Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 09, 2024 23:41



Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 
KonicaMinolta Dimage Z10 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
kispedro írta:
A gyári szoftvert otthon meg lehetetlen újratelepíteni, vagy frissíteni, ugye? Vagy a fényképezőgépeknél nem szoktak kiadni újabb szoftvereket, mint pl. az asztali dvd lejátszókra, vagy mobiltelefonokra?


Miért írnának minden fényképezőgéphez új szoftvert? Ha egyszer jó a szoftvere miért kellene cserélgetni? A gépek 5%-ához se írnak másik szoftvert. Minek. Ki fizetné az árát?


szomb. máj. 12, 2007 9:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 12, 2007 7:12
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv!

Keresek alkatrésznek hibás/sérült Z10-est vagy Z20-ast. Az belső optikai és mechanikai része (ez a fontosabb) lehetőleg legyen működőképes, a többi nem számít.
Köszi előre is minden segítséget
Patrik
kpajko79 kukac gmail pont com


szomb. máj. 12, 2007 7:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
A gyári szoftvert otthon meg lehetetlen újratelepíteni, vagy frissíteni, ugye? Vagy a fényképezőgépeknél nem szoktak kiadni újabb szoftvereket, mint pl. az asztali dvd lejátszókra, vagy mobiltelefonokra?


vas. feb. 04, 2007 22:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
kispedro írta:
Üdv!
Van egy Dimegae Z10-es gépem. Már 1,5 éve vettem, így a garancia már lejárt róla.
Egyik nap éppen a képeket másoltam róla a számítógépre, mikor lemerültek az akkumulátorok. Feltöltöttem őket és betettem a gépbe, de azóta nem akar a számítógéphez csatlakozni. Ahogy bedugom a gépbe, a gép kiírja, hogy nem lehet az USB eszközt felismerni. Windows XP-t használok. A memória kártyája nem sérült. Kipróbáltam más operációs rendszer alatt (ugyancsak win xp), de úgysem működött. Kipróbáltam egy másik usb kábellal, de azzal sem működött. A fényképezőn nyomtam egy gyári beállítás visszaállítását, de nem segített.
Szerintetek hardveres hibája lehet? Nem igaz, hogy egy ilyen bármikor megtörténhető hibától azonnal elromlik. Akár áramszünet is lehetne és akkor a számítógép kapcsol ki.
Esetleg valakinek nem volt még ilyen problémára tapasztalata?

A kezelési könyvek legtöbbje direkt felhívja a figyelmet hogy olyan áramforrást használjunk amely nem szűnik meg a csatlakoztatott állapotban, teljesen más az ha a gép áll le akkor csak a feltöltés semmisül meg míg ilyenkor a szükséges DLL is kiíródik a Windowsból. Ezért van az XP-ben egy hardver eltávolítása kapcsoló is nem csak úgy van hogy kihúzom a hardvert. A gép szoftvere ugyanígy sérülhetett úgyhogy a kártyaolvasó lehet megoldás.
Ha nem javul meg (ami magától valaószínűleg nem fog), veszek egy memóriakártya olvasót a számítógépbe.


vas. feb. 04, 2007 21:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Üdv!
Van egy Dimegae Z10-es gépem. Már 1,5 éve vettem, így a garancia már lejárt róla.
Egyik nap éppen a képeket másoltam róla a számítógépre, mikor lemerültek az akkumulátorok. Feltöltöttem őket és betettem a gépbe, de azóta nem akar a számítógéphez csatlakozni. Ahogy bedugom a gépbe, a gép kiírja, hogy nem lehet az USB eszközt felismerni. Windows XP-t használok. A memória kártyája nem sérült. Kipróbáltam más operációs rendszer alatt (ugyancsak win xp), de úgysem működött. Kipróbáltam egy másik usb kábellal, de azzal sem működött. A fényképezőn nyomtam egy gyári beállítás visszaállítását, de nem segített.
Szerintetek hardveres hibája lehet? Nem igaz, hogy egy ilyen bármikor megtörténhető hibától azonnal elromlik. Akár áramszünet is lehetne és akkor a számítógép kapcsol ki.
Esetleg valakinek nem volt még ilyen problémára tapasztalata?
Ha nem javul meg (ami magától valaószínűleg nem fog), veszek egy memóriakártya olvasót a számítógépbe.


vas. feb. 04, 2007 20:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
mickey95 írta:
Sziasztok.

Egyik napról a másikra lelassult a Z10-esem,de valami brutál módon.
A bekapcsolás után beadja a képet,ahogy szokta,de nem áll fel a gép még legalább 5 másodpercig.
Ha fényképezek,kb.:10x annyi ideig tölti a kártyára a képet,mint azelőtt.
Ha kikapcsolom,még beadja az időjelet/homokóra/pár másodpercre,és csak utánna kapcsol ki.
Az elemek jók,töb garnitúrával is próbáltam,a kártya ugyan ,ami előtte volt.
Haa valaki tud valami okosat mondani erre,megköszönném,mert egy kicsit/nagyon/ el vagyok keseredve ez miatt.
szervizbe egyenlőre nem szívesen vinném,mert ha nem is fényképezővel,de a szervízekkel igen rossz tapasztalataim vannak.
Ha bármi okosságot tud valaki,írja meg,hátha...

Előre is köszi!



Valamelyik vagy több alkatrész értéke magváltozott a lelassulásnak nagy valószínűséggel ez az oka. Nem valószínű hogy magától megjavul.


hétf. dec. 11, 2006 15:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 11, 2006 11:42
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Sziasztok.

Egyik napról a másikra lelassult a Z10-esem,de valami brutál módon.
A bekapcsolás után beadja a képet,ahogy szokta,de nem áll fel a gép még legalább 5 másodpercig.
Ha fényképezek,kb.:10x annyi ideig tölti a kártyára a képet,mint azelőtt.
Ha kikapcsolom,még beadja az időjelet/homokóra/pár másodpercre,és csak utánna kapcsol ki.
Az elemek jók,töb garnitúrával is próbáltam,a kártya ugyan ,ami előtte volt.
Haa valaki tud valami okosat mondani erre,megköszönném,mert egy kicsit/nagyon/ el vagyok keseredve ez miatt.
szervizbe egyenlőre nem szívesen vinném,mert ha nem is fényképezővel,de a szervízekkel igen rossz tapasztalataim vannak.
Ha bármi okosságot tud valaki,írja meg,hátha...
Előre is köszi!


hétf. dec. 11, 2006 11:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
UP!


szer. máj. 31, 2006 19:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Hi!
Újabb kérdés merült fel bennem. Szeretnék venni egy DCR250-es makró előtétet. 43mm-es a menete, mint a Z10-es minoltának, tehát ezzel nincs gond. De egy ilyen lencsét, azok kívül, hogy jó a menetméret, bármilyen gépre feltehetek? Én pl. most a Z10-re szeretném. Betudok majd vele rendesen fókuszálni?


pén. máj. 26, 2006 13:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Van olyan gép is amelyiknél olyan hosszú az optikaház hogy azon belül marad az optika, a külső tubus nem is mozog csak a belsők.


csüt. szept. 01, 2005 20:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Értem! AKkor az én gépemre felesleges is lenne tubust tenni, mert nem jön ki az optikája!
Köszönöm a választ! Tőled már rengeteget tanultam!


csüt. szept. 01, 2005 18:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
[quote="kispedro"]Hi!
Lenne egy kérdésem. Mi a különbség a menetátalakító, meg a tubus között? Én eddig azt hittem, hogy a kettő ugyan az. Mert sok fórumot olvasgatok és van aki menetátlakítót, van aki tubust ír, ugyan arról a dologról.[/quote]

A menetátalakító rövid mert csak az a célja hogy egy adott szűrőmenetű optikára más menetűt lehessen tenni. Míg a kompaktokra használt ún adapter gyűrű olyan hosszú hogy az üzemi helyzetben kitolt objektívtubuson túlnyúlik és így lehet rácsavarni bármit. Ezt a gyűrűt csak kompaktokra lehet használni, míg a rövid menetátalakítót bármelyikre.

A tubus lencsékkel szerelt hengeres egység, míg a gyűrű (ring) üres.


csüt. szept. 01, 2005 18:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Hi!
Lenne egy kérdésem. Mi a különbség a menetátalakító, meg a tubus között? Én eddig azt hittem, hogy a kettő ugyan az. Mert sok fórumot olvasgatok és van aki menetátlakítót, van aki tubust ír, ugyan arról a dologról.


csüt. szept. 01, 2005 17:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Ezekszerint akkor erre én vehetek 52mm-es lencséket, meg teléket?"

Hát ha jó rá a gyűrű, akkor természetesen.


vas. aug. 21, 2005 16:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Bingó! Pont most találtam meg én is ezt az oldalt. Most akartam pont belinkelni. Itt azt írja, hogy 42-52mm. Megmértem tolómérővel a gép elején lévő menetet, ami pont 42mm. Szóval akkor jónak kell rá lennie. Ezekszerint akkor erre én vehetek 52mm-es lencséket, meg teléket?


vas. aug. 21, 2005 16:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://www.edigital.hu/eshop/index.php? ... a&&oldal=2

Itt van a Z1-es gyűrűje, nagyon valószínű hogy jó rá és akkor 52-es menetű feltétet kell rá venni.


vas. aug. 21, 2005 16:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Akkor senkinek sincs semilyen infója az objektívről?"

Meg kell érdeklődni hogy melyik adapter gyűrű jó rá és annak a menete adja hogy milyen feltétet lehet rátenni. Ezek nem objektívek hanem tele, nagylátószögű és makró konverterek amelyek módosítják az objektív fókusztávolságát vagy kihúzatát. Valószínűleg másik Z-s gépre való gyűrű jó a 10-esre.


vas. aug. 21, 2005 15:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Kezdem érteni! Már csak az a probléma, hogy 1 évet kell várnom, hogy újra probálkozhassak. :?
Akkor senkinek sincs semilyen infója az objektívről?


vas. aug. 21, 2005 15:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopi ... try3202680

Nézd meg ezt a képet, itt későn nyitották a zárat ezért a robbanásnak nincs közepe, és elég hamar bezárták nincs a rózsa teljesen befejezve. A jobboldali felső nagynál lehet jól látni.


vas. aug. 21, 2005 12:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Hogy lehet akkor lefényképezni rövidzáridővel úgy, hogy ne follyon szét a kép és nem is legyen sötét?"

Sehogy. Egy rózsa a robbanástól a teljes kibomlásig 1, 2 vagy akár több másodperc ez alatt a zárnak nyitva kell lennie különben nem exponálódik le az egész, ha túlsok ideig van a zár nyitva akkor meg rárobbannak a többiek. Manuális éleségállítást kell bekapcsolni és végtelenre állítani ezt másképp nem tudom elmondani. Az expoziciót is manuálban kell beállítani, és nem kell nagyon lerekeszelni.Azért lett zűrzavar mert beleexponáltál vaktába amikor nem volt robbanás hanem már hullottak szanaszét. Amikor elindulnak felfele a rakéták ki kell nyitni a zárat, és a kibomlás előtt meg bezárni, hogy a lefele hullás már ne kerüljön bele. Pillanatfelvételről szó se lehet! Legjobban a T idővel lehet megcsinálni


vas. aug. 21, 2005 11:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Van rajta szűrőmenet. Nagyon sok helyen azt írják, hogy nem lehet. Valaki azt mondta itt a fórumon, hogy egy kicsit jobban nézzem meg az adatlapját és meglátom, hogy lehet rá tenni.

Hol tudom ezt a manuális végtelent beállítani?
Ha 1mp, vagy annál többet használok záridőnek, akkor az egész tűzijáték szétlesz folyva. Rövid záridővel, meg csak egy fekete képet kapok. Hogy lehet akkor lefényképezni rövidzáridővel úgy, hogy ne follyon szét a kép és nem is legyen sötét?


vas. aug. 21, 2005 11:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Nem is sikerült. Mind homályos lett. Automatán is kipróbáltam, de egyértelmű volt, már előtte, hogy "

A gép nem tudott élesre álltani, és inkább közelre állított mint végtelenre. Nem állítottad a manuális végtelent be? Automatával feleslegesvolt próbálkozni. Itt 1mp-nél hosszabb idő kell, és a zárnak a robbanás pillanatában nyitva kell lenni, és nagy rózsánál több mp is eltelik a kibontódásig. Nekem Z3-as van én T idővel csinálnám, manuális végtelennel, és nem lerekeszelni. Különben azt olvastam az edigitál lapján hogy nem tehető rá előtét, van szűrőmenet rajta?


szomb. aug. 20, 2005 22:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás KonicaMinolta Dimage Z10
Üdv!
1. téma: Először is lenne nekem egy olyan kérdésem, hogy erre a gépre milyen és mekkora objektíveket lehet venni? És, hogy milyen tubus kell hozzá, ha objektívet akarok rá rakni? Neten keresgéltem helyet, ahol lehet ilyeneket kapni, de egyáltaltalán nem találtam. Egyáltalán mire kell ilyenkor odafigyelni? Nem akarok olyan nagyon drágát, merthát a gép sem volt olyan sok pénz.

2. téma: Ma voltam kint tűzijátékon. Gondoltam csinálok egy pár képet, de már előtte gondoltam, hogy úgysem fog egy sem sikerülni. Nem is sikerült. Mind homályos lett. Automatán is kipróbáltam, de egyértelmű volt, már előtte, hogy nagyon rossz képek lesznek. Próbáltam manuálisan 100 féle képpen, de egyik sem lett elfogatható. Próbáltam kis záridővel, nagy záridővel, magas/alacsony rekeszértéken, fényerőt, kontrasztot állítgattam, stb. De sehogy sem volt jó. Ti hogy csinálnátok? A gép állványon volt, szóval nem az volt a baj, hogy elmozog.


szomb. aug. 20, 2005 21:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 23 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség