Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:38



Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
JVC Everio GZ-MG330 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. feb. 09, 2011 19:14
Hozzászólások: 1
Hozzászólás JVC Everio GZ-MG330
sziasztok,
jó régen járt itt valaki is.
ennek ellenére kérdeznék, hátha tudna valaki segíteni.

még 2008-ban kaptam az everio kamerámat, aminek nagyon megörültem, csupán azóta sem tudok egy rendes filmet kiírni.

ugyanis sokkal homályosabb lesz, mint az eredeti.
ha beszúrok egy fényképet, akkor azt is homályossá teszi és szinte élvezhetetlen az egész.

egyszer sikerült egy jobb filmet kiírni, de nem tudom hogyan, véletlen sikerült.
már amikor a felvételeket behúzom a szerkesztő sorba, akkor lényegesen romlik a minősége.
Cyberlink-et használom, mert más nem igen ismerek, vagy nem ismeri fel a .mod kiterjesztést. ezt a problémát már olvastam feljebb is.
próbáltam a windows movie maker-t is, de nem ismeri fel...

lehet-e, hogy ezzel a programmal olyan minőséget érjek el, mint amilyen élesen a kamerán látom?
ha nem, akkor tudnátok egy ingyenes, nagyon egyszerűen kezelhető magyar nyelvezetűt helyette?
jó lenne, ha írni is lehetne vele. (persze lehet, hogy mindegyikkel lehet, csak én nem vágom a témát)

előre is köszi a segítséget.


szer. feb. 09, 2011 19:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Igen. Egészségedre :wink:


szer. márc. 12, 2008 15:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 08, 2008 19:01
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
AGyurma írta:
Telepítsd újra, és használd a linket.


remélem ez nekem jött és köszi széppen!!!


hétf. márc. 10, 2008 16:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Ebben a témában én is gyenge vagyok. Nekem ezt nemrég tanácsolták és működik. Sajnos, nem tudom, hogy miért nem működhet neked. :roll:
Amit tudtam, elmondtam.
Tudom, hogy nem túl illő, de a segítség is fontos, tehát belinkelek egy másik fórumon egy másik topicot. Itt kérdeztem:
http://forum.index.hu/Article/showArtic ... &na_order=
66219-es hsz kérdeztem, onnan kövesd az eseményeket, válaszokat.
Hasonló cipőben jártunk. :)


vas. márc. 09, 2008 18:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
AGyurma írta:
Újratelepítetted a Vegast? Használtad, amit feltettem? Tudsz már mpeg2-be kódolni a Vegasból?
FFdshow-n belül be van pipálva az mpeg1-2 támogatás?


Újratelepítettem, használtam is amit feltettél, de előtte én is pont azt használtam. Hallottam, hogy van akiknek rossz kulcs esetén kiszedi az átmeneteket meg ilyesmit, nekem is volt eleinte olyan, de aztán letöltöttem azt, amit most te is felraktál és megjelentek az átmenetek. Viszont az MPEG kezdettől fogva nem volt benne nekem.
Az ffdshow-nál a telepítésnél bekapcsoltam/kipipáltam az MPEG1/2-t, ha erre gondolsz.

Szerk: Megnéztem, be van kapcsolva a progiban is. Valami lib... nemtommi van kijelölve.


vas. márc. 09, 2008 14:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Újratelepítetted a Vegast? Használtad, amit feltettem? Tudsz már mpeg2-be kódolni a Vegasból?
FFdshow-n belül be van pipálva az mpeg1-2 támogatás?


vas. márc. 09, 2008 12:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
AGyurma írta:
Én simán behúztam a mod fájlt. A képeken is látszik, a Vegas felismeri, ahogy ráteszed a kurzort. Mpeg-ként kezeli.

1. telepítsd le (töröld le) a Vegast, a K-Lite-ot, az ffdshow-t és mindent, ami kodek.
2. indítsd úja a gépedet.
3. telepítsd fel a legújabb ffdshow-t (www.free-codecs.com)
4. AC3 miatt én szintén innen feltettem az AC3 Decompressort (nekem csak így látta az AC3-at a Vegas)
5. Töltsd le a Vegas a hivatalos honlapjáról (www.sonycreativesoftware.com) telepítsd fel, s majd küldök privát üzit.
Egyébként tegnap feltettem a Vegas 4.0-t, a mod-ot nem, de a divx-et, xvidet, mpeg-et ugyanúgy kezeli, mint a 8-as.

Hiányosságom nekem is van, tehát, aki tud az kérem segítsen:
MPEG Layer 3-as hangsávokat nem ismeri fel, és a vob fájlt sem.


Hát ez nagyon érdekes.. Megcsináltam, sőt még mielőtt újraindítottam egy rendszerleírót is töröltettem a Wintools-zal és nem műxik. :( Ugyanaz, mint előtte. Nem támogatott formátum. :(


szomb. márc. 08, 2008 21:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Telepítsd újra, és használd a linket.


szomb. márc. 08, 2008 20:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 08, 2008 19:01
Hozzászólások: 2
Hozzászólás helló
sziasztok.
bocsi h beleszólok a beszélgetésbe csak gondom van a sony vegas 8 komponenseinek a telepítésével van problémám. rá kerestem google-n hátha valami segítséget találok és erre a fórumra tévedtem ahol láttam h erről volt/van szó.
annyi lenne a gondom nekem, hogy a media manager 2.3 telepítésémél hiba lépett fel. Azt írja ki, hogy nincs rendszergazdai jogom és ezt már több fórumon is olvastam de nem volt nagyon megoldás rá.
Meg még egy gond, hogy nem ismeri fel a Video FX-et valamiért
"No plug-ins were found. Please re-install the product to correct this problem". remélem tudtok segíteni!!


szomb. márc. 08, 2008 19:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Nem küldök privát üzenetet, mert nem tzudom a címedet. Itt egy link: http://www.speedyshare.com/846318512.html


szomb. márc. 08, 2008 10:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Én simán behúztam a mod fájlt. A képeken is látszik, a Vegas felismeri, ahogy ráteszed a kurzort. Mpeg-ként kezeli.

1. telepítsd le (töröld le) a Vegast, a K-Lite-ot, az ffdshow-t és mindent, ami kodek.
2. indítsd úja a gépedet.
3. telepítsd fel a legújabb ffdshow-t (www.free-codecs.com)
4. AC3 miatt én szintén innen feltettem az AC3 Decompressort (nekem csak így látta az AC3-at a Vegas)
5. Töltsd le a Vegas a hivatalos honlapjáról (www.sonycreativesoftware.com) telepítsd fel, s majd küldök privát üzit.
Egyébként tegnap feltettem a Vegas 4.0-t, a mod-ot nem, de a divx-et, xvidet, mpeg-et ugyanúgy kezeli, mint a 8-as.

Hiányosságom nekem is van, tehát, aki tud az kérem segítsen:
MPEG Layer 3-as hangsávokat nem ismeri fel, és a vob fájlt sem.


szomb. márc. 08, 2008 9:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Telepítettem egy ffdshow-t, de nekem ugyanaz... :( Azt mondja, hogy nem tudta megnyitni a fájlt. Te egy az egyben a MOD fájlt húztad be a Vegas-ba?

Jah és pls. nézz már meg nekem valamit!
A Te Vegas-odban a renderelésnél jelen van az MPEG, mint választható formátum? Mert nekem mint említettem nincs. De most néztem, hogy még a megnyitható formátumok listájában sem szerepel. Szerintem itt kéne keresni a hibát. Ha neked benne vannak, akkor pedig lehet nekem rossz a verzió amit használok. Te melyiket használod? Mi a verziószáma? Honnan "vetted"? :D (az utóbbit PM-be is megírhatod :))


szomb. márc. 08, 2008 8:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Vegas simán viszi minden nélkül. Csak ffdshow kell, és semmi más.
Én is a K-Lite-ot telepítettem le nemrég. :lol:

http://kepfeltolto.hu/i/?48617
http://kepfeltolto.hu/i/?48620

Majd holnap mondok még egy tippet, amit nemrég kaptam. Most mennem kell.


pén. márc. 07, 2008 21:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Itt is van a vidi:

http://www.speedyshare.com/192412428.html


pén. márc. 07, 2008 15:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Igen, Sony Vegas 8-am van.
Ami viszont elég furcsa, hogy más videók renderelésekor sem találom ám a listában az MPEG1/2-t. Míg a 7-es verziónál azért volt...

Ha már az Vegas-nál és az MPEG-nél tartunk, sokszor megcsinálja velem a 7-es és a 8-as verzió is, hogy készítek egy projektet, aztán elkezdem MPEG-ben renderelni és teljesen randomra, mikor hány százaléknál, de hibát ír ki és ha le OK-zom, akkor kilép a progiból. Nem értem. Csak nálam van ez? De pl. WMV formátumnál nem csinálja ezt. Jah és az AVI-nál is ugyanígy csinálja, mint az MPEG-nél. :(
Nem lehet véletlen kodek probléma? (Nem gondoltam volna, hogy a saját belső kodekjeivel baj lehet, de többszöri újratelepítés után is csinálja.. Nagyon idegesítő egy nagyobb projekt renderelésekor ha csak úgy 97% környékén kiakad. :( (volt rá példa)) Nincs véletlen valami komolyabb kodek pakk, ami beépül a Vegas-ba? (Jah, amúgy a rendszeremen a videókártya által telepített AVIVO kodekek vannak > már az előző kártyámnál is megvolt ez a probléma, ahol nem voltak AVIVO kodekek, úgyh. nem gondolnám, h ez a ludas. Akkor van még fent külön DivX kodekem, de az ugye megint nem játszik, viszont van fent egy K-Lite Codec Pack-om. Felsőbb köröskben ezt javasolták. Szintén az a helyzet vele, mint az AVIVO-val. Korábban nem volt fent, de a probléma akkor is adott volt. :()

Valami ötlet?

Ok, csinálok egy MOD vidit, felrakom valahova és berakom ide a linket, küzdj vele, mint malac a jégen! :) Nekem nem sok sikerélményem lett vele. mondjuk átnevezve már a konverterek megették, de sajna ott nagy az adatveszteség, mert ugye aztán még vágnám a már szerkeszthető formátumot, aztán meg a komplett vágott anyagot mégegyszer. Így elég sok adat elveszik. Ezért lenne jó rájönni a probléma kulcsára. Amúgy meg nagyon jó képe van szerintem, a videón, amit majd felrakok, látni fogod. Legalábbis szerintem ebben a kategóriában abszolut korrekt.

A segítőkészségedet előre is köszönöm! :)


pén. márc. 07, 2008 14:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Melyik Vegas?
Azért kérdem, mert vélemyényem szt a Vegas 8 jól kezeli az mpeg-et, így ha átnevezed, vinni fogja. Nekem ebben NINCS tapaszatalatom, de miután utánaolvastam néhány fórumon most, sztem menni fog.
http://www.moviecodec.com/topics/9735p1.html

Volnál szíves egy néhány megabájtos kis mod kiterjesztésű fájlt valahol elérhetővé tenni letöltésre, szívesen kipróbálnám, mert nekem Everio-m nincs.
Köszi előre is.


pén. márc. 07, 2008 8:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
MaD írta:
Nevezd át a fájlokat .mpg-re, és kész.


Azért ez nem ilyen egyszerű. Amúgy az volt az első, amit megpróbáltam, mivel olvastam hogy MPEG a kódolás, így elvileg mindennek vinnie kéne, de érdekes módon csak a lejátszók és 1-2 konverter ismeri fel, a Sony Vegas, amivel pedig szerkeszteném, sajna nem. :( Azt mondja, hogy ezt egyem meg én. :?

Egyéb 5let?


csüt. márc. 06, 2008 20:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Nevezd át a fájlokat .mpg-re, és kész.


csüt. márc. 06, 2008 8:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás JVC Everio GZ-MG330
Hy All!

Ezzel a kamerával lenne problémám.
Felvettem egy szalagavatót, amit aztán gépre kéne tenni.
Annyit kell tudni a kameráról, hogy HDD-s, tehát simán le lehet húzni a kamera által MPEG-be kódolt videót akár csak simán kézzel, akár a hozzá adott CyberLink programcsomaggal. (Ugyanaz történik mintha kézzel leszedem a kameráról, mint meghajtóról...)
Ez idáig rendben is van, de .MOD kiterjesztésűek a fájlok. Ezt sajna nem tudja szerkeszteni egy Sony Vegas, amivel szeretném, de sok program még lejátszani sem rendesen. :(
A kamerán nincs DV kimenet, viszont létezik egy Everio Dock névre keresztelt kütyü, ami a kamerával összekapcsolva már tud egy DV kimenetet biztosítani. Ez csak azért necces megoldás, mert a 330-ashoz nem jár ez a dock, csak a nagyobb testvéreihez. Ebből deriváltam, hogy nem is biztos, hogy kompatibilis vele.. :? Ráadásul külön nem is lehet kapni, csak kamerához adják JVC-ék.
Nagyon boldog vagyok. A kamerát nem én vettem, nem volt beleszólásom, vásárlás előtt nem nézegethettem meg... :(

Tehát arra kéne nekem megoldás, hogy konvertálás nélkül valahogy át lehessen rakni a videókat úgy, hogy tudjam Sony Vegas-szal szerkeszteni őket. Ha lenne egy DV kimenetem, minden meg lenne oldva, mert ott már nem játszik a .MOD kiterjesztés. Viszont így max konvertálással lehetne megoldani, ami minőségromlást jelent. :( Ezért ezt nem tekintem egyelőre megoldásnak.
Ha más nem AV kimeneten keresztül tudom digitalizálni, van hozzá kártyám, de jelentősen rosszabb a minősége, mint a megnézett .MOD kiterjesztésű fájlnak és szerkesztés után egy újabb renderelésen esik át a videó, a végére elég sok információ elveszik. Ez azért nem egy csábító dolog. :(

Gondolkoztam, hogy lehet venni kéne mégegy kamerát (lehet amúgy is kellene, [nagy a család :D] ezért jutott eszembe) amelyikhez adnak Everio Dock-ot, amin már van DV kimenet és akkor majd max megjátszani azt, hogy a mostani kameráról gépre pakolni a .MOD fájlokat, aztán onnan a másik kamerára, ami ugye ugyanabban a formátumban dolgozik és nem lesz probléma, utána DV-n már fel tudom vinni gépre rendes minőségben és formátumban. Nah ez az elmélet ott bukott meg, hogy a kamerára visszafele nem nagyon akar vándorolni az adat a kamera HDD-jének írásvédettsége miatt. (Amúgy USB-sre találták ki ezt a videó gépre való áthúzásos megoldást) Szóval ez a megoldás is bukta. :(

Valami 5let???
Tényleg tanácstalan vagyok.

Valaki, valami 5let? :?


csüt. márc. 06, 2008 0:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 19 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség