Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 14:45



Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
Hozzászólás szám 

Hány hozzászólást jelenítsen meg a fórum egy oldalon egyszerre?
A szavazás hétf. ápr. 05, 2004 13:07-kor befejeződött.
20 1%  1%  [ 1 ]
30 (ahogy most van) 22%  22%  [ 18 ]
40 8%  8%  [ 7 ]
50 42%  42%  [ 35 ]
50 felett 27%  27%  [ 22 ]
Szavazatok száma : 83

Hozzászólás szám 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Lehet egyszerre több témát megjeleniteni vagy adott oldalra ugrani?


pén. márc. 04, 2005 14:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 164
Hozzászólás 
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.
Remélem előbb-utóbb megoldódik a teljesen személyre szabható beállítás kérdése is.

Üdv: Lator


vas. ápr. 11, 2004 2:50
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
TheElf írta:
Sy,

Egy kicsit hozzátennék a dolgohoz: A modemesnek ugye minden oldalon le kell töltenie a fórum "keretét" HTML fejlécek, de ugye a HTTP kérés, üzenetek is többször mennek el. Ugyanaz a mennyiségű információ sokkal több idő alatt megy át.

Megjegyzem, bár a phpBB2-t szeretem és sok helyen használom, ide pl. egy vBulletin jobban illett volna, egyszerűen azért, mert a modemeseknek jobban be tudod állítani, jobban struktúrálható, stb. nagyobb forgalom esetén jobb, kevésbé terheli a rendszert. És ugye az hogy mi jelenjen meg elég jól állítható. De ugye ilyen választás nem volt :(


Igazad van, ezt lehetett "választanunk", vagy maradt volna a régi... Ha rajtam és csak rajtam múlna, még sokkal jobb lenne, mint most, de hát...

Sy


szer. ápr. 07, 2004 23:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 278
Hozzászólás 
Lator írta:
Sziasztok!

Nemrég (kb 7 hónapja) még én is modemmel voltam és 100 hozzászólás/lap egyálltalán nem terhelt be. Itt viszonylag kevés a topicokba beszúrt kép, tehát nem lenne veszélyes legalább 100-ra állítani.

Mellesleg abszolút megoldhatatlan, hogy a felhasználó állítsa be a megjelenítendõ hozzászólásuk számát?


Majd a 2.2es phpBB verzió talán megoldja, de ne feledd, hogyy a 100 hozzászólás itt és a 100 hozzászólás a régi rendszerben nem azonos mennyiségû adatforgalommal jár, és ugye a felhasználói szokások is megváltoznak azzal, hogy milyen fórumot használsz. Pl. itt sokkal egyszerûbb képet beszúrni, stb. ellenben szerintem kevesebb hozzászólás lesz a forgalom megoszlik az lx és az új terminál fórum között, ami ismét befolyásolja a dolgokat.


szer. ápr. 07, 2004 3:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 164
Hozzászólás 
egyálltalán= egyáltalán
Bocs.


kedd ápr. 06, 2004 16:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 164
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nemrég (kb 7 hónapja) még én is modemmel voltam és 100 hozzászólás/lap egyálltalán nem terhelt be. Itt viszonylag kevés a topicokba beszúrt kép, tehát nem lenne veszélyes legalább 100-ra állítani.

Mellesleg abszolút megoldhatatlan, hogy a felhasználó állítsa be a megjelenítendő hozzászólásuk számát?

Üdv: Lator


kedd ápr. 06, 2004 16:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 278
Hozzászólás 
Sy,

Egy kicsit hozzátennék a dolgohoz: A modemesnek ugye minden oldalon le kell töltenie a fórum "keretét" HTML fejlécek, de ugye a HTTP kérés, üzenetek is többször mennek el. Ugyanaz a mennyiségû információ sokkal több idõ alatt megy át.

Megjegyzem, bár a phpBB2-t szeretem és sok helyen használom, ide pl. egy vBulletin jobban illett volna, egyszerûen azért, mert a modemeseknek jobban be tudod állítani, jobban struktúrálható, stb. nagyobb forgalom esetén jobb, kevésbé terheli a rendszert. És ugye az hogy mi jelenjen meg elég jól állítható. De ugye ilyen választás nem volt :(


vas. ápr. 04, 2004 9:09
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás Változás
Mivel a szavazás azt hozta, hogy a fórumozók közel kétharmada legalább 50 hozzászólást szeretne látni egy topik egy oldalán, ezért átállítottam; mostantól 50 HSZ jelenik meg egyszerre egy oldalon.

Sy

U.i.: Reméljük, nem fog nagyon belassítani...


kedd márc. 30, 2004 13:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Telefon:Nokia E50
Hozzászólás 
Majd' egy évig használtam GPRS netet és soha nem okozott gondot akár a 999 hsz letöltése sem.

dvictor


kedd márc. 30, 2004 10:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Hali!

Én modemmel, vagyok, régen 150-en volt a nézetem, és nem volt lassú....
Ez sem a hozzászólások miatt lenne lassú, hanem a sok grafikai elem miatt....
Nekem speciel a színösszeállítás nem tetszik, mert a régi nyugtatób volt a szememnek...


hétf. márc. 29, 2004 15:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
MansonBoy írta:
modemesek...hm nekem is volt...tom **** dolog de a kedvükért nemszívesen lapozgatok folyamatosan ha keresek v.mit
az ADSL vagy kábelnet már kapható olcsóbban mint amennyibe a modemes net kerül...


Na ja ;) 13 400-ert nalam mar (esetleg, talan, ha egy 4 ezres falu eseteben hajlandoak lesznek fejleszteni) lenne is adsl, ha ket evre alairom. Ha csak egyre, akkor 20 rugo berucc, es havi 14.x k huf. Sz'al nem csak budapestbol all a vilag...


hétf. márc. 29, 2004 8:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 267
Hozzászólás 
Ja,ja.....
Én is gprs-sel vagyok itt,a régi fórumon 100 volt az alapbeállításom,
de nem jelent különösebb problémát 200 sem.

ADSL meg nincs mindenhol....... :cry:


hétf. márc. 29, 2004 7:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
MansonBoy írta:
modemesek...hm nekem is volt...tom **** dolog de a kedvükért nemszívesen lapozgatok folyamatosan ha keresek v.mit
az ADSL vagy kábelnet már kapható olcsóbban mint amennyibe a modemes net kerül...


Azért ne feledd, nincs mindenhol ADSL vagy Kábelnet. :roll:
mindenkinek:
Én GPRS-t használok, de a jelkenlegi 30 és esetleg leendő 50 hozzászólás/lap, nevetségesen kevés. :x Nekem alapból 100-ra volt állítva és egyáltalán nem volt lassú. Különben is, ha olvas is az ember, akkor meg mire elolvassa úgyis letöltődik. Ha meg a végére kíváncsi, egy gombnyomással oda lehet lépni.
Én is inkább a változtatható számú hozzászólásra szavaznék, de ha technikailag nem megy, akkor legalább több legyen a jelenleginél.
Egy-egy topic lementése így borzasztó. Például amikor a T68-as topicot mentettem le, 500-ra állítottam a számot, és így is 6 darabban van. Azért 3000 hozzászólást lementeni 30-asával, kicsit gáz. :oops:


vas. márc. 28, 2004 10:35
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás Re: Hozzászólás szám
Birdie [digicam] írta:
Hmm, esetleg változatható, mint a sorrend?


Sajnos csak adminból lehet, mindenkire vonatkozóan változtatni, jelenleg az én általam megszokott (önkényes :)) 30 van beállítva. Ha bárki tud egy ilyen, ezt a funkciót lehetővé tevő modot (elég sok ilyen mod van a phpBB-hez), akkor ossza meg velem legyen szíves annak az elérhetőségét (URL)!

Köszönöm.

Sy


vas. márc. 28, 2004 2:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás Re: Hozzászólás szám
Hmm, esetleg változatható, mint a sorrend?


szomb. márc. 27, 2004 21:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
modemesek...hm nekem is volt...tom **** dolog de a kedvükért nemszívesen lapozgatok folyamatosan ha keresek v.mit
az ADSL vagy kábelnet már kapható olcsóbban mint amennyibe a modemes net kerül...


szomb. márc. 27, 2004 12:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Sy

Szerintem adj a témának kiemelt jelzőt,hogy mindig fent maradjon,mert most is az oldal alján volt,így lehet,hogy sokan átsiklanak felette javascript:emoticon(':wink:')


szomb. márc. 27, 2004 12:03
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás Hozzászólás szám
Kedves fórumozók!

Sajnos nem lehet egyénileg beállítani azt, hogy egy topik megnyitásakor hány hozzászólás jelenjen meg egyszerre. Alapértelmezett esetben 15 volt, tegnap felemeltem 30-ra, de jó lenne, ha megszavaznátok, hogy mennyi legyen. Kérlek benneteket, hogy azt is vegyétek figyelembe, hogy a modemeseknek egy 200 HSZ-nyi beállítás már nagyon lelassítaná az adott oldal betöltődését.

Sy

U.i.: a szavazás a mai naptól számított tíz napig él, majd lejárta után beállítom a legtöbbetek által kívánt értéket.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Wiki csüt. ápr. 01, 2004 15:34-kor.



pén. márc. 26, 2004 13:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 18 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség