Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 11:50



Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ] 
Trust meghibásodás 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 03, 2007 19:22
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Helló! Az izzó lehet,hogy jobban megvilágitotta volna a problémét de nem
ez volt a gond. Szétszedés után látszott, hogy egy árnyékoló vezeték leszakadt. / egy párszor leesett már a készülék/ Már ebben az állapotában is üzemelt,
valószinűleg valamihez hozzáérhetett. Forrasztás és összeszerelés után
stabilan üzemképes. Másnak is lehet ez a gondja. Próbáljátok meg! Mit veszithettek? Pista


szer. feb. 14, 2007 20:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
kovacspista írta:
Szevasztok!! Megjavitottam!!!!!!
Pista.


Hogyan sikerült végül?

csak nem a E27-es izzó volt a probléma kulcsa :wink:


kedd feb. 13, 2007 0:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 03, 2007 19:22
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Szevasztok!! Megjavitottam!!!!!!
Pista.


hétf. feb. 12, 2007 17:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Hát arnyekxxx jól megválaszolta a kérdést.
A lényeg benne van.


csüt. feb. 08, 2007 19:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:

Miért kell azt megmagyarázni hogy minden cég ismeretlenként kezdte és azért futott fel mert jót tudott gyártani? Az elmúlt tíz évben is noname cégek lettek nevesek mert jót tudtak gyártani. Ennek a megértéséhez különleges adottság kell? Ilyent mondani hogy ennek a cégnek rossz a terméke mert noname, butaság. Egy 20 ezer ft-os géptől meg nem azt kell elvárni mint egy 60 ezrestől mert ez is butaság.


Azért ha irnál legalább egyetlen noname céget amelyik az elmult 10 évben neves lett a digitális fotográfia piacon, sokkal elfogadhatobb lenne amit írsz. Vagy példabeiráshoz
Babajaga írta:
különleges adottság kell?


Egyvalamiröl azért ne feledkezz el, pár évtizeddel ezelött egy higtech termék elöállitásához mondjuk a fotozásban egy jo üveggyár kellett az objekivhez, meg egy jo esztergályos a mechanikus alkatrészekhez. Meg pár jo ötlet. Ma ugyanezek kellenek, ez az alap, de ezen felül kell higtech elektronikát és egy olyan képfeldolgozo szoftvert elöállitani, ami gyakran még a nagyoknak, sok évtizedes tapasztalat után se mindig jön össze.

Igen, senki nem várja el egy 20 ezrestöl egy 60 ezres képességeit. Söt, egy 20 ezrestöl istenigazában semmit nem lehet elvárni. de 30tol már vannak minden komoly cégnek teljesen korrekt minöséget nyujto alap gépe, igazán xart egyik nves gyárto se ad el. Meg vannak ugyanennyiért a noname gépek, amik között vannak elfogadhatoak is meg hulladékok is.


Majd el felejtettem:
Babajaga írta:
Nem értettél semmit abból amit írtam, A kártyaolvasó a digitális fotózáshoz tartozik, nem tudtad?


Ja igen, kb annyira hozzá tartozik mint az usb kábel amivel összekötjük a gépeket. Mindegyik annyira kimondottan csak és kizárolag a digitális fotozás eszköze, hogy csak na. És mindegyik ugyanazt a magas technikát igényli az elöállitásához. Aki kártyaolvasot tud gyártani, annak egy fullframes dslr-t már semmiség összedobni.


csüt. feb. 08, 2007 12:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
glad írta:
Babajaga írta:
...A Canon nem volt ismeretlen cég valamikor? Ők már multiként kezdték?...


Ja kb 60 évvel ezelött kezdők voltak ők is és lehet, hogy az első gépeik nem voltak jók, de mi a mában élünk és amai helyzet érint így egy fél évszázados háttér csak erősiti amit mondtam.
Tényleg én se értem hova akarsz kilyukadni. :shock:


Miért kell azt megmagyarázni hogy minden cég ismeretlenként kezdte és azért futott fel mert jót tudott gyártani? Az elmúlt tíz évben is noname cégek lettek nevesek mert jót tudtak gyártani. Ennek a megértéséhez különleges adottság kell? Ilyent mondani hogy ennek a cégnek rossz a terméke mert noname, butaság. Egy 20 ezer ft-os géptől meg nem azt kell elvárni mint egy 60 ezrestől mert ez is butaság.


csüt. feb. 08, 2007 1:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Babajaga írta:
...A Canon nem volt ismeretlen cég valamikor? Ők már multiként kezdték?...


Ja kb 60 évvel ezelött kezdők voltak ők is és lehet, hogy az első gépeik nem voltak jók, de mi a mában élünk és amai helyzet érint így egy fél évszázados háttér csak erősiti amit mondtam.
Tényleg én se értem hova akarsz kilyukadni. :shock:


csüt. feb. 08, 2007 0:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"És hogy kerül ebbe a fotós témába egy kártyaolvaso"

Nem értettél semmit abból amit írtam, A kártyaolvasó a digitális fotózáshoz tartozik, nem tudtad?

A Canon nem volt ismeretlen cég valamikor? Ők már multiként kezdték?


szer. feb. 07, 2007 23:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Másfél hónapja vettem egy kártyaolvasót 2490 ft-ért a legmárkásabb kártyámmal nem hajlandó szóbaállni sőt még a PC-t is kiakasztja. Egy hete az ABC-ben vettem egyet 1490 ft-ért. Hazavittem és láss csodát minden kártyával és a géppel is csodásan megy. Noname, nem tudtam kideríteni hogy ki gyártja, de nagyon jó, Mi van ilyenkor?


Kezdem nem érteni mit akarsz kihozni ezekböl a hozzászolásokból. Azt, hogy a noname jobb mint a márkás? És hogy kerül ebbe a fotós témába egy kártyaolvaso, ami azért messze nem igényel valami marha nagy technikai fejlettséget? Ha egy noname kinai cég tud kártyaolvasot összedobni alkatrészekböl, akkor ez a cég egy canonnal egyenértékü digitfényképezö elöállitására is képes lesz?


szer. feb. 07, 2007 22:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Másfél hónapja vettem egy kártyaolvasót 2490 ft-ért a legmárkásabb kártyámmal nem hajlandó szóbaállni sőt még a PC-t is kiakasztja. Egy hete az ABC-ben vettem egyet 1490 ft-ért. Hazavittem és láss csodát minden kártyával és a géppel is csodásan megy. Noname, nem tudtam kideríteni hogy ki gyártja, de nagyon jó, Mi van ilyenkor?


szer. feb. 07, 2007 21:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Ingyen javítja a hibás Konica Minolta Dynax 5D és 7D tükörreflexeseket a Sony "

Hát igen a márka az jó.


szer. feb. 07, 2007 20:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 03, 2007 19:22
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Szevasztok! Jólvan na, veszek másikat!!!!! Mondtam, hogy ezzel értek egyet!! Az izzót nem lehet bótba megvenni, akkor már lenne, egyébként
akkumulátortöltő áramkorlátja és egyben autómatája is. Tudom meglehet oldani másképpen is de ezzel az izzóval tökéletesen működött
kb, 15 évig, tudjátok, hátha..... Pista..


szer. feb. 07, 2007 18:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
glad írta:
. Ehhezképest arányaiban nem találsz tömegében olyan panaszokat, hogy pl tönkre ment a canonom, sőt inkább egy ilyen kuriózumnak hangzik.


Sajnos a nagy márkáknál is elöfordul tömeges hiba, jellemzöen valami hibás szériás alkatrész miatt. Egy idöben a canonnál olvastam rengetegeg meghibásodásrol valamelyik A7x gépnél, amikor a gép errorozott és kintmaradt az objektivje. Aztán ott van a sony CCD, amit igen sok márkánál használnak, és tömegesen pusztulnak miatta az 5megapixeles sonyccd-s gépek. Mondjuk itt jöhet képbe a komolyabb név, nem tudom a trustoknál hogy áll a garancián tuli javitás, de pl a sony a döglött ccd-s gépeknél garanciaidön kivül is ingyen javitja az ilyen hibában szenvedö gépeket. Meg a minota is az ezzel a ccd-vel szerelt gépeit. Az más kérdés, hogy az én A1-em lassan fél éve pihen a minolta szervizben ezzel a hibával, de jo esélyem van rá, hogy a gép eredeti árához közeli összeget kapjak kártéritésnek, ami tekintve a gép 3 évvel ezelötti 230e-ftos árát, azért nem olyan rossz:)


szer. feb. 07, 2007 15:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Engem összeségében csak az zavart itt, hogy a tudatos vásárlás teljes hiánya, ami magyar átlagban nem lenne meglepő, de elméletileg az internetet használók jól tájékozottak.

babajaga: A fotó az a ritka kivétel ahol az elméleted nem áll, mert egy jó gép ismérve az rengeteg tényező amit az olcsó noname gépeknél az ára miatt kisporolnak, de arnyekxx jól öszefoglalta a lényeget.
Ami meg még ide kivánkozik, csak nézd meg, hogy hászor több Nikon, Canon vagy Fuji gép van forgalomban mint pl Trust. Ehhezképest arányaiban nem találsz tömegében olyan panaszokat, hogy pl tönkre ment a canonom, sőt inkább egy ilyen kuriózumnak hangzik.
Azért fél évszázados szakmai tudást ne hasonlítsuk össze egy alkatrészeiből összeraktott tákolmányal.

A Trust meghibásodás persze hogy hasra csapás, mert ilyenről sajnos nincs statisztika Magyarországon. Ahogy arról se hogy hány hauser háztartási gép megy gajra idő elött.
De az arányt a profi gyártó hoz képest igen is fentartom.
Eddig három ismerősömnek volt Trust gépe, de mind :!: uygan ezzel a hibával halt be 2 éven belül.
Ez azért kissé elgondolkoztató.

Kovácspista:
Ha neked a trust kiválló képeket csinál az még kevés ha beadja a kulcsot. Minden esetre nézd meg egyes márkás gépekkel készült teszt képeket és lehet, hogy megváltozik a véleményed a minőségről.
Persze nem a verőfényes napsütésbe ksézült képeket kell nézegetni, mert ott arányaiban kevesett tud fényképezni az ember és ott még a mobilom is tud türhető képeket.


szer. feb. 07, 2007 0:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"hol lehet kapni 24V/400W-os izzót E27-es menettel"

Mihez kell? Mert ez testvérek között is 17 Ampert vesz fel. Tyúkot akarsz keltetni? Ez halogén legalább?


kedd feb. 06, 2007 23:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 14, 2004 17:03
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
kovacspista írta:
hogy hol lehet kapni 24V/400W-os izzót E27-es menettel.


Bótba! :lol: :lol: :lol: :lol:


kedd feb. 06, 2007 23:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 14, 2004 17:03
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
kovacspista írta:
Szevasztok! Szép kis vita kerekedett itt a gépem körül. .


Szeva Fater! Ez a fórum világa! :D

Egyébként gyönyörű képet készített! Egy kicsit tovább analizálta a megszokottnál de attól még jó volt.

Üdv.:Ppeetike


kedd feb. 06, 2007 23:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"hol lehet kapni 24V/400W-os izzót E27-es menettel"

Na ilyenről viszont nem hallottam bevallom férfiasan.


kedd feb. 06, 2007 19:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 03, 2007 19:22
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Szevasztok! Szép kis vita kerekedett itt a gépem körül. Nem védtem a trustot, és nem védeném ha bármilyen márka lenne is!!! Én csak szerényen érdeklődtem hátha valaki már túl van ilyen problémán! Hozzá kell tennem azértt. Nem rossz minőségű gépről van szó!! Kiválló képeket csinált, és bizony más "neves márkák" meghibásodott példányaival találkoztam már ,
de rossz trust-rol az enyémet kivéve még nem hallottam. Miind mondottam szegről-
-végről szakmabeli vagyok és a szórakoztató elektrónikában - amiket javitok- nagyon sok negativ meglepetés vár a neves márkáknál és sok pozitiv az un. noném eszközöknél. Tehá számomra csak rossz készülék van.
Mindegyik beadja a kulcsot akármi is az és akármi a neve, sőtt az idő sem
játszik szerepet! Én csak azért kérdeztem, hogy hátha... Inkább valaki azt árulja el , hogy hol lehet kapni 24V/400W-os izzót E27-es menettel. Előre is köszönöm. Pista.


kedd feb. 06, 2007 19:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Babajaga írta:
Tudod az is vicces hogyha széjjelszedsz egy noname gépet a másik gépekben levő alkatrészeket talákod meg benne. És miért? Mert alkatrészeket nem bütykölnek arra van gyártóbázis és megvásárolhatóak. A noname gyártóknál a külső burkolatot gyártják és a tervezés az övék, de néha az is feltűnően hasonlít márkás gépre. Viszont ha akármelyik márkás gépet megnézed ázsiai gyártót találsz. Az én Pentax 100-am optikája vietnami háza fülöp-szigeteki, nesze neked márkás gép! Az unokaöcsém Canonja Japán, az enyém Malayziai volt, és észrevehetően gyengébb volt a másiknál, nesze neked márka!


Az a nagy különbség, hogy vannak cégek amik komoly innovácot hajtanak végre a fototechnikában, szoftvert fejlesztenek sok évtizedes optikai, fototechnikai, képfeldolgozási tapasztalatokkal a hátuk mögött és vannak, amelyek megveszik az alkatrészt kilóra, összeraknak valami gépet belöle, rátesznek valami szoftot, hogy mégis azért kijöjjön valami kép a gépböl.
Lehet akár azonos alkatrészekböl épitett is a márkás meg a gagyi is, a befektetett szellemi töke a gagyi fölé tudja emelni a márkásat. Ettöl persze még a márkásban is tönkremehet a tucatalkatrész de nagyobb az esélye, hogy rendesen tesztelt, kiprobált alkatrészeket épitenek bele.


Tudod engem az akasztott ki mikor valaki rámondta hogy a Trustnál 10% a meghibásodás míg a márkánál 1 ezrelék. Ezt hasraütésre mondta, mert nem állt rendelkezésére semmi adat. Évekkel ezelött volt egy Sony CD olvasó botrány ahol 30% volt a szervízek adatai szerint a meghibásodás.
Aztán volt a Sonynak kiugró hibája CCD vonalon is. Mivel a noname gép is jó alkatrészekből állhat tartozunk az igazságnak hogy valós adatot mondunk. Az alkatrészgyártók akkor tudnak olcsóbban gyártani ha nagyobb darabszámot adnak el, és ez kihat a márkás gépek árára is. És valamit még ne felejtsünk el minden márka valamikor nonameként kezdte és azért tudott felfutni mert képes volt jót csinálni. Ma is van nem egy jó cég amely tíz évvel ezelött ismeretlenként kezdte.


kedd feb. 06, 2007 18:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Tudod az is vicces hogyha széjjelszedsz egy noname gépet a másik gépekben levő alkatrészeket talákod meg benne. És miért? Mert alkatrészeket nem bütykölnek arra van gyártóbázis és megvásárolhatóak. A noname gyártóknál a külső burkolatot gyártják és a tervezés az övék, de néha az is feltűnően hasonlít márkás gépre. Viszont ha akármelyik márkás gépet megnézed ázsiai gyártót találsz. Az én Pentax 100-am optikája vietnami háza fülöp-szigeteki, nesze neked márkás gép! Az unokaöcsém Canonja Japán, az enyém Malayziai volt, és észrevehetően gyengébb volt a másiknál, nesze neked márka!


Az a nagy különbség, hogy vannak cégek amik komoly innovácot hajtanak végre a fototechnikában, szoftvert fejlesztenek sok évtizedes optikai, fototechnikai, képfeldolgozási tapasztalatokkal a hátuk mögött és vannak, amelyek megveszik az alkatrészt kilóra, összeraknak valami gépet belöle, rátesznek valami szoftot, hogy mégis azért kijöjjön valami kép a gépböl.
Lehet akár azonos alkatrészekböl épitett is a márkás meg a gagyi is, a befektetett szellemi töke a gagyi fölé tudja emelni a márkásat. Ettöl persze még a márkásban is tönkremehet a tucatalkatrész de nagyobb az esélye, hogy rendesen tesztelt, kiprobált alkatrészeket épitenek bele.


kedd feb. 06, 2007 17:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Tudod az is vicces hogyha széjjelszedsz egy noname gépet a másik gépekben levő alkatrészeket talákod meg benne. És miért? Mert alkatrészeket nem bütykölnek arra van gyártóbázis és megvásárolhatóak. A noname gyártóknál a külső burkolatot gyártják és a tervezés az övék, de néha az is feltűnően hasonlít márkás gépre. Viszont ha akármelyik márkás gépet megnézed ázsiai gyártót találsz. Az én Pentax 100-am optikája vietnami háza fülöp-szigeteki, nesze neked márkás gép! Az unokaöcsém Canonja Japán, az enyém Malayziai volt, és észrevehetően gyengébb volt a másiknál, nesze neked márka!


kedd feb. 06, 2007 11:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
glad írta:
Babajaga írta:
... Ilyen meghibásodás bármelyik márkánál előfordult....


Ezt nem mondod komolyan!
Azért vannak arányok.
A Trust esetében 1000ből 100
Egy Nikon esetében 1000ből 1
Nagyon nem meindegy!


Ezt a meghibásodást honnan vetted? Nincsenek tele a fórumok a Trust hibáival. Ez csak egy gép, hol a többi? Ne hasraütéssel mondjunk látszatadatokat.


kedd feb. 06, 2007 9:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
PPeetike írta:
...Miért nem írják rá, hogy ez egy **** és ezért ennyi!! ...


Rávolt írva.
Az árcimkére és a mindenhol (az internet világában élünk vagy mi) leelenőrizhető technikai háttére. :twisted:


kedd feb. 06, 2007 1:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
PPeetike írta:
Szerintem se a Trustot védte!! Csak attol, hogy egy gyengébb minőséget vett
még elvárhatná, hogy legalább 2 évig működjön! :!:
Miért nem írják rá, hogy ez egy **** és ezért ennyi!! :twisted:

Az igaz, hogy kuka és venni egy újat! :?


Dehogy nem azt védte, hisz minőséget várt el tőle.
És a gyenge minőség vásárlása pont azt jelenti, hogy nem várhatod el, hogy meddig működjön.

Nem rég beadta a kulcsot egy év után a piritos sütöm.
Nem háborogtam, mert noname volt, (hülye és csóró voltam) ezt kinálta az ára.
Jó ha havi 3x volt használva... :(

Ha valaki Trustot vesz az a gyenge kép minőségen felül az olcsó árért kalkulálja bele, hogy bármikor kuka.
Ez van, minden ez felett csak naivság :twisted:


kedd feb. 06, 2007 1:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Babajaga írta:
... Ilyen meghibásodás bármelyik márkánál előfordult....


Ezt nem mondod komolyan!
Azért vannak arányok.
A Trust esetében 1000ből 100
Egy Nikon esetében 1000ből 1
Nagyon nem meindegy!


kedd feb. 06, 2007 1:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
PPeetike írta:
Szerintem se a Trustot védte!! Csak attol, hogy egy gyengébb minőséget vett
még elvárhatná, hogy legalább 2 évig működjön! :!:
Miért nem írják rá, hogy ez egy **** és ezért ennyi!! :twisted:

Az igaz, hogy kuka és venni egy újat! :?


Nem írhatják rá mert ez csak egy gép és a többi működik. Egy gép tönkremeneteléből nem lehet kijelenteni hogy minden Trust rossz. Ilyen meghibásodás bármelyik márkánál előfordult.


hétf. feb. 05, 2007 18:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 14, 2004 17:03
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Szerintem se a Trustot védte!! Csak attol, hogy egy gyengébb minőséget vett
még elvárhatná, hogy legalább 2 évig működjön! :!:
Miért nem írják rá, hogy ez egy **** és ezért ennyi!! :twisted:

Az igaz, hogy kuka és venni egy újat! :?


hétf. feb. 05, 2007 17:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
glad írta:
de te egy "noname" kamú gyártó mundérját véded.


Nekem nem tünt ugy, hogy nagyon védené a trustot:)
Remélem megfogadja a tanácsokat és az uj gépe canonnikonfujiolympuspanasonicsony lesz. Az más kérdés, hogy ezek is lerohadhatnak, de legalább addig fényképeket lehet velük késziteni :)


vas. feb. 04, 2007 22:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Amúgy 2 haverom is így járt.
Az egyik megfogadta a tanácsomat és vett 25ezerért egy Fuji compactot, a másik meg simán eldobta, mert a mobilja jobb képet csinál mint a trust. :)
Sokat elárul....


vas. feb. 04, 2007 22:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
kovacspista írta:
Sziasztok! Köszönöm a tanácsokat . Kivettem az elemeket, de az nem használt! Mivel szegről-végröl szakmabeli vagyok tisztában vagyok a
javitás nehézségeivel, és azokkal a véleményekkel értek egyet, amelyek
az új vásárlására buzditanak. Ez a tendencia ma már szinte minden elek-
trónikai eszközre jellemző. Egy TV-be való proci esetenként többe kerülhet
mint a komplett TV! Mivel ez az első gépem volt vennem kellett hozzá
akkumulátorokat és ezekhez töltőt és bővitő kártyát is. Legalább ezeket
nem kell újra megvenni!! Azért kérdeztem meg mert, sosem lehet tudni
hátha valaki túl van hasonló gondon. Mégegyszer kösz. Pista.


Pedig nem volt az rossz tanács, hogy dobd el és vegyél újat.
Tudod, akár igazad is lenen ezzel a levezetéssel, ha most egy Canon, Nikon vagy Olympos gépről beszélnénk, de te egy "noname" kamú gyártó mundérját véded.
Vegyél egy rendes gépet aztán azt örizgetheted évtizedekeig, de akkor ne filléreskedj!
Foózásnál ez amúgy se célszerű.
Ma már néhány tízezerért korekt gépeket lehet kapni...


vas. feb. 04, 2007 22:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 03, 2007 19:22
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok! Köszönöm a tanácsokat . Kivettem az elemeket, de az nem használt! Mivel szegről-végröl szakmabeli vagyok tisztában vagyok a
javitás nehézségeivel, és azokkal a véleményekkel értek egyet, amelyek
az új vásárlására buzditanak. Ez a tendencia ma már szinte minden elek-
trónikai eszközre jellemző. Egy TV-be való proci esetenként többe kerülhet
mint a komplett TV! Mivel ez az első gépem volt vennem kellett hozzá
akkumulátorokat és ezekhez töltőt és bővitő kártyát is. Legalább ezeket
nem kell újra megvenni!! Azért kérdeztem meg mert, sosem lehet tudni
hátha valaki túl van hasonló gondon. Mégegyszer kösz. Pista.


vas. feb. 04, 2007 20:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás Re: Trust meghibásodás
kovacspista írta:
Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy van egy Trust 1210-es fényképezőgépem és 1,5 évesen tönkrement!

Nem lehet bekapcsolni, nem jelenik meg a kijelző, nem ismeri fel a számítógép csak ledek villognak de nem mindig ugyanúgy!!!

Van-e valami ötlet mert a szervizben ha csak megnézik az is csak 5000.- píz! :cry:

Ha esetleg szoftver hiba, hogyan lehetne lecserélni?

Üdv.: Pisti


Javaslat: amit javitásra költenél abbol vegyél egy fényképezögépet amit olyan cég gyárt amelyik tud fényképezögépet gyártani.


vas. feb. 04, 2007 0:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: Trust meghibásodás
kovacspista írta:
Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy van egy Trust 1210-es fényképezőgépem és 1,5 évesen tönkrement!

Nem lehet bekapcsolni, nem jelenik meg a kijelző, nem ismeri fel a számítógép csak ledek villognak de nem mindig ugyanúgy!!!

Van-e valami ötlet mert a szervizben ha csak megnézik az is csak 5000.- píz! :cry:

Ha esetleg szoftver hiba, hogyan lehetne lecserélni?

Üdv.: Pisti


Szoftvert nem lehet csak úgy elővenni valahonnan ha nem is írtak hozzá, márpedig még ennél komolyabb gépekhez sincs mert ha kimerítették a gép tudását minek írnának másikat. Nincs ember aki vizsgálat nélkül megmondhatná pontosan mi a baj az is lehet hogy a processzor ment tönkre. Azt kipróbáltad hogy kiveszed belőle az elemeket majd újból visszatéve próbálod indítani? Mindenesetre az alaphelyzet ha valami komolyabb baja van akkor a javítás áráért kapsz egy új gépet. Ha egyáltalán elvállalja valaki is javítani.


szomb. feb. 03, 2007 21:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 03, 2007 19:22
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Trust meghibásodás
Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy van egy Trust 1210-es fényképezőgépem és 1,5 évesen tönkrement!

Nem lehet bekapcsolni, nem jelenik meg a kijelző, nem ismeri fel a számítógép csak ledek villognak de nem mindig ugyanúgy!!!

Van-e valami ötlet mert a szervizben ha csak megnézik az is csak 5000.- píz! :cry:

Ha esetleg szoftver hiba, hogyan lehetne lecserélni?

Üdv.: Pisti


szomb. feb. 03, 2007 19:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 35 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség