Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:54



Hozzászólás a témához  [ 77 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Témanyitás joga 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Meglehet tudni milyen adabázison fut a forum?
Triggerrel nem lehetne lekezelni? Trigger nem hagyná a nyitást, lehet hogy hibaüzenetet dobna, de abba is belelehetne "égetni" a probléma gyökerét. Ha meg valaki panaszkodik, olvassal el a regisztrációs szabályzatot, amibe belekellene venni.
Mondhatni kezd égetővé válni a probléma.
Most itt az infoban fecke is eléggé értelmes hozzászólást adott közre.


pén. jan. 13, 2006 16:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
djsms írta:
biztos vagyok benne, hogy van köztünk olyan, aki ért a php-hez. "Ki lehetne adni" feladatként :)

Tovább megyek, szerintem erre már van kész MOD is (elég sokról lehet olvasni a phpBB fórumokon (mármint amik a phpBB-vel foglalkoznak)). Itt a gond az, hogy ezt "keresztül is kell verni" a vezetésen, mármint egy ilyen mod alkalmazását. Mert lehet, hogy az a motor egy újabb verziójával nem fog menni, és egy frissítés után (amit egyébként a rendszerGé gyakran szokott tenni, gondolom a sebezhetőségek számának csökkentése végett) meglepetés érhet minket :)

De én mindenre nyitott vagyok, ami rajtam múlik, és a közösség szeretné, azt megteszem!


kedd nov. 22, 2005 17:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Dester írta:
Persze, hogy probléma, mert én se kétpercenként nyomok frissítést a fórumra a nap 24 órájában, hogy észrevegyek minden ilyet, ahogy a többi mod sem. Amit észreveszünk, korrigáljuk, a többire kicsit várni kell, ha nincs itt épp senki. :(

Persze ezzel tisztában vagyok én is :) Sőt, sosem vártam el, hogy minden "hiba" azonnal le legyen kezelve!


kedd nov. 22, 2005 11:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Persze, hogy probléma, mert én se kétpercenként nyomok frissítést a fórumra a nap 24 órájában, hogy észrevegyek minden ilyet, ahogy a többi mod sem. Amit észreveszünk, korrigáljuk, a többire kicsit várni kell, ha nincs itt épp senki. :(


kedd nov. 22, 2005 10:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Dester írta:

Gondolom azért sejted, hogy hány ilyen van és erről a modokon kívül a felhasználók nem vesznek tudomást... Nem azért, mert nem is vehetnének, hanem egyszerűen nem tűnik fel, mivel már nem létezik a topic ;)

ennek ellenére igen hangoztatott probléma az új useres topiknyitogatás ;)

Dester írta:
Régen mondtam, hogy érdemes lenne új tag regisztrálásakor NAGYBETŰKKEL figyelmeztetni a usert, hogy 1 napig pl. nem írhat, vagy 10 hsz alatt, vagy ilyesmi. Akkor nem lehetne arról szó, hogy nem tudott róla. A kecske is jóllakik, és a káposzta is megmarad. (De pl. PÜ-t küldhetne még ettől). Az a gond, hogy ez már - szerintem - jelentős módosításokat kíván meg a fórummotortól, amire - Sy szavaival élve - nincs kapacitás.

biztos vagyok benne, hogy van köztünk olyan, aki ért a php-hez. "Ki lehetne adni" feladatként :)


kedd nov. 22, 2005 8:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
djsms írta:
Az ilyen abszolute nem témába vágó topicot a modok egy mozdulattal törölhenék és mehetne egy sablon pü a delikvensnek, hogy miért lett törölve.
Aki ezt nem tudja elfogadni (tehát a fórum szabályaival nem ért egyet) az amúgy sem közénk való.


Gondolom azért sejted, hogy hány ilyen van és erről a modokon kívül a felhasználók nem vesznek tudomást... Nem azért, mert nem is vehetnének, hanem egyszerűen nem tűnik fel, mivel már nem létezik a topic ;)

Régen mondtam, hogy érdemes lenne új tag regisztrálásakor NAGYBETŰKKEL figyelmeztetni a usert, hogy 1 napig pl. nem írhat, vagy 10 hsz alatt, vagy ilyesmi. Akkor nem lehetne arról szó, hogy nem tudott róla. A kecske is jóllakik, és a káposzta is megmarad. (De pl. PÜ-t küldhetne még ettől). Az a gond, hogy ez már - szerintem - jelentős módosításokat kíván meg a fórummotortól, amire - Sy szavaival élve - nincs kapacitás.


hétf. nov. 21, 2005 22:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Laci_L írta:
De ettől még így van.

Nem is vontam kétségbe! ;)


hétf. nov. 21, 2005 19:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
De ettől még így van.


hétf. nov. 21, 2005 19:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Volt már erről régen egy Topik, ha jól emlékszem.

Amennyiben a hiredetők meggyőzése a beregisztráltak számával arányos, akkor itt nem lesz semmilyen törlés.

Igen ez is egy nézőpont SAJNOS! Ha hirdető lennék engem tuti nem a regisztráltak száma érdekelne, hanem az aktív létszám!


hétf. nov. 21, 2005 19:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Archon írta:
djsms írta:
Továbbá ugyan nem ide tartozik, de aki 3 hónapja be sem lépett nyugodtan lehetne törölni.


Nana! Volt már rá példa sajnos, hogy egy fórumtársunk betegség miatt nem tudott jönni rendesen majd egy évig. Amint tudott, visszajött, de ha törölve lett volna, lehet, hogy elment volna a kedve az egésztől. Szóval csak óvatosan.
Alkalmazzunk szűrőt! Akinek 0 hsz-e van, és mondjuk 3 hónapja nem lépett be, delete. Ezt el tudnám képzelni, de az ugorgyunk neki!!! technikát nem támogatom. :)

tökéletes megoldás NINCS és ez az eset annyira egyedi, hogy nem érdemes foglalkozni vele. Egyébiránt pl a freemailnél is megvan ez a 3 hónapos belépési "kényszer" mégsem tiltakozik ellene senki!
Továbbá javasolnám a régen látogatott témák archiválását is (másik szerverre, ha erre van lehetőség) A keresés funkció természetesen az archivált topikokba is belelátna, de az aktív fórum ezekkel nem foglalkozna. Ezzel is gyorsulna az adatbázis elérése!
Az újoncok folyamatos szidalmazása, hogy ne nyisson azonnal új témát a gyakorlatban meglátásom szerint nem működik és nem is működhet optimálisan. Többek között azért, mert egy újonc nem ismeri a szabályokat és magát a fórumot sem, továbbá már annyi a téma, hogy a legtöbb új topicra rá lehetne a húzni a "volt már hasonló" jelzőt. Természetesen nem azokra az új témákra gondolok, amik "ikertestvére" pont az elő oldalon látszik, mert az ilyenek esetében jogosnak érzem a szidalmazást :) A keresés sem hoz sokszor használható eredményt, mert bizonyos esetekben több tíz oldalnyi csak a talált topikcímek listája! El kell fogadni, hogy nem mindenki tud keresni!
Az eredményesebb működést a moderátorok határozottabb fellépésében látom ilyen esetekben. PÜ-ben figyelmeztetni az usert és belinkelni neki a már élő topicot! Ez is fontos, mert ha csak "leugatjuk", hogy van már ilyen akkor tényleg könnyen elmegy a kedve az egésztől, ellenben ha rászólunk, de segítünk neki akkor igen gyorsan be fog tudni illeszkedni. Az újonnan létrehozottat természetesen mielőbb törölni kell ilyenkor.


hétf. nov. 21, 2005 18:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Volt már erről régen egy Topik, ha jól emlékszem.

Amennyiben a hiredetők meggyőzése a beregisztráltak számával arányos, akkor itt nem lesz semmilyen törlés.


hétf. nov. 21, 2005 18:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
sutszi írta:
Elképzelhető hogy van aki csak olvasni jár ide....
Persze ők vannak kisebbségben. Mármint ebből a 15K emberből.


Én sem úgy gondoltam, hogy mindenkit írtani :lol:, csak hogy ilyen arány van az "aktív" és "passzív" tagok között.

Végsősorban az utolsó bejelentkezés dátuma a döntő.


hétf. nov. 21, 2005 16:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Érdemes megnézni a számokat :shock:

Összesen 15049

A lista szerint Összesen 15049-en nem írtak még 1 hozzászólást sem és több, mint 1 éve regisztráltak :shock:

Vajon ezek közül hányan járnak még ide olvasni :?


hétf. nov. 21, 2005 16:20
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Archon írta:
Alkalmazzunk szűrőt!

Jó ötlet, majd felvetem a főnökömnek.. Ígérni nem tudok semmit :)


hétf. nov. 21, 2005 14:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Archon írta:
djsms írta:
Továbbá ugyan nem ide tartozik, de aki 3 hónapja be sem lépett nyugodtan lehetne törölni.


Nana! Volt már rá példa sajnos, hogy egy fórumtársunk betegség miatt nem tudott jönni rendesen majd egy évig. Amint tudott, visszajött, de ha törölve lett volna, lehet, hogy elment volna a kedve az egésztől. Szóval csak óvatosan.
Alkalmazzunk szűrőt! Akinek 0 hsz-e van, és mondjuk 3 hónapja nem lépett be, delete. Ezt el tudnám képzelni, de az ugorgyunk neki!!! technikát nem támogatom. :)


Szorgalmazom :)


hétf. nov. 21, 2005 14:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
djsms írta:
Továbbá ugyan nem ide tartozik, de aki 3 hónapja be sem lépett nyugodtan lehetne törölni.


Nana! Volt már rá példa sajnos, hogy egy fórumtársunk betegség miatt nem tudott jönni rendesen majd egy évig. Amint tudott, visszajött, de ha törölve lett volna, lehet, hogy elment volna a kedve az egésztől. Szóval csak óvatosan.
Alkalmazzunk szűrőt! Akinek 0 hsz-e van, és mondjuk 3 hónapja nem lépett be, delete. Ezt el tudnám képzelni, de az ugorgyunk neki!!! technikát nem támogatom. :)


hétf. nov. 21, 2005 14:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Továbbá ugyan nem ide tartozik, de aki 3 hónapja be sem lépett nyugodtan lehetne törölni.


hétf. nov. 21, 2005 13:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Más fórumon 1 napig nem nyithat topicot az újonnan regisztrált user. Ez legalább az alkalmi csókákat elriasztja!
Egyébiránt szerintem nem kell ekkora ügyet csinálni ebből. Az ilyen abszolute nem témába vágó topicot a modok egy mozdulattal törölhenék és mehetne egy sablon pü a delikvensnek, hogy miért lett törölve.
Aki ezt nem tudja elfogadni (tehát a fórum szabályaival nem ért egyet) az amúgy sem közénk való.


hétf. nov. 21, 2005 13:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Sy, szerintem is ezen többet lehetne nyerni, mint veszíteni... Kár, hogy a megoldás nem adott még.


hétf. nov. 21, 2005 11:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Az elgondolás jó, tényleg hasznos lenne, ha addig nem nyithatna új topikot az új felhasználó, amíg nincs pár egyéb témában tett HSZ-e. Bár ezzel azokat (is) korlátoznánk, akik értelmesen is hozzá tudnak szólni, és olyan témában szeretnének értekezni, aminek még nincs topikja.

Viszont a phpBB adminja alapesetben erre nem nyújt lehetőséget sajnos, ahhoz kódolni kellene (vagy valamilyen MODosítást feltenni hozzá).


hétf. nov. 21, 2005 10:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Londelmor írta:
sztem elég lenne egy olyan, hogy vas-tag nem nyithat topic-ot. hozzászólni azért csak lehessen már. soka addig nem is regisztrálnak, amíg nem akarnak hozzászólni - én sem tettem - és ha meg regisztráció után koppannak, hogy mégse lehet írni, az gáz :)
Egyetértek!


hétf. nov. 21, 2005 10:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
:lol: ha vas-tag nem nyithat új hsz-t (=? nem szólhat hozzá?) akkor sose lesz belőle nem-vas-tag...


vas. nov. 20, 2005 19:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Még visszatérve az idézett Topikhoz, és annak nyitójához. Próbálom magam beleélni a lelkivilágába:

>
Látok egy gyengécske honlapot. Mondom magamban: Juhé, beregisztrálok a Terminal-ba, és mondjuk az Internet Fórumon közzéteszem, milyen jót láttam. Aztán megrázom a fejem, és elmegyek orvoshoz.
>

Tényleg jó javaslat: vas tag ne nyithasson új hsz-t.


vas. nov. 20, 2005 17:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
sztem elég lenne egy olyan, hogy vas-tag nem nyithat topic-ot. hozzászólni azért csak lehessen már. soka addig nem is regisztrálnak, amíg nem akarnak hozzászólni - én sem tettem - és ha meg regisztráció után koppannak, hogy mégse lehet írni, az gáz :)


vas. nov. 20, 2005 16:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Az említett topikban olvasható a véleményem:...


vas. nov. 20, 2005 16:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Jó ötletnek tartanám, igaz, inkább egy hétnek kéne lennie a limitnek.. :)


vas. nov. 20, 2005 14:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Témanyitás joga
Az Internet Fórumon volt (le lett zárva) ez a Topik:

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=571801#571801

Az illetékesnek el kellene gonolkodni a felvetett ötleten, azaz egy újonnan regisztrált két perc múlva ne nyisson új (oda nem illő) Topikot. Esetleg egy ideig hozzá se szólhasson. Mondjuk a regisztrálás napján.


vas. nov. 20, 2005 14:56
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 77 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség