Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 19:40



Hozzászólás a témához  [ 5604 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 113  Következő
Kávézó 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
sutszi írta:
...
Jah, de hol vannak már azok a tanárok? Most olyan van, hogy fiatal és jó fej akar lenni, és összebandázik a diákkal. Meg együtt isznak, másról nem is beszélve...stb.


Külön kell tudni választani a tanítást a magánélettől! aki ezt nem teszi az nem jó oktató.
Ez olyan mint a üzlet és barátság kapcsolata. He zet betartja mindnki akkor boldogabbak leszünk :)


kedd jún. 03, 2008 11:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Nacrovus!
Amit irtál a technológiáról meg a kovácsolásról mintha szó szerietnem azt mondanád ami nálunk is volt. Sajnos a Fe3C állapotábrát már nagyon kevesen tudják, de előszeretettel fenhéjázva leordibálnak amikor mondod az újdonsűlt extraidézőjeles "szakik" hogy oda jó lesz azt A50-es, és erre ők hogy már nem mert a szabvány megváltozott és mostmár az ISO Fe490-2-t kell használni, ha tudnák hogy az A50 előtt az Fe490-2 volt az MSZ szabvány, csak józsibácsi az esztergagép mellett jobban szerette az A50-et.
Jaj már én is belemerengtem ebbe a dologba, pedig én '98-ban diplomáztam.


hétf. jún. 02, 2008 21:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By sutszi:
Idézet:
nacorvus: Kicsit sarkítod a képet...Azért ennyire elvetemült módon nem gondoltam a specializálódást

Köszönöm a jelzést! :D
Sajnos amiről írtál a fentiekben-már nem a mai magyar okt. rendszerre gondolok.Nekem az első '86 másoddipomám,(harmad) már(megnézem:88-90-ben-azért kettő mert azt,már "akkor" posztgrad.-nak hívták) megvolt-menet közben már dolgoztam "vendégmunkásként"is-ebből látszik :cry: ,hogy nem vagyok mai bútor.... :nemar: -"kint"egy kalap kakát nem ért :!: már a papír,tehát nekem kint uu.mégegyszer meg kellett kűzdenem a nyelvi nehézségeken,túl azzal,hogy a kinti üzemmérnökök-ami az akkori szakképzéssel=egy technikussal (akkori nyelvel élve a két diploma főiskolai ill.egyetemi honi képzés(Kecskemét-Kandó)-ami óriási különbség volt annó!) 8) bénább volt mint,az itteni szakmunásképzőt végzett Józsi a lakatos,akimég azt is tudta hogy hol vannak ama bizonyos,ha nem is a Langenhorn-szigetek,de azt tudta hogy hol van Szumátra,Borneo,Celebesz-mint tudjuk Magyar...volt és lesz :D -meg mossa 3 tenger a magyart..és akkor mos hol is tartuk?:
Ált.iskolás tanárnéni a szeme alatt monoklival? :huha:
Az oktatásügyben valóban egyet kell értenem energo-val nekem is olyan gyártástechno tanárom volt aki középiskolában a 'vas-szén állapotábrát' szép színes krétával felrajzolta a táblára-nekük meg a füzetbe kellet rajzolni ui. és az állandó szövege az volt: "Papám ez Szabvány"-ez ha álmodból felébresztenek egy gépésznek fel kel tudni rajzolni a táblára!-de a lényeg valóban kellett kovácsolnunk is,és akkor még valóban volt ilyen C30 edzhető szénacél A20 szerkezeti acél
Mint energo a mai napig ebből élek :P és mellette a gyakorlat....elméletben lehet csinálni...de mint őrült matematikus-ez a programozók gyakorlata.. lásd amerikai programozó cég: mi kell a felhasználónak?-az amit kitalált,de biztosan az kell?
-hű de hosszú és csapongó vagyok,ettől aztán megnő a keblemben a feszej,mint ama bizonyos törvényakotónak,aki azt hisz magáról:OKOSAT mondam,jóhelyen,ezt meg kell szavazni !:oops:


hétf. jún. 02, 2008 20:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
nacorvus írta:
...
mert abból lesz egy "szakbarbár növény" aki ugyan pl.csillagász,tudja ugyan hogy a Plejádok (Fiastyúk)milyen messze van a Földtől,de hogy macskát biztosan berakja a mikróba szárítani... :cry:

ez nagyon jóóóóóó :D


hétf. jún. 02, 2008 19:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nagyon át fogunk csapni a "fsz tiltott"zónáiba,de nyugaton is ui.sz*r a helyzet!Át kell vennünk azokat az EU-s allűröket (minekutána mi is az vagyunk),hogy mindenki a pénzből pénzt csinál,de egy szög beveréséhez a falba,vagy egy volt Kelet-Európai gépészmérnök,(aki még ráadásul "programozó" is)kell,vagy egy távolkeleti segédmunkás-mert a kinti képzés is erre specializálódik,ezért nekünk is követnünk kell.
"Elviekben tudják"a diplomások is..,de igen erősen elmerengenek egy kalapácson,ha meglátják!
Ezzel a megjegyzéssel maximálisan egyetértek:
Idézet:
sajnos a mai szakoktatás könyvekből müködik csak, hogy lehet festő az olyan aki a festővizsgát elméletben mondja el, mert tudtommal ezeknél a szakvizsgáknál is csináltak valami EU-s "oktatásfejlesztést

...hogy miért kell minden ...ostobaságot szolgai módon átvenni?..Nem kell ahhoz diploma,hogy egy úton elesett embert felsegítsen valaki,(az EU-ban igen!:shock: )csak józan ész és és egy kis jóérzés..,vagy valamilyen vallási elhivatottság :roll: :?:
Egyébként azzal a hozzászólással sem értek egyet(lusta vagyok visszaolvasni),hogy mindenki specializálódik 5-6 éves korától-mert abból lesz egy "szakbarbár növény" aki ugyan pl.csillagász,tudja ugyan hogy a Plejádok (Fiastyúk)milyen messze van a Földtől,de hogy macskát biztosan berakja a mikróba szárítani... :cry:


hétf. jún. 02, 2008 19:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Laci_L írta:
energoman írta:
... általában nem megy át senki kb 90-98% a bukásarány ...

Hát igen. De tandíjat persze egy sem akar fizetni. Most már keményen megszavazva. Bravó. :evil:


Az az egyis csak azért hogy NA!
A tandíj sem segitene! A lehetőségeket kell csökkenteni, ugy mint szociális segélyeket a pofátlanul nem dolgozóktól. (KÉNE).
Tehát ha azt mondanánk: nem sikerült 1x?! meg 2x?! akkor isten alássan ide ne is tedd be a lábad vagy 3 évig. Aki meg felveszi (másik egyetemre) az meg majd jól minősiti magát.
Sokszor ugy szivemszerint mondanám hogy menjen el a tanuló segédmunkásnak mert még a kőművesszekma is bonyolult neki.
Megj.: sajnos a mai szakoktatás könyvekből müködik csak, hogy lehet festő az olyan aki a festővizsgát elméletben mondja el, mert tudtommal ezeknél a szakvizsgáknál is csináltak valami EU-s "oktatásfejlesztést"

4-5évet adok hogy az az egyetem v. iskola, aki nem lép a fent leirtak megoldására azt minisztériumszinten megszüntetik!

OKTATÁSOPTIMALIZÁCIÓS INTÉZMÉNYESITÉS projekt (ezt most találtam ki)


hétf. jún. 02, 2008 15:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
energoman írta:
... általában nem megy át senki kb 90-98% a bukásarány ...

Hát igen. De tandíjat persze egy sem akar fizetni. Most már keményen megszavazva. Bravó. :evil:


hétf. jún. 02, 2008 15:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Nem: Kezdés a Miskolci Zalka Máté Gépipari Technikumba (később néváltással az AGYMK-ban végeztem)

Én ezt azért irtam mert, nálunk személy szerint alig várjuk hogy átmenjenek az emberek és némi értlem ipislákoljon a fejükbe, ha még engedékenyebek lennénk akkor már a beiratkozásnál megkaphatnák a diplomát.
Közben megbukik mindenki, szó szerint mindenki, de nem miattunk.
Az én javitásommal, (ami halál korrekt, szóval tesómat is megbuktatnám ha nem teljesít) általában nem megy át senki kb 90-98% a bukásarány, na erre a javitásra jön rá a rózsaszin szemüveg, amit a profok alkalmaznak és próbálják az eredményeket szebben nézni. Igy általában sikerül mondjuk 4-nek az 50-ből.
Volt olyan időszak hogy kb 260ember ment át a kezem alatt 2 nap alatt. És ebből a értékelhető 2-es (ami már 10% pontlevitelt jelentett) 8 volt, a többi nem irt semmit a lapra.
Általában egy zh-n vagy valamin ugy az első 20percben a hallgatók fele beadja a dolgozatát a nevével. És semmit sem ir rá.
Ne ez nagy általánosságban azt jelenti (itt most áltsulis példa egy matekfeladat 2.-ban) bemegy a rendszerbe 1000 hallgató ebből megbukik mondjuk ugy 500, a félévek során ezek morzsolódnak és a végén kb olyan 200-250 ember diplomázik a többi a gépben marad, és igy jön a gépbe minden évben 750 felesleges ember, persze elmenni senki sem megy el. Ebben a szisztémában már vannak olyan tantárgyaink ahol 600ember van és hivatalosan csak 150-nek kellene lennie. Most erre mit mondjak mind el kéne zavarni havatlapátolni.
Ez a nagy probléma.
Az én nagyon jó barátaim 2 félév bukás után itthagyák az egyetmet és elmentek technikusival és szakmával dolgozni valahova, most meg minden agyalágyult egyetemre megy. (bocs a kifejezésért).

Ezért sz.r ugy az egész felvételi rendszer ahogy van, a jó öreg szóbelis és irásbelis egyetemi felvételit kellene viszahozni, ahol nem születnének még 100pontok sem a felvételiken (120-hoz viszonyitva. Most már talán valami 400pontok vannak)

És mindig voltak olyan tanárok akik csökönyösek, de még sohasem hallottam olyanról hogy valaki azt mondaná hogy mert "60%-ot meg kell buktatni". De ilyneek voltak a 70-es években is, és érdekes hogy szaktudással rendslkező mérnökök lettek vezérigazgatók meg elismert fejlesztőmérnökök. Azt persze szokták mondani, (mi is) hogy ha meg kell akkor mindenkit megbuktatunk, de hogy ez a ráta olyan nincs, annak örülnénk ha mindenki átmenne és nem kéne csak mindenkivel csak egyszer foglakozni.
Ezaz egész olyan mintha egy gyártósoron reggeltől estig selejtet termelnél, persze néhány jóval, és a fizut meg a teljesitményed után kanád tehát, hogy 2 hát alatt megcsináltál 10000db helyett 100-at.
Nagyon gazdaságos és mulatságos mi?

Útóirat: vannak nehézfejű emberek de azokat át lehet vészelni és ugy kell csinálni ahogy ők akarják.
A magyarok mindig jók voltak abban, hogy gyorsan alkalmazkodtak ha erre sem képes egy diplomás akkor a diplomáját használja söralátétnek. Tehát: mi kell, kinek, mikorra, mennyiért, és milyen nagy legyen!

üdv


hétf. jún. 02, 2008 15:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
energoman írta:
... De a nála szerzett 3-assal az egyetmen egy komplett félévet és az egész gyakorlati tudás sajátitottunk el...

Csak nem a Bánki Donát Technikumba jártál?


hétf. jún. 02, 2008 15:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
az én középiskolai nyugdíjelőttáló technológiatanárom mondta ugyaenezt mint amit laci mond, de nekei volt is mire mondani.
Szóval:
Isten tudja ötösre
Ő tudja négyesre
mindnki csak ennél rosszabra tudhatja.
De a nála szerzett 3-assal az egyetmen egy komplett félévet és az egész gyakorlati tudás sajátitottunk el.
Azt mondta mindig nekünk: "Ha valaki talál a mondandójában hibát, akkor az kap egy 5-öst" (perzse valami szakmai)
Ezek voltak még a tanárok. És akiktől lehetett tanulni.
Már én sem tudom ugy elmondani ahogy azt hivatalosan kellene, már azért sem mert én sem tudom még annyira, a másik pedig hogy annyira alapműveletlen az egész halgatóság hogy nem lehet nekik értelmesen példákkal elmagyrázni, mert a példákat messze nem ismerik, és nem járnak nyitott szemekkel.


hétf. jún. 02, 2008 11:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Szerintem inkább MySQL hiba. Lehet, hogy kéne egy kis karbantartás.


hétf. jún. 02, 2008 11:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Erről eszembe jutott egy gyakorlat vezető adjunktus szövege (Lineáris Hálózatok tárgy):

"az anyagot én tudom négyesre, maguk meg legjobb esetben kettesre, vagy inkább úgy sem"

Nem is volt senkinek sem ötöse. És egy négyes volt (lehet hogy az is az unokaöccse volt :D ).

BASSZUS. Kezd tele lenni a hócipőm a sok phpBB hibával.


hétf. jún. 02, 2008 10:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
sutszi írta:
...
Nemrég hallottam egy újabb aranyköpést: - Nincs meg a 60%-os buktatási arányom. Jöjjön még egyszer.

Na ez szégyen...


Na ez az amit nem hiszek! :( :twisted:


hétf. jún. 02, 2008 8:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Az oktatás szégyene az ilyen!


vas. jún. 01, 2008 22:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
potyo írta:
Hannibal írta:
Nézi, nézi (ezzel eltelik 10-15 perc) "háhá megvan a hiba, de direkt írtam ám bele, hogy rájöttök-e...."
Ilyennel nálunk is bepróbálkozott az egyik tanár. Ekkor beszóltam neki, hogy én is ezt mondanám. Na ennek köszönhetően a maradék három évben folyamatosan próbált megszivatni, csak sosem jött össze a kis ****... :lol:


Ennek a tanárnak még egy jó húzása volt: osztárs megírja a dolgozatot a többiekkel együtt, tanár javításnál elhagyta vagy fene tudja mit csinált vele, lehet nem volt kéznél wc papír. Utána bizonygatja hogy nem írta meg és írja újra meg így meg úgy. Srác mondta, hogy ő ugyan nem fogja újraírni, egyszer már megírta. Naplót nézték, nem volt hiányzás beírva. Tőlünk mindenki tudta bizonyítani, hogy aznap ott volt, megírta. De tanár csak köti az ebet a karóhoz, hogy nem írta meg. Ezek után már csak az évvége volt jobb, meg akarta buktatni a srácot, mert nincs meg az a dolgozata Végül csak megegyztek, asszem többi jegy átlaga alapján lezárta, de ha már hibázott, akkor miért nem tudta elismerni?! Utálom az ilyen embereket.

Idézet:
De mit mondtok az olyan emberre (50% általában) mikor mondod neki a vizsgán, hogy huzzál egy vizszintes vonalat a lapra, majd ird oda hogy xy meg oda hogy zk, ezt meg számold ki számológéppel. Erre mi a válasz: - minek?

A másik meg, amikor zh vége előtt 10 perccel szól, hogy segíts már, odanézel, full üres a lapja, és kb az egész anyagot kéne elmagyarázd abban a 10 percben.
Mondjuk nálunk hálisten még nem ennyire rossz a helyzet, mint ahogy előttem írták (mármint a fősulin). Az emberek nagy része próbál tanulni, megcsinálni a vizsgákat, igaz ez sajnos elég sok embernek nem jön össze (1. félév vége 1,6-s évfolyamátlag :( )


vas. jún. 01, 2008 21:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Nézi, nézi (ezzel eltelik 10-15 perc) "háhá megvan a hiba, de direkt írtam ám bele, hogy rájöttök-e...."
Ilyennel nálunk is bepróbálkozott az egyik tanár. Ekkor beszóltam neki, hogy én is ezt mondanám. Na ennek köszönhetően a maradék három évben folyamatosan próbált megszivatni, csak sosem jött össze a kis ****... :lol:


vas. jún. 01, 2008 20:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Én is egyetértek sutszivel. A mai oktatás egy nagy rakás ****.

Alapból én se értem, hogy miért majmolják ennyire a gimiket, még 4 évig tanulod majdnem ugyanazt mint általánosban.
Tisztán előttem van az a kép, hogy amikor ált suli 8.-ban jelentkeztem az egyik szakközép suliba és amikor ezt megtudta az egyik tanárom, olyan fancsali képpel nézett rám, hogy miért nem a város nagy gimnáziumába megyek (jegyek és tudás alapján simán mehettem volna oda is), hogy azt elmondani nem lehet. Az más kérdés, hogy szakközépbe infó szakon (ami azt jelentette, hogy van két-három programozásunk megy egy-két más témájú infó óra) a tanárok hozzánemértése miatt programozni nem tanultunk meg, de legalább nem úgy ültem fősuliba oda a gép elé, hogy azt se tudtam, hogy mi az.

Idézet:
Annyira tele volt hibával, hogy az első pár sor után nem jegyzeteltem tovább

Erről nekem még a szakközép ugrik be: osztály másik felénél tanár felírja táblára valamelyik rendezésnek a kódját (hibásan). Begépelik a lelkes kis nebulók, nem működik (közbe tanár hátrament kis kuckójába). Tanár kis idő műlva visszajön, mondják neki, hogy ez nem működik, megnézi, tényleg nem. Nézi, nézi (ezzel eltelik 10-15 perc) "háhá megvan a hiba, de direkt írtam ám bele, hogy rájöttök-e...." Ezt utána a mi csoportunknál is megpróbálta bejátszni, hogy tényleg úgy tűnjön, mintha az előző csoportnál tényleg direkt lett volna.

Idézet:
Aztán komoly vihar volt a felsőoktatási tandíj bevezetését illetően...Én inkább azt korlátoznám erősen, hogy kik kerüljenek be oda és máris nem kerülne olyan sokba az oktatás...


Igen ennek mi értelme van, hogy felvesznek 500 embert, a második megkezdi 250, mire szakirány-választás van, vannak még 50-en, jóesetben.
Ez a plusz pontok meg áhhh.... Ebből kb az jön le, hogy ha nem kerülsz be valahova, akkor a szüleidet kell hibáztasd, hogy mi a francért van meg a 8 általánosotok, miért nem ütitek-veritek egymást, stb.

Nyelveket meg nagyon kéne tanulni, mert hát a magyar nem úgy néz ki, hogy világnyelv lesz. Angol az nagyon alap, aztán még mellé érdemes valami nagyobb nyelvet tudni.


vas. jún. 01, 2008 20:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
tubybb írta:
Azért nem fogok megtanulni külön latinul, hogy könnyebb legyen megtanulnom olaszul, vagy spanyolul...

Félreértetted te is, én nem ezt írtam. :shock:
A latin kötelező volt, akár tanult utána valamit, akár nem. :roll:
És így csak segítség lehetett a többi nyelvhez.


vas. jún. 01, 2008 20:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Szóval az oktatás romokban, és nem tudom mikét támadhatna fel romjaiból.
A tananyaggal és a kreativitással kapcsolatban vannak a legnagyobb problémák, a régi rendszer és oktatási anyag a szakközépiskoláktol kezdve rendszerbe tanitották a dolgokat, a gimnáziumok azoknak volt jó akik semmihez nem értettek.
Sajnálattos módon az énmostani egyetemi és doktornaduszi generáció és a még vaalmit tudó professzorok között kb 25-30 év van, és néhány év alatt nem lehet átadni a professzori tudást, ez itt a nagy probléma. Bár az elavult oktatás is kicsit probléma (nem mindenütt).
Sajnos a ma megszerzett tudást a tanulók 95% azt sem tudja mire akarja hazsnálni, tervei sincsenek a diákoknak, de még annyira sincs hogy ovodában eldöntötte hogy tűzoltó szeretne lenni. A probléma gyökere többnyire a felgyorsult élet miat a családban kezdődik és csak ezután de 50% fontossággal az általáos iskolai oktatás ami a gyerek beálittságát nagyon meg tudja határozni, sanjos idákat tanítanak az áltsuliban és a tanár leereszkedik a gyerek szintjére és szinte vele gügyög eggyütt, sajnos igy a gyerek senki iránt nem mutt ki tiszteletet. Ez jön tovább.
A végén az egyetemeken csapódik le minden, hogy senki semmit nem tud és nem is érdekli, ez a "nemérdekel" dolog pedig szörnyű.
Az emberek túlnyomó többségben annyira nem képesek, hogy megnézzék hogy eggyáltalán milyen zh-ra mennek be.

Én a korrektséget szeretem, és ha minden előre le van tisztázva, ezért a fenti programozásos példa nagyon jó, mert látszik hogy ott nem rugalmasak és csak csökönyösen ragaszkodnak a maguk igazához, persze ha egyáltalán igazuk van. Én pl elismerem hibáimat, mivel vannak, nem is kevés.
De mit mondtok az olyan emberre (50% általában) mikor mondod neki a vizsgán, hogy huzzál egy vizszintes vonalat a lapra, majd ird oda hogy xy meg oda hogy zk, ezt meg számold ki számológéppel. Erre mi a válasz: - minek?

Na ilyenkor ne kepjon el a full korrektség, ami a szabályokhoz való ragaszkodást jelenti kőkeményen.

üdv
energo
És nem ir semmit se le abból amit mondasz!.


vas. jún. 01, 2008 20:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Hogy miket lehet csinálni a Blenderrel:
http://www.vimeo.com/1084537
:D


vas. jún. 01, 2008 19:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Azért nem fogok megtanulni külön latinul, hogy könnyebb legyen megtanulnom olaszul, vagy spanyolul. Ha meg kell tanulni, akkor úgyis megtanulom valahogy. De nem egy másikon keresztül, pláne ha az egy holt nyelv. Inkább megnézek egy MacGyver részt.
Apropó MacGyver. Mikor kicsi voltam nagyon szerettem. Nemrég sikerült letölteni az első két évadot, amit a televízióban adtak annak idején.
Az a tapasztalatom, hogy az ilyen filmeket mint ez, vagy a Knigt Rider vagy mondjuk a Szupercsapat (A-Team) nem szabad újranézni, mert nagyot csalódik az ember. Legalábbis én mostmár - felnőtt fejjel - nagyon idétlennek tartok egy annak idején nagyon izgalmas részt.
De jó volt gyereknek lenni, és mindent elhinni!
Kezdem érteni Madách művében, mire akart kilyukadni a szerző, amikor Ádám és Éva a Paradicsomban a tudás almájába beleharaptak, és minden megváltozott.


vas. jún. 01, 2008 17:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
sutszi írta:
... Laci_L: A nyelvtanulás hasznos, nem tartom felesleges tudásnak...

Akkor félreértetted, olyat nem írtam hogy feleslges a nyelvtudás.
Pont fordítva van (én is beszélek néhányat). Egy biztos: amíg tanulja az ember, az nem egy mennyei élvezet. Leglább is én így voltam vele (főleg az orosszal, talán azért mert kötelező volt).


vas. jún. 01, 2008 16:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
potyo írta:
... valóban minek tanuljon fizikát, ha orvos akar lenni, vagy minek tanuljon latint, ha gépészeti szakmát választ ...

Az orvosi hasonlatod manapság már nem biztos, hogy helyénvaló. Tisztán azért, mert a technika (és így a fizika is) olyan mértékben szövi át az orvosi tudományt, hogy nehéz nélküle meglenni.

A gépész tudomány az más, annak tényleg nem kell a latin (én is elvégeztem a gépész kart, de a latin sosem kellett).

Egy észrevételem azért van: aki tanult latint, könnyebben tanul idegen nyelvet. Persze nem a kínaira gondolok, hanem pl. olasz, spanyol, francia, flamand, román, de még az angol is. Ennyi haszna talán van.


vas. jún. 01, 2008 15:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Sutszi, tökéletesen egyetértek veled.

Ahogy a tévéadásokat, fórumokat, stb. nézem, Magyarországon rendes szakközépiskola gyakorlatilag nemis létezik, a gimnáziumot nyomják mindenfelé. A gimnázium pedig annak való, akinek semmihez sincs, vagy még nem jött rá, hogy mihez van tehetsége. Akinek van valamihez, az már kiderül jó esetben még ovodás korában, de általános iskolás korában mindenképpen. Ő valóban minek tanuljon fizikát, ha orvos akar lenni, vagy minek tanuljon latint, ha gépészeti szakmát választ, stb. Aztán akinek nincs semmihez tehetsége, és nem veszik fel az egyetemre/főiskolára, azok mennek sírni a magas ponthatárok miatt. Nem lehet mindenkiből diplomás szakember, így is nagyon sokan vannak, akik úgy be tudják fejezni a felsőoktatást, hogy fingjuk nincs a dolgokról. Aztán az ilyenek rontják azoknak a szakmai és anyagi megbecsülését, akik értenek is hozzá. Egyszerűen meg kell húzni egy határvonalat, és kész. Aki nem éri el, az azt jelenti, hogy nem oda való.

Nálunk itt Vajdaságban léteznek rendes szakközépiskolák, bár egyesek itt is szeretik lenézni azokat, akik oda járnak/jártak. Én is többször hallottam a nagynénémtől, hogy miért nem mész gimnáziumba, mert az "általános műveltséget tanít". De azóta egy kicsit visszábbvett magából, mióta én magyarázok meg mindent a fiának, aki történetesen ugyanazt a villamosmérnöki egyetemet fejezte be, ahová én is járok. Csak ő gimnáziumba járt előtte, én meg elektrotechnikai szakközépiskolába.


vas. jún. 01, 2008 14:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ez az érettségis kérdés érdekes. Régebben (20-30-40 éve, amikor még nem is éltem) akkor még elég nagy szó volt, hogy valakinek érettségije van (legalábbis a hallottak alapján én így vélekedem). Mostmár gyakorlatilag olyan mint a 8 általános, ha nincs meg, hát nincs sok esélyed.
A diploma meg talán lecsúszott a régebbi érettségi szintjére. Már a takarítónőtől is diplomát kérnek.
Ha a 18-45 éves korosztályt nézzük, akkor sztem úgy nézhet ki, hogy 18-25/30-ig elég magas ez a szám, viszont onnan elkezd elég szépen csökkenni.


szomb. máj. 31, 2008 9:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Mostanában gyakran járok német weboldalakon, és végre megtapasztalhattam, hogy ők hogyan vélekednek azokról az idegen emberekről, akik az országba beköltöztek. először azt gondoltam, hogy ez velejáró, ha egy országnak jól megy akkor az ott lakók belenyugodnak, hogy igen, ez így van. De nem. Igaz sokan vannak akik elviselik a bevándorolt külföldieket, és sokan vannak akik nem. Valaki egyszer azt mondta, hogy a szomszédságban élő család még nem is hajlandó megtanulni németül. Az egyik ilyen nagy kisebbség , ami nagy számmal bír a török, és legnagyobb is kétségtelen (1,7 milló fő a 80 milliós lakosságból ez kb. 2,17%) Nagyon-nagy vitákat lehet olvasni róluk, megy a sárdobálás rendesen, az egyik kedvencem az az, hogy "..és ha te másként gondolod, akkor te is hozzájuk tartozol. Takerodj innen!"
Sok lengyel is költözött át. Pont tegnap történt, hogy az egyik IRC csatornán beszélgettünk, és még neki állt feljebb, hogy én lenézem őt mert lengyel. (Szerintem nem tudta, hogy magyar vagyok) Amikor még németnek hittem, valahogy szóba jött, hogy ő háborút akar, mikor megkérdeztem, hogy Franciaországgal-e, azt modta, hogy nem. Ekkor mondta, hogy ő lengyel, és hogy akkor biztos tudom már, hogy kivel. Ekkor megkérdeztem viccesen, hogy Németországgal talán? Erre azt mondta, hogy nem, hanem velem, és hogy hagyjam békén. Erre írtam azt jó nagy mosolyjellel, hogy ha velem akar harcolni, akkor jöjjön ki a hóra most azonnal. Erre visszaír, hogy én lenézem őt a származása miatt. Ekkor mindenki a védelmére kelt, hogy ezen a csatornán nincs senki lenézve emiatt, és hogy erre való az "elhallgatás" gomb.
Én nem értem, ha valaki ilyen hiperérzékeny, akkor miért nem marad otthon (úgyértem Lengyelországban), vagy mit tudom én. Nem nagyon csípem azt ha valaki mindig a származával jön folyton. "Ha nem tetszik, hogy kinéznek a tömegből akkor haza lehet menni."
Egyébként ez a Géza aki így felkapta a vizet nem tűnt valami Einsteinnek, de ez most részletkérdés.

Had kérdezzek valamit! Magyarországon a 18-45 éves korosztályban szerintetek hány embernek van érettségie? Ezt csak azért kérdezem, mert Magyaroszágon tudtommal legalább erre szükség van hogy az embert a munkahelyre felvegyék. Amikor ezt így kifejtettem egy hölgynek, aki már 45 éves, azt mondta, hogy ez nagyon sz.r dolog lehet.
Sokan vannak most ott munka nélkül, és ezt még mindig nehéz felfognom. Persze hogy munkanélküiek, ha semmihez sem értenek. Az említett hölgy korábban egy varróüzemben dolgozott, de nem ám mint varrónő, hanem mint lóti-futi ügyintéző. Az üzem megszőnésével azonban hoppon maradt a drága. Nem ő az egyetlen példa rá.
Pedig mindig azt olvasom, hogy No. nem az ásványokban hanem a fejekben (észben) gazdag. 50%-os munkanélküliség mellett ezt csak egy kisebb-nagyobb csoportra vagyok hajlandó elhinni.
Egyébként az egyik német sráccal beszélve megtudtam, hogy sok a be nem jelentett munka, mindent kéz alól vesznek, nem hajlandóak adózni. Egyszóval a gazdaság ott hanyatlik.


szomb. máj. 31, 2008 8:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
sutszi írta:
... a nemrég bekövetkezett gázrobbanás miatt abbahagyták a munkálatokat a környéken ...

Hát azok iszonyú pancserek voltak. Volt közöm (megrendelőként) egy néhány ilyen munkához. Hát ott igencsak sok papírmunka van előtte, és a meló közben többszörös felügyelet, és figyelem. :shock:


kedd máj. 20, 2008 10:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
sutszi írta:
... De mi történhetett az egykori tagokkal??? Akiknek része volt a pörgésben...

Gondolom: végeztek a suliban, és dolgoznak, nem érnek rá; megnősültek és kevés az idő ilyesmire; külföldön vannak és nehezen jutnak nethez, ha meg igen, akkor meg másra kell. :shock:


hétf. máj. 19, 2008 17:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
sajna pont az a kettő amiben ritkán vagyok én is.
Nem sok kedvem van másik fórumra nézelődni, mert ez már olyan magaménakérzős lassan.
Amióta net előtt ülök kb 2001 óta folyamaosan itt vagyok, dehát hiányzik a régi szép idő


pén. máj. 16, 2008 18:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sajnos leültek a Fórumok. Talán kettő nem: Elektro és a Mobil.

Engem speciel a mobil téma abszolút hidegen hagy. Az elektroban meg hihetetlen sok amatőr megynyilvánulás van, ami végső soron nem baj, mert így lehet tanulni. Csak elolvasni sok néha.


pén. máj. 16, 2008 16:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 15, 2008 17:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Úgy látom, ez a topic lenne az off-topicok gyűjtőhelye.

Egy kórust alapítottunk a III. kerületben, és szeretnénk az ismertségünket kiterjeszteni, ehhez tagokat toborzunk.

A részleteket olvashatjátok a http://www.charal.atw.hu címen, vagy keressetek PÜ-ben.

Köszönöm a figyelmet.


csüt. máj. 15, 2008 17:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Rajtam kívül senki? :shock:
Karate girl(mellesleg

Huháhúúúúúú ....
Szeretem a kemény csajokat :)


csüt. máj. 15, 2008 11:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Igen mindenről tudunk!... :hm: miről is van szó?
Ja igen,a Billy beszállt


szer. máj. 14, 2008 17:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
a kávézóban is régen voltam már.

Mondja már el nekem valki mi folyik magyarhonban, mert a terminálon alig vannak emberek, szinte senki sincs.
Vagy már egyre kevesebb szükség van az informatikára. Vagy már mindnki mindent tud.

Hiányzik a pörgés! :) :)


szer. máj. 14, 2008 15:21
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hehe. :)

---

Ha már nincs semmi dolgom (vagyis inkább ma este, holnap tanulhatok ezerrel mert kedden 2 témazáró -> kémia, fizika - szeretjük nagyon őket..) leírok pár dolgot mik történtek velem, hátha érdekel valakit.

Nos.. Csináltam anno 2007Szept-ben egy osztályhonlapot, csak úgy poénból... Azt december környékén jött egy pályázat, hogy az év diákhonlapját keresik. Csináltam egy új külsőt az oldalnak (full 0-ról), és beneveztem. Jött egy boríték, írták benne, hogy helyezést értem el. Keresem, hogy hanyadik lettem, sehol semmi... Jött egy jegy, hogy majd a XV. Országos DUE ( http://due.hu ) Fesztviálon derül ki. Eljött a nagy nap, szerencsére BKV sztrájk volt :D Szóval körbevonatoztam magam hogy eljussak a Nyugatiba, és szerencsére jött egy Kombiné, bevitt a Moszkvára, és ott volt a helyszín, a Millenáris Fogadó. Jött mindenki, Lola meg minden id... Khm, ízlés. Nah szóval eljött a 15 óra, eredményhirdetés, Az év Diákhonlapja Kategória...
III. Helyezést egy mlap.hu-s versenyző kapta...
II. Helyezést egy googlepages versenyző kapta, tehááát...
I. Helyezést a Diadal8B ( http://diadal8b.extra.hu ) nyerte meg! :) Ezennel birtokolhatom az Év Diákhonlapja 2008 díjat :) Szerintem azért ez nem semmi, semmi ego nincs ebben :) Nyertem, örülök, örültünk :) Megy minden zökkenőmentesen :D Kaptam szép pinkiminki táskát, anyámnak tökéletesen megfelel, tollakat, Voda sapi, póló, USB osztó, meg ilyen kis 'press' cuccokat :) Nem volt rossz, csak más iPod-ot meg telefont kapott.. Na mindegy. Ez is valami :) Hát ezt a témát le is zárhatjuk. :)

Mondjuk még mesélhetnék arról, hogy most 8-ba járok, felvettek a következő sulimban, a NJSZKI-ba (Neumann János Számítástechnikai SzakKözépIskola - http://njszki.hu ), lehet rettegni :D Ideiglenes ranglistán 36. voltam a 358-ból, onnan kb. 20-ra előrejöttem :) Ezt nem tudni pontosan, mert a levélben nem írták le ezt.

Lett új gépem is, ha már minden összejött :) ASUS P5KPL-VM, Intel C2D E4500, 1G RAM, és nemsokára jön mellé egy 9600GT :)
Tudom, offtopic, de azért mégis leírom :)

Sulival (általános) minden ok, 4,5-ös átlag megvolt félévkor, év végére picit romlani fog szerintem :D De már nem számít, nem fogják sehol sem figyelembe venni.

Más nincs, szerintem :D

UI: Hétvégén (tegnap + ma) jártam Magyarországot, szétnéztem Ópusztaszeren (volt valami vászon meg minden :D), Szeged, és környéke, este semmit se aludtam mert party volt ^^. Úgyhogy lassan 40órája fennvagyok... :) Mivel egyóra nem alvás kétóra egyalvás... Jah, ez sörrel jó :)

Nah, további szép estét :)
PS: Most látom mennyi sámli lett (smiley), na mindegy. MSN feeling lesz így :)


vas. máj. 11, 2008 20:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Vetkőznek ki magukból a nénik :P
/átvitt értelemben, mielőtt valaki belekötne :D/


szomb. máj. 10, 2008 10:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Peti93 írta:
Hmm... De rég jártam itt :) Változott valami? :)
Tavasz van, jön a nyár. :D


pén. máj. 09, 2008 20:25
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hmm... De rég jártam itt :) Változott valami? :)


pén. máj. 09, 2008 20:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Rajtam kívül senki? :shock:
Karate girl(mellesleg
éshttp://korzik.net/uploads/posts/2008-05/1209979403_1209926236_07.jpg


kedd máj. 06, 2008 17:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Lassú vagy, Betmöny! :mrgreen:


szomb. ápr. 26, 2008 13:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
tubybb: nem németül válaszolok, de engem most is meglátogathatsz !-D (Igaz csak Bp festői táját tudom nyújtani. :D) Na jó, csak vicceltem. Viszont - bár jópofa a fenti dolog - kérem, hogy a fórumon általánosan használt szép anyanyelvünket használjátok.


szomb. ápr. 26, 2008 10:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Ich komme eine ruchige Atmosphäre, weil hiert schneller mit meinen Arbeit aufsteigen kann.
Na jó nem tudok én még rendesen németül :) nem kinzom magam, végül is van még 2,5 hónapom :)
Én a axiállis áramlástechnikai géppekkel foglalkozom, (szimuláció).
Úh én már tanulom vagy 14 éve a németet de semmit nem haladtam, juliusban jövök haza, nincsenek rokonaim itt, de ismerőseim vannak,
Jó szálláson vagyok bárki jöhet hozám, net van, takaritás van minden nap. Hetente törölköző, 2 hetente ágynemű, :) :D
Jöhetsz:)


kedd ápr. 15, 2008 14:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Wie meinst du, dass du deutsche Sprache lernst? Was willst du von Beruflich machen, wenn du deine Schule abschließen wirst?
Übrigens seit wann lernst du die Sprache? Hast du Verwandte in Deutschland? Wann wirst du und wann wolltest du heimkommen? Darfst du da Gäste empfangen? Kann ich zu dir fahren? :D


kedd ápr. 15, 2008 14:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
:) :D
Ich lerne auf deutche Sprache.
Magdeburg -> Ottó-von-Guericke Uni -> Gebäde 18 -> Zimmer 361 -> Strömugstechnische Studium :)
kb ennyi röviden :)


kedd ápr. 15, 2008 13:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Dann bist du von jetzt an mein beste Freund. Wo wohnst du da?
Ich meine welcher Stadt, welche Uni, und was studierst du eigentlich?


kedd ápr. 15, 2008 13:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Tanulok Németországban!
Egy 3 hónapos kiküldetésre jöttem, amugy PhD hallgató vagyok.
:)

Bocs a sok betűfelcserélésért de gyorsan gépelek és összeakadnak a gombok. :)


kedd ápr. 15, 2008 13:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Elárulod nekem hogy hol vagy és mit csinálsz három hónapig nem otthon?


kedd ápr. 15, 2008 12:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Innen jöttem

Igazad van, de mint minden az internetes dologokra tanitani kell a jónépet. Mert a mai emberek (ide nagyon sok felnőtt 50éveset is értek) alapjaiban véve butulnak el az összes médiától. Az "internet", ez az egy fórum maradt, amin elmondhatnak bármiféle véleményt mert máshol nem is foglalkoznak az egyén véleményéve.
Rengeteg 50évesnél látom a kicsicsázott szöveget Smile-kkel. Nem csak az MSN-en hanem bárminemű közösségi portálokon.
Persze én is hazsnálom, de azért elég nagy szereltktivitást tudnák végezni értelmi szinvonal, vagy tudás szeret egyszerűen csak a nevek kinézete alapján.
A figyelem az alapvető probléma személyes beszélgetés során is, mindnki értelmetlenségekről beszél aminek semmi értelme, emiatt már én is kezdek nem figyelni másokra.
Általában mi a beszélgetések témája (kb):
10-30% régi emlékek felelevenitése
50% politika
50% munka
És mi marad az életnek. Szinte semmi vagy az a 10-30%

(személy szerint örülök hogy mararadtak még olyanaok akikkel tudok akár a npi dolgokról is beszélni, de sajnos csökken ezek létszáma, ezért van az hogy kerülnek az emberkek az "Egyéb" csoportba az MSN-en az "Outlook"-ban)

Hogy mit kellene csinálni:
Meg kell tanulni felvenni a ritmust, és tanulni kell tanulni.
Szükségét kellene éreztetni a magyar nyelv használatára az embereket.
Nem szabadna foglakozni a média nyomsának.
CSak infószerzésre szabadna használni a netet. + legfeljebb távolságot áthidalni virtuálisan.

Pl. én minden minden megrendelésemet szeretem emilben intézni de mindenképpen egyszer a főmegrendelés jóváhagyását személyesen vagy telefonon szeretem intézni. Ilyenkor sokminden kiderül.


Már szerintem sokszor leirtam ide: Az ősembereknek voltak az utolsó demokratikus lények, volt magánvéleményük, amit tudtak érvényesiteni, volt tuljdonjoguk amihez teljes mértékben ragasztkodtak és nem kötötte őket semmi annak védelmében tett lépések esetén. Az egész Társadalmuk (ami nem nevezhető társadalomnak) erre volt berendezkedve.
A fejlődéssel az információ folyamatosan nőt, a távolságok áthidalódtak és itt elkezdődött az információ csoportosulás, és a kiváncsiság, ami tönkrevágta az egészet.

Az msn és ilyenek sajnos felelőtlen kezekbe kerültek.

Nah mind1 :D :D :D :lol: :wink:

üdv
energo


hétf. ápr. 14, 2008 8:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kávézó
Idézet:
Én másfél éve kezdtem és ebből élek jóideje (havi 120000 FT!!!)

Idézet:
A megtekinthető oldalak száma naponta 10-től 20-ig ingadozik

Idézet:
Minden rákattintott oldalért 0.01 dollár üti a markod


0,01*20*31 = 6.2 $/hónap. Igen jó árfolyamon váltják nálad a dollárt...
:lol:


kedd ápr. 08, 2008 8:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Nekünk bizonyíték kell, hogy valóban kaptál -akár egyszer is- ebből a "munkából" pénzt :)


kedd ápr. 08, 2008 8:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5604 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 113  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség