Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:06



Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
MEGHIBÁSODÁSOK 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: MEGHIBÁSODÁSOK
Tuske86 írta:
... Valaki?

Valaki lennék. :roll:

Cseréld ki az akkut (ha tudod mérd meg), esetleg rakj bele elemet (nem ismerem a gépet, lehet hogy nem megy az elem).
Ha továbbra is rossz, akkor nagyot szívtál, mert horror áron javítanak. Legalább is az Olympus-nál.


kedd júl. 27, 2010 15:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 14, 2008 16:55
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: MEGHIBÁSODÁSOK
Hali,

van egy samsung L310w fényképező gépem. A gondom az vele, hogy bekapcsolom az optika kimegy, ad két pittyegő hangot majd az optika vissza megy. Találkozott valaki már ilyennel? Mi lehet a baja?

Aksi ok, fel van töltve. Két hete járt le a garanciája. Kb. 4 hete lépett fel először ez a dolog. Elvittem media markt-hoz, mivel ott vettem, elmagyaráztam a srácnak mi van, ő is nézte és nem ment. Erre azt mondta, hogy nincs feltöltve az aksi... Egy óra aksitöltés után lehet, h nem töltődött teljesen fel, de annyi töltés kellett, hogy legyen benne, hogy a gép rendesen bekapcsoljon. Szóval én ezt a részt kizárnám.
A gépen levő gombok segítségével (nem a bekapcs gombbal )a srác belépet a menübe, gondolom leformázta a cuccot meg alaphelyzetbe állitató azt jó lett. Ezt megtettem most én is, de semmi....

Valaki?


kedd júl. 27, 2010 13:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. máj. 17, 2010 8:08
Hozzászólások: 1
Hozzászólás CANON IXUS 700 segítséget kérek!
Szép Napot!

Vettem használtam egy Canon IXUS 700 típ. gépet. A gép kifogástalanul müködött. Egyszer történt vele egy apró baleset a nadrágom mellső zsebében tartottam amikor is közelebb léptem az asztal sarkához és a LCD képernyő üvege kb 1mm.-t elcsúszott. Ezután még készítettem vele 15-20 képet és úgy tünt nincs probléma. Majd a gépet kb .3 hónapig nem használtam. A napokban vettem elő az akkumlátor töltöttségi szintje alacsonyat jelzett gondoltam feltöltöm. A kártyáról elmentettem a képeket feltöltöttem az akksit, a töltő zölden világított. De a gépet NEM LEHET BEKAPCSOLNI meg sem nyikkan, pedig három akkuval is próbáltam. Az akksik jók szerintem ( Vagy nem? ), mert égővel kiprobáltam. Hallottam van benne valami gomb elem is ami a memoria miatt van, lehet hogy ez is le van merülve? Szeretnén segítséget kérni ebben a témában mielőtt esetleg új akksit veszek mert nagyon szeretem ezt a gépet.

Köszönöm szépen


hétf. máj. 17, 2010 8:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Ati0000 írta:
Egy kis segítséget szeretnék kérni! Eltőrtem egyik barátom Olympus u 1040 fényképezőjének kijelzőjét. A szerviz a javítást 20 e Ft ért vállalja, de sajnos nekem most nincsen ennyi pénzem. Esetleg valaki nem tudja, hol lehetne kijelzőt szerezni a géphez (szerelést mrá megtudnám oldali). Előre is köszönöm ha tudtok segíteni


(elnézést, hogy két helyre is beírtam, de nem tudtam igazából hova írjam)


Ilyet kereskedelmi forgalomban nem lehet kapni. Csak egy hibás gép aminek a monitora jó lehet alkatrész.


kedd júl. 14, 2009 23:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 14, 2009 13:26
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Egy kis segítséget szeretnék kérni! Eltőrtem egyik barátom Olympus u 1040 fényképezőjének kijelzőjét. A szerviz a javítást 20 e Ft ért vállalja, de sajnos nekem most nincsen ennyi pénzem. Esetleg valaki nem tudja, hol lehetne kijelzőt szerezni a géphez (szerelést mrá megtudnám oldali). Előre is köszönöm ha tudtok segíteni


(elnézést, hogy két helyre is beírtam, de nem tudtam igazából hova írjam)


kedd júl. 14, 2009 13:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
DjPremier!

Új elemmel érdemes ismét próbálkozni!
Kijelzőn mi jelenik meg?
Ha semmi, akkor irány a HP-szerviz.
Üdv! SMA


kedd jún. 09, 2009 15:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 27, 2009 16:59
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Derüs stét.Adott egy HP Photosmart 215-ös kompakt gép.Tegnap beraktam az elemeket bekapcsolom és azonkivül semmi,van egy zöld led rajta az világit de a lencse az meg se nyikkan mint régebben,adott egy hangot.Elötte pár nappal használtam és semmi baja nem volt.Tudom hogy nem mostani gép,de tökéletesen müködött az elemek azok jok.Rola lenne szo:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/PS215/P21P.HTM

Elöre is köszi ha tudnátok segiteni. :oops:


vas. jún. 07, 2009 17:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
simico írta:
A gyártó honlapjád próbáltad? :)

Még szép: azzal kezdtem ;-)
De nincs letölthető fájl hozzá egyiken sem... Utána kezdtem el keresgetni, több fórumot is találtam, ami az Optio S firmware frissítésről szól, több helyen volt is link a fájlra (pentax.jp, pentax.de), de már egyik link sem él :-(((

Írtam a Pentax-nak, nem válaszoltak.
Írtam a magyar szerviznek, ők sem válaszoltak.

Várok türelmesen ;-)

Üdv: Vasti


pén. jún. 05, 2009 12:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
vasti írta:
Sziasztok!

Egy ismerősömnek van egy Pentax Optio S gépe, ami szoftver hibás. Meg szeretném "flashelni", de nem találok hozzá sehol firmware-t :-(


A gyártó honlapjád próbáltad? :)
http://www.pentax.jp/english/support/do ... gital.html


pén. jún. 05, 2009 9:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Köszönöm! Átnézek az index-re ;-)

Üdv: Vasti


csüt. jún. 04, 2009 16:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves vasti!

Az Index-fórum-Technika és használata-Foto-video oldalain van egy "Pentax Fan Club" nevű fórum-oldal, ahol sok segítőkész ember is található, érdemes lenne ott feltenni a kérdést.
Más fotós oldalakon is lehet érdeklődni, fotoklikk.hu, fotozz.hu, stb.

Üdv! SMA


csüt. jún. 04, 2009 15:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy ismerősömnek van egy Pentax Optio S gépe, ami szoftver hibás. Meg szeretném "flashelni", de nem találok hozzá sehol firmware-t :-( Több fórumon is megtaláltam, hogy mit kellene tennem, link is van a firmware-re, de halottak a linkek, élőt nem találtam.

Tud valaki segíteni a firmware megszerzésében?

Üdv: Vasti


csüt. jún. 04, 2009 13:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 20:50
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Helvécia
Hozzászólás 
szevasztok
A probléma a következő.Gyerekem panaszkodott,hogy kedvenc fényképezőgépe szerinte tul gyorsan fogyasztja az akksit de a tartóselem sem birja sokáig.Szabályozható,árammérős tápról járatva kiderült a fogyasztása fullon 700ma körül van ami nem okozhatta a kb 20 percenkénti duracell elem cseréjét.
Ami viszont feltünt,hogy csökkentve a feszt 2.4-2.5 volt körül jelzett hogy alacsony telepfesz,tehát nem a tulfogyasztás mint inkább a helytelen mérés okozza a problémát.Kérdésem:mi végezheti a mintavételt illetve milyen áramkör állapitja meg a referncia feszt.Ezeknél nem tudom hogy oldották meg a mérést de a modellirányitóm szintén ilyen problémám volt ott egy mezei zénerrel oldották meg de itt fogalmmam sincs.Ha valakinek valami ötlete támad közzé tehetné.


szer. jún. 03, 2009 21:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: finepixA800 hiba
[quote="makkmarcsi"]Mi nem mutatja a képet, a monitor? Képet készít a gép? Setupot ki lehet tenni a monitorra? Ezeket meg kell nézni mert adatok híján nem tudunk mit mondani. Mindenesetre úgyis szervízre tartozik, de amit leírtál illetve nem írtál abból nem lehet meghibásodást megjelölni.[/quote

Ha a készített kép rossz akkor a CCD hibásodott meg. Mindenképpen szervizbe kell vinni. Meg kell a szervizben kérdezni hogy nem Sony CCD van e benne mert a Sony jótáll az általa gyártott CCD-kért ha hibás ( gyenge ) széria esetleg. Mert amúgy a javítás annyiba kerül mint egy új gép.


szer. okt. 29, 2008 20:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 25, 2008 13:47
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: finepixA800 hiba
Mi nem mutatja a képet, a monitor? Képet készít a gép? Setupot ki lehet tenni a monitorra? Ezeket meg kell nézni mert adatok híján nem tudunk mit mondani. Mindenesetre úgyis szervízre tartozik, de amit leírtál illetve nem írtál abból nem lehet meghibásodást megjelölni.[/quote]



Köszönöm, hogy válaszoltál Babajaga!

Tehát...

Képet ugyan készít, de az elmosódott és lilás színű.
A többi része működik, tudom a beállításokat működtetni (setup-ot)
de amit látok a monitoron, az nem jó, nem mutatja a képet. Ha gondolod, küldök neked egy képet, melyet készítettem :D :D

Tehát mi lehet a baja? vigyem szervizbe? vagy van más megoldás?
További szép napokat!


szer. okt. 29, 2008 19:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: finepixA800 hiba
makkmarcsi írta:
Sziasztok!

javascript:emoticon(':roll:')
Első felindulásomban egy nagy segítséget kérek tőletek:
a gépem kb. másfél éves, és eddig nagyon jól használtam, aprópici sérülések ellenére nem történt semmi probléma.

Tegnap lettem figyelmes, hogy nem mutatja a képet, hanem lilás-rózsaszínes az egész.

Már feketéről olvastam, lilát nem, de ha van már rá megoldás, segítsetek, hogy hova forduljak, és hogy komoly-e a dolog.

nagyon nem értek hozzá, ezért ha lehet, érthetően fogalmazzatok.

Előre is köszönöm!

:roll:


Mi nem mutatja a képet, a monitor? Képet készít a gép? Setupot ki lehet tenni a monitorra? Ezeket meg kell nézni mert adatok híján nem tudunk mit mondani. Mindenesetre úgyis szervízre tartozik, de amit leírtál illetve nem írtál abból nem lehet meghibásodást megjelölni.


szomb. okt. 25, 2008 20:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 25, 2008 13:47
Hozzászólások: 2
Hozzászólás finepixA800 hiba
Sziasztok!

javascript:emoticon(':roll:')
Első felindulásomban egy nagy segítséget kérek tőletek:
a gépem kb. másfél éves, és eddig nagyon jól használtam, aprópici sérülések ellenére nem történt semmi probléma.

Tegnap lettem figyelmes, hogy nem mutatja a képet, hanem lilás-rózsaszínes az egész.

Már feketéről olvastam, lilát nem, de ha van már rá megoldás, segítsetek, hogy hova forduljak, és hogy komoly-e a dolog.

nagyon nem értek hozzá, ezért ha lehet, érthetően fogalmazzatok.

Előre is köszönöm!

[color=darkred][/color][color=blue][/color][color=blue][/color] :roll:


szomb. okt. 25, 2008 13:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
fine2006 írta:
Sziasztok!

A segítségeteket kérem.

HP r707-es gépem ccd-je, úgy tűnik, (a fórum elolvasása után) megadta magát. Csíkos fényképeket készít. Érdemes javíttatni, ccd-t cserélni, vagy jobb ha az ember nem kínlódik vele.
A gép már 3 éves.
Még szerencse, hogy a nyaralásból haza fele romlott el. DE azóta csak csíkos képet csinál!

Várom az ötleteteket.
Köszönöm


Meg kell érdeklődni hogy nem Sony CCD van e a gépben mert a Sony garanciális ídőn túl is jótáll az esetleges CCD széria hibás gépekért. ( A csíkosság CCD szériahiba gyanús.)


szer. aug. 27, 2008 8:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Sziasztok!

A segítségeteket kérem.

HP r707-es gépem ccd-je, úgy tűnik, (a fórum elolvasása után) megadta magát. Csíkos fényképeket készít. Érdemes javíttatni, ccd-t cserélni, vagy jobb ha az ember nem kínlódik vele.
A gép már 3 éves.
Még szerencse, hogy a nyaralásból haza fele romlott el. DE azóta csak csíkos képet csinál!

Várom az ötleteteket.
Köszönöm


kedd aug. 26, 2008 7:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás 
Babajaga írta:
SIS írta:
vackor írta:
Lehet hogy akku hiba, ha az is 4-5 éves.


Előtte simán végigbírt az akku egy kazettát. El tud romlani ennyire egyik pillanatról a másikra ilyen mértékben ?


Miért ne tudna elromlani akár egy pillanat alatt?


Hát igen, tulajdonképpen egy cellazárlat egy pillanat alatt is fennálhat.

Kipróbáltam tápegységről is azóta, és sajnos ugyanez a helyzet. 4 mp-ig tökéletes minőségben játsza a felvételeket.


csüt. júl. 24, 2008 20:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
SIS írta:
vackor írta:
Lehet hogy akku hiba, ha az is 4-5 éves.


Előtte simán végigbírt az akku egy kazettát. El tud romlani ennyire egyik pillanatról a másikra ilyen mértékben ?


Miért ne tudna elromlani akár egy pillanat alatt?


csüt. júl. 24, 2008 19:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás 
vackor írta:
Lehet hogy akku hiba, ha az is 4-5 éves.


Előtte simán végigbírt az akku egy kazettát. El tud romlani ennyire egyik pillanatról a másikra ilyen mértékben ?


csüt. júl. 24, 2008 15:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Lehet hogy akku hiba, ha az is 4-5 éves.


csüt. júl. 24, 2008 13:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás 
Sziasztok !
Egy 4-5 éves Panasonic NV-DS60EG Mini DV kamarával kapcsolatban kérnék tanácsot.
Sajnos a kamera felmondta a szolgálatot, pedig nem érte semiféle külső behatás.
:( A jelenség:
VCR-ként bekapcsolva 4 másodperc lejátszása után megáll, a power led villogni kezd, majd kikapcsol.
Előre-hátra tekerést 14 másodpercet hajt végre, majd ugyanez a jelenség. Mire gondoltok, valamiféle mechanikus hiba lehet? Érdemes szervizbe vinni, vagy kuka? Azért kérdezlek benneteket, hogy ha esetleg valakinek volt már hasonló problémája, tud tanácsot adni hogy erőlködjek-e a javítással, vagy érdemesebb újat venni. Úgy tűnik eletronikusan nincs semmi baja, viszont ezekben a gépekben nagyon finom mechanika dolgozik, és attól félek az új gép árával vetekedne a javítás.
István


csüt. júl. 24, 2008 10:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 13, 2008 22:00
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás panasonic lumix
Van egy panasonic lumix DMC-LC5 fényképezőm. Sajnos a külső vakuvezérlése megadta magát. Tud valaki valamiféle dokumumentációt róla.


csüt. jún. 26, 2008 22:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Azóta már el is vittem a szervizbe a gépet, ahol elvégezték a bad pixel remappinget, illetve megtisztították a CCD-t - természetesen ingyen. Ezzel a probléma meg is szűnt. Viszont - egész véletlenül - észrevettem egy bibit, ami viszont szoftveres jellegű lehet: ha bulb módban kb. 1/2s alatti záridőt használok, akkor ez a világító pixel látható lesz, nem kerül kivonásra. Persze ez a gyakorlatban nem fordul elő, mert bulb módban ennél jócskán nagyobb záridőt használunk.

Aztán volt egy másik dolog is, ami engem nagyon idegesített: a 18-135-ös objektívnek elég nagy a kromatikus aberrációja, ami nagyon feltűnő pirossas, kékes és lilás elszíneződéseket eredményez bizonyos helyzetekben a kép szélei felé. Amióta RAW-ban mentem a képeket, és azokat a Nikon Capture NX segítségével alakítom JPEG-gé, azóta ez a gondom is megszűnt, ugyanis a szoftver automatikusan - és elég hatékonyan - javítja ezt a hibát. Persze az eredmény azért nem mindig tökéletes. Ekkor jön az Adobe Lightroom, ahol ez kézileg is elvégezhető, ami gyakorlatilag már (közel) tökéletesen színhibamentes képet eredményez.

Tehát az örömöm immár felhőtlen... :-)


vas. jún. 01, 2008 12:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
... ilyen toleráns vásárlót még nem láttam ;-))) Pedig több, mint 15 éve "árulok" műszaki cikkeket.

Egyébként teljesen igazad van... Talán tényleg nem éri meg az utánjárást az az egy pixelhiba. Pl. egy 17 v. 19"-os monitoron van 1,3M képpont, és több hiba esetén sem cserélik ki a készüléket.

Üdv!


kedd ápr. 08, 2008 21:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Nos... jónéhány fórum átolvasása után úgy ítéltem meg, hogy semmi értelme kicseréltetni a gépet. Helyette inkább felhívtam a Nikon szervizt, ahol elmondták, hogy ingyen elvégzik (Naná!) a bad pixel remappingot. Ez egy kb. 10 perces procedúra, melynek során szoftveresen kiiktatják a hibás pixelt. (Vannak fényképezőgépek, amelyek eleve rendelkeznek ilyen funkcióval, tehát ezt a felhasználó maga is elvégezheti.)

Egy CCD képérzékelő sokmillió pixelből épül fel, így nagyon nehéz olyat gyártani, amin mindegyik hibátlanul működik. Gyakorlatilag nincs is teljesen hibátlan példány, csupán a hibás pixeleket már a gép gyártása folyamán gondosan elrejtik a naív felhasználó elől. Ezt az eljárást hívják bad pixel mappingnak, amely abból áll hogy egy megfelelően exponált kép alapján meghatározzák a hibás pixeleknek a helyét, amiket eltárolnak a gép memóriájában. A CCD későbbi olvasásakor ezen pontok információit figyelmen kívül hagyja a gép, helyette a környező pixelek színadatai alapján határozza meg az ott lévő színt.
Hogy ez minőségromlással jár? De hiszen 10 millió pixelből egy-kettő az semmi! Nagyságrendekkel nagyobb hibát okoz a képfeldolgozás.


hétf. ápr. 07, 2008 18:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Szerintem ezt vidd vissza gariba, nekem is van hasonló problémám és én is viszem vissza.
Úgy tudom ez nem megengedett hiba, ráadásul ha minden igaz ez hasonlóan működik mint a vinyónál a badsector, vagyis lehet még rosszabb is.


vas. ápr. 06, 2008 20:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Lehet hogy nem ebben a cikkben lenne a helye, de nem akartam újat nyitni. Tehát:

Hétvégén vettem egy Nikon D80-as gépet. Az első próbaképeket végignézve feltűnt hogy mindegyiken van egy világoszölden világító pont ugyanabban a pozícióban. Ez a világos pont záridőtől és érzékenységtől független, tehát nem hotpixel hanem bright pixel, azaz fix pixelhiba. (A színéből következtetve 2 szubpixel hibás; a kék és a zöld.)

Igaz hogy egy 10Mpixeles érzékelőn ez az egy pixelhiba elhanyagolhatóan kevés, mégis egy monitoron már feltűnő egy sötétebb kép esetén. Az is igaz hogy egy képszerkesztő progival eltüntethető, de pl. 100 kép esetén már nem igazán szeretném ezt a folyamatot végigjátszani.

Szerintetek ez egyértelmű, garanciális cserére okot adó probléma, vagy megengedett hiba, akárcsak a hotpixelek esetében? Ezt azért kérdezem mert hétfőn jár le a három nap, tehát akkor még visszavihetem kicseréltetni ha kell. Tudom hogy 3 napon belül azért is visszavihetném hogy "nem tetszik a színe", de én csak abban az esetben akarom, ha az ok jogos.

Kinagyított részlet
Teljes kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsora hétf. ápr. 07, 2008 19:03-kor.



vas. ápr. 06, 2008 12:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Hacsak nem valami egyszerű kontakt hiba okozza, a javíttatás tényleg többe kerülhet mint egy új gép. lásd:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=35443


szer. jan. 09, 2008 20:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Igen. Becsukott vakuval működik.


szer. jan. 09, 2008 15:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Tron írta:
Olympus C-725
A vaku nemműködik, a kijelzőn a töltés jelzése nem alszik el. Ennek megfelelően nyitott vakuval fotózni se akar.
Javítási 5letek?


Ha felnyitod a vakut és a töltés jelzés nem alszik el akkor a vaku nem is villanhat mert zárlat van a vakuegységben.szervizben kell érdeklődni de a tapasztalat azt mutatja hogy a javítás olyan összegbe kerül hogy azért már új gépet kapsz. Vaku nélkül azért megy?


szer. jan. 09, 2008 15:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Olympus C-725
A vaku nemműködik, a kijelzőn a töltés jelzése nem alszik el. Ennek megfelelően nyitott vakuval fotózni se akar.
Javítási 5letek?


szer. jan. 09, 2008 11:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 05, 2008 22:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Kösz a választ!
Majd vmi szervizben megérdeklődöm h nem tudnak-e vmit.
Ha drága megcsinálni akkor megpróbálok majd vmit okoskodni villamosmérnök haverokkal. Túl sokat nem akarok áldozni rá, de azért kidobni meg kár lenne mert amúgy amire használom bőven jó..


vas. jan. 06, 2008 15:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Zoten írta:
Sziasztok!

Van egy sony dsc-p73 as gépem. Olyan problémám van vele h elromlott a vaku. Szétszedtem a gépet és a kondira rámérve 0,5 voltot mutatott.
Úgy tűnt mintha az egyik tekercsen a szál el lenne szakadva. Lehet ezzel vmit csinálni? vaku panelt cserélni esetleg? Ja és a másik h ennek kb milyen lehet az anyagi vonzata?


Hát az a kérdés hogy kinek van ilyen panelja. Egyáltalán van e alkatrész ehhez a géphez, ezt csak a márkaszervíz tudná megmondani. Vagy meg kell nézni a Vaterán hogy van e ilyen gép aminek más a hibája.


vas. jan. 06, 2008 9:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 05, 2008 22:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy sony dsc-p73 as gépem. Olyan problémám van vele h elromlott a vaku. Szétszedtem a gépet és a kondira rámérve 0,5 voltot mutatott.
Úgy tűnt mintha az egyik tekercsen a szál el lenne szakadva. Lehet ezzel vmit csinálni? vaku panelt cserélni esetleg? Ja és a másik h ennek kb milyen lehet az anyagi vonzata?


szomb. jan. 05, 2008 22:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 04, 2007 19:22
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Adva van egy SONY DCR TRV-265 D8as kamcsi. Az történt vele, hogy egyik naprol a másikra camera módban nem rögzít semmit, de még a kijelzőn sem látszik semmi. Olyan az egész mintha a lencsevédő kupak rajtmaradt volna. Minden más hibátlan, a régebbi felvételeket lejátsza, stb...

Most olvastam, hogy egy ugyanilyen hiba állt elő a Canon gépnél. Lehet párhuzam a kettő között??? Csak mondjuk ez sony cucc...
Ha esetleg Sonyéknál nem cserélik ki 0 ft ért a ccd-t, akkor a javitás mennyi HUF lehet?


vas. nov. 04, 2007 19:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 15, 2007 13:35
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hellóóó!


Helyesbítek. 12-én adtam be a gépet.
mindegy. 15 nap mégsen egy hónap.


Sztok


szomb. okt. 27, 2007 22:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 15, 2007 13:35
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!


Október 16-án adtam be a gépemet a szervizbe.
3-4 hetet mondtak, javítási időnek. Ma, 27-én megkaptam az SMS-t, hogy fáradjak be, készen van a gépem :D .
Nem is rossz!

Megnéztem, kipróbáltam, egyenlőre működik.

Sikeres várakozást nektek is!


szomb. okt. 27, 2007 21:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Lehet olcsóbban kijössz ha veszel egy teljesen új gépet!
http://www.depo.hu/kodak/easyshare_c613
http://www.depo.hu/nikon/coolpix_l10

Illetve ha minden áron javítatni akarsz:
http://www.agfa.com/hungary/serviceandsupport/index.jsp


csüt. okt. 25, 2007 8:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 24, 2007 23:17
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!Kérlek segítsetek. 5 hétre svédországba megyek,és szeretnék rengeteg képet csinálni.Sajnos van 2 digitális gépem,ami mindkettő szinte egyszerre mondta be az unalmast. Van egy VistaCam Discovary lx. és van egy Agfa DC735 mindkettőnek vagy az akkumulátora(illetve akkumulátrai)val van hiba,vagy a szoftverével.Segítsetek lécci,hol van szerviz ahol megtudnák nézni.Mivel ritkán vagyok neten,lécci,küldjetek üzenetet az arculat2004@euromail.hu címre.Nagyon megköszönném,nektek.sziasztok.Gizus


szer. okt. 24, 2007 23:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 15, 2007 13:35
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!


Nálam videó felvételi módban adta be a kulcsot a gép. (tudom, nem kamera!)
A régebben készült képeket visszaadta rendesen, az újabbakat, csak fekete képernyőkén láthattam.
Hát, akkor irány a szerviz. Mutattam az ott lévő hölgynek, mi van, ha bekapcsolom a gépet. Egyből mondta, CCD hiba. Ez széria hiba.
Kérdeztem, milyen sűrűn fordul elő ilyen. Válaszképp annyit mondott, ez után már jó lesz.
Tényleg sokan jelentkezhetnek vele, mivel én is 3-4 hetet kaptam.
Majd kiértesítenek SMS-ben.

Sok(k) türelmes percet mindenkinek!


kedd okt. 16, 2007 7:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Hi, igen, nyaraltam! És végig fényképeztem a nyaralást! :-) Egyszer volt egy olyan probléma, hogy a diszp gombbal kikapcsolgattam a kijelzőt, hogy ne fogyasszon annyira, és az egyik ilyen műveletnél kifagyott a gép. De azóta is jó. Neked szerencséd volt, mert volt CCD-jük, nálam az volt a gond, hogy akkor még várták.


szer. okt. 10, 2007 9:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 28, 2007 9:38
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hello!

Szoval nekem is ez volt a problemam. Canon Powershot A70-es gepem van. 2 hete egyik naprol a masikra fekete lett az LCD-n kep, es a szgepre felmasolt kepek is tok feketek. Egybol gondoltam h szejjelment a CCD, orultem is neki :( A gep tobb mint 4 eves, igy gar. mar nincs. Felhivtam a Camera Kft.-t, elmondtam h mi az abra, mondtak kuldjem fel. Felkuldtem, es 5!!! nap alatt visszakuldtek megjavitva 0 Ft-ert!

Hogy mennyire lesz tartos a javitas, az meg ketseges, de egyenlore OK a gep.

Szoval ha valakinek ilyen jellegu problemaja van a fenykepezojevel (persze ez nem minden tipusra igaz) akkor kuldjetek fel, es megcsinaljak!

Udv.: Metal...


pén. szept. 28, 2007 9:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Mik a fejlemények? Jó is lett?
Ja, lehet, hogy már nyaralsz...

Üdv
Inhouse


kedd szept. 25, 2007 10:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Amberek, hihetetlen, felhívtak a Camerától, és azt mondták, hogy ma 9-17 között kiszállítják a gépemet! Éljen!


szer. szept. 19, 2007 5:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Na, múlt szerdán beszéltem a Camera Kft.-vel, azt mondták, múlt hét hétfőn megjöttek a CCD-k. Könyörögtem nekik, hogy a héten készüljön el, mert a jövő héten mennék egy 3 hetes Ny-Európai túrára, és szeretném megörökíteni. Nagyon remélem, hogy figyelembe veszik, mert mondták, hogy vagy 100 gép van az enyém előtt.


hétf. szept. 17, 2007 11:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Hát ez nem egy pörgős fórum. Ma már azt mondták a Camera Kft.-nél, hogy ki az, aki ilyet mondott náluk, hohy 3 hét a javítás, min. 4-6 hét, de inkább 6 mint 4. Na ****, majd csak nem készül el a nyaralásomig.


kedd aug. 28, 2007 8:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Nem zörög a haraszt ha a szél nem fújja.
Lásd Mistrál.


szomb. aug. 18, 2007 20:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 63 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség