Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 7:25



Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Kamerák és Távcsövek Tisztítása, Karbantartása és Javítása 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Kamerák és Távcsövek Tisztítása, Karbantartása és Javítá
szalma írta:
Üdvözletem minden olvasónak.
Sony kazettás felvevő tisztításhoz kérnék címet vagy másfajta segítséget.Rally versenyen voltunk és hát nagyon-de nagyon poros-piszkos lett a gép,hol és kivel tudnám tisztíttatni?


Üdv... !

Hát kívül belül, először is a Sűrített levegő Sprayt ajánlok és nedves ruhával a makacs szennyeződést kívülről.
A Lencséket és ha van rajta TFT/LCD képernyő akkor ezt a "LENSPEN TK-1-et és a LENSPEN SK-2A"-t.
Ezekkel a Lencséket, lencseszűrőket és a TFT/LCD képernyőt és a CCD Szenzort is le tudod portalanítani és tisztítani.
Ha szalagos a videokamerád, akkor a felvevő és lejátszó fejet, ezzel a "Mágnesfej tisztító spray Kontakt Video 90" -el le tudod tisztítani fültisztító pálcika segítségével vagy egy kis finom szivacsot fogsz egy műszerész csipesz segítségével, esetleg a kerékről a makacsabb szennyezödéseket csak is Sebbenzinnel és fültisztító segítségével...
Én mondjuk a felvevő fejet is azzal tisztítottam jó ideig...

Sajnos van költség, de sokáig elég és megéri, de mindent mértékkel és óvatosan tisztíts.
Alkoholt és a benzint nem ajánlom !
Mert, több kárt teszel a lencsék esetében, mint hasznot.

Üdv...! 'HókuszPók'


csüt. aug. 30, 2012 21:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 11, 2009 19:28
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kamerák és Távcsövek Tisztítása, Karbantartása és Javítá
Üdvözletem minden olvasónak.
Sony kazettás felvevő tisztításhoz kérnék címet vagy másfajta segítséget.Rally versenyen voltunk és hát nagyon-de nagyon poros-piszkos lett a gép,hol és kivel tudnám tisztíttatni?


hétf. ápr. 30, 2012 20:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Kamerák és Távcsövek Tisztítása, Karbantartása és Javítá
Laci_L írta:
Ahogy elnézem, bátor ember vagy. Először tájékozódni kellett volna, mivel jár egy ilyen szétszedés. Például én is elmondtam volna.
Ezek a speciális anyagok nem kaphatók a kereskedelemben, mert nem feltételezik a rád jellemző bátorságot.
Nincs ötletem, hol tudsz ilyesmit szerezni, de nyilván ott ahol ilyesmit gyártanak, javítanak. Ha van kapcsolatod a KFKI-ban (Központi Fizikai Kutatóintézet), vagy a BME (Budapesti Műszaki Egyetem) Optikai tanszéke, talán van esélyed.


Üdv... :rulez:
Hát, van egy digitális távcsövem szétszedve kb.6 éve, abba is ez a zsír kellene, szét szedtem mert eltört benne egy kis pöcök, ami a lencse cső mozgását biztosítja, mert túl erőltettem, mikor zoomoltam. :cry:
A mostani egy 10x50-es kb. 4-5 ezerért vettem, még neve sincs, de arra amire és amennyit Én használom, arra elég nekem és mivel koszt láttam benne szétszedtem, gondoltam egy kis ablak tisztító nem fog ártani. :roll:
De foltos lett, mert befolyt a két-két fixált prizma közé, de ezt akkor még nem tudtam, hogy oda betud folyni, így homályos és foltosak maradtak a tükör prizmái, amit így összeszerelt állapotban, nem lehet megtisztítani, majd sebbenzinnel is megtisztítottam a hozzáférhető tükör felületeket, mert más nem volt itthon és azzal, meg fültisztító pálcikával estem neki. :roll:
De összeszerelés után sajnos még mindig nem lett sokkal jobb, így megint szétszedtem és kiszedtem a prizmákat leszorítva tartó acéllemezeket is. :roll:
Most már megtisztítani meg fogom tudni, mert vettem alkoholt és gyógyszertári Desztvizet, cérnakesztyűt és pamut fültisztítót… stb :P
Csak valami olyan fekete silikon kellene, amivel a prizma tükröket, a széle mentén a műanyag foglalata körül meg tudnám ragasztani, de olyasmi kellene, mint a silikon csak feketében, hogy ne legyen tükröződés, azért silikont írtam, mert a puha rugalmassága, ahhoz hasonlítható, mint a szaniter sziloplaszt, mikor megszárad csak ez fekete színű volt. :roll:
Nézegettem a Neten a Fekete Silikonokat, de csak tubusost találtam, ami 1500< árban vannak, ezért jó lenne tudnom, hogy melyik felelne meg nekem, mivel elég drágák, hogy fölöslegesen vegyek tudatlanul… :cry:
Tudnom kellene, hogy melyik milyen kötést biztosítana, nekem nem kell fixre, azaz pillanatragasztó hatású, mert azzal végleg elcseszhetném. :oops: :cry:
Valami olyasmi kellene, ami száradás után rugalmas, mint a gumi, de bármikor egy kis csavarhúzó segítségével, ha kell, el is tudom választani a műanyagtól és a prizmától sérülés mentesen. :?: :hm:

Üdv... :rulez:
Szaniter Fekete Siloplaszt kiváló hozzá ! :)
Csak a ragasztó anyag felvitele a macerás, mert kicsi hely áll rendelkezésre, hogy a szilikonhoz kapott műanyag cső beférjen, így maradt a kicsi lapos csavarhúzóval való kenegetés a Prizmatükör széle és a távcső műanyag széle között, de így sem lesz szép sima a hely és hozzáférhetőség hiánya miatt, de legalább remélhetőleg hermetikusan lezártam a rést... :)
Egy fontos dolog !
Akinek a kicsi nézőke felöli oldalon a lencséje műanyagból van, az alkohollal ne essen neki tisztítani, mert a műanyag lencse be opálosodik, aztán azt felcsiszolni, azaz polirozni kézzel hetek után is csak 80-90%-os marad. :oops:
A Csillapításhoz és amit a porvédelem érdekében is használhatunk és ezzel gátolják meg a bejutását, az a Silikon zsír ami legjobb hozzá, ami elég drága dolog, mert 2g 1800-HFT... :oops:


pén. aug. 19, 2011 22:02
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kamerák és Távcsövek Tisztítása, Karbantartása és Javítá
Ahogy elnézem, bátor ember vagy. Először tájékozódni kellett volna, mivel jár egy ilyen szétszedés. Például én is elmondtam volna.
Ezek a speciális anyagok nem kaphatók a kereskedelemben, mert nem feltételezik a rád jellemző bátorságot.
Nincs ötletem, hol tudsz ilyesmit szerezni, de nyilván ott ahol ilyesmit gyártanak, javítanak. Ha van kapcsolatod a KFKI-ban (Központi Fizikai Kutatóintézet), vagy a BME (Budapesti Műszaki Egyetem) Optikai tanszéke, talán van esélyed.


pén. aug. 19, 2011 19:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Kamerák és Távcsövek Tisztítása, Karbantartása és Javítá
Üdv... :rulez:

:potyog: Röviden... :twisted:

1. Milyen Zsírt használnak a távcsövek pormentes zárásához, és ami ezálltal, finom csúszó mozgást biztosít... :?: :hm:
2. A távcsőben a prizma tükröket, valamilyen fekete szilikonos, gumis jellegű fekete anyag, (ragasztó) tartotta a helyén, igaz, csak egy helyen, hogy ne mozogjon és mozduljon el. :roll:
Gondolom, ezért is juthatott szennyeződés, por és szöszszál a két tükör rés közé, na ehhez is kellene ilyen szilikonos (ragasztó, puha gumis tömítő szerű anyag), amit ha kell és ha a szükség megkívánja, akkor könnyűszerrel, letudok kapargatni a prizmák széleiről sérülés nélkül máskor is... :?: :hm:
Szóval a zsír és ez a Fekete Szilikonos (ragasztó) tömítő anyag hivatalos nevére és elnevezésére lennék kíváncsi, amit kereskedelmi forgalomban is meg tudok vásárolni. :?: :hm:

Válaszokat előre is köszöntem... :rulez:

Üdv... :twisted: 'HókuszPók' :twisted:

Megjegyzés... :lol:
A Tisztítószereket már beszereztem, már csak a zsír és a fekete szilikonos (ragasztó) anyag kellene még hozzá... :?: :hm:


pén. aug. 19, 2011 14:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Kamerák és Távcsövek Tisztítása, Karbantartása és Javítása
Üdv... :rulez:

:potyog: Kérdésem az lenne, hogy szétszedtem a távcsövemet, mert zavaró porszem és szösz volt benne, de az Istenért sem tudom megtisztítani a benne található 4db Prizma tükröt, állandóan homályos kis foltok maradtak utána, igaz egyenlőre nem szedtem ki a prizmákat, mert egy lemezzel le vannak szorítva és némi fekete ragasztó is foghatja a szélét... :?
Szóval eddig próbáltam fültisztítóval és gyógyszertárban kapható sebbenzinnel, de először ablaktisztítóval, mivel nem volt sebbenzinem itthon, na és van ilyen fehér LCD, valamilyen finom ruha tisztító kendőm, azzal próbálom szárazra és folt mentesre törölni, de már 3h-ja kínlódom vele, de valamiért nem sikerül. :hm:
Van itthon desztillált vizem, amit a Tescoban 5L-es kiszerelésben kaptam és van kb. 1dl szintén gyógyszertárban vett, de már jó régi Alkoholom, szóval eddig csak az Ablaktisztítóval és benzinnel próbáltam, az Alkoholos üvegben, már van valami szennyezödés, így most azt is kihagynám, esetleg ha tudok venni hétvégéig Alkoholt, akkor, azzal próbálom meg még… :oops:
Most viszont sikerült kierőszakolnom a 2db prizmát leszorító acél lemezt... :roll:
Ja és az is érdekelne, hogy az a zsír, ami a műanyag lencse tartó ház között található, annak mi a hivatalos neve és honnan tudok olyat venni... :?: :hm:

Kerestem a Googel-ban, de túl sok használhatót nem találtam, főleg a zsírzással kapcsolatban nem, azaz, hogy milyen zsírt kell keresnem és vennem bele… :?: :hm: :oops:
Gondolom, hogy ez a portömítést és csillapítást szolgálja, na de ez sokkal sűrűbb és ragacsosabb, mint az általában használt csapágy zsír, gondolom, hogy a melegtől ne folyjon be a lencsékre, mert az szép lenne. :?: :hm: :oops:

A Válaszok S.O.S. kellene, mert hétvégén szeretnénk használni és segítségeteket, előre is köszönöm... :rulez:

Üdv... 'HókuszPók' :twisted:


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára SziaMiAu pén. aug. 19, 2011 15:46-kor.



szer. aug. 17, 2011 15:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség