Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:43



Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ] 
Ez most milyen hiba/fuji s1000 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv.!

Vettem egy s1000fd gépet. Az első bekapcsoláskor angol nyelvű volt rajta minden. Átállítottam magyarra, de ennek hatására eltűnt az összes felirat a menüből, meg mindenhonnan. A hisztogramokat, ikonokat mutatja de semmilyen feliratot. Illetve rengeteg helyen lefagy. Például ha be akarok lépni a menüben a nyelv átállításához, vagy ha törölni akarok képet, meg úgy általában szinte bárhol a menüben.
Frissítenék rajta firmware-t, de a DISP/BACK gomb nyomva tartása melletti bekapcsoláskor (így kell frissíteni a firmware-t) is lefagy.

Mit tudok tenni? Garanciális, vissza viszem amint kinyit a bolt, csak hát nagyon bosszant hogy nem tudom használni a fényképezőt (pontosabban számos funkcióját). A leírásában az az áll hogy ha 24 órán át nincs benne elem, akkor az időt elfelejti, azt már csak feltételezem (remélem) hogy a nyelvet is. Most éjszakára kivettem belőle az akksikat, de a nyomorult nem felejtett el semmit.

Ugye jól gondolom, hogy a lefagyás összefüggésben van a szöveg megjelenítésének hibájával (hiányával)?

Üdv.: Attila


szomb. ápr. 11, 2009 7:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 28, 2009 23:48
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Babajaga írta:
A gép hátulján egy körgyűrű alakú kapcsoló közepén gombbal. A hatóra irányában van az önkioldó ábrája.


Okééé,köszi,megtaláltam. :D Bocs az értetlenkedésért.


hétf. ápr. 06, 2009 16:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Egyetlen funkció van, amikor a képek szinte tökéletesek, és ez a makró. A makró képek nem zajosak, szépek a színek, nem mosottak a kontúrok."

Márpedig ha a gép rossz akkor nem lenne egyetlen opcióban sem tökéletes a kép.Miért akar valaki teljesen gyenge megvilágításnál jól fókuszálni és kifogástalan képeket kapni? Ez fény képezés amihez fény kell! A makró is gyengén van megvilágítva? Kicsit ordít a hozzánemértés mikor nem érti valaki hogy miért nem jók a színek műfénynél. Azért van a WB hogy beállítsuk.


szomb. ápr. 04, 2009 16:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 08, 2009 11:16
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
footbear írta:
Sziasztok!

Én is vettem egy s1000-et, és nagyon el vagyok képedve attól, amit látok a képeken. Én még csak most tanulom a fényképezést, ezért általában az AUTOMATA módot használom, de próbálgattam már a téma utomatikákat, a SPORT-ot, a RENDEZVÉNYT is, és sehol nem látok nagy változást.

Szabadnam még csak-csak elmennek a képek, de a belső képek szinte használhatatlanul zajosak, és összehasonlíthatatlanul rosszabbak, mint amiket az egyik előző hozzászólásban referenciaképként belinkelt vki.

Íme néhány példa. A belső képek nem elég hogy életlenek, de eszementen zajosak is, pld a barna köpenyes képen elég jól látszik, hogy a zaj néha kimondottan fehér pöttyekből áll, a világos részeken meg fekete pixeleke jelennek meg sokszor.

Arról nem is beszélve, hogy a színek nagyon hajélamosak eltolódni, a piros és a narancssárga szinte világít a képeken.

Egyetlen funkció van, amikor a képek szinte tökéletesek, és ez a makró. A makró képek nem zajosak, szépek a színek, nem mosottak a kontúrok.

http://data.hu/get/1228654/DSCF0006.JPG.html
http://data.hu/get/1228656/DSCF0012.JPG.html
http://data.hu/get/1228658/DSCF0084.JPG.html
http://data.hu/get/1228678/Kep_014.jpg.html
http://data.hu/get/1228679/Kep_040.jpg.html

Ok, a kép14-et én is jócskán elrontottam, meg lehet hogy a többit is, de azért...

Szerintetek?

A másik kérdéd pedig az lehetne, hogy max. 80.000-ig milyen gépet tudnátok ajánlani.


Yessssss!
Nem akarok kárörvendő lenni,csak örülök,hogy egyre biztosabb,hogy nem én vagyok hülye!
Footbear!
Ha rám hallgatsz add el,és vegyél egy 5700-est,használtan még árúlnak fél-egy év garival 30-35 körül.Nekem az volt,és most hogy eladtam az s1000-et szintén az van.Nagyon jó kis gép!
http://www.flickr.com/photos/35194721@N03/

És egy kis referencia:
1668-69-70-es hozzászólás
http://beszeljukmac.com/index.php/forum ... 248/P1650/


pén. ápr. 03, 2009 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
A gép hátulján egy körgyűrű alakú kapcsoló közepén gombbal. A hatóra irányában van az önkioldó ábrája.


kedd márc. 31, 2009 19:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 28, 2009 23:48
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Babajaga írta:
omgezani írta:
Én is nem rég vettem FUJI S1000,a leírást nem igazán értem,+ kicsit hiányos is. Állítólag van benne időzítő,de a leírás nem írja,hogy lenne bárhol is. :? Valakinek tipp?


Gondolom az önkioldóról beszélsz. Valahol valamelyik menüpontban benn kell lennie. nem a setupban hanem külső menüpontban mivel ez nem marad tárolva.Mellesleg megnéztem az 1000-est ott van a négyállású billenőkapcsolón az önkioldó a 6 óra irányában.



Komolyan sehol nem találom.Nem rég vettem,még nem nagyon tudom,hogy mi hol van.
+ mi az a négyállású billenőkapcsoló?:D:D Lehet megtalálnám az önkioldót,ha tudnám,hogy hol keressem...


kedd márc. 31, 2009 18:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
omgezani írta:
Én is nem rég vettem FUJI S1000,a leírást nem igazán értem,+ kicsit hiányos is. Állítólag van benne időzítő,de a leírás nem írja,hogy lenne bárhol is. :? Valakinek tipp?


Gondolom az önkioldóról beszélsz. Valahol valamelyik menüpontban benn kell lennie. nem a setupban hanem külső menüpontban mivel ez nem marad tárolva.Mellesleg megnéztem az 1000-est ott van a négyállású billenőkapcsolón az önkioldó a 6 óra irányában.


vas. márc. 29, 2009 22:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 28, 2009 23:48
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Én is nem rég vettem FUJI S1000,a leírást nem igazán értem,+ kicsit hiányos is. Állítólag van benne időzítő,de a leírás nem írja,hogy lenne bárhol is. :? Valakinek tipp?


szomb. márc. 28, 2009 23:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
footbear írta:
A másik kérdéd pedig az lehetne, hogy max. 80.000-ig milyen gépet tudnátok ajánlani.

Lehet hogy hülyeségnek hangzik, de én használt gépet keresnék (aukciós oldalak pl.), mert ennek a feléért is kapsz már pár éves, megkímélt (az emberek jó része valóban vigyáz ám a holmijára, nyugodt szívvel meg lehet venni ;-) gépet, és szerintem régebben valahogy jobb gépeket raktak össze... Nem "kellett" 10MP-t beleerőltetniük, stb.

Pl. nekem volt Fuji S5600-am, meg voltam vele elégedve, és 30.000 alatt meg lehet kapni: de sok más hasonló gép is van 50.000-ig.
Vagy hogy a Fujinál maradjunk:
http://www.vatera.hu/fuji_s7000_fenykep ... 69147.html

Na de azért ha tényleg akarsz egy jó kis masinát, akkor S6500fd:
http://www.vatera.hu/fuji_finepix_s_650 ... 08747.html

Nem vagyok ám elfogult ;-)))

Üdv


szomb. feb. 28, 2009 8:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
footbear írta:
Íme néhány példa. A belső képek nem elég hogy életlenek, de eszementen zajosak is

Szerintem ez a gép rossz. Legalábbis azok alapján, amiket néztem a neten az előző kolléga problémája kapcsán, ISO400-on még nem szabadna ekkora és ilyen zajnak lenni: ez már nem is zaj, hanem "hot pixelek" tömege.

A darts-os kép ISO1600-on készült, arra nincs mit mondani: ezt csak azért teszik a gépbe, hogy legyen...

A makrós sütis kép ISO200, ahhoz képest _szerintem_ ott is nagy a zaj.

A sárgás "szellemképhez" nem tudok hozzászólni, mert én is csak egy amatőr fotós vagyok ;-) , de szerintem nem bemozdulás...

Szerintem CCD hiba: minél hosszabb az expo, annál erősebb a zaj. Pont ilyet csinált egyszer egy nem tudom már milyen, talán Umax gép, amit használtam: de az pár évig magához mérten rendesen működött, és az élete vége felé produkált ilyeneket. Én visszavinném...

Üdv: Vasti


szomb. feb. 28, 2009 8:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 23, 2009 10:12
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én is vettem egy s1000-et, és nagyon el vagyok képedve attól, amit látok a képeken. Én még csak most tanulom a fényképezést, ezért általában az AUTOMATA módot használom, de próbálgattam már a téma utomatikákat, a SPORT-ot, a RENDEZVÉNYT is, és sehol nem látok nagy változást.

Szabadnam még csak-csak elmennek a képek, de a belső képek szinte használhatatlanul zajosak, és összehasonlíthatatlanul rosszabbak, mint amiket az egyik előző hozzászólásban referenciaképként belinkelt vki.

Íme néhány példa. A belső képek nem elég hogy életlenek, de eszementen zajosak is, pld a barna köpenyes képen elég jól látszik, hogy a zaj néha kimondottan fehér pöttyekből áll, a világos részeken meg fekete pixeleke jelennek meg sokszor.

Arról nem is beszélve, hogy a színek nagyon hajélamosak eltolódni, a piros és a narancssárga szinte világít a képeken.

Egyetlen funkció van, amikor a képek szinte tökéletesek, és ez a makró. A makró képek nem zajosak, szépek a színek, nem mosottak a kontúrok.

http://data.hu/get/1228654/DSCF0006.JPG.html
http://data.hu/get/1228656/DSCF0012.JPG.html
http://data.hu/get/1228658/DSCF0084.JPG.html
http://data.hu/get/1228678/Kep_014.jpg.html
http://data.hu/get/1228679/Kep_040.jpg.html

Ok, a kép14-et én is jócskán elrontottam, meg lehet hogy a többit is, de azért...

Szerintetek?

A másik kérdéd pedig az lehetne, hogy max. 80.000-ig milyen gépet tudnátok ajánlani.


hétf. feb. 23, 2009 10:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
ákos123 írta:
Én azt írtam,hogy SZOKTAM autoban fotózni

Bocs, akkor erősen félreértettelek ;-))) Azt hittem, hogy CSAK auto módban használtál még gépet ;-)

Sajnos azonos kategóriában az újabb gépek nem érnek annyit, mint a régiek. Néha még papíron is sokkal rosszabbak az "utód" paraméterei, a valóságban meg még rosszabb a helyzet. Úgy tudom, hogy a Fuji S5500 S5600 S5700 kb. ebben a sorrendben egyre kevésbé jó...
Régebben adtam "de aztán ne engem szidjál" kezdettel tanácsot kis kompakt vásárlásában, de csalódtam is a gépben :-( Canon A510-em volt, és egy ismerősnek ajánlottam A530-at. Iszonyú volt ;-))) Ócska kijelző, vacakabb képek, semmi szolgáltatás.

(Egyébként pont most vettem egy kis gépet a nagyobb mellé, családom hölgy tagjainak ;-) Voltam olyan hülye, és adtam 15.000 forintot egy új állapotban lévő, dobozos-papíros Canon A510-ért, holott gazdaságos boltokban 17.000 körül már lehet új, nyócmegapixeles gépeket venni: de szerintem nem fogom megbánni soha ;-) Volt A510-em régen egy évig, ismerem, szeretem, és sok ismerősnek van újabb zsebgépe...)

Üdv: Vasti


csüt. feb. 12, 2009 9:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 08, 2009 11:16
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
vasti írta:
ákos123 írta:
Állítgassa más órákon keresztül egy kép miatt az aki tényleg ért hozzá .....
szerintem annyira azért nem vagyok amatőr,hogy az újjal ne tudnék bánni.

Nem akarok kötekedni, de egyrészt azt mondod, hogy csak auto-ban fotózol, másrészt meg kikéred magadnak, nem vagy amatőr, tudsz bánni a géppel. Itt érzek némi ellentmondást ;-)

Tényleg nem okoskodni akarok, de pl. az S5600-am autó-ban ritkán működött úgy, ahogy elvártam volna: majd egy évig használtam, nagyon meg voltam vele elégedve, de auto-ban valahogy nem volt az igazi.

Üdv


Én azt írtam,hogy SZOKTAM autoban fotózni,és cak a gép minőségét akartam érzékeltetni azzal,hogy auto-módban dicsértem a képeit.


kedd feb. 10, 2009 23:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
ákos123 írta:
Állítgassa más órákon keresztül egy kép miatt az aki tényleg ért hozzá .....
szerintem annyira azért nem vagyok amatőr,hogy az újjal ne tudnék bánni.

Nem akarok kötekedni, de egyrészt azt mondod, hogy csak auto-ban fotózol, másrészt meg kikéred magadnak, nem vagy amatőr, tudsz bánni a géppel. Itt érzek némi ellentmondást ;-)

Tényleg nem okoskodni akarok, de pl. az S5600-am autó-ban ritkán működött úgy, ahogy elvártam volna: majd egy évig használtam, nagyon meg voltam vele elégedve, de auto-ban valahogy nem volt az igazi.

Üdv


kedd feb. 10, 2009 21:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
nord írta:
Egyértelműen a szpot fénymérés miatt van túlexponálva.

Én portréhoz ajánlottam neki a szpot fénymérést, írtam, hogy ide a kiértékelő lett volna a jó.

Szerintem ;-)


kedd feb. 10, 2009 21:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 08, 2009 11:16
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
vasti írta:
Az első "túl van exponálva", ami érdekes... Lehet, hogy a szpot fénymérés miatt van, de nem kellene szerintem ilyennek lennie.

A második OK ;-) Bár ilyen helyzetben talán jobb a kiértékelő fénymérés.

Egyébként tényleg nem rosszak a képek, úgy értve, hogy a gép nem hibás szerintem... Biztosan gyártott már jobb gépet a Fuji, na de kicsi és könnyű is legyen, Ultrazoom is legyen, meg még olcsó is legyen, ebből szerintem kettőt, de inkább csak egyet lehet választani ;-)

Üdv


Kicsi,könnyü,és ultrazoom és olcsó.Volt egy s5700-as gépem,a képeit látva több helyre is meghívtak rendezvényfotósnak.
És fullra nem állítgattam rajta semmit.Az a gép ballagási cécó elött egy órával,a dobozából kivéve,automata módban csinált olyan képet,amilyet ezzel még szerintem fél év múlva sem fogok.És akkor még csak nem is állítottam rajta.Sajnálom,de egy Jaguár után Opelba ülve nektek is feltünne egy két negatívum.
Ha annyira jó akkor szivesen átadom.Állítgassa más órákon keresztül egy kép miatt az aki tényleg ért hozzá.....
Na offolom magam,köszönöm azért a segítő szándékot.
Búcsúzóul pár képa régi gépemmel,szerintem annyira azért nem vagyok amatőr,hogy az újjal ne tudnék bánni.

http://www.flickr.com/photos/35194721@N03/


kedd feb. 10, 2009 19:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Egyértelműen a szpot fénymérés miatt van túlexponálva.
(Bocsi, de ahhoz, hogy beállítgatásokon változtassunk, tisztában kéne lenni a fotózás alapjaival. ;))


kedd feb. 10, 2009 15:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Az első "túl van exponálva", ami érdekes... Lehet, hogy a szpot fénymérés miatt van, de nem kellene szerintem ilyennek lennie.

A második OK ;-) Bár ilyen helyzetben talán jobb a kiértékelő fénymérés.

Egyébként tényleg nem rosszak a képek, úgy értve, hogy a gép nem hibás szerintem... Biztosan gyártott már jobb gépet a Fuji, na de kicsi és könnyű is legyen, Ultrazoom is legyen, meg még olcsó is legyen, ebből szerintem kettőt, de inkább csak egyet lehet választani ;-)

Üdv


kedd feb. 10, 2009 14:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 08, 2009 11:16
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Na készítettem pár fotót ugy ahogy mondtad.Hát.....
http://www.flickr.com/photos/35194721@N ... otostream/
Aztán állítottam kicsit a fényérzékenységen
http://www.flickr.com/photos/35194721@N ... 8/sizes/l/


kedd feb. 10, 2009 12:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
ákos123 írta:
Eladom,és beszerzek egy s5700-ast.Azt valahogy jobban tudtam használni.

Azért előtte szánjál rá egy kis időt, ha eddig még nem tetted meg, és próbáld ki, amit mondtam!
- S (Záridő előválasztás) mód
- Fénymérés: szpot
- AF mód: középpontos
Így kattints le valamit ;-))) Ha pl. egy embert fényképezel, akkor a rekeszt állítsd a legnagyobbra (legkisebb érték, mit választhatsz), a fókuszkeretet állítsd az emberre, expo gombot félig elnyomni, és ha beállt a gép, komponálás és expo. Illene jónak lenni a képnek...

Bár pl. a pixinfo-s teszt szerint is inkább egy S5800, mint az S1000fd... Sajnos a gyártók hajlamosak a reklámértékű "fejlesztésekre" a valós technikai, minőségbeni fejlesztések helyett.

Sajnálom, ha nem jött be neked a gép, és ezesetben talán tényleg jobb megszabadulni tőle, amíg új... Nem igazán értek hozzá, meg nem is ismerek az összes gépet természetesen ;-) , de 25.000 körül lehet S5600-at kapni: volt olyanom, és szerettem. Az 5700 _mintha_ nem lett volna már olyan jó, az S5600-ban még SuperCCD HR volt, az 5700 meg 5800-ban meg "csak" CCD ;-))

Üdv!


kedd feb. 10, 2009 0:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 08, 2009 11:16
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Tron írta:
Nálam mindkét tesztfotód 1024*768-ban jött le. Te méretezted át, vagy eleve ennyivel fotóztad? (bár a gép elvileg ilyen felbontást nemtud)
Kérhetünk még tesztképet? Ha lehet ugyan arról a témáról, különböző felbontásokban.
Amit a képen látok most, azt símán betudom egy jpg oda-vissza konverziónak + átméretezésnek, mert valóban kicsit ... kontrassztalannak azért nemnevezném, de maszatos.

Most látom, hogy az általad használt megosztó oldal átméretez.
Használj másikat, pl ezt: http://kepfeltoltes.hu/view/090209/PICT0281_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
(Minolta 5 Mpix)


A képfeltöltésre nem menek fel,kiírja hogy a feltöltendő fájl túl nagy.Én sem értem miért.Ezért raktam Flickr-re.Igen nekem is ez a "maszatolás" ami feltünik a képein a gépnek.
Lehet valami szoftverhiba?


hétf. feb. 09, 2009 22:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Nálam mindkét tesztfotód 1024*768-ban jött le. Te méretezted át, vagy eleve ennyivel fotóztad? (bár a gép elvileg ilyen felbontást nemtud)
Kérhetünk még tesztképet? Ha lehet ugyan arról a témáról, különböző felbontásokban.
Amit a képen látok most, azt símán betudom egy jpg oda-vissza konverziónak + átméretezésnek, mert valóban kicsit ... kontrassztalannak azért nemnevezném, de maszatos.

Most látom, hogy az általad használt megosztó oldal átméretez.
Használj másikat, pl ezt: http://kepfeltoltes.hu/view/090209/PICT0281_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
(Minolta 5 Mpix)


hétf. feb. 09, 2009 20:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 08, 2009 11:16
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
nord írta:
Nincs ezzel a két képpel semmi baj.


A pályán készült képpel nekem sincs bajom.
Az a baj hogy igy két-három képből másnak nem "jön át" mi nem tetszik nekem.Készítettem sok felvételt az 5700-essel,és ezzel az s1000-essel is párat,de nyomába sem ér.Elgondolkodtató,hogy nem csak én látom igy.Nézték a családom is,haverok is,fotósok is.
Mindegy.Eladom,és beszerzek egy s5700-ast.Azt valahogy jobban tudtam használni.
Köszi azért a segítséget.


hétf. feb. 09, 2009 19:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
ákos123 írta:
Az itt látható képek közt van egy ami egy bazillikát ábrázól.
Teljes méretben nézve neked mi a véleményed róla?
Mert nekem is hasonló képeket csinál.A fa lombját figyeld,és a tornyot.Kicsit "maszatos".Akkor lehet hogy ez tényleg "ilyen".

Azért "maszatos", mert azok a részek nincsenek fókuszban: a fák közelebb vannak, a torony meg messzebb. De ez nem hiba! A mélységélességell (kisebb rekesz) lehetne "javítani" a helyzeten valamennyit, de akkor meg lehet, hogy ilyen körülményen között, állvány nélkül az egész kép életlen lenne...

ákos123 írta:
Ez az utcán készült az s1000-essel.(zoomolj az autóra)

Szerintem itt is ugyanaz: egy ilyen képnél nem várhatod, hogy a legtávolabbi és a legközelebbi pont is fókuszált legyen. Amúgy éles, színhelyes kép, a körülményekhez (borús idő, kevés fény) képest.

ákos123 írta:
Ez meg a pályán a régivel.(zoomolj akárhová)

Itt kapásból a téma (gondolom a motorost szeretted volna elsősorban lefényképezni, nem a pálya szélén álló srácot ;-) a legéletlenebb az egész képen...

Szóval amennyire egy borús utcarészlet alapján meg lehet állapítani ;-) , a géppel nincs ordító nagy fizikai probléma... Szerintem amit meg kellene próbálnod, az a gép állítgatása ;-) Fókuszmód (középre súlyozott, vagy hogy hívják, nekem english a gépem ;-) , fénymérés, AUTO helyett pl. rekeszprogram használata (így valamennyire a mélységélességgel is tudsz játszani, ha a fényviszonyok és a téma lehetővé teszik), stb.: nekem is volt S5600-am, de auto üzemmódban nem igazán volt használható...

Ismerkedni kell a géppel, meg a különböző helyzetekkel, anélkül nehéz... "Sajnos" nem lehet elvárni, hogy a "buta" auto üzemmódban mindig jó kép készüljön, sőt, szerintem elég ritkán használható jól úgy a gép: de az tuti, hogy legtöbbször kis állítgatással jobb képet lehet lőni.

Üdv: Vasti


hétf. feb. 09, 2009 17:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Nincs ezzel a két képpel semmi baj.


hétf. feb. 09, 2009 15:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 08, 2009 11:16
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Az itt látható képek közt van egy ami egy bazillikát ábrázól.
Teljes méretben nézve neked mi a véleményed róla?
Mert nekem is hasonló képeket csinál.A fa lombját figyeld,és a tornyot.Kicsit "maszatos".Akkor lehet hogy ez tényleg "ilyen".
Ez az utcán készült az s1000-essel.(zoomolj az autóra)
http://www.flickr.com/photos/35194721@N03/3262526927/
Ez meg a pályán a régivel.(zoomolj akárhová)
http://www.flickr.com/photos/35194721@N03/3263362842/
Megjegyzem mindkettő "AUTO"üzemmódban.


hétf. feb. 09, 2009 12:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
... csak viszonyítási alapnak: ezt kellene tudnia a gépednek ;-)

http://pixinfo.com/fgep/Fujifilm_FinePi ... 17_33mm_oa


vas. feb. 08, 2009 23:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Ez most milyen hiba/fuji s1000
ákos123 írta:
elkezdett riogatni,hogy drága pénzért bevizsgáltathatom,ahol lehet hogy elhajtanak azzal,hogy "ez ilyen"

?! Én még ilyenről nem hallottam, hogy gariban bevizsgálási díjat kellene fizetni. Nem ők fogják bevizsgálni, hanem a szakszerviz, ők meg nem fognak pénzt kérni érte... Ha fogyasztóvédelemig jut a dolog, és nem neked lesz igazad (ami egy rossz gépnél nehezen elképzelhető), AKKOR fizetheted te a bevizsgálási díjat, ellenkező esetben garis a gép, pontosan 0 forintot kell fizetned javításért / cseréért.

Egyégként nemcsak az S1000, de egy 15.000 forintos zsebkompakt sem csinálhat egy bizonyos szintnél rosszabb képeket: úgy értem ezt, hogy ha szemmel láthatóan optika, ccd vagy hasonló hibája van, akkor az rossz. Persze ha nincs olyan képe, mint egy 1M forintos D-SLR gépnek 500.000 forintos obival, az nem hiba ;-)))

ákos123 írta:
Ez lehet valami géphiba,hogy kontraszttalan képeket csinál?

Tehetnél fel valahová képeket, úgy jobban tudnának a hozzáértők segíten (én nem vagyok az, csak a garis probléma miatt kotyogtam bele ;-)

ákos123 írta:
Ti mit ajánlanátok ilyen helyzetben?

Vidd vissza a gépet, és legyél határozott. Ha kötekedős a kolléga, ne foglalkozz vele: vegye át, küldjék el a szervizbe. Ne hagyd magad, mert neked van igazad!

(Eszméletlen szemetek tudnak lenni üzletek: mi most a helyi Bárdi Autóval szívunk cégesen, mert náluk csak addig tart a garancia, amíg el nem romlik valami, de ha visszaviszem, bunkó paraszt módon beszélnek velem, és elhajtanak. Most lesz fogyasztóvédelem belőle ;-)))

Üdv!


vas. feb. 08, 2009 23:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 08, 2009 11:16
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Ez most milyen hiba/fuji s1000
Sziasztok!
Nemrég vettem egy fuji Finepix s1000-es gépet.Az első felvételek során észrevettem,hogy valamiért nem csinál szép képet.Kontraszt nélküli,életlen képeket ad.Próbáltuk mindenféle beállításnál,mindenféle körülmény közt,de nem igazán sikerült eddig.Elötte egy s5700-as gépem volt,az ő képei még automata üzemmódban is szebb képeket csinált.És ezt anyám is észrevette,akinek 3-as szemüvege van.
Visszamentem vele a boltba(hivatalos Fuji ker.),ahol az eladó is elismerte hogy valami nem oké,de szerinte "ez ilyen gép".Próbáltam erőlködni vele,hogy a telefonom 2mp-s fotói szebbek,és ez biztosan valami hiba,erre elkezdett riogatni,hogy drága pénzért bevizsgáltathatom,ahol lehet hogy elhajtanak azzal,hogy "ez ilyen"
Ez lehet valami géphiba,hogy kontraszttalan képeket csinál?
Ti mit ajánlanátok ilyen helyzetben?
Mert én nem vagyok hajlandó elhinni,hogy egy ilyen gép ennyire vacak képet csináljon,miközben az elödje ehez képest mérföldekkel szebb képet ad.


vas. feb. 08, 2009 11:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 29 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség