Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:52



Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 
Vaku kérdés 
Szerző Üzenet
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 03, 2010 15:12
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Chinon 3000XP
Úgy látom senki sem mérte meg a Chinon vaku érintkező feszültségét. Én megtettem: amikor kigyulladt a piros lámpa, akkor érte el a +240 V-ot.
Egy mechanikus fényképezőgép kapcsolójának -tekintettel a picinyke áramszükségletre- ez meg sem kottyan.
Digitális gépre csak akkor tedd fel ezt a vakut, hogy ha a gyártó "megesküszik" arra, hogy ez nem nyírja a belső elektronikát!

FeF írta:
Nekem egy teljesen más vaku kérdésem lenne.
Amaz régi vakut (Chinon 3000XP), amit analóg gépen használtunk vala, fel lehet-é tenni újabb, vakupapucsos/szinkroncsatis digitális gépekre?
Valahol olvastam hogy a vaku fajtája/csatolása nem mindegy (digitális/analóg?), ezekből milyen van és hogyan lehet megkülönböztetni?


vas. jan. 03, 2010 15:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Helló!

Köszönöm a válaszodat.
Elolvastam, amit a vakuról írnak az edigital oldalán, hát, nem pozitív irányba billent a mérleg... Szinte mindenkinek problémája van vele: én meg Zalaegerszegen lakom, az edigital csak személyesen vesz át gariban cuccot, szóval ez így nem túl bíztató... Ha tönkremegy, nézegethetem.
Ja, és ez sem megy rá az 7i vakupapucsára...

Lehet, hogy valami olcsó használttal kellene "kezdenem"... Körülnéztem aukciós oldalakon, de digitális Minolta gépre való vaku gyakorlatilag nincs, vagy csak csillagászati áron valami profi cucc, ami meg nem kell nekem, sem az ára, sem a tudása miatt.

Vagy marad az, hogy veszek eleve valami csak slave üzemmódot tudó cuccot... Bár jobb lett volna, ha rá lehet dugni a gépre...

Hát nem tudom, nem érzem magam közelebb a megoldáshoz ;-)

Üdv: Vasti


kedd máj. 26, 2009 14:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://www.edigital.hu/Egyeb_vaku/Solig ... 18432.html

Itt látható.


hétf. máj. 25, 2009 9:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
vasti írta:
Sziasztok!

Teljesen amatőr vagyok vaku témában, de most szeretnék egyet venni... Úgy érzem, sokszor kevés a gépeim beépített vakuja ;-))) Lakásban is, rendezvényeken is. Azt azért tudni kell, hogy 110%-ban hobbi szinten fotózok, tehát az esemény nálam pl. ovis ünnepséget, vagy egy kirándulást jelent ;-)

Amim van: Minolta Dimage 7i, Fuji S6500fd. Itt az első nagy kérdés: vegyek egy olyat, ami rámegy a Minolta vakupapucsára, és a Fuji-t hanyagoljam, vagy vegyek (ha jól tudom, vannak ilyenek ;-) olyan vakut, amit el tud sütni a gép vakuja (slave, ha jól tudom...)

És ha vakupapucsba akarom dugni, akkor azt sem tudom, hogy az olyan vakut, amit ugyan digitális géphez ajánlanak (használtakat nézegettem), de csak középérintkezőjük van, rá tudom-e tenni a Minoltára? Mert annak a vakucsatlakozójában 4 kis érintkező van...

Valaki világosítson már fel legyen olyan kedves ;-) Üdv: Vasti


Ha nem akarsz több tízezer Ft-ot költeni vakura vegyél egy Soligor DG-340AZ vakut ami 34-es kulcsszámú és 15 ezerért megkapod. Adnak hozzá sínt és slavebe nagyon jól használható totáltól fényvisszamérős automata módig.


hétf. máj. 25, 2009 9:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

Teljesen amatőr vagyok vaku témában, de most szeretnék egyet venni... Úgy érzem, sokszor kevés a gépeim beépített vakuja ;-))) Lakásban is, rendezvényeken is. Azt azért tudni kell, hogy 110%-ban hobbi szinten fotózok, tehát az esemény nálam pl. ovis ünnepséget, vagy egy kirándulást jelent ;-)

Amim van: Minolta Dimage 7i, Fuji S6500fd. Itt az első nagy kérdés: vegyek egy olyat, ami rámegy a Minolta vakupapucsára, és a Fuji-t hanyagoljam, vagy vegyek (ha jól tudom, vannak ilyenek ;-) olyan vakut, amit el tud sütni a gép vakuja (slave, ha jól tudom...)

És ha vakupapucsba akarom dugni, akkor azt sem tudom, hogy az olyan vakut, amit ugyan digitális géphez ajánlanak (használtakat nézegettem), de csak középérintkezőjük van, rá tudom-e tenni a Minoltára? Mert annak a vakucsatlakozójában 4 kis érintkező van...

Valaki világosítson már fel legyen olyan kedves ;-) Üdv: Vasti


vas. máj. 24, 2009 12:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Metz mb 44 af-4i -ről az az infó érdekelne, hogy

- tudom a vaku erősségét manuálisan szabályozni? (fényerő kompenzálás)


Tulajdonságok:
Kulcsszám ISO 100/21° és 50 mm-nél 34
Kulcsszám ISO 100/21° és max. Zoom esetén 44
Motor Zoom
Kiterjesztett Zoom
A billenthető fényszóró elforgathatósági tartománya
Függőlegesen (°) +90 és -7
Beépített AF mérő segédfény
LCD kijelző
IGBT-fényszabályozás
Thyristor-fényszabályozás
Manuális vakumód
TTL-üzemmód
D-TTL üzemmód
D-TTL/3D-derítő vakuüzemmód
Részleges fénykibocsátási szintek 1
Vakukészenléti állapot kijelzés
Megvilágítási kontrol kijelzés
Automatikus kikapcsolás
Kivilágítás 24 mm-tol
Lehetséges áramforrások: Akku, Elem
Vakuzások követési ideje (másodperc)(kb. Sek.-ban)
NC-Akku min. 0,2 max. 4
Elem min. 0,2 max. 5
NiMh-Akku min. 0,2 max. 4
Vakuzások száma teljes fénykibocsátásnál (kb.)
NC-Akku min. 85
Elem min. 240
NiMh-Akku min. 205
Súly grammban, elemek nélkül (kb.) 400
Méretek mm-ben (kb.) 75x125x108

A Mecablitz 44 AF 4N a 44-es vaku sorozat megújult darabja. Kulcsszáma 44 m ISO 100/ 21°-ra, a motoros zoomreflektor 105 mm-es állásában, legszélesebb világítási szöge megfelel a 24-mm-es objektív látószögének. Legfontosabb változás az elődökhöz képest, hogy beépített vakupapuccsal rendelkezik és nem kompatibilis az SCA adapterekkel. A villanó rendelkezik mindazon tulajdonságokkal, melyek a profi elvárásoknak és a mai követelményeknek megfelelnek. A TTL üzemmód mellett a Nikon sorozatú digitális tükörreflexes gépeken és a Coolpix modelleken D-TTL és D-TTL/3D mátrix vaku fénymérési mód is rendelkezésünkre áll. Az egyes üzemmódokat a hátoldalon elhelyezett LCD segítségével állíthatjuk be. A szinkrongyújtás alacsony feszültségű (IGBT rendszerű), ezért a digitális kamerákban nem tesz kárt.


pén. feb. 13, 2009 14:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. szept. 22, 2006 18:27
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Egy pár könnyed amerikai kalandregényt olvastam az elmúlt években, antikvár könyveket, amelyek elképzelt orosz--amerikai fegyveres konfliktusról szóltak. Az ami regényírók szerint az egyik ok, amiért győznek ilyen esetben, hogy az orosz katona az előírás betűjét, az amerikai pedig a szellemét követi.


szer. dec. 17, 2008 20:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Igen csak a vakunál nem lehet véletlen egyszerre a két érintkezőhöz nyúlni csak direkt. Ezen az alapon a konnektort is veszélyesnek kell nyilvánítani pedig abba is csak szándékosan lehet belenyúlni.


szomb. dec. 06, 2008 21:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. szept. 22, 2006 18:27
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Ezt senki nem vitatja.
Én az érintésvédelem szó helyes használata érdekében emeltem szót - ha már egyszer az hatvan éve ugyanazt jelentette.
Az ugyanis a meghibásodás folytán feszültség alá kerülő, és amúgy a tervező elképzelése szerint feszültség alatt nem levő részek miatti áramütési veszéllyel foglalkozik.
Az, hogy az üzemszerűen feszültség alatt levő részeket ne érinthessék meg, az a véletlen érintés elleni védelem témaköre.
Mindez csak volt, míg nem csalatkoztunk. Izé, csatlakoztunk.
Ma:
- a véletlen érintés elleni védelmet közvetlen érintés elleni védelemnek illetve alapvédelemnek hívják
- az érintésvédelmet közvetett érintés elleni védelemnek, illetve hibavédelemnek hívják

De ha már pontosítunk, akkor még hadd jegyezzem meg, hogy az erősáramú szabályok ilyen kondis esetre nem alkalmazhatóak, mert azok egy bizonyos töltésmennyiségtől érvényesek. Hogy ez mekkora, arra szemléltetésképpen mondanám, hogy a szabványos villanypásztor rúgása sem az még.
De továbbra sem ez a lényeg. :)


szomb. dec. 06, 2008 8:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Sztrogoff és Többiek!

Én másképp tudom, ÜZEM-KÖZBEN nem lehet olyan része a készüléknek, ami érintése esetén áramütéshez vezethet, még hálózattól független készülék esetén sem.
Nem ez a lényeg, tudjuk.

Üdv! SMA


pén. dec. 05, 2008 16:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. szept. 22, 2006 18:27
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Volt azért egy szép hosszú időszak, amíg az elektronika az egészen kis feszültségeket jelentette, főleg, ha olcsón kellett. Így hát anélkül kellett megoldani a feladatokat. A gyújtáshoz egy nagyfeszültségű impulzus kell. Biztos nem akart volna senki blokktégla méretű és súlyú vakuval járkálni. Így hát sokáig maradt a jól bevált megoldás, 2-300 V-ra feltöltött kondenzátort rásütni egy transzformátorra.
A kondi kicsi, ugyan valamivel nagyobb, mint a motoros háztartási gépek zavarszűrője, de azok ellen sem véd semmi.
Persze, mindig is meg lehetett volna oldani a dolgot egy másik érintkezővel a vakutalpon, ami megakadályozta volna, hogy a fel nem szúrt vaku bekapcsolódjon. Másfelől az is igaz, minden újabb érintkező újabb hibaforrás volt, még a kapitalizmusban is. :D

Már csak kötözködés, de az érintésvédelem másról szól, az a meghibásodott berendezések megérintésével létrejövő veszéllyel foglalkozik, itt meg nem hiba miatt jelenik meg a delej, hanem előre megfontoltan. :)


csüt. dec. 04, 2008 8:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Babajaga és Többiek!

Na igen, de érintésvédelmi okokra hivatkozhatunk és így már nem szép az, hogy akár többszáz(!) Volt feszültséget kell a gépnek kapcsolnia, az érintkezők előbb-utóbb beéghetnek, vagy tönkremennek. Esetleg valaki csak próbálgatja a vakut kézben és óvatlanul a talp-érintkezőkhöz ér a keze, akkor jól megrúgja az a feszültség és ijedtében elejti a drága vakut és az így tönkremehet.
Másként megközelítve, azt gondolom, hogy ma nem érdekük a gyártóknak, hogy a régi, jól bevált kiegészítő-készülékeiket lehessen a mai, digitális gépekhez használni, tehát vegyen a kedves fotós újat, ha villantani akar. Na ez a hozzáállás engem zavar, sajnos, mindenben ez a tendencia és nem tetszik.
Praktikus okokból, így marad a filmes gép a beltéri-vakus fotózáshoz, minden másra pedig ott lesz majd az új, digitális gép.
Bár ha ez így van, akkor minek váltani?!

Üdv! SMA


kedd dec. 02, 2008 15:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves Abu F és Többiek!

Köszönöm, már máshol is találtam információt.
Ettől függetlenül, számomra továbbra is érthetetlen, hogy ugyan miért nem oldották ezt meg anno, a vakuk fejlesztésekor, hogy ne ilyen nagy feszültséget kelljen kapcsoltatni a géppel.

Üdv! SMA


Honnan tudták volna akkor hogy lesznek totál elektronikus gépek? Fejleszteni meglevőhöz lehet.


vas. nov. 30, 2008 11:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Csak tippelek és a véleményemet írom:
Azért mert nem érdekelt senkit.
A digitális gépeken csak az utóbbi időben jelentek meg a vakucsatlakozók. A korábbi mechanikus (filmes) gépeknél a vaku indítását egy kis érintkező adta. Mivel áram nemnagyon van, ezért a felszültség értéke se kritikus és lényegesen egyszerűbb lehetett a vaku elektronikája.


szomb. nov. 29, 2008 19:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Abu F és Többiek!

Köszönöm, már máshol is találtam információt.
Ettől függetlenül, számomra továbbra is érthetetlen, hogy ugyan miért nem oldották ezt meg anno, a vakuk fejlesztésekor, hogy ne ilyen nagy feszültséget kelljen kapcsoltatni a géppel.

Üdv! SMA


szomb. nov. 29, 2008 13:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 12:13
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
SMA!
Itt van egy lista, amit hiányoltál:
http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html

Javaslom, hogy küldd el neki a Te mérési eredményedet is, hadd nőjön a lista!


pén. nov. 28, 2008 12:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Babajaga és Többiek!

Felcsigáztál és megmértem a Hanimex x418-as vakum talp-feszültségét és meglepődtem. A feszültség értéke 140-160V közötti, a töltés végére áll be a 140V.
Hmm.
Örülök, hogy szóba hoztad, így legalább nem vágom haza egy külső vakuval majd a leendő DSLR-gépem.

Köszönöm.

Üdv! SMA


pén. okt. 31, 2008 12:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Babajaga és Többiek!

Nem tudom, jobban pláne nem, ezért is tettem kérdő és felkiáltójelet a mondatomhoz.
Köszönöm, hogy a linket betetted, így már érthető a dolog.
Jó lenne egy lista, vagy kideríthető lehetne a régebbi készülékekről, hogy használhatók-e az új digitális gépekhez, - a mérésen kívül van erre lehetőség?

sER!

Köszönöm az információt.

Üdv! SMA


pén. okt. 31, 2008 8:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 26, 2008 20:15
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Pentax
Mindenféleképpen csak ajánlom a pentaxot! Annak idején nagyon vaciláltam milyet vegyek, Tetszett még a Nikon d80- Azóta volt a kezemben, és kijelenthetem, hogy nem bántam meg, hogy a Pentaxot választottam!
Jó a k20d, CMOS szenzor.... Én megvárom a k30d-t :)
Azt mondják, hogy kicsit hangosak a pentaxhok, de aki nem szereti a tükörfelcsapódás hangját.... ugye? :)
NEm vészes a hangja.
Köszi az infót, rendeltem egy új Metz af48 -at, remélem beválik
üdv!


csüt. okt. 30, 2008 22:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://szegecs.de/foto/vaku.html


csüt. okt. 30, 2008 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Ha jobban tudod akkor csinálj amit akarsz.


csüt. okt. 30, 2008 15:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Babajaga és Többiek!

Szabványos, filmes TTL vaku, Én sohasem mértem mekkora a "talpfeszültsége", talán ez nem is fontos, erről eddig Én nem tudtam, hogy fontos lehet?!

( Mondjuk, ha bekapcsolom magában a vakut, akkor elvileg megrázhat az áram a talp-érintkezőin keresztül? - kizártnak tartom, így életveszélyes lehet! )

Üdv! SMA


csüt. okt. 30, 2008 12:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Villanó már van, egy régi, de keveset használt Hanimex"

És a talpfeszültsége mennyi? Mert a dgitálishoz készített vakuké 10V alatt van, régi filmes vakuké meg 30-300 V között.


csüt. okt. 30, 2008 12:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves sER és Többiek!

Van a Pentax-nak villanója, azt is meg kell nézni, de jó a Sigma is.
Mindenképpen új készüléket vegyél, mert az hosszútávon biztosabb.
Mi véleményed a gépről?
Hasonlót szeretnék Én is majd venni ( K20D ), de még gyűjtök rá.
( Villanó már van, egy régi, de keveset használt Hanimex ).

Üdv! SMA


csüt. okt. 30, 2008 8:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 26, 2008 20:15
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
üdv!
Pentax k10d-hez szeretnék vakut vásárolni, max 60 ezrem van rá. Főként rendezvényfotózásra használnám.

Ezeket nézegettem, de bármely más típus is szóba jöhet:

Sigma vaku EF-530 DG SUPER
Metz mecablitz 48 AF-1

Sajnos nagyon nem vagyok otthon vaku téren, aki tud bármilyen tanácsot adni, szívesen fogadnám.


hétf. okt. 27, 2008 12:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Na én is a 48-assal szemezgetek, csak pillanatnyilag a pénztárcám egy kis türelemre int... :?


pén. feb. 08, 2008 14:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Sajnos nem találtam, ismerősöm fordítgatott belőle, de nem bonyolult a használata. Pozítívum még, hogy nem gagyi, külcsékhatrékony anyagokat használtak, egész strapabírónak tűnik, nem nyeklik-nyaklik.
Én is 55 körül vettem.


pén. feb. 08, 2008 14:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 08, 2008 9:11
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
rasc írta:
Teljesen elégedett vagyok vele!
Árához képest sokat tud, egyedül strobi módot hiányolom, dehát ennyiért nem várható el. Talán a spec funkciók előcsalogatása kicsit körülményes (egyszerre 2 gomb nyomása), de megszokható. Autómatika jól működik, egész pontos fénymérés, gyors auto zoom, picit talan hangos, de nem vészes.


Köszi a gyors válasz! Magyar nyelvű utasítást találtálhozzá?
Menyiért sikerült meglapnod? (én most 55eFt köröl találtam)


pén. feb. 08, 2008 11:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Teljesen elégedett vagyok vele!
Árához képest sokat tud, egyedül strobi módot hiányolom, dehát ennyiért nem várható el. Talán a spec funkciók előcsalogatása kicsit körülményes (egyszerre 2 gomb nyomása), de megszokható. Autómatika jól működik, egész pontos fénymérés, gyors auto zoom, picit talan hangos, de nem vészes.


pén. feb. 08, 2008 11:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 08, 2008 9:11
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
rasc írta:
A Metz mecablitz 48 AF-1C nel maradtam végul is, nem tud valaki magyar manual-t? Mert persze magyar nyelvű haszn.utasítast nem kaptam. :S


Tapasztalatok???


pén. feb. 08, 2008 11:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
A Metz mecablitz 48 AF-1C nel maradtam végul is, nem tud valaki magyar manual-t? Mert persze magyar nyelvű haszn.utasítast nem kaptam. :S


szomb. jan. 19, 2008 13:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
És ezt lehet mérni valahogy (pl. szkóp+fototranzisztor esetleg)? A villanócső azért lenne jó, mert akár több Hz-en is képes villogni. Azt hiszem van is nekem valahol eldugva a pince sarkában.
Szerk: Találtam itthon valami 'neon strobe' nevű dolgot. Ezt mekkora feszről kell vajon hajtani?


szer. jan. 16, 2008 23:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Nekem lenne egy más vakus kérdésem. A vakuk mennyi ideig világítanak? Gondolom igen sokféle van, de lehet tudni egy minimum határt, hogy mondjuk 1/1000?


Konkrétan pl a nikon SB24 1/1 teljesitménynél 1/1000mp-et villan, 1/16 teljesitménynél 1/11000mp-et


szer. jan. 16, 2008 2:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Nekem lenne egy más vakus kérdésem. A vakuk mennyi ideig világítanak? Gondolom igen sokféle van, de lehet tudni egy minimum határt, hogy mondjuk 1/1000? A szinkron nem lényeg. Illetőleg a kisülés karakterisztikája is érdekelne, erről tud valaki infót adni? Vagy esetleg egy sima villanócső is használható vakunak (nagy sebességű fotózáshoz 1/4000 ideig kb.), amit stroboszkópokban használnak?


Pontosan minmum 1/1000-ednél kezdődika vakusebesség és 1/10000-ig is elmegy. Mindennel lehet fényképezni ami elég erős fényt ad.


kedd jan. 15, 2008 23:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Nekem lenne egy más vakus kérdésem. A vakuk mennyi ideig világítanak? Gondolom igen sokféle van, de lehet tudni egy minimum határt, hogy mondjuk 1/1000? A szinkron nem lényeg. Illetőleg a kisülés karakterisztikája is érdekelne, erről tud valaki infót adni? Vagy esetleg egy sima villanócső is használható vakunak (nagy sebességű fotózáshoz 1/4000 ideig kb.), amit stroboszkópokban használnak?


kedd jan. 15, 2008 22:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
FeF írta:
Nekem egy teljesen más vaku kérdésem lenne.
Amaz régi vakut (Chinon 3000XP), amit analóg gépen használtunk vala, fel lehet-é tenni újabb, vakupapucsos/szinkroncsatis digitális gépekre?
Valahol olvastam hogy a vaku fajtája/csatolása nem mindegy (digitális/analóg?), ezekből milyen van és hogyan lehet megkülönböztetni?


Gépe válogatja hogy birja-e a nagyobb talpfeszültséget. Ujabb canon tükrösök pl saruban is többet birnak a 6V-nál (100V felett), a KM D7D meg szinkroncsatin 400V-ig használható. A többiröl nem tudok, az adott gép valamelyik forumában érdemes rákérdezni.


kedd jan. 15, 2008 21:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://szegecs.de/foto/vaku.html


kedd jan. 15, 2008 9:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
FeF írta:
Nekem egy teljesen más vaku kérdésem lenne.
Amaz régi vakut (Chinon 3000XP), amit analóg gépen használtunk vala, fel lehet-é tenni újabb, vakupapucsos/szinkroncsatis digitális gépekre?
Valahol olvastam hogy a vaku fajtája/csatolása nem mindegy (digitális/analóg?), ezekből milyen van és hogyan lehet megkülönböztetni?


Nem a vaku csatolása lehet a fő probléma hanem a vakuk talpponti feszültsége a régi vakuknál 30-300V is lehet., míg pld az én Pentaxom vakujának és sok más digitálisnak 6V körüli. Valahol volt egy táblázat ami mutatta hogy melyik régi vakut ajánlják, melyiket nem a digitálisokhoz. Meg nem tudnám mondani melyik lapon láttam. Van Soligor DG 340 AZ vaku 16000 Ft-ért ez digitekhez való 34-es kulcsszámú nagyon sokat tudó vaku.Az Edigitál árulja. Mellesleg nekem is ez van.


kedd jan. 15, 2008 8:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Nekem egy teljesen más vaku kérdésem lenne.
Amaz régi vakut (Chinon 3000XP), amit analóg gépen használtunk vala, fel lehet-é tenni újabb, vakupapucsos/szinkroncsatis digitális gépekre?
Valahol olvastam hogy a vaku fajtája/csatolása nem mindegy (digitális/analóg?), ezekből milyen van és hogyan lehet megkülönböztetni?


kedd jan. 15, 2008 0:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Inkább a Metz. De canonra a legjobb a canon vaku.


csüt. jan. 10, 2008 18:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás Vaku kérdés
Üdv!

Vaku vásárlás elött állok, 2 vaku közt gondolkodom. Egyik a Metz mecablitz 48 AF-1C digital, másik a Sigma EF 500 DG Super. Canon EOS 350D gépre.
Véleményeket elöre is köszönöm!


csüt. jan. 10, 2008 13:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 41 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség