Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 08, 2024 6:48



Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Canon EOS30D vs. CanonEOS400D 

Canon EOS30D vs. CanonEOS400D
A szavazás kedd jún. 19, 2007 11:50-kor befejeződött.
Canon EOS30D 50%  50%  [ 2 ]
CanonEOS400D 50%  50%  [ 2 ]
Szavazatok száma : 4

Canon EOS30D vs. CanonEOS400D 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Nana! :D :D


szer. máj. 16, 2007 19:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
nord írta:
Ott igen, bocsi én Nikonban számoltam. :)


Hát igen, a rossz szokásoktól nehéz szabadulni.... :twisted: :lol:


szer. máj. 16, 2007 12:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Ott igen, bocsi én Nikonban számoltam. :)


szer. máj. 16, 2007 7:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
nord írta:
Az ötvenes nem igazán a klasszikus portréobjektív, ugyanis a gyujtótávolság (ekv. 75mm) kicsit rövid ehhez.


30D-n 1,6 szorzóval nem ekv 80mm az 50-es?


kedd máj. 15, 2007 20:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
korynna írta:
Most olvastam vissza: hibás volt a kötőszó....nem meg hanem vagy akart lenni.....de vrom további segítséget ha van még számomra:D Pontosan melyiket is ajánlod portéra?


f1.8 elég portréra, mert ennél erősebb mélység éleségre érzékenységre nincs szükség ott szerintem.
És én is fix 50mm használok portrézni, amire tökéletes az obi.

A Kitet pedig feleges volt megvenni hozzá, mert amíg a 400D nél ez 10e pénz addig a 30D-nél a duplája vagy több ugyan ez az obi.
Én a vázat 50mm f1.8-al vettem meg és a nagylátószög miatt szereztem be késöbb egy használt kit obit 10ezerért.

Ez mellet egy sigma 28-70 F2.8-4.5 van általános célra.


kedd máj. 15, 2007 20:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Az ötvenes nem igazán a klasszikus portréobjektív, ugyanis a gyujtótávolság (ekv. 75mm) kicsit rövid ehhez.
Ekv. 85mm-től fölfelé beszélünk portréobjektívről, ez alatt inkább csak olyat lehet csinálni ezzel, amin nem csak az arc, fej van rajta, hanem minimum félig a mellkas. Ha túl közel mész az ötvenessel, hogy csak a fej legyen rajta, torzulni fog a kép...
Persze, ha nem akarsz közeli arc-képeket csinálni, akkor az ötvenes nagyon jó lesz.

Kifejezett portréra a 85mm f1.8 vagy a 100mm f2 tökéletesen kiváló objektív, a képminőségükre nem lehet panasz, még pixelvadászoknak se! :D


csüt. máj. 10, 2007 18:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 26, 2007 14:08
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Most olvastam vissza: hibás volt a kötőszó....nem meg hanem vagy akart lenni.....de vrom további segítséget ha van még számomra:D Pontosan melyiket is ajánlod portéra?


csüt. máj. 10, 2007 18:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Hát igen, két ötvenes fölösleges. :)
Az 1.8-assal óvatosan, az építési minősége csapnivaló, és akkor még finoman fogalmaztam. A fókusza lassú, de legalább jó hangos, és megvétel előtt alaposan le kell tesztelni, hogy pontosan fókuszál-e. -> legjellemzőbb hátránya a sz-r építési minőségnek...
Az 1.4-es mindenben jobb nála, ha hosszú távra akarsz obit venni, akkor inkább ezt válaszd.


csüt. máj. 10, 2007 17:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
korynna írta:
Igen azzal van csomagban, de hát nem érdekel most már ez annyira mivel találtam a Vaterán egy EF 50/1,8 20 ezereért meg egy 50/1,4 ha jól emlékszem 60 ezerért ha ezek meglesznek mikor megjön az összes cucc és tényleg jól számoltam akkor ezeket is megveszem és kész:D legalább is remélem h ilyen mosolygós leszek tőle:D


Minek vennél 2 fix 50es obit? Ha a kitobi képétöl nem kapsz kiütést akkor elég a 20ezres fix, azzal is uj távlatokat kapsz képminöségileg. A maradék pénzböl meg vegyél valami kistelét, az 50mm portrézáshoz eléggé határeset. Nekem volt valami 30ezres gagyizoomom, ha jol emlékszem 28-105 vagy ilyesmi, még ez is sokkal jobb volt a kitnél képminöségben, és ezzel az átfogással már rendesen lehetett portrézni.


csüt. máj. 10, 2007 14:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 26, 2007 14:08
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Igen azzal van csomagban, de hát nem érdekel most már ez annyira mivel találtam a Vaterán egy EF 50/1,8 20 ezereért meg egy 50/1,4 ha jól emlékszem 60 ezerért ha ezek meglesznek mikor megjön az összes cucc és tényleg jól számoltam akkor ezeket is megveszem és kész:D legalább is remélem h ilyen mosolygós leszek tőle:D


csüt. máj. 10, 2007 12:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
korynna írta:
A sima alapot rendeltem rá elsőre ami acsomagban van....jó tudom, hogy nem sokat ér de megrendeltem a stúdió cuccokat is és hát megéátom mennyi marad ha jól kalkuláltam és nem csábulok el egyéb, fele annyira fontos hülyeségekért akkor talán marad annyi, hogy ne kelljen sunnyognom ha valaki megnézi agépet:D

Köszönök mégegyszer mindet!!!!!


Ha a 18-55 jár hozzá, az megalázoan **** obi. Nem igazán értem, hogy a legnagyobb nevü cég hogy engedheti meg magának, hogy ilyen szemetet adjon kitbe (illetve értem, a canon uber alles hozzáállás miatt a hulladékot is eladhatják, megveszi a jonép)


szer. máj. 09, 2007 23:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 26, 2007 14:08
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
A sima alapot rendeltem rá elsőre ami acsomagban van....jó tudom, hogy nem sokat ér de megrendeltem a stúdió cuccokat is és hát megéátom mennyi marad ha jól kalkuláltam és nem csábulok el egyéb, fele annyira fontos hülyeségekért akkor talán marad annyi, hogy ne kelljen sunnyognom ha valaki megnézi agépet:D

Köszönök mégegyszer mindet!!!!!


szer. máj. 09, 2007 21:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Idézet:
Abszolute elfogulatlan vagyok Leicát szeretnék!

Pedig az zajosabb :twisted:


Analogot!


szer. máj. 09, 2007 19:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Idézet:
Abszolute elfogulatlan vagyok Leicát szeretnék!

Pedig az zajosabb :twisted:


szer. máj. 09, 2007 18:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Azért egy 30D-hez jobban illene egy 50/1.4 :)


szer. máj. 09, 2007 18:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
akki írta:
Ezek a "kis" optika kiegészítők teszik bármely mai Canon dslr-t előrébb a többi márkánál.

Aztán lehet megszeppenni, vagy egy életre Canont választani. :)


Az a szép, amikor az elfogulatlan felhasználótól kapja az ember a javaslatot :D :D :D :D :D :D


Abszolute elfogulatlan vagyok :) Leicát szeretnék!


szer. máj. 09, 2007 18:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
korynna írta:
Köszönök minden segítséget, megszületett a nehéz döntés.....30D Ha minden igaz holnap hozza is a futárfiú:D

Köszönöm a stúdiófelszereléses linkeket, a mikrosat.hu nagyon tetszik a cfotóspedig nagyon jó:D

köszönet mégegyszer mindenért.


Nagyszerű!
Bár nem írtad, hogy milyen optika lesz hozzá, s ha még nem késő, ajánlom a használt (átlag 20 körül) Canon EF 50/1,8mKII-öt kezdésnek. Ez ugymond a "kötelező" minimum obi.

Üdv


szer. máj. 09, 2007 18:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 26, 2007 14:08
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Köszönök minden segítséget, megszületett a nehéz döntés.....30D Ha minden igaz holnap hozza is a futárfiú:D

Köszönöm a stúdiófelszereléses linkeket, a mikrosat.hu nagyon tetszik a cfotóspedig nagyon jó:D

köszönet mégegyszer mindenért.


kedd máj. 08, 2007 12:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://pixinfo.com/cikkek/samsung_gx-10.9


hétf. máj. 07, 2007 19:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
korynna írta:
Köszönöm azt hiszem ilyesmire vártam, egyébként:D
Este fellépek megnézem az árakat is........stúdió felszereléshez tudok segíteni....címmel lehetőleg web oldallal stb????????:D

köszönöm


megfizethetö kategóriában pl:

http://mikrosat.hu
http://www.hunbright.hu

a valimex termékeket amik nagyon olcsók, csak nagyon hobbi használatra javasolja minden hozzáértö.


Igényesebb felhasználáshoz meg jopénzért:
http://www2.tripont.hu/hu/products/foto ... 4b5b413da6

http://www.edigital.hu/home.php?cat=803


vas. máj. 06, 2007 12:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
akki írta:
Ezek a "kis" optika kiegészítők teszik bármely mai Canon dslr-t előrébb a többi márkánál.

Aztán lehet megszeppenni, vagy egy életre Canont választani. :)


Az a szép, amikor az elfogulatlan felhasználótól kapja az ember a javaslatot :D :D :D :D :D :D


vas. máj. 06, 2007 11:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 26, 2007 14:08
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Köszönöm azt hiszem ilyesmire vártam, egyébként:D
Este fellépek megnézem az árakat is........stúdió felszereléshez tudok segíteni....címmel lehetőleg web oldallal stb????????:D

köszönöm


szomb. máj. 05, 2007 11:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
korynna írta:
Most nézegetteme gy kicsit. Mi a vélemyényetek a canon EF 75-300 III F4-5,6 telezoomos obijáról, nagyon trágya? Árba viszont kifejezetten barátságos.

Az a baj, hogy stúdióval indítanék, de esüvő is szerepel a terveimben, ezeket már csinátam eddig is de hát hozzánemértőknek szépek az eddigi képeim is de minél mélyebbre ásom amgama a témában annál szembetűnöbbek a hibáim.

Igen egyébként harácsolnék amit tudok, amit nem azt meg meg vennék....akár használtan is. Az igazság az, hogy nem akarok egyenlőre teljes gőzzel.."menő" kategóriás lenn, hiszen még rengeteg tapaszatalatot kell szereznem addig meg én úgy gondolom nem költök igazán drága dolgokra. Ha szakmailag utolérem magam majd akkor és mivel tervezünk még egy gyereket ezért a kisérleti fázisra van még 4 évem:D De addig szeretném megismerni a képességeimet és dolgoznék is persze....hogy legalább a fótós kiadásaimat fedezzem valamiből:)



Csak vélemény:) :
Egyből jót kell venni, ez a legolcsóbb út!
Canonhoz ha zoom kell:

alulra 24-105/4L
feljebb 70-200/4L
középre, portréra, 100/2,8 macro USM, vagy cropos váznál EFS60.
felülre 300/4L, 400/5,6L
És nem kell elvetni a 400D-t, hanem ki kell próbálni. Az írott tesztek, főleg ha magyar oldalon fordul elő, erős fenntartással kezelendő.
Egyébbként a fenntebb említett 400D teszt végén olvasható a lényeg, miszerint a képminőség nagyon jó.
Ezek a "kis" optika kiegészítők teszik bármely mai Canon dslr-t előrébb a többi márkánál.
Ha meg csak eltérő márkájú vázakat kívánok összemérni, akkor minimum ugyanazt azt obit teszem fel teszt célra, például Tamron 17-50 canon mount, és mondjuk Nikon vázra szintén Tamron 17-50 nikon mount obikat, és még azt hiszem Pentax, s Minolta véggel is létezik ez az obi.
Aztán lehet megszeppenni, vagy egy életre Canont választani. :)



Üdv


szomb. máj. 05, 2007 8:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 26, 2007 14:08
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Most nézegetteme gy kicsit. Mi a vélemyényetek a canon EF 75-300 III F4-5,6 telezoomos obijáról, nagyon trágya? Árba viszont kifejezetten barátságos.

Az a baj, hogy stúdióval indítanék, de esüvő is szerepel a terveimben, ezeket már csinátam eddig is de hát hozzánemértőknek szépek az eddigi képeim is de minél mélyebbre ásom amgama a témában annál szembetűnöbbek a hibáim.

Igen egyébként harácsolnék amit tudok, amit nem azt meg meg vennék....akár használtan is. Az igazság az, hogy nem akarok egyenlőre teljes gőzzel.."menő" kategóriás lenn, hiszen még rengeteg tapaszatalatot kell szereznem addig meg én úgy gondolom nem költök igazán drága dolgokra. Ha szakmailag utolérem magam majd akkor és mivel tervezünk még egy gyereket ezért a kisérleti fázisra van még 4 évem:D De addig szeretném megismerni a képességeimet és dolgoznék is persze....hogy legalább a fótós kiadásaimat fedezzem valamiből:)


pén. máj. 04, 2007 12:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
korynna írta:
Amúgy az olvasottak alapján a Sonyval szimpizek legkevésbbé nem mintha tudnám miért valahogy a cég maga nem szimpatikus.


A sony nekem se szimpi mint márkanév, de az R1-el kategoriát teremtettek és hatalmasat alkottak. Továbbra is tartom, hogyha studióba portrézni kell gép, arra ideális, föleg ha nem akarsz félmillát elkölteni gépre/obira. Ha esküvö, sport, nagytelés madarászás nem szerepel a közeli terveidbe, akkor a legjobb választás lenne. A másik sony, az A100 meg a fényképezögépggyártoként nem kicsit komoly cég a Minolta kvázi terméke, (kis szines info, az elsö autofokuszos obit a minolta gyártotta) mivel a sony egy az egybe megvette a minolta dslr üzletágát gyárastol, fejlesztésestöl, mérnököstöl.

Studiofelszerelés alatt mit értessz?
Komplett studio vakukkal, állványokkal, ernyökkel, soft-boxokkal, hátterekkel, háttértartoval? Mert ez sokszázezer lesz, vagy barkácsolás.


hétf. ápr. 30, 2007 23:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 26, 2007 14:08
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Elolvastam a fent ajánlott 400D tesztet, elment tőle a kedvem :cry:
Tényleg nem tudnádzok nekem segíteni stúdió felszerelést hol tudok jó áron beszerezni????? Nem vágyom a legújabb hyper menőkre, csak jók legyenek.


hétf. ápr. 30, 2007 21:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 26, 2007 14:08
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Köszönöm szépen a segítséget a segítő szándékot, de most mégjobban megvagyok zavarodva, most már nem csak 400D vs30D hanem sony r1 vs A100+ Pentaxk10D........cak akpkodom a fejem.
Elképzelésem nincs mért nekem még mindig a 400D a legszimpibb (tényleg nem tudo miért) De ehhez melyik obit ajánlanátok a műtermi fotózáshoz és melyiketa szabdtéri portréhoz?
Amúgy az olvasottak alapján a Sonyval szimpizek legkevésbbé nem mintha tudnám miért valahogy a cég maga nem szimpatikus. A Pentax viszont átvette nálam a30D helyét....irányítsatok kérlek tovább jövő héten döntenem kell:( :(


hétf. ápr. 30, 2007 20:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
hosszú :)


hétf. ápr. 30, 2007 20:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
OFF

akki írta:

ha olvastad mit írtam, akkor ott van zárójelben, hogy nekem "ez jön le", másnak biztos más. Én elfogadom a te véleményed, bár ha visszaolvasod a saját állításaidat, írásaidat az indexen, mondjuk 2005 nyarától, meg fogsz lepődni magadon.
Nem kívánok semmit sem bizonyítani, sem megmondani a frankót, pusztán a topicnyitó kérdésére a 400D mellett tettem le voksomat, 30D ellenében.


Ezzel kezdted:
akki írta:
Hát, kaptál sok szép ötletet, de ha fontos a képminőség is, maradj a Canon mellett


Majd ennyivel tudtad alátámasztani:

akki írta:
A jobb képminőség Canon esetében nem feltétlen csak a zajban nyilvánulhat meg, ezt aki nem látja, tök mindegy mit vesz.


Én is elfogadom bárki véleményét, de ha azt kvázi tényként közli, nem véleményként, akkor kérni szoktam hozzá valami érvelést is. Aztán ha nincsennek érvek, akkor kapom a személyeskedést:

akki írta:
bár ha visszaolvasod a saját állításaidat, írásaidat az indexen, mondjuk 2005 nyarától, meg fogsz lepődni magadon.


ON


hétf. ápr. 30, 2007 16:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
akki írta:
RAW-ban fotózva oda csüröd-csavarod ahova akarod. Zaj szempontból peddig még a 300D-is jobb a 400-nál, sőt!, még a 30D-nél is jobb a 300D.
A jobb képminőség Canon esetében nem feltétlen csak a zajban nyilvánulhat meg, ezt aki nem látja, tök mindegy mit vesz.



Mint ahogy az összes gép képét rawban ugyanugy lehet alakitani tehát aki kompaktgép szerü mesterkéltet akar az bármelyikböl tud olyat csinálni (viszont én a 300D képéböl rawbol se tudtam igazán természeteset, mig a 7D képe defaultbol jpg-ben is egyezik a természettel)



Ha definiálnád, hogy a canon képminöség szerinted miben jobb (ha nem a szinvilág és a zaj) mint a többi, azt szerintem megköszönnénk. Élességben? obifüggö
Dinamikában? kackac
Sznobságban/márkanévfüggésben? Ebben biztos.


ha olvastad mit írtam, akkor ott van zárójelben, hogy nekem "ez jön le", másnak biztos más. Én elfogadom a te véleményed, bár ha visszaolvasod a saját állításaidat, írásaidat az indexen, mondjuk 2005 nyarától, meg fogsz lepődni magadon.
Nem kívánok semmit sem bizonyítani, sem megmondani a frankót, pusztán a topicnyitó kérdésére a 400D mellett tettem le voksomat, 30D ellenében.


vas. ápr. 29, 2007 23:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Érdemes megnézni a Pixinfo(canon club) 400D tesztjét. Ha már ők felhívják erre a figyelmet, akkor ezt a típust nem igazán érdemes választani szubjektív képminőség ide vagy oda:
http://pixinfo.com/cikkek/canon_eos-400d.6

SPOT fénymérés van már a 400D-ben???


vas. ápr. 29, 2007 14:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Tudtok valamit a Canon 40D megjelnéséről?


vas. ápr. 29, 2007 14:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
akki írta:
RAW-ban fotózva oda csüröd-csavarod ahova akarod. Zaj szempontból peddig még a 300D-is jobb a 400-nál, sőt!, még a 30D-nél is jobb a 300D.
A jobb képminőség Canon esetében nem feltétlen csak a zajban nyilvánulhat meg, ezt aki nem látja, tök mindegy mit vesz.



Mint ahogy az összes gép képét rawban ugyanugy lehet alakitani tehát aki kompaktgép szerü mesterkéltet akar az bármelyikböl tud olyat csinálni (viszont én a 300D képéböl rawbol se tudtam igazán természeteset, mig a 7D képe defaultbol jpg-ben is egyezik a természettel)


Ha definiálnád, hogy a canon képminöség szerinted miben jobb (ha nem a szinvilág és a zaj) mint a többi, azt szerintem megköszönnénk. Élességben? obifüggö
Dinamikában? kackac
Sznobságban/márkanévfüggésben? Ebben biztos.


vas. ápr. 29, 2007 11:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
RAW-ban fotózva oda csüröd-csavarod ahova akarod. Zaj szempontból peddig még a 300D-is jobb a 400-nál, sőt!, még a 30D-nél is jobb a 300D.
A jobb képminőség Canon esetében nem feltétlen csak a zajban nyilvánulhat meg, ezt aki nem látja, tök mindegy mit vesz.


vas. ápr. 29, 2007 8:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás Re: Canon EOS30D vs. CanonEOS400D
akki írta:

Hát, kaptál sok szép ötletet, de ha fontos a képminőség is, maradj a Canon mellett. 400D-t csak vázként, markolattal lehet ajánlani.
Objektívnek studioba EFS60 macrot ajánlanék,
alulra peddig egy Tamron 17-50-et.
Egyébbként 100 k expora tervezett zárt kapott, csak kevés hirveréssel.
A Nikonok, s a D200, D80 nekem is tetszik, jobban meg vannak csinálva, csak kompaktgép szerű, mesterkélt képük van. (nekem ez jön le)

Üdv


Azért ez erösen vitatható, de minimum izlés kérdése, én pl picit rosszul voltam a 300D-m szinvilágátol. Amiben jobb a canon "képminöség" az a magasabb ison kicsit kevesebb zaj. Viszont ki fog 800iso felett fotozni studioban? Aki meg iso 400ig lát zajkülönbséget, annak megveregetem a vállát.


szomb. ápr. 28, 2007 21:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás Re: Canon EOS30D vs. CanonEOS400D
sikariel írta:
Sziasztok!

Kérlek benneteket segítsetek nekem, hogy milyen gépet érdemes venni a 200-300e forint körüli kategóriában? PL.:Canon EOS30D, CanonEOS400D?
Illetve, milyen objektívet érdemes kezdésnek venni, amennyibe 1-nél többre jelenleg nem futja? : )
Abban sem vagyok biztos, hogy kezdő -de lelkes- fotósként érdemes ilyen,-viszonylag komoly- gépre beruházni.
Mi a véleményetek?

Segítségeteket előre is köszönöm!



Hát, kaptál sok szép ötletet, de ha fontos a képminőség is, maradj a Canon mellett. 400D-t csak vázként, markolattal lehet ajánlani.
Objektívnek studioba EFS60 macrot ajánlanék,
alulra peddig egy Tamron 17-50-et.
Egyébként 100 k expora tervezett zárt kapott, csak kevés hirveréssel.
A Nikonok, s a D200, D80 nekem is tetszik, jobban meg vannak csinálva, csak kompaktgép szerű, mesterkélt képük van. (nekem ez jön le)

Üdv


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára akki szomb. ápr. 28, 2007 22:52-kor.



szomb. ápr. 28, 2007 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
De ha jövőre is tervez, akkor az R1 necces lehet a későbbiekben, amikor más objektív kellene...


Akkor majd vesz egy akkori tükröset és az R1-et meghagyja studiózni. Még mindig jobban jár, mintha most vegy egy 400D-t kitobikkal, vagy venne átalakitot meg m42-es obikat és azon a kis kuksilukon át probálna manuálfokusszal éles képet csinálni.
Mivel kiemelten a studiózás szerepelt a kérdésben, erre szvsz az R1 a legjobb és egyben legolcsobb megoldás. Ezen kivül hétköznapi helyzetekben is tökéletes lenne neki. Aztán ha eszébe jut, hogy esküvön meg sportversenyeken is fotózzon, vagy megkivánja a nagytelézést, akkor jöhet a tükrös váz, de a studióban portrézni továbbra is használhatja az oda ideális gépet.

Nekem d7d-van de egyre erösebb a belsö kényszer venni egy r1et studiózásra. Drágább lenne venni egy hasonló obit a 7d-re mint az R1 (most egy 24-105 van befogva), nem mindegy, hogy a studioban az ember számolja hányszor csattan a tükör és mindegyikkel közelebb kerül a zárcsere (ez egy belépö gépnél hatványozottan számit) vagy lehet nyomni a képeket számolatlanul, és tényleg sokal kényelmesebb hajlás helyett lentebb tartott géppel komponálni. Vagy nyomni a PS-ben a perspektiva korrekciót:)


szomb. ápr. 28, 2007 13:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
De ha jövőre is tervez, akkor az R1 necces lehet a későbbiekben, amikor más objektív kellene...


szomb. ápr. 28, 2007 12:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
korynna írta:
Látom többen is vagytok ma:D
Még mindig az alap kérdée, mit tegyek portré fotózáshoz, stúdiómunkára melyik gépet milyen obit ajánlotok kb 400D árában? a megapixelen fedeztem ma fel, hogy kit+ 18-50+55-200+ markolat=250.000....ez azért nem rossz ár, vagy igen??????? A helyzet az, hogy azért vagyok oda az "olcsó" gépért mert most rendezem be astúdiót is és az sem egy nyalóka árában van :cry: Megőrülök úgy örlődöm mit is tegyek:D


Szerintem vegyél egy sony R1-et. 10Mp, baromi jo minöségü obi, studioba tökéletes átfogás, ami egyébként hátrány egy tükröshöz (gyenge fényél rosszabb AF és magas iso-n nagyobb zaj) az studioban nem igazán gond (studioban van fény és nem kell iso 1600at használni), olcsobb mint egy hasonlo tudásu obi pl a 400D-re, és ami igen kényelmes lehet, az a gép tetejére felhajthato lcd. Nem kell görnyedni vagy térdelni, ha perspektivatorzulás nélkül akarsz fotozni, hanem ugy lehet vele komponálni mint a "régi nagy" gépeken.
Nemrég volt Szipál Mártonnal valami bulvármusor a tévében, abban pl ö is egy R1-et használt a studioban. Valamit tudhat az öreg:)

Ha érdekel a képminöség (márpedig ha studiozol, akkor az eléggé fontos) akkor elfelejted a kiteket, ami obikat kitben adnak, azok jok egy turistának városnézést kattingatni, de igényes studioképekhez nem. Ha azt a képminöséget tükrösböl ki akarod hozni, minimum 2 R1 árát rá kell költened.


szomb. ápr. 28, 2007 0:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://m42.povlab.org


pén. ápr. 27, 2007 21:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Idézet:
most rendezem be astúdiót

Itt is a leggyengébb láncszem elve érvényesül. Ha rossz az optika, akkor hiába vettél stúdiót.

Javaslom inkább a Sony A100 vagy Pentax D100 vázakat és hozzá egy NEM kitobit, hanem Fix objektívet objektíveket.
Pl A100+ 50mm 1.7 minolta jó párosítás portréhoz. Portréhoz felejtsd el a vario(zoom) objektíveket.
Ha nagyon költség érzékeny vagy akkor egy m42-es átalakító plusz egy jó állapotú Zeiss objektív(Carl Zeiss Jena Flektogon 20mm f/2.8-22.0, Carl Zeiss Jena Flektogon 35mm f/2.4-22.0, Carl Zeiss Jena Pancolar 55mm f/1.4-16.0, Carl Zeiss Jena Pancolar 75mm f/1.4-22.0 )
Ár/értékben ezeknél jobb objektívet portréhoz nehezen találsz.


pén. ápr. 27, 2007 21:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nyilván bármilyen **** eladnának, amit ők forgalmaznak, ezért nem adok túl sokat a véleményükre, inkább Titeket- szakembereket- kérdezlek...
Tudom, hogy elég hozzánemértőek a kérdéseim, úgyhogy kösz a türelmet, de kitartás, mert kérdezek még... :wink:


pén. ápr. 27, 2007 19:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 26, 2007 14:08
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Látom többen is vagytok ma:D
Még mindig az alap kérdée, mit tegyek portré fotózáshoz, stúdiómunkára melyik gépet milyen obit ajánlotok kb 400D árában? a megapixelen fedeztem ma fel, hogy kit+ 18-50+55-200+ markolat=250.000....ez azért nem rossz ár, vagy igen??????? A helyzet az, hogy azért vagyok oda az "olcsó" gépért mert most rendezem be astúdiót is és az sem egy nyalóka árában van :cry: Megőrülök úgy örlődöm mit is tegyek:D


pén. ápr. 27, 2007 18:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Idézet:
Ők a 400D ről győzködtek,

Szerintem is felejtsd el ezt a boltot. Nagy lehúzos banda lehet. Így természetesen azt ajánlják amit el akarnak passzolni.
OFF: pl ma Budapesten alig lehet bemenni olyan számtech boltba, ahol a "mit ajánlanak?" kérdésre ne lehúzó válasz érkezne! Remélem a fotósbóltok nem ebbe az irányba haladnak.


pén. ápr. 27, 2007 15:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Hát az én Pentaxom **** megy mindegyik AF optikával pedig használtak.


pén. ápr. 27, 2007 13:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Babajaga írta:
http://digifenykep.hu/index.php?link=shop%2Fshop.php&topic=description&product_id=2906&topic_id=68

Itt 39 optika van. A Sigma majdnem minden optikája van Pentaxhoz is.

A Sigmák jók a többi (Canon, Nikon) vázhoz is, de őszintén szólva nem nagyon ajánlanék senkinek Sigma obikat. Egy-két kivételtől eltekintve (pl. 150mm f2.8 macro) elég gyengék... a 18-50 f3.5-5.6 a 18-125, a 18-200, a 24-70 mind olyan objektív, aminek akkor örül legjobban az ember, amikor eladja őket. ;)
A jónak mondott zoomjaikat vásárlás után kalibráltatni kell (18-50 f2.8 17-70 f2.8-4.5), hogy ne legyenek fókuszproblémáik... a legújabb darab, az 50-150 is ilyen - másik fórumban egy fotós a hetedik(!) darabot tudta megvenni, ami gyárilag jól működött. És egy 180ezer forintos objektívről beszélünk! :roll:


pén. ápr. 27, 2007 9:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
sikariel írta:
Sziasztok!

Szia Babajaga! Olvastam, hogy Pentaxod van, bennem is egyre jobban "érik" egy K10D, viszont a boltban ahol meg akartam venni, erősen elbizonytalanítottak, mondván"nincs magyarországi képviselet, nehézkes szervízelés, drága alkatrész, obik kis választéka stb. Ők a 400D ről győzködtek, de én minden felsorolt érv ellenére úgy érzem, a pentax jobb választás. Te/Ti mit gondolsz/gondoltok? :)

K10D ellenében 400D?? Felejtsd el azt a boltot...

----------

Ha a topicnyitó hozzászóláshoz nyúlunk vissza (2-300ezer Ft 1 obival), akkor a már felmerült K10D-n kívül egyet tudnék mondani:
az pedig a Nikon D80.
Ráadásul ehhez normális kitobjektívet kapsz (18-70mm), ellentétben a 400D nevetséges 18-55-ösével... (mondjuk a Pentaxé se sokkal jobb. ;) )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nord pén. ápr. 27, 2007 9:56-kor.



pén. ápr. 27, 2007 9:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://digifenykep.hu/index.php?link=sh ... opic_id=68

Itt 39 optika van. A Sigma majdnem minden optikája van Pentaxhoz is.


csüt. ápr. 26, 2007 23:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
sikariel írta:
Sziasztok!

Szia Babajaga! Olvastam, hogy Pentaxod van, bennem is egyre jobban "érik" egy K10D, viszont a boltban ahol meg akartam venni, erősen elbizonytalanítottak, mondván"nincs magyarországi képviselet, nehézkes szervízelés, drága alkatrész, obik kis választéka stb. Ők a 400D ről győzködtek, de én minden felsorolt érv ellenére úgy érzem, a pentax jobb választás. Te/Ti mit gondolsz/gondoltok? :)


Ezt a kis objektívválasztékot nem értem mert ha megnézed az Optiform választékát meg a Digifényképét az nem kevés.Igaz hogy én a Vaterán vettem optikákat olcsóért és a 40%-uk várakozáson felüli. Én a poroló miatt nem vettem meg a 10-est mert túl drága volt az a plusz. Nekem kézbevéve ez a fényképezőgép, szenzációsan jó az AF az optikákkal átlagon felül kommunikál ugye én használtakat vettem de mindegyikkel tökéletes. Sőt a kitobi a leglassabb és van kettő olyan optika amelyik feltűnően gyors.


csüt. ápr. 26, 2007 22:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szia Babajaga! Olvastam, hogy Pentaxod van, bennem is egyre jobban "érik" egy K10D, viszont a boltban ahol meg akartam venni, erősen elbizonytalanítottak, mondván"nincs magyarországi képviselet, nehézkes szervízelés, drága alkatrész, obik kis választéka stb. Ők a 400D ről győzködtek, de én minden felsorolt érv ellenére úgy érzem, a pentax jobb választás. Te/Ti mit gondolsz/gondoltok? :)


csüt. ápr. 26, 2007 22:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 73 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség