Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:37



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Sony digitalizálási hiba 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 09, 2008 12:17
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Sziasztok!
Remélem még olvassa valaki ezt a topikot és tud segíteni nekem.
Sony Hi8-as kameráról akarom a filmet felvinni gépre egy tv-kártya s-video bemenetét használva(csak s-video és egy 3.5-ös jack aljazat van a kamerán).A probléma az,hogy a gépre mentett videó jobb szélén változó színű csík van.A csík színe a háttér színétől függ olyan mintha fólia lenne ott.ez kb fél centi szélességű.El lehet ezt tüntetni?
Kerestem már,hogy milyen felbontású és milyen rendszerű a kamerán lévő anyag de sehol nem találom még a sony honlapján se.
Próbáltam már a vlc playert meg a movie makert is de mindig ez a jelenség.
Előre is köszi a válaszokat.


hétf. ápr. 20, 2009 17:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ha az előnézeti kép még teljes méretben is jó, akkor csak arra tudok következtetni, hogy felvételkor a felvett anyagot valamilyen veszteséges tömörítési algoritmussal tárolja, aminél a kontúrok elmosódnak - ezt látod lejátszáskor.

Ha tévé képernyőn nézed (kameráról), akkor milyen a kép minősége?


csüt. feb. 12, 2009 11:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Nem értem. Ha kopott a fej, és amiatt van baj a képpel, akkor ez mindig jelentkezni fog, ha ezzel a kamerával játszod le. A preview ablakban valószínűleg a leméretezés miatt nem látszik...


csüt. feb. 12, 2009 8:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
Tron írta:
Üdv!
Ez esetben az utolsó mondatom kivételével a többit tekintsd érvénytelennnek.
A fura az, hogy a google 5 találatából 4-nél ki is van írva, hogy DIGITAL camcorder, ezért született így a hozzászólásom.
Analóg kamera esetén a fejkopásnak egyértelmű következménye a maszatosodás, kontrassztalanság. Hogy ez az előnézeti ablakban mért nem látható (a lekicsinyítésen kívül), ezúton passzolom.
Max annyit tennék hozzá, hogy volt egy digit fotómasinám, ami néha túlmelegedett és színhibás képeket csinált. A saját kijelzőjén visszanézve a képeket jónak látszottak, csak PC-be áttöltve látszott a hiba.


Ennek a saját kijelzőjén is ugyanolyan rossz a kép. MElegedéshez nincs köze a dolognak -15 fokban ugyanúgy megy mint +25-ben és nem kontakt jellegű, Úgyértem folyamatosan fennáll. Más az írtam hogy nem lekicsinyítve értsd: 738*440 vagy valami hasonló max felbontáson is teljesen kiváló az előnézeti kép.
Azért kössz a hozzászólást


szer. feb. 11, 2009 16:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Üdv!
Ez esetben az utolsó mondatom kivételével a többit tekintsd érvénytelennnek.
A fura az, hogy a google 5 találatából 4-nél ki is van írva, hogy DIGITAL camcorder, ezért született így a hozzászólásom.
Analóg kamera esetén a fejkopásnak egyértelmű következménye a maszatosodás, kontrassztalanság. Hogy ez az előnézeti ablakban mért nem látható (a lekicsinyítésen kívül), ezúton passzolom.
Max annyit tennék hozzá, hogy volt egy digit fotómasinám, ami néha túlmelegedett és színhibás képeket csinált. A saját kijelzőjén visszanézve a képeket jónak látszottak, csak PC-be áttöltve látszott a hiba.


szer. feb. 11, 2009 10:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
Tron írta:
Üdv!
Elsőre azt nem értem, hogy mi köze van a kontrasztos (kép)éleknek a fejkopáshoz.
A digitális kamerák digitális anyagot rögzítenek.
0-kat és 1-eseket. Ezeket vagy vissza tudja olvasni a fej (és akkor tökéletes lesz a kép), vagy nem, akkor jön a bekockázás, képkimerevedés. De kontraszt és átmenet eltűnés nem.
Ugyanezt a digi anyagot TÖLTÖT (! vagy másolod) át a gépedbe. Nem digitalizálod, mert már eleve digi anyag.
A program, amit használsz mentéskor tömöríti csak.
Nemtudom, milyen programot használsz beolvasáshoz, de pl a NERO csak egy egészen picike ablakban mutatja az akruális képet. Ez a lekicsinyítés miatt lehet, hogy tökéletesnek látszik.


Lehet hogy nem írtam azt hittem egyértelmű a leírásból hogy analóg Hi8-as a gép


kedd feb. 10, 2009 16:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Üdv!
Elsőre azt nem értem, hogy mi köze van a kontrasztos (kép)éleknek a fejkopáshoz.
A digitális kamerák digitális anyagot rögzítenek.
0-kat és 1-eseket. Ezeket vagy vissza tudja olvasni a fej (és akkor tökéletes lesz a kép), vagy nem, akkor jön a bekockázás, képkimerevedés. De kontraszt és átmenet eltűnés nem.
Ugyanezt a digi anyagot TÖLTÖT (! vagy másolod) át a gépedbe. Nem digitalizálod, mert már eleve digi anyag.
A program, amit használsz mentéskor tömöríti csak.
Nemtudom, milyen programot használsz beolvasáshoz, de pl a NERO csak egy egészen picike ablakban mutatja az akruális képet. Ez a lekicsinyítés miatt lehet, hogy tökéletesnek látszik.


hétf. feb. 09, 2009 20:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás Sony digitalizálási hiba
Sziasztok! Nem tudom jó helyre írom-e de majd szólnak ha nem. Szóval a következő problémám lenne: van egy Sony CCD TRV58E típusú camcorder-em. Némi fejkopás tapasztalható nála már vagyis a kontrasztos élek mentén becsíkozások vannak (szerviz állapította meg). Digitalizálni szeretném a felvételeket ami nem kevés mennyiség. A bökkenő ott kezdődik hogy amikor próbálom digitalizálni a videót akkor a digitalizáló kártya előnézeti ablakában TELJESEN TÖKÉLETES a kép nagy felbontásban is viszont amit digitalizál az ugyanaz a hibás videó amit a kamera ad. És akkor is tiszta a kép ha más programot használok vagy ha MSN-en webkameraként továbbítom. De amint rögzítem az előnézeti továbbra is tökéletes a rögzített meg hibás. Nem tudom milyen szűrő lehet rajta hogy kiszűri ezt a zajszerű jelenséget és miért nem használja ezt felvételkor. Aprogi amit használok az IuVCR. Kérem segítsen valaki akinek már volt hasonló kalandja.


vas. feb. 08, 2009 19:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség