Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 1:23



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Canon EOS400D, vagy Nikon D40x 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
nord írta:
ISO100 hiánya miért is olyan egetrengető hátrány? :D

Igen, ez így nem volt rossz döntés, hogy a kiegészítőkből nem kell mindent megvenni.


Azért jó ha tudjuk, hogy a D40x tud ISO100-ban máködni (ezt nem Neked írom Nord), és tapasztalataim szerint ISO100-at úgy éri el a gép, hogy szoftveresen lebutítja magát ISO200-ról ISO100-ra, de ez nem tény, pusztán én tapasztaltam, hogy az ISO 200-ban készült képek is zajmentesek.

nekem a D40x messzemenően tökéletes, csak a fókuszmotor hiányzik róla.


szomb. dec. 22, 2007 16:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Hasonlóról már volt egy két eszmecsere:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=837062#837062
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=32661
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=33996
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=30713
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=33183

Valszeg ezeken kívül is találsz alternatívát, ha ezeket átnézed(érdemes).


szer. dec. 19, 2007 21:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
ISO100 hiánya miért is olyan egetrengető hátrány? :D

Igen, ez így nem volt rossz döntés, hogy a kiegészítőkből nem kell mindent megvenni.


szer. dec. 19, 2007 18:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Koszi! Ertettem eddig is, de hatha vannak csodak. :-)

Canon 400D lett belole. Igy nem keverjuk ossze (nekem 350D-m van), megis minden alkatresz kompatibilis lesz, a vaku, meg az objektiv, memoriakartya tuti. Most ugyanis 18eFt-ot visszaterit a Canon, igy mar azert joval olcsobb, mint a tobbi hasonlo gep...


szer. dec. 19, 2007 15:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"mert sokkal jobban sikerult a fenymero modulja, emiatt ezerszer jobb kepek keszit. Nem tudom, hogy letezik-e ilyen kategoria, ha van, akkor erre lennek kivancsi."

Viszont ezt le is írtam nincs egetverő különbség a belépő szintű gépek között. Ha van egy olyan fejlesztés ami sokkal többet tudó akkor az meg is jelenik az összes gépben rövid idő alatt. Ezt a 100 ISO-t nem értem mert az én gépem 200-ról indul és nem volt vele problémám igaz nem akarok méteres nagyítást csinálni, de ha akarnék akkor nem belépő szintet kellene venni, sőt nem is kisformátumot. Pont a multkor csináltam rossz fényviszonyok között képet az automata 800 ISO-ra állított És 100%-ra nagyítva sem lett olyan szörnyen szemcsés. 3200 ISO-n már igen, igaz hogy ott meg négyszerte gyorsabb lett a zársebesség ami néha jól jön. Viszont ha a 200 ISO-t durvának tartod akkor bármely ilyen eltérést annak fogsz tartani akkor szinte lehetetlen lesz gépet választani mert ilyen eltérések minden tipusnál előfordulnak, veheted akár a profi gépeket is. Épp most néztem hogy a 400D nem prizmás hanem tükrös, van aki meg ezt tartja rossznak, hogy hű de sötét. A én keresőm is tükrös semmi bajom vele.


szer. dec. 19, 2007 12:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Koszi a segitseget, bar nem sokra megyek vele. :-)

Amugy en regebben, amikor magamnak vettem ilyet, akkor korulneztem rendesen. Akkor a 350D es a D40 kozott inogtam. Vegul 350D lett belole, mert a D40 nem tudta a 100 ISO erzekenyseget, ami szerintem eleg durva. Tehat vannak kulonbsegek azert...

A kerdes valojaban az, hogy van-e most favorit, ami nagyon megeri az arat, azert, mert tobbet tud, de hasonlo a minosege, vagy azert, mert sokkal jobban sikerult a fenymero modulja, emiatt ezerszer jobb kepek keszit. Nem tudom, hogy letezik-e ilyen kategoria, ha van, akkor erre lennek kivancsi. :-)


szer. dec. 19, 2007 12:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Canon 350D-t (125eFt most a pixelmainianal), mert az olcsobb, de nem sokkal gyengebb, mint a 400D. "

A belépő szintű gépeknél az egyik nem gyengébb mint a másik hanem árnyalatokban eltérnek a beállítási lehetőségek egymástól. Nekem pld a Pentax fekszik jól. Más azt írta a Pentaxról hogy nem kapható hozzá optika. A Digifénykép lapján 48 fajta optika található jelenleg a Pentaxhoz. ?????? Mi akkor az igazság. Az hogy csak aki használni fogja az tudhatja hogy melyik fog a használat közben feküdni neki. Én pld csak fémházas gépet veszek műanyagot soha, nem azért mintha a műanyag rossz lenne. Más illető azt kérdi hogy "komoly" gépet akar venni, melyik legyen. Egyik fórumtárs megkérdi melyik a komoly szerinte, A Nikon D80. ??????? Nem a D40 se másik. Tehát a kérdés okafogyottá vált. Van aki a Canonra Van aki a Nikonra esküszik. Csak részletekben lehet tanácsot adni abban hogy melyik gépet vegye meg valaki nemigen lehet. Pld megnéztem a D80 lapjait sehol sem találom a B időt, vicces volna ha nem volna.


szer. dec. 19, 2007 12:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Canon EOS400D, vagy Nikon D40x
Sziasztok!

Bátyámnak szeretnék karacsonyi ajandékot venni. El is döntöttem, hogy egy D-SLR lenne az, csak azt nem tudom melyik. Nem kell nagyon komoly. Tehat olyan max 160eFt koruli kene. A lenyeg, hogy a Canon EOS400D, vagy a Nikon D40x szintjen legyen. Kerdes, hogy melyiket erdemes valasztani a Canon, esetleg a Nikont, vagy egeszen mast. Esetleg egy Canon 350D-t (125eFt most a pixelmainianal), mert az olcsobb, de nem sokkal gyengebb, mint a 400D. Ebben kernem a segitsegeteket.

Elore is koszonom:
Peter


szer. dec. 19, 2007 10:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség