Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:44



Hozzászólás a témához  [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
--== Moderálás - önkény vagy szükséges rossz? ==-- 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
djsms .djsms. :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:


kedd nov. 22, 2005 22:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Idézet:
máshol már bevált Wink

erről a Halálos fegyver jut eszembe:
"-Útál engem az Isten!
-Utáld te is-nálam bevált" :wink:

egyik kedvenc filmem ;) az idézet is pontosan innen volt!


kedd nov. 22, 2005 22:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
máshol már bevált Wink

erről a Halálos fegyver jut eszembe:
"-Útál engem az Isten!
-Utáld te is-nálam bevált" :wink:


kedd nov. 22, 2005 20:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
nacorvus írta:
djsms
Idézet:
ejnye jól elrontottátok az RGB-s ötletemet...
Gondoltam "bezárjuk" őt a topikjába, amire idővel rá fog unni...
Na mindegy, mire visszatértem munkából ptube már csak Vendég lett...

Igen szárnyaszegett volt a póbálkozás,mert átgyűrte magát az elektrósokhoz :cry:

máshol már bevált ;)


kedd nov. 22, 2005 20:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
djsms
Idézet:
ejnye jól elrontottátok az RGB-s ötletemet...
Gondoltam "bezárjuk" őt a topikjába, amire idővel rá fog unni...
Na mindegy, mire visszatértem munkából ptube már csak Vendég lett...

Igen szárnyaszegett volt a póbálkozás,mert átgyűrte magát az elektrósokhoz :cry:


kedd nov. 22, 2005 20:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
tibuu írta:
Árpy írta:
Mennyi a fizetés? :)


Szerintem ez tarsadalmi munka, nem penzert megy. :D

Miféle fizetésről van szó? Ezt kb nem értem :D


kedd nov. 22, 2005 19:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
ejnye jól elrontottátok az RGB-s ötletemet...
Gondoltam "bezárjuk" őt a topikjába, amire idővel rá fog unni...
Na mindegy, mire visszatértem munkából ptube már csak Vendég lett... ;)


kedd nov. 22, 2005 19:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
tibuu írta:
Árpy írta:
Mennyi a fizetés? :)


Szerintem ez tarsadalmi munka, nem penzert megy. :D
Közhasznú :)


kedd nov. 22, 2005 15:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Árpy írta:
Mennyi a fizetés? :)


Szerintem ez tarsadalmi munka, nem penzert megy. :D


kedd nov. 22, 2005 15:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
tettem egy próbát az RGB probléma megoldására. Remélem az "RGB kérdez" topik minden tekintetben megfelel a fórum és a Hírek Kft. szabályainak. Közös megegyezéssel jött létre politikai és etnikai nézetektől függetlenül bármiféle kényszer alkalmazása nélkül!


kedd nov. 22, 2005 14:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
utini írta:
Tudna segíteni valaki egy linkkel a nevezett topikról ?
Nagyon sok téma van a mobil off topikban, hadd ne kelljen mindet átnézni, szívesen végigolvasnám...


nekem ez a két hsz a kedvencem:

első ez lenne:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=562973#562973
és utána rögtön ez a másik 5 hsz-el később:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=562985#562985

gondolom összeáll a kép, de pü-ben adhatok körítést :D
persze az részemről szubjektív és elfogult lenne :D


pén. nov. 18, 2005 23:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
6230 írta:
Occam

djsms írta:
urak urak! Ne kicsinyeskedjünk már...

PÜ-ben közöltem vele, miért írtam, amit, és miért igaz az is. Szerintem nem kicsinyeskedés.

utini írta:
Tudna segíteni valaki egy linkkel a nevezett topikról ?
Nagyon sok téma van a mobil off topikban, hadd ne kelljen mindet átnézni, szívesen végigolvasnám...
Hidd el, nem érdemes...

Üdv!


pén. nov. 18, 2005 16:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Tudna segíteni valaki egy linkkel a nevezett topikról ?
Nagyon sok téma van a mobil off topikban, hadd ne kelljen mindet átnézni, szívesen végigolvasnám...


pén. nov. 18, 2005 13:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
Sy!

Olyan törlést is tudsz csinálni hogy ne csak a login név legyen törölve
hanem az összes hsz alles zummen amit a felhasználó írt?

Egyelőre még nem esedékes, csak kérdezem. :)
Igen, tud.


pén. nov. 18, 2005 2:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
djsms írta:
urak urak! Ne kicsinyeskedjünk már...

Mindkét írásoddal abszolut egyetértek.


szer. nov. 16, 2005 20:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
urak urak! Ne kicsinyeskedjünk már...


szer. nov. 16, 2005 19:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
McLaca írta:
6230 írta:
alles zummen


Zusammen.

Üdv!



McLaca írta:
Ocham


Occam.

Üdv!


szer. nov. 16, 2005 19:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
6230 írta:
alles zummen
Zusammen.

Üdv!


szer. nov. 16, 2005 18:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
kicsit beszállok én is akkor.
Más fórumo(ko)n moderálgatok én is, de nem szívesen. A lehető leg hálátlanabb feladat! Ha közbe kell lépni biztos, hogy a moderátor (is) le lesz hülyézve, mert amit tesz valakinek nem fog tetszeni. Ez nyilvánvaló, hiszen akit moderálnak bántva érezheti magát. Tehát a moderátornak akkor is tartania kell a hátát, ha egyébként köze nincs ahhoz, amit moderálnia kellett, pl egy vitához. Mindemellett ő is ember és neki is van véleménye, amit megoszthat másokkal. Sőt, ugyanúgy hibázhat is, mint bárki más, hiszen ő is csak ember. Éppen ezért talán én is elnézőbb vagyok egy moderátorral, ha hibázik. Persze mindennek van határa, visszaélni sem szabad a privilégiumokkal! Ennyit általánosságban.

Nem olvastam az ominózus topicot, ami a vitát indította és ezek után nem is kívánom elolvasni. Az RGB-s ügyet illetően érthető Sy álláspontja is és a moderátoroké is, akik a mielőbbi kitiltást szorgalmazták. Véleményem szerint a moderátorokat itt sem arcra nevezték ki, legalábbis remélem :) A saját fórumaimon a kinevezett moderátoraim azért kapták ezt a feladatot (!) mert megbíztam bennük. Megbíztam, mert úgy véltem értenek ahhoz, amit moderálni fognak és nem élnek vissza a lehetőségeikkel.
Mondom mindezt azért, mert az, hogy ennyi moderátor "lemondott" talán nem a véletlen műve. Kizártnak tartom, hogy egyszerre szűnt meg mindannyiuk internet elérése stb. Úgy gondolom, hogy ha valamit többen is állítanak érdemes megvizsgálni, mert lehet benne igazság. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy ha 10 ember azt mondja, hogy hülye a Béla akkor az úgy is van, mert elképzelhető, hogy az ominózus 10 ember valamiért összeveszett vele, de egyébként Béla egy nagyon rendes arc.

Ezen hozzászólásommal senkit sem kívántam megbántani, vagy pártolni, pusztán a témával kapcsolatos véleményemet osztottam meg veletek, mint más fórumon hasonló "beosztású" ember.


szer. nov. 16, 2005 18:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Sy írta:
...máris másképp látod a világot ;)
T-Mobile...Jobb veled a világ!


szer. nov. 16, 2005 16:57
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Akkor állítsd át gyorsan SnowSilverre vagy Solaris-ra a stílust (jobb felső sarok, Stílus menüpont), máris másképp látod a világot ;)


szer. nov. 16, 2005 16:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Még?! :D


szer. nov. 16, 2005 15:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Sy!

Olyan törlést is tudsz csinálni hogy ne csak a login név legyen törölve
hanem az összes hsz alles zummen amit a felhasználó írt?

Egyelőre még nem esedékes, csak kérdezem. :)


szer. nov. 16, 2005 15:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Egyre rosszabb a hangulat... :(


szer. nov. 16, 2005 15:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Archon írta:
Sy, tévedek?

Szia, nem tévedsz. Gdeát a saját kérésének eleget téve töröltem.


szer. nov. 16, 2005 14:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Jaja, akkor Vendég egy fórumos, ha törölve lett..


szer. nov. 16, 2005 14:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Szerintem ezt a vitát abba lehetne hagyni....


Nézd meg, gdea neve helyett mi szerepel! "Vendég"
Ez csak egy valamit jelenthet, törölve lett a felhasználó. Sy, tévedek?


szer. nov. 16, 2005 14:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Szerintem ezt a vitát abba lehetne hagyni....


igazad van
el se kellett volna kezdeni
nem is én kezdtem
csak tudod engem idegesít ha valaki kamion alá akar küldeni csupán azért mert vitatkozom

ja és persze akkor még én leszek megbüntetve nem pedig az aki a kamion alá/elé küldött...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 6230 szer. nov. 16, 2005 14:55-kor.



szer. nov. 16, 2005 14:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Szerintem ezt a vitát abba lehetne hagyni....


szer. nov. 16, 2005 14:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
McLaca írta:
6230 írta:
valaki elkezdi a személyeskedést és nem az lesz kivágva aki elkezdni hanem az aki válaszol rá és akinek nem tetszik az hogy személyeskednek vele [...]
mi az hogy jogosan kezd valaki személyeskedni?

Nagyon helyesen az OKOT (a békétlenkedésedet) szüntetnék meg ezzel. Jogos személyeskedés: ha az alany (Te) ráutaló magatartással, hosszú idegborzolással kiérdemli, kikényszeríti azt.
6230 írta:
a fickó feketén fehéren leírta hogy a halálomat kívánja ("ugorjak a kamion elé")

Ezt hozod ki mindenkiből. Gondolod, hogy ezért is mindenki hibás (rajtad kívül természetesen... :? )?
6230 írta:
egy moderátor milyen alapon engedheti meg hogy egyesek a forumtársaikat a kamion alá akarják küldeni

Olyan alapon, amilyenen te megengedheted magadnak (vagy megengedi neked ugyanaz a moderátor - egy darabig), hogy mindig igazad legyen (szerinted), és addig ne nyugodj le, amíg mindenkire rá nem erőltetted a nézőpontodat.
Más a vita, és más a véleményerőszakolás. Ha pedig mindenki szembe jön, akkor (Ocham borotvájának elméletét alapul véve) általában nem ők a hülyék.

Üdv!



Annak hogy valaki személyeskedni kezd nem az az oka hogy vita van hanem az hogy az illető nem tud uralkodni magán.

Ha egy emberből egy vita (aminek a kimenetelétől nem függ se az élete se az állása se semmi más fontos dolog csupán az hogy kié az utolsó szó) olyan reakciót vált ki hogy a vitapartnerét kamion alá akarja küldeni és a halálát kívánja akkor ez az ember beteg és nem fórumon a helye hanem elmegyógyintézetben.

Ha egy vita valakiből azt hozza ki hogy a másik halálát kívánja és te azt az embert véded aki ki akarja nyírni a másikat akkor te nagyon el vagy tévedve ezen a világon. Egy kicsit nézz magadba és gondold újra az életed alapköveit és alapértékeit. Mert valami nagyon alapvető dolgoggal van hiba nálad.


szer. nov. 16, 2005 13:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás Re: pici válasz..
gdea írta:
3., Kicsit megdöbbenve futottam át a mobilos fórumon. Tegnap mondta csonti kollega, de valahogy fura volt. A jelzett mod egyébként kiváló munkát végez véleményem szerint, viszont minthogy a mobil 4um a leglátogatottabb, sokkal több is a munkája. Hibázni mindenki hibázhat, csak mondjuk egy agysebésznek cikibb....

Itt nem arról van szó hogy ő is hibázhat mert ember.....
Hanem arról hogy a kellős közepén volt a trutyinak és nemhogy ellapátolta volna hanem még rátett egy-két lapáttal...
[quote="gdea"]

Sut, mint kifejtettem, emberek vagyunk. Vannak pillanatnyi hangulatok, érzések, amik természetesen megjelennek itt is.. Nem pártolom eme viselkedést, de meg tudom érteni.


szer. nov. 16, 2005 12:13
Hozzászólás Re: pici válasz..
Sy írta:
gdea írta:
Mindenki azt csinál saját szemétdombján...

Azt hiszem, ez a félmondat tényleg mindent elmond a hozzáállásodról. Többet én sem kívánok reagálni.


:lol: :lol: igen, a hozzáállásbeli különbség megmutatkozott az utóbbi idő hangulatán is... :lol:

Egyébbiránt nem véletlen volt a hasonlat. Majdnem mindenki ismeri a kiskakas kapargászásának történetét... Majdnem mindenki... :lol:


szer. nov. 16, 2005 12:08
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás Re: pici válasz..
gdea írta:
Mindenki azt csinál saját szemétdombján...

Azt hiszem, ez a félmondat tényleg mindent elmond a hozzáállásodról. Többet én sem kívánok reagálni.


szer. nov. 16, 2005 10:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás pici válasz..
sutszi írta:
Azért ehhez a témához én is szeretnék hozzátenni egy igazán keveset és szerintem ezzel lesz kerek a dolog. Legalábbis számomra.
Én is többször kerültem konfliktusba a fórumon. Sőt egy alkalommal még anno gdea-val és Archon-al volt egy beszélgetésem amin még Dester is részt vett. Kritizálták a stílusom, személyeskedőnek neveztek...meg rövigen megfogalmazta gdea hogy egy közösség, hogy is működik...
Eltelt egy kis idő...Én a legfontosabb dolgon változtattam amit jeleztek felém. Ha csak tudom kerülöm az értelmetlen vitákat :!: :!: :!:
Mellesleg azóta remek viszonyba vagyunk.
Természetesen vannak olyan dolgok amik mellett nem tudok elmenni azokba igenis belemegyek.
Több fórumot is olvasgatok azóta és, igy már relatíve össze tudom hasonlítani a viszonyokat.
Én nem akarok kritizálni senkit sem mert én sem vagyok hibátlan ahogy senki sem.
Az én megfigyeléseim a következők:
1. Itt a terminálon kialakult egy összeszokott és komoly tudással, tapasztalattal rendelkező kör. Nem kell neveket említenem mindenki tudja kikről van szó.
Ez a kör egy kicsit zárt. Értem ezalatt hogy ha valaki új megjelenik és nemérti hogy mi miért van akkor ezért ez kör egy kis megrovásba részesíti.
Például: Desternek a Plextor iránti fanatizmusa....( Ne haragudj Dester de csak a példa kedvéért hoztam fel.) Ezt én sem értettem aztán ebből alakult ki egy komoly vita.
2. A moderátorok inkább mint lelkes fórumozók vannak jelen mintsem moderátorok. Macika esete ezt teljes mértékbe alátámasztja.
Hangoztatja a szabályokat...Ő jelen volt a amikor a vita folyt, a szabályok szerint neki azonnal jelezni kellett volna. Erre ő is belement.
Mégis 5 ember lett megbüntetve Sy által. Nem azt mondom hogy most akkor Macika is büntit érdemel mert most utólag már....kár a gőzért.
Mostanában Sy is kicsit furcsán viselkedik.
Itt volt ez a (bocsánat a kifejezésért) semmirekellő RGB...
Két moderátor is elment miatta, mert Sy nem volt hajlandó rögtön kidobni...Pedig ha valaki megérdemli az RGB.
Minden fórumon ezt csinálta...megjelent aztán ontotta a hülyeséget. Ráadásul ő van felháborodva mert megelőzte a híre.
Szóval aztán mégis dobni kellett a srácot, de kéremszépen, ez várható volt!
Aztán most Sy fogta és keményen belecsapott a Mobilos OFF-ba....
Én kiváncsi voltam, hogy mégis honnan indult ez a dolog, ezért elolvastam visszamenőleg a hsz-eket.
Szerintem ez még egy figyelmeztetéshez is kevés volt, nemhogy 1 napi írásjogmegvonáshoz.

Szerintem elsősorban mindenkinek magát kellene moderálnia és ha éppen rossz kedve van vagy bántottnak érzi magát akkor azt messze nem itt kellene levezetnie. Valamint nem árt ha néha elemzőként tekintünk magunkra és felmérjük hogy milyen irányba is halad a személetünk legyen ez bármilyen téma.

Hangsúlyozom ez nem kritika, vagy bírálat, csupán észrevétel és nem akarok ezzel senkit sem megbántani!



Igazán nem vádolhat senki azzal, hogy túl sűrűn lennék erre, azonban pár sorba válaszolnék a felvetéseidre, nem kronológiai sorrendben.



1., Való igaz, hogy volt összezördülésünk a stílusod miatt, azonban azt gondolom, hogy pár óra beszélgetés után változtattál, és hasznos taga lettél a fórumnak. Véleményem szerint azóta látod is a pozitiv reakciónkat erre. Benned megvolt a hajlam a beilleszkedésre, és a kompromisszumokra, ami becsülendő. Sajnos azonban nem mindenkiről mondható ez el, jelesül RGB 1-817 itd re gondolok.

2., Sy azt irta, "az nem is való moderátornak" . Tuda Szilágyi úr, a 3 mod közül egyetlen egy sem az ön fenyítése által lett mezei fórumozó, hanem saját kérésére, melynek okai ismertek, így nem is kivánnám más hülyére vételét a továbbiakban elemezni.

3., Kicsit megdöbbenve futottam át a mobilos fórumon. Tegnap mondta csonti kollega, de valahogy fura volt. A jelzett mod egyébként kiváló munkát végez véleményem szerint, viszont minthogy a mobil 4um a leglátogatottabb, sokkal több is a munkája. Hibázni mindenki hibázhat, csak mondjuk egy agysebésznek cikibb....

4., Egyébként, sut, nem azért mentek el a modok, mert nem volt hajlandó a hűbérúr azonnal dobni a srácot, hanem azért mert több éves munkánkat, megbízhatóságunkat kérdőjelezte meg, amit egy józan ember nehezen visel el. Téma egyébként részemről lezárva. Mindenki azt csinál saját szemétdombján, ami jólesik neki, és a felelősséget is ő vállalja.


További kellemes 4umozást:


szer. nov. 16, 2005 9:33
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
6230 írta:
valaki elkezdi a személyeskedést és nem az lesz kivágva aki elkezdni hanem az aki válaszol rá és akinek nem tetszik az hogy személyeskednek vele [...]
mi az hogy jogosan kezd valaki személyeskedni?

Nagyon helyesen az OKOT (a békétlenkedésedet) szüntetnék meg ezzel. Jogos személyeskedés: ha az alany (Te) ráutaló magatartással, hosszú idegborzolással kiérdemli, kikényszeríti azt.
6230 írta:
a fickó feketén fehéren leírta hogy a halálomat kívánja ("ugorjak a kamion elé")

Ezt hozod ki mindenkiből. Gondolod, hogy ezért is mindenki hibás (rajtad kívül természetesen... :? )?
6230 írta:
egy moderátor milyen alapon engedheti meg hogy egyesek a forumtársaikat a kamion alá akarják küldeni

Olyan alapon, amilyenen te megengedheted magadnak (vagy megengedi neked ugyanaz a moderátor - egy darabig), hogy mindig igazad legyen (szerinted), és addig ne nyugodj le, amíg mindenkire rá nem erőltetted a nézőpontodat.
Más a vita, és más a véleményerőszakolás. Ha pedig mindenki szembe jön, akkor (Ocham borotvájának elméletét alapul véve) általában nem ők a hülyék.

Üdv!


szer. nov. 16, 2005 4:21
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Pár éve engem egy az egyben lehülyézett. :roll:
De még nem kívánt a másvilágra, legalábbis nyíltan nem. :D


kedd nov. 15, 2005 23:18
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
nem, szerintem nem minket vesznek szigorúan hanem BIZONYOS embereket vesznek túl lazán, vannak emberek akik BÁRMIT írhatnak, nem kapnak semmi büntetést

ha jó sok hsz van az avatarod alatt akkor már szinte bármit írhatsz

emlékezz vissza nálunk a mobilos fórumon a fickó feketén fehéren leírta hogy a halálomat kívánja ("ugorjak a kamion elé") de semmit nem kapott érte ugyanis neki és társainak bármit szabad csinálnia

ja és majdnem engem zártak ki azért mert megkérdeztem hogy egy moderátor milyen alapon engedheti meg hogy egyesek a forumtársaikat a kamion alá akarják küldeni

nagyon, nagyon érdekes.


kedd nov. 15, 2005 23:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Te is, én is, meg még hárman már megbélyegzettek lettünk. Priuszunk van. Hamarabb belénk kötnek.


kedd nov. 15, 2005 22:55
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Macika írta:
6230 írta:
hűség lejárta után a hűség lejártakor aktuális AKCIÓS árat kell majd fizetnem
Elmondod, ezt honnan gondolod?
Nekem nyár végén járt le a hűségem a 3 Mbites csomagra és minden maradt változatlanul. A 3 MBit is, meg a 15.900 Ft is.
6230 írta:
új hűséget nem fogok vállalni mert tavaly a legkisebb korlátlan csomagot választottam és ennek az akciós ára volt 8000 ha most választanám a legkisebb korlátlan csomagot annak az akciós ára 11000
Elárulod, hogy szoktál olvasgatni is, vagy csak írsz???????
HISZEN MOST ÍRTAM LE NEKED, az előző postomban!


Csak óvatosan kezdek szólni, hogy az OFFtopic megint kezd nem másról szólni, minthogy 6230 hajtogatja a maga igazát, és nem érdekli senki és semmi, akkor is azt kell hajtogatni.
Ha megint jön T68m és JOGOSAN elkezd veled személyskedni, Te pedig replikázol, annak tudod, hogy az lesz a következménye, hogy mész a levesbe?!
Miért van az, hogy ha mond Neked valaki valamit, akkor azt egyáltalán nem veszed figyelembe, csak hajtogatod a saját - vélt - igazadat?





ez nekem nagyon tetszik

"Ha megint jön T68m és JOGOSAN elkezd veled személyskedni, Te pedig replikázol, annak tudod, hogy az lesz a következménye, hogy mész a levesbe?!"

valaki elkezdi a személyeskedést és nem az lesz kivágva aki elkezdni hanem az aki válaszol rá és akinek nem tetszik az hogy személyeskednek vele

mi az hogy jogosan kezd valaki személyeskedni?
én soha nem kezdtem személyeskedni senkivel
vitatkozom a tényekről szubjektív módon
de ez senkit nem jogosít fel arra hogy személyeskedni kezdjen
és ha ezt bárki is megteszi akkor nem az lesz kivágva aki elkezdte hanem én aki reagál rá

nem értem...


kedd nov. 15, 2005 22:33
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
sutszi írta:
Itt volt ez a (bocsánat a kifejezésért) semmirekellő RGB...
Két moderátor is elment miatta, mert Sy nem volt hajlandó rögtön kidobni...Pedig ha valaki megérdemli az RGB.

Továbbra sem szeretném, hogyha bárki is azért kerülne rögtön tiltásra a fórumban, amit máshol csinált. Ez itt a Terminal fórum, mindenkit az itteni viselkedése alapján ítéljenek meg a moderátorok, aki pedig nem így tesz, hanem prekoncepciókkal él, az nem való moderátornak - hiszen neki pártatlannak kell(ene) lennie az ilyen kérdésekben.

Most már a harmadik nickjét generálja RGB, így jobb? (Legalábbis jelenleg ennyiről tudok.) Nem elég a hozzászólástörlés, a felhasználó írásjogmegvonás, -törlés, nicktiltás, IP-ban, e-mail ban. Egygy igazán kitartó emberrel szemben végtelenségig folyhat a harc, és mindig ő fog előrébb járni, mert nekünk idő kell, amíg felfedezzük, hogy új néven egy régi ember regisztrált - maximum az Internetnek a közvetlen idegrendszerbe való csatolásával gyorsíthatnánk a dolgon, de messze még a Neurománc :)

sutszi írta:
Mégis 5 ember lett megbüntetve Sy által. Nem azt mondom hogy most akkor Macika is büntit érdemel mert most utólag már....kár a gőzért.

Beidéztem pár hozzászólásomat, hogy az elmúlt időszakban hányszor szóltam csak nyilvánosan, csak a mobil offtopikban, hogy nem kívánatos se a politizálás, se a cigányozás. Ezek csak azok a HSZ-eim voltak, amiket megtaláltam abban a topikban - a többire nem is kerestem, és a privát üzeneteket nem is számoltam bele. Ez rengeteg egy olyan közösségben, ahol világosan és mindenki számára elérhetően meg vannak fogalmazva a szabályok, és többségében felnőttek, vagy ezen kor környékén levő értelmes fiatalok társalognak.

Egyszerűen elegem lett, hogy állandóan ezzel kell nyűglődni - amellett, hogy a moderátorok munkáját is megnehezíti. Az, hogy egy egy napos írásjogmegvonás ilyen hatással járt, nem engem minősít. Aki kicsit kitekint más fórumokba, az talán tisztában van azzal, hogy máshol ennél sokkal keményebb szankciók, sokkal gyakrabban szokták érni az ennél kisebbet vétő felhasználókat is.

sutszi írta:
Mostanában Sy is kicsit furcsán viselkedik.

Erre nem találok szavakat.. :lol: Szerintem nem, de ezt én úgysem tudom objektíven megítélni (bár sajnos sokan mások sem) :)

sutszi írta:
Szerintem elsősorban mindenkinek magát kellene moderálnia ..
Egy tökéletes világban nem is lenne egyetlen moderátor sem... Egyébként 100%-ig egyetértek, de sajnos nem így van :(

sutszi írta:
Hangsúlyozom ez nem kritika, vagy bírálat, csupán észrevétel és nem akarok ezzel senkit sem megbántani!

Ha az lenne, se bántottál meg vele senki sem (szerintem - engem biztosan nem, az értelmes kritikának mindig helye van, főleg, ha még jó helyre is kerül, és nem 1000-nyi topikba szétszórva).


kedd nov. 15, 2005 16:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Csak tátom a számat. Egy nap alatt ennyi hozzászólás....

Rendesen belecsaptak a nullás lisztbe.

A szerény véleményem (már csak a tapaszatlatom miatt is) az, hogy ha látszik a balhé kilakulása, nem fokozni kell, hanem csillapítani. A jó megoldás a vitákban általában a kultúrált "megbeszélés". Ha meg végképp nem megy, akkor kell odacsapni.
Sok háború is ematt tört ki, mert néhány kretén nem tudta tartani a száját, és akadtak, akik hittek is nekik.

Visszatérve a Mobilos balhéra. Már írtam, hogy számomra érthetetlen az a baromi sok zagyvaság, ami ott némelyik Topikban olvasható (én nem is olvasom). Ennek egyenes következménye az alacsony szintről iduló vita, amiből a balhé lett.
Csak halkan kérdem, miért nincs ilyesmi azokon a Topikokban, ahol némi hozzáértés, tanultság (esetleg intelligencia) is kell a hozzászólásokhoz?

Hát ez az.


hétf. nov. 14, 2005 18:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nem én kezdtem !-D !-D !-D


hétf. nov. 14, 2005 17:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Árpy írta:
Itt van például a modok élete. Elolvassák a -finoman fogalmazva- nem mindig "érdekes" szövegeket, próbál békét csinálni és betartatni a szabályokat...


Köszönöm, hogy valaki ezt is észrevette...


hétf. nov. 14, 2005 14:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
McLaca írta:
Árpy írta:
Demokrácia!
Szólásszabadság!

És szólás utáni? !-]

Üdv!
Régen nem volt. Az is rossz világ volt, de ez a mostani se semmi.
Itt van például a modok élete. Elolvassák a -finoman fogalmazva- nem mindig "érdekes" szövegeket, próbál békét csinálni és betartatni a szabályokat...
Utálni mindig a főnököt kell, igy jelen esetben az ő hátukon csattan az ostor.


hétf. nov. 14, 2005 13:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Árpy írta:
Demokrácia!
Szólásszabadság!

És szólás utáni? !-]

Üdv!


hétf. nov. 14, 2005 12:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
sutszi: nem kívánok teljes mértékben hozzászólni az írtakhoz, mert én a mobilos offot egyáltalán nem olvasom/olvastam, így még most se tudom, hogy pontosan mi ez az egész, de majd utánanézek. Mindössze két engem is érintő dologra válaszolnék: tény, hogy szóltunk Neked, hogy némi változtatás elkelne a stílusodon, és Te azon kevés emberek közé tartozol, aki ezt meg is tette (talán be is látta, hogy érdemes). Azóta sokat írtál, hasznosakat írtál, és hasznos tagja lettél a közösségnek, így én azt gondolom, hogy nem volt hiába.
A fanatizmus... Reméltem, hogy ezt tisztáztuk. Tény, hogy nekem bejött a Plextor márka, de nem csak ezt az egyet ismerem. A vita nem is amiatt robbant ki, hogy én foggal-körömmel ragaszkodtam volna a márkához, hanem hogy mások egyetlen darab birtoklása miatt istenítettek egyes márkákat, tehát abszolút nem voltak objektívek. És ez persze továbbgyűrűzött.


hétf. nov. 14, 2005 11:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Demokrácia!
Szólásszabadság! (Friderikusz vagy Juszt)


hétf. nov. 14, 2005 7:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Lassan leírják hogy mit írhatunk. Mert egyszerűbb lesz megjegyezni hogy miről írhatunk, mert már felsorolni is képtelenség lesz hogy miről. A P, C, R-betűs szavak tabu lesz. :twisted:


vas. nov. 13, 2005 21:49
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Az aláírás törlése után már tényleg az lesz, hogy lassan semmit nem lehet mondani. Mi minősül reklámnak? Ezentúl senki ne merje leírni mit vett, mert azzal reklámozza. Ne nyissunk topicot egy készüléknek, hiszen ott többnyire szintén reklámszerű hozzászólások keletkeznek (kivéve amikor én írok Nokiára valamit :D ). Szóval ez így nem megy.


vas. nov. 13, 2005 21:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Én ezt tényleg nem értem...
Ez egy fórum, nem munkahely, nem az élet.
A II. VH is hasonló, nevetséges indokok miatt robbant ki, ott is felfújták a dolgokat, itt nem kéne ugyanezt tenni. Az igazságérzet szép dolog, de kissé indokolatlannak látom ezt egy fórumon ennyire megélni.

Éppen ezért örülök neki, hogy Landsmann visszatért, legyen üdvözölve!

Üdv!


vas. nov. 13, 2005 21:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség