Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 18, 2024 20:32



Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ] 
Canon vagy Pentax 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
sikariel írta:
Szia!

Ha van kedved, megoszthatnád a tapasztalataidat, élményeidet a géppel kapcsolatban, mert én még mindig nem vettem... : )

Túl sok tapasztalatról nem tudok beszámolni, ahhoz kell még egy kis (vagy sok :D ) idő.
Az eddigi tapasztalatok, hogy nagyon jól összerakott, és negyon átgondolt masina.
Két fotós ismerősömmel konzultáltam a vásárlás előtt. Az egyik Canonos, a másik meg Nikonos... :D
A Canonos srác nem nagyon ismerte a K10-et, de amikor megvettem és a kezébe adtam, nagyon megtetszett neki. Ő most egy EOS 33-mal dolgozik, és gondolkodik egy digit gépen. Nála a Pentax ott bukik el, hogy mivel neki ott a 33-asa, az apjának meg van szintén egy 33-asa, meg még egy 20D-je, a rendszer a Canonhoz adott, így nem fog váltani, de ő is elismerő szavakkal nyilatkozott a K10D-ről.
A Nikonos srác a jól bevált D70-et használja, ő viszont ismerte a K10D-t, és amikor arról kérdeztem, hogy D80, vagy a K10D, egyértelműen a Pentaxra szavazott! :D

Magáról a masináról azt tudom elmondani, hogy az összerakottsága az első kézbevételnél már érződik, az átgondoltsága meg egy nap használat után. Nagyon tetszik, hogy az alap menűje nem sok pontból áll, mivel szinte minden funkció elérhető a dedikált gombokról, azonban van egy custom fül a menüben, ahol szépen paraméterezhető minden funkciója, így szinte teljesen a saját igényeidhez állíthatod a működését. Azért csak szinte, mert a gombok nem programozhatóak át. Én örülnék, ha egy-két gomb funkcióját megcserélhetném, vagy megváltoztathatnám...
A képalkotást tekintve közvetlenül összevethető a D80-nal, ha a gépet teljességében tekintjük, akkor vhova a D80 és a D200 közé tehető, viszont olcsóbban...
Vannak nagyon ügyes kis trükkjei, amit eddig sehol nem láthattunk. Ilyen pl a két új programja, az érzékenység előválasztás és az érzékenység automatika.
Tetszik és a kezelést könnyíti az, hogy a zöld, vagyis automatikus módba is bele lehet nyúlni, illetve a manuális módban is van lehetőség a segítségkérésre.
További érdekesség pl a fehéregyensúly állítása, amit pillanatok alatt és egyszerűen meg lehet tenni és ellenőrizni. Apropó ellenőrzés, a mélységéllesség ellenőrzésére választható a szokásos rekesz beugrasztás, illetve, hogy csináljon egy képet, amit nem ment. Az utóbbiba bele lehet nagyítani, és nem csak a mélységéllességet ellenőrizni.
Mint ahogy mondtam,egyelőre csak benyomásaim vannak róla, de azok nagyon pozitívak. Ajánlom figyelmedbe, hogy fogdosd meg, próbáld ki élőben és te is rögtön érezni fogod, amiket leírtam.

Számomra negatívum, hogy az én kezemhez mérten kb fél centivel alacsonyabb a markolata a kelleténél, bár ez orvosolható a portré markolattal, amit meg is fogok tenni, csak ne lenne olyan drága... :?
Apropó drágaság, ahogy néztem az árakat, úgy érzem, hogy a rendszer kiépítése nem olyan vészes, mint más gyártóknál, bár természetesen nem olcsó mulattság. Tény, hogy a Pentaxnak nem akkora az obi választéka, mint a Canonnak, de azért nem hiszem, hogy gond lenne a szükséges tudás megtalálása a palettán.
És itt jön a lényeg! Mivel a Pentax ős idök óta használja a K bajonettet (ha jól tudom 72 óta), így erősen kibővülnek a lehetőségek...

NYugodtan kérdezz, ha vmire konkrétan kiváncsi vagy, úgy könnyebben tudok válaszolni :wink:

Annyit most meg tudok mondani, hogy szerintem ez most a legjobb választás az igényes amatőrök számára, mert ebben a (nehezen definiálható) kategóriában magasan a legjobb az ár/érték aránya. :D


szer. okt. 03, 2007 9:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Szia!

Ha van kedved, megoszthatnád a tapasztalataidat, élményeidet a géppel kapcsolatban, mert én még mindig nem vettem... : )


kedd okt. 02, 2007 22:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Jelentem én a minap vettem egy K10D-t! :D
Oly E400-at cseréltem (mellesleg az E400 keresi új gazdáját... :wink: ). Korábban úgy gondoltam, hogy E510-re fogok majd ápgrédelni, de aztán megtetszett a D80, végül pedig a K10D lett az új szerelem tárgya. A D80-hoz tényleg szép és jó obikat csomagolnak (elsősorban a 18-70), de ár/érték arányban én úgy gondolom, hogy a Pentax sokkal jobb választás volt.
Amikor szóba került az gépcsere, nekem eszembe sem jutott a Canon, mert a 400D még bőven nem ez a kategória, a 30D és főleg a 40D meg már nem, ráadásul szerintem a K10D-vel szemben a 30D a magasabb árával nem alternatíva.
Tapasztalatokat nem nagyon tudok mondani, mert most még csak a beautiful friendship beginningjénél tartok, de azt már érzem, hogy egyszerűen nekem találták ki ezt a gépet, csak még egy markolat hiányzik nagyon az aljáról... :D


kedd okt. 02, 2007 13:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
glad írta:
nord írta:
glad írta:
Salvatore Salvataggio írta:
A D40X és a 400D egy kategória. A K10D bőven a kettő felett van.


Úgy lehet, hogy egy kategória, hogy mind kettő belépő szintű DSLR a maga márkájában, de közel nem tennék egyenlőség jelet a két gép közé.
Azért így a 400D jobb gép.

Miben? ;)


Lássuk csak:
-zaj tartomány jobb a 400D esetén
-Több AF pont a 400D esetén
-CCD tisztitás
-LCD méret nagyobb a 400D-nél.


- Zaj: igen, 100%-os nézetben (kvázi pixelvadászat ;) ), már van különbség. De a teljesség kedvéért tegyük hozzá: a Nikon inkább filmes szemcsézettséget mutat, mint a digitális gépekre jellemző színes pöttyöket - ami sokkal kellemesebb a szemnek, és amiben eléggé egyedülálló ebben az (ár)kategóriában.
De ha már szőrözünk: nézd csak meg a dinamikaátfogást (ami azért eléggé fontos dolog a fényképezésben! :D ) -> ebben a D40x 8.5 EV-s értékével szemben a 400D-nek 8.4 EV-je van "csak". :D

- AF pont: valóban, több van a 400D-nek.

- CCD tisztítás: ajánlom szíves figyelmedbe a pixinfo tesztjét a Canon-féle "tisztítás" hatékonyságát... A legdurvább marketingszopatás klasszikus esetével állunk szemben! !-(

- LCD méret: valamit nagyon benéztél, mert mindkettőnek 2.5"-os, 230e pixeles lcd-je van... Ami nagyobb, az a Nikon markolata. ;)

Szumma szummárum: ezek a gépek eléggé jók, gyakorlati használatban semmi különbséget nem fogsz találni a képminőség szempontjából. Itt egy dolgon dőlhet el minden, ha valaki kitben szeretne vásárolni: azon, hogy melyik esik jobban kézre a delikvensnek.

Üdv.


szer. szept. 05, 2007 8:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
sikariel írta:
Igazság szerint, sokmindenre használnám. Portré, természet, épület fotózásra, talán makróra nem annyira (bár az sem kizárt). Szóval ezek alapján nehéz lenne szűkíteni a kört. Viszont az is elképzelhető, hogy a későbbiekben nem csak hobbiból fotóznék, ezért nem tudom a k10d mennyire jó választás?!


Ebben az esetben a Canon vagy a Nikon házatáján keresgélnék.


kedd szept. 04, 2007 23:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
nord írta:
glad írta:
Salvatore Salvataggio írta:
A D40X és a 400D egy kategória. A K10D bőven a kettő felett van.


Úgy lehet, hogy egy kategória, hogy mind kettő belépő szintű DSLR a maga márkájában, de közel nem tennék egyenlőség jelet a két gép közé.
Azért így a 400D jobb gép.

Miben? ;)


Lássuk csak:
-zaj tartomány jobb a 400D esetén
-Több AF pont a 400D esetén
-CCD tisztitás
-LCD méret nagyobb a 400D-nél.


kedd szept. 04, 2007 23:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Tudom-tudom, igyekszem... :D :D :D


kedd szept. 04, 2007 20:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Hát erre csak egy nagy közhelyet tudnék mondani: az ilyen Pentax K10D / Nikon D80 / Canon 30D és jobb obik együttesben már nem a felszerelés a gyenge láncszem; ha egy kép rosszul sikerül már nem a technikát kell okolni. ;)


kedd szept. 04, 2007 20:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Igazság szerint, sokmindenre használnám. Portré, természet, épület fotózásra, talán makróra nem annyira (bár az sem kizárt). Szóval ezek alapján nehéz lenne szűkíteni a kört. Viszont az is elképzelhető, hogy a későbbiekben nem csak hobbiból fotóznék, ezért nem tudom a k10d mennyire jó választás?!


kedd szept. 04, 2007 20:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Ha nem lenne felszerelésem, akkor bizony elgondolkoznék egy K10D + markolat + 21mm SMC DA f3.2 + 70mm SMC DA f2.4 szetten! Imádom a satnya obikat. :D

Kérdés, mire szeretnéd használni, és mennyit szánsz rá.


kedd szept. 04, 2007 20:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Ha megtanul vakuzni, akkor nem kell a TTL!;)
A pentax a prémium vakukkal is ezt csinálja?


kedd szept. 04, 2007 20:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Ja, és nem ragaszkodom ám a kithez, csak gondoltam, nem jelentősen drágábbak, mint csak a vázak... A K10d-t nem is ajánlod, pl. a vakutechnikai olgok miatt? :?


kedd szept. 04, 2007 20:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Pentax K10D tulaj írta arra, amikor valaki arra panaszkodott, hogy a vaku a diffúzorral kiégeti a képeket, anélkül viszont nem:
Ez már Pentax betegség. Ennyire jó a P-TTL. Örülj, ha néha jó.


kedd szept. 04, 2007 20:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Köszi, megnézem a samsungot is...
Miben nyílvánul meg a vakutechnikai hátránya a Pentaxnak? Nincs választék, vagy a meglévők minősége rossz, vagy nem myújtanak a vukuk olyan széles lehetőségeket, mint a Canon, Nikon esetében?


kedd szept. 04, 2007 20:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
sikariel írta:
Megnéztem az oldalt, elég meggyőző... Gondolom amivel itthon leginkább adják a k10d-t kit-ben az sokkal gagyibb nem?!
A GX10-es az melyik? :oops:

Azt nem értem, ha kitet szeretnél venni, akkor hogy a fenébe tud kimaradni a legkellemesebb kitobjektívet adó Nikon D80? A 18-70 (de még a 18-135 is) sokkal kellemesebb - nem csak átfogásban, képminőségben is! - mint a 400D, K10D 18-55-öse...
Jah, és vakutechnikában a Pentaxnak khm... bőven van még mit tanulnia nem csak a legjobb Nikontól, hanem még a Canontól is. ;)


kedd szept. 04, 2007 10:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
glad írta:
Salvatore Salvataggio írta:
A D40X és a 400D egy kategória. A K10D bőven a kettő felett van.


Úgy lehet, hogy egy kategória, hogy mind kettő belépő szintű DSLR a maga márkájában, de közel nem tennék egyenlőség jelet a két gép közé.
Azért így a 400D jobb gép.

Miben? ;)


kedd szept. 04, 2007 10:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
sikariel írta:
A GX10-es az melyik?


Ez a gép ugyanaz, mint a Pentax, csak Samsung brand alatt. A különbség annyi, hogy a menü a Samunál kicsit szebbre sikerült, ellenben a .pef formátumú raw hiányzik belőle. (Ami amúgy is lassú...) Viszont a Samsung picivel olcsóbb.


kedd szept. 04, 2007 8:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
A D40X és a 400D egy kategória. A K10D bőven a kettő felett van.


Úgy lehet, hogy egy kategória, hogy mind kettő belépő szintű DSLR a maga márkájában, de közel nem tennék egyenlőség jelet a két gép közé.
Azért így a 400D jobb gép.


kedd szept. 04, 2007 0:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Megnéztem az oldalt, elég meggyőző... Gondolom amivel itthon leginkább adják a k10d-t kit-ben az sokkal gagyibb nem?!
A GX10-es az melyik? :oops:


hétf. szept. 03, 2007 21:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Habár már hallottam, hogy valaki egy GX10-est vett egy egész jó kis objektív sorral:
FIX:21,40,70,100,200,300 igaz ebből nagy része használt objektív.
És ugye portréhoz nem árt ha van jó fix.


hétf. szept. 03, 2007 21:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
sikariel írta:
Szóval a k10d utódja?! Akkor lehet, hogy érdemes még várnom, bár a mostani is nagyon tetszik... :)

Szerintem ne várj, mert míg megjelenik, illetve kapni lehet emberi áron az legalább fél év. És annak az árkülönbözetéből tudsz venni jobb objektívet. pl egy ilyen kitet:
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... entax.html

Persze, ha fényerősebb objektív kell akkor ott a 16-50/2.8 igaz az már 200 euróval drágább.


hétf. szept. 03, 2007 21:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Szóval a k10d utódja?! Akkor lehet, hogy érdemes még várnom, bár a mostani is nagyon tetszik... :)


hétf. szept. 03, 2007 20:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
...


Ez volt az 1000. hozzászólásod! :D
És pont egy gyémánt taghoz illő hozzászólás!:)


hétf. szept. 03, 2007 19:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Még nem kapni őket. Majd csak szeptember végén. Ez azt jelenti, hogy október közepén jönnek az első igazi visszhangok a felhasználóktól.
Nem minden a Speckó. Ott van az 1D mark III és fokuszálási problémákkal küzdenek, pedig ez egy eléggé drága masina.
Ebben a kategóriában, most jön ki még az Oly E3, a panaszkodik L10 és a SONY A200 is(és még tippelnék egy K10D utódra is az Új sony szenzorral).


hétf. szept. 03, 2007 19:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Köszönöm arnyexxx és Neked is salvatore!
A jó tanácsok mellé, meg is tudtok nevettetni rendesen!!! :D

Mit tudtok az új, finom kis cuccokról?
Canon EOS 40D, ill. Nikon D300?
Amennyit én olvastam róluk, "első hallásra" a Canon vezetősége eldörzsölhetett egy könnycseppet a szeme sarkában, mikor meglátták a D300 adatait... :) Bár én az Origon olvastam róluk, lehet hogy hülyeség de az ott írottak alapján a Nikon ár/érték arányban, most jobbnak tűnik. Jó lenne olvasni valami tesztet, amiben éleben is kipróbálták őket! Gondolom még nincs ilyen?!


hétf. szept. 03, 2007 18:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Egyetértek.
Két dolog jut eszembe, ahol talán kevés. Poszter fotózás(de ide már inkább KF), és olyan sport fotózás ahol a kép/s sebesség nagyon fontos.


hétf. szept. 03, 2007 17:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
kérdés: ha C/N belépöváz mellett döntessz, akkor ahhoz azokat a sokszázezres obikat vennéd amiket késöbb az FF nagytesokhoz használni akarsz? Ha igen, akkor egyértelmü, hogy C/N gépet válassz. De ha most nem a felsökategoriás obiszettet veszed meg a kezdö gépedhez, akkor ugyis azzal kell kezdeni a kategoriaváltást, hogy obicsere, mert ami egy 400D-n még elmegy az egy 5D-n közröhej tárgyát képezheti. Akkor viszont most egy jo pentax váz amivel élmény dolgozni, és lehet, hogy nem is fogod annyira kivánni a komolyabb gépeket. Szvsz az kenon400D tulajok azért álmodoznak 5D röl, mert a saját müanyag játékuk igen sok hiányosságtol szenved. Mig egy K10D-t megfelelö obikkal használva nyugodtan tudsz melóra is használni. Kevés olyan feladatot tudok elképzelni, ahogl egy ilyen váz teljesitménye kevés lenne, és az olyan melót ugyse kezdö fotosokra bizzák, hanem öreg profikra.


hétf. szept. 03, 2007 12:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Igazság szerint, sokmindenre használnám. Portré, természet, épület fotózásra, talán makróra nem annyira (bár az sem kizárt). Szóval ezek alapján nehéz lenne szűkíteni a kört. Elképzelhető, hogy a későbbiekben nem csak hobbiból fotóznék... :)


hétf. szept. 03, 2007 11:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Nem esett szó arról, hogy mihez kell majd a gép. Mert a K10D az kb a D200 kategóriája és az már bőven nem amatőröknek lett kitalálva.


hétf. szept. 03, 2007 9:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
A pentax-nak most nagyon jó objektív sorozat jött ki:
10-17, 16-50, 50-200 + sok jó árú FIX objektív
Mivel a Pentax eddig SONY érzékelőkkel csinálta a gépeit és a sony-nak van már FF érzékelője, elképzelhető, hogy pentaxnál is lesz jobb gép.

UP: és persze a PANTAX-nál az ős réki K bajonettes üvegek is jók a K10D-re. Költség szempontból ez sem elhanyagolható.


hétf. szept. 03, 2007 8:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Szia!

Akkor ebben tévedtem! :)
És mit gondolsz a másik "problémámról"?


hétf. szept. 03, 2007 8:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
A D40X és a 400D egy kategória. A K10D bőven a kettő felett van.


hétf. szept. 03, 2007 8:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Canon vagy Pentax
Sziasztok!

Mióta utoljára jártam itt, sokat foglalkoztam a számomra leginkább megfelelő DSLR kiválasztásával. Nagyon szimpatikus számomra a Pentax k10d, mert ezen a szinten a Canon és a Nikon ár/érték arányban szerintem, "gyengébb" vázakat kínál. Ugyanakkor, ha megveszem a k10d-t és hozzá néhány objektívet (persze hosszútávon), és tegyük fel előbb vagy utóbb szeretnék "egy"kategóriával feljebb lépni a váz tekintetében(Canon EOS 5D II, Nikon D2Xs) akkor a Pentax márkán belül ezt nem tudom megtenni, mivel tudomásom szerint a k10d a "zászlóshajójuk"?! Szóval ebben az esetben váltanom kell, de a meglévő Pentax objektíveket, vakut stb. nem tudom használni a Canon, Nikon vázakhoz (legalábbis képminőség romlás nélkül)

Kérlek benneteket adjatok tanácsot, hogy a fent említettek miatt, "érdemes e elvetnem a Pentax k10d gondolatát", és válasszam mondjuk a Nikon D40X-et, vagy a Canon valamelyik típusát?!

Ha Canon mellett kéne döntenem, nagy gondban lennék, mert a 400D-t nem lehet egy kategóriába sorolni a k10d-vel vagy a D40X-el, magyarul a Canonnak ebben a kategóriában nincs is igazán versenyképes váza, csak magasabb szinten, ha nem tévedek...

Mit gondoltok a dologról?

Üdv Mindenkinek!


vas. szept. 02, 2007 22:41
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 33 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség