Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 21, 2024 21:47



Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Halszem előtétlencse 58-52 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: Halszem előtétlencse 58-52
victor_h írta:
Hi!
Adott egy SONY DSC-H5 masina, szeretnék hozzá beszerezni egy halszem előtétlencsét, de ahogy néztem 58mm-es foglalattal nem nagyon lehet kapni. Viszont 52-essel igen... és létezik olyan is hogy 58-52mm átalakító.
Kérdés ezzel kapcsolatban:
ha egy ilyen 52es csodát rárakok akkor ki tudom attól még használni a teljes képméretet.. vagy a sarkokon lesz valamiféle holttér?
Előre is köszi az építő jellegü válaszokat.


Létezik Raynoxban menet szűkítő de 99% hogy még az 58-as menetű is vignettálna az 52-es szinte biztos. Nem véletlen hogy a legtöbb nagylátószögű 0,7x- es. Nekem van egy Kenko 0,38-as nagylátószögű feltét és van 58-52 szűkítő is de el kellene jönni Fehérvárra megnézni és ha megfelel 15-ért megkapod. Tel: 22/332795

Ez nem halszem mert még nem görbíti a vonalakat de a legnagyobb látószögű és még az is lehet hogy a te géped optikájához jó


vas. feb. 11, 2007 21:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 17:35
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Halszem előtétlencse 58-52
Hi!
Adott egy SONY DSC-H5 masina, szeretnék hozzá beszerezni egy halszem előtétlencsét, de ahogy néztem 58mm-es foglalattal nem nagyon lehet kapni. Viszont 52-essel igen... és létezik olyan is hogy 58-52mm átalakító.
Kérdés ezzel kapcsolatban:
ha egy ilyen 52es csodát rárakok akkor ki tudom attól még használni a teljes képméretet.. vagy a sarkokon lesz valamiféle holttér?
Előre is köszi az építő jellegü válaszokat.


vas. feb. 11, 2007 20:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség