Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:50



Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
MEGHIBÁSODÁSOK 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Ezek 2005-ös szitkozódások, azóta el is költöztek, hátha már másik bagázs, és normálisabbak, mostanság nem találni róluk szitkozódást. Viszont az uccsó linkben írogattak gépcserékről is, ha nagyon elhúzódik a dolog, én is rápróbálok egy újat kérni.


szer. aug. 15, 2007 16:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 09, 2007 22:10
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
linkek:
http://www.fototipp.hu/camerakft
http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=205604
http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=53026&st=630

Persze nem kell elhinni mindent elsőre! Lehet, hogy sok elégedett páciens ül a babérjain és boldogan használja a megjavított gépét, de sosem árt az elővigyázatosság. (különben is, nem zörög a haraszt ...)
Ma nem tudtam arra menni de holnapra megint beterveztem.
-majd írok


szer. aug. 15, 2007 14:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
poross írta:
Kösz a tippet. Három napja hívom õket különbözõ idõpontokban, de nem veszik fel a telefont. Szerintem holnap arra kanyarodok és próbálkozom személyesen.
Kicsit tartok az akciótól, mert elég sok szaftos sztori kering róluk a neten, és csak egy hozzászólást találtam ami teljes megelégedettségrõl szól. (legalább ilyen is van)


Na ****! Milyen sztorik? A Camera Kft-ről? Na, most már én is rákeresek. Mindegy, nekem nem volt más választásom, az enyém teljesen elköszönt, és csak ez az egyetlen egy Canon szerviz van. Én ma hívtam őket, többszőr foglalt volt, azután miután kicsöngött, jó hosszan kolompoltam, mire felvették, de felvették. Megkérdeztem, hogy megkapták-e egyben a technikát, és hogy mikorra tarthatom ismét a kezemben, erre 4 hetet mondtak. A múlt héten még csak 3 volt. Remélem szeptember 20.-ig visszakapom, mennék őszölni.


kedd aug. 14, 2007 20:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 09, 2007 22:10
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Kösz a tippet. Három napja hívom őket különböző időpontokban, de nem veszik fel a telefont. Szerintem holnap arra kanyarodok és próbálkozom személyesen.
Kicsit tartok az akciótól, mert elég sok szaftos sztori kering róluk a neten, és csak egy hozzászólást találtam ami teljes megelégedettségről szól. (legalább ilyen is van)


kedd aug. 14, 2007 17:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
poross: felhívtad őket?


hétf. aug. 13, 2007 7:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Az enyém is úgy kezdte, egyszer csak becsíkozódott a kép, vagy nagyon szemcsés lett, de egy enyhe rázásra magához tért. Aztán tegnap előtt le akartam képezni a tehénparádét, de csak feketeség volt. Mikor felhívtam a szervízt, és elkezdtem mondani, hogy van egy Canon A70-esem, egyből azt kérdezte, hogy fekete vagy lila a kép. Mondtam is, hogy fekete, és hogy tudom, hogy miért kérdezi. Nem kell semiféle papper, az enyém is 4 éves, már rég nem garis, azt mondta, egyszerűen csak postázzam el, úgy is tudják miről lesz szó, és térítésmentesen megjavítják. Ja, sajna Mo.-n csak egy Canon szerviz van, fent pesten, úgyhogy marad a posta. Cím: 1085 Budapest, Somogyi Béla u. 20. Telefon: (36-1) 266-8085 Web: www.camerakft.hu Hívd fel őket, és beszélj velük, szerintem Neked is a probléma kezdete áll fent.


pén. aug. 10, 2007 7:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 09, 2007 22:10
Hozzászólások: 3
Hozzászólás CCD gar
Hi!

Hova vitted javíttatni? Kértek valami számlát, garjegyet, stb.?
Csak azért mert van egy PS pro 1-em 2,5 éves és Finnországból kaptam. A Canon hibalistáján rajta van, bár kétségeim vannak a hiba okát illetően.
Csinál jó képet is de néha elgurul a gyógyszer. Ilyenkor pl: 1/160 helyett fél másodpercest kattint -a kép helyén atomvillanás-, vagy becsíkozza vízszintesen -olyan mint a domború téglafal a Photoshop-ban.
Látott már valaki ilyet? Ha igen mi a megoldás?
Előre is köszi


csüt. aug. 09, 2007 23:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Hát nem tudom, kinek a CCD-je, de mondta a szervízes, hogy normál esetben 1 hét a javítás, de most 3 hét, mert egész Europában tömegesen küldik vissza, és a hunyorgósok nem győzik küldeni a CCD-ket, nem mindig van kéznél.


csüt. aug. 09, 2007 16:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Ez vélhetőleg ugyanaz a hibajelenség ami a Minolta A1 típusnál is tömegesen előjött. Ott is ingyenesen végzik a javítást.
Tán ez is valami Sony CCD? :-)
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de szerintem a közeljövőben hallunk még sorozatos CCD meghibásodásokról...


csüt. aug. 09, 2007 14:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Egy kis segítség, én is nehezen találtam meg, katt a linkre, majd a fényképezőgép/digitális kompakt-ra, és ki kell választani a típust. Én az A70-et kiválasztottam, de arra is kihozta az összes típust, amibe ez a hibás CCD kerülhetett, mindjárt az első kérdés alatt: 1. Miért rendellenesek a fényképezőgép által rögzített képek? Itt a link: https://self-service.canon-europe.com/hu/pages/


csüt. aug. 09, 2007 10:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Meg van a hiba! Canon A70 tulajok figyelem, a Canon hivatalos közleménye:
Köszönjük, hogy egyik Canon termékünket használja.
A tapasztalatok szerint rendkívül ritkán előfordul, hogy a Canon digitális fényképezőgépekben és digitális videokamerákban használt néhány CCD olyan hibával rendelkezik, amely rendellenes képeket eredményez.
Elnézést kérünk a hiba által esetlegesen okozott kellemetlenségért. A Canon térítésmentesen elvégzi a szükséges javításokat, amennyiben ez a rendellenes működés hibát okozott.
A Canon tájékoztatni kívánja ügyfeleit az észlelhető hibajelenség részleteiről, illetve arról, hogy a Canon milyen eljárást alkalmaz a hibajelenség kezelésével kapcsolatban.
Részletes információk a problémával kapcsolatban:
Az érintett termékekben használt CCD-k esetén megerősítést nyert az a tény, hogy rendkívül ritka esetben, magas környezeti hőmérséklet / magas páratartalom esetén a belső huzalozás egy része leválik.
Ha ez a meghibásodás előfordul, Felvétel (Shooting) módban a jelet nem megfelelően továbbítja a CCD. Ez a következő rendellenességeket eredményezi a képekkel kapcsolatban:
• A képek nem jelennek meg
• A képeken rendellenesen jelennek meg a színek
• A képek torzítva jelennek meg
Ezek a tünetek az LCD-képernyőn ellenőrizhetők.
Megoldás:
Kérjük ügyfeleinket, ha ezt a jelenséget észlelték a fényképezőgépen, forduljanak a legközelebbi Canon szervizközponthoz.
A Canon térítésmentesen elvégzi az érintett termékek javítását, amennyiben a belső CCD-huzalozás valóban levált.

Legutolsó módosítás dátuma: 07-Jun-07

Azért rendesek, hogy egy 4 éves gépbe egy vadi új CCD-t ingyen beleraknak. Beszéltem is a szervízzel, küldöm fel. A Canon honlapján fent van, hogy melyik típusokra igaz még.


csüt. aug. 09, 2007 10:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás Re: MEGHIBÁSODÁSOK
dzsana írta:
Sziasztok, nem igazán találtam ilyen topikot, bocsi, ha van már.
Szóval ma a 4 éves Canon Powershot A70-es gépem fogta magát, és nem engedte el. Nevezetesen bekapcsoltam, és tök fekete a kép, a menűü látszik, csak az objektív vakult meg. Kalandvágyból kattintottam egyett vele, de az elkészült kép is nagy sötét éjszaka lett. Ilyenkor mi van?


Valószínűleg kuka. A 4 év amúgy is túl hosszú élettertam ebben a szegmesnben. :) Elvégre fogyasztói társadalomban élünk, vagy mi. :)
Komolyra fordítva a szót, szervizbe elviheted, de jó eséllyel a javítás ára nem lesz arányban a gép jelenlegi értékével.


csüt. aug. 09, 2007 9:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás MEGHIBÁSODÁSOK
Sziasztok, nem igazán találtam ilyen topikot, bocsi, ha van már.
Szóval ma a 4 éves Canon Powershot A70-es gépem fogta magát, és nem engedte el. Nevezetesen bekapcsoltam, és tök fekete a kép, a menűü látszik, csak az objektív vakult meg. Kalandvágyból kattintottam egyett vele, de az elkészült kép is nagy sötét éjszaka lett. Ilyenkor mi van?


szer. aug. 08, 2007 19:00
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 63 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség