Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 12, 2024 10:30



Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
Digitális camcorder vásárlás - hol tart a technika? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
kalanti írta:
Kössz, és nem is olyan húzós az ára, 220 alatt megáll...Bár Hong-kongból csak 550 euró lenne, de macerás a vám meg az áfa fizetés... ráfizetés:-)
Mindenki miniDV kazettásat ajánlott, ha szerkesztgetni is szeretném, lehet hogy ez a 3CCD-jével nyerő lenne....

A 3 CCD, optikai képstabilizátor, Leica objektív, fókuszgyűrű, stb. ezek mind önmagukért beszélnek.


csüt. márc. 15, 2007 16:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 11, 2007 18:50
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kössz, és nem is olyan húzós az ára, 220 alatt megáll...Bár Hong-kongból csak 550 euró lenne, de macerás a vám meg az áfa fizetés... ráfizetés:-)
Mindenki miniDV kazettásat ajánlott, ha szerkesztgetni is szeretném, lehet hogy ez a 3CCD-jével nyerő lenne....


csüt. márc. 15, 2007 16:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás Re: Kamera vásárlás
kalanti írta:
Akkor még egy kérdésem lenne, mi a vélemény, véleményetek egy
Panasonic NV-GS500 EG-S kameráról? És jelent-e valamit az "EG-S" vagy
mind az ami NV-GS500? Mert hol így látom, hol "EG-S" nélkül?
És egyáltalán milyen a kamera úgy általában?
üdv
kalanti

Ez egy kiváló kamera.


csüt. márc. 15, 2007 16:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 11, 2007 18:50
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Kamera vásárlás
Akkor még egy kérdésem lenne, mi a vélemény, véleményetek egy
Panasonic NV-GS500 EG-S kameráról? És jelent-e valamit az "EG-S" vagy
mind az ami NV-GS500? Mert hol így látom, hol "EG-S" nélkül?
És egyáltalán milyen a kamera úgy általában?
üdv
kalanti


csüt. márc. 15, 2007 14:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
kalanti írta:
Jaj istenem, mindegyikkel van valami buktató, most adtam el az XM2-met lehet hogy rosszul tettem ? Mert azért az fontos lenne hogy lehessen szerkeszteni is a felvett anyagot... és csont nékül...
Ezek szerint a JVC GZ MG67 se az igazi? Nem lehet elég okos az ember ezügyben... meg másban se:-)
Előre is meg utólag is köszönöm a jótanácsokat
kalanti

Ha számodra fontos a jó szerkeszthetőség akkor mindenképpen DV kamerát javasolt venni.
Idézet:
most adtam el az XM2-met lehet hogy rosszul tettem ?

Nagyon rosszul tetted. Ugyan a JVC optikájának kicsivel nagyobb a fényereje de egy XM2-től megszabadulni egy mezei SD MPEG2 kamera kedvéért szerintem nagy butaság.


szer. márc. 14, 2007 14:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
MaD írta:
Egyébként az új, HDV felbontású kamerák is vagy mpeg2, vagy AVCHD (mpeg4) formátumban rögzítenek, így az egyszerű szekeszthetőségnek lassan búcsút mondhatunk...

Azért a HD-t nem célszerű egy kalap alá venni az SD MPEG2-vel. A HD 19Mbps-60Mbps. Az SD MPEG2 rögzítést végző kamerák pedig max. 8.5Mbps-ben rögzítenek (az SD MPEG2 kameráknál még az asztali DVD felvevők is jobbak hiszen ott legalább XP módban ki van használva a szabvány adta 9.8Mbps maximum).


szer. márc. 14, 2007 14:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
kalanti írta:
Jaj istenem, mindegyikkel van valami buktató, most adtam el az XM2-met lehet hogy rosszul tettem ? Mert azért az fontos lenne hogy lehessen szerkeszteni is a felvett anyagot... és csont nékül...
Ezek szerint a JVC GZ MG67 se az igazi? Nem lehet elég okos az ember ezügyben... meg másban se:-)
Előre is meg utólag is köszönöm a jótanácsokat
kalanti


Beáldoztál egy közel broadcast minőséget produkáló (bár régi és nagy) DV kamerát annak reményében, hogy egy "modern", kicsi kamerától ugyanazt a minőséget kapd vissza? Attól tartok, nem fogsz jobban járni.
Egyébként az új, HDV felbontású kamerák is vagy mpeg2, vagy AVCHD (mpeg4) formátumban rögzítenek, így az egyszerű szekeszthetőségnek lassan búcsút mondhatunk...


szer. márc. 14, 2007 9:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 11, 2007 18:50
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Jaj istenem, mindegyikkel van valami buktató, most adtam el az XM2-met lehet hogy rosszul tettem ? Mert azért az fontos lenne hogy lehessen szerkeszteni is a felvett anyagot... és csont nékül...
Ezek szerint a JVC GZ MG67 se az igazi? Nem lehet elég okos az ember ezügyben... meg másban se:-)
Előre is meg utólag is köszönöm a jótanácsokat
kalanti


szer. márc. 14, 2007 7:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Pepi írta:
De ez is MPEG2-ben rögzít. Az MPEG2 azért problémás mert ha szerkeszteni is szeretnéd a rögzített anyagot akkor számolnod kell a minőségromlással mivel a szerkesztés miatti újratömörítés MPEG2 esetében mindenképpen minőségromlással jár. MPEG2 kamera akkor jó ha a rögzített anyagot szerkesztés nélkül szeretnéd DVD-re írni.


Ez így van, de ha mindenáron mpeg2-t szeretne, akkor a HDD-s modellek jobb alternatívát képviselnek, mint a DVD-sek. Illetve azt tegyük hozzá, hogy ha a szerkesztés alatt csupán elésvágásokat értünk, akkor még nem kell újratömöríteni az egész anyagot. Azt pedig már korábban leírtam, hogy ne várjunk egy realtime tömörítéstől olyan minőséget, mint amit egy DV anyag (esetleg többlépéses) PC-n történő tömörítése adhat.


kedd márc. 13, 2007 8:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
kalanti írta:
Kössz a jótanácsot, nem is tudja a fotomarket csak egy-két hét mulva szállítani, helyette nézegettem egy JVC GZ-MG67 kamerát, kicsivel drágább csak, de ez tetszene...
Mi a véleményed?
előre is köszönöm..
Kálmán Anti

De ez is MPEG2-ben rögzít. Az MPEG2 azért problémás mert ha szerkeszteni is szeretnéd a rögzített anyagot akkor számolnod kell a minőségromlással mivel a szerkesztés miatti újratömörítés MPEG2 esetében mindenképpen minőségromlással jár. MPEG2 kamera akkor jó ha a rögzített anyagot szerkesztés nélkül szeretnéd DVD-re írni.


hétf. márc. 12, 2007 16:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
kalanti írta:
Kössz a jótanácsot, nem is tudja a fotomarket csak egy-két hét mulva szállítani, helyette nézegettem egy JVC GZ-MG67 kamerát, kicsivel drágább csak, de ez tetszene...
Mi a véleményed?
előre is köszönöm..
Kálmán Anti


Az nem rossz, de az idei változata ennek GZ-MG255 néven fut (ez 30 Gbyte, MG275 a 40 Gbyte), itt valamit reszeltek a képfeldogozón, illetve ergonómikusabb lett a kezelés. Sógoroknál 600€ környéke, itthon nem tudom, hogy mennyi.


hétf. márc. 12, 2007 13:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 11, 2007 18:50
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kössz a jótanácsot, nem is tudja a fotomarket csak egy-két hét mulva szállítani, helyette nézegettem egy JVC GZ-MG67 kamerát, kicsivel drágább csak, de ez tetszene...
Mi a véleményed?
előre is köszönöm..
Kálmán Anti


hétf. márc. 12, 2007 9:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás Re: Kamera vásárlás
kalanti írta:
Hello mindenkinek!
Akkor az utóbbi néhány hozzászólást figyelembevéve, értsem úgy hogy egy most kinézett Canon DC-22, helyett inkább egy szalagos miniDV kamerával kacérkodjak?
De ha úgy kétszáznál nem-igen szeretnék többet áldozni, akkor mit ajánlanátok?
üdv
kalanti


Annak ellenére, hogy ez a DC-22 nem rossz kamera, én a helyedben meggondolnám, hogy a 20 perc / lemez kapacitás elfogadható-e, illetve az mpeg2 szerkesztésével járó macera, minőségromlás.

Ennyi pénzért a miniDV vonal legjobb kameráját megkapod bármely márkánál.


hétf. márc. 12, 2007 8:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 11, 2007 18:50
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Kamera vásárlás
Hello mindenkinek!
Akkor az utóbbi néhány hozzászólást figyelembevéve, értsem úgy hogy egy most kinézett Canon DC-22, helyett inkább egy szalagos miniDV kamerával kacérkodjak?
De ha úgy kétszáznál nem-igen szeretnék többet áldozni, akkor mit ajánlanátok?
üdv
kalanti


vas. márc. 11, 2007 18:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
zsukov írta:
Üdv Mindenkinek!

Olyan ügyben kérném a segítségeteket hogy digitális kamerát akarok venni, és egy kicsit össze vagyok zavarodva hogy most dvd-set vagy hdd-s kamerát vegyek inkább. Az electroworldben kipróbáltam mindkét fajtát, de nem igazán láttam különbséget. Ha valaki ezekhez, örömmel venném ha felvilágosítana.

Köszi szépen


Ha e kettő közül kell választani, akkor HDD. De a miniDV jelenleg jobb minőséget biztosít olcsóbban; tény, hogy többet kell vele dolgozni.


hétf. márc. 05, 2007 8:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 04, 2007 22:12
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!

Olyan ügyben kérném a segítségeteket hogy digitális kamerát akarok venni, és egy kicsit össze vagyok zavarodva hogy most dvd-set vagy hdd-s kamerát vegyek inkább. Az electroworldben kipróbáltam mindkét fajtát, de nem igazán láttam különbséget. Ha valaki ezekhez, örömmel venném ha felvilágosítana.

Köszi szépen


vas. márc. 04, 2007 22:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 28, 2007 9:22
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Jászberény
Hozzászólás 
Szia MaD!
1997-ben vásároltam akkor csúcsminőségnek számító VHS camcordert.
Rengeteget "kinlódom", hogy digitalizálhassam a felvételeket, de hatalmas minőségromlással tudom csak digitalizálni.
Az elmúlt évben viszont vásároltam egy20Gb merevlemezes kamerát.
Lassan egy éve használom,de nagyon meg vagyok vele elégedve.
Én is gondolkoztam Mini DV-én,de úgy gondoltam elegem van a kiskazetta vásárlásokból ami nem kis pénz.Ha viszont DVD-re rögzítő megoldást választod,akkor meg a DVD-et nem győzöd vásárolni.
JVC kamerámnak egyetlen hátránya van, hogy a menüje nem magyar nyelvű,de van hozzá részletes magyar nyelvű leírás.Egyszerre 4,5h-ás felvétel is készíthető vele. Összekötve a PC-vel pillanatok alatt át lehet írni,s a mellékelt programmal szerkeszteni lehet,s kiírni DVD-re.Az ára sem mellékes, mert a net-et böngészve akcióban 30-40GB kamerát 200 körül lehet venni,de a 20GB-os 160 körül kapható.
Jó vásárlást,s majd jó videózást.


vas. feb. 18, 2007 20:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás Re: Digitális camcorder vásárlás - hol tart a technika?
toldacuccotfan írta:
Sziasztok!

Szeretnék venni egy digitális camcordert, abban kérnék tanácsot, hogy hol tart a technika. Majd egy éve kiraboltak és az akkor elvitt kamerával nem voltam elégedett (Canon MV 690 vagy 700 volt) Ami nem tetszett benne, az hogy a felvételek minőségét mindig gyengének éreztem. Ez a 800.000 pixeles felbontás technikai korlátja miatt van vagy más az ok? Mi a legjobb elérhető képminőség 200e HUF alatt? Van fejlődés azóta? Másik kérdés, hogy a miniDV kazettás rögzítésnél van már jobb, elérhető árú alternatíva? (Bár az megfelelt.)

Előre is köszönöm.


Ma már több megapixeles képérzékelőkkel is készülnek kamerák, illetve sok "3CCD"-s modell is található a felsőbb kategóriákban. Ezek egyértelműen jobb felbontást és szebb színeket produkálnat, mint a régi géped. A standard miniDV-n kívül van ugye a DVD-re rögzítő megoldás, de az felejtős, mivel a realtime tömörítés meglátszik a képminőségen. Illetve a technika a HDV, azaz nagyfelbontású videó irányába tart, ez akár 1920x1080-as felbontást jelent a 720x576-tal szemben. Itt nem nagyon alakultak ki még az ipari szabványok, úgyhogy van aki HDD-re, van aki miniDV szalagra, van aki DVD, vagy memóriakártyára rögzít, és a formátum is változó lehet gyártónként. (Így a feldolgozószoftverek piacán is elég kusza a kép). Ha ma akarnál kamerát venni, én egy 3CCD-s miniDV-re beszélnélek rá.


hétf. feb. 12, 2007 8:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 13:54
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Digitális camcorder vásárlás - hol tart a technika?
Sziasztok!

Szeretnék venni egy digitális camcordert, abban kérnék tanácsot, hogy hol tart a technika. Majd egy éve kiraboltak és az akkor elvitt kamerával nem voltam elégedett (Canon MV 690 vagy 700 volt) Ami nem tetszett benne, az hogy a felvételek minőségét mindig gyengének éreztem. Ez a 800.000 pixeles felbontás technikai korlátja miatt van vagy más az ok? Mi a legjobb elérhető képminőség 200e HUF alatt? Van fejlődés azóta? Másik kérdés, hogy a miniDV kazettás rögzítésnél van már jobb, elérhető árú alternatíva? (Bár az megfelelt.)

Előre is köszönöm.


vas. feb. 11, 2007 9:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 19 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség