüt. aug. 31, 2006 18:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás 
Ezt valóban nem tudtam, h másféle MPEG2-t használnak a DVD készítésnél. :oops:
Nem baj, ennyivel is több lettem most.

Viszont nekem még nem volt bajom az MPEG2-vel eddig...


csüt. aug. 31, 2006 9:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
audioman írta:
A digitalizálást én nem aviban csinálnám, mert sztem nem a legjobb eljárás. Én már nagyon régóta MPEG-ben dolgozok, ami sokkal jobb. (gondoljatok bele, nem véletlen használják a kiváló minőségű dvd filmeknél is)

Ezt ugye nem gondolod komolyan?
Ha szerkeszteni is kell az anyagot akkor nem igazán alkalmas az MPEG2 mivel a GOP struktúra miatt nem lehet újratömörítés nélkül szerkeszteni ami ennél a formátumnál mindenképpen minőségromlást eredményez (kivéve élesvágás esetén mert ott csak a GOP-okat kell újraszervezni viszont effektek, feliratok, filterek, stb. használata esetén a szerkesztési ponton a képkockákat újra tömöríti a program ami az MPEG kódolási eljárásból adódóan már minőségromlást eredményez).
Arról nem is beszélve, hogy a DV AVI sávszélessége 25Mbps, az MPEG2 maximum 9.8Mbps lehet (DVD maximum). De még a MP@ML szerinti maximum esetén is csak 15Mbps (ebben az esetben pedig csak újratömörítés után írható ki DVD-re mivel a DVD-VIDEO formátum esetén a maximális bitráta nem lehet nagyobb mint 9.8Mbps).
A DV AVI minőségromlás nélkül szerkeszthető.
Idézet:
gondoljatok bele, nem véletlen használják a kiváló minőségű dvd filmeknél is

Látom nem igazán vagy jártas ezen a területen :)
A DVD-n az MPEG2 az egy végtermék. Maga a szerkesztési anyag Digital Beta, DVCPRO50, DVCAM.
Persze használnak MPEG2-t is rögzítésre a professzionális területen de az az MPEG2 50Mbps sávszélességű és csak I frame-es azaz minden kocka kulcskocka (nem GOP alapú). Ennek az 50Mbps csak I frame-es MPEG2-nek pedig semmi köze az MP@ML MPEG2-höz azaz ahhoz az MPEG2-höz amit a DVD-VIDEO formátumhoz használnak.


csüt. aug. 31, 2006 5:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás 
Én amondó vagyok, hogy ha nem sajnálod a géped, akkor Pinnacle Studio 9-cel, amivel eddig is dolgoztál, dúrd fel az analog videót (max. 12000 kb/s-mal tudod, ha tökéleteset akarsz, akkor azt válaszd) és ne renderelj vele, mert... :? szóval nem a legjobb. Helyette a nyers videót meg tudod nézni a programban, hogy hova rakja, ami k. nagy fájl lesz. De ez nem baj. Szépen beolvasod a Vegas-szal (én azt javaslom, mert k. jó) és azzal renderelj DVD-be! (MPEG2)

A digitalizálást én nem aviban csinálnám, mert sztem nem a legjobb eljárás. Én már nagyon régóta MPEG-ben dolgozok, ami sokkal jobb. (gondoljatok bele, nem véletlen használják a kiváló minőségű dvd filmeknél is)

A Vegas-ban meg is tudod szerkeszteni, mint a Pinnacle-ben is, csak sokkal jobb minőségű átmenetei és szűrői vannak, igaz nehezebb is, de sztem nem vészes. A Vegas renderelés után kapott file-t aztán TMPGEnc DVD Author-ral átnyomod DVD lemezre írható formába! (ki is írja neked)

Régóta dolgozok így és nincs kifogásom rá. (AV és DV videóval is)

A digitális felvételt viszont javaslom kapásból a Vegas-szal feldúrni, mert azért a Vegas kicsit jobb, mint a Pinnacle :D


szer. aug. 30, 2006 10:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Bíró Tamás írta:
Köszönöm szépen a villám gyors választ.
Ezzel biztos el fogok játszani egy ideig mire oda jutok, hogy ismét reagálni tudjak.
Még be kell szereznem a programokat és megismerni őket.
Még egyszer köszönöm szépen.
Szia BT.


VAGY használj Sony Vegast, ami azért jó, mert az mpeg2 kodekje eléggé jó minőségű, ezzel meg tudod spórolni a DV AVI 2x helyigényt, mivel miután megvágtad, ezzel egyből tudod tömöríteni, nem kell DV AVIban visszaírni újra. A DV behúzásra én mindig a windv.mourek.cz -n található 38 Kbyte-os(!) WinDV-t ajánlom, mert snittenként szedi le a videót, azaz ahány snitt annyi fájl, és ez a vágást borzasztóan megkönnyíti.
A minőséged eddig azért volt gagyi, mert realtime tömörítve szedted le az anyagot a kameráról, ami ugye hagy némi kívánnivalót maga után.


kedd aug. 29, 2006 8:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 13:16
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszönöm szépen a villám gyors választ.
Ezzel biztos el fogok játszani egy ideig mire oda jutok, hogy ismét reagálni tudjak.
Még be kell szereznem a programokat és megismerni őket.
Még egyszer köszönöm szépen.
Szia BT.


kedd aug. 29, 2006 7:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Bíró Tamás írta:
Köszönöm szépen a gyors választ !!!

Írnék még egy pár sort, hogy pontosítsam a bennem megfoglmazódottakat.

Egy kis bevezető még a studióról:
Nekem azért volt "szimpatikus" a studio 9, mert mindent megtudott egy személyben (ami azért nagy előny).
1. Analóg és digitális kameráról behúzta az anyagot.
2. Ezt, utána ügyesen meg lehetett szerkeszteni (a szerkesztési része a studio-nak nagyon tetszik: egyszerű, logikus és mindent meg lehet
tenni benne, ami egy otthoni DVD videohoz kellhet).
3. És a szerkesztés után egy DVD-video lemezt is meg tudott csinálni (igaz, hogy borzalmas lassan).

Tehát akkor:
A digitális videot behúzom a firewire kártyán avi-ba (ez, már egy kicsit rögös, mert óriási méretű video fog születni, de talán ezt még meg
tudom oldani).
Ha a studioban megszerkesztem ezt az avi-t -> fényképek,feliratok beszúrása + egyéb csicsa hozzáadás -> utána ezt, a studioval tudom
DVD-videová konvertálni (vagy ekkor is már felléphet a minőség romlás ???).

A Tsunami meg van (de még sosem próbáltam).
Gondolom ez nem tud DVD-video lemezt készíteni (vagy igen ??).


A leveledre reagálva:
Vagy úgy érted, hogy,
1. Húzzam be a videot avi-ba (ezt megtehetem a studio-val vagy már itt is felejtsem el ???).

2. Ezt az avi-t vágjam meg valamivel pl. studioval (de semmi csicsa, csak tisztán video vágás).

3. Ezt a megvágott avi-t a Tsunami-val konvertájam át mpeg-gé ???

4. És ez már lehet az alapja egy studios szerkesztésnek (képek,feliratok, stb ...) amiből, a studio DVD-videot készíthet (vagy felejtsem már el végre a studiot, mert ez "semmire" sem jó)???

5. a DVD-video készítésénél meg lehet adni a bitrátát. Ennek az állítgatása akkor nem okozhat minőségi változást még akkor sem ha a studiot használom (3 Mb v. 7 Mb) ???

DVD authoring program a studio is, vagy mégsem ???
Ha nem ajánlod, akkor mivel próbálkozzak ???


Az analógra visszatérve két mondat erejéig, mivel az analog digitalizálásra is szükségem van:
A TV tuner kártyát csak az RCA video-in felülete miatt használtam (igaz, hogy itt is a studio-val).
Ezen keresztül húztam be a gépbe (ekkor sem avi-ba).

Amit itt szeretnék pontosítani: a DVD asztali felvevő is tud digitalizálni analóg videot ???
És ebben az esetben jó minőségre számíthatok ???

Tanácsodat kíváncsian várom,
köszönöm szépen BT.

Akkor pontosabban fogalmazok.
A digitális kameráról DV AVI-ba húzd be az anyagot. Erre tökéletes a Studio. Szerkeszd meg a studio-val úgy ahogy azt szeretnéd de a végén ne DVD-t készíts belőle hanem exportáld ki DV AVI-ba. Az így kiexportált AVI-t betöltöd a TMPGEnc tömörítőbe és elkészíted a tökéletes minőségű MPEG2-t. Ezt az MPEG2-t betöltöd valamilyen DVD authoring programba (pld. TMPEG DVD Author) és elkészíted a DVD-t. Mivel a DVD-n MPEG2 van ezért itt már nincs semmilyen tömörítés csak a DVD-VIDEO struktúrának a kialakítása.
Azért javasolt a studio-val nem DVD-t hanem DV AVI-t készíteni mert a Studio MPEG2 tömörítő része nem igazán mondható jó minőségűnek. Ha a Studio-t csak szerkesztésre használod és magát az MPEG2-t (DVD) más programmal készíted akkor sokkal jobb minőséget fogsz kapni.
Tehát digitális kameránál a lépések a következők:
1. firewire porton beolvasod a DV AVI-t (Studio programmal)
2. a Studio-val szerkesztesz (feliratok, átmenetek és minden amire szükséged van)
3. DV AVI formátumba exportálod a kész videót azaz nem DVD-t készítesz a Studio-val hanem exportálod DV AVI-ba
4. TMPGEnc, Procoder, stb. MPEG2 tömörítő programmal elkészíted a DVD alapját képező MPEG2-t
5. DVD authoring programmal elkészíted a DVD lemezt (pld. TMPEG DVD Authot)


Igen, az asztali DVD felvevő analóg videó digitalizálására (TV műsor, VHS, S-VHS, Hi8 kamera, videomagnó) és DVD írására van. Azokon a típusokon melyeken van DV bemenet (firewire) az digitális kameráról is képes DVD-t készíteni.
A minőségi felvevők (pld. Pioneer, Panasonic, JVC, stb.) kiváló minőséget készítenek.


hétf. aug. 28, 2006 17:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 13:16
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszönöm szépen a gyors választ !!!

Írnék még egy pár sort, hogy pontosítsam a bennem megfoglmazódottakat.

Egy kis bevezető még a studióról:
Nekem azért volt "szimpatikus" a studio 9, mert mindent megtudott egy személyben (ami azért nagy előny).
1. Analóg és digitális kameráról behúzta az anyagot.
2. Ezt, utána ügyesen meg lehetett szerkeszteni (a szerkesztési része a studio-nak nagyon tetszik: egyszerű, logikus és mindent meg lehet
tenni benne, ami egy otthoni DVD videohoz kellhet).
3. És a szerkesztés után egy DVD-video lemezt is meg tudott csinálni (igaz, hogy borzalmas lassan).

Tehát akkor:
A digitális videot behúzom a firewire kártyán avi-ba (ez, már egy kicsit rögös, mert óriási méretű video fog születni, de talán ezt még meg
tudom oldani).
Ha a studioban megszerkesztem ezt az avi-t -> fényképek,feliratok beszúrása + egyéb csicsa hozzáadás -> utána ezt, a studioval tudom
DVD-videová konvertálni (vagy ekkor is már felléphet a minőség romlás ???).

A Tsunami meg van (de még sosem próbáltam).
Gondolom ez nem tud DVD-video lemezt készíteni (vagy igen ??).


A leveledre reagálva:
Vagy úgy érted, hogy,
1. Húzzam be a videot avi-ba (ezt megtehetem a studio-val vagy már itt is felejtsem el ???).

2. Ezt az avi-t vágjam meg valamivel pl. studioval (de semmi csicsa, csak tisztán video vágás).

3. Ezt a megvágott avi-t a Tsunami-val konvertájam át mpeg-gé ???

4. És ez már lehet az alapja egy studios szerkesztésnek (képek,feliratok, stb ...) amiből, a studio DVD-videot készíthet (vagy felejtsem már el végre a studiot, mert ez "semmire" sem jó)???

5. a DVD-video készítésénél meg lehet adni a bitrátát. Ennek az állítgatása akkor nem okozhat minőségi változást még akkor sem ha a studiot használom (3 Mb v. 7 Mb) ???

DVD authoring program a studio is, vagy mégsem ???
Ha nem ajánlod, akkor mivel próbálkozzak ???


Az analógra visszatérve két mondat erejéig, mivel az analog digitalizálásra is szükségem van:
A TV tuner kártyát csak az RCA video-in felülete miatt használtam (igaz, hogy itt is a studio-val).
Ezen keresztül húztam be a gépbe (ekkor sem avi-ba).

Amit itt szeretnék pontosítani: a DVD asztali felvevő is tud digitalizálni analóg videot ???
És ebben az esetben jó minőségre számíthatok ???

Tanácsodat kíváncsian várom,
köszönöm szépen BT.


hétf. aug. 28, 2006 9:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás Re: Digitalizálás Studio 9 szoftverrel - rossz képminőség
Bíró Tamás írta:
Sziasztok !!!

Egy nagyon nagy problémám van és egy kis segítséget szeretnék kérni.
Biztos vagyok benne, hogy tud nekem valaki tippet adni.
A levelem egy kicsit hosszúnak tünhet, de csak azért mert megpróbáltam minden fontos infót leírni benne.


Digitalizálni szeretnék:
1. analóg kamerával és
2. digitális kamerával felvett családi videokat DVD-re.

A problémám az, hogy nagyon-nagy minőség romlás következik be: mind az analóg és mind a digitális videokon, miután a pc-re behúzom -> a studio 9 szoftverrel.

// már itt megjegyezném hogy próbáltam más szoftverrel is: Ulead Vid.Studio 8 és Adobe Encore, de nekem a studio 9 volt a leglogikusabb és a legkönyebben állítható -> így maradtam annál.

A digit.kamera (Panasonic nv-gs37) nagyon szép képet vesz fel a kazettára, TV-n közvetlenül nézve a képminőség "kiváló".
De amint a studio 9 -> mpeg formátumot készít belőle (firewire csatlakozón keresztül), látványos minőség romlás történik !!!
Függetlenül attól, hogy mekkora kódolási arányt (3Mb/s ; 6Mb/s ; 8MB/s) állítok be neki.

Milyen trükköt kellene bevetnem, hogy a már felvett digitális video folyamot ami a szalagon van -> ugyanolyan minőségbe varázsolja a PC-re mint ahogy azt a kamera felvette ???

Lehet ilyet egyáltalán vagy mondjak le róla és szokjam meg hogy ami a szalagon 100%-san megfelel, az a studio 9 közreműködése után kb. 70%-ra leromlik (egyébként ezt nem tudom megszokni) ???

Ugyanez a bajom a Sony analóg kamera esetében: miután a PC-re kerül a film, a minősége nagyon **** lesz (már bocsi a kifejezésért de tényleg).

Az analóg kameránál:
1. Pinnacle TV tuner kártyát használtam az RCA Video-in csatlakozó miatt (a hangot a hangkártya húzta be a line-in felületen) -> szemmel látható volt a minőség romlás. De miután ezt az mpeg-et DVD video lemezzé átkonvertálta, akkor aztán pláne.
2. Használtam külső USB-s ADS tech nevű csoda hardvert (aminek a processzora digitalizált), de ezzel még rosszabb lett már az mpeg minőség is mint a sima TV kártyával ???!!!


Leírom a használt hardver elemeket:
Sony analóg kamera (típusát nem jegyeztem meg, de szerintem ez nem is fontos)
Panasonic nv-gs37 (digit. kamera)

Több Pc-vel is próbálkoztam de nem hozott sikert -> minden konfigurációnál látható volt a video romlása.
AMD 2800, Celeron 1700, P4 3200 (Hyper thread),
512 MB Ramokkal,
Sata HDD vagy IDE HDD -> mindegy, sehogyan sem az igazi.

Ahogy a fentiekben leírtam, mindent megpróbáltam már, rengeteget harcoltam -> de nem oké.


Mit tanácsoltok mit tegyek, hogy a video minősége ne romoljon ???
Rengeteg időt (és nem kevés pénzt) áldoztam már erre, így ha lehet ne azt tanácsoljátok, hogy vegyek normális külső digitalizálót 50.000-ért, mert több pénzt nem szeretnék rákölteni (főleg, hogy van panasonic kamera ami már eleve digitális).

ÉS !!! -> ez még csak a dolog egyik fele, hogy a benne van a gépben mpeg formátumban -> azt még ugye DVD video lemezzé kell varázsolni - ami még egy átkódolást jelent - és ezután az átalakiás után a video minősége már totál gáz (a digitálisnál és az analógnál is egyaránt).

Kérlek benneteket segítsetek, mert az nagyon el kellne (plusz kíváncsi is vagyok, hogy ilyenkor Szerintetek mi van).

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm.

Leveleteket várva,
Tisztelettel Bíró Tamás.

A DV kamerához használj más MPEG2 tömörítő programot mert ami a studio-ban van az eléggé gyatra. DV (digitális) kamera esetén a lépések a következők:
1. firewire porton húzd át az anyagot DV AVI-ba
2. ha szükséges a szerkesztés akkor ezt megteheted a studio-ban aztán exportáld ki szintén DV AVI-ba
3. jobb minőségű MPEG2 tömörítővel készítsd el az MPEG2-t. pld. TMPGEnc, CCE, Canopus Procoder, stb.

Analóg kameránál a kiváló minőség elérése csak akkor lehetséges ha olyan capture eszközt használsz mely kifejezetten VHS, S-VHS, Hi8 felvételek digitalizálására lett kifejlesztve. Ezekben az eszközökben jelen vannak azok az áramkörök melyek a kiváló eredmény eléréshez nélkülözhetetlenek. Ilyenek pld. a 3D zajszűrés, időalap korrektor (TBC).
A TV tunerek nem alkalmasak erre a feladatra mivel se komolyabb előszűréssel (még az analóg oldalon) nem rendelkeznek és nincs bennük zajszűrés se. Márpedig az MPEG tömörítés nagyon érzékeny a zajra azaz ha nincs kellően előkészítve az anyag akkor igencsak gyatra lesz az MPEG2. PC-s digitalizálásnál ahhoz, hogy igazán kiváló eredményt kapj félprofesszionális capture eszközök kellenek. Ilyenek pld. a Canopus termékei. Viszont ma már jobban jársz ha inkább beruházol egy márkásabb asztali DVD felvevőbe mert ezekben az eszközökben minden benne van ami a kiváló eredmény eléréshez kell.

A DVD-VIDEO elkészítéséhez nem kell az MPEG2-t újratömöríteni mivel a DVD-VIDEO az nem más mint egy speciális struktúrába szervezett formátum mely szabványos 720x576, 704x576, 352x576 felbontású VBR, CBR kódolású (max 9800kbps bitráta) 12 vagy 15 hosszú GOP-okat tartalmazó MPEG2-t tartalmaz. A DVD-VIDEO elkészítéséhez DVD authoring (tartalomszerkesztő) programot kell használni.


szomb. aug. 26, 2006 0:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 13:16
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Digitalizálás Studio 9 szoftverrel - rossz képminőség
Sziasztok !!!

Egy nagyon nagy problémám van és egy kis segítséget szeretnék kérni.
Biztos vagyok benne, hogy tud nekem valaki tippet adni.
A levelem egy kicsit hosszúnak tünhet, de csak azért mert megpróbáltam minden fontos infót leírni benne.


Digitalizálni szeretnék:
1. analóg kamerával és
2. digitális kamerával felvett családi videokat DVD-re.

A problémám az, hogy nagyon-nagy minőség romlás következik be: mind az analóg és mind a digitális videokon, miután a pc-re behúzom -> a studio 9 szoftverrel.

// már itt megjegyezném hogy próbáltam más szoftverrel is: Ulead Vid.Studio 8 és Adobe Encore, de nekem a studio 9 volt a leglogikusabb és a legkönyebben állítható -> így maradtam annál.

A digit.kamera (Panasonic nv-gs37) nagyon szép képet vesz fel a kazettára, TV-n közvetlenül nézve a képminőség "kiváló".
De amint a studio 9 -> mpeg formátumot készít belőle (firewire csatlakozón keresztül), látványos minőség romlás történik !!!
Függetlenül attól, hogy mekkora kódolási arányt (3Mb/s ; 6Mb/s ; 8MB/s) állítok be neki.

Milyen trükköt kellene bevetnem, hogy a már felvett digitális video folyamot ami a szalagon van -> ugyanolyan minőségbe varázsolja a PC-re mint ahogy azt a kamera felvette ???

Lehet ilyet egyáltalán vagy mondjak le róla és szokjam meg hogy ami a szalagon 100%-san megfelel, az a studio 9 közreműködése után kb. 70%-ra leromlik (egyébként ezt nem tudom megszokni) ???

Ugyanez a bajom a Sony analóg kamera esetében: miután a PC-re kerül a film, a minősége nagyon **** lesz (már bocsi a kifejezésért de tényleg).

Az analóg kameránál:
1. Pinnacle TV tuner kártyát használtam az RCA Video-in csatlakozó miatt (a hangot a hangkártya húzta be a line-in felületen) -> szemmel látható volt a minőség romlás. De miután ezt az mpeg-et DVD video lemezzé átkonvertálta, akkor aztán pláne.
2. Használtam külső USB-s ADS tech nevű csoda hardvert (aminek a processzora digitalizált), de ezzel még rosszabb lett már az mpeg minőség is mint a sima TV kártyával ???!!!


Leírom a használt hardver elemeket:
Sony analóg kamera (típusát nem jegyeztem meg, de szerintem ez nem is fontos)
Panasonic nv-gs37 (digit. kamera)

Több Pc-vel is próbálkoztam de nem hozott sikert -> minden konfigurációnál látható volt a video romlása.
AMD 2800, Celeron 1700, P4 3200 (Hyper thread),
512 MB Ramokkal,
Sata HDD vagy IDE HDD -> mindegy, sehogyan sem az igazi.

Ahogy a fentiekben leírtam, mindent megpróbáltam már, rengeteget harcoltam -> de nem oké.


Mit tanácsoltok mit tegyek, hogy a video minősége ne romoljon ???
Rengeteg időt (és nem kevés pénzt) áldoztam már erre, így ha lehet ne azt tanácsoljátok, hogy vegyek normális külső digitalizálót 50.000-ért, mert több pénzt nem szeretnék rákölteni (főleg, hogy van panasonic kamera ami már eleve digitális).

ÉS !!! -> ez még csak a dolog egyik fele, hogy a benne van a gépben mpeg formátumban -> azt még ugye DVD video lemezzé kell varázsolni - ami még egy átkódolást jelent - és ezután az átalakiás után a video minősége már totál gáz (a digitálisnál és az analógnál is egyaránt).

Kérlek benneteket segítsetek, mert az nagyon el kellne (plusz kíváncsi is vagyok, hogy ilyenkor Szerintetek mi van).

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm.

Leveleteket várva,
Tisztelettel Bíró Tamás.


pén. aug. 25, 2006 13:27
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség