Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:41



Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
HP 735 hiba 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 21, 2009 8:05
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Korii kérnék egy kis segítséget
Sziasztok! Idén nekem is kiirta az üzenetet a gép: E106, neki is álltam szétszedni Korii leírása alapján. Elég jól eljutottam odáig, hogy leszedtem a burokolatokat (elől hátul) illetve a felső nyákot is, hogy jobban belelássak a dolgokba. Sajnos amit említettél:

"Viszont egy lyukon benézve a motor tengelyén találtam egy lapátokkal teli tányért ami mellett vezetékek jöttek ki az optika házából."

nem sikerült megtalálnom, ha esetleg még emlékszel rá, hogy a gépnek melyik részén néztél be, akkor légyszi írd le, hogy meg tudjam csinálni! Fontos lenne mert van pár kép a belső memóriájába ami kellene! Üdv.: kraftman85

U.I.: Szerelés közbe 2-szeris úgy megrázott a gép, hogy még most is enyhe zsibbadás van a kisújjamba! A feltöltött kondikkal vigyázzatok!


pén. aug. 21, 2009 8:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 30, 2007 18:08
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziaaa Kori.Az én fényképezőgépemmel is ez történt.. :cry: nemtudom mit csináljak.Leejtettem véletlen és optikai izéje úgy maradt és nem kapcosl ki viszont bepakcsolni nemtudom.Szerinted elromlott vagy megtudják csinálni? Remélem minél hamarabb válszoslz mert fontos lenne félek h lecseszneka szülők xD :S kösziiiiiiiiiiiiiii


kedd okt. 30, 2007 18:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 10, 2007 21:40
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
na, királyság! Örülök, h sikerült megcsinálnod (őszintén bevallom, nem sok esélyt láttam rá.). Használd egészséggel. (Az enyémnek más baja volt, kíváncsiságból szedtem szét, mert javíthatatlannak minősítették, nekem pedig közben lett egy minoltám.)
üdv, és gratulálok még1x


hétf. aug. 13, 2007 21:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 12, 2007 10:51
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
viaa!

Visszatérve a szétszedéshez. Azt hiszem az első burkolatot a gép oldalán lévő mini USB foglalat nem engedi lejönni (kijjebb van a ház síkjánál kb 0,2 mm-rel :lol: ) illetve a nagy fényes elsütőgomb. Szóval ezt kijátszva lejön az eleje. (De a vaku kondijának védő ragasztója is odaragadhat a burkolathoz) Az LCD-s illetve a a felső, kis LCD-s panelt nem kell külön szedni. A hangszórót meg a mikrofont kell leforrasztani. Az egyik NYÁK az alsó dokkolócsatlakozó keretéhez van forrasztva (alighanem a CCD NYÁK). Ezután szétjön mint a legóház, persze mindent gondosan fel kell jegyezni hiszen ilyenkor nincs fényképeződ, amivel lefényképezd. 8)


hétf. aug. 13, 2007 21:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 12, 2007 10:51
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszi a tanácsokat és az igen jól körülírt instrukciókat viaa.

A helyzet az, hogy közben szétszedtem a gépet és meg is oldódott a probléma. először a HP-t kerestem fel a problémával. A címen egy "butik" fogadott, ahol miután az ügyfélhívó berendezés kiírta az előzőleg húzott sorszámom egy nagyon kedves (bár kevéssé hozzáértő) kosztümös hölgy fogadott, aki közölte a játékszabályokat, miszerint fényképezőgépet nem javítanak, hanem a kukába dobják és egy újat kapsz, amennyiben garanciás. Ha nem, akkor pedig vigyem el a következő címre ... és adott egy agyon fénymásolt szórólapot egy 7.ker.-i tv-kamkoder-video-musiccenter-minden szerelő műhelyről. Tanácsára még felhívtam a HP kék vagy zöld számot, de ott csak annyit tudtam leszűrni, amennyit itt a neten is sikerült. Az adott szervizben optikacserét ajánlottak 10-11 ezerért. Nem kell sok ész hogy rájöjj, egy ilyen ketyere többe kerül mint 11000 Ft. Végül szétszedtem a gépet pár lélegzetvisszafojtott forrasztással (NDK pisztolypáka extravékony rézhuzallal). Az optikát nem mertem szétszedni, mert láttam hogy ez keményebb dió. Viszont egy lyukon benézve a motor tengelyén találtam egy lapátokkal teli tányért ami mellett vezetékek jöttek ki az optika házából. Ez az eszköz már jól ismert egérben is megtalálható fénysorompó, amivel a pozíciót képes felmérni a gép, mivel nem szervó motor hajtja a zoomot hanem egyszerű DC motor. A gond forrása innen ered. E106 = mechanical error Kérném a motor olyan pozícióban állt meg, hogy nem mozdult semerre. Egy-két modellvasút mozdonyának motorjából ismerős volt a jelenség. Miután a résen egy fogpiszkálóval benyúltam és megforgattam a motort, a kapcsokra 1 Ni-MH cellát kapcsolva gyönyörűen járt ki-be az optika. A gépet összeraktam annyira hogy működjön az akkukat krokodil csipeszeken keresztül csatlakoztattam. A gép elindult, de hamar gyenge telepfeszültségre hivatkova leállt. Ez a masina akkora áramot vesz fel, hogy a krokoil csipeszeken akkora feszültség esik, hogy nem indul el. Rendesen összerakva a gép működik. Az akkuk kezelése ennél a típusnál kiemelt figyelmet igényel, ugyanis oly hirtelen következik be a végső fesz. esés hogy 5-ből 1x már nem tudja behúzni az optikát a masina.
A gép azóta megjárt egy tengerparti nyaralást, egy forma-1 hétvégét és a kecskeméti repülő napot. Most félig behúzott optikával várja hogy feltöltött akkukal ismét életre keljen, mert a pár perc után észhez tért cellák nem bírják ki hogy a jól elk.rt firware induláskor teljesen ki majd behúzza az optikát.


hétf. aug. 13, 2007 20:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 10, 2007 21:40
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 735 szétszedése
hello!

Már szedtem szét ilyen gépet, és sajnos el kell keserítselek. Hacsak nem vagy profi, és nem akarod mindenáron saját kezűleg megcsinálni, nem éri meg a dolog. Először egy szervizbe bevinném, és megkérdezném, mennyi lenne a javítása, talán emberi áron elvállalják.

Na de lássuk amire a szétszedésből emlékszem! (Bocs, ha nem leszek mindenhol teljesen szakszerű, próbálok érthetően fogalmazni.) Először is összes külső látható csavar kicsavarása. Markolat, fémborítás, stb, stb. Ha jól emlékszem, már ezek sem ugyanolyan csavarok (hosszabbak, rövidebbek vannak köztük), tehát jegyezd meg melyiket honnan szedted ki! (Én ezt úgy csináltam, hogy egy lapra felrajzoltam a gépet minden nézetből kb-ra, és odacelluxoztam az adott csavart a papírra, ahonnan kiszedtem.) A gép aljában, az állványmenet mellett is van egy csavar, illetve az akkufedél tengelye(!) alatt is! Utóbbi kicsavarásához előbb a műanyag akkufedelet kell lehúzni az aranyszínű érintkezőről. A fémborítás alatt is van csavar, ha jól emlékszem, ez vmi rugalmas vackot tart, ami olyan, mintha vmi mikrofonnak lenne a védőhálója / szivacsa. (Pedig a mikrofon nem is itt van.) Ha tényleg minden látható csavar kijött, lehet kezdeni a szétpattintást. Nem lesz könnyű, és már nem tudom, hol vannak a csatlakozópontok. Óvatosan feszítsd a gépet, derítsd fel, hol kell kiakasztani, neh eltörj vmit. (Benyúlkálni csavarhúzóval, késsel, hasonló "célszerszámmal" csak nagyon óvatosan, mert igen "sűrű" a belseje!!) Csak a hátlap fog lejönni, az eleje a gépen marad. Szabadra kerülő alkatrészekkel óvatosan bánni (LCD, gombok érintkezői, stb) ! Ha eddig megvagy, vszínű megérted, miért nem érdemes ezt tovább folytatni. :( Szóval belül további csavarokat kellene kivenni, amik a több rétegben található nyomtatott áramköri lapokat (nyomtatott áramkör = nyák) tartják össze. Van egy csavar vmelyik sarkában a gépnek, full mélyen, alig lehet észrevenni. De sajnos az összes belső csavar hasonló, és ez még a kisebb baj. A legnagyobb nyák (amin az LCD van) alatt, párhuzamosan még 1 v kettő van. Ezekre merőlegesen, a gép tetején is van egy, ezen van a felső kis kijelző, felső gombok. (Ja, az expó gombot elég brutál módon kell leszedni, még az elején, mert tartja a burkolatot.) Szóval hogy rövidre zárjam: az LCD-s nyák, és az erre merőleges kisebb nyák össze van kötve, mégpedig az on/off gomb által, pontosabban ennek merev forraszai által. Tehát ha két említett nyákot el akarod távolítani egymástól, el kell törni ezt a csatlakozást... Na én ezt már nem vállaltam be, hanem megálltam itt. Hiába csavartam ki az összes látható csavart, és feszítettem az egészet (nagyon erősen is, már azt hittem letörik), a gép elülső burkolatát nem bírtam leszedni. Az objektívnél tartotta vmi, nagyon erősen. Objektívvédő fémgyűrűt term. leszedtem (ragasztva van), de hiába, onnan nem lehet hozzáférni semmihez. (Van alatta 3 csavar, azokat is kicsavartam, hiába.) Végül arra jutottam, h a belsejét totál szét kellene szedni, hogy az objektívig eljussak, ez a rész pedig rögtön a ki/be kapcsoló elbarmolásával kezdődne. :( Réseken keresztül vmicskét látni az objektív alkatrészeiből, de én nem mernék hozzányúlni ott semmihez.

Ennyire emlékszem a dologból; én szervízzel kezdeném a barkácsolás előtt.

üdv


pén. aug. 10, 2007 22:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Optika
Nekem spec mind a Canonom, mind a Kodakom úgy van összerakva, hogy teljesen le kell szedni a házat (előbb hátul aztán elől), mert csak így lehet hozzáférni az optika motorhoz.
A Canon is szereti kinnfelejteni az optikáját, de azo egy gyors ki-be kapcsolás segít.


vas. júl. 15, 2007 8:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 12, 2007 10:51
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Először is köszönöm a válaszokat!

FW update nem lehetséges MaD :(. Ahhoz előbb be kellene indulnia a gépnek, de ez lehal az elején és meg se nézi, hogy csatlakoztatva van-e a PC-hez. Amúgy a legfrisseb firmware van rajta, de én is gondoltam arra hogy esetleg egy újrarátöltés felérne valami nagy resettel és akkor beindulna.

Üdv,
Kori


szer. jún. 13, 2007 14:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 25, 2007 16:59
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Magyaroszág
Hozzászólás 
Nem olyan nagy ördöngősség, én szedtem már szét digitgépeket, egyikre a tesóm kicsit ráült és az optika tubusa ferdén benyomódott. A tiéd biztos máshogy néz ki belülről, de a lényeg hogy meg kell keresni az Zoom motort, és azon a részen, fokozatosan elbontani az optika burkolatát. Nehéz ezt így elmondani, úgymond látnia kell az embernek hogy meddig mehet, pl. hogy az áttétel külön házban vagy a motoron van-e ? vagy a burkolat tartja a fogaskerekeket, mert akkor fokozottan figyelni kell hogy ne hulljanak szét. Aztán kézzel visszállítnai alaphelyszetbe az optikát és úgy összeszerelni.


kedd jún. 12, 2007 14:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/fast ... duct=12117

FW update megvolt?


kedd jún. 12, 2007 13:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Hozzáértőt inkább a szervízekben találhatsz esetleg hiszen ezek a szerkezetek csak leírás alapján szétszedhetők ahogy tapasztaltad.


kedd jún. 12, 2007 13:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 12, 2007 10:51
Hozzászólások: 4
Hozzászólás HP 735 hiba
Üdvözletem Mindenkinek!
HP 735 gépet használok 4. éve. Elemmel való használat közben kimerült az elem és nem tudta behúzni az optikát. A "kitűnően" megírt HP firmware most nem tud mit kezdeni a kint maradt optikával és E106-os hibakóddal lelövi a vasat indítás után 5 másodperccel. Külföldi fórumokat is bejárva látom, hogy nem vagyok egyedül a problémával és az összes jótanácsot kipróbáltam. Most arra a következtetésre jutottam, hogy megpróbálom alaphelyzetbe állítani az optikát (miután szervizbe nem szándékozom elvinni, mert nem érné meg).

A kérdésem az hogy van-e valakinek valami tanácsa az optika alaphelyzetbe állításával kapcsolatban, aki esetleg már szedett szét hasonló masinát? Nem akarok elrontani semmit. Most ott tartok hogy leszedtem az objektív elején lévő porvédő gyűrűt, de nem látok mögötte semmit, amin tovább haladhatnék. A ház köré csavarozott fém borítás eltávolítása után nyilvánvalóvá vált, hogy a ház eleje és hátulja szétpattintható, de a pöckök kiakasztása után valami nem engedi széthúzni a házat (a ház alján, középen, az optikai tengely vonalában) és nem akarok eltörni semmit inkább várom egy hozzáértő tanácsát.

Köszönettel,
Kori


kedd jún. 12, 2007 10:53
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 12 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség