Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:01



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Webkamera a szabadban 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... Nem csak Amerikában :D
A mi házunk is ilyen :)

:D

A könnyűszerkezetes ház nálunk nem nagyon divat. Bár ilyen az én házam is Balatonon. De ott nem lakunk, csak néha sörözgetünk például. :wink:


hétf. jan. 26, 2009 16:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Laci_L írta:
...
Amerikában más a helyzet, mert ott a családi házak nagy része fából van, így az egész házban használható.

...


Nem csak Amerikában :D
A mi házunk is ilyen :)


hétf. jan. 26, 2009 12:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
mmmagam írta:
Hahó!
Tud-e valaki kb 80 m-es hatótávval wireless kamerás megoldást?

Attól függ, hol. Szabad téren menni fog, de házon belül (főleg ha sok vasbeton van benne) biztos hogy nem. Semmelyik típus sem.
Ha véletlenül mégis, akkor fél méterrel odébb már nem.

Sajna a wireless nem erre való, hanem aránylag kis távolságokra szobán, épületen belül. Amerikában más a helyzet, mert ott a családi házak nagy része fából van, így az egész házban használható.

Speciális nagy nyereségű adó/vevő antennákkal a távolság jelentősen növelhető, de inkább szabadtérben. A beltéren a sok reflexió miatt ez sem 100% megoldás.


hétf. jan. 26, 2009 10:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 25, 2009 23:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hahó!
Tud-e valaki kb 80 m-es hatótávval wireless kamerás megoldást?


vas. jan. 25, 2009 23:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
10 métert át lehet hidalni két 5 méteres kábellel, ahol a kettő között van egy USB HUB. Sőt, ilyen módszerrel akár 20-25 métert is, de az már tényleg a felső határ.


szer. máj. 07, 2008 8:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Nekem egy 6 méteres hosszabbítóm van, plusz kb 1,5-2 méteres webcamera (logitech VGA). Minden gond nélkül átviszi a képet. Én a helyedben vennék egy videkamerát (szerintem párezer ft) és azt kötvém rá a gépre (párezer forintos video digitalizáló USB-s eszközre (Plus-ba pár hete láttam 3000 ft-ért ilyen video digitalizáló eszközt). Ha videó kamerád van, annak a drótját aztán hosszabbíthatod kedvedre (amit te leírtál, én ugyanezt eljátszottam kb 20 méteres videóhosszabbított kamerával (igaz a tápot is hosszabbítani kellett).

Szerintem próbálkozhatsz egy 10 méteres USB-vel is, próba, hátha. Csak ne toldjál össze több hosszabítót mert tuti hogy elakad a jel. Elvileg nem szabadna gyengülnie 10 méterig, de érdekes hogy sok eszköz mégsem szereti, talán megnő a zaj.

Üdv!


kedd máj. 06, 2008 22:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Vannak aktív usb kábelek is, ezek tartalmaznak egy repeatert, ami javítja a jelátvitel jellemzőit. A feszültséggel elvileg nem sok probléma lehet, a vezeték ellenállása nem lehet összemérhető az eszközzel. De ha probléma, a tápot meg lehet oldani külső adapterrel is.


kedd máj. 06, 2008 14:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Az USB hivatalos hossza 5 méter. Árulnak ugyan hosszabb drótokat, de azokkal 2 baj van:
- Vesznek az adatok. Pontosabban nagyon sok lesz az ismétlés, emiatt a kép ugrik, kockázik.
- Ne felejtsük el, hogy a webkamerák tápja is ezen a dróton megy. Bizonyos hossz után egyszerűen nem jut át annyi, hogy a kamera rendesen működjön.

Ettől függetlenül egy olcsóbb kamerával meg lehet próbálni, hogy megfelelően dobozolva kültérre kitenni. A hőmérséklet kevésbé érdekes, a problémát inkább a porosodás és a nedvesség okozhat.


kedd máj. 06, 2008 14:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
valami 6500 volt, de akkor sem profi, azért írtam, hogy pár ezer.
nem térfigyelő kamerának akarom. de akkor mindegy.


hétf. máj. 05, 2008 16:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Geopelia írta:
aki új gépet akar venni, annak most nincs pénze. XD valami olcsóbbra gondoltam. itt van árván a kamerám és jó lenne 10 méter usb-vel megdobni. de igaz ez az adatvesztés? vagy más lehetőség?


Az adatvesztés is igaz meg azt ne felejtsd el hogy az olcsó vebkamera nem szabadtéri használatra van csinálva a por pára rövid idő alatt tönkre teszi.


hétf. máj. 05, 2008 16:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
aki új gépet akar venni, annak most nincs pénze. XD valami olcsóbbra gondoltam. itt van árván a kamerám és jó lenne 10 méter usb-vel megdobni. de igaz ez az adatvesztés? vagy más lehetőség?


hétf. máj. 05, 2008 16:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás Re: Webkamera a szabadban
Geopelia írta:
üdv mindenkinek. az érdekelne, hogy hogyan lehetséges egy pár ezer forintos webkamerát a házon kívül helyezni? mert tudtommal ha usb kábelekkel toldom, akkor egy bizonyos hossz után elvesznek az adatok. igaz ez? csinált már ilyet valaki? hány méterig lehetne ezt megvalósítani?


Ha nem ragaszkodsz az USB-hez, analóggal egyszerűbb a helyzet tizenegykét-ezerért már rádiós átvitelű is van. Videóbemenetre köthető viszont csak természetesen (tuner-kártya, VGA)


hétf. máj. 05, 2008 15:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás Webkamera a szabadban
üdv mindenkinek. az érdekelne, hogy hogyan lehetséges egy pár ezer forintos webkamerát a házon kívül helyezni? mert tudtommal ha usb kábelekkel toldom, akkor egy bizonyos hossz után elvesznek az adatok. igaz ez? csinált már ilyet valaki? hány méterig lehetne ezt megvalósítani?


hétf. máj. 05, 2008 15:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség