Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 12:51



Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Csúcstechnológiás körteizzó 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 23, 2008 17:26
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
csak idéznék a cikkből, persze lehet, hogy elírás, vagy én nem fogtam fel helyesen: "Európában évente megközelítőleg 2,1 milliárd hagyományos, energiapazarló izzó kerül értékesítésre körülbelül 3,6 milliárd helyre."
felhívnám a figyelmet a két számadatra és még idézném egy tanárom: "minden információt kellő kritikával kezeljenek"
Szóval egy izzót több helyre vesznek meg?


szer. ápr. 23, 2008 17:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. feb. 07, 2008 10:22
Hozzászólások: 103
Hozzászólás 
Az energiatakarékos lámpák mostanában felkapott téma. Néhány dologról azonban állandóan megfeledkezik a dicsérő kórus, és hiába írjuk le újra meg újra, csak ismételgetik és ismételgetik a hozsannákat.
.
Az "angyalok kara". Ha az ellenérveket is felsorolnák és meg is válaszolnák, annak nagyon örülnék. Így azonban a manapság divatos környezetvédelem ürügyével végzett agymosásba torkollik a dolog.
.
A problémák a következők:
.
1.) Az energiatakarékos lámpák igen drágák. Ahhoz, hogy a dicsérő kórus ki tudjon hozni valami számszerű megtakarítást, az élettartamukat kell óriási óraszámmal kalkulálni.
Tapasztalataim szerint a GYAKORLATBAN használt (gyakran gyújtott-eloltott) lámpák élettartama meg sem közelíti a kalkulációkban szereplő értéket.
.
Annál is inkább, mivel az élettartam alatt nem feltétlenül a teljes kiégésig eltelt időt kell érteni. Az izzólámpákhoz szokott gondolkodásunk számára talán szokatlan, de így van. Az energiatakarékos (gázkisülési) fényforrások fényereje bizonyos idő elteltével jelentősen (zavaró mértékben) lecsökken.
.
2.) Sok olyan helyiség van egy házban/lakásban, amelyben az ember csak rövid ideig tartózkodik egyhuzamban, de sokszor bemegy (pl. fürdőszoba). A lámpát tehát meggyújtja, majd eloltja.
A baj az, hogy az energiatakarékos (gázkisülési) lámpák FÉNYEREJE CSAK LASSAN ÉRI EL A NORMÁL ÉRTÉKET. Emiatt, ha várhatóan újra bemegyek egy helyiségbe, akkor nem oltom el úgy, ahogya az izzólámpát eloltanám.
És máris oda a naagy megtakarítás.
.
Ez a pont természetesen nem vonatkozik a hosszú tartózkodási idejű helyiségekre, valamint a LED alapú fényforrásokra.
.
3.) A LED alapú fényforrások színképe még IGENCSAK fejlesztésre szorul!
(ha magyarosan leírnám, kicsillagozná ez a kiherélő progi ami itt működik:-))
.
Mindezzel azt akartam csak írni, hogy az ERŐSZAKOLT ÁTÁLLÁS, AZAZ AZ IZZÓLÁMPÁK BETILTÁSA EGY ELHAMARKODOTT, OSTOBA INTÉZKEDÉS!
Még fejleszteni kellene


szer. ápr. 23, 2008 15:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 03, 2008 12:28
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
ezt énse értem. a képen ugy látom h azért biztos ami biztos be lehessen tekerni foglalatba is!!


szer. ápr. 23, 2008 15:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. feb. 07, 2008 10:22
Hozzászólások: 103
Hozzászólás 
khmmm...
Nem akarok má'megin ünneprontó lenni,
de egy kis kritikai érzéket hadd csöpögtessek...
.
A "solar lamp" kifejezés szerintem a fényforrás színképére utalhat.
Nem tudom elképzelni, hogyan lehetne máshogy: kitesszük a villanykörtét a napra délelőtt és egész éjjel úgy világít, mint egy 100-as izzó? Na neee.


szer. ápr. 23, 2008 15:23
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Csúcstechnológiás körteizzó
Az energiahatékony fényforrások körtealakban. http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=110819


szer. ápr. 23, 2008 15:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség